Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-04, 21:21   #1
ancus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4

Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?


Mam 21 lat i ostatnio zauwazylam, ze moje wloski na twarzy staja sie coraz mocniejsze i bardziej widoczne, nie tylko nad gorna warga, ale nawet na policzkach. Slyszalam o depilacji laserowej, ale to kosztuje majatek! Czy jest jakis inny sposob na w miare trwale usuniecie zbednego owlosienia?
ancus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-04, 21:34   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Zanim udasz się na laserowe czy jakiekolwiek inne usuwanie owłosienia, pójdź do lekarza (najlepiej endokrynologa)- to wcale nie jest normalne- możesz miec zaburzenia hormonalne.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-04, 23:05   #3
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

A najlepiej do dermatologa-endokrynologa (być może się okaże, że przyda się również ginekolog).

Może to tylko lekki hirsutyzm idiopatyczny... Tak czy owak - lekarz.

Jak u Ciebie z cyklem miesiączkowym?
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-05, 21:30   #4
ancus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Niestety jezeli chodzi o cykl, to nie chodze bynajmniej jak w zegarku. Mowisz, ze owlosienie mozna leczyc hormonalnie?
ancus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 20:28   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Czasem jest to nawet KONIECZNE, ale o tym musi zadecydować lekarz. Twoje objawy mogą świadczyć o problemach endokrynologicznych, a lekki hirsutyzm, to akurat nie aż takie wielkie kuku.

Nadczynność androgenna często daje poważniejsze powikłania, natury ginekologicznej. Tak więc - maszeruj do lekarza. Dermatolog i ginekolog - bez skierowania.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 20:10   #6
ancus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Dziekuje Ci Evoonya, potrzebowalam lekkiego kopa zeby sie wreszcie wybrac do lekarza [img]icons/icon7.gif[/img]
ancus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 09:29   #7
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Czytałam w książce o ziołach:
" Wloski sa objawem zmian hormonalnych. Sadze ze pomocne byloby popijanie celunduli d2 lub duzo tanszej tinctury calendualae (wyciag z nagietka) produkowanej przez herbapol. Dawkowanie jest nasteujace: dwa razy dziennie po 50 kropli. Funkcjonowanie jajnikow poprawia zazywanie mieszanki ziol: 50g jasnoty bialej, 50g koniczyny bialej, 100g nagietka. Ziola zemlec z cukrem, zazywac 2 razy dziennie po 1 lyzeczce, popic ciepla woda. Mozna rowniez stosowac na podbrzusze klady z kapusty. Doraznie moze pomoc woskowanie, lub pasty cukrowe ktore wykonuje sie w gabinecie kosmetycznym. Takze akupresura tu bedzie pomocna. Zielarstwo jest dlatego skuteczne, ze leczy glebokie przyczyny, nie zas skutki."

Bylam u ginekologa, on mi zamiast zrobic badania kazal brac srodki hormonalne,,,te srodki sa szkodliwe dla zdrowia, wiem ze pewnie bedize zaraz pelno postow ze to nie prawda, no ale samap pomysl, chemia ktora powoduje ze twoje jajniki nie pracuja, ze cos z zewnatrz dostarcza hormony, ja naluchalam sie od lekarzy o szkodliwosci hormonow, zawsze w koncu robia degradacje w organizmie, i szukam alternatyry dla hormonow i dlatego chce sprobowac z ziolami
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 10:18   #8
neliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 41
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

ja tez z wlasnych obserwacji moge stwierdzic sama u siebie ze mam nadmiar androgenow albo testosteronu w kazdym razie nadmiar jakis hormonow meskich i lecze sie ziolami ktore maja wlsciwosci podobne do hormonow zenskich
dlastego ziola sa jak najbardziej najlepsza alternatywa wystarczy troche zaglebic sie w literature
neliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 13:49   #9
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Cytat:
Napisane przez neliaa Pokaż wiadomość
ja tez z wlasnych obserwacji moge stwierdzic sama u siebie ze mam nadmiar androgenow albo testosteronu w kazdym razie nadmiar jakis hormonow meskich i lecze sie ziolami ktore maja wlsciwosci podobne do hormonow zenskich
dlastego ziola sa jak najbardziej najlepsza alternatywa wystarczy troche zaglebic sie w literature
a pwiedz mi czy zauważylas jakies zmainy u siebie po piciu tych ziół??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 14:06   #10
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

aha i napisz mi jeszcze jakich konkretnie uzywasz ziół. Seawoman napisala o wyciagu z nagietka - ale na sposobie uzycia pisze ze jest do stosowania zewnetrznego lub pedzelkowania jamy ustnej.
no i co to konkretnie jest ta celundula d2 - nic na jej temat nie nzlazłam.

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:50   #11
pauluniaa177
Raczkowanie
 
Avatar pauluniaa177
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 40
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

ja sie przylanczam do pytania anastasi
__________________
(...) nie myśl, nie patrz, zamknij oczy

i słuchaj, i czuj ...






chodź.prowadź i daj sie prowadzić!
pauluniaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 08:27   #12
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Jest jakis sposob na nadmierne owlosienie?

Wiem ze opakowaniu od celendulae pisze ze do uzytku zewnetrznego, ale bylam u dobrej pani aptekarki, ktora sie tym interesuje i mowila mi ze nie tylk te ziola sa jak na opakowaniu napisane do uzytku zewnetrznego, zachwalala mi ta calendulae i wogole nagietek jako do picia, zwlaszcza na czczo - nie wiedziala w jakim celu ja chce to kupic ale ona mowila ze te ziola sa wspaniale na zoladek. Radzila pic rano na czczo ok 5ml i rozcienczyc z 15ml wody.
Zobaczcie, tych ziol tinctura w aptece jest bardzo duzo, wszystkie zawsze maja wyciag z jakiegos ziola + etanol, wiem bo sie przygladalam, i na innych czasem napisza ze do uzytku wewnetrznego. Na poczatku po kupnie, gdy jeszcze nie rozmawialam z pania farmaceutka to tez sie troche balam to pic, ale po tej rozmowie, wiem ze to tylko wyciag z nagietka, z alkoholem, tak jak te pozostale ziola wyciagowe i jak najbardziej takze do picia.

Jestem ciekawa jakie ziola moja poprzedniczka stosuje- neliaa co stosowalas z jakim skutkiem??
Jakie sa jeszcze inne ziola ktore maja wplyw na hormony i co powoduja??
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.