nowy krem Avene z retinaldehydem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-12, 18:53   #1
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555

nowy krem Avene z retinaldehydem


Przegladam dzis francuska prase a tam...info o nowym produkcie Avene na zmarchy :Eluage (krem 24,90 ojro, opakowanie 30 ml w pompce a zel-koncentrat 26,40 za tubke 15 ml).
Ciekawe, czy to to samo co Ystheal, jeno w nowym ubranku z dodatkiem kwasu hialuronowego, ktory ma dodatkowo nawilzac i wzmacniac dzialanie retinaldehydu? Czy firma bedzie chciala zastapic tym preparatem Ystheal?
I ciekawe, kiedy dojdzie do nas (pewnie za rok, czyli kiedy mam ochote rozpoczac kuracje retinaldehydem )?
We francuskim opisie produktu , podano, ze szczypie Amerykanki z MUA pisza na forum, ze Diacneal dziala lepiej a Ystheal jest tanszy.

Stezenie:
Cream:
--> Retinaldehyde CT 0,05%
--> Hialuronic Acid 0,05%

Gel
--> Retinaldehyde CT 0,05%
--> Hialuronic Acid 0,1%

Pozwalam sobie wkleic informacje, jakie Beethovengirl (to amerykanski odpowiednik naszej ekspertki, Smoczycy ) otrzymala od niemieckiego odzialu Avene:
Nadal mamy poliakrylamid i pochodne
Polecam goraco jej "notepad"!

Avene Eluage (new retinaldehyde product-line) Ingredients! > ( )
I e-mailed the German Avene CS for ingredient-lists for the new Eluage cream and serum (see this MUA-post for more info:
http://www.makeupalley.com/board/m.a...5207425/iPN=1/ )

They've not only sent me the ingredients but also the 'function' (in two convenient graphics). I've translated this from German. If you're interested in the original mail, send me a msg with your e-mail and I'll forward it. They added the following comment, for what it's worth. I mentioned the hyaluronic acid which is in these products (0.05% in the cream and 0.1% in the serum). The CS-agent replied that there's no hyaluronic acid in these products, but 'hyaluronic acid particles': "These are very easily absorbed by the skin and have a moist-binding function".

I've compared the ingredients of the Ystheal and Eluage cream (see productville for Ystheal cream ingreds) and these are very similar. The only significant difference in formulations is that Ystheal has Tocopheryl Glucoside (Pre-Tocopherol) and Eluage has Hyaluronic acid.

The serum has a much lower lipid-percentage, so the retinaldehyde will probably penetrate better. I doubt it will be more effective than the Ystheal Gel and I doubt as well if the 0.1% hyaluronic acid is worth the absurd price-difference. A 15 ml tube of Eluage serum costs 29.50 euro. Ystheal gel (also 15ml tube) can be found online for 11.50...you do the math

I must say (this is only speculating) that the great resemblance of Ystheal and Eluage ingredients makes me wonder if the Eluage productline isn't meant to replace Ystheal (on the long run). The German MUA-er Beige1 posted that Ystheal is still being sold in German pharmacies alongside Eluage, but I doubt if they will continue selling 2 productlines, which are so similar...just guessing from my part though...

ELUAGE CREME Anti-Aging (O/W-Emulsion, Lipidpercentage 40%, pumpdispenser 30ml)
Product-introduction: June 2005

AQUA (absolvent)
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE(Coconut oil)
SQUALANE (resembles human sebum)
TRIETHYLHEXANOIN (Glyceryltrioctanoat, emollient)
AVENE AQUA (soothing, anti-irritant)
GLYCERYL STEARATE (emollient)
PEG-100 STEARATE (emulgator)
PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL
POLYMETHYL METHACRYLATE (filmforming agent)
ACRYLATE/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER (thickener)
BHT Butylhydroxytoluen (-toluol) Antioxidant
BUTYLPARABEN (preservative)
DISODIUM EDTA Komplexbildner, Chelatbildner
PARFUM (very good, tested tolerance)
PHENOXYETHANOL (preservative)
PROPYLPARABEN (preservative)
CI 17200 Acid Red (Type: Monoazo/Azo, cosmetic colorant)
RETINAL (Retinaldehyde C.T.Ž, Vitamin A-Derivative)
SODIUM HYALURONATE (Natriumsalt, moisturizing agent)
TRIETHANOLAMINE (PH-regulator)

ELUAGE SERUM Anti-Aging (Gel-concentrate, Lipidpercentage: 5% tube 15ml)
Product-introduction: June 2005

AQUA (absolvent)
CETEARYL ALCOHOL (thickener)
AVENE AQUA (soothing, anti-irritant)
CETYL ESTERS
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE (Coconut oil)
CETEARETH-20 ('solution mediator', penetration enhancer?)
GLYCOL MONTANATE (Emollient)
CYCLOMETHICONE (Silicone derivative, emollient)
CETEARETH-33 ('solution mediator', penetration enhancer?)
SODIUM HYALURONATE (Natriumsalt, moisturizing agent)
ACRYLATES COPOLYMER (binding agent, non-emulsifying)
BHT (Antioxidant)
BUTYLPARABEN (Preservative)
CARBOMER (hydrophile thickener)
PARFUM (very good, tested tolerance)
PHENOXYETHANOL (Preservative)
POLYMETHYL METHACRYLATE (filmforming agent)
PROPYLPARABEN (Preservative)
CI 17200 Acid Red (Type: Monoazo/Azo, cosmetic colorant)
RETINAL (Retinaldehyd C.T.Ž, Vitamin A-Derivative)
TRIETHANOLAMINE PH-Regulator

http://www.beaute-test.com/eluage_creme_avene.php
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 20:20   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

To juz nie taka super nowosc, wspominalam juz sporo czasu temu o tym. Bodajze w sierpniu pierwszy raz widzialam Eluage w aptece (w Niemczech), choc oficjalnie mialy pojawic sie dopiero we wrzesniu to i tak juz mozna bylo je kupic. Sklady i opisy tych produktow od paru miesiecy sa u Basi na forum, warto bylo poczytac. Nie przypominam sobie tez, zeby Avene wspominalo cos o zamianie z Ystheal (oba tez sa na razie na polkach), prowadzilam z nimi korespondencje, bo bylam ciekawa wtedy tych produktow/skladow, ktorych pelne opisy dostalam w mgnieniu oka. Eluage jest pomyslane po prostu pod kieszen pan po 45-roku zycia. Takze mamy teraz (wg ulotek producenta) z retinaldehydu cos dla nastolatek, "sredniaczek" i starszych pan . No i udalo mi sie przetestowac oba Eluage .
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 22:17   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez monika_t
To juz nie taka super nowosc, wspominalam juz sporo czasu temu o tym. Bodajze w sierpniu pierwszy raz widzialam Eluage w aptece (w Niemczech), choc oficjalnie mialy pojawic sie dopiero we wrzesniu to i tak juz mozna bylo je kupic. Sklady i opisy tych produktow od paru miesiecy sa u Basi na forum, warto bylo poczytac.
Nie mam dostepu do strony Basi, nie moge sie zalogowac mimo, ze przez wiele miesiecy bylam czynna uzytkowniczka forum.
Szkoda wtakim razie, ze nie zglosilas go, Moniko do KWC, skoro to nie taka nowosc (we Francji wchodzi dopiero teraz, w Niemczech nie bywam) i zwlaszcza, jesli testowalas. Moze Twoja opinia ulatwilaby zakup innym.

Czuje sie jakby mi wyrzucano, ze informuje Wizazanki, ktore nie maja dostepu do Biochemiiurody ?!
Sama nie mam dostepu do strony Basi, nie moge sie zalogowac.
Wiec tym bardziej wydaje mi sie, ze milo, ze informacja i sklady zostaly podane. Moze komus ulatwi to decyzje.

Moze to tylko ton wypowiedzi ale tak to zinterpretowalam i zrobilo mi sie przykro
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 06:31   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Sylwio - nie na temat - wyczysc cookies w Twoim pececie i sprobuj jeszcze raz. ja tez po jakichs zmianach w oprogramowaniu forum przez dluzszy czas nie moglam sie zalogowac, wyczyscilam cookies (dwa razy) i poszlo. wiem ze usuwanie cookies zwiazane jest z koniecznoscia zameldowania sie ponownie na wizazu i wszedzie indziej, ale coz, inszego wyjscia nie ma
buziaki
a
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 07:54   #5
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Nie mam dostepu do strony Basi, nie moge sie zalogowac mimo, ze przez wiele miesiecy bylam czynna uzytkowniczka forum.
Szkoda wtakim razie, ze nie zglosilas go, Moniko do KWC, skoro to nie taka nowosc (we Francji wchodzi dopiero teraz, w Niemczech nie bywam) i zwlaszcza, jesli testowalas. Moze Twoja opinia ulatwilaby zakup innym.
Nie zglosilam, bo uzywalam tylko probki, a dla mnie to nie jest uzywanie na miare zglaszania i oceny.

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Czuje sie jakby mi wyrzucano, ze informuje Wizazanki, ktore nie maja dostepu do Biochemiiurody ?!
Nie bardzo rozumiem......

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Sama nie mam dostepu do strony Basi, nie moge sie zalogowac.
Wiec tym bardziej wydaje mi sie, ze milo, ze informacja i sklady zostaly podane. Moze komus ulatwi to decyzje.
Info na temat Eluage bylo podane u Basi "wieki" temu, zapewniam, ze jeszcze przebywalas wtedy systematycznie na Biochemii (koniec sierpnia). Na Wizazu tez wspominalam o tym http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=eluage

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Moze to tylko ton wypowiedzi ale tak to zinterpretowalam i zrobilo mi sie przykro
Roznie mozna interpretowac czyjes wypowiedzi, nie bardzo rozumiem dlaczego przewaznie zaczyna sie od "gornej polki".
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 09:01   #6
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

A jeszcze jedno, dla tych co czytaja systematycznie forum Basi to nie bedzie juz to niespodzianka (Asinek o tym wspominala ), a dla tych co nie czytaja to moze zainteresuje ich ten nowy produkt LRP (to zdobycia nie tylko w Niemczech):
http://www.la-roche-posay.de/public/...&Darreichung=3
http://www.la-roche-posay.de/public/...&Darreichung=3
Niech mi tylko ktokolwiek napisze za pare miesiecy, ze nie wspominalam......
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 10:21   #7
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Nie mam dostepu do strony Basi, nie moge sie zalogowac mimo, ze przez wiele miesiecy bylam czynna uzytkowniczka forum.


To Ci przekopiuję . Na BU jest coś takiego:

"ELUAGE

Nowa linia z retinaldehydem (retinalem), dostepna obecnie w Niemczech, Anglii, Wloszech i byc moze gdzies jeszcze. Narazie niedostepna we Francji i Polsce (to tekst z końca sierpnia).
Oba produkty zawieraja takie samo stezenie retinaldehydu jak linia Ystheal czyli 0,05%, dodatkowo zawieraja kwas hialuronowy.
Sa drozsze, gdyz promowane jako produkty po 45 roku zycia, co jest tylko chwytem marketingowym, gdyz jesli chodzi o skladniki aktywne to dzialaja tak samo jak Ystheal, a nawet slabiej niz Diacneal, ktory z racji, iz jest promowany dla nastolatek jest duzo tanszy, mimo, iz posiada dwa razy wiecej retinaldehydu - 0,1%. Jak wiec widac, wysoka cena produktow z linii Ystheal czy Eluage nie jest podyktowana tak bardzo zawartoscia, jak przypisaniem do danej kategorii wiekowej.
Produkty Eluage moga byc stosowane takze przez mlode osoby w granicach 20 roku zycia i ponizej.
Zarowno krem jak i serum maja duzo lzejsze konsystencje od kremu i emulsji Ystheal, nie zawieraja poliakrylamidu. Serum moze byc stosowane samodzielnie, przez osoby o mieszanej, tlustej cerze, nie ma potrzeby stosowac kremu i serum Eluage razem.

Eluage cream – 30ml/27,50 €* - 0.05% retinal, 0.5% hyaluronic acid
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SQUALANE, TRIETHYLHEXANOIN, AVENE AQUA, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, POLYMETHYL METHACRYLATE, ACRYLATE/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BHT, BUTYLPARABEN, DISODIUM EDTA, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, CI 17200, RETINAL, SODIUM HYALURONATE, TRIETHANOLAMINE
O/W-Emulsion Lipidgehalt 40%

Eluage serum – 15ml/29,50 €* - 0.05% retinal, 1% hyaluronic acid
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, AVENE AQUA, CETYL ESTERS, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-20, GLYCOL MONTANATE, CYCLOMETHICONE, CETEARETH-33, SODIUM HYALURONATE, ACRYLATES COPOLYMER, BHT, BUTYLPARABEN, CARBOMER, PARFUM, PHENOXYETHANOL, POLYMETHYL METHACRYLATE, PROPYLPARABEN, CI 17200, RETINAL, TRIETHANOLAMINE
Lipidgehalt 5%


Jesli chodzi o sile dzialania produktow z retinaldehydem wymienionych w tym watku to najsilniejszy i najskuteczniejszy pod wzgledem dzialania antyzmarszczkowego bedzie Diacneal, a nastepnie kolejno:
Diacneal < Ystheal gel do twarzy < Eluage serum < Eluage cream < Ystheal cream/Ystheal emulsja/Diroseal

(...)
efektywnosc retinoidow moze byc zwiekszona za pomoca zfargmentowanego kwasu hialurnowego, efektem tego badania jesli linia Eluage firmy Avene, opisana na forum.

PARIS — The effectiveness of topical retinoids can be boosted significantly by the addition of a CD44 ligand, Jean-Hilaire Saurat, M.D., said at the Fourth International Academy of Cosmetic Dermatology World Congress.
http://www.skinandallergynews.co m/article/PIIS0037633705708044/fulltext


Co prawda w tym badaniu mowa o fragmentach kwasu hialuronowego, jednak sam kwas hialuronowy, ktory jest zwykle mieszanka fragmentow o malej i duzej masie czasteczkowej, takze powinien sie sprawdzic."


Wygląd standardowy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg avene_eluage2.jpg (17,2 KB, 73 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 17:52   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Dziekuje Noor (mysle, ze Twoje info przyda sie tez i Wizazankom nie zwiazanym z Biochemia i nie majacym ochoty na przekopywanie sie przez angielskie cytaty, ktore zamiescilam) i Asinku za rade co do cookies, czyscilam (juz za rada Lenny ) i gucio wkrotce sprobuje jeszcze raz, widocznie konfiguracja systemu (czy jakos tak, nie znam sie na tym do tego stopnia) jest jakas...dziwna, nie mialam nigdy podobnego problemu z zadnym innym forum.
Moniko: Wizaz to osobny portal i nie rozumiem dlaczego wszyscy z nigo, mieliby miec obowiazek sprawdzania co tez pisza na Biochemii.
Na forum Basi, do tej pory interesowaly mnie dzialy z retinoidami nie zwiazane, z reszta wszyscy wiemy, ze nie latwo jest w watku, ktorego tresc czesto znacznie odbiega od tematu, wyluskac interesujace informacje (vide czasami forum Wizazu). A kosmetyk mysle, ze zglosic zawsze mozna, nie koniecznie od razu oferujac o nim opinie (byle zawsze w zgloszeniu zaoferowac sklad INCI ).
Dziekuje za info o nowym produkcie LRP, niemieckiego nie znam (tyle tylko , ze zrozumialam ze ma 5 % kwasu askorbinowego ) ale wgoogluje i chetnie zglosze do KWC - na Wizazu sa tez przeciez osoby z innych krajow , oceniaja i zglaszaja wiele kosmetykow w Polsce jeszcze niedostepnych.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:12   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Dziekuje (...) Asinku za rade co do cookies, czyscilam (juz za rada Lenny ) i gucio wkrotce sprobuje jeszcze raz, widocznie konfiguracja systemu (czy jakos tak, nie znam sie na tym do tego stopnia) jest jakas...dziwna, nie mialam nigdy podobnego problemu z zadnym innym forum.
Wiem, że to będzie trochę okrężna droga, ale może prosciej się bedzie na BU jeszcze raz zarejestrować, jako...nie wiem... np. Sylwiasta* czycuś?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:24   #10
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Sylwio, ja musialam czyscic moje cookies i cache dwa razy, zanim zadzialalo. Nie pojelam dlaczemu, wazne ze dziala ;-).
Redermica LRP moge zglosic i ja. Zawiera 5% kwasu askorbinowego, kwas hialuronowy i wyciag z jakiejs roslinki (w te roslinke to ja nie wierze). I ma naprawde piekny sklad. I niemniej piekna cene ;-) jako ze przeznaczony dla pan po 35 roku zycia, ale w porownaniu z ActiveC jest odrobineczke tanszy.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:53   #11
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez asinek
Sylwio, ja musialam czyscic moje cookies i cache dwa razy, zanim zadzialalo. Nie pojelam dlaczemu, wazne ze dziala ;-).
Redermica LRP moge zglosic i ja. Zawiera 5% kwasu askorbinowego, kwas hialuronowy i wyciag z jakiejs roslinki (w te roslinke to ja nie wierze). I ma naprawde piekny sklad. I niemniej piekna cene ;-) jako ze przeznaczony dla pan po 35 roku zycia, ale w porownaniu z ActiveC jest odrobineczke tanszy.
Wiecej wiary .
Ja co prawda po niemiecku tylko "ja wohl" rozumiem na pewno, ale o ile pojełam opis, ta roślinka, to Wąkrotka Azjatycka (Centella Asiatica) stosowana od setek lat w tradycyjnej medycynie hinduskiej, chińskiej (w zasadzie w ogóle azjatyckiej) i afrykańskie do leczenia skóry (rany, blizny, łuszczyca, grzybice, oparzenia itp). Jej skuteczność została potwierdzona klinicznie. Stosowana w produktach kosmetycznych wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałąjace uszkodzeniom tkanki skóry w przebiegu starzenia się. Podobnie jak estrogeny (zawiera hormony roślinne) pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry.
Jest znanym środkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy na gojenie się ran, gdy od skóry wymagana jest wielokrotne zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkujaca zasklepienie ubytku.
Roślinne ekstrakty z Centela Asiatica są wartościowymi składnikami kosmetyków przeciwdzałających starzeniu się skóry i tworzeniu zmarszczek, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy.


