Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmądrzałam - moje refleksje.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 12:35   #38
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez obca
a które dokładnie kremy Bionic używacie? bo widzę że są i kremy i sera i inne rzeczy..
i czy one nadają się też do cery mieszanej? nie zapychają porów? działają w jakiś sposób regulująco na strefę T?

ja mam niby podobną pielęgnację do wielu z Was, bo obecnie używam:

- na noc acne-derm
- na dzień: lekki krem żel na naczynka lub serum domowe z witaminą C - na to zawsze wysokie filtry (Anthelios DP spf 60)
- od czasu do czasu maseczka aspirynowa (wtedy na noc jakiś krem nawilżający, albo olejek Haushki)
- do mycia delikatny żel do cery trądzikowewj bez SLS

a jednak cały czas jest niezbyt ciekawie (jedynie skóra nie jest tak bardzo podrażniona jak przy innych kosmetykach)

od dziś wprowadzam zmianę: spróbuję myć twarz wodą mineralną (sprawdzę czy przypadkiem chlor nie psuje wszystkiego)

no i cały czas mam problem z tonikami próbawałam już dziesiątki super delikatnych i po każdym cera reaguje krzykiem (pali, piecze) więc nie używam - a podobno toniki są niezbędne ..

Hej, ja przy podobnym programie kwasy+filtry tez nie odczuwam takiej poprawy, że moja cera bliska jest ideału, są moemnty dobre, ale tez wygląda często nieciekawie.
Może warto dodać odpowiednie suplementy: znajdziesz na wizazu wątki o suplementach, w wątku patenty na bycie naj znajdziesz też niektóre, np. sok z brzozy/łopianu.

Tonik nie jest niezbędny, ale jest użyteczny.
Moje typy:
tonik z octem
Benzacne
AA Young

toniki z kwasem Dermedic zachwalany, Clinique, Lysanel - ale to już inna kategoria

hydrolaty - jesli wszystko Cię piecze zadowwoliłby Cię pewnie hydrolat różany, bo koi i łagodzi.

Po co toniki? Dla nawilżenia, jeśli ktoś nie stosuje kremów, dla oczyszczenia, dla wyrównania pH, jeśli ktoś stosuje mydło.
Tu jest wątek o tonikach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126441
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując