Obowiazkowy podatek na kościół katolicki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 13:20   #1
bubblegun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34

Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?




---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Bardzo prosze o obejrzenie tego reportażu. Mną wstrząsnął.To co robi ta starsza pani jest godne podziwu, a to jak traktuje ją i nas nasze "demokratyczne" państwo nie mieści sie głowie. Czuje sie głeboko dotknięta i zbulwersowana jako że państwo kradnie moje pieniądze których jako zagorzały ateista nigdy nie oddałabym dobrowolnie katolickim księżom pasibrzuchom i pedofilom.
__________________
kocham Incubusa
bubblegun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:26   #2
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Bardzo prosze o obejrzenie tego reportażu. Mną wstrząsnął.To co robi ta starsza pani jest godne podziwu, a to jak traktuje ją i nas nasze "demokratyczne" państwo nie mieści sie głowie. Czuje sie głeboko dotknięta i zbulwersowana jako że państwo kradnie moje pieniądze których jako zagorzały ateista nigdy nie oddałabym dobrowolnie katolickim księżom pasibrzuchom i pedofilom.
Zgadzam się z Tobą w 100% nie dałabym ani grosza tym wyłudzicielom. Jestem katoliczką, ale wierzę w Boga a nie w kościół i tych "świętoszkowatych" księżulków:/ Każda msza św. to dla mnie strata czasu, wynudzę się, niczego ciekawego nie dowiem ityle, jeszcze na ofiarę trzeba dać (jak by im i tego mało było). W swoim życiu spotkałam tylko 1 księdza z powołania, reszta to obiboki, którzy liczą na łatwiejsze życie z tacy kościelnej...

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2009-06-18 o 13:35
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:27   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Bardzo prosze o obejrzenie tego reportażu. Mną wstrząsnął.To co robi ta starsza pani jest godne podziwu, a to jak traktuje ją i nas nasze "demokratyczne" państwo nie mieści sie głowie. Czuje sie głeboko dotknięta i zbulwersowana jako że państwo kradnie moje pieniądze których jako zagorzały ateista nigdy nie oddałabym dobrowolnie katolickim księżom pasibrzuchom i pedofilom.
Bardzo chetnie podyskutuje, jak tylko poziom wzniesie sie nieco ponad rynsztok

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą w 100% nie dałabym ani grosza tym wyłudzicielom. Jestem katoliczką, ale wierzę w Boga a nie w kościół i tych "świętoszkowatych" księżulków:/ Każda msza św. to dla mnie strata czasu, wynudzę się, niczego ciekawego nie dowiem ityle, jeszcze na ofiarę trzeba dać (jak by im i tego mało było). W swoim życiu spotkałam tylko 1 księdza z powołania, reszta to obiboki, którzy liczą na łatwiejsze życie z tacy kościelnej...
Sorry, ale katoliczka to Ty nie jestes.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:05   #4
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Ostatnio mam wrażenie, że bycie Ateistą stało się czymś "modnym" w środowisku młodych(czesto nastolatków) ludzi chwalących się tym wszem i wobec, i często sposób manifestacji braku wiary u takich ludzi jest wręcz śmieszny, infantylny ... Często takie osoby nie mają też szacuku do osób wierzących ( nie tylko katoloków) ... Żeby nie było, również jestem Ateistką, ale szanuje osoby wierzące i nie krytykuję ich oraz sama nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią/krytyką mój temat.

A co do tego obowiązkowego podatku na KK, nie uważam tego za dobry pomysł, bo należy pamiętać, że w Polsce są też wyznawcy innych religii i ich także trzeba uszanować, bo wątpię by Oni byli chętni płacić na KK.

Ale ośmielam się też stwierdzić, ze KK w pewnien sposób potrafi jednak manipulować ludźmi, szczególnie starszymi
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:35   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
A co do tego obowiązkowego podatku na KK, nie uważam tego za dobry pomysł, bo należy pamiętać, że w Polsce są też wyznawcy innych religii i ich także trzeba uszanować, bo wątpię by Oni byli chętni płacić na KK.

Ale ośmielam się też stwierdzić, ze KK w pewnien sposób potrafi jednak manipulować ludźmi, szczególnie starszymi
Fajnie ze jestes tolerancyjna, uwazam, ze kazdy sobie niech wierzy w co chce badz nie, dopoki szanuje poglady innych (czego wyzej bylo brak).

Natomiast sam material mozna potluc o kant dupy nieladnie mowiac.

Po pierwsze, nikt nie placi zadnego podatku na KK, to nie Niemcy

Po drugie, jest roznica pomiedzy wydatkami z budzetu a podatkiem

Po trzecie, skad wniosek, ze srodki przeznaczone na zwiazki wyznaniowe ida tylko i wylacznie na KK? Ida proporcjonalnie na kazde wyznanie. Np. z takiego funduszu koscielnego pieniadze ida na potrzeby Kosciola Prawoslawnego czy polskich Muzulmanow proporcjonalnie do liczby wierzacych.

Po czwarte - wiekszosc srodkow, ktore ida "na kler", ida w rzeczywistosci na ochrone zabytkow, czy dotacje dla placowek edukacyjnych.

Po piate - co to za bzdura - chce wybrac na co mam placic podatki? A ja nie chce wspolfinansowac KRUSu, ZUSu, partii politycznych, przerostu administracji panstwowej i wielu innych rzeczy. No i co z tego? Komus chyba niezle odbilo, jesli mysli ze to tak dziala

Oczywiscie, w antyklerykalnej nienawisci wszystkie chwyty dozwolone, wlacznie z niekulturalnymi, obrazliwymi okresleniami.

PS. Tak w ogole, jakim cudem, jesli o pedofilie podejrzany jest dyrygent, nauczyciel, lekarz, <wpisze dowolny zawod>, to jest podejrzana ta osoba, a to samo w przypadku ksiedza czyni wszystkich ksiezy pedofilami ?!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-06-18 o 16:43
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 17:30   #6
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie ze jestes tolerancyjna, uwazam, ze kazdy sobie niech wierzy w co chce badz nie, dopoki szanuje poglady innych (czego wyzej bylo brak).

