Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 21:31   #211
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

nie wiem czy widziałaś ten wątek - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=redermic "mocniejszy" zapewne ze względu na dodatek kwasu hialuronowego oraz wyciągu z wąkrotki azjatyckiej
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 21:41   #212
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez agnieska
nie wiem czy widziałaś ten wątek - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=redermic "mocniejszy" zapewne ze względu na dodatek kwasu hialuronowego oraz wyciągu z wąkrotki azjatyckiej
O proszę nie ma jak pomoc wizażanek
Lecę czytać o tej wąkrotce
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 05:19   #213
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

No i jak Basiu, który krem bardziej cię przekonał?
Ja te retinoidy odłożyłabym do jesieni jednak. Jestem zdania, że Active c + filtry to wystarczająco mocna ochrona przeciwzmarszczkowa.:ehem :
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:56   #214
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30
No i jak Basiu, który krem bardziej cię przekonał?
Ja te retinoidy odłożyłabym do jesieni jednak. Jestem zdania, że Active c + filtry to wystarczająco mocna ochrona przeciwzmarszczkowa.:ehem :
Kate nadal nie wiem Redermic wypróbowałam wczoraj na noc i jest ok, tzn. żadnych sensacji na twarzy dziś nie zauważyłam, buźka ładna, gładka tylko czemu on sie tak lepi czy ten Active C też taki lepiący?
A z retinoidami masz rację poczekam do jesieni
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 12:04   #215
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Basia39
Kate nadal nie wiem Redermic wypróbowałam wczoraj na noc i jest ok, tzn. żadnych sensacji na twarzy dziś nie zauważyłam, buźka ładna, gładka tylko czemu on sie tak lepi czy ten Active C też taki lepiący?
A z retinoidami masz rację poczekam do jesieni
Na niektórych się i Active-c lepi - na mnie wcale, Redermic na wszystkich .
Popytaj w aptekach o próbki, u mnie Active - c akurat czasem bywa.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 13:16   #216
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Na niektórych się i Active-c lepi - na mnie wcale, Redermic na wszystkich .

Rozumiem

Popytaj w aptekach o próbki, u mnie Active - c akurat czasem bywa.

Tak, przejdę sie dziś do swojej apteki, może coś mają.
Dzięki
...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 13:39   #217
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Na niektórych się i Active-c lepi - na mnie wcale, Redermic na wszystkich .
Popytaj w aptekach o próbki, u mnie Active - c akurat czasem bywa.
Ach napiszę to tutaj (chociaż powinnam chyba w wątku o Redermicu )

Redermic strasznie mnie oblepiał , jakbym się gumą arabską wysmarowała po prostu blee
W zeszłym tygodniu testowałam próbki filtrów Vichy - które jak wiadomo zawierają alkohol, po trzech dniach smarowania sie tymi filtrami postanowaiłam zużyć zalegające próki redermica ....no i ....wchłonął się ...oczywiście nie jest to jeszcze mój ideał wchłanialności, ale bez porównania z poprzednim "klajstrowaniem"....
wniosek?
w czasie kiedy smarowałam się filtrami avenki - skóra była na tyle dobrze odżywiona i nawilżona, że nie przyjmowała już nic więcej
teraz kiedy mimo wszystkich zalet avenki, będę zmuszona przejść na filtry "wyskokowe" - zarazem chyba przeproszę się z redermiciem (BTW active- c też mnie klajstrował)

Kate30 - o ile dobrze pamiętam tez stosujesz taki zestaw : active c plus wyskokówka z LRP - teraz rozumiem,że taki zestaw wspólnie się balansuje, co filtr wysuszy active c podratuje
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 16:03   #218
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez marianna
Kate30 - o ile dobrze pamiętam tez stosujesz taki zestaw : active c plus wyskokówka z LRP - teraz rozumiem,że taki zestaw wspólnie się balansuje, co filtr wysuszy active c podratuje

Przy Avenkach tylko flavo-c, przy LRP - active c.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:00   #219
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30

Przy Avenkach tylko flavo-c, przy LRP - active c.
O rany A ja jadę na Avenkach z redermikiem i active c (na zmiane). Az sie dziwię teraz ze moja paszcza to wchłania, ale to chyba diacneal + effaclar takie cuda robią.... Nie mam przesuszonej skóry, a wchłanialność kosmetyków jest ogromna...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:30   #220
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Może któraś z filtromaniaczek mi pomoże, bo ja się nie znam, a nie chce zaszkodzić swojej cerze. Używam brevoxylu, bardzo dobrze wpływa na stan mojej cery i nie chciałabym go odstawiać na lato (jeśli będzie to konieczne, oczywiście się z nim rozstane do jesieni). W związku z tym mam pytanie, czy Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu Iwostin o ochronie przeciwsłonecznej SPF 20, UVA:IPD 25/PPD 14 będzie odpowiednią ochroną na wakacje? I jeszcze jedno: mam cere mieszaną i używam skrobii ziemniaczanej do zmatowienia, czy ona będzie miała negatywny wpływ na filtry zawarte w kremie??

EDIT: już doczytałam, że skrobia nie destabilizuje filtrów (pomyliło mi się z talkiem). Ale nadal mam nadzieje, że któraś z dziewczyn odpowie na pozostałe moje wątpliwości HELP!

POZDRAWIAM!!

Edytowane przez K@cha
Czas edycji: 2006-06-08 o 07:09
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:47   #221
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Basia, a może dorzuć sobie Diroseal czy coś?
Bo rzeczywiście, wit. C masz ale nic takiego czysto odzmarszczkowego.

Sama mam taki duet - Effaclar i hauszka, na dzień pod filtr wit. C - chyba na wizażu szaleję homogenizacja, wszystkie mamy to samo
Jednak dorzucam coś z wit. A, tak na wszelką wypadencję

Po co Ci na buzię dwa kosmetyki nieomaże takie same - albo serum, albo redermic - ten ma jeszcze kw. hialurynowy, więc może to lepiej. No ale z drugiej strony piszesz, że z przyjemnością kręcisz serum i tak masz je w planie stosować na szyję i dekolt. To tam je stosuj, a na twarz przecież też możesz - no chyba, że wolisz redermic a pod oczy nie stosujesz tego co na twarz, tylko odzielny krem? - że też masz zrowie tak się rozdrabniać

L_V u mnie redermic też się super pod avenki wchłaniał
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 18:26   #222
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basia, a może dorzuć sobie Diroseal czy coś?
Bo rzeczywiście, wit. C masz ale nic takiego czysto odzmarszczkowego.

Tak, tak dorzucę, ale na jesieni. Postanwoiłam latem nie zaczynać

Sama mam taki duet - Effaclar i hauszka, na dzień pod filtr wit. C - chyba na wizażu szaleję homogenizacja, wszystkie mamy to samo
Jednak dorzucam coś z wit. A, tak na wszelką wypadencję

Acha, właśnie zauważyłam

Po co Ci na buzię dwa kosmetyki nieomaże takie same - albo serum, albo redermic - ten ma jeszcze kw. hialurynowy, więc może to lepiej. No ale z drugiej strony piszesz, że z przyjemnością kręcisz serum i tak masz je w planie stosować na szyję i dekolt. To tam je stosuj, a na twarz przecież też możesz - no chyba, że wolisz redermic a pod oczy nie stosujesz tego co na twarz, tylko odzielny krem? - że też masz zrowie tak się rozdrabniać

Zmieniłam już plan porannej pielęgnacji, natomiast wieczór pozostawiłam bez zmian:

Rano:

TWARZ:
serum z wit. C
filtr Avene

SZYJA I DEKOLT:
serum z wit. C + filtr Avene

OCZY:
Active C pod oczy + filtr Avene

Noc:

TWARZ:
poniedziałek – Effaclar K
wtorek - olejek Hauschki
środa – Redermic lub Active C
czwartek - Olejek Hauschki
piątek - Effaclar K
sobota - Redermic lub Active C
niedziela - Olejek Hauschki

SZYJA I DEKOLT:

A.T.W. Fast, żel - krem do pielęgnacji biustu i dekoltu

OCZY:
Active C pod oczy

Jeśli chodzi o kremy pod oczy od od zawsze chyba używam innego kremiku pod oczy a innego do twarzy, tak, że jestem przyzwyczajona Dawniej bywał to np. żel łagodzący podrażnienia ze świetlikiem, teraz ciut mocniejsze specyfiki Mam bardzo wrażliwe oczy stąd to przyzwyczajenie.

L_V u mnie redermic też się super pod avenki wchłaniał


Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 19:49   #223
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Sama mam taki duet - Effaclar i hauszka, na dzień pod filtr wit. C - chyba na wizażu szaleję homogenizacja, wszystkie mamy to samo
Jednak dorzucam coś z wit. A, tak na wszelką wypadencję

Cytat:
Napisane przez Basia39
Acha, właśnie zauważyłam
Zgubiłam się, co zauważyłaś, o co chodzi?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 20:02   #224
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Zgubiłam się, co zauważyłaś, o co chodzi?
Hi hi, no, że wiele z nas ma podobne zestawy:
Effaclar i Hauszka na noc, na dzień pod filtr wit. C
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 08:28   #225
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez K@cha
Może któraś z filtromaniaczek mi pomoże, bo ja się nie znam, a nie chce zaszkodzić swojej cerze. Używam brevoxylu, bardzo dobrze wpływa na stan mojej cery i nie chciałabym go odstawiać na lato (jeśli będzie to konieczne, oczywiście się z nim rozstane do jesieni). W związku z tym mam pytanie, czy Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu Iwostin o ochronie przeciwsłonecznej SPF 20, UVA:IPD 25/PPD 14 będzie odpowiednią ochroną na wakacje?
Iwostin nie ma stabilnych filtrów.
Polecam wątki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=kwasy+bloker

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...744#post808744
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:49   #226
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Tylko seria Iwostin Solecrin ma stabilne filtry ale niestety sporo zapychaczy
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 14:59   #227
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dziękuje za odpowiedź i za linki będę musiała w takim razie poszukać lepszej ochrony. Myślałam, że Iwostin ma fotostabilne filtry
Muszę jeszcze się podszkolić w tym temacie
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:35   #228
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Właśnie przeczytałam na Biochemii Urody artykuł "Praktyczne porady na temat stosowania preparatów ochronnych z filtrami", sprawdziłam skład kremu (Iwostin Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu) i doszukałam się tam składnika o nazwie butyl methoxydibenzoylmethane (wg tabelki -> Parsol 1789 - filtr chemiczny niefotostabilny), odnalazłam również 4-methylbenzylidene camphor (substancja stabilizująca filtr niefotostabilny). Z ww artykułu wynika, że taki "zestaw" sprawia, iż jest to (cytuje zdanie z ulotki dołączonej do kremu) "odpowiednio dobrany układ fotostabilnych filtrów").
Zauważyłam też, że ten krem od niedawna (?) ma troche inny skład i wyższe filtry. W poprzedniej wersji -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=a a95f0e2b0a6cbd50e71c215ef 3775f1&cmd=details&itemid =2879
były inne filtry, z tego co wyczytałam z artykułu z biochemii, nie były fotostabilne.

Dopiero zaczynam "przygodę z filtrami" w związku z tym proszę jeszcze raz o pomoc jakąś doświadczoną wizażankę filtromaniaczkę.
Czy wymieniony przeze mnie krem posiada fotostabilne filtry, czy też się mylę??
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:08   #229
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez K@cha
Właśnie przeczytałam na Biochemii Urody artykuł "Praktyczne porady na temat stosowania preparatów ochronnych z filtrami", sprawdziłam skład kremu (Iwostin Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu) i doszukałam się tam składnika o nazwie butyl methoxydibenzoylmethane (wg tabelki -> Parsol 1789 - filtr chemiczny niefotostabilny), odnalazłam również 4-methylbenzylidene camphor (substancja stabilizująca filtr niefotostabilny). Z ww artykułu wynika, że taki "zestaw" sprawia, iż jest to (cytuje zdanie z ulotki dołączonej do kremu) "odpowiednio dobrany układ fotostabilnych filtrów").
Zauważyłam też, że ten krem od niedawna (?) ma troche inny skład i wyższe filtry. W poprzedniej wersji -> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=a a95f0e2b0a6cbd50e71c215ef 3775f1&cmd=details&itemid =2879
były inne filtry, z tego co wyczytałam z artykułu z biochemii, nie były fotostabilne.

Dopiero zaczynam "przygodę z filtrami" w związku z tym proszę jeszcze raz o pomoc jakąś doświadczoną wizażankę filtromaniaczkę.
Czy wymieniony przeze mnie krem posiada fotostabilne filtry, czy też się mylę??
Fotostabilne filtry ma linia Iwostin Solecrin.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 21:24   #230
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez L_V
Fotostabilne filtry ma linia Iwostin Solecrin.
K@cha, fotosatbilnych filtrów szukaj tu:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=155

A L_V mówi o tych:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=14162

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=14161
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 21:52   #231
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Wiem, o które kosmetyki chodziło L_V, czytałam już też, że kremy np firmy Avene i innych, do których podałaś linki, mają stabilne filtry. Tak sobie tylko zaczełam analizować skład, nad podstawie tabelki filtrów z artykułu umieszczonego na biochemii. Może coś źle zrozumiałam, może jeszcze za mało wiem, ale z tego co tam jest napisane wynika, że takie połączenie daje układ fotostabilnych filtrów. Nie twierdze uparcie, że tak jest, nie musze koniecznie używać tego kremu, nie o to chodzi.

Basia39 pisze, że iwostin nie ma fotostabilnych filtrów,
dwie inne wizażanki piszą, że tylko iwostin solecrin mają fotostabilne filtry.
Zastanawiam się tylko, czy to takie uogólnienie dla wszystkich kremow tej firmy (z wyjątkiem oczywiście linii solecrin), czy jest takie przekonanie bo nie zostały kiedyś zaliczone do kosmetyków posiadający fotostabilne filtry i tak zostało i każdy tak powtarza, bo tak ktoś kiedyś napisał,czy poprostu piszecie tak (nie mam oczywiście pretensji, żeby nie było to odeebrane jako atak z mojej strony) po przeanalizowaniu konkretnego składu. Pewnie troche zagmatwałam, jeśli ktoś zrozumie o co mi chodzi, dobrze

Jeszcze raz zaznaczam, że nie mam do nikogo pretensji i nie upieram się przy niczym, tylko jestem ciekawa, szkoda mi odstawiać tego kremiku, z drugiej strony nie chce zaszkodzić swojej cerze.

Wszystkim dziewczynom dziekuje za odpowiedzi
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:04   #232
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

K@cha pisząc, iż Inwostin nie ma stabilnych filtrów miałam namyśli ten kremik o który pytałaś, czyli Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu Iwostin o ochronie przeciwsłonecznej SPF 20, UVA:IPD 25/PPD 14 ... Jeśli chodzi o analizę składów to nawet sie za to nie zabieram, bo po poprostu się na tym nie znam
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 22:31   #233
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dzieki za pomoc Basia39
Na kwc też kilka dziewczyn pisało o tym, że krem ten nie ma fotostabilnych filtrów, ale dotyczyło to starszej wersji kremu (nazwa ta sama).

Cytat z artykułu z biochemii, o którym pisałam wcześniej:
"Jeśli Parsol 1789 występuje jako główny filtr chroniący przed UVA, wówczas musimy mieć pewność, iż krem zawiera jednocześnie substancje stabilizujące ten łatwo ulegający rozkładowi typ filtru, do których zaliczamy:
- diethylhexyl 2,6- naphtalene
- octocrylene (mieszanka 10% octocrylene + 3% avobenzone jest stabilna i najskuteczniejsza)
- 4-methylbenzilidene camphor (nie wystarczający jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate - filtr UVB)
-
Polysiloxane-15
- Butyloctyl salicylate
- Hexadecyl benzoate
- Butyloctyl benzoate
- Mexoryl SX
- Mexoryl XL
- Tinosorb S"

I właśnie obie wersje kremu zawierają Parsol 1789 (butyl methoxydibenzoylmethane), tyle że starsza ma jako stabilizator (tak mi się wydaje, bo innych nazw nie znalazłam, co by wskazywało, że inny składnik jest stabilizatorem) Octyl methoxycinnamate, nie jest on wystarczający. Natomiast obecna wersja ma w składzie stabilizator, wymieniony jako wystarczający 4-methylbenzilidene camphor

Ja już nic z tego nie rozumiem

Tak ciągne ten temat do znudzenia, jakby moje życie zależało od używania tego kremu

K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:10   #234
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Co myslicie o toniku Effaclar na lato .Nie wiem czy ten tonik nie ma za silne dzialanie i czy dobrze sie nada.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:31   #235
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez K@cha
Tak ciągne ten temat do znudzenia, jakby moje życie zależało od używania tego kremu
Może załóż po prostu wątek pt. Iwostin o ochronie przeciwsłonecznej SPF 20, UVA:IPD 25/PPD14 wtedy będzie bardziej widoczny i więcej osób sie wypowie.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-06-09 o 09:54
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:40   #236
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez K@cha
Dzieki za pomoc Basia39
Na kwc też kilka dziewczyn pisało o tym, że krem ten nie ma fotostabilnych filtrów, ale dotyczyło to starszej wersji kremu (nazwa ta sama).

Cytat z artykułu z biochemii, o którym pisałam wcześniej:

"Jeśli Parsol 1789 występuje jako główny filtr chroniący przed UVA, wówczas musimy mieć pewność, iż krem zawiera jednocześnie substancje stabilizujące ten łatwo ulegający rozkładowi typ filtru, do których zaliczamy:
- diethylhexyl 2,6- naphtalene

- octocrylene (mieszanka 10% octocrylene + 3% avobenzone jest stabilna i najskuteczniejsza)
- 4-methylbenzilidene camphor (nie wystarczający jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate - filtr UVB)
- Polysiloxane-15
- Butyloctyl salicylate
- Hexadecyl benzoate
- Butyloctyl benzoate
- Mexoryl SX
- Mexoryl XL
- Tinosorb S"



I właśnie obie wersje kremu zawierają Parsol 1789 (butyl methoxydibenzoylmethane), tyle że starsza ma jako stabilizator (tak mi się wydaje, bo innych nazw nie znalazłam, co by wskazywało, że inny składnik jest stabilizatorem) Octyl methoxycinnamate, nie jest on wystarczający. Natomiast obecna wersja ma w składzie stabilizator, wymieniony jako wystarczający 4-methylbenzilidene camphor



Ja już nic z tego nie rozumiem



Tak ciągne ten temat do znudzenia, jakby moje życie zależało od używania tego kremu



W takim razie z tego by wynikało, że ta nowa wersja jest dosyć stabilna. Jednak musisz pamiętać, ze parsol to parsol i ie nakłądac na krem podkłądów, pudrów, rozow, bronzerów etc z talkiem i/lub miką, bo łatwo tę ochronę popsuć. Stabilizowanie parsolu tylko prze jeden skłądnik niestety nie daje super-fotostabilnej ochrony, to po pierwsze. po drugie - jak juz wspomniałam parsol jest bardzo "kruchy" a po trzecie - tyle zachodu a faktor tylko 20 - na lato to za mało.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:21   #237
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez podziomka
Co myslicie o toniku Effaclar na lato .Nie wiem czy ten tonik nie ma za silne dzialanie i czy dobrze sie nada.
Na pewno nie do codziennego stosowania - niestety jest alkoholowy Można sobie przesuszyć skórę i uwrażliwić na słonce.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:27   #238
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Wlasnie mysle jak go stosowac moze w dzien kiedy zastosuje effaclar k (2 dni w tyg) , a reszta dni tonik Hydraphase i olejek Hauszka.Dzieki za odpowiedz Erato
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:43   #239
K@cha
Przyczajenie
 
Avatar K@cha
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dzięki L_V za wytłumaczenie Już się nie zagłębiam dalej w ten temat (odnośnie tego kremu i filtrów w nim zawartych). Rzeczywiście tak jak piszesz przydałoby się w lato używać wyższych filtrów , a brevoxyl i tak chyba odstawie po przemyśleniu, wróce do niego na jesień, tak będzie bezpieczniej.

Jeszcze długa lektura na temat filtrów przede mna, ale narazie nie ma czasu -> SESJA
K@cha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:52   #240
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez podziomka
Wlasnie mysle jak go stosowac moze w dzien kiedy zastosuje effaclar k (2 dni w tyg) , a reszta dni tonik Hydraphase i olejek Hauszka.Dzieki za odpowiedz Erato
Myślę, że taki układ będzie bardzo dobry - o ile nie masz bardzo wrażliwej albo naczynkowej skóry. Bo jeśli masz, to bym sobie dała spokój z tym tonikiem - z bezalkoholowych antytrądzikowców chwalone są bardzo Dermedic oraz Young AA. Ja mam Viviean bezalkoholowy, z kwasem salicylowym. Calkiem fajny, zupełnie nie drażniący.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.