Globulki i kremy plemnikobójcze - wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 18:27   #331
kermit baba
Raczkowanie
 
Avatar kermit baba
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 97
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Możesz wytłumaczyć dlaczego tak ważna jest wizyta u gina po tym 1. razie? Ja osobiscie na dzwiek tej nazwy czuję zimny pot
Przecież właśnie wytłumaczyła. 89 to Twój rocznik? Nie bardzo rozumiem czego się boisz.

Uważam, ze najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa. Same globulki to nie jest dobry pomysł, podobnie jak przyjmowanie tabletek anty.
kermit baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:29   #332
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Możesz wytłumaczyć dlaczego tak ważna jest wizyta u gina po tym 1. razie? Ja osobiscie na dzwiek tej nazwy czuję zimny pot
wskazana to jest raczej przed pierwszym razem a potem to już regularnie... bez przeasady - ginekolog lekarz jak każdy inny
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:48   #333
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez skorpionica3 Pokaż wiadomość
Na pewno masz 17 lat? Bo jeszcze nie slyszalam, że do gina trzeba z rodzicami chodzić do 18 roku życia Same globulki nie dadzą radę...
Mi zapisywal stary lekarz tabletki anty i sam nawet mi je zaproponował, i wcale nie mialam 18 lat. Wiec jakies fanaberie lekarzy albo strach przed nim?

A co do `niewierzenia` w uczulenie tego chlopaka to ja tez bym sie zastanowila nad tym. Hmmm mi chlopak probowal `wcisnąć` kit ze jest bezplodnny i mozemy bez zabezpieczenia bo badał sie w wojsku Oczywiscie sie nie zgodziłam.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 20:34   #334
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: globulki.

Zakładając, że ma uczulenie - zostają prezerwatywy bezlateksowe...

Jeżeli chłopaka nie stać na lepsze prezerwatywy, to:
A) zapewne nie będzie go także stać na utrzymanie dziecka
B) teoretycznie taniej seksu niż ok 8 zł nie dostanie (40:5=8zł )

Mój kolega ma awersję do prezerwatyw i nie wiedzieć czemu głośno ją wyraża ku przerażeniu całego towarzystwa (ja się śmieję, że pewnie nie umie zakładać ) i co najlepsze... znajdują się kobiety, które te jego uczulenie szanują, współczują mu i oddają się mu bez zabezpieczenia. A jak wiadomo nie każda zjada tabletki lub chodzi w plasterku...

Nie ma to jak szanować mości pana nie szanując siebie i własnego zdrowia...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 20:44   #335
Ciruela1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z peceta
Wiadomości: 75
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Z tego co ja czytam, najczęściej skarżą się osoby, które raz, czy dwa razy poszły do ginekologa i biorą do tej pory pierwsze przepisane przez niego tabletki, zamiast je zmienić na lepsze (męczą się miesiącami, a nawet latami). Ja biorę obecnie Jasminelle, wcześniej było Novynette i jest bardzo dobrze - nie czuję, że biorę cokolwiek. A brałam również Dianę35 i jakieś francuskie i czułam się fatalnie. I co? Zmieniłam, poszła nawet do innego, lepszego lekarza. Tylko podeszłam do tego z cierpliwością i z głową.
nie, najczesciej skarza sie osoby, ktore braly tabsy przez pewien czas i potem po ich odstawieniu nie moga powrocic do normalnego cyklu, co rowniez wiaze sie z klopotami z zajsciem w ciaze. sama wiem, bo tego doswiadczam a biorac tabletki nic mi absolutnie nie dolegalo.
__________________
byle do przodu
małymi kroczkami
ale zawsze
Ciruela1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 21:03   #336
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Możesz wytłumaczyć dlaczego tak ważna jest wizyta u gina po tym 1. razie? Ja osobiscie na dzwiek tej nazwy czuję zimny pot
Sama sobie odpowiedziałaś:

Cytat:
Napisane przez Antii89
Informacje mam z naukowego ptk. widzenia.