Poza tym: http://www.biotechnologia.com.pl/ind...=inci&litera=C
i nawet on : http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_czerwiec.html (9.VI.2005)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg centella.jpg (9,5 KB, 10 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 19:05   #12
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem


dzieki, znow sie czegos nauczylam
mnie raczej chodzilo o skutecznosc tych kilku kropelek wyciagu z owej rosliny, bo w Redermiku wyciera dosc poslednie miejsca na liscie skladnikow, w kazdym razie za regulatorem kwasowosci (wodorotlenkiem potasu). Co nie zmienia faktu ze produkt na pewno jest godny uwagi.
Acz tak czy owak stropily mnie nieco zdjecia "przed" i "po" trzymiesiecznej kuracji Redermikiem dwa razy dziennie zamieszczone w ulotce, wygladaja duzo spektakularniej niz zdjecia po kuracji retinoidowej. Jak uda mi sie zagarnac ulotke na wlasnosc to zeskanuje i zapodam te foty.

i tak z watku o Eluage zrobil sie watek o Redermic
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:13   #13
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez asinek

mnie raczej chodzilo o skutecznosc tych kilku kropelek wyciagu z owej rosliny, bo w Redermiku wyciera dosc poslednie miejsca na liscie skladnikow, w kazdym razie za regulatorem kwasowosci (wodorotlenkiem potasu).
Aha! Ze wstydem przyznaję, że nie wczytywałam się dokładnie w skład, bo od razu rzucił mi sie w oczy salicylic acid - więc ten krem i tak nie dla mnie
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:21   #14
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

acha, jak widac ja tez sie az tak bardzo nie wgryzalam bo mi ten CAPRYLOYL SALICYLIC ACID sie nie rzucil, a jest faktycznie w obu wersjach redermica (co zlego robi ta - pochodna czy nie pochodna? - kwasu salicylowego?)
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:30   #15
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez asinek
acha, jak widac ja tez sie az tak bardzo nie wgryzalam bo mi ten CAPRYLOYL SALICYLIC ACID sie nie rzucil, a jest faktycznie w obu wersjach redermica (co zlego robi ta - pochodna czy nie pochodna? - kwasu salicylowego?)
"Normalnym ludziom" nic, ale ja mam alergię na salicylany i robię się po nich czerwona.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:35   #16
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Asinku, upraszam Cie koniecznie o foty! Te babeczki z reklam LRP (fot Rankin) bardzo mi sie zawsze podobaja i pewnie dlatego kupuje te kosmetyki
Sprobuje tez sie ponownie zarejestrowac na Biochemii (tym razem z *); jestes, moja droga, "not just a pretty face" jak mawia moja tesciowa
Podlaczam sie o pytanie o ten CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, na mnie maseczka aspirynowa dziala sehr gut

Tymczasem to co znalzlam w naszym slowniku skladnikow:
Capryloyl Salicylic Acid
Inne nazwy: Kwas kapriolowo-salicylowy (pl)
Kategoria: konserwanty, środki wybielające
Opis:

Pochodzenia chemicznego. Ester pochodny od kwasu kaprylowego i kwasu salicylowego. Należy do grupy kwasów beta-hydroksylowych BHA, który delikatnie złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, co pozwala na efektywniejsze działanie drugiemu składnikowi.

Mogą wystąpić problemy u osób, które nie tolerują kwasu salicylowego.

Cytat:
Napisane przez Noor
"Normalnym ludziom" nic, ale ja mam alergię na salicylany i robię się po nich czerwona.
I juz wszystko jasne...

Offtopicowo dodam, ze probowalam sie zarejestrowac na BU pod 2 nowymi wcieleniami i nadal zero powodzenia

Jeszcze o Redermicu: na forum Mua jest napisane, ze krem strasznie podszczypuje osoby nawet nawykle do mocnych kwasow AHA/BHA.
Ale pani reklamujaca produkt na stronie producenta (angileskojezycznej:
www.laroche-posay.com) rzeczywiscie sliczna taka, z klasa
Istnieje w wersji do cery suchej i mieszanej (niekomedogenny).

Sklad dla cery mieszanej:
AQUA / WATER
CYCLOPENTASILOXANE
GLYCERIN
ASCORBIC ACID
PROPYLENE GLYCOL ĄÜ10%
ISOHEXADECANE ĄÜ8%
SILICA
ALCOHOL DENAT. ĄÜ5%
NYLON-12
PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE
POTASSIUM HYDROXIDE ĄÜ1.4%
SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER
MADECASSOSIDE
SODIUM HYALURONATE
CAPRYLOYL SALICYLIC ACID ĄÜ1%
TOCOPHEROL
ACRYLATES COPOLYMER ĄÜ1%
DISODIUM EDTA
ISOBUTANE ĄÜ1%
SODIUM BENZOATE
PHENOXYETHANOL ĄÜ0.8%
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
PARFUM / FRAGRANCE

Tubka 40 ml/18 euro

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-12-13 o 20:38
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 21:08   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Offtopicowo dodam, ze probowalam sie zarejestrowac na BU pod 2 nowymi wcieleniami i nadal zero powodzenia
A to już się zaczyna robić trochę dziwne . A jaki komunikat Ci przy tym "wyrzuca"?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 21:25   #18
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Jeszcze o Redermicu: na forum Mua jest napisane, ze krem strasznie podszczypuje osoby nawet nawykle do mocnych kwasow AHA/BHA.
Jestem wlasnie w trakcie testow i mnie nie gryzie, nawet pod oczami nie czuje .
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 23:05   #19
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

^ Noor - kaze mi sie jeszcze raz logowac, mimo, ze mam nowy login, nowe haslo i specjalnie zalozylam konto na hotmailu

