Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 15:31   #211
Kinga88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Cytat:
Napisane przez Sylvie_
na plecy u mnie świetnie zadziałała "wcierka" robiona w aptece. kosztowała 5 zł, stosowałam ją raz dziennie, zagoiło się wszystko - teraz stosuję profilaktycznie.

Dziś koleżanka spytała mnie, co mi się stało w twarz, bo zawsze (czyt: przed wakacjami) miałam taką gładziutką... Ja chcę moją dawną buzię!

Czy spotkaliście się z opinią, że po wakacjach wychodzi tego świństwa więcej? że na słonku - owszem - wszystko się goi, ale potem wraca ze zdwojoną intensywnością?
niedawno moj dermatolog tez przepisal mi taka wcierke robiana w aptece za 5 zl ale powidzial zeby smarowac tym plecy i dekolt wieczorem a rano tego nie zmywac...mi sie wydalo to conajmniej dziwne bo jak mam na to zalozyc bluzke z dekoltem??? czy Ty zmywalas to rano?? i po jakim czasie zaczelo to dzialac?? i czy twoja tez miala taki rozowy kolor i niezbyt przyjemny zapach??
Kinga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:17   #212
mar@
Przyczajenie
 
Avatar mar@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

jezu... myslalam, ze tylko ja mam ten problem... zaczelam stosowac differin jakis miesiac temu- przez tydzien bylo slicznie a potem sie zaczelo... wysypalo mnie w takich miejscach na buzi, gdzie nigdy pryszcza nie mialam! przerazona odstawilam i smarowalam sie tylko brevoxylem- po nim slicznie wychodzily na powierzchnie te czarne zaskorniki. wczoraj jednak wrocilam do differinu myslac, ze to moze bylo spowodowane stresem czy okresem a tu zonk. posmarowalam sie na noc a dzisiaj mam cudowne bolace pryszcze na policzkach, brodzie i wkolo ust. nie nadazalam z maskowaniem cholerstwa. powiem szczerze, ze jestem zalamana bo jezeli to tak ma byc i niewiadomo przez jaki czas to ja nie dam rady... dzisiaj zasmarowalam sie brevoxylem na noc. na dzien nie stosuje masci, tylko nawilzam skore kremem clean ac avene.
zostac przy differinie? jezeli tak to jak stosowac? codziennie na noc a na same zmiany dodatkowo brevoxyl (tak pani dermatolog kazala...)? czy moze co drugi dzien na noc na zmiane z brevoxylem?
swira dostaje przez te syfy... a juz bylo tak fajnie, brevoxyl jakos dziala, skorka sie az tak nie przesuszala przez ten kremik... a teraz? wygladam jak tredowata jaszczurka wtrakcie wylinki!
mar@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 10:07   #213
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

mar@

niestetety "przebudowa" rogowacenia mieszków wlsowych spowodowana stosowaniem differinu moze niesc za soba tzw wysyp, u jednych wystepuje u innych nie zalezy od rodzaju tradziku, jesli zmiany maja charakter zamkniety wtedy dzialanie zlyszczajace odblokowywujace differinu bedzie w konsekwencji powodowalo otwarcie zaskornkow i stad ten wysyp! jezeli uda sie wytrwac w kuracji wtedy skóra zaczyna nabierac lepszego wygladu!!
podobne dzialanie ma nadtlenek benzoilu zawarty w brevoxylu z tym ze wykazuje on bardziej dzialanie bakteriostatyczne dodatkowo wspomagajac dzialanie keriolityczne!!
przy wystepujacym wysypie po differinie dobrze bylo by zastosowac antybiotyk aby zlagodzic skutki owego wysypu!!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 10:44   #214
mar@
Przyczajenie
 
Avatar mar@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

dzizas...wlasnie mialam przepisany antybiotyk ale nie toleruje go i nie biore, trudno, bede musiala przezyc wysyp ... chyba bede na zmiane stosowac differin z brevoxylem bo po wczorajszym posmarowaniu sie jest duzo lepiej-tzn. zmiany sa ale nie takie bolesne.
dzieki za rade. buzka.
mar@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 15:34   #215
derce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

mi po nim skóra zaczęła pękać do krwi. Nigdy nie stosowałam niczego gorszego!
__________________
Derce
derce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:04   #216
daffodil
Raczkowanie
 
Avatar daffodil
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 41
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

kocham differin!!!!!!!!!!! ale nie wiiem jak dlugo;/
daffodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:10   #217
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Cytat:
Napisane przez mar@
dzizas...wlasnie mialam przepisany antybiotyk ale nie toleruje go i nie biore, trudno, bede musiala przezyc wysyp ... chyba .
jeli moglabys mi odpowiedziec
na czym polega to nietolerowanie antbiotyku? i jak i to lek?
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 17:40   #218
cameria
Raczkowanie
 
Avatar cameria
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Cytat:
Napisane przez derce
mi po nim skóra zaczęła pękać do krwi. Nigdy nie stosowałam niczego gorszego!
Hej, jestem strasznie zaskoczona opiniami na temat differinu a zwłaszcza tym, że wysusza skóre do tego stopnia,że pęka!?!Ja właśnie używam differinu i nie wysusza mi skóry w ogóle.Wręcz mam wrażenie ,że jest za tłusta.Nie przeżyłam również wielkiego wysypu choć możliwe ,że spowodowane to jest wcześniejszym preparatem ,który aplikowałam na skóre (Aknemycin plus).Swoją drogą Aknemycin plus był dla mnie bardzo dobry jednak miałam po nim strasznie wysuszoną skórę i postanowiłam dać jej odpocząć.Uważam ,że retinoidy są (bynajmniej dla mnie) najlepsze w walce z trądzikiem.Chciałabym wypróbować jeszcze Retin A, ale niestety na razie nie można go dostać w aptekach.Podobno ma pojawić się ok kwietnia br.Pozdrawiam.
cameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:10   #219
sylwusiaczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 118
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

cześć! chciałam Was zaapytać czy jeżeli teraz mam na buzi mało zazskórników to też nastąpi wysyp? wcześniej używałam glyco a ale nie wszystko mi powyciągało i dematolog dała mi differin
__________________
nieszczęśliwiezakochana

http://pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

sylwusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 22:39   #220
MarceLa
Raczkowanie
 
Avatar MarceLa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 140
GG do MarceLa
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

W moim przypadku po differinie wszelkie mniejsze zaskórniki zaczely się spłycać a następnie zniknęły, jedynie te wieksze zmiany "wyszły na wierzch".
Ostatnio moja lekarka zmieniła mi lek na Aknemycyne, w porównaniu z nią Differin wysypuje minimalnie, dopiero po 2 tyg mi się twarz uspokoiła, ale za to nie budze się z mega uczuleniem na oczach i twarzy jak wcześniej, coś za coś.
__________________
Mój wątek ciuchowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198572

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:19   #221
Saracenka
Przyczajenie
 
Avatar Saracenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Ahoj, dzielne zeglarki po morzu problemow z cera.

Uzywam differinu dosc nieregularnie od ok. miesiaca, i musze powiedziec ze efekty sa widoczne, skora znacznie sie wygladzila, niestety w ferie siedze w domu i eksperymentuje i pozwolilam sobie na smarowanie differinem co wieczor, a raz czy dwa razy nawet rano i wieczorem (masakra, nei probujcie) wiec aktualnie pokazalo sie troche wiecej dogorywajacych zaskornikow niz zwykle, ale to minie, mam nadzieje.
chcialabym ostrzec wszystkie dziewczyny ktore dla zlagodzenia efektu nakladaja na twarz posmarowana differinem krem nawilzajacy- bardzo fajnie, ale musicie niezwykle starannie najpierw umyc lapy, potem osobno naniesc krem w okolice oczu, i dopiero na reszte twarzy, nie wracajac juz rzecz jasna do oczu. Nie przywiazywalam do tego procesu zbyt wielkiej wagi, no i nie wiadomo skad zaczely pojawiac sie nieznosne liszaje dookola brwi i nawet na samych powiekach, bylo to niezmiernie irytujace i trudne do zatuszowania. okazuje sie po prostu, ze nawet po godzinie czy dwoch differin latwo migruje z kremem w rejony zakazane i tam rozrabia. A dla biedulek, ktore juz sie z takimi liszajami mecza, polecam Toleriane Riche La roche-posay.
Pozdrawiam!
Sara
Saracenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 21:40   #222
Saracenka
Przyczajenie
 
Avatar Saracenka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: DIFFERIN-ktos używał ??

Ash- LOXON nie jest tlusty, to przezroczysty plyn ktory wpryskujesz na skore glowy i masujesz. nie tylko na lysienie typu meskiego- mam go, w ulotce jest o obu typach. Na pewno nic ci sie nie bedzie od niego przetluszczalo bardziej niz przedtem. Wazne zeby porzadnie, dosc dlugo masowac cala skore glowy, zaczynajac od karku w gore. Loxon zaweira skladnik o nazwie, jesli sie nie myle, minoksidil, ktory ma rzekomo pobudzac prace mieszkow wlosowych i stad wzmacniac i zapobiegac wypadaniu.
Powodzenia!
Sara
Saracenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:04   #223
sylwusiaczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 118
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Ja używam go już niewiele ponad tydzień codziennie kładę na linię żuchwy i czoło i niepowiem skóra wygląda dużo lepiej czoło się tak nie przetłuszcza a na lini rzuchwy gdzie było kilka grudek teraz jest tylko troche zaskórników... nie wysypało mnie jakoś szczególnie (ale to może jeszcze przedemną?) wyszły jakieś dwa większe pryszczki, ale szybko zeszły... na czole nic mi nie wychodzi a przebarwienia już dużo zbladły (czego glyco a nie mogło zdziałać przez 2 miesiace)... Ech fajnie działa ale narazie boję się stosować na całą twarz wolę tak po troszku... pozdrawiam wszystkich... słodkich snów :
__________________
nieszczęśliwiezakochana

http://pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

sylwusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:45   #224
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: DIFFERIN-ktos używał ??

Witam, uzywałam Differinu w kremie(jest tez zel) razem z Clindacne w zelu po tym, jak nabawiłam sie mnostwa zaskorników i małych krosteczek od jakiegos tandetnego i taniego podkładu. Uzywalam tego zestawu ok 2 m-cy i musze przyznac,ze pomoglo-wszystko zniknelo i do tej pory nic nowego nie wyskakuje(a miałam sklonnosc do tego typu niespodzianek)
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:04   #225
jagabrz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 6 305
Dot.: DIFFERIN-ktos używał ??

mar@ , jak stosujesz ten krem Avene? Podaj proszę jego pełna nazwę. Mi dzisiaj lekarz zapisał Differin i Dalacin T. Aż się boję po przeczytaniu tego wszystkiego.
__________________
MOJE KOSMETYKI + CIUCHY + KSIĄŻKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1264212


SZUKAM:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103376
jagabrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:05   #226
Laraaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Witam czy mozecie mi cos powiedziec o polaczeniu Davercinu z Differinem?? Mam delikatne pojedyncze wypryski jednak dermatolog przepisal mi taka kuracje
Laraaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 21:09   #227
West__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 160
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

powiedzcie co jeszcze stosujecie oprocz differinu??
bo ja sam differin i sie luszcze ale to normalne jak wygladaja wasze kuracje czy cos powinnam dolaczyc?
West__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:17   #228
Moi16
Raczkowanie
 
Avatar Moi16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 459
GG do Moi16
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Można Differin stosować punktowo? Ja mam całe czoło w zaskurnikach, a reszta buzi (odpukac) gładka.
__________________
Jak zmieniamy świat?
Wystarczy co jakiś czas spełnić dobry uczynek
("Evan Almighty")

To bardzo niebezpieczne zaglądać głębiej kobiecie w serce.
Mikołaj Gogol

Moi16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:41   #229
martaj145
Zadomowienie
 
