Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 11:32   #1512
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o puder mineralny? Nie, z tego nie zrezygnuje. Ale to obojetnie czy uzywam mineralow czy jak wczesniej normalnego podkladu, i tak makijaz kiepsko wygladal.
Tak samo z filtrami chemicznymi.
Jesli dam bardzo malo filtru, tak jak normalny krem, to jest ok. Ale nie wiem czy w ogole cos daje wtedy filtr. Biala w sumie jestem, nawet bo takiej ilosci.
mysle ze agaciorowi chodzilo o filtr mineralny ze mozna by go zastapic chemicznym jesli nie jestes uczulona. i mozna poszukac takiego filtra, ktory np. ma malo filtrow mineralnych, wiec tak nie bieli...z reszta bielenie to kwestia dosc indywidualna. mnie np. praktycznie nie biela Avenki.
swoja droga nie dziwie sie ze filtr mineralny kolastyny tak Cie bielil. filtry czysto mineralne przeciez z zasady biela duzo bardziej niz cala reszta. a im mniej filtrow mineralnych w skladzie tym mniejsza szansa na efekt gejszy
a jesli masz duzy problem z bieleniem, rozwiazaniem moze byc tez filtr w ogole bez filtrow mineralnych - wsrod aptecznych nie spotkalam sie chyba z takim, ale np. Soraya spf 45 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23887 jest fotostabilna, dziewczyny uzywaja jej do twarzy i sobie chwala a nie zawiera filtrow mineralnych odpowiedzialnych za bielenie...lepiej nalozyc porzadna ilosc takiego, niz o polowe mniejsza aptecznego powodzenia

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
Witam... proszę niech ktoś mnie oświeci... zainteresowałam się filtrami, tzn. myslałam że ,,stosowanie filtrów" to inczej stosowanie kremu z filtrem który chroni skórę twarzy przez działaniem promieni słonecznych...
po przeczytaniu kilku wpisów juz nic nie rozumiem. piszecie np. że po filtrze skóra jest blada, matowa, jednolita...?! ktoś napisał, że zastanawia się czy nałozyć jeszcze raz filtr na nos po użyciu chusteczki do nosa... oraz że męczy go nakłądanie ,,tej maski" nie kumam, zupełnie nic....

to brzmi jak nakładanie fluidu, make up-u, a nie kremu ochronnego...

proszę niech ktoś mi to wytłumaczy....
P.S. nie wyobrażam sobie nakłądać jakiejś grubej warstwy latem, albo jak chodze po domu (bo tak też ktoś napisał) , przecież skóra musi oddychać... ale moze ja czegoś nie rozumiem
jak najbardziej stosowanie filtrow to stosowanie kremu z filtrem. tyle, ze wiekszosc z nas stosuje troche inne filtry niz sobie zapewne wyobrazasz czyli apteczne, wysokie filtry (spf 40 w gore), ktorych nakladamy ok. 1ml na twarz (to sporo) i ktore w wiekszosc zawieraja filtry mineralne, ktore moga powodowac bielenie twarzy. bo filtry mineralne to swego rodzaju biale pigmenty... ktore moga wlasnie niekiedy powodowac efekt maski.
ja osobiscie znalazlam filtry, ktore mnie nie biela, ale probowalam tez paru innych i efekt przy nalozeniu tzw. przepisowej ilosci mozna wlasnie porownac do bialej maski.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując