Seks w rodzinie katolickiej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-18, 21:21   #31
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość

chciałabym się spytać ile z was - praktykujących katoliczek stosuję się do tych PRAWDZIWYCH zasad ustalonych przez kościół:P
Wierzę, praktykuję, stosuję. I jestem szczęśliwa
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:27   #32
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jednym słowem hulaj dusza, piekła nie ma

Ateista umarł. Porządny był człowiek, ale umarł i było to dla niego bardzo przykre przeżycie. Tym bardziej że zupełnie nieoczekiwanie znalazł się w piekle. Przywitał go Diabeł. Ateista poczuł się nieswojo, ale Diabeł był bardzo konkretny:
- O, widzę, że pan u nas nowy... To ja może oprowadzę... O, tu jest pański apartament.
Ateista patrzy, a tu pokoje na hektary, gustownie urządzone, łóżko wodne, baldachimy, łazienka ogromna, bidety, klimaty... Diabeł ciągnie
- Jeśli pan jest zmęczony i chce odpocząć, to proszę się nie krępować. Jeśli pan jednak sobie życzy, to przejdziemy dalej.
Idą, a widoki przed nimi bardzo intrygujące: dyskretny luksus, przyjemna muzyka, piękne kobiety, tu ktoś maluje obrazy, tam ktoś ćwiczy gimnastykę. Przeszli koło olimpijskiego basenu, siłowni, restauracji... Ateista zaczyna czuć się dziwnie.
Dotarli wreszcie do pomieszczenia przegrodzonego ścianą z bardzo grubego szkła pancernego.
Za szkłem - tortury: Diabły smażą jakichś nieszczęśników w kotłach z wrzącą smołą, innych rozciągają, ćwiartują, wypruwają im flaki. Szyba tłumi dźwięki, ale przez skórę czuć, że nieszczęśnicy muszą krzyczeć w niebogłosy, bo na ich twarzach maluje się niewypowiedziane cierpienie. Ohyda, coś przeraźliwego. Ateista poczuł się wielce nieswojo, zaczyna nerwowo drapać się po głowie i zezować na Diabła.
Ten wyczuł sytuację, machnął ręką i powiedział:
- A wie pan, tym to się proszę zupełnie nie przejmować, to chrześcijanie sobie coś takiego wymyślili...

I luv this joke <3
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:31   #33
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez justkaost Pokaż wiadomość
Pewnie jestem hipokrytką, ale cóż, większość z Nas została wychowana w wierze i co tydzień do Kościółka chodziła, ale niestety rzeczywistość okazała się całkiem inna.
Owszem chodzilo jako dziecko ale kiedy sie dojrzalo i przejrzalo na oczy postanowilo przestac chodzic i żyć wdg. swoich zasad a nie udawać i brać ślub kościelny w bialej sukni z brakiem błony miedzy nogami i pigułkami w torebce.

Bardziej od glupich zasad kosciola ich filozofii wkurza mnie takie podejscie ludzi.
Nie wiem czy to naprawde takie trudne przejrzec na oczy ,ze religia to sposob na oglupienie i panowanie nad ludem ?

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Ateista umarł. Porządny był człowiek, ale umarł i było to dla niego bardzo przykre przeżycie. Tym bardziej że zupełnie nieoczekiwanie znalazł się w piekle. Przywitał go Diabeł. Ateista poczuł się nieswojo, ale Diabeł był bardzo konkretny:
- O, widzę, że pan u nas nowy... To ja może oprowadzę... O, tu jest pański apartament.
Ateista patrzy, a tu pokoje na hektary, gustownie urządzone, łóżko wodne, baldachimy, łazienka ogromna, bidety, klimaty... Diabeł ciągnie
- Jeśli pan jest zmęczony i chce odpocząć, to proszę się nie krępować. Jeśli pan jednak sobie życzy, to przejdziemy dalej.
Idą, a widoki przed nimi bardzo intrygujące: dyskretny luksus, przyjemna muzyka, piękne kobiety, tu ktoś maluje obrazy, tam ktoś ćwiczy gimnastykę. Przeszli koło olimpijskiego basenu, siłowni, restauracji... Ateista zaczyna czuć się dziwnie.
Dotarli wreszcie do pomieszczenia przegrodzonego ścianą z bardzo grubego szkła pancernego.
Za szkłem - tortury: Diabły smażą jakichś nieszczęśników w kotłach z wrzącą smołą, innych rozciągają, ćwiartują, wypruwają im flaki. Szyba tłumi dźwięki, ale przez skórę czuć, że nieszczęśnicy muszą krzyczeć w niebogłosy, bo na ich twarzach maluje się niewypowiedziane cierpienie. Ohyda, coś przeraźliwego. Ateista poczuł się wielce nieswojo, zaczyna nerwowo drapać się po głowie i zezować na Diabła.
Ten wyczuł sytuację, machnął ręką i powiedział:
- A wie pan, tym to się proszę zupełnie nie przejmować, to chrześcijanie sobie coś takiego wymyślili...

I luv this joke <3
ot co i tego sie bedziem trzymac
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:33   #34
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to naprawde takie trudne przejrzec na oczy ,ze religia to sposob na oglupienie i panowanie nad ludem ?
Wydaje mi się, że ludzie są za bardzo ogłupieni, żeby to dostrzec
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:43   #35
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Owszem chodzilo jako dziecko ale kiedy sie dojrzalo i przejrzalo na oczy postanowilo przestac chodzic i żyć wdg. swoich zasad a nie udawać i brać ślub kościelny w bialej sukni z brakiem błony miedzy nogami i pigułkami w torebce.

Bardziej od glupich zasad kosciola ich filozofii wkurza mnie takie podejscie ludzi.
Nie wiem czy to naprawde takie trudne przejrzec na oczy ,ze religia to sposob na oglupienie i panowanie nad ludem ?

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

no niestety w Polsce mamy taki ,,fasadowy katolicyzm". Musi byc chrzest, komunia, slub a raz w roku ksiadz po koledzie. . Czytałam gdzies ostatnio artykuł w ktorym psycholog(!) twierdzil ze powinno sie dziecko ochrzcic i posłac do komunie bo inaczej bedzie mialo problem z akceptacja w srodowisku. Paranoja.. Fakt ze sama byłam u komuni bo chciałam miec białą sukienke jak inne dziewczynki ale przeraza mnie to ze wiele dorosłych kobiet bierze słub z podobna motywacja
shockwaves dowcip super
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:44   #36
anomalia83
Raczkowanie
 
Avatar anomalia83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 189
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ludzie są za bardzo ogłupieni, żeby to dostrzec
A mi się wydaję, że to daje im jakieś poczucie bezpieczeństwa, że coś nad nimi czuwa, być może to strach przed braniem całkowitej odpowiedzialności za swoje życie lub aby móc na kogo zwalić winę jeśli coś się nie powiedzie ''bóg tak chciał''.
anomalia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:59   #37
Jadeitea
Zadomowienie
 
Avatar Jadeitea
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 008
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Wierzę (powiedzmy... ), nie praktykuję (poza pójściem do cerkwi raz w roku, żeby święconkę oświęcić) i bardzo mnie to cieszy. Jednocześnie podziwiam hanjah, skoro mimo tylu niedogodności (chociaż co jednemu przeszkadza, innemu wisi) jest naprawdę szczęśliwa.

@irie18: Ja jako prawosławna nie miałam bierzmowania, a pierwszą komunię w wieku... 6 tygodni. A mimo to żadnego braku akceptacji przez środowisko nie odczułam. Bujda na resorach...
__________________
30 Day Shred: done!
Ripped in 30: done!

Body Revolution: IN PROGRESS/ON HIATUS (przerwa spowodowana remontem i przeprowadzką)

Jem trawę - blog (też zaniedbany, ale kiedyś doń wrócę)

Edytowane przez Jadeitea
Czas edycji: 2009-05-18 o 22:02
Jadeitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 22:06   #38
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

no własnie tym bardziej mnie dziwi ze taka opinie wyglosił psycholog.
zreszta jesli wszyscy beda tak uwazac, to to sie nigdy nie zmieni
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:06   #39
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Ateista umarł. Porządny był człowiek, ale umarł i było to dla niego bardzo przykre przeżycie. Tym bardziej że zupełnie nieoczekiwanie znalazł się w piekle. Przywitał go Diabeł. Ateista poczuł się nieswojo, ale Diabeł był bardzo konkretny:
- O, widzę, że pan u nas nowy... To ja może oprowadzę... O, tu jest pański apartament.
Ateista patrzy, a tu pokoje na hektary, gustownie urządzone, łóżko wodne, baldachimy, łazienka ogromna, bidety, klimaty... Diabeł ciągnie
- Jeśli pan jest zmęczony i chce odpocząć, to proszę się nie krępować. Jeśli pan jednak sobie życzy, to przejdziemy dalej.
Idą, a widoki przed nimi bardzo intrygujące: dyskretny luksus, przyjemna muzyka, piękne kobiety, tu ktoś maluje obrazy, tam ktoś ćwiczy gimnastykę. Przeszli koło olimpijskiego basenu, siłowni, restauracji... Ateista zaczyna czuć się dziwnie.
Dotarli wreszcie do pomieszczenia przegrodzonego ścianą z bardzo grubego szkła pancernego.
Za szkłem - tortury: Diabły smażą jakichś nieszczęśników w kotłach z wrzącą smołą, innych rozciągają, ćwiartują, wypruwają im flaki. Szyba tłumi dźwięki, ale przez skórę czuć, że nieszczęśnicy muszą krzyczeć w niebogłosy, bo na ich twarzach maluje się niewypowiedziane cierpienie. Ohyda, coś przeraźliwego. Ateista poczuł się wielce nieswojo, zaczyna nerwowo drapać się po głowie i zezować na Diabła.
Ten wyczuł sytuację, machnął ręką i powiedział:
- A wie pan, tym to się proszę zupełnie nie przejmować, to chrześcijanie sobie coś takiego wymyślili...

I luv this joke <3
świetny

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
no niestety w Polsce mamy taki ,,fasadowy katolicyzm". Musi byc chrzest, komunia, slub a raz w roku ksiadz po koledzie. . Czytałam gdzies ostatnio artykuł w ktorym psycholog(!) twierdzil ze powinno sie dziecko ochrzcic i posłac do komunie bo inaczej bedzie mialo problem z akceptacja w srodowisku. Paranoja.. Fakt ze sama byłam u komuni bo chciałam miec białą sukienke jak inne dziewczynki ale przeraza mnie to ze wiele dorosłych kobiet bierze słub z podobna motywacja
shockwaves dowcip super
No nie to ja się dopiero teraz dowiaduję, że powinnam mieć problem z akceptacją w środowisku? A serio: debilizm, bywa... Ale żeby psycholog...
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:07   #40
capranubiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Z tego, co się zorientowałam, dużo katolików żyje w przeświadczeniu, że podczas stosowania antykoncepcji zabija się dziecko (sic!). A mieszkam w stolicy, więc teoretycznie braku uświadomienia nie można złożyć na karb tego, że wieś, że środowisko inne, że poglądy skostniałe, czy cokolwiek jeszcze...
Niestety, kiedy uświadomiłam koleżance, że podczas stosowania prezerwatywy czy pigułek nie dochodzi w ogóle do połączenia komórki jajowej z plemnikiem, była bardzo mocno zdziwiona. I właściwie chyba nie uwierzyła mi do końca.

Pranie mózgu, jak bum cyk cyk...
__________________
panta rhei

Edytowane przez capranubiana
Czas edycji: 2010-03-22 o 15:32
capranubiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:09   #41
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Otóż po przeczytaniu kilku tematów pt "dziewictwo aż do ślubu" doszłam do wniosku że w 99% przypadków to pic na wodę.
"bo znamy swoje ciała (szperamy rączkami tu i tam, to nas paluszek świerzbi to cycuszek)"
i poszukałam katolickich forów, znalazłam tam wypowiedź bodajże księdza:

"1.Zakaz antykoncepcji
2.Seks dozwolony tylko w malżeństwie
3.Każdy akt seksualny musi kończyć się złożeniem nasienia w pochwie
4.Seks oralny i analny i pieszczoty moga byc tylko elementami zbliżenia zakończonego tak jak napisalam wczesniej...Jesli wystepują "solo" sa grzechem...
5.Grzechem jest tez to, co obraza godność osobową małżonkow, a takze gwalt-co chyba oczywiste oraz zmuszanie do wspołżycia...
6. Masturbacja jest zakazana, chyba ze po skonczonym stosunku, zona nie przezyła rozkoszy- wtedy moze zaspokoic się sama- odbywa się to jakby w łączności z aktem małżeńskim...
7.Akt powinien byc "ludzki" czyli nie mozna uprawiac seksu z osobą, która nie wie, co jest grane- na przyklad ma uszkodzony mózg po wypadku..."

chciałabym się spytać ile z was - praktykujących katoliczek stosuję się do tych PRAWDZIWYCH zasad ustalonych przez kościół:P


pomijam jakie jest moje zdanie w tej sprawie ale... podali niżej "argumentacje" na to że antykoncepcja jest zła...
"gdy babcia ma cukrzyce, musi ograniczyć słodycze.
gdy małżeństwo nie chce mieć dzieci, musi powstrzymać się od współżycia"
Ja ostatnio dużo o tym rozmyślałam i doszłam do takiego wniosku, że to księża wymyślili bo im nie można się seksować-(wow jakie słowo) Zostali pozbawieni seksu jako przyjemności. Dla Kościoła mam wrażenie, że współżycie ma tylko i wyłącznie służyc rozmnażaniu się a nie czerpaniu przyjemności.
W ogóle dlaczego antykoncepcja ma być zabroniona? Gdzie w Biblii jest to napisane? Nie ma tego w 10 przykazaniach.
Przecież antykoncepcja to nie jest zabijanie bo przecież jeszcze nic nie powstało żeby zostało zabite (no chyba że chodzi o tabletki "po").

Przyznam że mnie to jeszcze nie dotyczy-(dziewica), chodzę regularnie do Kościoła ale jest we mnie jakis wewnętrzny konflikt co to bedzie jak zaczne współżyć i jak wtedy na tą sprawę spojrzę.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 22:16   #42
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jednym słowem hulaj dusza, piekła nie ma
otóż to

co do tematu...
wierze w swojego boga nie praktykuje, no i nie przestrzegam wypisanych zasad
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:17   #43
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
świetny



No nie to ja się dopiero teraz dowiaduję, że powinnam mieć problem z akceptacją w środowisku? A serio: debilizm, bywa... Ale żeby psycholog...
a nie masz
ale tak serio to ja pamietam ze jak powiedziałam w przedszkolu ze jestem nieochrzczona to wywołałam duze zdziwienie. Ale zle nie bylo, nie ukamieniowano mnie z tego powodu
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:23   #44
ZielonyGroszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 35
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

nie wierzę i nie stosuję
ZielonyGroszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:24   #45
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Wierzę, praktykuję, stosuję się do zasad, za 2,5 miesiąca mam ślub. Z akceptacją nauczania Magisterium problemów nie ma.
W sprawie seksu w katolickim małżeństwie to polecam książkę o. Ksawerego Knotza "Seks jakiego nie znacie" szczególnie rozdziały o okresie płodnym i o tym, że katolik wcale nie musi mieć dziecka co roku a wręcz nie powinien.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:37   #46
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

hehe ja bym chciała napomknąć o tym ile to dzieci księży po świecie chodzi...
i że byłam naocznym świadkiem jak ciotka stworzyła związek z księdzem.
dany ksiądz jest w trójmieście powszechnie znany jako babiarz i w jego parafii już każdy wiedział.
ręce opadają
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:58   #47
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
a nie masz
ale tak serio to ja pamietam ze jak powiedziałam w przedszkolu ze jestem nieochrzczona to wywołałam duze zdziwienie. Ale zle nie bylo, nie ukamieniowano mnie z tego powodu
nie dostrzegłam więc chyba nie mam wrazenie że brak akceptacji otoczenia jest odczuwalny

jak ja w pierwszej klasie powiedziałam że nie wierzę w Boga to moje koleżanki wybuchnęły śmiechem bo myślały że się wygłupiam, przecież wszyscy wierzą w Boga Ale jakoś mnie to nie wzruszyło, potem takich sytuacji przez jakiś czas nie było, a teraz umiem bronić swoich poglądów i może się czepiać kto chce
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 22:58   #48
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ojoj no wiem ale ja chcę tylko jasną odpowiedź:
TAK STOSUJE SIĘ DO PODANYCH ZASAD UZNANYCH PRZEZ KOŚCIOŁ KATOLICKI wierze/nie wierze

lub

NIE NIE STOSUJE SIĘ DO PODANYCH ZASAD wierze/nie wierze


Ale przeciez ty nie napisalas zadnych 'zasad uznanych przez kosciol' tylko wkleilas jakis post z jakiegos forum, pisany CHYBA przez ksiedza, a biorac pod uwage ze osoba wypowiada sie w rodzaju zenskim to chyba jednak nie przez ksiedza

I na jakie pytanie tu odpowiedziec - ktos sobie popisal co mu slina na jezyk przyniosla i mamy ci powiedziec czy stosujemy sie do jego zasad? Nie, ja sie nie stosuje bo dopiero przed chwila o nich przeczytalam

Jezeli istnieja jakies USTALONE (oficjalnie) przez kosciol zasady dotyczace uprawiania seksu to chetnie je poznam i wtedy podyskutuje Oczywiscie poza tak oczywistymi oczywistosciami, jak to ze antykoncepcja zakazana i ze tylko po slubie.
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 23:01   #49
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Tylko przez takich księży nie można oskarżać całego Kościoła. Znam dwóch synów byłego księdza. Tylko właśnie on jak zorientował się, że to jednak nie powołanie to umiał przyznać się do błędu. Uzyskanie dyspensy by mogli wziąć ślub kościelny trwało ponad 16 lat. Mi ręce opadają nie tylko na dzieci księży ale również na dzieci które są owocem małżeńskiej zdrady.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 23:05   #50
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wierzę, praktykuję, stosuję się do zasad, za 2,5 miesiąca mam ślub. Z akceptacją nauczania Magisterium problemów nie ma.
W sprawie seksu w katolickim małżeństwie to polecam książkę o. Ksawerego Knotza "Seks jakiego nie znacie" szczególnie rozdziały o okresie płodnym i o tym, że katolik wcale nie musi mieć dziecka co roku a wręcz nie powinien.
Jestem dziesięć lat po ślubie, wierzę w Boga, z zasadami różnie bywało, ale staramy się dobrze żyć. Podpisuję się pod tą wypowiedzią.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 23:24   #51
Nina_84
Rozeznanie
 
Avatar Nina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 707
GG do Nina_84
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wierzę, praktykuję, stosuję się do zasad, za 2,5 miesiąca mam ślub. Z akceptacją nauczania Magisterium problemów nie ma.
W sprawie seksu w katolickim małżeństwie to polecam książkę o. Ksawerego Knotza "Seks jakiego nie znacie" szczególnie rozdziały o okresie płodnym i o tym, że katolik wcale nie musi mieć dziecka co roku a wręcz nie powinien.
Widzisz, tyle, że stosowanie tzw. antykoncepcji naturalnej, o jakiej zapewne są owe rozdziały wymaga uregulowanego życia. Zarwanie jednej nocy może zaburzyć cykl i wpadka gotowa. No chyba, że w poprzednich rozdziałach jest wyszczególnione jakie życie powinna prowadzić wzorowa, oddana Panu katoliczka.
Nina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 23:36   #52
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Nie wiem na ile regularny tryb życia można prowadzić w trakcie studiów, zarywając co chwile noce ale wykresy wychodzą mi wręcz wzorcowo. Jak się wie co może zaburzyć cykl (u każdej może być to co innego) i nie jest się pewnym to się nie współżyje.A w tej książce o NPR jest stosunkowo mało. Sposób przekazania nauki Kościoła jest bardzo przystępny i "ludzki" często się zdarza, że niektórzy wyolbrzymiają problemy i wypaczają nauczanie Magisterium.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 01:24   #53
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez menorka Pokaż wiadomość
wierzę
praktykuje
do zasad się nie stosuje
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 02:40   #54
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Mi ręce opadają nie tylko na dzieci księży ale również na dzieci które są owocem małżeńskiej zdrady.
To chyba raczej na rodziców Ci powinny opadać ręce, a nie na dzieci. Zresztą, generalnie ręce najlepiej mieć nieopadnięte.

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Jak się wie co może zaburzyć cykl (u każdej może być to co innego) i nie jest się pewnym to się nie współżyje.
Równie dobrze można stwierdzić, że w ogóle jak nie chce się mieć dzieci, to się nie współżyje, sens ten sam.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 06:34   #55
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

To odwróćmy te zasady:
.Zakaz antykoncepcji - antykoncepcja jest obowiazkowa
2.Seks dozwolony tylko w malżeństwie - dowolony poza malzenstwem
3.Każdy akt seksualny musi kończyć się złożeniem nasienia w pochwie
nie może się kończyć
4.Seks oralny i analny i pieszczoty moga byc tylko elementami zbliżenia zakończonego tak jak napisalam wczesniej...Jesli wystepują "solo" sa grzechem... tylko solo
5.Grzechem jest tez to, co obraza godność osobową małżonkow, a takze gwalt-co chyba oczywiste oraz zmuszanie do wspołżycia... -
6. Masturbacja jest zakazana, chyba ze po skonczonym stosunku, zona nie przezyła rozkoszy- wtedy moze zaspokoic się sama- odbywa się to jakby w łączności z aktem małżeńskim... - wskazana jak najbardziej, ponografia również, zamiast stosunku
7.Akt powinien byc "ludzki" czyli nie mozna uprawiac seksu z osobą, która nie wie, co jest grane- na przyklad ma uszkodzony mózg po wypadku..." - nie powinien być ludzki

749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 06:39   #56
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
To chyba raczej na rodziców Ci powinny opadać ręce, a nie na dzieci. Zresztą, generalnie ręce najlepiej mieć nieopadnięte.
Tak na rodziców. I to dużo bardziej na zdradzającego małżonka. Ksiądz ślubów czystości nie składał a małżonek jednak wierność żonie ślubował.

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Równie dobrze można stwierdzić, że w ogóle jak nie chce się mieć dzieci, to się nie współżyje, sens ten sam.
Nie współżyje się w czasie płodnym, ale to wymaga pełnej zgody małżonków. Ja wiedząc, że mam dni płodne a nie chciałabym mieć dzieci nie zdecydowałabym się na seks. Nam taki okres wstrzemięźliwości nie przeszkadza, wytrzymaliśmy kilka lat to i 9 dni w miesiącu wytrzymamy.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:44   #57
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
jednym słowem hulaj dusza, piekła nie ma


dokładnie!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:48   #58
strawberry daiquiri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 148
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Nie wierzę, nie praktykuję, nie stosuję się do tych zasad.

I jestem ciekawa, ilu ludziu, którzy deklarują się jako wierzący-praktykujący otworzyło kiedyś Katechizm Kościoła Katolickiego, przeczytało rozdział o seksie i się do tego stosuje.
strawberry daiquiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:52   #59
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

Cytat:
Napisane przez Nina_84 Pokaż wiadomość
Widzisz, tyle, że stosowanie tzw. antykoncepcji naturalnej, o jakiej zapewne są owe rozdziały wymaga uregulowanego życia.
Nie ma czegoś takiego jak "antykoncepcja naturalna", bo antykoncepcja naturalna nie jest. Jest albo antykoncepcja, albo naturalne metody planowania rodziny.

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile regularny tryb życia można prowadzić w trakcie studiów, zarywając co chwile noce ale wykresy wychodzą mi wręcz wzorcowo. Jak się wie co może zaburzyć cykl (u każdej może być to co innego) i nie jest się pewnym to się nie współżyje.A w tej książce o NPR jest stosunkowo mało. Sposób przekazania nauki Kościoła jest bardzo przystępny i "ludzki" często się zdarza, że niektórzy wyolbrzymiają problemy i wypaczają nauczanie Magisterium.
Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie współżyje się w czasie płodnym, ale to wymaga pełnej zgody małżonków. Ja wiedząc, że mam dni płodne a nie chciałabym mieć dzieci nie zdecydowałabym się na seks. Nam taki okres wstrzemięźliwości nie przeszkadza, wytrzymaliśmy kilka lat to i 9 dni w miesiącu wytrzymamy.
To tak jak u mnie/u nas. Studia minęły, stresy mam nadal, a cykl regularny i wszystko jak w zegarku.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 07:57   #60
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Seks w rodzinie katolickiej

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;12365934]To odwróćmy te zasady:
.Zakaz antykoncepcji - antykoncepcja jest obowiazkowa
2.Seks dozwolony tylko w malżeństwie - dowolony poza malzenstwem
3.Każdy akt seksualny musi kończyć się złożeniem nasienia w pochwie
nie może się kończyć
4.Seks oralny i analny i pieszczoty moga byc tylko elementami zbliżenia zakończonego tak jak napisalam wczesniej...Jesli wystepują "solo" sa grzechem... tylko solo
5.Grzechem jest tez to, co obraza godność osobową małżonkow, a takze gwalt-co chyba oczywiste oraz zmuszanie do wspołżycia... -
6. Masturbacja jest zakazana, chyba ze po skonczonym stosunku, zona nie przezyła rozkoszy- wtedy moze zaspokoic się sama- odbywa się to jakby w łączności z aktem małżeńskim... - wskazana jak najbardziej, ponografia również, zamiast stosunku
7.Akt powinien byc "ludzki" czyli nie mozna uprawiac seksu z osobą, która nie wie, co jest grane- na przyklad ma uszkodzony mózg po wypadku..." - nie powinien być ludzki

[/quote]

Eee... fajnie... i co z tego wynika, bo nie rozumiem przesłania?

Edytowane przez lady karen
Czas edycji: 2009-05-19 o 07:57 Powód: literówka :)
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.