Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 22:26   #2851
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

wiecie moze czy mozna brac magnez przy curacne bo zaczyna mi drgac powieka przyznam ze malo jem owocow i warzyw
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:21   #2852
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
wiecie moze czy mozna brac magnez przy curacne bo zaczyna mi drgac powieka przyznam ze malo jem owocow i warzyw
jasne, że tak . Nie można brac tylko wit. A i tranu (Omega.... coś tam)
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:24   #2853
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Witajcie, prawdopodobnie za miesiąc dolacze do zacnego grona

Na wstepie chce napisac, ze przeczytalam wyrywkowo okolo 1/3 watku.. ale:




Ale efekt CUDO !



Ja dziś byłam na konsultacji we Wroclawiu własnie u Pani ordynator oddzialu dermatologicznego w szpitalu na Kamieńskiego. (moze bylas u niej? jakies zdanie masz o Pani dr?)

Moze troszke po krotce napisze o sobie.

Od ponad 10 lat - tradzik. Od ok 5 sie lecze bo wczesniej matka mowila ze to przejdzie.. [jeny!]. Od 5 lat.. masci [NIC nie pomagaly] az w koncu.. od ponad roku - Tetracyklina, Unidox.
Pierwsza kuracja Tetracykliną od stycznia 2008 do czerwca 2008 - efekty w trakcie - OK, po kuracji okolo 3 miesiace bylo OK.. potem nawrot gorszy niz wczesniej.

Od ponad miesiaca.. druga kuracja: Z poczatku Tetralysal, ale lekarz zamienil mi na Unidox.. no i jak za czasów pierwszej kuracji po miesiacu mialam gladka w miare twarz to teraz pryszcze srednio ruszyly z miejsca...
Dermatolodzy stwierdzili ze moze hormony u mnie nie tak.. ale nie każą mi ich mierzyc poniewaz i tak nie moge byc leczona hormonalnie.

W koncu sie zdenerwowałam, poszłam do Pani onkolog która ma mnie w swojej opiecie i zapytałam czy moze polecic we Wrocławiu kogoś. Polecila Panią ordynator.

Więc dzis bylam na wizycie (bałam sie tego, ze przejade ponad 100km i niestety konsultacja bedzie kiepska i bedzie trwala 5 minut).

Pozytywnie sie zaskoczylam

Otóz Pani dr. stwierdziła tak:
- Taki tradzik moge miec jeszcze przez 20-30 lat.. i tetracykliny mi nie wylecza skory "na zawsze"
- Powiedziala ze jedyny ratunek to Aknenormin

Zapytalam się o antykoncepcję, poniewaz czytalam ze przy tych lekach trzeba brac.. ale stwierdzila ze skoro nie wspolzyje to nie musze brac tabletek anty a po drugie NIE MOGĘ brac Antykoncepc. poniewaz jestem obciazana genetycznie (mam na piśmie).. no i leczenie bedzie trwac tylko 5 miesiecy.

Dostalam skierowanie na badania i za jakis czas mam przyjechac po recepte o ile wszystko bedzie wporządku..

Pani dr powiedziała, że moja kuracja bedzie trwała 5 miesiecy i ze "calkowicie" usunie tradzik i nie bedzie nawrotów bo jak stwierdzila.. po tych lekach nawrotów nie ma.

MOJE PYTANIE do Was (bo zapomnialam zapytac w szpitalu ) .. Jesli faktycznie u mnie z hormonami jest cos nie tak, a napewno jest bo mam swietne dowody na to.. to JEST SENS leczenia sie Aknenorminem???
Tzn. chodzi mi o to, czy Aknenormin reguluje hormony? chyba nie?? wiec skoro moj tradzik spowodowany jest przez hormonki to nie wiem.... truc sie czy nie truc lekiem.. oto jest pytanie.

Ps. Ma ktoras z was moze gronkowca zlocistego? mozna go obwiniac?


