rak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-27, 21:38   #1
agatkarobusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 97

rak


czy ponad 10lat jedzenia czipsow,fast foodow i slodyczy moze miec bardzo zlekonsekwencje?czytalam, ze tonieprawda,ze te produkty powoduja raka,ale nadal slysze jak ktos mowi,ze sa rakotworcze.nie wiem juz w co wierzyc...jakie badania mozna zrobic,zeby skontrolowac narazone narzady?pzdr
agatkarobusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 07:40   #2
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: rak

Posłuichaj. Za raka w 90% odpowiadają geny
A to, ze czipsy słodycze i niedługo powiedzą ze wszyskto jest rakotwórcze :P to nie trzeba sobie brac zbytnio pod uwage.
Myślisz ze jedzenie fast foodów i czipsów mogło spowodowac raka? Co najwyżej otyłośc, nadsiśnienie, problemy z cholesterolem czy zaburzoną gospodarke hormonalna, ale ..no kurcze... nie raka!!
W sumie mogłas dojśc do tego sama mysląc logicznie...gdyby byłot ak jak myslisz to połowa populacji miałaby raka...
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 10:15   #3
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: rak

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Posłuichaj. Za raka w 90% odpowiadają geny
A to, ze czipsy słodycze i niedługo powiedzą ze wszyskto jest rakotwórcze :P to nie trzeba sobie brac zbytnio pod uwage.
Myślisz ze jedzenie fast foodów i czipsów mogło spowodowac raka? Co najwyżej otyłośc, nadsiśnienie, problemy z cholesterolem czy zaburzoną gospodarke hormonalna, ale ..no kurcze... nie raka!!
W sumie mogłas dojśc do tego sama mysląc logicznie...gdyby byłot ak jak myslisz to połowa populacji miałaby raka...
Daruj sobie takie komenatrzenie sa zbyt miłe.Dziewczyna nie wiedizała,wiec zapytała,proste,nie trzeba odrazu jej zarzucac brak logicznego myslenia

Niezdrowa żywność jest najczęściej uzależniająca i niezdrowa i tak jak napisała niusia powoduje otyłośc,nadcisnienie,itp, a takze psuje kubki smakowe
Powinnas ograniczyc taka zywnosci jak fast foody i chipsy w trosce w zdrowie.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 10:51   #4
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: rak

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Daruj sobie takie komenatrzenie sa zbyt miłe.Dziewczyna nie wiedizała,wiec zapytała,proste,nie trzeba odrazu jej zarzucac brak logicznego myslenia

Niezdrowa żywność jest najczęściej uzależniająca i niezdrowa i tak jak napisała niusia powoduje otyłośc,nadcisnienie,itp, a takze psuje kubki smakowe
Powinnas ograniczyc taka zywnosci jak fast foody i chipsy w trosce w zdrowie.
Alez ja niczego nie zarzuciłam. Odpowiedziałam na pytanie i chciałam tylko udowodnić że to co mówie jest prawdą, dlatego tak napisałam. Co rpawda ujęłam to tak ze mogło być zrozumiane dwuznacznie..ale na pewno nie miałam złych zamiarów. Pozdrawiam.

I tak jak mówi orzeszek powinnaś ograniczyć co nieco te nizdrowe rzeczy. I chociaz raka same w sobie nie spowodują to źle wpływaja na zdrowie,a jesli odżywiałas sie przez długi czas głównie tym to mozesz paradoksalnie np miec oznaki niedożywienia czyli jakieś niedobory..wiec warto zrobić np morfologie krwi itd.
A co do powazniejszych badań to nie mam pojęcia. Jesłi cos bedzie nie tak z krwią dostaniesz skierowanie dalej.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 21:22   #5
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: rak

A właśnie że mogą byc przyczyną nowotworów a to ze względu na powstający w skrobi akrylamid podczas obróbki cieplnej.Chociaż bardzo wątpliwe żeby samo jedzenie wywołało raka,to jednak należy takie świństwa mocno ograniczyć.
Aha to nie chodzi o słodycze z tym akrylamidem,tylko o chipsy,frytki..
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 12:01   #6
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: rak

Mówi się, że za raka odpowiadają geny. Zgadza się, że osoby które miały w rodzinie kogoś chorego na raka są po prostu BARDZIEJ NARAŻONE (większe ryzyko) i powinny się częściej badać ALE to osobna kwestia! Co z osobami, które nie mają nikogo chorego na raka w rodzinie, albo osoby które miały kogoś chorego na raka A DO TEGO ŹLE SIĘ ODŻYWIAJĄ? Czy te pierwsze już ABSOLUTNIE NIGDY NIE bądą chore a te drugie nie pogorszą swojego stanu jeszcze bardziej? I wogóle, czy ktoś ma rodzinę w której zupełnie NIKT nie był chory na raka? Czy dalsza czy bliższa, geny to geny a jeśli tylko one byłyby odpowiedzialne to wszyscy byliby chorzy na raka :P
Dlaczego coraz więcej osób choruje i będzie chorować na raka? Dlaczego że "robak" to choroba XXI wieku? Dlatego, że z czasem rozwija się przemysł chemiczny. Myślę, że to właśnie jedzenie ma wpływ na nasze zdrowie, i na to czy będziemy na tego raka chorzy i w jakim stopniu. Nie pogarszajmy swojego zdrowia złymi nawykami. Zresztą, to że jemy fast foody, chipsy itp.itd. nie oznacza, że po 3 latach będziemy chorzy - oczywiście, że nie! TE wszystkie mikotoksyny, substancje chemiczne ... nie zaczynają działać od razu. Ony kumulują się w naszym organiźmie i w "odpowiednim" czasie zaczynają w naszym organiźmie powstawać komórki rakowe - a im gorzej jemy, tym więcej złych mikotoksyn i sub. chemicznych i tym szybciej te komórki powstaną.
Jesteś tym co jesz, a jeśli pochłaniasz dużo chemii to ona z ciebie nie wyparuje tylko będzie reagować z twoim organizmem - a nie wszystkie reakcję przebiegają szybko, są takie które zachodzą latami dając bardzo trwałe, trudnoodwracalne produkty.
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 20:52   #7
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: rak

W pełni się zgadzam bardzo ciekawie napisane
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 20:55   #8
zdrowko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: rak

reklama

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2010-08-09 o 22:35
zdrowko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.