Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-30, 10:38   #931
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Aha, wielkie dzieki, czyli bez roznicy czy 0.1 czy tez 0.05.
Czyli u mnie to jest rozboj w bialy dzien z cena.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 07:49   #932
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dostałam receptę na Locacid. Obecnie skupiam się na poszukiwaniach w aptekach stacjonarnych (w razie koniecznosci kupię w internetowej) jednak zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Znalazłam w internecie, chyba w 2 miejscach, informację, że krem Locacid zawiera alkohol i jest go aż 96%. Czy to możliwe? Może chodziło o płyn? Może ma któraś ulotkę i może sprawdzić skład? Byłabym wdzięczna.
effcia82 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:26   #933
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ktoś cię wprowadził w błąd z tym alkoholem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:49   #934
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dostałam receptę na Locacid. Obecnie skupiam się na poszukiwaniach w aptekach stacjonarnych (w razie koniecznosci kupię w internetowej) jednak zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Znalazłam w internecie, chyba w 2 miejscach, informację, że krem Locacid zawiera alkohol i jest go aż 96%. Czy to możliwe? Może chodziło o płyn? Może ma któraś ulotkę i może sprawdzić skład? Byłabym wdzięczna.
Tak, Locacid zawiera alkohol. Dokładnie alkohol 96 - procentowy. Nie wiem ile procent z całego preparatu przypada na alkohol (czy 10 czy 20% czy ile tam), ale na pewno nie 96%.
Oznacza to mniej więcej, że Locacid zawiera np. 5%, 10%, 20% itd. alkoholu 96 - procentowego.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 07:35   #935
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A czy apteka może wydać Retin-A na recepte na Locacid (stężenie i ilość taka sama)? Czy mogą być traktowane jako zamienniki?
effcia82 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:54   #936
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wyedytowano
__________________
***Kosmetyki do oddania***

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2009-04-02 o 09:33
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:43   #937
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A czy apteka może wydać Retin-A na recepte na Locacid (stężenie i ilość taka sama)? Czy mogą być traktowane jako zamienniki?
tak.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 16:28   #938
xattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam wszystkich. Mam kilka pytań, które generalnie przewinęły się pewnie na forum setki razy, ale nie w odniesieniu do mężczyzn dlatego mimo wszystko je zadam. Część dotyczy retinu, dlatego piszę akurat w tym wątku.

- zakładam, że mimo, iż męska skóra jest grubsza i mniej wrażliwa, to ochrona jej filtrami UVA/UVB jest równie sensowna co skóry damskiej. Pytanie tylko czy muszę stosować tak samo mocne filtry? Większość filtrów o których piszecie w tym wątku to SPF 50+, np. Avene. Czy dla mężczyzn wystarczy mniejszy filtr? Nie znalazłem nigdzie kremów dla mężczyzn z tak wysoką ochroną. A może po prostu Avene i reszta są unisex?

- znalazlem na przykład taki krem: http://www.allegro.pl/item593772286_...brazujacy.html . Po pierwsze - czy będzie odpowiedni w kontekście pierwszego pytania? Po drugie - czy filtry w nim są fotostabilne? Niestety nigdzie nie znalazłem jego składu, ale pisałyście wcześniej, że wszystkie filtry L'Oreal są fotostabilne. Prawda to?

- czy mogę zrobić coś jeszcze - oprócz używania kremu z filtrem - żeby pomóc skórze mojej twarzy? zakładam, że ten zalew kosmetyków dla mężczyzn to tak naprawdę medialna szopka... Co naprawdę działa?

Nawiązując do Retinu A - po pierwsze, to jest dostępny w aptekach, dziś kupiłem 0,5 bez recepty w Warszawie trochę tak na ślepo, przeczytałem o nim w książce Cher, potem trochę poszperałem w sieci i stwierdziłem, ze spróbuję. Z tym, że nie mam zamiaru stosować go do twarzy, bo nie widzę jeszcze takiej potrzeby (mam 25 lat), natomiast wydaje mi się, że mógłby mi on pomóc w problemach ze skórą na klatce piersiowej. Mam sporo przebarwień, zanieczyszczeń, wyprysków etc., wydaje mi się, że wynika to m.in. z golenia/depilacji (nie znoszę mieć włosów na klacie). Czy Retin pomoże mi oczyścić i wygładzić skórę w tym miejscu? Jeśli tak, to kolejne kwestie:

- zakładając stosowanie na klatce piersiowej, rozumiem, że filtry nie będą tam potrzebne? Nie obnażam się na ulicy
- co stosować do mycia/nawilżania w dni nieretinowe? Generalnie do ciała używam Nivea Soft. Do mycia mógłbym użyć Vichy Homme żel z kwasem salicylowym i wodą termalną - będzie ok? A może wystarczy samo nawilżanie?
- jak ma się Retin A do wysiłku fizycznego i pocenia się? Praktycznie codziennie albo mam trening piłki nożnej, albo jestem na siłowni, czy to się nie będzie gryzło?
- to samo odnośnie sauny, można?
- czy gdybym chciał zacząć używać Retinu A do twarzy, jakie filtry musiałbym stosować?

Generalnie jutro idę do dermatologa i też go pomęczę, ale wydaje mi się, że tutaj jest większy potencjał i wiedza

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez xattic
Czas edycji: 2009-04-05 o 16:30
xattic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 10:36   #939
aniajanowitz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
GG do aniajanowitz
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Drogie czytelniczki interesujące się działaniem retinu (0,05)
Stosuje na całą twarz grubo 4 miesiąc... miałam bardzo cienką skórę pod oczami z widocznymi naczyniami krwionośnymi oraz zmarszczkami.
Obecnie zmarszczki się znacznie zmniejszyły jednak naczynia są jeszcze bardziej widoczne!!! Boję się, że ten stan się jeszcze pogorszy... ile trzeba czekać aż skóra zacznie się pogrubiać, ponieważ o ten efekt mi chodzi.
aniajanowitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:58   #940
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mam do odstąpienia Retin-A 0,05 % z Czech z datą ważności 04.2010. Zakupiłam dwie tubki, jedną zaczełam a jedną mam nie zaczynaną, a okoliczności są takie iż przez najbliższe dwa lata nie będę się kwasić. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o maila.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 18:39   #941
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez aniajanowitz Pokaż wiadomość
Drogie czytelniczki interesujące się działaniem retinu (0,05)
Stosuje na całą twarz grubo 4 miesiąc... miałam bardzo cienką skórę pod oczami z widocznymi naczyniami krwionośnymi oraz zmarszczkami.
Obecnie zmarszczki się znacznie zmniejszyły jednak naczynia są jeszcze bardziej widoczne!!! Boję się, że ten stan się jeszcze pogorszy... ile trzeba czekać aż skóra zacznie się pogrubiać, ponieważ o ten efekt mi chodzi.
aniaajnowitz- retinu nie stosuje się do cery naczyńkowej!!! broń boże, zaprzestaj używania go!
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 18:24   #942
kalinka999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Malgos_t, jestem zainteresowana kupnem retinunapisz-mój mail kalinka999@o2.pl

Edytowane przez kalinka999
Czas edycji: 2009-06-29 o 18:25
kalinka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 16:24   #943
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Mam do odstąpienia Retin-A 0,05 % z Czech z datą ważności 04.2010. Zakupiłam dwie tubki, jedną zaczełam a jedną mam nie zaczynaną, a okoliczności są takie iż przez najbliższe dwa lata nie będę się kwasić. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o maila.
Malgos a tam ( tzn. Czechy ) retin można kupić bez recepty??
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:59   #944
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

up
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 19:45   #945
marietta32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Aha, wielkie dzieki, czyli bez roznicy czy 0.1 czy tez 0.05.
Czyli u mnie to jest rozboj w bialy dzien z cena.
Hej dziewczyny, wiecie moze jaki jest powod wycofania retinu z produkcji?? pozdrawiam
marietta32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 14:53   #946
MateuszEB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez marietta32 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wiecie moze jaki jest powod wycofania retinu z produkcji?? pozdrawiam
Witam stosuje RETIN A ok 2 dni rano i wieczorem , i zaczynaja mi sie pojawiac nowe krostki i nie wiem co mam robic czy odstawic ten RETIN A czy stosowac go nadal????? pomocy
MateuszEB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:14   #947
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez MateuszEB Pokaż wiadomość
Witam stosuje RETIN A ok 2 dni rano i wieczorem , i zaczynaja mi sie pojawiac nowe krostki i nie wiem co mam robic czy odstawic ten RETIN A czy stosowac go nadal????? pomocy
stosować.
na początku może się pojawić wysyp - skóra się oczyszcza, po jakimiś czasie przestanie

a większość zagadnień związanych ze stosowaniem retinu (i tym podobnych) została już opisana w tym wątku. takze, zamin zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 17:48   #948
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

WitamPrzeczytałam znaczną część wątku bo chcę zacząć stosować Retin A ale....mam cerę naczynkową.I co teraz?Nie chcę go stosować na całą twarz ale tylko na kurze łapki właściwie.Czy nie lepiej zacząć może od ROCa,Vichy albo innego aptecznego kremu ale jednak z vit A?

A wiecie że Retin A 0,025 już wycofali
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-09-16 o 08:01
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 10:29   #949
Sahara9
Przyczajenie
 
Avatar Sahara9
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A czy stosujecie inne retinoidy apteczne zamiast Retinu A? Ja stosuję Adapalen, jest delikatniejszy,ale efekty dobre.
Sahara9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 20:18   #950
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Sahara9 Pokaż wiadomość
A czy stosujecie inne retinoidy apteczne zamiast Retinu A? Ja stosuję Adapalen, jest delikatniejszy,ale efekty dobre.
A na co go stosujesz?Trądzik czy zmarszczki?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 08:56   #951
Martula_F
Raczkowanie
 
Avatar Martula_F
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 105
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Notka od Moderatora:

Sprzedaz na Wizaz.pl jest zabroniona!
Prosze na przyszlosc nie szukac w ten sposob mozliwosci nabycia leku a wybrac sie do specjalisty,na poczatek to tylko ostrzezenie-pozniejsze posty beda karane punktami karnymi.

Pozdrawiam
__________________
comptine d'un autre été - yann tiersen

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-10-30 o 13:05
Martula_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 11:09   #952
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Notka od Moderatora:

Sprzedaz na Wizaz.pl jest zabroniona!
Prosze na przyszlosc nie szukac w ten sposob mozliwosci sprzedazy leku -na poczatek to tylko ostrzezenie-pozniejsze posty beda karane punktami karnymi.

Pozdrawiam

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-10-30 o 13:06
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:22   #953
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hej, ja właśnie mam zamiar zacząć kuracje z retinem. Proszę napiszcie mi czy tak bedzie dobrze:
Retin a raz w tygodniu na początek, a w dni bez retinu na zmiane acnederm i maść ochronna z wit. A

pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 16:50   #954
xattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam wszystkich.

Mam pytanie związane z Retinem-A. Używałem go regularnie przez pół roku, od marca do października. Nie miałem żadnych problemów ze skórą, efekty zadowalające, może oprócz potwornej bladości związanej z obowiązkowymi w tym wypadku filtrami

Pod koniec października wyjechałem do Brazylii i w związku z tym postanowiłem na czas wyjazdu (3 miesiące) odstawić Retin-A, ze względu na bardzo ostre nasłonecznienie. I niestety zaczęły się problemy, mianowicie odkąd tu jestem bardzo przetłuszcza mi się skóra na czole i na nosie, nazwałbym to wręcz łojotokiem... Czasem już kilka godzin po umyciu twarzy cały się świecę, z nosa i z czoła można zbierać ręką łój.

Zastanawiam się czy może to być reakcja na odstawienie Retinu-A? Druga możliwa przyczyna to o wiele wyższe niż w Polsce temparatury (dochodzące do 35-40 stopni) i wysoka wilgotność (około 90%).

Jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam
xattic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 11:13   #955
aniajanowitz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
GG do aniajanowitz
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

PO 7 miesiącach stosowania retinoidów (5 miesięcy retin 0,05 i 2 miesiące zorac 0,1) :
w szczególności zależalo mi na skórze pod oczami, która była bardzo cienka + widoczne naczynia krwionośne, stwierdzam, ze niestety , ale naczynia stały się jeszcze bardziej widoczne (załamka), drobne zmarszczki delikatnie się splyciły, cera rowniejsza, skóra na pewno sie nie pogrubila.
retinoidy stosowałam codziennie wieczorem (zaznaczam ze cera swietnie znosiła retinoidy te najsilniejsze) i luszczyłam sie , sądze ze wlasnie poprzez to luszczenie odslonily sie naczynia.
od 3 miesięcy nie uzywam retinoidów, poniewaz boje sie, że skóra pod oczami jeszcze bardziej sie "odsłoni"
pozdrawiam
aniajanowitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 14:16   #956
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

witam. Czy retin a jesy nadal dostepny w aptekach? Dzisaj zajrzałam do kilku i nie było w żadnym. W jednaj paniusia nawet nie wiedziała co to jest/
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 17:22   #957
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja też mam podobne pytanie o dostępność retinoidów w Polsce - tzn jakie obecnie można dostać? Retin A? Zorac? W jakich stężeniach?
Wybieram się po receptę, ale mój lekarz nie jest za bardzo kumaty, więc chciałabym mu podpowiedzieć, co ma mi przepisać

Z góry dziękuję za pomoc
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 12:24   #958
manusiakubusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 703
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

J ajakies dwa miesiące temu pytałam w aptece o Retin A to był ale trzeba było zamówic z hurtowni,wtedy nie kupiłam bo nie miałam recepty a własnie dzisiaj byłam u lekarza i dostałam receptę na retin,potem pójdę do apteki to dam znac czy jest dostępny

No więc sprawdziłam i Retin A o,05 jest dostępny,musiałam zamówic w aptece,na drugi dzień odebrałam.
Cena 38,50
__________________


Edytowane przez manusiakubusia
Czas edycji: 2010-01-08 o 09:49 Powód: dopisek
manusiakubusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 08:39   #959
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

a ja mam retin .
Byłam strasznie zdziwiona, weszłam do pierwszej lepszej apteki w sobotę, pytam o retin a a pani wyciąga i daje mi bez słowa. No i mam. Teraz przygotowuje skórę do aplikacji. narazie tylko mały fragment, wcześniej skórę posmarowałam olejem ( zgodnie z zaleceniami Basi). Mam dużo wątpliwości jednak do ochrony skóry po retinie. Narazie mam krem ochronny lirene Spf 20, wiem, że to mało. Przymierzam się do innego, wyższego. Niestety dowiedziałąm się, że raczej nie powinno się uzywać podkładu. I tu jest najwiekszy ból. Nie wyobrażam sobie wyjscia z domu bez podkładu. Nie wiem też czy mogę stosowac kremy ( w przerwach pomiedz retinem ) które używałam do tej pory. A uzywam np. loreala wypełniacz zmarszczek. Co wy na to?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 18:22   #960
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

xsenia35 w przerwach pomiędzy retinem to używać najlepiej czegoś o prostym składzie, żeby dodatkowo nie podrażniło, ale nawilżało i łagodziło. Filtr obowiązkowo musi być wyższy. Jeżeli zainwestujesz w Avene, to ona nie gryzie się z podkładami i pudrami, więc używać można.
A skąd jesteś? Kupiłaś retin bez recepty?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.