Natomiast sam material mozna potluc o kant dupy nieladnie mowiac.

Po pierwsze, nikt nie placi zadnego podatku na KK, to nie Niemcy

Po drugie, jest roznica pomiedzy wydatkami z budzetu a podatkiem

Po trzecie, skad wniosek, ze srodki przeznaczone na zwiazki wyznaniowe ida tylko i wylacznie na KK? Ida proporcjonalnie na kazde wyznanie. Np. z takiego funduszu koscielnego pieniadze ida na potrzeby Kosciola Prawoslawnego czy polskich Muzulmanow proporcjonalnie do liczby wierzacych.

Po czwarte - wiekszosc srodkow, ktore ida "na kler", ida w rzeczywistosci na ochrone zabytkow, czy dotacje dla placowek edukacyjnych.

Po piate - co to za bzdura - chce wybrac na co mam placic podatki? A ja nie chce wspolfinansowac KRUSu, ZUSu, partii politycznych, przerostu administracji panstwowej i wielu innych rzeczy. No i co z tego? Komus chyba niezle odbilo, jesli mysli ze to tak dziala

Oczywiscie, w antyklerykalnej nienawisci wszystkie chwyty dozwolone, wlacznie z niekulturalnymi, obrazliwymi okresleniami.

PS. Tak w ogole, jakim cudem, jesli o pedofilie podejrzany jest dyrygent, nauczyciel, lekarz, <wpisze dowolny zawod>, to jest podejrzana ta osoba, a to samo w przypadku ksiedza czyni wszystkich ksiezy pedofilami ?!
zgadzam się z tą wypowiedzią.

Poza tym to nie Kościół katolicki manipuluje ludźmi (zwłaszcza starszymi), tylko jedna, konkretna osoba. A katolicyzm to nie tylko i wyłącznie Rydzyk.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:46   #7
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Poza tym to nie Kościół katolicki manipuluje ludźmi (zwłaszcza starszymi), tylko jedna, konkretna osoba. A katolicyzm to nie tylko i wyłącznie Rydzyk.
Oczywiście, że manipuluje, zwłaszcza dziećmi, które zanim jeszcze ukształtują sobie jakiś światopogląd, już podsuwa im się pod nos ten jeden - najlepszy - i sieje się ziarenko. Kościół ma zdecydowaną przewagę nad Coca Colą, Nike, McDonald's itd., bo żadna z tych firm nie promuje się tak intensywnie wśród dzieci, a gdyby to robiła, wzbudziłoby to sprzeciw, bo to nieetyczne manipulować bezbronnymi wobec reklamy umysłami. Nieetyczne, ale czym, jak nie reklamą jest budowanie świadomości marki i pozytywnych skojarzeń z nią, przez mówienie o tym, że nasza organizacja da ci wieczne szczęście, uczenie dzieci na pamięć zasad naszej organizacji, piosenek o naszej organizacji, organizowanie rytuałów inicjacyjnych i nadawanie temu wszystkiemu zdrowej, rodzinnej atmosfery? Komuś wierzącemu może być ciężko przepuścić to przez blokadę swoich schematów, ale to prawie dokładnie to samo, jak gdyby jakaś duża firma, produkująca na przykład czekoladę, mogła co tydzień organizować czekoladowy festyn dla całej rodziny, dwa razy w tygodniu gościć w naszej szkole gdzie rozdawałaby czekoladowe materiały promocyjne i uczyła czekoladowych wierszyków, kilka razy w roku zabierać nas do swojej siedziby itd. W każdej sali wisiałoby jej logo. Jadłyby ją wszystkie nasze autorytety, w tym nasi rodzice - również wychowani przez tę firmę, podobnie jak ich rodzice. Którą czekoladę wybieralibyśmy przez resztę życia? Czekoladę Ą, czy tą z którą spędziliśmy nasze cudowne dzieciństwo? I tak samo jest ze światopoglądem. Większość skojarzeń, nawyków, przyzwyczajeń z dzieciństwa utrzymuje się tak długo aż nie postanowimy ich zmienić, ale po co zmieniać coś co jest dobre, wygodne, bezpieczne, dobrze się kojarzy i wierzą w to prawie wszyscy dookoła? Nie stoję po żadnej stronie, ale jeżeli przyjąć, że manipulacja to wpływanie na cudze poglądy i zachowania, to kościół manipuluje, bo musi manipulować żeby kreować odpowiedni wizerunek, bo inaczej miałby problemy z przetrwaniem.

Za to Rydzyk nie manipuluje, on po prostu jest przedsiębiorcą i nie udaje, że nie robi biznesu. Jest jak sprzedawca samochodów który zamiast udawać życzliwego przyjaciela-doradcę podchodzi do klienta i mówi "sprzedaję samochody i jestem w tym dobry".
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 21:11   #8
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Oczywiście, że manipuluje, zwłaszcza dziećmi, które zanim jeszcze ukształtują sobie jakiś światopogląd, już podsuwa im się pod nos ten jeden - najlepszy - i sieje się ziarenko. Kościół ma zdecydowaną przewagę nad Coca Colą, Nike, McDonald's itd., bo żadna z tych firm nie promuje się tak intensywnie wśród dzieci, a gdyby to robiła, wzbudziłoby to sprzeciw, bo to nieetyczne manipulować bezbronnymi wobec reklamy umysłami. Nieetyczne, ale czym, jak nie reklamą jest budowanie świadomości marki i pozytywnych skojarzeń z nią, przez mówienie o tym, że nasza organizacja da ci wieczne szczęście, uczenie dzieci na pamięć zasad naszej organizacji, piosenek o naszej organizacji, organizowanie rytuałów inicjacyjnych i nadawanie temu wszystkiemu zdrowej, rodzinnej atmosfery? Komuś wierzącemu może być ciężko przepuścić to przez blokadę swoich schematów, ale to prawie dokładnie to samo, jak gdyby jakaś duża firma, produkująca na przykład czekoladę, mogła co tydzień organizować czekoladowy festyn dla całej rodziny, dwa razy w tygodniu gościć w naszej szkole gdzie rozdawałaby czekoladowe materiały promocyjne i uczyła czekoladowych wierszyków, kilka razy w roku zabierać nas do swojej siedziby itd. W każdej sali wisiałoby jej logo. Jadłyby ją wszystkie nasze autorytety, w tym nasi rodzice - również wychowani przez tę firmę, podobnie jak ich rodzice. Którą czekoladę wybieralibyśmy przez resztę życia? Czekoladę Ą, czy tą z którą spędziliśmy nasze cudowne dzieciństwo? I tak samo jest ze światopoglądem. Większość skojarzeń, nawyków, przyzwyczajeń z dzieciństwa utrzymuje się tak długo aż nie postanowimy ich zmienić, ale po co zmieniać coś co jest dobre, wygodne, bezpieczne, dobrze się kojarzy i wierzą w to prawie wszyscy dookoła? Nie stoję po żadnej stronie, ale jeżeli przyjąć, że manipulacja to wpływanie na cudze poglądy i zachowania, to kościół manipuluje, bo musi manipulować żeby kreować odpowiedni wizerunek, bo inaczej miałby problemy z przetrwaniem.

Za to Rydzyk nie manipuluje, on po prostu jest przedsiębiorcą i nie udaje, że nie robi biznesu. Jest jak sprzedawca samochodów który zamiast udawać życzliwego przyjaciela-doradcę podchodzi do klienta i mówi "sprzedaję samochody i jestem w tym dobry".
wyjasnij mi w takim razie w jaki sposób kościół manipuluje małymi dziećmi?
Chodzi mi o konkretny przykład, nie o jakieś festyny i porównania do czekolady.
Lecz nie zapomnij, że to nie Kościół narzuca im swoją religie, tylko rodziców. Oddziel jedno od drugiego.
Poza tym pamiętaj, że żyjemy w demokratycznym państwie. Jesli nie chcesz puszczać dziecko na religię, jesli nie chcesz, by dziecko słuchało Arki Noego, po prostu nie robisz tego, proste? Proste.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:16   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

teoretycznie w Polsce jest 80-90% katolików, a jestem ciekawa ilu by zostało jakby było tak jak w Niemczech czyli wlasnie deklaracja + obowiązkowy podatek...
pewnie by zjechalo do 30%...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:57   #10
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
wyjasnij mi w takim razie w jaki sposób kościół manipuluje małymi dziećmi?
Chodzi mi o konkretny przykład, nie o jakieś festyny i porównania do czekolady.
Lecz nie zapomnij, że to nie Kościół narzuca im swoją religie, tylko rodziców. Oddziel jedno od drugiego.
Poza tym pamiętaj, że żyjemy w demokratycznym państwie. Jesli nie chcesz puszczać dziecko na religię, jesli nie chcesz, by dziecko słuchało Arki Noego, po prostu nie robisz tego, proste? Proste.
Napisałem co rozumiem przez manipulację i podałem konkretne przykłady wpływania na poglądy dzieci, zaraz przed czekoladą i festynami. Porównania z czekoladą tez były konkretnymi przykładami, tylko z użyciem analogii, bo wiem, że niektórzy mają za mało dystansu żeby spojrzeć na strategię marketingową Kościoła obiektywnie.
Rodzice mogą w jakiś tam sposób ograniczać wpływy z zewnątrz, ale nie odizolują dziecka od środowiska w jakim musi funkcjonować, a w środowisku w jakim ono funkcjonuje wszystkie dzieci chodzą na lekcje religii, wszystkie dzieci przyjaźnią się z księdzem i katechetką, wszystkie dzieci idą do Komunii i dostają wspaniałe prezenty. Tak sobie można mówić, że to demokratyczne państwo, tylko weź pod uwagę, że po pierwsze dziecku jest przykro, że nie może robić tego co inni, a po drugie chce być zaakceptowane przez grupę, a ma na to małe szanse będąc odmieńcem. Gdyby zostawić mu wolną wolę, prędzej czy później przyłączyłoby się do grupy, zgodnie z zasadą konformizmu normatywnego.

BTW, jeżeli twierdzisz, że nie ma kościelnej manipulacji ani propagandy, obejrzyj to - http://www.youtube.com/watch?v=1CtHgsbeDwo
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:55   #11
bubblegun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą w 100% nie dałabym ani grosza tym wyłudzicielom. Jestem katoliczką, ale wierzę w Boga a nie w kościół i tych "świętoszkowatych" księżulków:/ Każda msza św. to dla mnie strata czasu, wynudzę się, niczego ciekawego nie dowiem ityle, jeszcze na ofiarę trzeba dać (jak by im i tego mało było). W swoim życiu spotkałam tylko 1 księdza z powołania, reszta to obiboki, którzy liczą na łatwiejsze życie z tacy kościelnej...
Sorry, ale katoliczka to Ty nie jestes.
A dlaczego nie? Przecież napisala,że wierzy w Jezusa. A czego uczy cie twoja religia? wiary w boga i jezusa czy wiary w kosciol ?
O kase przeznaczana na zabytki kłócić sie nie będę, ale spójrz- Jezus jeżdzil na osiolku i chodzil w sandalach. Ksieża jezdza superbrykami a papiez nosi buty od prady
Cytat:
Natomiast sam material mozna potluc o kant dupy nieladnie mowiac.
Dlaczego?
Cytat:
Po pierwsze, nikt nie placi zadnego podatku na KK, to nie Niemcy
??? w Niemczech kościół jest opodatkowany a w Pl nie i to my placimy na budowe kościołów .Piszesz tez, ze jest różnica pomiedzy wydatkami z budżetu a podatkiem. Czy budżet bierze sie z powietrza? zeby byl budzet najpierw musza byc podatki.
Pytam cie Wyraku czy jako zagorzaly katolik przeczytales kiedykolwiek biblie?To co mowi o kosciele jako budowli?
__________________
kocham Incubusa
bubblegun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 23:41   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Przecież napisala,że wierzy w Jezusa. A czego uczy cie twoja religia? wiary w boga i jezusa czy wiary w kosciol ?
I jedno i drugie. Jesli wierzy w Boga na podstawie Biblii, ale nie uznaje hierarchii koscielnej, to nie jest katoliczka, tylko jakas blizej nieokreslona Chrzescijanka. Dlatego nie.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
O kase przeznaczana na zabytki kłócić sie nie będę
Wlasnie glownie o ta kase i na uczelnie sie rozchodzi, bo to lwia czesc tego.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
ale spójrz- Jezus jeżdzil na osiolku i chodzil w sandalach.
No i? Z tego co kojarze, mgliscie, rozumiesz, to prada wtedy jeszcze nie istniala.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
Ksieża jezdza superbrykami a papiez nosi buty od prady
Dlaczego?
A co, ma w lapciach chodzic, zeby zaspokoic zadania ateistow ?