Chyba mi wyszedl elaborat, moze ktos przeczyta

MNie lekarz powiedział, przez zrobieniem wszystkich badań, równiez hormonalnych, że jeżeli wykażą, że mam trądzik na tle hormonalnych to Akne nie wyleczy trądziku., może ew. go złagodzić.... chyba ....
Akne nie ma nic wspólnego z gospodarka hormonalną....
Ale może niech też inne dziewczyny się wypowiedzą, bo wiecie same, że co lekarz to inna opinia....
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2009-01-31 o 13:28
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 16:05   #2854
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Acne powoduje uposledzenie dzialania gruczolow lojowych, przez co nie powstaja krosty itp. Niezaleznie od przyczyny. Mozliwe, ze jezli przyczyna nie zniknie, za jakis czas znowu sie cos pojawi. Ale i tak jest duza szansa na wyleczenie, wiec glowa do gory i zaczynaj
sorki za brak polskich liter ale jestem na zeslaniu w niemczech pilnuje tu starszej pani i dzis na wyposazenie pokoju dostalam kompa i internet. huuuraa! Wizaz jest caly moj
mi zostal jeszcze niecaly listek Izo .. kurcze nie wiem czemu takie litery teraz mi sie pisza.. dziwna ta niemiecka klawiatura.. - i celebruje kazda tableteczke...
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 16:50   #2855
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Acne powoduje uposledzenie dzialania gruczolow lojowych, przez co nie powstaja krosty itp. Niezaleznie od przyczyny. Mozliwe, ze jezli przyczyna nie zniknie, za jakis czas znowu sie cos pojawi. Ale i tak jest duza szansa na wyleczenie, wiec glowa do gory i zaczynaj
sorki za brak polskich liter ale jestem na zeslaniu w niemczech pilnuje tu starszej pani i dzis na wyposazenie pokoju dostalam kompa i internet. huuuraa! Wizaz jest caly moj
mi zostal jeszcze niecaly listek Izo .. kurcze nie wiem czemu takie litery teraz mi sie pisza.. dziwna ta niemiecka klawiatura.. - i celebruje kazda tableteczke...
W sumie racja idac zdrowym tokiem myslenia.. bo przeciez jesli nie beda mi sie zapychac gruczoly lojowe to zmian nie powinnam miec
Ja mam dosc tlusta twarz, ale teraz od differinu policzki mam normalne a strefa T przetluszczona ale nie az tak bardzo jak kiedys
I o dziwo najwiecej tradziku teraz mam na policzkach gdzie NIGDY nie mialam

Ciekawe jaka dostane dawke i jaki bedzie koszt bo nie wiem czy 200zl starczy mi na miesieczne leczenie
Jestem załamana.. 24 lata na karku a wygladam jak "idz i nie wracaj"..

