Avon, Clearskin, Anti-Blackheads Astrigent (Oczyszczający tonik przeciwko wągrom)

Tonik pomaga w pozbyciu się wągrów i zapobiega tworzeniu się nowych. Przy okazji oczyszcza, odświeża i tonizuje skórę. Opary na technologii anty-trądzikowej.

Zbyt agresywny.

Toniku używałam dawno, dawno temu, razem z innymi kosmetykami Avon, nie tylko z tej serii.
Jak już napisała jedna z Wizażanek, był bardzo agresywny dla skóry.
Już po mocno alkoholowym zapachu można się było spodziewać ostrego działania.
O ironio, działanie w kierunku leczenia i pielęgnacji skóry było jednak znikome, jedyne co ten kosmetyk u mnie zdziałał, to wysuszenie skóry twarzy na wiór.
Chyba nie muszę dodawać, że kupiłam ten tonik tylko raz.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu

Był dobry ale dość mocny

Tonik w oczyszczaniu z wągrów był bardzo dobry jednak miał "efekty uboczne" :) tzn.:
-troche wysuszał skórę
-był mocny, troszkę agresywny dla skóry (robiła się czerwona i troszkę szczypiało)

Zapach też taki sobie, gdyż było czuć trochę alkohol.

Opakowanie jednak wydajne.

Mimo to wszystko kupiłabym go jeszcze, bo był skuteczny w walce z wągrami. Niestety został zastąpiony innym, moim zdaniem gorszym.

Używam tego produktu od: używałam 3 lata temu

Potwornie agresywny

Ha ha ha - to pierwsze co mi przychodzi na myśl jak słysze że ten tonik ma pomagać...

- wysusza
- zaraz po jego użyciu skóra jest po prostu czerwona do granic możliwości; nie schodzi to po 30 sekundach tylko po ok. 2 minutach ( mój kuzyn miał niezła polewkę jak mnie zobaczył zaraz po użyciu tego toniku )
- nie oczyszcza
- podrażnia
- za dużo alkoholu, wystarczy powąchać żeby tak stwierdzić
- nie usuwa wągrów
- to opakowanie mnie wnerwiało
- pogarsza stan skóry; wyskakuje więcej pryszczy, stare podrażnia, nie chcą zejść i są bardzo czerwone
- wysoka cena
- niewydajny

Gdyby się dało to nie dałabym mu nawet pół gwiazdki

Nie róbcie sobie tego!

Ten produkt kupiłam jeszcze w liceum, w akcie desperacji podczas walki z pryszczami i wągrami. Nie wiem jakim cudem oni to zrobili, ale tonik palił żywym ogniem, gorzej niż czysty spirytus... W ogóle nie pomógł, bardzo zaszkodził- wysuszył skórę, spowodował nasilenie zmian, zaognienie istniejących- nie polecam nikomu!

Używam tego produktu od: kiedys używałam
Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Bynajmniej nie dla mnie.

Nie działa tak jak producent pisze. O usunięciu wągrów nie ma mowy i jak do tej pory nie znalazłam nic bardzo dobrego na nie ( jedynie jeden peeling sobie z nimi radzi...). To co czułam podczas używania to odświeżenie skóry i tyle, ale tak naprawdę ŻADNYCH EFEKTÓW POZYTYWNYCH.

Używam tego produktu od: 4 lata temu

nie podoba mi się

nie widzę po nim żadnych pozytywnych efektów. nie robi nic,co obiecuje producent. działa wrecz przeciwnie,wysusza,podrażnia,może powodować wysyp nowych krostek

generalnie słabizna

Używam tego produktu od: uzywałam kilka msc temu

nie

+ konsystencja
+faktycznie oczyszcza
+wysusza pryszcze
- zapach
- wysusza skórę
- zaraz po przemyciu skóry trzeba ją myć gdyż strasznie się klei i jest tłusta co moim zdaniem powoduje powstawanie pryszczy
- wcale nie znikają wągry

Używam tego produktu od: mam jedną buteleczkę od bardzo dawna i nie mogę tego zużyć
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

bez zastrzeżeń

Plusy
- zapach, wielu ludzi drażni, mi się podoba..
- działa bardzo prędko
- cena

Minusy
- nie dostrzegam

Jest to produkt dobry, jednak nie zachwycił mnie tak, abym miała go komuś specjalnie polecać. Działa raczej bardziej na pryszcze niż na wągry,

Używam tego produktu od: czterech lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 10 butelek

Nic szczególnego

Tonik wysusza skórę, pomocne jest to tylko wtedy, gdy wyjdą czerwone wypryski... co do wągrów - zero rezultatów. Mam teraz uraz do toników. Po za tym zapach alkoholowy nie jest przyjemny.

Używam tego produktu od: 2 lata temu używałam
Ilość zużytych opakowań: 1 op

nie..

Kupiłam go po namowie cioci, która twierdziła, że po tygodniu stosowania wyszły jej wszystkie wągry. Faktycznie po użyciu na waciku widać coś ciemnego, ale mi się wydaje, że to tylko zdarta skóra. Wągry wcale nie zniknęły. A do tego tonik strasznie wysusza i ściąga skórę, jest baaardzo ostry. NIE nie i jeszcze raz nie!

Nie polecam wrogowi

Tonik wysusza, ściąga bardzo skórę. Przy jego użyciu piecze w oczy ten "aromat". Nie tonizuje skóry, co jest podstawowym działaniem toniku. Jest bardzo ostry. Wągry usuwa jak każdy produkt. Usunie kilka ale nie wszystkie;(

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Nie

Ten tonik w rzeczywistości jest odwrotnością swojego opisu.
- Wysusza skórę, przez co staję się napięta i świeci jak księżyc. Wysuszona produkuje więcej sebum, więc automatycznie się przetłuszcza.
- Zwalczania wągrów też nie zauważyłam. Mimo wysuszania, używałam go regularnie, bo pomyślałam, że może przy długotrwałym stosowaniu coś się zacznie dziać. Jednak nic się nie zmieniło.
- Jeśli chodzi o efekt oczyszczający to tak samo można oczyścić sobie twarz przemywając spirytusem salicylowym.

Odradzam ten produkt, bo jest absolutnie nieskuteczny. Szkoda pieniędzy.

Używam tego produktu od: używałam 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: pół jednego