Na grzyba tak wszyscy pilnuja cudzych pieniedzy?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
Niemczech kościół jest opodatkowany a w Pl nie i to my placimy na budowe kościołów .
Pewnie ze jest.

Ile Ty placisz na budowe kosciolow ? Zebym mogl tyle na KRUS i ZUS placic, to bylbym niezmiernie szczesliwy.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
Piszesz tez, ze jest różnica pomiedzy wydatkami z budżetu a podatkiem. Czy budżet bierze sie z powietrza? zeby byl budzet najpierw musza byc podatki.
Poczytaj sobie ustawe budzetowa, to zobaczysz, jaki procent wplywow do budzetu stanowia podatki od osob fizycznych.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
Pytam cie Wyraku czy jako zagorzaly katolik przeczytales kiedykolwiek biblie?To co mowi o kosciele jako budowli?
Zagorzaly katolik? To chyba nie do mnie.

Odnosnie tego tekstu, dlaczego jest do potluczenia o kant dupska, to juz wyzej pisalem.

Swoja droga, dlaczego nigdy nie ma tematow katolikow jezdzacych po ateistach/innych wyznaniach, a tu sie pojawiaja tematy ateistow, ktorzy z poziomu podlogi (bo sorry, taki byl 1szy post) ida na wojenke z KK. Kto tu mial byc fanatykiem?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 23:57   #13
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Przecież napisala,że wierzy w Jezusa. A czego uczy cie twoja religia? wiary w boga i jezusa czy wiary w kosciol ?
Kościół katolicki, jak każda wspólnota religijna ma swoje zasady związane z wiarą i życiem. Albo je spełniasz i jesteś członkiem, albo nie i nie jesteś członkiem, lub jesteś tylko na papierze. Można wierzyć w Boga i nie być katolikiem, można być katolikiem i nie wierzyć w Boga, ale nie można być katolikiem od poniedziałku do soboty, tak jak nie można być wegetarianinem tylko w piątki.

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
O kase przeznaczana na zabytki kłócić sie nie będę, ale spójrz- Jezus jeżdzil na osiolku i chodzil w sandalach. Ksieża jezdza superbrykami a papiez nosi buty od prady
Dlaczego?
Bo mogą. Niektórzy, bo tak się dziwnie składa, że łatwiej znaleźć księdza wsiadającego do Poloneza, niż do Audi R8 czy Maybacha. Jezus nie mógł, był ubogim chłopcem ze wsi. Gdyby przypadkiem urodził się jako syn cesarza, pewnie jeździłby na czymś innym i nosił modniejsze buty, ale do prostych ludzi łatwiej mu było trafić.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:22   #14
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Kościół katolicki, jak każda wspólnota religijna ma swoje zasady związane z wiarą i życiem. Albo je spełniasz i jesteś członkiem, albo nie i nie jesteś członkiem, lub jesteś tylko na papierze. Można wierzyć w Boga i nie być katolikiem, można być katolikiem i nie wierzyć w Boga, ale nie można być katolikiem od poniedziałku do soboty, tak jak nie można być wegetarianinem tylko w piątki.
Kwiatuszek dla Ciebie
Zaraz zleci się stado wierzących niepraktykujących.
Uwaga! Jestem wegetarianinem, no ale przecież nie zrezygnuję z mięsa, bo to jest głupie.


Cytat:
Niektórzy, bo tak się dziwnie składa, że łatwiej znaleźć księdza wsiadającego do Poloneza, niż do Audi R8 czy Maybacha. Jezus nie mógł, był ubogim chłopcem ze wsi. Gdyby przypadkiem urodził się jako syn cesarza, pewnie jeździłby na czymś innym i nosił modniejsze buty, ale do prostych ludzi łatwiej mu było trafić.
Uprzedzam pytania - nie miał też komórki i stałęgo łącza
Gdyby urodził się jako bogacz, to nie było by żadną trudnością powiedzieć "Bądź skromny!". Gdy jestem najedzona, nie myślę o jedzeniu.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:07   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Kościół katolicki, jak każda wspólnota religijna ma swoje zasady związane z wiarą i życiem. Albo je spełniasz i jesteś członkiem, albo nie i nie jesteś członkiem, lub jesteś tylko na papierze. Można wierzyć w Boga i nie być katolikiem, można być katolikiem i nie wierzyć w Boga, ale nie można być katolikiem od poniedziałku do soboty, tak jak nie można być wegetarianinem tylko w piątki.
Uscislajac: mozna byc ochrzczonym i nie wierzyc, zgadza sie.

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Bo mogą. Niektórzy, bo tak się dziwnie składa, że łatwiej znaleźć księdza wsiadającego do Poloneza, niż do Audi R8 czy Maybacha. Jezus nie mógł, był ubogim chłopcem ze wsi. Gdyby przypadkiem urodził się jako syn cesarza, pewnie jeździłby na czymś innym i nosił modniejsze buty, ale do prostych ludzi łatwiej mu było trafić.
Pewnie ze latwiej, co dziwne co niektorzy sa na te fakty odporni.