Avatar martaj145
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 016
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

kiedyś stosowałam go codziennie (wg zaleceń dermatologa) ogromnych rezultatów "cudownego leku" nie widziałam,ale na pewno nie było po nim gorzej, teraz używam go sporadycznie,gdy wyskoczy mi jakiś pryszcz, niestety ale już teraz po pryszczach mam tylko blizny więc tu Differin mi już nie pomoże
Pozdrawiam
martaj145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 20:39   #230
Sachmet87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 13
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

dopiero od kilku dni stosuję te maść i mam trochę wątpliwości, a niestety pani dermatolog nie wyjaśniła mi paru spraw....
w ulotce jest napisane, ze nie stosowac na faldy nosowo-policzkowe, a wlasnie tam mam najwiecej zaskornikow i nie wiem, czy w koncu moge tam smarowac, czy nie;/
poza tym, od pewnego czasu na policzkach (przy nosie wlasnie) zaczely sie pojawiac blizny i dziurki po zaskornikach;/ czy ten 'wysyp' nie spowoduje powstawanie nastepnych? bo tego sie obawiam, ze bede miala cala twarz w takich paskudnych bliznach

z gory dziekuje za odpowiedz
Sachmet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 10:19   #231
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Ja używam differinu na całą twarz, więc na zakazene miejsca też... hehe.
To już 4 tydzień z differinem i co? Cudownych efektów brak... dodam tylko, że stosuję go co dwa dni, na zmianę z brevoxylem.
Ten specyfik przepisało mi dwóch dermatologów, więc chyba jest dobry... tylko ile mam czekać na efekty? przy antybiotykach powinno mi się już polepszyć, a... jakoś nie jest lepiej, a może nawet i gorzej.
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 17:08   #232
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

wlasnie wrocilam od dermatologa i on rowniez przepisal mi differin oraz zel do smarowania o nazwie rozex. w ulotce wyraznie pisz,ze nie mozna laczyc srodkow.. dermatolog przyjal mnie tak na 'odpieprz sie' :/ po tym co przeczytalam o differynie to boje sie go uzyc,chyba zrezygnuje z tego kremu. 40 zl poszlo w bloto.. boje sie wysypu,bo juz mam straszna cere,a nie przezylabym psychicznie gdyby sie jeszcze pogorszylo.bede stosowac tylko ten drugi-rozex...
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 21:11   #233
Sachmet87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 13
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

ech, no mnie niestety tez przyjeto na podobnej zasadzie..... ;/
nawet nie zdazylam sie spytac, czym mam ta twarz ogolnie myc i czym po porannym umyciu smarowac;/ (jakby ktos znal odpowiedz z autopsji - bylabym wdzieczna) w efekcie nie wiem, czy zwykly krem nivea mi nie zaszkodzi....

yh, u mnie jest troche inaczej, bo nie mam jako takich pryszczy, ale pelno zaskornikow po ktorych zostaja blizny, co w polaczeniu z rozszerzonymi porami nie wyglada najlepiej;/
hym, moze jest jakas szansa, ze dfferin zwezi te pory?:P

tak czy inaczej, mysle, ze powinnas sprobowac z tym kremem..... objawy objawom nie rowne... jeden organizm reaguje tak, a drugi zupelnie inaczej
Sachmet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 21:24   #234
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Sachmet87, wiesz co dowiedzialam sie,ze differin stosuje sie jak juz wyleczy sie ten tradzik.a ja co dopiero wyleczylam sie ze stanu zapalnego. na razie stosuje ten drugi przepisany przez jakze kompetentnego dermatologa lek-rozex.. eh..
co do Twoich pytan to rowniez mnie nie poinformowal o tym :/ wiec niestety nie wiem na 100% jak co i gdzie :/ chyba informacje musimy zdobyc na wizazu swoja droga krem nivea Cie nie zapycha? mnie niemilosiernie. ja moge nawilzac sie tylko dermosanem. wszystko inne powoduje u mnie wysyp
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 21:44   #235
Sachmet87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 13
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

troche zapycha, temu nie bardzo wiem, co robic
a co do tego zaleczonego tradziku - mi to dermatolog przepisal na pierwszej wizycie nawet nie patrzac na twarz
Sachmet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 08:39   #236
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Ehhh... już wiem, że nie można dotykać twarzy, nic ruszać... za późno... zniszczyłam miesiąc leczenia już nigdy nic nie wycisnę! Czemu> bo po tym tylko robią się kolejne, a tak... jak nie dotykam, goją się, ładnie ahhh... ale w sobotę , wysicnęłam... dziś tragedia mam dość
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:14   #237
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

no ja stosowalam dodatkowo do innych lekow i pwoiem szczerze,ze go nie lubie,bo nic mi nie pomaga,poza tym mam strasznie swiecaca skore po jego uzyciu,ze juz nikomu nie oge sie pokazywac.
Ja bym ci radzila pogadac z dermatologiem
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 08:13   #238
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Differin - kto przeżył wielki wysyp?????? [!!!]

Cóż... rozdrapałam się, ale już schodzi, oby jak najszybciej. Differinu nie odstawię... o nie, nie ! Mam cerę wrażliwą, naczynkową, a ten kremik nie dość że leczy ( może to cudnie nie wygląda ) to wzmacnia skórę, nie wiem jak on to robi :P ale już nie jestem taka różowuitka jak wcześniej mniej zaskórników , ale... ciągle te ropne wyskakują
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 21:25   #239
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Rumień, trądzik i DIFFERIN!! Proszę pomóżcie :((

Nigdy nie miałam strasznych problemów z trądzikiem, ale z czoła i skroni można było ustalać mój cykl miesiączkowy. Używałam pudrów, chodziłam do kosmetyczki i jakoś to było, aż wymyśliłam sobie, że pójdę do dermatologa. Na początku buzia bardzo się wygładziła zniknęły pryszcze, tylko rumień wokół ust nie chciał zejść. Inny żel którego używałam troszkę mnie podrażnił i poszłam do lekarki. Powiedziałam jej że mam cerę wrażliwą no i pani doktor przepisała mi Differin. Cera podrażniła się jeszcze bardziej. Przestałam używać jakichkolwiek kosmetyków. Byłam u pani doktor która zaleciła mi mycie twarzy wodą termalną i przemywanie naparem z lnu. Robię tak już 3 tygodnie ale dużych zmian nie ma. Skóra była bardzo zaogniona teraz jest mocno podrażniona. Nie wiem już co robić. Chciałabym też pozbyć się jakoś rumienia ale nie mam pojęcia jak... Nie chcę znowu iść do lekarza wydać 50zł na wizytę+następne 50zł na leki, które i tak nic nie dadzą. Może ktoś zna jakieś sposoby które wyleczą mój rumień i podrażnienie twarzy?? Proszę o pomoc bo jeszcze trochę i przestanę wychodzić z domu gdziekolwiek.
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 21:35   #240
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Rumień, trądzik i DIFFERIN!! Proszę pomóżcie :((

Niestety to nie jest takie proste, że pójdzie się do dermatologa i od razu dostaniesz coś, co Ci pomoże. Ja to usłyszałam na początku od swojej dermatolog, że jeśli nie sprawdzi się krem/kuracja A to rozpoczniemy inną, w zależności od reakcji mojej skóry.
Twoja widzę, że jest bardzo wrażliwa, jeśli coś Cię bardzo podrażnia, to zaprzestaj używania tego! (chyba że dermatolog powie Ci, że przez jakiś krem może Cię delikatnie szczypać skóra).
Na razie co mogę Ci poradzić, skoro stan skóry się pogarsza to może spróbuj na razie domowego sposobu czyli przemywanie twarzy herbatką z mięty (oczywiście nie jak jest gorąca). I ja bym na Twoim miejscu poszukała jakiegoś innego dermatologa, lub poszła do tej samej i powiedziała, że kuracja nie działa- powinna przepisać Ci coś innego.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.