Storczyk (Orchidea) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-09, 15:10   #4951
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Dziekuje Ci serdecznie wiec działam aha i jeszcze jedno;zdaża sie Wam ze jak storczyki zaczynają kwitnąć tj wypuszczają te łodygi na których powstają malutkie pączki które jednak nie zakwitają tylko jakby gniją w pączku i kwiat nie kwitnie?
Ps Glizdka piękne prace na MM
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 15:58   #4952
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez sintagma Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci serdecznie wiec działam aha i jeszcze jedno;zdaża sie Wam ze jak storczyki zaczynają kwitnąć tj wypuszczają te łodygi na których powstają malutkie pączki które jednak nie zakwitają tylko jakby gniją w pączku i kwiat nie kwitnie?
Ps Glizdka piękne prace na MM
mi sie tak zdażyło kilka razy a teraz zimą to wina ogrzewania .... pisałam wcześniej co sie stało z moimi kilkunastoma pąkami a takie tycie tez tak mogą reagowac kilka takich dzidziusiów straciłam

ps. dziękuiję cieszę się ze ci się moje makijaże podobają
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 16:36   #4953
Justysp26
Raczkowanie
 
Avatar Justysp26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 43
Dot.: Storczyk (Orchidea)

no właśnie dzisiaj zauważyłam ze takl się zaczyna dziac z moim pączkiem u stanhope a tak chciałam zeby zakwitła bo ma piekne kwiaty dochodzące wielkoscią do piesci człowieka i jeden taki kwiat moze uprzyjemnic swym zapachem cały pokój
STANHOPEA CANDIDA.jpg
tak powinna zakitnąć niestety jest to zdjecie z internetu bo mój pąk już raczej nie zakwitnie
Justysp26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 16:48   #4954
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez Justysp26 Pokaż wiadomość
no właśnie dzisiaj zauważyłam ze takl się zaczyna dziac z moim pączkiem u stanhope a tak chciałam zeby zakwitła bo ma piekne kwiaty dochodzące wielkoscią do piesci człowieka i jeden taki kwiat moze uprzyjemnic swym zapachem cały pokój
Załącznik 1956470
tak powinna zakitnąć niestety jest to zdjecie z internetu bo mój pąk już raczej nie zakwitnie
A możesz pokazać swój okaz?
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 17:17   #4955
Justysp26
Raczkowanie
 
Avatar Justysp26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 43
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Proszę roślina w całej swej okazałości
100_1497.jpg
I tak żeby było widać umierający pączek
100_1499.jpg
Justysp26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 17:29   #4956
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez Justysp26 Pokaż wiadomość
Proszę roślina w całej swej okazałości
Załącznik 1956559
I tak żeby było widać umierający pączek
Załącznik 1956560
Ciekawie wyglądają liście tego kwiatka No i szkoda, że pączek się nie rozwinie
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 20:24   #4957
Lucygmat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witajcie wszystkie kwiatki bratki i stokrotki! O rany ile musiałam się namęczyć żeby do Was dołączyć! No ale udało się! Ratunku! przelałam storczyka......przesadził am w nowe podłoże i czekam boje się go podlewać.....nie wiem co mam dalej robić? Ma miękkie listki....Co to jest stożek wzrostu w storczykach? Pomocy!
Lucygmat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-09, 21:07   #4958
Beginner
Raczkowanie
 
Avatar Beginner
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 266
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witaj Lucygmat
Jesli przesadzilas storczyka teraz czekaj i obserwuj a szczegolnie co dzieje sie w srodku doniczki, nie podlewaj dotad az korzenie nie przestana sie "pocic". Jesli w doniczce na sciankach nadal jest rosa - nie podlewaj
Trzymam kciuki za kwiatuszka powinno byc dobrze
__________________
Beginner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-09, 22:17   #4959
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Widziałyście to? piękny
http://images.google.pl/imgres?imgur...%3Dpl%26sa%3DN
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 09:04   #4960
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Storczyk (Orchidea)

a ja wczoraj w kwiaciarni widziałam cudne dendrobium wy. ok.30cm - cena 70zł,
masakra
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-10, 12:34   #4961
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez Lucygmat Pokaż wiadomość
Witajcie wszystkie kwiatki bratki i stokrotki! O rany ile musiałam się namęczyć żeby do Was dołączyć! No ale udało się! Ratunku! przelałam storczyka......przesadził am w nowe podłoże i czekam boje się go podlewać.....nie wiem co mam dalej robić? Ma miękkie listki....Co to jest stożek wzrostu w storczykach? Pomocy!
a jak wyglądają korzenie??? są jędrne i zielone czy moze takie płaskie miękkie wstążeczki żółtawo brązowe??? Jeżeli są takie cienkie czyli zgnite to je poobcinaj i nie podlewaj storczyka dipuki całkowicie nie przeschnie podłoże i obserwuj korzenie bo one są najważniejsze no liście tez ale bez korzeni to juz prawie zgon chyba ze powiedzie się reanimacja będzie dobrze kochana nie łam sie damy rade
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 17:49   #4962
gelatynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 136
Dot.: Storczyk (Orchidea)

ale cisza na tym forum, przedstawiam wam mojego wlasnego paczka- tzn. jest to pierwszy paczek ktory urosl u mnie i sie otworzyl







Edytowane przez gelatynka
Czas edycji: 2009-01-11 o 17:51
gelatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:50   #4963
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Dot.: Storczyk (Orchidea)

ale tu sie cisza zrobila i tak jakos mało kolorowo - u mnie tez tak jakoś smutno , a nie mam kiedy iść kupic nowych stroczyków
niga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 17:51   #4964
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Dot.: Storczyk (Orchidea)

gelatynka hehehe tak samo myślimy :P
niga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-11, 19:30   #4965
Izka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 113
Dot.: Storczyk (Orchidea)

obiecałam sobie,że to już koniec ze storczykami,nie chcą kwitnąć to nie codziennie oglądam je wnikliwie, atu oprócz nowych liści nic.... ten ostatni kupiony 28 listopada cały czas pięknie kwitnie i tak sobie myślę ze moze przydałoby mu się jakieś kolorowe towarzystwo.... czy gdzieś są promocje na storczysławy? koleżanka mówiła coś o Tesco
Izka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 11:44   #4966
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea)

JA W TESKO NIE KUPUJE BO ZAWSZE JAKIEŚ TAKIE MARNE EGZEMPLAŻE :p uuuups zapomniało mi sie capsa wyłączyć :P
no ja kupuje w obi i właśnie czekam na wypłate zeby iść na łowy storcyckowe!!! Zdjęć narazie żadnych nie wstawiam bo mało mi kwietnie kwiatków ale juz niebawem rozwinie się pąk w chyba białaym i wtedy go obcykam i wam zdjęciory dodam :P
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 12:10   #4967
gelatynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 136
Dot.: Storczyk (Orchidea)

ja w tesco kupilam dwa moje storczyki- i jak narazie dobrze rosna- wybralam te w lepszym stanie- ale to prawda czasami sa w oplakanym stanie, w obi zakupilam tylko jednego ( i trzy do reanimowania)-gdyz przeważnie natrafialam na bardzo w kiepskim stanie- pod koniec tygodnia zamierzam sie wybrac do tesco i obi i zobaczyc czy jest cos ciekawego- zaczyna mi brakowac miejsca wiec musze sie ograniczac
gelatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 15:59   #4968
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez gelatynka Pokaż wiadomość
ja w tesco kupilam dwa moje storczyki- i jak narazie dobrze rosna- wybralam te w lepszym stanie- ale to prawda czasami sa w oplakanym stanie, w obi zakupilam tylko jednego ( i trzy do reanimowania)-gdyz przeważnie natrafialam na bardzo w kiepskim stanie- pod koniec tygodnia zamierzam sie wybrac do tesco i obi i zobaczyc czy jest cos ciekawego- zaczyna mi brakowac miejsca wiec musze sie ograniczac
ja mam prwie wszystkie z obi ale z tego co zauważyłam leprze są te od zagranicznych dostawców(holandia chyba) te od tomaszewskiego miały zaqwsze bardzo słaby system korzeniowy i cienkie łodyżki maleńkie kwiatecki a te z holandii to korzenie giganty mają i kwiatuchy takie ze hohoooo jakiegoś jednego z teskacza tysz mom ale nie pamiętam który to :P
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 18:42   #4969
Izka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 113
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Mój storczyk kupiony w Tesco 28 listopada kwitnie non stop, ani jednego kwiatka nie zrzucił,ma się dobrze, 3 mam z castoramy też się dobrze mają, kupiony w Netto wyrzuciłam od początku jakiś marny był i jeszcze z Kauflandu też misiałam wyrzucić,ale jego podłoże strasznie śmierdziało grzybemm jak się go podlewało. A w OBI jest promocja?q
Izka29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-12, 19:22   #4970
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Mój zielonkawy z Biedronki (kupiony we wrześniu) kwitnie do tej pory Nie zrzucając przy tym ani jednego kwiatka. Wszystkie inne kupione w tym czasie już dawno przekwitły.
A co do spostrzeżeń Glizdki dotyczących storczyków z Obi - to ja mam takie same. Te polskie jakieś takie marne.

Edytowane przez frida110
Czas edycji: 2009-01-12 o 19:23
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-12, 19:40   #4971
niga
Raczkowanie
 
Avatar niga
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 123
Dot.: Storczyk (Orchidea)

ooo i nasza kochana fridzia wróciła znów bedzie na forum kolorowo co do Polskich stroczyków to my sie dopiero uczymy hodowli i dlatego one takie mizerne buziaczki

ja tez muszę znaleść czas na zakupy, tylko mam obawy bo tej zimy wszytkie kwiaty w domu jakby podupadły na zdrowiu.
niga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 08:32   #4972
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Storczyk (Orchidea)

U mnie kilka storczyków stojących przy oknach (dodam że mam stare nieszczelne okna) ma odmrożone liście Zrobiły się miękkie, lekko przeźroczyste.
I czekam na ładną pogodę jak na zmiłowanie żeby móc zrobić zdjęcia. I jak na złość ładna pogoda jest wtedy gdy ja jestem w pracy. A weekend zero słonka i porządnego światła.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 08:38   #4973
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Storczyk (Orchidea)

frida buuu z tymi oknami, może obłóż je ręcznikiem czy jakąś szmatką

A ja zimą nie kupuję już stroczyka, kupiłam jednego i już przekwitł.
Za zimno, czekam do lata.
Moim stanowczo nie podoba się że grzeje kalorufer. Przestawiłam wszytskie na drugą część parapetu pod która nie ma grzejnika. Mam nadzieje że będzie im tam o niebo lepiej.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 10:59   #4974
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (Orchidea)

dziewczyny poradzcie...

mam 2 storczyki którym powinien juz dawno uschnąc pęd, ale maja uschniete tylko czubki tego pedu i tak juz z miesiąc stoja i nic sie nie dzieje....ile pęd usycha??

i co robic... dziabnąć je za tym 3-4 oczkiem czy czekac dalej??
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 11:07   #4975
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Ja tez mam problem i nie wiem co zrobic Storczyk kwitnie ładnie, ale jego korzonki te które wystają z doniczki zrobiły się suche. Te w ziemi są ładne zielone. Podlewam go tak jak radziłyście, nie robię przeciągów, zmniejszyłam temp. w pokoju. Nie wiem co się dzieje. I uciąć te korzonki czy zostawić???

A mojej mamy storczyk nie kwitnie już 2 miesiące a nadal ma pęd zielony. Czy to normalne?? Juz dawno powinien uschnąć a może się myle??
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 12:15   #4976
gelatynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 136
Dot.: Storczyk (Orchidea)

witam a ja znowu kupilam storczyka, tak tak wiem ze zimno i w ogole ale nie moglam sie oprzec popatrzcie same




gelatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 12:16   #4977
gelatynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 136
Dot.: Storczyk (Orchidea)

mi tez jeden przewkitl jakies 2-3 tygodnie temu i teraz stoja caly czas dwa pedy zielone i nic sie z nimi nie dzieje i takze sie zastanawiam czy nie uciac nad trzecim oczkiem
gelatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 12:53   #4978
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Storczyk (Orchidea)

isis możesz obciąć zaraz za suchym miejscej lub zostawić jak jest.
Z tymi pędami to różnie bywa, jedne nie usychają inne od razu, ciężko je wyczuć.
oca zostaw na razie te korzonki, może się zregenreują. Albo uschną do końca.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:06   #4979
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Cytat:
Napisane przez Isis23 Pokaż wiadomość
dziewczyny poradzcie...