Teksty o osiolku to maks demagogii jaki widzial na wizazu chyba

Jesli chodzi o Twoja opinie nt. manipulacji, to mamy lekka roznice zdan... ale to bylo ciekawie sformulowane.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:25   #16
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Sorry, ale katoliczka to Ty nie jestes.[/QUOTE]

Hmm jeśli twoim zdaniem wiara w Boga łączy się nierozerwalnie z wiarą w kościół to mogę nie być dla ciebie katoliczką:O Moim zdaniem kościół tylko oddala ludzi od Boga, często zahaczając o tematy, nad którymi nie powinien się rozwodzić np.polityczne (no coments), dotyczące in vitro (przytoczę słowa księdza: jeśli ludzie są bezpłodni, to nie powinni starać się o dziecko, gdyż Bóg wyznaczył im inne ważne role, - taaa najlepiej niech kupią sobie lalki i spróbują zapomnieć o swoim nieszczęściu, gdy wokół pełno matek z dziećmi :/) , czy ślubów cywilnych (współżycie po ślubie cywilnym to grzech ). Ja mam czyste sumienie gdyż wierzę w Jezusa, modle się, próbuję odnależć w sobie wiarę, czytam Pismo św. staram się czynić dobro, postępować uczciwie, ale do koscioła nie przekona mnie nic!!!! i to jest moje zdanie i nikt go raczej nie zmieni...
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:36   #17
bubblegun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Myślę, że mój pierwszy post zadziałał na ciebie na wzór "uderz w stół a nożyce się odezwą' Natarłeś na mnie bardzo agresywnie, kiedy ja po prostu chciałam uświadomić ludzi, którzy nie wiedza że płacą na kk i być może sobie by tego nie życzyli. Nie mam zamiaru toczyć żadnych dyskusji. Wyraziłam swoje zdanie i już. Jeśli chodzi o pedofilie wsród ksieży , którzy mają byc przykładem cnót i moralnosci to jest to naprawde niewybaczalne i o takich przypadkach słyszy sie bez przerwy(wiele z nich watykan dalej ukrywa) Benedykt 16 chodzil niedawno w butach od prady. Totalne zaprzeczenie przykazań Jezua , na którego życiu religia katolicka przecież sie opiera. Gdyby rzeczywiscie sie urodził jako syn cesarza - ok , ale nie bez powodu Bóg zesłal go na Ziemię by był cieślą. Tak Bóg chciał i do tego katolicy sie podobno odwołują.Wyraku, mówisz o rynsztoku. A sam obrażasz ludzi wyzywając ich od podłóg .
Mt 6, 5-7
" 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "
Słowa Jezusa... to już chyba wszystko
__________________
kocham Incubusa
bubblegun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 14:00   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Hmm jeśli twoim zdaniem wiara w Boga łączy się nierozerwalnie z wiarą w kościół to mogę nie być dla ciebie katoliczką:O
Co Ty za bzdury wypisujesz? Zeby wierzyc w Boga, nie musisz byc katoliczka Zeby byc katoliczka, musisz wierzyc w Boga (pomijajac osoby ochrzczone a niewierzace) i przynalezec do KK. Tak ciezko to zrozumiec? Nigdzie nie pisalem, ze jestes niewierzaca (skad w ogole to wytrzasnelas?), tylko ze nie jestes katoliczka. Nie wiesz co dane pojecie oznacza i nie widzisz wymagan do spelnienia, zeby byc okreslonym danym pojeciem a sie ciskasz.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kościół tylko oddala ludzi od Boga, często zahaczając o tematy, nad którymi nie powinien się rozwodzić np.polityczne (no coments)
Po pierwsze, to sie mowi "no comment" a nie "comments". Po drugie, nad czym kosciol (katolicki i kazdy inny) ma sie rozwodzic, a nad czym nie, to naprawde nie Tobie decydowac; nie jest zawieszony w prozni, tylko istnieje w danym porzadku spolecznym i sie wypowiada na ten temat pod katem zgodnosci z nauka danej religii. Tak ciezko to pojac? Zwiazki religijne maja taka sama wolnosc wypowiedzi nt. roznych spraw jak kazda inna osoba i instytucja.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Ja mam czyste sumienie gdyż wierzę w Jezusa, modle się, próbuję odnależć w sobie wiarę, czytam Pismo św. staram się czynić dobro, postępować uczciwie, ale do koscioła nie przekona mnie nic!!!! i to jest moje zdanie i nikt go raczej nie zmieni...
A kto probuje zmieniac Twoje zdanie? Miej jakie chcesz, wierz w co chcesz, rob co chcesz. Nie jestes katoliczka, nie jest to zadne wartosciowanie, tylko stwierdzenie faktu, konieczne bo Tobie sie cos pomerdalo.

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Myślę, że mój pierwszy post zadziałał na ciebie na wzór "uderz w stół a nożyce się odezwą'
Twoj pierwszy post byl niekulturalny, a tekst na koncu po prostu zenujacy; suma sumarum jestes w zupelnym bledzie powyzej.

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Natarłeś na mnie bardzo agresywnie,
Gdzie Ty widzisz agresje? Nie natarlem, tylko sie wypowiedzialem nt. tego filmiku.

Cytat:
Napisane przez bubblegun
kiedy ja po prostu chciałam uświadomić ludzi, którzy nie wiedza że płacą na kk i być może sobie by tego nie życzyli.
Juz pisalem, nie ma mozliwosci wyboru na co kto placi i jesli komus sie wydaje, ze moze na cos nie placic, to tej osobie niezle odbilo.

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Nie mam zamiaru toczyć żadnych dyskusji. Wyraziłam swoje zdanie i już. Jeśli chodzi o pedofilie wsród ksieży , którzy mają byc przykładem cnót i moralnosci to jest to naprawde niewybaczalne i o takich przypadkach słyszy sie bez przerwy(wiele z nich watykan dalej ukrywa)
Bez przerwy? Watykan ukrywa?

Wiadomo ze pedofilia jest niedopuszczalna i godna potepienia, ale percepcja niektorych ateistow a fakty...

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Benedykt 16 chodzil niedawno w butach od prady. Totalne zaprzeczenie przykazań Jezua , na którego życiu religia katolicka przecież sie opiera.
Wskaz jeszcze przykazanie mowiace "nie bedziesz chodzil w butach od prady", albo chociaz "bedziesz zyl w ubostwie".

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Wyraku, mówisz o rynsztoku. A sam obrażasz ludzi wyzywając ich od podłóg .
Jesli nie rozumiesz tekstu pisanego, to juz tlumacze - nikogo nie wyzywalem od podlog, tylko stwierdzilem fakt o bardzo niskim, pieniackim poziomie postow co niektorych ateistow tutaj i w ogole wypowiedzi niektorych ateistow. Obrazac, to Ty obrazasz interlokutorow w dyskusji takimi tekstami jak w 1szym poscie.

Cytat:
Napisane przez bubblegun
Mt 6, 5-7
" 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "
Słowa Jezusa... to już chyba wszystko
Fajnie, tyle ze to pasuje do dyskusji jak piesc do nosa. Co ma tekst o nie modleniu sie na pokaz do butow od prady? Widze ze masz ciekawa "interpretacje".
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 16:04   #19
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

miałam już nic nie pisac na tym forum, ale nie mogę się powstrzymać i dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. po pierwsze Wyraku węcej wyrozumiałości! swoją wcześniejszą wypowiedż pisałam "na szybkiego" i wytykanie błędów w stylu "nie no coment tylko no comments" jest zwyczajną dziecinadą (nie łap mnie za słówka). Po drugie to, co piszesz może też być bzdurą dla innych osób, można trochę delikatniej zwrócić komuś uwagę jeśli coś poprzękręca, żle zinterpretuje itp. może jestem nadwrażliwa na takie rzeczy, ale nic na to nie poradzę, łatwo się denerwuję. dobrze niech ci będzie, nie jestem katoliczką, ale co z tego? jak dużo tracę na tym, że nie chodzę do kościoła (pomijając sam akt Eucharystii, ktory dla mnie jest jedyną ważną rzeczą na mszy św. w kosciele)? jeśli uważasz, że stać Cię na płacenie podatków na kościół to proszę bardzo, mi się to nie podoba i protestuję. czy nie pomyślałaś, że gdy taki podatek zostanie wprowadzony i będzie on obowiazkowy, to grono katolików się znacznie zmniejszy?
PS. przepraszam za chaotyczną wypowiedz...

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2009-06-19 o 16:07
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 17:07   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
swoją wcześniejszą wypowiedż pisałam "na szybkiego" i wytykanie błędów w stylu "nie no coment tylko no comments" jest zwyczajną dziecinadą (nie łap mnie za słówka).
Co ma pisanie na szybkiego do rzeczy? Znasz jakies wyrazenie albo nie, to nie jest literowka, zeby popelnic blad z pospiechu.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Po drugie to, co piszesz może też być bzdurą dla innych osób
Akurat ta kwestia nie, bo sa w miare obiektywne kryteria, ktore okreslaja bycie lub nie katolikiem.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
można trochę delikatniej zwrócić komuś uwagę jeśli coś poprzękręca, żle zinterpretuje itp. może jestem nadwrażliwa na takie rzeczy, ale nic na to nie poradzę, łatwo się denerwuję.
Nie mialo byc niedelikatne ani nic w tym stylu.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
dobrze niech ci będzie, nie jestem katoliczką, ale co z tego?
Nic z tego, po prostu stwierdzenie faktu; no moze poza punktem odniesienia przy krytyce hierarchii koscielnej.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
jeśli uważasz, że stać Cię na płacenie podatków na kościół to proszę bardzo, mi się to nie podoba i protestuję. czy nie pomyślałaś, że gdy taki podatek zostanie wprowadzony i będzie on obowiazkowy, to grono katolików się znacznie zmniejszy?
PS. przepraszam za chaotyczną wypowiedz...
Nie no, jak dziad do obrazu normalnie Wyloze jeszcze raz:
- wplywy z podatku od osob fizycznych stanowia tylko niewielka czesc calkowitych wplywow do budzetu, zestawianie danych wydatkow bezposrednio z nimi, to calkowita demagogia. To tak jakby powiedziec, ze Twoje podatki ida na ZUS i KRUS
- przeklamaniem jest mowienie, ze to idzie "na kosciol" i ze tylko wylacznie na Kosciol Katolicki w Polsce. Po pierwsze, wiekszosc tych pieniedzy to dotacje placowek edukacyjnych, zabytkow itd., tak samo jak sie wspiera placowki edukacyjne i zabytki z KK zupelnie niezwiazane. Po drugie, z tych srodkow sa wpierane inne zwiazki wyznaniowe.
- Ci sie nie podoba i protestujesz. Super, a mi sie nie podoba dotowanie KRUSu, czy np. wspieranie przez Ministerstwo Kultury Legierskiego swojego czasu. No i co z tego ? To sa podatki do jasnej anielki, a nie darowizny.

Pobieranie podatku i finansowanie zwiazkow wyznaniowych przez panstwo klociloby sie z zasada rozdzialu kosciola od panstwa i czyniloby zwiazki wyznaniowe zaleznymi od panstwa. Potrzebne i zasadne to jak rybie rower.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-06-19 o 17:08
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:33   #21
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co ma pisanie na szybkiego do rzeczy? Znasz jakies wyrazenie albo nie, to nie jest literowka, zeby popelnic blad z pospiechu.



Akurat ta kwestia nie, bo sa w miare obiektywne kryteria, ktore okreslaja bycie lub nie katolikiem.



Nie mialo byc niedelikatne ani nic w tym stylu.



Nic z tego, po prostu stwierdzenie faktu; no moze poza punktem odniesienia przy krytyce hierarchii koscielnej.