Wiem, że posty są w niechronologicznej kolejności, ale nie mogłam się powstrzymać .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 21:09   #337
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
kochana nie musisz mnie sluchać, ale dobrze ci radzę zastanów się... Jesteś bardzo młodą osóbką i ja nie popieram seksu w tym wieku. tzn. możesz żałować. Mówisz, że ejsteście ze sobą długo tzn. ile?
I skoro jesteście tak długo, a twój chłopak miał już partnerkę seksualną, a ma 18 lat to kiedy ją miał w przedszkolu?


Nie bierz tabletek anty,bo one nie są dobre dla naszego organizmu i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.
Z tego co wiem to chyba na stronie Durexa widziałam prezerwatywy nie zrobione z lateksu.
Niestety same globułki nic ci nie dadzą i nie radzę ryzykować.

I powiedz mi dlaczego nei chcesz poczekać jeszcze z roku dwóch? Wiem, że może wydawać ci się, że ejsteś już cholernie dorosła (też mi się tak kiedyś wydawało), ale uwierz nie ejsteś... I naciesz się swoją młodością.Sorry jak ma się cieszyć z młodości nie uprawiając seksu jak będzie po 60tce to już młodości i radości nie będzie.

Odpowiedz jeszcze sobie na jedno pytanie.... Co zrobicie jak zajdziesz w ciążę (pamiętaj żadna metoda nie daje 100% pewności, ryzyko jest zawsze)? Zapytaj swojego mężczyznę... Pogadajcie o tym.
Zresztą na razie seks można zastąpić pettingiem.
I poza tym lepiej wyślij go na badania.... Teraz tyle chorób;/
A co Ty moralizatorka młodzieży? 17 lat to normalny wiek. Zdrowy. Za stare dziewice to już nienaturalna sytuacja Dziewczyna z tego co czytam pyta o formę antykoncepcji, nigdzie nie widzę pytania "Doradźcie czy w tym wieku można uprawiać seks".
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 21:23   #338
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Możesz wytłumaczyć dlaczego tak ważna jest wizyta u gina po tym 1. razie? Ja osobiscie na dzwiek tej nazwy czuję zimny pot
chociażby dlatego, że osoby które uprawiają seks powinny wykonywać regularnie badania cytologiczne ( oosby które uprawiają seks nie są tak często w Iwszej grupie ale już w II czyli są zdrowe ale jednak pojawiają sie w ich ogranizmie komórki zapalne).
Poza tym przy okazji seksu dochodzi do różnych obtarć, zatarć, stanów zapalnych z których czasem nie do końca zdjamemy sobie sprawę a jednak podlegają one leczeniu.
Przy okazji jak już zaczniesz uprawiać seks to jesteś bardziej narażona na różne infekcje itp.. a niestety sporo chorób układ rozrodczego umyka kobiecej uwadze na codzień dlatego warto jednak nawet bez powodu poświęcić się i zajrzeć do lekarz żeby mieć pewność że jest się zdrową lub ewentualne choroby wykryć na tyle wcześnie by dało się je szybko wyleczyć.


pochwa nie ręka - jak się zadrapie to się plasterka nie przyklei więc przyjemne czy nie do lekarza trzeba iść.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
A co Ty moralizatorka młodzieży? 17 lat to normalny wiek. Zdrowy. Za stare dziewice to już nienaturalna sytuacja Dziewczyna z tego co czytam pyta o formę antykoncepcji, nigdzie nie widzę pytania "Doradźcie czy w tym wieku można uprawiać seks".
w sumie też uważam, że z odpowiednim facetem 17 lat to odpowiedni wiek ale jednak na forum jest wątek 25 latki która się wstydzi swojego dziewictwa więc to nie jest nieistniejący problem a tym bardziej nie należy nazywać go nienaturalnym ( swoją drogą co to za problem - bardziej strach i obawy)...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:09   #339
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
niestety ale musze, juz bylam u ginekologa i rozmawialam na ten temat, musze isc z opiekunem gdyż jestem nie pełnoletnia.
Nie musisz, zmień ginekologa.

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
kochana nie musisz mnie sluchać, ale dobrze ci radzę zastanów się... Jesteś bardzo młodą osóbką i ja nie popieram seksu w tym wieku. tzn. możesz żałować. Mówisz, że ejsteście ze sobą długo tzn. ile?
Kochana, nie musisz mnie słuchać, ale dobrze Ci radzę, zastanów się... Czy ona pytała czy powinna już uprawiać seks? Nie? No właśnie. To po co jej do łóżka zaglądasz?

Cytat:
I skoro jesteście tak długo, a twój chłopak miał już partnerkę seksualną, a ma 18 lat to kiedy ją miał w przedszkolu?
Mój ma 19 lat i miał więcej niż jedną. To pewnie pierwsza była na porodówce... Wiesz, ja rozumiem, że można nie akceptować seksu w młodym wieku, ale jak zaskakuje Cię, że osiemnastoletni chłopak uprawia seks to to już dość dziwne jest...

Cytat:
Nie bierz tabletek anty,bo one nie są dobre dla naszego organizmu i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.
Najlepiej niech pogra sobie w watykańską ruletkę, nie? Nie żeby to była jakaś sugestia, naprawdę. W ogóle jaką metodę w takim razie jej proponujesz?

Cytat:
I powiedz mi dlaczego nei chcesz poczekać jeszcze z roku dwóch? Wiem, że może wydawać ci się, że ejsteś już cholernie dorosła (też mi się tak kiedyś wydawało), ale uwierz nie ejsteś... I naciesz się swoją młodością.
Dziwne troszkę to Twoje podejście... Skoro dziewczyna czuje się gotowa i chce zadbać o antykoncepcję, to dlaczego niby miałaby czekać? I co dalej, pójść do łóżka równo w dniu dziewiętnastych urodzin, bo 19 brzmi lepiej niż 17? Albo odmawiać sobie seksu i powtarzać "celibat i cieszę się młodością, celibat i cieszę się młodością..."? Zresztą, czemu w ogóle seks miałby odbierać młodość?
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:49   #340
kausia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

a co do ginekologa - nie wiem z jakiego miasta pochodzisz ale :
1) jak z małego to podejrzewam, że cały jeden lekarz u was w mieście i stąd problem - jak masz możliwość to po prostu radzę się zrzucić z chłopakiem na prywatną wizytę u ginekologoa, jak nie w Twoim rodzinnym mieście to może w jakimś blisko.
Nie masz obowiązku iść do lekarza z mamą. Jedni lekarze, zwłaszcza ci starsi i z mniejszych miast ( choć to nie reguła) żyją taki stereotypami bo po prostu w takim środowisku wszystko się roznosi a nikt nie chce nic słuchać na swój temat więc lepiej od razu "z mamą" niż potem być przez "mamę" wyzywanym...
tak dokladnie tu o to chodzi, pochodze z bardzo małego miasteczka [ niespełna 5 tys mieszkancow], jest jedna przychodnia gdzie wszystko sie miesci, do ginekologa chodze sama, jednak jak gadalam z nim o tabletkach anty, zeby mi je przepisal musi byc moj opiekun ;||. Twierdzicie ze on udaje ze ma alergie, nie, nie udaje, bylam z nim u lekarze w tej sprawie, rozmawialam z nim to powiedzial ze jesli gumka nie bedzie z latexu to nie ma problemu. mam jeszcze takie pytanko, ile kosztuja tabletki anty i ile jest ich w opk. ? czy straczy na cały miesiac czy 3ba je czesciej kupywac?
kausia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 23:15   #341
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
tak dokladnie tu o to chodzi, pochodze z bardzo małego miasteczka [ niespełna 5 tys mieszkancow], jest jedna przychodnia gdzie wszystko sie miesci, do ginekologa chodze sama, jednak jak gadalam z nim o tabletkach anty, zeby mi je przepisal musi byc moj opiekun ;||.
Inny lekarz nie będzie raczej robił problemów. Zgoda opiekunów nie jest wymagana. Aczkolwiek, jeśli opiekun np. znajdzie tabletki i zgłosi się do lekarza po informacje, ten będzie musiał ich udzielić.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 23:30   #342
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
tak dokladnie tu o to chodzi, pochodze z bardzo małego miasteczka [ niespełna 5 tys mieszkancow], jest jedna przychodnia gdzie wszystko sie miesci, do ginekologa chodze sama, jednak jak gadalam z nim o tabletkach anty, zeby mi je przepisal musi byc moj opiekun ;||. Twierdzicie ze on udaje ze ma alergie, nie, nie udaje, bylam z nim u lekarze w tej sprawie, rozmawialam z nim to powiedzial ze jesli gumka nie bedzie z latexu to nie ma problemu. mam jeszcze takie pytanko, ile kosztuja tabletki anty i ile jest ich w opk. ? czy straczy na cały miesiac czy 3ba je czesciej kupywac?
starczą na cały cykl, a ich cena zależy od tego jakie zostaną Ci przepisane.
__________________
Moher to siła.Moher to władza.
Moherowych kapeluszy.Nigdy się nie zdradza.

Moher daje młodość.Niesie wielkich przemian wiatr
Moherowy beret opanuje świat.

"Wielkie historie miłosne mogą nie mieć końca. Ale co muszą mieć nieodzownie – to początek."
~Kłamczucha

HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 00:18   #343
AnetaYa
Raczkowanie
 
Avatar AnetaYa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 160
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
mam jeszcze takie pytanko, ile kosztuja tabletki anty i ile jest ich w opk. ? czy straczy na cały miesiac czy 3ba je czesciej kupywac?
Zadajesz pytania, na które jest mnóstwo fachowych informacji w internecie, artykułach, ulotkach (na tym forum i wielu innych także). Globulki nie są skuteczną formą antykoncepcji, tabletki owszem ale najlepiej zanim zdecydujesz się na tą formę należy udać się na badania krwi i na badania hormonalne a lekarz dobierze odpowiednie dla Ciebie. Prezerwatywy bezlateksowe byłyby najlepszym rozwiązaniem.
__________________
Najwięcej powiedzą o mnie Ci, którzy mnie nie znają
AnetaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:45   #344
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
tak dokladnie tu o to chodzi, pochodze z bardzo małego miasteczka [ niespełna 5 tys mieszkancow], jest jedna przychodnia gdzie wszystko sie miesci, do ginekologa chodze sama, jednak jak gadalam z nim o tabletkach anty, zeby mi je przepisal musi byc moj opiekun ;||. Twierdzicie ze on udaje ze ma alergie, nie, nie udaje, bylam z nim u lekarze w tej sprawie, rozmawialam z nim to powiedzial ze jesli gumka nie bedzie z latexu to nie ma problemu. mam jeszcze takie pytanko, ile kosztuja tabletki anty i ile jest ich w opk. ? czy straczy na cały miesiac czy 3ba je czesciej kupywac?
zajrzyj na podforum Ginekologia albo do googli i znajdziesz wszystko co chcesz wiedziec.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:52   #345
malenkaR18
Raczkowanie
 
Avatar malenkaR18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 120
Dot.: globulki.

Napisane przez Antii89

Nie bierz tabletek anty,bo one nie są dobre dla naszego organizmu i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.


kto Ci tak powiedział?? przeciez to zapisuje lekarz wiesz??
__________________
wyczytać z Twoich oczu.. zcałować z Twoich ust ..<3
malenkaR18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:09   #346
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez malenkaR18 Pokaż wiadomość
Napisane przez Antii89

Nie bierz tabletek anty,bo one nie są dobre dla naszego organizmu i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.


kto Ci tak powiedział?? przeciez to zapisuje lekarz wiesz??
Mi ginekolożka poradziła by najpierw urodzić dzieci a potem truć się tabletkami. Spotkałam ją potem, cięła mi brzuch przy cc i prowadziła końcówkę drugiej ciąży. Skoro została ordynatorem na położnictwie to chyba głupia nie była.

Choć ja uważam, ze tabletki są obowiązkowe w przypadku współżyjących nastolatek.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:28   #347
malenkaR18
Raczkowanie
 
Avatar malenkaR18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 120
Dot.: globulki.

poprostu trzeba je brac z głową .. dobrze dobrac .. nie brac ich tez przez 10 lat czy wiecej,, (znam tez takie przypadki)... mozna tez co pare miesiecy robic iles tam miesiecy przerwy ,,

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;11616470]Mi ginekolożka poradziła by najpierw urodzić dzieci a potem truć się tabletkami. Spotkałam ją potem, cięła mi brzuch przy cc i prowadziła końcówkę drugiej ciąży. Skoro została ordynatorem na położnictwie to chyba głupia nie była.

Choć ja uważam, ze tabletki są obowiązkowe w przypadku współżyjących nastolatek.[/quote]

no ja tez byłam u gin.. mi powiedziała ze sa bezpieczne ,, to juz nie wiem .. na pewno nie bd brała długo ..
__________________
wyczytać z Twoich oczu.. zcałować z Twoich ust ..<3
malenkaR18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:51   #348
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: globulki.

Czemu tabletki nie wchodza w gre?
Wydaje mi sie ze mialabys z nich same korzysci.
Globulki raczej nie sa super skuteczne, nie mowiac juz o niewygodnych efektach ich uzywania : mnie by wkurzalo ze mam takie babelkowo kremowe cos w sobie...fuuuuj....

No i poza tym, czy Twoj facet na pewno jest uczulony na latex, czy tylko tak mowi, zeby uniknac prezerwatyw i namowic cie na seks bez?
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 15:22   #349
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
No i poza tym, czy Twoj facet na pewno jest uczulony na latex, czy tylko tak mowi, zeby uniknac prezerwatyw i namowic cie na seks bez?
Pisała przecież. ;)

Cytat:
Napisane przez kausia Pokaż wiadomość
Twierdzicie ze on udaje ze ma alergie, nie, nie udaje, bylam z nim u lekarze w tej sprawie, rozmawialam z nim to powiedzial ze jesli gumka nie bedzie z latexu to nie ma problemu.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 16:30   #350
kermit baba
Raczkowanie
 
Avatar kermit baba
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 97
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez malenkaR18 Pokaż wiadomość
Napisane przez Antii89

Nie bierz tabletek anty,bo one nie są dobre dla naszego organizmu i możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.


kto Ci tak powiedział?? przeciez to zapisuje lekarz wiesz??

Co z tego, ze zapisuje lekarz? To nie są witaminy, tylko hormony. I ja naprawdę nie widzę samych korzyści z ich przyjmowania. Jeśli ktoś nie musi brać, niech tego nie robi.
kermit baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:50   #351
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Ciruela1234 Pokaż wiadomość
nie, najczesciej skarza sie osoby, ktore braly tabsy przez pewien czas i potem po ich odstawieniu nie moga powrocic do normalnego cyklu, co rowniez wiaze sie z klopotami z zajsciem w ciaze. sama wiem, bo tego doswiadczam a biorac tabletki nic mi absolutnie nie dolegalo.
Nie przekonuje mnie taki argument, bo tak naprawde nie wiesz czy bez brania tabletek nie mialabys problemow z zajsciem w ciaze. Nie da sie tego udowodnic.
Ja wrocilam do naturalnego cyklu po ok 5 mies. od odstawienia, a bralam 5 lat bez przerwy. Co do zachodzenia w ciaze nie wiem, bo stosuje teraz inne metody antykoncepcji.

Cytat:
Napisane przez kermit baba Pokaż wiadomość
Co z tego, ze zapisuje lekarz? To nie są witaminy, tylko hormony. I ja naprawdę nie widzę samych korzyści z ich przyjmowania. Jeśli ktoś nie musi brać, niech tego nie robi.
Wiadomo, ze to hormony nie witaminy, ale tableki sa na rynku od jakis 40 lat. Sa jakies powazne naukowe badania nad szkodliwoscia tabletek? Aha, ja sama odstawilam, bo brakowalo mi naturalnosci cyklu i jestem w takiej sytuacji, ze ciaza nie bylaby tragedia, ale w sytuacji autorki watku tabletki to wedlug mnie najlepsze rozwiazanie.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:53   #352
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez kermit baba Pokaż wiadomość
Co z tego, ze zapisuje lekarz? To nie są witaminy, tylko hormony. I ja naprawdę nie widzę samych korzyści z ich przyjmowania. Jeśli ktoś nie musi brać, niech tego nie robi.