Tetracykliny nic nie pomogly

No to teraz Makrelo w kapeluszu bedziesz musiala osobę ktora sie opiekujsz wprowadzic w tajniki wizazu
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:42   #2856
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja tez dolaczam to tego zacnego grona za ok. miesiac. Musze zrobic jeszcze pare badan, wybrac jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i dopiero dostane recepte. P. dermatolog stwierdzila, ze to tradzik hormonalny i powiedziala, ze Izotek u mnie sie sprawdzi. Myslicie, ze przy hormonalnym nie da rady? Nie zalamujcie mnie.... Tylko, ze ja nie mialam nigdy robionych WSZYSTKICH badan hormonalnych. Nigdy nie mialam zleconych. Jedynie tarczyce. Wyszlo ok. Sama z ciekawosci chcialabym sie przebadac, ale nie mam pojecia JAKIE zbadac pod tym katem, a niestety hormonow jest mnostwo i sa to badania drogie. Czy moglby mi ktos cos o tym wiecej powiedziec?
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 09:21   #2857
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej, na tym forum jestem nowa - chociaz od pewnego czasu podczytuje wasze wypowiedzi - wiem troche to tak nie ladnie .W kazdym badz razie dopiero teraz postanowilam wziasc czynny udzial w forum. Po dlugim czasie zastanawiania sie nad kuracja retinoidami zdecydowalam sie i od tego tyg zaczynam kuracje! Watpliwosc nadal mam gdyz duzo naczytalam sie o roznych skutkach ubocznych - czasami lepiej by bylo gdyby internet nie istnial, z drugiej jednakstrony - tej lepszej i kojacej serce - to fakt ze mozna sie pozbyc tego swinstwa! Dziewczyny ma do Was pytanko jak bierzecie tabletki raz czy dwa razy dziennie, rano czy wieczorem, ja mam dawke 30 na dzien, amoj kochany lekarz wszytko mi wytlumaczyl a o tym zapomnial, ja oczywiscie tez
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 10:41   #2858
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Ja tez dolaczam to tego zacnego grona za ok. miesiac. Musze zrobic jeszcze pare badan, wybrac jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i dopiero dostane recepte. P. dermatolog stwierdzila, ze to tradzik hormonalny i powiedziala, ze Izotek u mnie sie sprawdzi. Myslicie, ze przy hormonalnym nie da rady? Nie zalamujcie mnie.... Tylko, ze ja nie mialam nigdy robionych WSZYSTKICH badan hormonalnych. Nigdy nie mialam zleconych. Jedynie tarczyce. Wyszlo ok. Sama z ciekawosci chcialabym sie przebadac, ale nie mam pojecia JAKIE zbadac pod tym katem, a niestety hormonow jest mnostwo i sa to badania drogie. Czy moglby mi ktos cos o tym wiecej powiedziec?
Jak pracowalam w laboratorium medycznym to sie dowiedzialam ze przy tradziku hormonalnym bada sie przede wszystkim hormony z grupy androgenow czyli testosteron, dhea, kortyzol..

ale dziewczyny czasami robily tez FSH. LH i Prolaktyne..

Jak bylam u ginekologa to mowil ze u mnie wszystko OK w srodku.. tylko malutka nadzereczka jest (ogolnie mam nierowne cykle od poczatku kiedy dostalam okres czyli dostalam go w wieku 16 lat a teraz mam 24 no to juz 8 lat i nigdy 28 dni cyklu... z poczatku mialam co dwa miesiace, ale lekarze mowil ize sie to ureguluje jak zaczne wspolzyc.. zaczelam wspolzycz stosunkowo niedawno i dalej NIC.. fakt ze mam cykl okolo 35-40 a nie 60 )
Dodatkowo mam nadmierne owlosienie, poce bardzo... no i jakos nigdy nie dostalam skierowania na badania hormonalne
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:15   #2859
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny na początek zbadajcie sobie takie hormony:
w 3 dniu cyklu /krawienie to pierwszy dzień/ - lh, fsh /to bardzo ważne ponieważ pokaże jak działa przysadka/
tesosteron całkowity /lepiej byłoby wolny/, dheas androstendion /tego nie trzeba w 3 dniu/. Może też być 17oh- progesteron ale na razie niekoniecznie.

warto też zbadać prolaktynę /na parę dni przed nie powinnyście przechodzić stresów/.

Anecka, z Twojego opisu może wynikać, że masz zaburzenia hormonalne. Oczywiście niekoniecznie, być może tak działa Twój organizm ale ja też zbadałabym u Ciebie hormony. Szyja macicy nie wskazuje zaburzeń hormo.

czy miałyście usg dopochwowe kiedyś, czy nie wskazywało wielu pęcherzyków na jajnikach?
dida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 11:58   #2860
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

co do hormono i pryszczy to derm. powiedzial ze powinny retinoidy zlikwidowac pryszcze wystepujace rowniez na tle zle dzialających hormonow - moja siora zawsze miala problemy z hormonami - nieregularne miesiaczki zly progesteron itp ale syfow nie miala i nie ma do dzis a ma 29 lat wiec nie kazdy ma pryszcze kiedy ma problemy z hormonami
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 13:33   #2861
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

czekajc na odpowiedz - czy lepiej brac tabletki rano czy wieczorem i na raz w moim przypadku 30 mg??? Chcialam was rowniez zapytac jakich kosmetykow do pielegnacji twarzy uzywacie w trakcie kuracji???
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 15:02   #2862
Paulyna_
Raczkowanie
 
Avatar Paulyna_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 231
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
czekajc na odpowiedz - czy lepiej brac tabletki rano czy wieczorem i na raz w moim przypadku 30 mg??? Chcialam was rowniez zapytac jakich kosmetykow do pielegnacji twarzy uzywacie w trakcie kuracji???

niestety jeżeli chodzi o dawkowanie to ja niestety nie pomoge, bo nie wiem. ale właścnie też jestem ciekawa jakie kosmetyki używacie? mam na myśli żele do mycia twarzy oraz podkłady itp? czy można stosować maseczki podczas kuracji?

ja kuracje zaczełam tydzień temu. mam dawke 40 mg na dzien. biote acnenormin-mam nadzieje, że pomoże bo z trądzikiem wlacze od wielu lat i nie mam już wiecej siły najgorsze ze wszytskiego i tak są blizny...
__________________
życie w hiszpanii mmmm



dieta na erasmusie!

start: 81 kg
Cel I: 77kg JEST
Cel II: 73 kg
Cel III: 69 kg
Cel IV: 65 kg

60 kg musi być!
Paulyna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:42   #2863
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
czekajc na odpowiedz - czy lepiej brac tabletki rano czy wieczorem i na raz w moim przypadku 30 mg??? Chcialam was rowniez zapytac jakich kosmetykow do pielegnacji twarzy uzywacie w trakcie kuracji???
ja używałam do mycia twarzy żelu oliwkowegi lub z wapniem Ziaji - sprawdził się, możesz też np. myć twarz Physigelem.
Nawilżałam twarz kremami o prostym składzie. Nie wolno używać żadnych specyfików do cery trądzikowej, bo one bardzo wysuszają cerę, która i tak jest sucha jak wiór....
Ja tabletki brałam zawsze w czasie śniadania
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 15:45   #2864
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Paulyna_ Pokaż wiadomość
niestety jeżeli chodzi o dawkowanie to ja niestety nie pomoge, bo nie wiem. ale właścnie też jestem ciekawa jakie kosmetyki używacie? mam na myśli żele do mycia twarzy oraz podkłady itp? czy można stosować maseczki podczas kuracji?

ja kuracje zaczełam tydzień temu. mam dawke 40 mg na dzien. biote acnenormin-mam nadzieje, że pomoże bo z trądzikiem wlacze od wielu lat i nie mam już wiecej siły najgorsze ze wszytskiego i tak są blizny...
Ja czytalam w broszurce od Aknenorminu, ze maseczek nie mozna klasc ani zadnych preparatow majacych dzialac zluszczajaco, sciagająco itp. No ale nawilzajace pewnie mozna a nawet trzeba.

Jak sie oblicza dawke jaka sie ma brac? 120mg/kg? czyli jak waze 57 to musze przyjac.. 6840? czyli jak moja kuracja ma trwac tylko pol roku to musze miec dawke dzienna 40mg? Mozecie mi pomoc?
Musze obliczyc koszt kuracji, bo nie wiem czy sie za to zabierac...

Mi dermatolog mowila cos ze 20mg mi da na pol roku, ale jesli dobrze licze to ona zle liczy

Wzrost tez ma cos do tego wszystkiego?

Mam pytanko ile trwa wasza kuracja miesieczna? wlaczajac leki oslonowe, moze masci do nosa czy cos?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 16:31   #2865
Paulyna_
Raczkowanie
 
Avatar Paulyna_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 231
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a i mam jeszcze jedno pytanie. w broszurce nic nie ma o alkoholu... jednak gdzieś wyczytałam, że jest surowo zabroniony. jak to jest? czym grozi spożywanie alkoholu?
__________________
życie w hiszpanii mmmm



dieta na erasmusie!

start: 81 kg
Cel I: 77kg JEST
Cel II: 73 kg
Cel III: 69 kg
Cel IV: 65 kg

60 kg musi być!
Paulyna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 16:40   #2866
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Paulyna_ Pokaż wiadomość
a i mam jeszcze jedno pytanie. w broszurce nic nie ma o alkoholu... jednak gdzieś wyczytałam, że jest surowo zabroniony. jak to jest? czym grozi spożywanie alkoholu?
Nie powinno spozywać się alkoholu, ponieważ i tak przez tabletki bardzo jest obciążona wątroba
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 16:56   #2867
Paulyna_
Raczkowanie
 
Avatar Paulyna_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 231
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziękuje za odpowiedz
__________________
życie w hiszpanii mmmm



dieta na erasmusie!

start: 81 kg
Cel I: 77kg JEST
Cel II: 73 kg
Cel III: 69 kg
Cel IV: 65 kg

60 kg musi być!
Paulyna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:06   #2868
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No to teraz Makrelo w kapeluszu bedziesz musiala osobę ktora sie opiekujsz wprowadzic w tajniki wizazu
..chyba sie nie uda.. babcia ma 87 lat i prawie nie widzi..

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
! Watpliwosc nadal mam gdyz duzo naczytalam sie o roznych skutkach ubocznych - czasami lepiej by bylo gdyby internet nie istnial, z drugiej jednakstrony - tej lepszej i kojacej serce - to fakt ze mozna sie pozbyc tego swinstwa!
Przez internet czlowiek jest bardziej swiadomy, ale czasami chyba az za bardzo.. ja tyle sie naczytalam o strasznych skutkach ubocznych, ze rozpoczecie kuracji odwlekalam jak moglam.. i teraz bardzo tego zaluje..

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Jak bylam u ginekologa to mowil ze u mnie wszystko OK w srodku.. tylko malutka nadzereczka jest (ogolnie mam nierowne cykle od poczatku kiedy dostalam okres czyli dostalam go w wieku 16 lat a teraz mam 24 no to juz 8 lat i nigdy 28 dni cyklu... z poczatku mialam co dwa miesiace, ale lekarze mowil ize sie to ureguluje jak zaczne wspolzyc.. zaczelam wspolzycz stosunkowo niedawno i dalej NIC.. fakt ze mam cykl okolo 35-40 a nie 60 )
Dodatkowo mam nadmierne owlosienie, poce bardzo... no i jakos nigdy nie dostalam skierowania na badania hormonalne
moze jeszcze jakiegos lekarza sie poradz w sprawie tych hormonow? raczej masz klopoty z gosp. hormonalna..
ale wlasnie tacy sa nasi lekarze.. wola nafaszerowac lekami zamiast najpierw skierowac na szereg badan.. jak doktor House na przyklad..

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
czekajc na odpowiedz - czy lepiej brac tabletki rano czy wieczorem i na raz w moim przypadku 30 mg??? Chcialam was rowniez zapytac jakich kosmetykow do pielegnacji twarzy uzywacie w trakcie kuracji???
Lepiej podzielic i wieksza czesc dawki przyjmowac wtedy kiedy jesz wiecej i bardziej tlusto bo lek lepiej wchlania sie z tluszczem. Gdy np nie jesz w ogole kolacji to cala bierz przy sniadaniu. to w sumie nie ma wiekszej roznicy kiedy- byle tylko z jedzeniem, i troche tluszczu. kapka majonezu chociaz.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mam pytanko ile trwa wasza kuracja miesieczna? wlaczajac leki oslonowe, moze masci do nosa czy cos?
chyba chcialas zapytac o koszt. Gdy bralam 60mg na zmiane z 80, kosztowalo mnie to nawet 5 stow na miesiac.... zalezy po jakiej cenie znajdziesz lek..
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:16   #2869
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
..chyba sie nie uda.. babcia ma 87 lat i prawie nie widzi..


Przez internet czlowiek jest bardziej swiadomy, ale czasami chyba az za bardzo.. ja tyle sie naczytalam o strasznych skutkach ubocznych, ze rozpoczecie kuracji odwlekalam jak moglam.. i teraz bardzo tego zaluje..


moze jeszcze jakiegos lekarza sie poradz w sprawie tych hormonow? raczej masz klopoty z gosp. hormonalna..
ale wlasnie tacy sa nasi lekarze.. wola nafaszerowac lekami zamiast najpierw skierowac na szereg badan.. jak doktor House na przyklad..