Monika: A to dobrze, mnie salicyalny ani wit c nie szczypia, mam zamiar poprosic TZ o przymusowy prezent pod choinke mam nadzieje, ze krem LRP jest w UK dostepny?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 09:54   #20
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
^ Noor - kaze mi sie jeszcze raz logowac, mimo, ze mam nowy login, nowe haslo i specjalnie zalozylam konto na hotmailu
Spróbujemy wezwać na pomoc Aniołka Tasmańskiego - ona chyba się lepiej orientuje w sieci. Ale skoro to nie wina chache przegladarki, to może Twój provider by się zorientował, czy czasem ktoś tu czegoś nie blokuje.
Idę po Aniołka
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 13:56   #21
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Mnie to wyglada na blad przegladarki jednak. Providerzy raczej nie mieszaja sie w takie niuanse (tak sadze, bo niby dlaczego by mieli?). Jakiej przegladarki uzywasz Sylwio?
Czy forum BU zglasza Ci jakis blad czy po prostu wstukujesz dane, klikasz "ok" a strona laduje Ci sie bez zgloszenia bledu za to z pustymi polami w miejscu gdzie przed chwila wpisalas nazwe uzytkownika i haslo (ja tak mialam mimo zmiany hasla, nowego uzytkownika nie zakladalam)? to by znaczylo ze jednak nie wymazalas wszystkich cookies (moj IE bardzo chetnie sie przy tej czynnsci zawiesza np)

buziaki
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:30   #22
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez asinek
Czy forum BU zglasza Ci jakis blad czy po prostu wstukujesz dane, klikasz "ok" a strona laduje Ci sie bez zgloszenia bledu za to z pustymi polami w miejscu gdzie przed chwila wpisalas nazwe uzytkownika i haslo (ja tak mialam mimo zmiany hasla, nowego uzytkownika nie zakladalam)? to by znaczylo ze jednak nie wymazalas wszystkich cookies (moj IE bardzo chetnie sie przy tej czynnsci zawiesza np)

buziaki
Tak, wlasnie tak wygladaja objawy ^ Uzywam Mozilli ale wczesniej wszystko dzialalo bez problemu, w takim razie ide szorowac cookies jeszcze raz.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 20:45   #23
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 716
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem



Jestem, jestem Noor dziekuje za PW, wyslalam Ci moje GG
Cookis niewiele pomoze, Tutaj trzeba wyczyscic TIF i nie tylko.
Lacznie z czyszczeniem formularzy - ale o tym na GG i za ok 30 minutek.
(kolega ma problem z komputerem obiecalam ze mu pomoge)

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 716 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 23:19   #24
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 716
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Sylwiasta
Troszke sprobuje pomoc.

Biochemia to forum phpbb i mozna na nim blokowac userow
po IP, NICk, e-mail jesli mialabys konto zablokowane zobaczylabys komunikat
typu: "cos tam... skontaktuj sie z administratorem"
Blokada jest skuteczna tylko wtedy jesli zablokuja Ci IP o ile masz stale
Pozostale omijasz: Nicka- rejestrujesz sie ponownie, e-mail - uzywasz innego, IP restart lacza i IP sie zmieni - na userow Neostrady nie ma rady
Chyba ze Admin zablokuje caly segment IP Neostrady, wtedy polowa polski nie wiejdzie, albo jakis Router - cala siec nie wiejdzie.

Jesli zarejestrowalas sie ponownie, to najprawdopodobniej zostal wyslany do Ciebie e-mail z prosba o "aktywacje" musisz go odebrac kliknac w link a potem sie zalogowac. ( o ile admin strony nie wlaczyl, ze sam aktywuje swoich userow - wiec trzeba czekac na e-mail) Lub go wcale moze nie byc.

Bardzo wazny jest wiec komunikat ktory widzisz przy logowaniu.
(zobacz czy przypadkiem Caps Lock sie nie wlaczyl - wielkosc liter ma znaczenie, lub klawiatura nie przestawila
(zmieniaja sie niektore literki) Np: mialas "polski" a teraz masz "Polski programistyczny"


Zrob tak:

Wyczysc pliki cookis: (kasuj wszystko co jest notatnikiem i ma @ w nazwie)
C:\Documents and Settings\NazwaKonta\Cooki es

Kasowanie cookis jest o tyle wazne, ze czesto przechowywane sa tam hasla
zapamietane na stronach internetowych, pod warunkiem,
ze byly zapamietane automatycznie ((automatycznego logowania przy
wejsciu) jesli jest wlaczone autouzupelnianie, wtedy sa w rejestrze
(w protected storage) Kodowane MD5 ( dekoderek: MD5Crack)
Trzeba je wykasowac (nizej)

Mozesz tez wyczyscic cookis inaczej:

Internet Explorer ->narzedzia->opcje internetowe->zakladka ogolne:
"usun pliki cookis" i "usun cala zawartosc off-line"

