Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-21, 10:49   #2542
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

Mam jeszcze jeden kremik z lavere basis sensitive karottencreme
i mam pytanie tak jak wczesniej jak sie sprawdzi przy naczyniowej czy nawilżty dobrze i jeszcze jedno czy można go używać na noc - bo on jest niby naturalnie tonujący .l.
Ingredients CTFA/INCI
Water (Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Palm Glycerides, Simmondsis Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oli, Hydrogenated Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Stearic Acid, Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Lysolecithin, Capsicum Annuum Extrakt, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Lecithin, Calendula Officinalis Flower Extrakt*, Melissa Officinalis Water*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Rosa Damascena Flower Water*, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Citral**; Geraniol**, Limonene**, Linalool**
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils
No więc tak - krem wygląda na produkt "eko", skłądniki ma naprawdę świetnie dobrane. Jest tylko jedno ale - ma w skłądzie alkohol i to wysoko - a wiemy ze to nie za dobrze dla cer naczyniowych. ALE, alkohol w produktach "eko" jest rzeczą jak najbardziej normalna, gdyz jest to naturalny konserwant i mysle, ze ilośc olejów i emolientow zrównoważy jego wpływ, tak aby krem nie podraznial naczynek. Ale czy tak bedzie w 100% - tego nie wiem, trzeba wypróbować.

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Mam pytanie o tą maseczkę:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20540
Skład: Water (Aqua), Bromelain, Papain, Ananas Sativus (Pineapple Fruit) Extract, Glycolic Acid, Lactic Acid, Camomilla Recutita (Chamomile) Etract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butylene Glycol, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sorbitol, Pvp/Dimethylamino-ethyl-methacrylate Copolymer, Polyethylene, Ppg-5-ceth-20, Carbomer, Potassium Hydroide, Hydroxyethylcellulose, Dmdm Hydantion, Ethylparaben, Methylparaben, Yellow 5 (Ci 19140), Yellow 6 (Ci 15985), Fragrance (Parfum)

Czy te kwasy AHA będą skuteczne? Jest szansa na rozjaśnienie? Będzie nawilżac? Jaki wpływ na cerę ma bromelanina i papaina?
Maska ma nie tylko kwasy AHA, ale tez papainę (enzym z papai), jest wiec jednoczesnie peelingiem kwasowo-enzymatycznym. Papaina i bromelanina powoduja mikrozłuszczanie naskórka, ożywiając i odświeżając koloryt cery. Ciekawy produkt.

Cytat:
Napisane przez marianna1985 Pokaż wiadomość
nie jestem pewna czy to tutaj mam o to pytać, ale spróbuję:

czy ktoś mógłby mi pomóc w ocenie składu tego kremu, a właściwie jej dokonać, bo ja się na tym zupełnie nie znam:


Dr.Nona: Dynamic Hydrating Cream:
skład:
Water, Isopropyl Palmitate, Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Vegetable Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Phenoxyethanol, Isopropyl Myristate, Lecithin, Daucos Carota Sativa Seed Oil, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Extract, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Rozmarinus Offcinalis Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Dead Sea Salt, Vaccinum Myrtillus Extract, Saccharum Officinarum Extract, Acer Saccharinum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lilium Candidum Flower Extract, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Krem jest ciekawy, zdecydowanie do cer suchych - ma bardzo tresciwe emolienty i nie weim czy cery normalno-mieszane by go zniosły. Na plus liczy sie dodatek lecytyny, oczaru wirginijskiego.
Martwi mnie tylko konserwant tak wysoko w skłądzie

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
tym razem proszę o analiże kremu. chciałbym żeby dobrze nawilżał, nie podrażniał skóry oraz nie zatykał porów i niepowodował powstawania jakis syfów.
Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream
Skład: aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)
Z zapychaniem może być tu cięzko - parafina i gliceryna na samym początku skłądu Nie podoba mi się konserwant bardzo wyoko w składzie - zaraz zreszta za kompozycja zapachową. Witaminy A jest tu mało i w dodatku jest to jej najsłabsza postac.


Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
oraz chciałbym uprosic o analize żelu do twarzy. przedewszytkim powinien poradzic sobie z moja mieszaną cerą i zatkanymi porami ,pomogał w "zabijaniu" pryszczy. no i żeby mnie nie podrażnił.
Oriflame - Pure Skin - Washing Gel
aqua, sodium laureth sulfate, lauryl glucoside, peg-7 glyceryl cocoate, cocamidopropyl betaine, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-6 caprylic/capric glycerides, sodium chloride, parfum, salix alba (willow bark extract), citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, niacinamide, aesculus hippocastanum, faex, propylene glycol, phenoxyethanol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate ,panthenol, sodium citrate, caffeine, biotin.

z góry dziekuje
Mam mieszane uczucia - żel bedzie dosyć mocny, bo ma i slsy i sole wysoko w składzie. Jednak jest tez odkażający wyciąg z kory brzozy (kwas salicylowy). Zastanawiam sie czy to wszystko nie da zbyt wysuszajacej mieszanki...

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
Wiem ,że to może być już nudne w rozszyfrowywaniu składów ale czy ktoś mógłby powiedziec czy krem avon, naturals zielona herbata i liście oliwne może zapychać
skład:
aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ceatyryl alalcohol, etylhexylpalmitate, caprylic/capric trigliceryde, miristyl mirystate, cyclopeentasiloxane, peg-20, methyl glucosesesquistearate, glyceryl stearate, mathyl glucose, sesquistearate, parfum, phenoxyethanol, silica, carbomer, methylparaben, choleth-24, hydroxyethylacrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate, copolymer, disodium edta, ceteth- 24, squalane, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, dimethicone, dimethicone crosspolymer, polysorbate-60, polisilicone-11, lecitin, C-12-15, alkyl benzoate, olea europea leaf extract, camellia sinesis extract, melia azadirahta seed extract, helianthus annuus seed extract, vitis vinifera seed extract, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene,limonene

z góry dziekuję
Malinka, ja nie portafię powiedzieć czy dany krem Cie zapcha czy nie. Kazdy kremzawiera fazę woda i olejową, tzn ze w kazdym znajdzie sie cos do czego mogłabym sie potencjalnie przyczepic. W tym kremie przyczepiam sie do dwóch skłądników, oba figurują na liscie częstych "zpychaczy". Ale zauwaz, ze nie sa one na samym poczatku składu.

Ogólnie krem oceniam dobrze - na zime powinien byc ok.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora