Filtry UV a makijaż - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 23:07   #4411
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jak rozumiem, nie bieli cie ten bambus ani boron, bo nie napisalas akurat tego ?
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 10:29   #4412
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Jak rozumiem, nie bieli cie ten bambus ani boron, bo nie napisalas akurat tego ?
Nie,zaden z nich nie bieli-zaponialam wspomniec o tym zaraz uzupelnie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:39   #4413
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Majaki, jeśli rano nałożysz przepisową ilość (ok.1,5ml - odmierz strzykawką na próbę lub miarką do syropu) i delikatnie to przypudrujesz (stemplując pędzlem przy sypkim pudrze lub gąbeczką lateksową przy kompakcie, a w przypadku podkładu w płynie - wklepiesz palcami) to przy normalnym miejskim funkcjonowaniu nie musisz reaplikować filtra.

Dzięki. O to mi chodziło.Czyli będę nakładała filtr tylko rano bo i tak nie byłoby mozliwosci w ciągu dnia. Ajak myślicie powinnam już całkowicie odstawić kremy z kwasami mimo stosowania filtru czy mogę jeszcze stosowaqć do początku maja. bo taki mam plan żeby jeszcze stosować kwasy do końca kwietnia. A jak byście mi radziły przestać je już stosować czy mogę zaczekać do maja z odłożeniem kwasów.

I jeszcze jedno dobry pomysł z tą strzykawką muszę tak spróbować bo wcześniej nakładałam filtr tak o i nawet nie wiem jaką ilość nakładałam może robiłam tak że z filtru o faktorze 50 przez małą ilość robił mi się tylko 7.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:27   #4414
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Spokojnie stosuj do poczatku maja. Ja latem z peelingow przerzucam sie na toniki. Toniku salicylowego uzywalam caly rok tak czy siak. Teraz jeszcze sie ostro popeelinguje, a latem bede robic tonik salipegowy. Jesli chodzi o repliakacje, ja wolalam ja stosowac ze wzgledu na to, ze filtry chemiczne ( benzofenon-3, oktokrylen i metoksycynamonian oktylu) rozkadaja sie na twarzy i ja uszkadzaja. Dlatego lepiej jest reaplikowac. Pierwszy i ostatni to juz chyba nie sa stosowane, tak mi gdzies swita taka wiadomosc, ale octocrylene jest stosowany czesto i gesto. Pocieszam sie, ze w DP LPR jest dalej w skladzie, a nie na drugim miejscu jak w wielu filtrach, wiec moze nie robi az takich szkod po ewentualnym rozlozeniu sie. Jesli nie znajde odpowiedniego filtra mineralnego, to wracam do DP.

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2009-04-07 o 19:29
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 17:17   #4415
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ok dzięi. to będę stosować do początku maja.A później odstawię bo chcę trochę nacieszyć się słoneczkiem a nie tylko chować się przed nim jak mogę.Ja stosuję filtr z Biodermy Spf 50+ Photoderm Max i właśnie wyczytałam że ma te składniki o których wspomniałaś więc już się boję. Ale co złego może się stać?Chodzi o to że mogą powstać przebarwienia?? I jeszcze jedno pytanie czym rózni się filtr zwykły od tego mineralnego??Warto tkai kupić??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 21:15   #4416
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Anthelios SPF 30 tłustej,jakie podkłady pudry na to można nakładać?

Hej dziewczyny. Właśnie sobie dzisiaj zakupiłam La Roche Posay Anthelios Spf 30 do tłustej cery. Fajny, przyjemny, lekki, nie świeci się-tyle co przetestowałam przed chwilą. Mam pytanko, czy np. jak na ten filtr nałoże jeszcze puder sypki (mam Yves Rocher Coleurs Nature), lub podkład Unifiance LRP do tłustej, to czy te kolorowe kosmetyki nie zdestabilizują filtra?

Bardzo uprzejmie dziękuję za informację
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 21:32   #4417
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tylko pamietaj, ze skora sie regeneruje miesiac, wiec i tak nie mozesz sie opalac do czerwca. Ja bym na twoim miejscu blokowala sie filtrami nawet do lipca. Wole zawsze dmuchac na zimne, a po tym jak nad brwia mam paskudne przebarwienie, nie chce nabawic sie nowego. Poza tym ja sie nie opalam, bo jaki jest sens chronic sie przez caly rok filtrami (ja to robie ze wzgledu na zmarszczki), a potem w lato cala prace zniwelowac. Wole samoopalacz, a na slonce troche ciala wystawiam, zeby nalapac witaminy D. Od rozkladu filtru nie powstaja przebarwienia, tylko generuja sie wolne rodniki. Konkluzja jest taka, zeby stosowac antyoksydanty ( np. serum C&E) pod filtry i reaplikowac filtr chociaz raz dziennie, szczegolnie latem, zima jak wychodzisz z pracy i jest juz ciemno oczywiscie to omijasz. Filtr mineralny nie wchlania sie tak jak chemiczny, tylko pozostaje na powierzchni skory. Osobiscie wolalabym skory, szczegolnie tej speelingowanej nie karmic filtrami, wydaje mi sie po prostu zdrowsze to dla niej. Jednak trace nadzieje na to, ze znajde porzadny filtr mineralny i chyba wroce do Dermo Pediatricsa.

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2009-04-08 o 23:13
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 21:36   #4418
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Filtry UV a makijaż

meredith a uzywałas lirene 50+ ??
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 22:11   #4419
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry UV a makijaż

Lirene zawiera Ethylhexyl Methoxycinnamate i Octocrylene...
Nie wiem czy jest jakiś filtr niezawierający ani jednego spośród tych "szkodliwych" filtrów, o których wspomniała Meredith, no ale Lirene zawiera aż 2 z nich...

A co do mineralnych filtrów to one ponoć słabo chronią przed UVA.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 22:21   #4420
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Filtry UV a makijaż

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1181068 1]Lirene zawiera Ethylhexyl Methoxycinnamate i Octocrylene...
Nie wiem czy jest jakiś filtr niezawierający ani jednego spośród tych "szkodliwych" filtrów, o których wspomniała Meredith, no ale Lirene zawiera aż 2 z nich...

A co do mineralnych filtrów to one ponoć słabo chronią przed UVA.[/quote]
szkodliwych ?tzn chodzi o te wolne rodniki ktore powstaja przy rozkładzie filtrów??ja mysle ze jak sobie dołoże pod filtr serum granat z BU anty rodnikowe to nie powinno byc źle.no ale nie znam sie dobrze wiec chetnie sie dowiem.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 22:51   #4421
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość

(-) Poza tym ja sie opalam, bo jaki jest sens chronic sie przez caly rok filtrami (ja to robie ze wzgledu na zmarszczki), a potem w lato cala prace zniwelowac. (-)
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 23:11   #4422
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Z filtrami sprawa jest trudna, trzeba grzebac w skladach, lirene nie mam zamiaru stosowac bo Ethylhexyl Methoxycinnamate jest przenikajacy. Z mineralnymi jest tak, ze musi byc dobrze twarz wysmarowana, noi sa podatne na scieranie, a wtedy ochrona jest nie taka, jak byc powinna. Trzeba sie pilnowac, zeby go nie zetrzec i nakladac w odpowiedniej ilosci. Na dzien dzisiejszy nie ma filtra idealnego, dla mnie najblizej idealu ma DP, octocrylene jest dalej w skladzie, nie ma filtrow przenikajacych, ale za to jest alkohol i parabeny. Cos za cos. Jak juz wspomialam, trzeba dobrze ogladac sklady, a i tak nie ma gwarancji, ze filtr z sensownym skladem akurat nam bedzie pasowal.

Ajj Ania mnie zlala za blad Juz poprawilam.

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2009-04-08 o 23:12
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 23:27   #4423
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Z filtrami sprawa jest trudna, trzeba grzebac w skladach, lirene nie mam zamiaru stosowac bo Ethylhexyl Methoxycinnamate jest przenikajacy. Z mineralnymi jest tak, ze musi byc dobrze twarz wysmarowana, noi sa podatne na scieranie, a wtedy ochrona jest nie taka, jak byc powinna. Trzeba sie pilnowac, zeby go nie zetrzec i nakladac w odpowiedniej ilosci. Na dzien dzisiejszy nie ma filtra idealnego, dla mnie najblizej idealu ma DP, octocrylene jest dalej w skladzie, nie ma filtrow przenikajacych, ale za to jest alkohol i parabeny. Cos za cos. Jak juz wspomialam, trzeba dobrze ogladac sklady, a i tak nie ma gwarancji, ze filtr z sensownym skladem akurat nam bedzie pasowal.

Ajj Ania mnie zlala za blad Juz poprawilam.
przenikający?cały czas sie dokształcam o filtrach ale hmm...nie bardzo wiem o co chodzi.pzenika do krwioobiegu czy słonce przenika?ja musze miec mineralny bo potrzebuje makijaz nakładac,a do firmy Avene mam awersje.jakos moja skora ich nie lubi.obecnie mam i lirene i bioderme (jakąś 50tke do cery mieszanej,fluid czy cos takiego...).dopiero zaczynam z filtrami i jakos lirene mi bardziej podchodzi.ale pewnie dla kazdego cos innego
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 08:11   #4424
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, 4-Methylbenzylidene Camphor po aplikacji na całe ciało (2mg/cm2) były wykrywalne zarówno w krwi, jak i moczu

źródło:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...?dopt=Abstract

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-04-09 o 08:14
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 10:10   #4425
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Tylko pamietaj, ze skora sie regeneruje miesiac, wiec i tak nie mozesz sie opalac do czerwca. Ja bym na twoim miejscu blokowala sie filtrami nawet do lipca. Wole zawsze dmuchac na zimne, a po tym jak nad brwia mam paskudne przebarwienie, nie chce nabawic sie nowego. Poza tym ja sie nie opalam, bo jaki jest sens chronic sie przez caly rok filtrami (ja to robie ze wzgledu na zmarszczki), a potem w lato cala prace zniwelowac. Wole samoopalacz, a na slonce troche ciala wystawiam, zeby nalapac witaminy D. Od rozkladu filtru nie powstaja przebarwienia, tylko generuja sie wolne rodniki. Konkluzja jest taka, zeby stosowac antyoksydanty ( np. serum C&E) pod filtry i reaplikowac filtr chociaz raz dziennie, szczegolnie latem, zima jak wychodzisz z pracy i jest juz ciemno oczywiscie to omijasz. Filtr mineralny nie wchlania sie tak jak chemiczny, tylko pozostaje na powierzchni skory. Osobiscie wolalabym skory, szczegolnie tej speelingowanej nie karmic filtrami, wydaje mi sie po prostu zdrowsze to dla niej. Jednak trace nadzieje na to, ze znajde porzadny filtr mineralny i chyba wroce do Dermo Pediatricsa.
Tak wiem .Bede stosoweać filtry przez wakacje w czasie opalania szczególnie z reaplikacją wtedy. Ale co to jest to serum to jest taki krem, który działa silniej??bo wolałabym juz nic nie stosować pod filtr bo i tak po filtrze się bardzo świecę.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 11:37   #4426
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Serum to wylacznie woda destylowana, kwas askorbinowy i witamina E w plynie. W zadnym wypadku nie jest tluste, bardzo wodniste. Ja robie 15% witaminy C i wlewam 5 kropel witaminy E do tego roztworu.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 19:16   #4427
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Serum to wylacznie woda destylowana, kwas askorbinowy i witamina E w plynie. W zadnym wypadku nie jest tluste, bardzo wodniste. Ja robie 15% witaminy C i wlewam 5 kropel witaminy E do tego roztworu.
Aha/dzięki za szybkie odpowiedzi. To nawet byłoby dobre dla mojej naczynkowej, tłustej cery. A tego nie można kupić gotowego bo jak mogę to zrobić? .znasz może jakiś dobry wątek o robieniu tego serum??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 19:53   #4428
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny to, jak to jest, kiedy używam Anthelios AC 30 LRP do tłustej skóry, to czy mogę go przypruszyć pudrem sypkim yves rocher? A czy mogę nakładać fluid Unifiance?Bardzo, bardzo, baaardzo dziękuję za odpowiedź
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-09, 20:28   #4429
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

majaki zaleznie od stezenia na 10 ml wody dajesz 1 ml kwasu askorbinowego czyli witaminy C (10%), 1,5 ml to 15%, 2 ml kwasu to 20%. Trzepiesz butelka zeby rozpuscic i dodajesz pare kropel witaminy E. Ja daje 5, tak z kosmosu sobie ustalilam.

Gabriela wklejam to, co napisala Noor w temacie zasady stosowania filtrow w prostych, zolnierskich slowach

jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - nie ma go w filtrach Avene i Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up

Unifiance mozesz zatem stosowac, w pudrze sprawdz czy nie ma destabilizatorow. Na ile destabilizacja parsolu oslabia dzialanie calego filtra nie wiem, nie wglebialam sie w ten temat.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 07:58   #4430
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
majaki zaleznie od stezenia na 10 ml wody dajesz 1 ml kwasu askorbinowego czyli witaminy C (10%), 1,5 ml to 15%, 2 ml kwasu to 20%. Trzepiesz butelka zeby rozpuscic i dodajesz pare kropel witaminy E. Ja daje 5, tak z kosmosu sobie ustalilam.
Aha. poczytam sobie jeszcze o tym i myślę , że spróbuje bo chyba nic złego jakiś wysyp czy podrażnienia mi nie grożą po takim kosmetyku
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 18:13   #4431
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam jeszcze jedno do Was pytanie. Musże stosować teraz filtry ze względu na kremy z kwasami ale teraz przede wszytskim ze względu na zrobiony laser. I tak używam filtru Bioderma Photoderm Max 50+ i tam jest między innymi ten Butyl Methoxydibenzoylmethane i na niego zawsze ładłam podkład .Uzywam tego miss sporty i on ma talk w swobie. Więc mogłybyście mi pwoiedzieć co mam robić??Czy stosowanie tych 2 rzeczy powoduje że filtr nei działa?? Mam jeszcze filtr z Iwostin Solecrin SPF 50+ ??Może on byłby lepszy?? Co mam robić bo nei mogę teraz nasawić się na jakiekolwiek promienie słoneczne??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 18:22   #4432
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dołanczam się do zapytania czy filtr przypruszony pudrem z składnikiem który go destabilizuje jest już całkiem bezużyteczny czy ma jeszcze jakieś własciwości ochronne. Raczej nie uśmiecha mi się kupować specjalnie drogich pudrów żeby zmatowić filter:/
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 21:59   #4433
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: Filtry UV a makijaż

właśnie ja też mam puder z talkiem i micą i chciałam tak delikatnie przypudrować twarz, co wtedy z filtrem (anthelios spf 30)?Tzn. wiem, że niweluje to filtr, ale w jakim stopniu?
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 15:37   #4434
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Question Korektor na filtr? Proszę o pomoc!

Mam pytanie, wiem, ze bylo mase watkow o filtrach, duzo sie naczytalam, ale potrzebuje pilnie odpowiedzi. Czy na ten filtr: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...30-ppd-25.html2 mogę użyc korektora https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-korektor.html lub https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html ? Albo moze pudru L'oreal True Match minerals? Z gory wielkie dzieki.

(Naczytalam sie duzo i tyle wiem ze moj filtr zawiera parsol 1789.
Mam pare przebarwien i nie wiem jak je po tym filtrze ukryc.
Do zamtowienia uzywam skrobii i jest ok, bo ten filtr nie powoduje zbytnio swiecenia. Nie wiem co z korektorem, choc podejrzewam, ze raczej nie bede mogla w/w uzywac Nie chce od razu kupowac pudru czy podkladu, bo po co nieptorzebnie uzywac na pare przebrawien, a jedyna okazja zeby kupic jakies bylaby jutro, wiec chcialabym wiedziec, czy mam kupowac, czy moge uzywac korektora. ?)
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:11   #4435
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Korektor na filtr? Proszę o pomoc!

Używa ktoś do matowienia filtra skrobi z zwietrzałym cynamonem dla nadania koloru? Jeśli tak to jak sie taka mieszanka sprawuje? Jest kolor rzeczywiście? Ile wietrzy się taki cynamon żeby nie było go czuć? Musze wiedzieć bo sama skrobia bieli jak ktoś ma ciemną karnację
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:20   #4436
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Filtry UV a makijaż

ok, to ja kolejne pytanie (wątek oraz inne związane) jest tak obszerny, że czasem trudno wyłowić konkretną informację - nie krzyczcie pls

jak się ma makijaż mineralny do destabilizacji filtrów???
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 18:07   #4437
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
jak się ma makijaż mineralny do destabilizacji filtrów???
to zależy co zawiera, niektóre minerały destabilizują np. mika (mica)

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-04-14 o 18:09
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 18:34   #4438
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
to zależy co zawiera, niektóre minerały destabilizują np. mika (mica)
konkretnie mam na myśli podkłady EDM
skład: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: Ultramarines (CI 77007)

oraz fluid mineralny Diora Nude:
skład: Water, Methyl Trimethicone, Alcohol, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Silica, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Dimethicone, Ascorbyl Glucoside, Hydroxyethycellulose, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Synthetic Fluorphlogopite, Parfum (Fragrance), Sericin, Linalool, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Methylparaben, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, BHT, Rhodochrosite Extract, Dimethicone/Methicone Copolymer, Hydrolyzed Linseed Extract, Citronellol, Sorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Copper Gluconate, Isobutylparaben, Propylparaben.

czyli zostaje mi tylko Avene / Klorane???
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:15   #4439
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Filtry UV a makijaż

A co z pudrami, które "may contain" mica, talc, titanium dioxide itd.?
Używam Colorstay Revlonu i w składzie jest, że "mogą zawierać" destabilizatory (podobnie jest przy True Match L'Oreal)..Ale czy to >mogą< znaczy, że ile ich jest?
Bo nie wiem, jak się to ma teraz przy stosowaniu filtra (Bioderma Photoderm Spot 50+). czy mogę go nakładać na filtr, czy raczej nie bardzo, bo jednak w dużej mierze destabilizują...

Wklejam skład:

Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina,polydimethylsil oxane/polymethylsilesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."

Edytowane przez ania*aneczka
Czas edycji: 2009-04-14 o 20:17
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 09:48   #4440
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jestem od wczoraj zachwyconą użytkowniczką jedwabnika Hauschki (matuje na cały dzień Antka XL 50+ do skóry suchej, a ja mam mieszaną, w którą Antek niestety się nie wchłania). Tylko zastanawia mnie strona techniczna tego pudru - mam poważne obawy, czy się nie wysypie w trakcie ewentualnych podróży w kosmetyczce?? Przesypujecie go do innych pudełeczek?
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.