Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-28, 18:13   #1
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Question

Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!


Witam!

Mam pytanie do Dziewczyn które przechodziły kurację Sumamedem. Jestem po ponad 8 tygodniach przyjmowania tego leku ( brałam jedna tabletkę co 10 dni, w sumie przyjęłam 6 tabletek). Jednocześnie osłonowo stosowałam Flumycon. W tej chwili na twarzy mam tylko 2 niewielkie ogniska zapalne, reszta ładnie się zagoiła. Dermatolog jednak stwierdziła, że powinnam przyjąć kolejne 6 tabletek Sumamedu (w trybie jedna tabletka co tydzień).Czy to nie za dużo? W końcu to bardzo silny antybiotyk który stopniowo się uwalnia , a ja brałabym go prawie 4 miesiące. Jakie skutki uboczne mi grożą?

Bardzo proszę o dopowiedź osoby orientujące się w temacie.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 10:37   #2
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!

hopsa

Nikt naprawdę nie wie?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 14:22   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!

up
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 15:29   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!

Jeśli lekarka zaleciła ci dodatkową kurację,to na pewno ma rację.Musisz wyleczyć skórę do końca,jeśli przerwiesz branie antybiotyku,gdy jest ona zaleczona,czeka cię nawrót choroby.Czas kuracji antybiotykami wyznacza lekarz,zresztą taka informacja jest zawarta w każdej ulotce leku.To sam tyczy się skutków ubocznych.Przeczytaj dokładnie ulotkę.Tak poza tym,ciężko znalezć jakiekolwiek informacje o tym specyfiku,ja szukałam na stronach hiszp.bo na polskich nie ma chyba nic.Z tego, co ustaliłam,sumamed to nazwa handlowa dla azitromiciny.Jeśli masz wątpliwości,możesz też zapytać farmaceuty w dowolnej aptece.W końcu oni powinni znać się na lekach.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:07   #5
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!

Freso, dziękuję za odpowiedź

Moja skóra wygląda już bardzo dobrze, ma tylko 2 nieiwelkie ogniska zapalne. I powiem szczerze, że przeraża mnie perspektywa 6-tygodniowej kuracji antybiotykiem Ulotkę oczywiście przeczytałam
Szukałam opinii o tym leku w sieci, ale znalazłam bardzo niewiele A z podejścia pani dr do mnie też nie jestem zadowlona- wizyta trwała 5-10 minut, pani dr nawet nie zainteresowała się jak na codzień pielęgnuję cerę Sama musiałam zasypywać ją pytaniami , na które zresztą odpowiadała niezbyt chętnie.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:15   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sumamed- ile tygodn powinna trwać kuracja ?!

Fakt,w internecie niewiele jest na remat tego leku .Następnym razem idz po prostu do innej lekarki,która może potraktuhe poważnie twój problem.Powodzenia
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.