mam 2 storczyki którym powinien juz dawno uschnąc pęd, ale maja uschniete tylko czubki tego pedu i tak juz z miesiąc stoja i nic sie nie dzieje....ile pęd usycha??

i co robic... dziabnąć je za tym 3-4 oczkiem czy czekac dalej??
no więc ja twierdzę ze poprostu pęd usechł tyle ile miał uschnąć i należy go ciachnąć na granicy tego uschniętego a nie uschniętego pęd usych szybciutko dlatego twierdzę iż poprostu skoro od miesiąca więcej nie usechł to ino tylko tyli trza obciąć ile uschniętre bynajmniej ja tak zawsze robi i kwitną mi kwiaty ze chochoo
Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
Ja tez mam problem i nie wiem co zrobic Storczyk kwitnie ładnie, ale jego korzonki te które wystają z doniczki zrobiły się suche. Te w ziemi są ładne zielone. Podlewam go tak jak radziłyście, nie robię przeciągów, zmniejszyłam temp. w pokoju. Nie wiem co się dzieje. I uciąć te korzonki czy zostawić???

A mojej mamy storczyk nie kwitnie już 2 miesiące a nadal ma pęd zielony. Czy to normalne?? Juz dawno powinien uschnąć a może się myle??
a więc dziecynko droga te korzonki co wystają po nad ziemią to są tzw korzenie powietrzne i one se mogą być suche i pomarszczone i sie tym absolutnie nie przejmuj bo taka ich natura, nie obcinaj ich ale jak ci tak bardzo zależy zeby łądne były to te młode co będą rosły zwilżaj wacikiem z wodą ponieważ une se schną ponieważ poprostaśnu woda se z nich ucieka no i sie marszczą ale no problem bejbe nie buj nic

co do storczyka twojej mamy to nie wiem co rozumiesz przez mówienie ze pęd jest nadal zielony... cały?? nie jest powiedziane ze storczyk po przekwitnięciu zasuszy pęd jeżeli uschło ci kawałek to utnij tyle ile uschło gdyż storczyk sam decyduje ile pędu mu nie potzrebne skoro nie usych znaczy ze moze zamierza kwitną na nim ponownie phalaenopsisy kwitnąkilkukrotnie na jednym pędzie. Ja osobiście nie obcinam pędów tylko czekam na kwitnienie czasem nawet rok!!!!!
Cytat:
Napisane przez gelatynka Pokaż wiadomość
mi tez jeden przewkitl jakies 2-3 tygodnie temu i teraz stoja caly czas dwa pedy zielone i nic sie z nimi nie dzieje i takze sie zastanawiam czy nie uciac nad trzecim oczkiem
ja sobie nie ucinam bo raz jak uciełam to czekałam i czekałąm i dwa lata juz tak i mam same liście a tak zawsze na tym pędzie sie jakieś oczko obudzi obcinam tylko te brzydkie rozgałęzienia ewentualnie przyglądam się oczkom i patrze która najładniej wygląda i nad nim ucinam z nadzieją ze to ładne oczko się nagle zbudzi zazwyczaj sie nie mylę
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 13:14   #4980
ATENA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 786
Dot.: Storczyk (Orchidea)

Witam Szanowne Koleżanki.

U mnie ani jeden storczyk nie kwitnie. w marketach ostatnio nie było storczyków a kasa jest na nie przeznaczona.
Moja zamia zrobiła mi niespodzianke bo zakwitła a storczyki nie!!!
Dlaczego u mnie wszystko jest na odwrót??:confus ed:
Mam nadzieje ze na dzień babci i na walentynki bedzie wysyp storczyków bo mam zamiar kupic conajmniej 3 aby na wiosne było kolorowo

Miłego dnia
ATENA84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.