co zrobić z piegami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-02, 09:29   #1
riki00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9

co zrobić z piegami?


Chce się pozbyć piegów. Od dłuższego czasu stosuje krem Venus, troszke wybielił ale jak wyjde na słońce to znów piegi się mocniej pojawiają. Niewiem w ogóle czy jest sens stosować ten krem w okresie letnim? Chciałem się poddać zabiegowi laserowemu, doradzi mi ktoś jaki ten zabieg ma byc? Jak to wygląda? Czy po jednym razie piegi mi zejdą? I ile może to kosztować? Z góry dzieki za wszelkie odp.
riki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 12:24   #2
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: co zrobić z piegami?

Laserowe usuwanie przebarwień jest bardzo kosztowne. Waha się w cenie 300-500zł. Szkoda pieniędzy, jak byłam młodsza też nie lubiłam swoich piegów, z czasem jednak zeszły (:
Nie wiem jaką Ty masz szanse, że Twoje piegi znikną samoistnie, bo zależy to od karnacji, ale poszukaj wątków w wyszukiwarce ("piegi", szukaj w tytułach), bo temat ten był wiele razy poruszany Być może dowiesz się o specyfikach, które mogą pomóc (:
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:48   #3
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: co zrobić z piegami?

Cytat:
Napisane przez riki00 Pokaż wiadomość
Chce się pozbyć piegów. Od dłuższego czasu stosuje krem Venus, troszke wybielił ale jak wyjde na słońce to znów piegi się mocniej pojawiają. Niewiem w ogóle czy jest sens stosować ten krem w okresie letnim? Chciałem się poddać zabiegowi laserowemu, doradzi mi ktoś jaki ten zabieg ma byc? Jak to wygląda? Czy po jednym razie piegi mi zejdą? I ile może to kosztować? Z góry dzieki za wszelkie odp.
Oczywiście istnieje metoda laserowego usunięcia piegów ( w szczególności laser laser rubinowy, IPL, neodymowo-yagowy), ale po pierwsze to koszt ok 300 zł, zabieg trzeba powtórzyć, a poza tym nie sądze by jakakolwiek profesjonalna kosmetyczka podjęła się wykonanaia takiego zabiegu w lecie. Jeżeli piegi bardzo ci dokuczają to może warto wykonać mikrodermabrazję, ewentulanie peelig chemiczny? jest to znacznie mniejszy wydatek i nieco bezpiecznejszy ( chociaż zaznaczam, że i tak będziesz musiała unikać słońca). Laser mógłby zbyt mocno podrażnić skórę, natomiasty dwie pozostałe metody możesz spokojnie wykonać już we wrześniu (to idealny moment na tego typu zabiegi) co do stosowania kremu wybielającego- w lecie w zasadzie nie powinnas go nakładać. Wszytsko dlatego, że składniki w nim zawarte reagują na słońce i w związku z tym lubią pojawiac się odbarwienia. W lecie możesz natomiast nakładac na twarz kremy z filtrem spf 50- masz wtedy gwarancję, że piegi nie ściemnieją, a na twarzy nie pojawia się dodatkowe przebarwienia
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 12:06   #4
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: co zrobić z piegami?

Skuteczny jedynie laser, ale tylko na chwilę ponieważ piegi i tak powrócą. Nie ma możliwości całkowitego odseparowania skóry od promieni słonecznych. Dodatkowo po takim zbiegu skóra jest wrażliwsza i piegi szybciej sie pojawiają. Reasumując polub swoje piegi.
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:44   #5
riki00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: co zrobić z piegami?

Słyszałem że piegi z wiekiem przemijają czy to prawda? mam 20 lat a piegi mam od 10 lat. W zimie praktycznie ich nie widać, ale na wiosne pojawiają sie, niema ich na całej twarzy ale mało też ich niema. A czy make- up moge nałożyc na piegi? Czasem używam tez ogórek, ale jak wyjde na słońce to i tak one sie pojawią:/
riki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:46   #6
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: co zrobić z piegami?

Dwudziestoletni facet z makijażem? Daj spokój, wolałabym piegowatego niż wysmarowanego buk wie czym (:
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:44   #7
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: co zrobić z piegami?

Pozwolę sobie tu na "kopiuj wklej" :
Piegi można zwalczyć:
  • sokiem ze świeżych ogórków przemywaj twarz rano i wieczorem
  • pokrojony ogórek nałóż na twarz, ramiona lub dekolt, plasterki trzymaj ok. 20 minut
  • zetrzyj na tarce z małymi oczkami zielony ogórek, skrop cytryną, odsącz sok, a papkę nałóż na twarz lub inne miejsce na około 10 -15 minut
  • sok z cytryny potraktuj jak tonik, nasączonym wacikiem przecieraj piegowate miejsca
  • wykorzystaj maślankę, dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny i kawałki kwaśnego miąższu, po 10 minutach mikstura nadaje się do zastosowania
  • drobno pęczek natki pietruszki zalej szklanką gorącej wody, z ostudzonego płynu zrób okłady
  • starty chrzan z octem nakładaj na miejsca, które chcesz wybielić i pozostaw na 5-7 minut
  • korzeń pietruszki zetrzyj drobno na tarce, skrop octem, odstaw do lodówki na pół godziny, następnie
  • papkę z rozgniecionych truskawek lub czarnych porzeczek nałóż na 10 minut, możesz dodać kilka kropel soku cytrynowego
3 mam kciuki ! może pomoże )
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 20:36   #8
riki00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: co zrobić z piegami?

Tzn ja chciałem piegi wybielic do siebie nie do dziewczyn, znimi to proboemu niema naweet im sie podobają a czy musztarda lub chrzan mogą zniszczyc twarz?
riki00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 13:41   #9
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Dot.: co zrobić z piegami?

pare lat temu mialam duzo piegow i sie nabawilam przez nich kompleksow... jakos same 'pojasnialy' ze ledwo je widac. zaluje, bo bardzo piegi mi sie teraz podobaja i chcialabym je miec
ale najlepszym wyjsciem jest ich zaakceptowanie. no pomysl: az tak duzo facetow nie ma piegow a ty je masz. jestes wyjatkowy postaw to jako swoj atut i chwal sie a stosujac srodki, ktore ci np nie pomoga, bedziesz sie jeszcze bardziej poglebial. oczywiscie, mozna sprobowac, ale czy zlosc pieknosci nie szkodzi?
niektorzy chcieliby miec piegi...

ale slyszalam, ze pomaga ogorek, cytryna, mleko
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:03   #10
wera88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: co zrobić z piegami?

Ogórek, chrzan, cytryna, krem Venus? po co to wszystko? wybielanie nimi to jedynie mity!
Neostrata HQ lightening gel! jak dla mnie MISTRZOSTWO! Sama walczyłam z piegami bardzo długo. Stosowałam niemal wszystko. Od tych najtańszych preparatów po te z górnej półki a efekty były nijakie. Wywaliłam mnóstwo kasy, a żel który naprawdę pomaga był w zasięgu ręki! Dla tych którzy nie wierzą w działanie Neostraty proponuję forum poświecone temu żelowi. W ciągu 2 tyg usuwa nawet najciemniejsze piegi, nie pozostawiajac żadnych efektów ubocznych. Jedyne co może niektórym osobom przeszkadzać to lekko zaczerwieniona skóra. No ale chyba lepsze to niż ciągła walka z piegami. Pozdrawiam
wera88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 19:21   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: co zrobić z piegami?

Filtr bloker od wiosny do jesieni zapobiegnie ciemnieniu piegów pod wpływem słońca. Kremy z kwasami lekko złuszczające skórę dodatkowo rozjaśnią piegi.
W ten sposób walcząc z trądzikiem przy okazji pozbyłam się piegów całkowicie, a od wiosny miałam ich sporo na nosie i policzkach (mam jasną cerę i blond włosy, więc piegi były widoczne).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 20:06   #12
przemek5932
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 17
piegi czy sa na cale zycie?

Witam. Czy piegi są na całe życie i jak się ich pozbyć . W te wakację wyskoczyła mi spora ilość piegów i na wikipedi wyczytałem że piegi wyskakują podczas dorastania i organizm nie nadąża z produkcja czegoś i że piegi znikną czy to prawda że piegi znikną ?
przemek5932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:28   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: piegi czy sa na cale zycie?

Cytat:
Napisane przez przemek5932 Pokaż wiadomość
Witam. Czy piegi są na całe życie i jak się ich pozbyć . W te wakację wyskoczyła mi spora ilość piegów i na wikipedi wyczytałem że piegi wyskakują podczas dorastania i organizm nie nadąża z produkcja czegoś i że piegi znikną czy to prawda że piegi znikną ?
Może znikną, może nie.
Nie opalaj twarzy, skoro masz skłonność do przebarwień, używaj na codzień kremów z filtrami.
Rozjaśniająco działa witamina C w kosmetykach oraz złuszczanie skóry za pomocą kwasów czy mikrodermabrazji.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:24   #14
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: piegi czy sa na cale zycie?

piegi jesli sie ma skore ze sklonnoscia do nich najczesciej pojawiaja sie w lecie, gdy sie duzo przebywa na sloncu, a w zimie duza ich czesc blednie i znika

generalnie ich powstawanie jest w duzej mierze zalezne od typu karnacji

piegi to nie to samo co przebarwienia

moim zdaniem bawienie sie kwasami itp nie ma sensu...poczekaj po prostu do zimy

inna rzecz, ze skore faktycznie warto chronic
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 00:29   #15
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Dot.: piegi czy sa na cale zycie?

Zalezy tez,czy piegi masz od urodzenia,czy wyskoczyly Ci nagle . Jesli sie z piegami urodziles,raczej Ci nie znikna,a jesli znikna ,to tylko te,ktorych pojawilo sie wiecej,wraz z przybyciem lata. Jesli natomiast nie masz piegow w ogole,albo znikome ilosci (a takie ma wiekszosc nawet sobie nie zdajac z tego sprawy,bo sa malo widoczne ),i jak wyszedles na slonce,pojawily sie,mysle ze wraz z odejsciem lata-znikna piegi .

Ps.Kremy z filtrami -jak najbardziej,ochronia Twoja skore.
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.