Nie no, jak dziad do obrazu normalnie Wyloze jeszcze raz:
- wplywy z podatku od osob fizycznych stanowia tylko niewielka czesc calkowitych wplywow do budzetu, zestawianie danych wydatkow bezposrednio z nimi, to calkowita demagogia. To tak jakby powiedziec, ze Twoje podatki ida na ZUS i KRUS
- przeklamaniem jest mowienie, ze to idzie "na kosciol" i ze tylko wylacznie na Kosciol Katolicki w Polsce. Po pierwsze, wiekszosc tych pieniedzy to dotacje placowek edukacyjnych, zabytkow itd., tak samo jak sie wspiera placowki edukacyjne i zabytki z KK zupelnie niezwiazane. Po drugie, z tych srodkow sa wpierane inne zwiazki wyznaniowe.
- Ci sie nie podoba i protestujesz. Super, a mi sie nie podoba dotowanie KRUSu, czy np. wspieranie przez Ministerstwo Kultury Legierskiego swojego czasu. No i co z tego ? To sa podatki do jasnej anielki, a nie darowizny.

Pobieranie podatku i finansowanie zwiazkow wyznaniowych przez panstwo klociloby sie z zasada rozdzialu kosciola od panstwa i czyniloby zwiazki wyznaniowe zaleznymi od panstwa. Potrzebne i zasadne to jak rybie rower.
hmm no dobra, dzięki za wytłumaczenie wszystkiego... każdy ma swoje zdanie i dzięki temu świat jest ciekawszy, możesz protestować przeciwko różnym rzeczom, a ja nie mam prawa tego kwestionować, ja się wypowiedziałam, co sądzę na ten temat i tyle, sprawa zamknięta...

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2009-06-19 o 17:45
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:38   #22
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
jeśli uważasz, że stać Cię na płacenie podatków na kościół to proszę bardzo, mi się to nie podoba i protestuję.
Jednym z OBOWIĄZKÓW zawartych w Konstytucji RP z 1997 roku jest płacenie podatków. Napisz petycję, zbierz 100 tys. podpisów, bo Twoje "nie podoba mi się" guzik daje.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
no dobra, ale jak ktos wyznaje inną religię albo jest ateistą to też musi płacić?

Nie sądzę, żeby autorzy tej ustawy byli takimi idiotami, żeby kazać płacić nienależącym do KK. Chyba ze należysz, to już twoja sprawa. Dokonaj apostazji i juz.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:29   #23
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

[QUOTE=larva;12840562]Jednym z OBOWIĄZKÓW zawartych w Konstytucji RP z 1997 roku jest płacenie podatków. Napisz petycję, zbierz 100 tys. podpisów, bo Twoje "nie podoba mi się" guzik daje.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 --------
jesli zyjemy w wolnym kraju to ma prawo mi sie nie podobac:/ nie robmy z duchownych osob ubogich, ciagle ktos umiera, ktos sie rodzi, sa sluby, pogrzeby, chrzciny, msze za ktore sie placi i ksieza maja wystarczajaca ilosc kasy, normalnie sie placi na tace, skladki rozne i nikt nie wypomina nikomu tych pieniedzy, bo daje sie je dla dobra wspolnego... mi sie nie podoba, ze o takich sprawach sie nie mowi publicznie, skoro juz sie placi te pieniadze to niech wiadomo bedzie na co...troche glupio sie poczulam jak rozprawiano nad tym czy jestem katoliczka czy nie, ja sama juz nie wiem, z rozwazan wyniklo, ze jestem jakims tam katolikopodobnym tworem, ja kiedys bardzo lubilam chodzic do kosciola i angazowalam sie w zycie koscielne, z czasem to przeszlo, duzo nauki, malo czasu, choroba i czlowiek nie zdazyl zauwazyc jak to sie stalo. zmieniono nam ksiezy, dzieki nowemu "pelnemu zapalu do pracy z mlodzieza" wikaremu rozpadl sie ksm i chor, na ktory chodzilam, na rekolekcjach dla dzieci wluchiwalam sie "z zaciekawieniem" w kazanie o aborcji, co niedziele sluchalam ewangelii, ktorych tresc jest mi dobrze znana a potem kolejnych ciekawych wywodow na ich temat:/ nie chce wszystkiego zwalac na ksiezy, ale czsem mogliby wyjsc z inicjatywa i zaproponowac jakies ciekawsze tematy do rozmow, msza u mnie w parafii wyglada tak, ze wszyscy siedza jak najblizej drzzwi (badz stoja), lawki na przodzie sa puste a stare plotkary komentuja jak sie kto ubral:/ mam juz 18 lat a o bierzmowaniu tez mowy nie ma, ksiadz planuje je w nastepnym roku jak bede miala glowe zajeta maturami, wydaje mi sie , ze moze jeszcze do tego nie doroslam .ja to niestety tak postrzegam, sa wakacje, pewnie wiecej czsu bedzie to i jakas odnowa duchowa (jak co roku) ale nie wiem jak to sie potoczy i czy to ma wogole jakis sens...

Edytowane przez Flossy15
Czas edycji: 2009-06-19 o 21:30
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 23:25   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
jesli zyjemy w wolnym kraju to ma prawo mi sie nie podobac:/ nie robmy z duchownych osob ubogich, ciagle ktos umiera, ktos sie rodzi, sa sluby, pogrzeby, chrzciny, msze za ktore sie placi i ksieza maja wystarczajaca ilosc kasy, normalnie sie placi na tace, skladki rozne
Jak to niektorzy sa sprawni w liczeniu cudzych pieniedzy.

Oczywiscie, wszystkie te ofiary pewnie sobie ksiadz pakuje do kieszeni i wydaje

Przeciez woda, prad, ogrzewanie kosciola i plebanii spada jak manna z nieba.

Sorry, jesli kler to ma byc bogactwo, to ja podziekuje.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
i nikt nie wypomina nikomu tych pieniedzy, bo daje sie je dla dobra wspolnego...
Nie, nikt ich nie wypomina, wcale.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
mi sie nie podoba, ze o takich sprawach sie nie mowi publicznie, skoro juz sie placi te pieniadze to niech wiadomo bedzie na co...
O czym teraz mowisz? O ww ofiarach?