No przeciez nikt nikomu nie kaze brac, jak nie musi
Ale jak ktos nie chce miec na razie dzieci , to chyba jest to potrzeba...przynajmniej moim zdaniem jest to najskuteczniejsza metoda. Nie peknie nie zsunie sie, chlopak nie stwierdzi, ze nie lubi, nie daje zadnych zewnetrznie widocznie efektow...

poza tym, jesli o mnie chodzi pigulki sa super, ze wzgledu na to jak poprawiaja cere (zaczelam je brac dlugo przed 1 razem, zeby zmniejszyc wypryski i faktycznie mam od tamtej pory sliczna buzke) i reguluja okres. Oprocz cery, mialam od zawsze okres co 2 miesiace, a nie co miesiac jak normalna dziewczyna. Pigulki mi to uregulowaly i teraz nawet jak przestaje je brac na kilka miesiecy, okres mam regularnie.

Slyszalam ze niektore pigulki moga u niketorych dziewczyn powodowac zatrzymanie wody i tycie w rezlutacie. Coz, u mnie po 6ciu latach uzywania nic takiego nie wystapilo. Samopoczucie tez mam ok, libido raczej bez zmian.
Kiedys pigulki byly szkodliwe, zawieraly ogromne ilosci hormonow itp. W tej chwili srdoki typu Yasminelle, Jeanine zawieraja malo hormonow, dlatego sa bezpieczne.

Nie wiem dlaczego pigulki antykoncepcyjne moglyby byc dla mnie szkodliwe. Moze dla niektorych dziewczyn sa - powodujac tycie czy spadek libido. Ale osobiscie uwazam ze istnieje duzo innych totalnie bardziej szkodliwych rzeczy, ktore kobiety przyjmuja, a sie nie zdaja sobie z tego sprawy: np. kurczaki nafaszerowane antybiotykami, leki nasenne czy uspokajajace, przeciwbolowe w nadmiarze, antybiotyki przy najmniejszym przeziebieniu itp.

Pigulka antykoncepcyjna wydaje sie byc przy tym jak witamina C.

Poza tym, nie zniechecajmy nastolatek do nie uzywania pigulek, bo w swoim mysleniu moga popelnic blad: nie zazywac takich pigulek bo sa niby szkodliwe i w rezlutacie w ogole sie nie zabezpieczac i zajsc w ciaze. A niechciana ciaza jest duzo bardziej szkodliwa dla zdrowia niz zazywanie pigulek zeby jej uniknac....
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:57   #353
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: globulki.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość

Poza tym, nie zniechecajmy nastolatek do nie uzywania pigulek, bo w swoim mysleniu moga popelnic blad: nie zazywac takich pigulek bo sa niby szkodliwe i w rezlutacie w ogole sie nie zabezpieczac i zajsc w ciaze. A niechciana ciaza jest duzo bardziej szkodliwa dla zdrowia niz zazywanie pigulek zeby jej uniknac....
moze prosciej byloby dl awszytskich dookola tych nastolatek zeby nie uprawialy seksu a wyjdzie im to na 100% na zdrowie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:08   #354
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: globulki.

Nie wiem czemu, ale najpierw pomyslalam, że chłopak udaje z tym uczuleniem na lateks. Ale autorka wątku potwierdziła prawdziwośc tej jego przypadłości, więc ok.

Twój lekarz wymysla sobie jakieś dziwne zasady w waszej wiosce. Nie słyszalam, abo tabletki anty byly przepisywane za zgodą opiekuna. Mi przepisał w wieku 17 lat chociaż wcale o to nie prosiłam, przyszłam do gina bo okres spóźnił mi sie 3 miesiące. Żadnych badań, nic tylko od razu tableteczki. Na szczęście już tego świństwa nie biorę i nie zdecyduję się drugi raz jeśli nie dostanę skierowania na jakieś badania.

Rozmawaiłas z mamą o tym, że chcesz brać tabletki?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:17   #355
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: globulki.

Kremu nie ma juz w polsce w sprzedazy?

Edytowane przez QsQs
Czas edycji: 2009-03-25 o 18:19
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 23:33   #356
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Globulki, krem plemnikobójcze, prezerwatywa... Pierwsze zabezpieczenie-wątek zb

Witam! Mamy z Tżtem taki problem:
Ja się leczę i to wyklucza u mnie branie tabletech hormonalnych a to by bylo najlepsze zabezpieczenie, prezerwatywy też nie możemy stosowac..Do tej pory bralam tabletki antykoncepcyjne ale moj lekarz doradzil odstawienie- wlasnie przez to ze biore inne leki i lecze sie na co innego...to sie po prostu wyklucza ale do rzeczy....
Od kilku miesiecy uzywalismy z Tztem globulek dopochwowych i bylismy bardzo zadowoleni, ale wczoraj(i dzisiaj tez tak bylo) po stosunku patrzymy a tu globulka lezy na lozku czesciowo stopiona :/:/:/:/
Mimo ze odczekalismy te 10 minut ;/ nie wiem co sie stalo ;( musiala sie wyślizgnac ;// czy w tej sytuacji powinnam bac sie ciazy?? zdazylo Wam sie cos takiego podczas stosowania golbulek?? dodam ze stosowalam Pantenex Oval....
Nawet jak nie jestem w ciazy to juz nie wiem jaka metode mamy stosowac globulki byly dla nas idealne... prosze o jakies rady
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 11:41   #357
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Globulki, krem plemnikobójcze, prezerwatywa... Pierwsze zabezpieczenie-wątek zb

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
Witam! Mamy z Tżtem taki problem:
Ja się leczę i to wyklucza u mnie branie tabletech hormonalnych a to by bylo najlepsze zabezpieczenie, prezerwatywy też nie możemy stosowac..Do tej pory bralam tabletki antykoncepcyjne ale moj lekarz doradzil odstawienie- wlasnie przez to ze biore inne leki i lecze sie na co innego...to sie po prostu wyklucza ale do rzeczy....
Od kilku miesiecy uzywalismy z Tztem globulek dopochwowych i bylismy bardzo zadowoleni, ale wczoraj(i dzisiaj tez tak bylo) po stosunku patrzymy a tu globulka lezy na lozku czesciowo stopiona :/:/:/:/
Mimo ze odczekalismy te 10 minut ;/ nie wiem co sie stalo ;( musiala sie wyślizgnac ;// czy w tej sytuacji powinnam bac sie ciazy?? zdazylo Wam sie cos takiego podczas stosowania golbulek?? dodam ze stosowalam Pantenex Oval....
Nawet jak nie jestem w ciazy to juz nie wiem jaka metode mamy stosowac globulki byly dla nas idealne... prosze o jakies rady
Dlaczego nie możecie stosować prezerwatyw? Globulki są mało skuteczne, mają wysoki index Pearla, ja bym się bała. Są jakieś kapturki bodajże dla kobiet, które się umieszcza w pochwie, może tego wypróbujcie + ew. środek plemnikobójczy.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:13   #358
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Globulki, krem plemnikobójcze, prezerwatywa... Pierwsze zabezpieczenie-wątek zb

a co to za kapturki? gdzie mozna ja kupic? prezerwatywy odpadaja ale nie bede mowic czemu..
__________________
wymiana ciuchy+ kosmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33278604
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:39   #359
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Globulki, krem plemnikobójcze, prezerwatywa... Pierwsze zabezpieczenie-wątek zb

Cytat:
Napisane przez madzia_g Pokaż wiadomość
a co to za kapturki? gdzie mozna ja kupic? prezerwatywy odpadaja ale nie bede mowic czemu..
http://www.biomedical.pl/antykoncepc...yjkowe-29.html
http://zdrowie.onet.pl/7670,2307,119...we,serwis.html

Ale nie pytaj gdzie to można kupić bo nie wiem sama, nigdy nie używałam, trzeba pytać po aptekach.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:41   #360
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Globulki, krem plemnikobójcze, prezerwatywa... Pierwsze zabezpieczenie-wątek zb

No nawet w linku jest napisane, ze u nas sa trudno dostepne te kapurki. Ciekawe czy w ogole mozna to zdobyc. I taki sredni ten wskaznik pearla... ja nie slyszalam zeby ktos tego uzywal.
Sa jakieś z krążki z hormonami, ale jak ktoś hormonów nie może? I środek plemnikobójczy czyli jaki ? Patentex? bo chyba tylko taki jest :/

Tak naprawde jak ktos nie moze hormonow to w miare skuteczna jest chyba tylko gumka. A jak ktos nie chce gumki to jest lekko mowiac kicha. Sa jeszcze spirale, ale... z nimi tez roznie moze byc szcegolnie u nierodek...

Edytowane przez QsQs
Czas edycji: 2009-03-28 o 13:45
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.