Lepiej podzielic i wieksza czesc dawki przyjmowac wtedy kiedy jesz wiecej i bardziej tlusto bo lek lepiej wchlania sie z tluszczem. Gdy np nie jesz w ogole kolacji to cala bierz przy sniadaniu. to w sumie nie ma wiekszej roznicy kiedy- byle tylko z jedzeniem, i troche tluszczu. kapka majonezu chociaz.


chyba chcialas zapytac o koszt. Gdy bralam 60mg na zmiane z 80, kosztowalo mnie to nawet 5 stow na miesiac.... zalezy po jakiej cenie znajdziesz lek..
Wlasnie a mi rodzice radzą nie brac antybiotyku bo tez naczytali sie w broszurce o tych skutkach.. no a u mnie w rodzinie niestety ale rak krąży po wszystkich a nie wiem czy Aknenormin nie przyczyni sie jakos do "ujawnienia" go.. bardzo sie boje

Dr House.. szkoda ze takiego nie ma u mnie w miescie

O matko.. to troche nie bardzo na moja kieszen taka kuracja.. mi lekarz powiedziała, że kupie 1 opakowanie za 99zł, ale wlasnie nie pamietam czy ona mowila ze musze miec 2 opakowania czy jedno i nie odpowiedziala mi KONKRETNIE jaka dawke bede przyjmowac jesli sie zdecyduje.. ale CHYBA mowila o dawce 10mg wiec x2 = 20mg.. a wydaje mi sie ze to za malo dla mnie..

Po prostu nie chce sie na darmo ze tak napisze.. truć, tym bardziej ze kasy nie mam za duzo a czeka mnie sporo splat od wrzesnia

No ale juz nie wytrzymam z cerą, poniewaz duzo mam zmartwien z tego powodu. Niestety niektorzy ludzie są bardzo chamscy.. równiez pracodawcy.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 17:42   #2870
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Przez internet czlowiek jest bardziej swiadomy, ale czasami chyba az za bardzo.. ja tyle sie naczytalam o strasznych skutkach ubocznych, ze rozpoczecie kuracji odwlekalam jak moglam.. i teraz bardzo tego zaluje..

Hymm cos o tym wiem ja zwlekalam od marca 2008, wtedy to zaprotestowalam i powiedzialam lekarzowi ze naczytalam sie o skutkach ubocznych tego leku i dziekuje bardzo za taki lek a potem - z biegiem czasu zaczelma sie przekonywac. Nie mam jkaiegos straszngo tradziku ale ... no wlasnie ciagle cos wyskakuje, buzia sie swieci, a przetestowalam wiekszosc kosmetykow itp i raz bylo dobrze a potem ni z tego ni z owego pryszcze wyskakiwaly jak grzyby po deszczu powiedzialam dosyc, w wieku 25 lat pryszczy juz sie nie chce miec!!!

Lepiej podzielic i wieksza czesc dawki przyjmowac wtedy kiedy jesz wiecej i bardziej tlusto bo lek lepiej wchlania sie z tluszczem. Gdy np nie jesz w ogole kolacji to cala bierz przy sniadaniu. to w sumie nie ma wiekszej roznicy kiedy- byle tylko z jedzeniem, i troche tluszczu. kapka majonezu chociaz.

dzieki, w sumie to czasami sniadania nie jem bo wczesnie wstaje i po prostu nie moge zjesc a kolacje jem prawie zawsze no a teraz to pewnie juz zawsze!

ups chcialam zacytowac ale cos mi nie wyszlo
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:50   #2871
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja używałam do mycia twarzy żelu oliwkowegi lub z wapniem Ziaji - sprawdził się, możesz też np. myć twarz Physigelem.
Nawilżałam twarz kremami o prostym składzie. Nie wolno używać żadnych specyfików do cery trądzikowej, bo one bardzo wysuszają cerę, która i tak jest sucha jak wiór....
Ja tabletki brałam zawsze w czasie śniadania
niestety ziaja jest poza moim zasiegiem,a ten zel co pisalas to ten http://www.docsimon.pl/towar/physiog...ettoyant-150ml
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 17:52   #2872
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
niestety ziaja jest poza moim zasiegiem,a ten zel co pisalas to ten http://www.docsimon.pl/towar/physiog...ettoyant-150ml
tak
Generalnie, żele do wrażliwej cery, najlepiej apteczne
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 18:42   #2873
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wlasnie a mi rodzice radzą nie brac antybiotyku bo tez naczytali sie w broszurce o tych skutkach.. no a u mnie w rodzinie niestety ale rak krąży po wszystkich a nie wiem czy Aknenormin nie przyczyni sie jakos do "ujawnienia" go.. bardzo sie boje

Dr House.. szkoda ze takiego nie ma u mnie w miescie

O matko.. to troche nie bardzo na moja kieszen taka kuracja.. mi lekarz powiedziała, że kupie 1 opakowanie za 99zł, ale wlasnie nie pamietam czy ona mowila ze musze miec 2 opakowania czy jedno i nie odpowiedziala mi KONKRETNIE jaka dawke bede przyjmowac jesli sie zdecyduje.. ale CHYBA mowila o dawce 10mg wiec x2 = 20mg.. a wydaje mi sie ze to za malo dla mnie..

Po prostu nie chce sie na darmo ze tak napisze.. truć, tym bardziej ze kasy nie mam za duzo a czeka mnie sporo splat od wrzesnia

No ale juz nie wytrzymam z cerą, poniewaz duzo mam zmartwien z tego powodu. Niestety niektorzy ludzie są bardzo chamscy.. równiez pracodawcy.
Retinoidy to nie antybiotyk.
Jesli bys miala dawke 20mg na dzien to akurat jedno opüakowanie Tobie wystarczy na miesiac. Czyli 99zl. Ja kupowalam po 128zl (najtaniej jak sie dalo, w niektorych aptekach byl po 160). Z drugiej strony im wieksze dawki, tym wieksze powodzenie kuracji.. moze poczkaj z rozpoczeciem leczenia i uzbieraj troche kasy.
Mnie cala kuracja kosztowala prawie 2000zl. Gdyby nie pomoc rodzicow chyba bym poszla zebrac.....
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 19:07   #2874
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Retinoidy to nie antybiotyk.
Jesli bys miala dawke 20mg na dzien to akurat jedno opüakowanie Tobie wystarczy na miesiac. Czyli 99zl. Ja kupowalam po 128zl (najtaniej jak sie dalo, w niektorych aptekach byl po 160). Z drugiej strony im wieksze dawki, tym wieksze powodzenie kuracji.. moze poczkaj z rozpoczeciem leczenia i uzbieraj troche kasy.
Mnie cala kuracja kosztowala prawie 2000zl. Gdyby nie pomoc rodzicow chyba bym poszla zebrac.....
Tzn no chodzi mi o to ze to sa tabletki dlaego napisalam antybiotyk, o to w koncu nie masc...

Tyle ze u mnie 99zł 10mg kosztuje, wiec 200zl by mnie 20 mg kosztowalo..

Kurcze to chyba nie bede miec kasy teraz musze splaac kredyt studencki tez nie wiem z czego.. wiec dopiero za 3 lata bym mogla zaczac sie leczyc
Chyba skazana jestem na bycie pustelnikiem
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 21:51   #2875
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

20 mg nie jest dwa razy droższe niż 10mg ja za 20mg płacę 96 zł a za 10 mg - 83 zł
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 21:57   #2876
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Jak pracowalam w laboratorium medycznym to sie dowiedzialam ze przy tradziku hormonalnym bada sie przede wszystkim hormony z grupy androgenow czyli testosteron, dhea, kortyzol..

ale dziewczyny czasami robily tez FSH. LH i Prolaktyne..

