Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-03, 21:36   #2303
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdagr1980 Pokaż wiadomość
Cloche jesli chodzi o Vichy to który ? bo znalazlam dwa:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11047 i
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24970

Shee'naz dzieki, nie mialam nic z tej firmy ale slyszalam na jej temat same dobre wypowiedzi
dziewczyny jestescie nieocenione, bardzo mi pomagacie!
Magda, ja stosuje ten drugi. zdaje sie nawet, ze ten pierwszy, a z reszta cala seria w sumie, zostala zastapiona ta druga - aqualia thermal. z racji bardzo roznych opinii radze ci jednak dorwac najpierw probke. i przy okazji dorwij filtry avenek, sa bardzo lubiane.

z tymi filtrami to w ogole jest niezla zabawa - Avenki nie stosuja parsolu 1789, maja natomiast filtr podobno "przenikajacy" ethylhexyl methoxycinnamate (ktorego z kolei nie stosuje LRP i Vichy), to to samo co octyl methoxycinnamate, OMC. i ostatnio wgryzlam sie w naukowe prace na ten temat, nazywa sie to popularnie parsol MCX. i z kilku artykulow widze, ze jest tak samo niestabilny jak i parsol 1789 - wszystko moze byc jednak stabilizowane antyoksydantami i innymi filtrami, np. octocrylene. pewnie sie niedlugo okaze, ze wszystko przenika, jest niestabilne i do tego morduje nas co krok, wiec czasem mysle sobie, zeby sie specjalnie nie przejmowac, i maziam sie po twarzy po kremie z filtrem tym, czym mi sie podoba i ciagle sobie mowie, ze bardziej mi moze zaszkodzic jedzenie niz puder na filtrze albo niewlasciwy filtr albo zbyt mala jego ilosc albo albo...

(a swoja droga - wiem, ze to 500 razy padalo jako pytanie, ale nigdy nie widzialam odpowiedzi: jak w praktyce okreslic, ile filtra to "przepisowa ilosc"? bo 2 mg na cm^2 skory to dosc dokladna jednostka, ale zeby dokladnie to nalozyc, trzeba znac powierzchnie skory twarzy - to jeszcze pol biedy, mozna pi razy oko wyliczyc, ale ktora z was ma tak dokladna wage? niech bedzie, ze twarz ma 250 cm^2 - strzelam tylko, wiec wybaczcie, jak sie wyglupilam. i teraz mnozymy to, wychodzi 500 mg kremu - to jest POL GRAMA! ktora waga wam to zwazy?! tak sie tylko pytam... chetnie taka wage sobie z ciekawosci zakupie...)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora