Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 12:56   #1831
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

zawsze łatwo wpaść w myśl, że mnie też to dotknie.
hipochondria się to nazywa.

z takimi pytaniami idzie się do onkologa/poradni genetycznej.

od ciotecznej siostry nic nie dostaniesz.
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 13:07   #1832
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja już taka jestem, że zawsze widzę czarne scenariusze. Mi pani onkolog powiedziała, że jeżeli moja mama nie zachoruje to ja też nie. Ale pocieszające to nie było.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 14:21   #1833
Sweetangel171
Raczkowanie
 
Avatar Sweetangel171
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 141
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

dzięki
Sweetangel171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 15:28   #1834
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

czesc dziewczyny ja tez mam wlokniaki dokladniej 3 w jednej piersi wielkosc ( 4, 5,6 mm), byla biopsja, obserwacja od 2 lat - nie rosna, nie zamierzam ich wycinac.

mam takie pytanie: co z antykoncepcja hormonalna.?? kiedys bralam tabletki i chce do nich wrocic, moj ginekolog uwaza ze nie ma przeciwskazan, nie powinny wywolac wzrostu ani powielenia guzkow, onkolog jest juz bardziej ostrozny ale tez uwaza ze nie ma koniecznosci zabraniania mi tego, szczegolnie ze po tabletkach czuje sie lepiej, cykl i gospodarka hormonalna sie reguluja, ogolnie mi sluzyly jak je kiedys bralam - m.in. yasmine. isnieje tez przypuszczenie ze moje guzki sa pochodzenia hormonalnego, pamiatka z okresu dojrzewania.

co wasi lekarze mowia na ten temat?
z jakimi opiniami sie spotkalyscie?

osobiscie sie waham...
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:26   #1835
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez natalie25 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ja tez mam wlokniaki dokladniej 3 w jednej piersi wielkosc ( 4, 5,6 mm), byla biopsja, obserwacja od 2 lat - nie rosna, nie zamierzam ich wycinac.

mam takie pytanie: co z antykoncepcja hormonalna.?? kiedys bralam tabletki i chce do nich wrocic, moj ginekolog uwaza ze nie ma przeciwskazan, nie powinny wywolac wzrostu ani powielenia guzkow, onkolog jest juz bardziej ostrozny ale tez uwaza ze nie ma koniecznosci zabraniania mi tego, szczegolnie ze po tabletkach czuje sie lepiej, cykl i gospodarka hormonalna sie reguluja, ogolnie mi sluzyly jak je kiedys bralam - m.in. yasmine. isnieje tez przypuszczenie ze moje guzki sa pochodzenia hormonalnego, pamiatka z okresu dojrzewania.

co wasi lekarze mowia na ten temat?
z jakimi opiniami sie spotkalyscie?

osobiscie sie waham...
ja nie biorę, ale to ze względu na fakt, że nie jestem sobie w stanie żadnych dopasować, po każdej której próbowałam coś było nie tak.
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 21:45   #1836
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Witam. Ja całe szczęscie też mam tylko włókniaki. Lekarz powiedział żeby ich nie ruszać bo są małe i za 5 miesięcy zrobić nowe usg. Mam pytanie do dziewczyn czy mimo wszystko wycinałyście czy faktycznie nie rosną i je zostawiłyście.

Natalie25 a w jaki sposób je obserwujesz poprzez samobadanie piersi czy robisz co 6 miesięcy USG?

Edytowane przez brazil133
Czas edycji: 2008-12-07 o 21:46
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:43   #1837
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez brazil133 Pokaż wiadomość
Natalie25 a w jaki sposób je obserwujesz poprzez samobadanie piersi czy robisz co 6 miesięcy USG?
moj lekarz onkolog twierdzi ze wycinanie tak malych (ponizej cm) zmian jest oszpecaniem kobiety. faktycznie nie ma takich danych ale on twierdzi ze lagodne zmiany w budowie tkanki wystepuja w wiekszosci dziewczyn w naszym wieku (przed 30) , tylko ze niewiele z nich sie bada pod usg. badaniem palpitacyjnym takich zmian, a nawet duzo wiekszych, w mlodych, strukturalnie gruczolowatych piersiach, sie po prostu nie wyczuje. ginekolodzi przepisujac tabl anty wciaz zadko wysylaja na badania usg. stad przerazenie lekarza jak widzi jakakolwiek zmiane i szalona profilaktyka wycinania. moje zmiany sa zbadane BAC (biopsja cienkoiglowa) i nawet nie mysle ich wycinac. sa w 3 roznych czesciach piersi, jedna jest "pod platem" czyli gleboko. wycinanie tego bylo by skomplikowana operacja, i na pewno zostawiloby mi brzydkie slady, moze nawet deformacje. moze przed ciaza zdecyduje sie na laparoskopowe wyciecie, ale ono tez nie gwarantuje ze cos nie zacznie sie paprac, moj oknolog nie wykonuje takich zabiegow (bez inwazji skalpela). oczywiscie jak sie powiekszaja trzeba je usunac.

brazil: badanie reczne jak pisalam mi niewiele mowi. moje piersi maja wybitnie gruczolowe utykanie, sa takie z natury, chociaz mam rozmiar B to jednak trudno mi sie polapac w badaniu. ciagle trafiam na jakies guzki i sie denerwuje. dlatego od czasu wykrycia zmian - w lutym 2007 - przez 1 rok mialam badanie usg co kwartal, teraz co pol roku.
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 15:53   #1838
izoldka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

hej, mam 22 lata i jestem przeraznona,
mam guzek wielkosci 22mm bylam u onkologa, wyslala mnie na usg radiolog powiedziala ze wydaje jej sie ze to gruczoło-włokniak, teraz ide na biopsje ale dopiero 30;/ nie da sie wczesniej nawet prywanie, od tygodnia jestem strzepkiem nerwow i strasznie sie boje, myslicie ze radiolog mogla sie pomylic? guzek podczas miesiaczki tez sie powieksza, ale jego wielkosc mnie przeraza, norlamnie wyc mi sie chce ;(
izoldka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 18:36   #1839
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

czy któraś z Was czytała ten wątek, czy weszła i od razu napisała?
nie wiem jaki jest sens powtarzania pewnych rzeczy w kółko.
Izoldko, wytłumacz mi, czy Ty naprawdę uważasz, że my jesteśmy mądrzejsze od lekarzy?

z włokniakami jest tylko jeden taki mały problem: mogą zmienić się w złośliwce.
ja usunełam i prponuje to wszystkim.
nie mam widocznej blizny.


ja tabletki anty. biorę cały czas. onkolog wolałby żebym nie brała.
ja nie widze medycznych przeciwskazań.
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 21:35   #1840
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
z włokniakami jest tylko jeden taki mały problem: mogą zmienić się w złośliwce.
ja usunełam i prponuje to wszystkim. nie mam widocznej blizny.
no i tu się nie zgodzę, pytałam dr Nagadowską, która sama odradzła mi wycinanie, czy mi się z tego nic nie wykluje i ona zaprzeczyła i ja jej ufam.
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:29   #1841
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

masz do tego pełne prawo.
ja ufam badaniom i kilku lekarzom z którymi rozmawiałam plus amazonce która mi doradzała przed operacją.
w to, że włókniak potrafi się wchłonąć w 100% nigdy nie uwierzę.

każdy ma prawo wierzyć komu chce
lekarz to lekarz. każda z nas jest zupełnie innym przypadkiem.

Edytowane przez Trah
Czas edycji: 2008-12-08 o 22:30
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 09:58   #1842
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
no i tu się nie zgodzę, pytałam dr Nagadowską, która sama odradzła mi wycinanie, czy mi się z tego nic nie wykluje i ona zaprzeczyła i ja jej ufam.
ja takze sie nei zgodze ze wlokniak moze sie zeslosliwic. lekarz mi powiedzial ze to tak samo mozliwe jak to ze zlosliwy norotwor pojawi sie w innym miejscu tkanki mojej piersi. profilaktycznie wiec nalezaloby usunac cala piers.

a to ze sie nei wchonie zmiana ostroograniczona i twarda to jest raczej pewne. i nie ma co na to liczyc. torbiele co innego. mam jedna taka co mi sie pojawia i znika. na jednym badaniu jest na innym jej nie ma. chociaz mam robione na tym samym sprzecie (usg)
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:29   #1843
Sweetangel171
Raczkowanie
 
Avatar Sweetangel171
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 141
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
no i tu się nie zgodzę, pytałam dr Nagadowską, która sama odradzła mi wycinanie, czy mi się z tego nic nie wykluje i ona zaprzeczyła i ja jej ufam.
gdybym ja miała wycinac wszystkie wlokniaki ktore mi sie pojawiają w ciągu roku to bym byla tak oszpecona ze szkoda gadac...
Sweetangel171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:11   #1844
tofilla
Raczkowanie
 
Avatar tofilla
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 31
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez natalie25 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ja tez mam wlokniaki dokladniej 3 w jednej piersi wielkosc ( 4, 5,6 mm), byla biopsja, obserwacja od 2 lat - nie rosna, nie zamierzam ich wycinac.

mam takie pytanie: co z antykoncepcja hormonalna.?? kiedys bralam tabletki i chce do nich wrocic, moj ginekolog uwaza ze nie ma przeciwskazan, nie powinny wywolac wzrostu ani powielenia guzkow, onkolog jest juz bardziej ostrozny ale tez uwaza ze nie ma koniecznosci zabraniania mi tego, szczegolnie ze po tabletkach czuje sie lepiej, cykl i gospodarka hormonalna sie reguluja, ogolnie mi sluzyly jak je kiedys bralam - m.in. yasmine. isnieje tez przypuszczenie ze moje guzki sa pochodzenia hormonalnego, pamiatka z okresu dojrzewania.

co wasi lekarze mowia na ten temat?
z jakimi opiniami sie spotkalyscie?

osobiscie sie waham...

Czesc
Odnośnie hormonów to ja przestałam je brać. W ciągu dwóch tygodni brania z jednego guzka zrobiły mi się trzy i też brałam yasmin. Radiolog, podobno najlepsza na dolnym ślasku, powiedziala mi, że włókniaki sie nie zezłośliwia ale będą rosnąć, a przede wszystkim przy terapii hormonalnej. Powiedziala, ze dopóki nie usunę powinnam przestać je brac i przestalam i narazie nie rosną, chyba... W przeciągu miesiąca ide do lekarza, ale do niemiec i napisze co mi powiedzą.
tofilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 21:32   #1845
Trah
Rozeznanie
 
Avatar Trah
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 539
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Sweet ja nie każe nikomu robić operacji.
ja pisze o sobie.
tak jak napisałam wcześniej, nie jestem lekarzem, nie mam rentgena w klawiaturze.

Tofilla dla mnie sytuacja jest dość dziwna. jak byłam młodsza miałam włókniaka którego kazano mi potraktować mastodyndonem (mogłam przekręcić nazwę) w tym czasie brałam yasmin.
częściowo się wchłonął, za trzy lata z pozostałości zrobiło się nowe. już wycięte.

z tego co ja wiem, nie jest to przez hormony.
kobiety, które stosują tabletki częściej chodzą na kontrolę co równa się z wczesnym wykrywaniem przez ginekologów nowych guzków.
stąd statystyki, że kobiety przyjmujące leki anty. mają większe skłonności.

moim zdaniem to od nas zależą decyzje o operacji/leczeniu się/braniu hormonów itp. itd.
jak dla mnie my same musimy być czujnie i powinnysmy sie patrzeć na to wszystko obiektywnie(mimo tego, że czasem jest ciężko).
pozdrawiam ;-)
Trah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:20   #1846
Lucek71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

[quote=brazil133;10003472]Witam. Ja całe szczęscie też mam tylko włókniaki. Lekarz powiedział żeby ich nie ruszać bo są małe i za 5 miesięcy zrobić nowe usg. Mam pytanie do dziewczyn czy mimo wszystko wycinałyście czy faktycznie nie rosną i je zostawiłyście
Mi lekarze od początku radzili wyciąć ,ale się bałam.Pewność daje tylko badanie histopatologiczne więc się w końcu zdecydowałam.Tym bardziej,że od momentu wykrycia tego włókniako-gruczolaka(luty 2008) się powiększał.Teraz jestem już po zabiegu mój guzek miał wymiary 3,3 na 2 na 1 .Nikt nam nie da 100% gwarancji,że coś się z tym nie stanie.Że się na przykład nie zmieni w nowotwór złośliwy.Ja miałam szczęście bo się okazało,że nie jest złośliwy.Ale decyzję musicie podjąć same. Ja też bałam się,że będzie widoczna blizna.Ale przecież to nie usunięcie całej piersi.Też miałam konsultację z dr.Nagadowska.Ona twierdzi,że się takie zmiany wycina.Nie pojadę już 12 grudnia na wizytę ,bo nie ma na razie takiej potrzeby.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny trzymajcie się.
Lucek71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:27   #1847
Lucek71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sweetangel171 Pokaż wiadomość
dziewczyny po jakim czasie mozna odbierac wyniki biopsji?? bo bylam ostatnio a zapomnialam spytac ehhh

Ja też czekałam dwa tygodnie na wynik z biopsji.Tylko tą ostatnią jak robiłam prywatnie to wynik miałam na drugi dzień.Ale to pewnie dla tego ,że Pani doktor pracuje też w Instytucie Onkologii i był wynik tak szybko.
Lucek71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:36   #1848
Lucek71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
no i tu się nie zgodzę, pytałam dr Nagadowską, która sama odradzła mi wycinanie, czy mi się z tego nic nie wykluje i ona zaprzeczyła i ja jej ufam.



Trochę mnie zdziwiła Twoja wypowiedz zwłaszcza ,że obie konsultujemy się z tą samą doktor Nagadowską.Ja też jej ufam, ale miała w moim przypadku zupełnie inne zdanie jak już pisałam powyżej.Zastanawiam się z kąt takie odmienne zdania?
Jeszcze wczoraj mnie uspakajała ,bo miałam wątpliwości czy dobrze zrobiłam.
Lucek71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:51   #1849
Lucek71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, jakiś czas mnie tu nie było, ale melduję się ponownie.
Byłam w czwartek na USG, żeby sprawdzić co i jak. Guzek nadal jest, nie zmienia się zupełnie. Nic się z nim nie dzieje. Ale za to wciąż mam powiększone węzły chłonne. Miałam już robione badania z krwi i wszystko jest okij. Byłam wczoraj u ogólnego i dostałam skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej, żeby zobaczyć, czy tam nie są powiększone.
W styczniu idę do dr. Nagadowskiej i porozmawiam z nią na temat usunięciatego paskudztwa, bo mimo że nic się z nim nie dzieje, nie chcę go mieć w sobie i całe życie się bać. Widziałam w maju śmierć na raka piersi pewnej cioci ze strony męża, to było straszne.
Dziewczyny, czy jest tu może ktoś komu dr. Nagadowska usuwała guzka?
Bo ja bym chciała zrobić to u niej. Zaszczepiłam się także wczoraj już przeciw żółtaczce, za miesiąc druga dawka i dwa tygodnie po niej można już działać.
Słuchajcie, a na cvzym polegają te badania genetyczne, gdzie je można wykonać w Warszawie? Pytam, bo w mojej rodzinie też mam cicię chorą na raka piersi (siostra cioteczna mojej mamy) i zastanawiam się, czy nie zrobić tych badań.
Moja znajoma miała zabieg robiony przez doktor Nagadowską ale prywatnie w klinice na Daniela.Była bardzo zadowolona niestety u nie to rak złośliwy i jest teraz objęta leczeniem przez Fundację z Warszawy.Czuje się bardzo dobrze po tych wszystkich naświetlaniach i chemiach.
Ja też miałam mieć usuwanego guza przez doktor Nagadowską, ale już miałam termin umówiony w Gliwicach(17 listopada) i Pani doktor poradziła mi ,żebym już nie odkładała.
Badania genetyczne na pewno można zrobić w każdej poradni genetycznej (przy Instytucie w Warszawie na pewno taka jest) A jest robione po pobraniu krwi.Więcej możesz przeczytać na stronie www.io.gliwice.pl
Pozdrawiam
Lucek71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 10:08   #1850
Lucek71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Trah Pokaż wiadomość
marta tutaj nie siedzą lekarze, tylko dziewczyny które dzielą się swoimi doświadczeniami.
z wynikami biopsji idzie się do lekarza.
piszesz, że się boisz. to dlaczego od razu nie poszłaś do lekarza, tylko na forum?

jeżeli chodzi o badania genetyczne, to już ktoś wyżej dokładnie napisał o co w tym chodzi. pobierana jest krew. gdzie robią to w warszawie? w poradni genetycznej. gdzie ona jest-wyszukiwarka.
czy wiesz, że siostra cioteczna Twojej mamy, to jest daleka rodzina?
geny przechodzą zazwyczaj co drugie pokolenie. kuzynka Twojej mamy, to dosyć dalekie już pokrewieństwo przejścia genów, nie sądzisz?
w chwili obecnej lekarze twierdzą, że jeden nowotwór złośliwy w najbliższej rodzinie to za MAŁO.
moja babcia zmarła na raka piersi, mój onkolog odradza mi iść do poradni. mimo to idę, pierwszą wizytę mam za tydzień.

przeraża mnie fakt, że część z was przychodzi na to forum jak do wyroczni. ktoś komuś napisze, żeby się nie martwił. to komuś spada kamień z serca.
kochane od tego są lekarze! my nie mamy rentgena w klawiaturze żeby zobaczyć co innym jest. oprócz tego nie posiadamy tak wysokich kompetencji!
Ja w poniedziałek też pytałam o te badania genetyczne lekarza,ale mi odradził.Powiedział,że nie ma potrzeby chociaż moja babcia i dziadek zmarli na raka.Wiem ,że do Instytutu w Gliwicach potrzebuję skierowania.Wystarczy od lekarza ogólnego.Zapytam jeszcze swojego ginekologa, bo nie daje mi to spokoju.
Wiem,że jak się jest w grupie ryzyka to można liczyć na częstsze badania.Bez tych wszystkich długich terminów.Tak jak było w moim przypadku ciągło się wszystko od lutego.
Na razie kazał mi się lekarz skontrolować za 6 miesięcy.Zrobić USG ,żeby zobaczyć jaki jest obraz pooperacyjny.
Na pewno będę się częściej kontrolować oczywiście bez przesady.
Buziaki dla wszystkich,które mi pomagały i dla tych, które są na początku swojej drogi.
Lucek71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:22   #1851
adzia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Witajcie dziewczyny! Jestem tu nowa ale juz po pewnych przejsciach.

Jestem juz po jednej operacji gruczolako-wlokaniaka. Ogolnie operacja i leczenie po niej bylo fatalne co zlapalam na oiddziale jakiegos syfa i ledwo doszlam do siebie. Ale to nie istotne.

Byłam na kontroli i mam na dzien dzisiejszy 9 guzów. # z nich sa policykliczne i maja od 1.5 do niecalych 2cm. Reszta ma do 1 cm. Byłam na badaniach genetycznych i powiedzieli mi ze natychmiast mam sie zglosic do lekarza( bylam juz i po obejrzeniu wynikow usg kaza czekac do kwietnia) i zarządac by zrobili mi bopsje wszystkich guzów, a te 3 najwięszke powinnam jak najszycbiej usunac. Eh..niewiem juz co robic..rosna mi dosc szybko, a mam dosc operacji:/ Czy faktycznie decydowac sie na kolejną? Co radzicie?
adzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 15:02   #1852
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lucek71 Pokaż wiadomość
Moja znajoma miała zabieg robiony przez doktor Nagadowską ale prywatnie w klinice na Daniela.Była bardzo zadowolona niestety u nie to rak złośliwy i jest teraz objęta leczeniem przez Fundację z Warszawy.Czuje się bardzo dobrze po tych wszystkich naświetlaniach i chemiach.
Ja też miałam mieć usuwanego guza przez doktor Nagadowską, ale już miałam termin umówiony w Gliwicach(17 listopada) i Pani doktor poradziła mi ,żebym już nie odkładała.
Badania genetyczne na pewno można zrobić w każdej poradni genetycznej (przy Instytucie w Warszawie na pewno taka jest) A jest robione po pobraniu krwi.Więcej możesz przeczytać na stronie www.io.gliwice.pl
Pozdrawiam

Bardzo Ci dziękuję za te informacje Kiedy pierwszy raz robiłam USG ( dwa lata temu) mój guzek miał jakoś 8mm na 13mm, teraz ma 15mm na 12mm (o wzorcu FA, nie mam pojęcia co to oznacza). Jak więc widać delikatnie rośnie.
Martwi mnie tylko to, ze jest położony zaraz nad mięśniem i 1 cm pod skórą. Więc trzeba będzie sporo wyciąć, bo w głąb 2,5 cm. Na razie muszę umówić się na wizytę i poczekać na drugie szczepienie.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:23   #1853
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lucek71 Pokaż wiadomość
Trochę mnie zdziwiła Twoja wypowiedz zwłaszcza ,że obie konsultujemy się z tą samą doktor Nagadowską.Ja też jej ufam, ale miała w moim przypadku zupełnie inne zdanie jak już pisałam powyżej.Zastanawiam się z kąt takie odmienne zdania?
Jeszcze wczoraj mnie uspakajała ,bo miałam wątpliwości czy dobrze zrobiłam.
Lucek nie wiem, ale ja mam duży biust (rozmiar G) i wycięcie guzka to duża sprawa - pełna narkoza i kilka dni w szpitalu, dlatego dr Nagadowska powiedziała mi, że jeżeli nie mam psychicznej potrzeby, to ona nie widzi powodu do cięcia

Cytat:
Napisane przez adzia1984 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Jestem tu nowa ale juz po pewnych przejsciach [...] Eh..niewiem juz co robic..rosna mi dosc szybko, a mam dosc operacji:/ Czy faktycznie decydowac sie na kolejną? Co radzicie?
radzicie podjąć dezycję samodzielnie, bo przy całej sympatii, my tego za Ciebie nie zrobimy, Trah pisała o tym kilka postów temu

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za te informacje Kiedy pierwszy raz robiłam USG ( dwa lata temu) mój guzek miał jakoś 8mm na 13mm, teraz ma 15mm na 12mm (o wzorcu FA, nie mam pojęcia co to oznacza). Jak więc widać delikatnie rośnie.
Martwi mnie tylko to, ze jest położony zaraz nad mięśniem i 1 cm pod skórą. Więc trzeba będzie sporo wyciąć, bo w głąb 2,5 cm. Na razie muszę umówić się na wizytę i poczekać na drugie szczepienie.
FA to fibro-adenoma czyli gruczolako-włókniak
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 15:01   #1854
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

FA to fibro-adenoma czyli gruczolako-włókniak [/quote]

No to już wszystko jasne, dzięki
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 20:15   #1855
adzia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

radzicie podjąć dezycję samodzielnie, bo przy całej sympatii, my tego za Ciebie nie zrobimy, Trah pisała o tym kilka postów temu



No racja, tylko trudno mi podjac jakąkolwiek decyzje zwlaszcza jesli to gówno dotyka nas w tak mlodym wieku. Trzeba wybrac mniejsze zlo dla siebie. Czyli przede mna intensywany czas myslenia. Zapisalam sie juz na prywatna wizyte do onkologa - koszt 150zl:/ troszke duzo ale podobno jest świetny. Ciekawa jestem co on mi powie bo obejrzeniu mojego wyniku i czy w koncu "ruszy" moje cycuszki
adzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 21:04   #1856
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Wtam Was dziewczyny od jakiegos czasu pojawił się ból pod piersią. Poszłam się zbadać do ginekologa. Zbadał mnie, ale nic nie wyczuł dla pewności skierował mnie do chirurga. Okazało się że mam zmine guzkową 13mm (dość duża zmiana) jutro mam badania będą mi pobierać tkanke jakąś iglą. Chirurg mi powiedział że jego zdaniem jest to do wycięcia. Ginekolog mi zaproponował narazie taki zabieg. Mam nadzieje że będzie dobrze. Jutro 10 rano mam być w szpitalu

Edytowane przez Maria2008
Czas edycji: 2008-12-11 o 21:05
Maria2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 14:48   #1857
Diabełek_91
Raczkowanie
 
Avatar Diabełek_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 227
GG do Diabełek_91
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Dziewczyny a co z solarium ? Jestem 3 miesiące po zabiegu , koleżanka juz po pierwszym miesiącu poszła na sollariuam ja niestety się obawiam i mam mieszane uczucia . Niedługo sylwester chciałoby się ładnie wyglądać . A jak było z Wami ? Chodzicie na solarium po zabiegu ?
Diabełek_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 20:44   #1858
bajeczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

czesc dziewczyny
Pisze po raz pierwszy i aż głupio sie przyznac ale dopiero ostatnio zainteresowało mnie samobadanie piersi a mam 21 lat, dużo juz o tym czytalam i wiele wiem - teoretycznie. Wyczytałam również że jeżeli nie karmiłam piersią to moje piersi mogą miec wiele nierówności w budowie, wiec ok - u mnie własnie tak jest... tylko ze wydaje mi sie ze troche za bardzo... jest pare miejsc gdzie są wyrazniejsze zgrubienia i to dośc twarde, nie wiem czy to można podpiąc do tego ze jestem jeszcze młoda czy to cos powaznego. No i dodam że nie jest to związane z okresem bo badam sie w róznych fazach cyklu i cały czas jest tak samo.
Pisze bo twierdze ze dziewczyny jestescie już dobrze "przeszkolone" w tym temacie wiec prosze o radę. Na co to wam wygląda? czy może tylko przesadzam :P no a może coś robie nie tak ;/
Z góry dzięki
bajeczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 21:18   #1859
Diabełek_91
Raczkowanie
 
Avatar Diabełek_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 227
GG do Diabełek_91
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Trudno jest to określić ponieważ tak jak dziewczyny pisały kiedyś nie jestesmy lekarzami i nie widziałyśmy Twoich piersi Moja rada - udaj się do lekarza będziesz miała wtedy większą pewność co Ci jest . Może to są guzki , a może pozostałości po mleku , zatkane coś czy cuś Udaj się do lekarza tyle moge Ci poradzic !! Aaaa i nie martw się na zapas
Diabełek_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 11:11   #1860
adzia1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

To ze jestes za mloda nie wuklucza tego ze mozesz miec guza. Ja mam 24 lata i juz jestem po jednej operacji czeka mnie następna. Na dzien dzisiejszy mam az 9 guzów z czego trzy maja niecale 2cm i żadnego nie czuje z tych 9 guzow. Moge sie badac i badac ale nie moge isch wyczuc bo sa głęboko osadzone. W ramach profilaktyki( chociaz dla mnie ona nie istnieje) radze udac sie go ginekologa, niech Cie zbada ,napewno zleci usg i bedziesz miala jasność. Pozdrawiam
adzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.