Hasla zapamietane na www"
Internet Explorer ->narzedzia->opcje internetowe->zakladka zawartosc->autouzupelnianie
"Wyczysc formularz" i "wyczysc hasla"

Skasuj cala zawartosc katalogu Temporary Internet Files:
Pliki w tym katalogu to glownie "smieci" z roznych przegladanych stron internetowych, zabieraja duzo miejsca, a te bardziej sprytne udaja pliki systemowe i moga troche poprzestawiac system, poza tym maja ograniczona pojemnosc ktora jest ustawiona tutaj:
Internet Exploirer/Narzedzia/opcje internetowe/Ogolne -> przycisk "Ustawienia" ( ten przy cookis) i tam mozesz regulowac pojemnosc. Jesli katalog jest "zapchany" a nie jest czasem czyszczony,
to najczesciej sa problemy z roznymi stronami www.

C:\Documents and Settings\NazwaKomputera\U stawienia lokalne\Temporary Internet Files

Jesli nie widzisz tego katalogu musisz odkryc "pliki ukryte":
start->ustawienia->panel sterowania->opcje folderow- zakladka "Widok" i zaznacz:
"pokaz ukryte pliki i foldery" i nacisnij OKI ( puzniej mozesz ponownie to wylaczyc)
Wszystkie katalogi odkryte jakie zobaczysz puzniej beda widoczne jako "blado zolte" m/m
Ustawienia lokalne.

przy okazji usun zawartosc katalogu :Temp
C:\Documents and Settings\Nazwa Komputera\Ustawienia lokalne\Temp
(sa to pliki poinstalacyjne, nie potrzebne a zabieraja duzo miejsca)
Sprawdz tez zakladke: Zabezpiecznie i mozesz przywrocic w kazdej "ustawienia domyslne"

-------
Mozesz tez uzyc programu z Windows ktory "czesc" czyszczenia wykona za Ciebie
Start->uruchom-> akcesoria->narzedzia systemowe-czyszczenie dysku-> pojawi sie ramka w wyborem dysku,
wybiez najczesciej "C" i Oki.... to co zobaczysz pusniej mozesz spokojne zaznaczyc "kasuj"

Swietnie czysci katalog Temporary Internet Files "szczepionka antywirusowa" - dowolna
ze strony www.gdata.pl, program do usuwania "szpiegow z komputera program AD-Aware (free)

Wstepne czyszczenie. Jesli dalej nie pomoze, zobaczymy co slychac w Windows Update i Java Sun
( nie wiem jaka wersja przegladarki, ani jaki masz system Windows)

ps. Musze juz zmykac, bede juto po 20.00, jesli czegos nie jestes pewna - nie kasuj, napisz na GG

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 716 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 00:55   #25
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Aniolku, jestes genialny!!!!! x 10000
Az strach sie za to zabierac...ale sprobujemy podczas Swiat, teraz mam pilna robote, ide wreszcie spac ale jeszcze o 2:00 rano na Wizaz zagladam

Glownotopicowo: ponawiam pytanie, czy Redermic mozna dostac w UK?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 06:56   #26
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Glownotopicowo: ponawiam pytanie, czy Redermic mozna dostac w UK?
Zadaj też to pytanie na emigrantkach
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:22   #27
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Bardzo trafna uwaga Piti
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 19:20   #28
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 716
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Aniolku, jestes genialny!!!!! ..
hihihi Sylwiasta ja oprocz Twojego problemu z logowaniem to nic wiecej nie rozumiem w tym watku ale ciiiiii moze nikt sie nie domysli, ze jestem "noga" z tej "krainy kremowej"

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 716 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 21:51   #29
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Nie szkodzi, i tak jestes genialna
Jakby co, to o kremach pisz do mnie smialo na priva
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 22:01   #30
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 716
Dot.: nowy krem Avene z retinaldehydem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Nie szkodzi, i tak jestes genialna
Jakby co, to o kremach pisz do mnie smialo na priva
Dziekuje
A Ciebie zawsze zapraszam jak bedziesz miala problem z komputerkiem
i innych tez, ale nie jestem tu czesto i nie mam wlaczanych subskrypcji , wiec prosze PW

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 716 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.