Jak bylam u ginekologa to mowil ze u mnie wszystko OK w srodku.. tylko malutka nadzereczka jest (ogolnie mam nierowne cykle od poczatku kiedy dostalam okres czyli dostalam go w wieku 16 lat a teraz mam 24 no to juz 8 lat i nigdy 28 dni cyklu... z poczatku mialam co dwa miesiace, ale lekarze mowil ize sie to ureguluje jak zaczne wspolzyc.. zaczelam wspolzycz stosunkowo niedawno i dalej NIC.. fakt ze mam cykl okolo 35-40 a nie 60 )
Dodatkowo mam nadmierne owlosienie, poce bardzo... no i jakos nigdy nie dostalam skierowania na badania hormonalne
Chyba zrobie te badania dla swietego spokoju, ale nie usmiecha mi sie placic znowu ok. 100 zł albo i wiecej... Tym bardziej, ze bez wzgledu na wynik, zdecyduje sie na izotek.... Ile placilyscie za hormonalne badania?

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
dziewczyny na początek zbadajcie sobie takie hormony:
w 3 dniu cyklu /krawienie to pierwszy dzień/ - lh, fsh /to bardzo ważne ponieważ pokaże jak działa przysadka/
tesosteron całkowity /lepiej byłoby wolny/, dheas androstendion /tego nie trzeba w 3 dniu/. Może też być 17oh- progesteron ale na razie niekoniecznie.

warto też zbadać prolaktynę /na parę dni przed nie powinnyście przechodzić stresów/.

Anecka, z Twojego opisu może wynikać, że masz zaburzenia hormonalne. Oczywiście niekoniecznie, być może tak działa Twój organizm ale ja też zbadałabym u Ciebie hormony. Szyja macicy nie wskazuje zaburzeń hormo.

czy miałyście usg dopochwowe kiedyś, czy nie wskazywało wielu pęcherzyków na jajnikach?
Ja mialam jakies 2 lata temu i wyszly mi jakies torbiele na jajnikach, mieli mnie juz kroic i zrobilam usg przed zabiegiem- wyszlo, ze nic tam nie ma. Najprawdopodobniej samo zeszlo... Lekarz powiedzial mi, ze w trakcie dojrzewania to normalne.
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 15:37   #2877
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

U mnie badania hormonalne to koszt 25zł za każde, ale juz nie pamietam bo jakies dwa byly drozsze.. ale to takie co sie robi nieczęsto.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-02, 22:50   #2878
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Musze zrobic sobie jeszcze proby watrobowe i kreatynine, wiec moze jeszcze w 'pakiecie' poprosze testosteron. Chociaz ten przebadam. Powiedzcie mi, wszystkie te badania musza byc na czczo? Jutro albo pojutrze chcialabym jak najszybciej pojechac zrobic, bo niedlugo zacznie mi sie cykl i zabieram sie za Yasmin...(wiec raczej wyniki hormonow wyszlyby przeklamane).
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 03:45   #2879
curcur1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Goosiaa Pokaż wiadomość
20 mg nie jest dwa razy droższe niż 10mg ja za 20mg płacę 96 zł a za 10 mg - 83 zł

W Poznaniu najtaniej jest w aptece Fontana na św. Marcinie naprzeciwko Kina Muza, Kociaka. Curacne 20mg za 79,90, a 10mg 54,90. Aknenormin tez jest tam najtańszy w mieście.
curcur1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 08:05   #2880
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam

Jestem baaardzo szczęśliwa - biorę Acne od 4 miesięcy równiutko, a buzia jest poprstu juz śliczna, mam tylko 2 malutkie krostki i parę przebarwień. Dla mnie to ogromny sukces bo nigdy przedtem nie miałam takiej cery po żadnej kuracji, a z trądzikiem walcze już od 7 lat.
Boje się tylko, że po tych 6 mies. brania Acne (20 mg dziennie) zakończe kurację, a po np 2 tyg będzie nawrót Oby tak nie było....

Pozdrawiam
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.