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
troche glupio sie poczulam jak rozprawiano nad tym czy jestem katoliczka czy nie, ja sama juz nie wiem, z rozwazan wyniklo, ze jestem jakims tam katolikopodobnym tworem,
Z tego co pisalas, to nie ma co rozprawiac, bo wynikalo, ze nie jestes.

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
ja kiedys bardzo lubilam chodzic do kosciola i angazowalam sie w zycie koscielne, z czasem to przeszlo, duzo nauki, malo czasu, choroba i czlowiek nie zdazyl zauwazyc jak to sie stalo. zmieniono nam ksiezy, dzieki nowemu "pelnemu zapalu do pracy z mlodzieza" wikaremu rozpadl sie ksm i chor, na ktory chodzilam, na rekolekcjach dla dzieci wluchiwalam sie "z zaciekawieniem" w kazanie o aborcji, co niedziele sluchalam ewangelii, ktorych tresc jest mi dobrze znana a potem kolejnych ciekawych wywodow na ich temat:/ nie chce wszystkiego zwalac na ksiezy, ale czsem mogliby wyjsc z inicjatywa i zaproponowac jakies ciekawsze tematy do rozmow, msza u mnie w parafii wyglada tak, ze wszyscy siedza jak najblizej drzzwi (badz stoja), lawki na przodzie sa puste a stare plotkary komentuja jak sie kto ubral:/ mam juz 18 lat a o bierzmowaniu tez mowy nie ma, ksiadz planuje je w nastepnym roku jak bede miala glowe zajeta maturami, wydaje mi sie , ze moze jeszcze do tego nie doroslam .ja to niestety tak postrzegam, sa wakacje, pewnie wiecej czsu bedzie to i jakas odnowa duchowa (jak co roku) ale nie wiem jak to sie potoczy i czy to ma wogole jakis sens...
Mi to tam lotto, ale Ty sie zdecyduj, czy nie wierzysz w kosciol, czy to co wyzej.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 23:40   #25
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Bardzo prosze o obejrzenie tego reportażu. Mną wstrząsnął.To co robi ta starsza pani jest godne podziwu, a to jak traktuje ją i nas nasze "demokratyczne" państwo nie mieści sie głowie. Czuje sie głeboko dotknięta i zbulwersowana jako że państwo kradnie moje pieniądze których jako zagorzały ateista nigdy nie oddałabym dobrowolnie katolickim księżom pasibrzuchom i pedofilom.
jak tu zaczac dyskusje gdy ma sie do czynienia z takim podejsciem..

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Jestem katoliczką, ale wierzę w Boga a nie w kościół i tych "świętoszkowatych" księżulków:/ Każda msza św. to dla mnie strata czasu, wynudzę się, niczego ciekawego nie dowiem ityle, jeszcze na ofiarę trzeba dać (jak by im i tego mało było).
wlasnie przez osoby o takim podejsciu do katolicyzmu powstaja takie wizazowe perelki antykatolickie..msza sw to nie tylko i wylacznie kazanie...ktore generalnie jest najmniej wazna jej czescia
Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ostatnio mam wrażenie, że bycie Ateistą stało się czymś "modnym" w środowisku młodych(czesto nastolatków) ludzi chwalących się tym wszem i wobec, i często sposób manifestacji braku wiary u takich ludzi jest wręcz śmieszny, infantylny ... Często takie osoby nie mają też szacuku do osób wierzących ( nie tylko katoloków) ... Żeby nie było, również jestem Ateistką, ale szanuje osoby wierzące i nie krytykuję ich oraz sama nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią/krytyką mój temat.

A co do tego obowiązkowego podatku na KK, nie uważam tego za dobry pomysł, bo należy pamiętać, że w Polsce są też wyznawcy innych religii i ich także trzeba uszanować, bo wątpię by Oni byli chętni płacić na KK.

Ale ośmielam się też stwierdzić, ze KK w pewnien sposób potrafi jednak manipulować ludźmi, szczególnie starszymi
zgadzam sie z Toba..choc Ty uwazasz sie za ateistke a ja za katoliczke...chyba faktycznie Ci agresywni ateisci nie przekraczaja progu 15 lat
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie ze jestes tolerancyjna, uwazam, ze kazdy sobie niech wierzy w co chce badz nie, dopoki szanuje poglady innych (czego wyzej bylo brak).

Natomiast sam material mozna potluc o kant dupy nieladnie mowiac.

Po pierwsze, nikt nie placi zadnego podatku na KK, to nie Niemcy

Po drugie, jest roznica pomiedzy wydatkami z budzetu a podatkiem

Po trzecie, skad wniosek, ze srodki przeznaczone na zwiazki wyznaniowe ida tylko i wylacznie na KK? Ida proporcjonalnie na kazde wyznanie. Np. z takiego funduszu koscielnego pieniadze ida na potrzeby Kosciola Prawoslawnego czy polskich Muzulmanow proporcjonalnie do liczby wierzacych.

Po czwarte - wiekszosc srodkow, ktore ida "na kler", ida w rzeczywistosci na ochrone zabytkow, czy dotacje dla placowek edukacyjnych.

Po piate - co to za bzdura - chce wybrac na co mam placic podatki? A ja nie chce wspolfinansowac KRUSu, ZUSu, partii politycznych, przerostu administracji panstwowej i wielu innych rzeczy. No i co z tego? Komus chyba niezle odbilo, jesli mysli ze to tak dziala

Oczywiscie, w antyklerykalnej nienawisci wszystkie chwyty dozwolone, wlacznie z niekulturalnymi, obrazliwymi okresleniami.

PS. Tak w ogole, jakim cudem, jesli o pedofilie podejrzany jest dyrygent, nauczyciel, lekarz, <wpisze dowolny zawod>, to jest podejrzana ta osoba, a to samo w przypadku ksiedza czyni wszystkich ksiezy pedofilami ?!

wszystko i na temat.
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2009-06-19 o 23:44
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:53   #26
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Nie będę się wypowiadać na temat główny, woda na młyn. Sprostuję tylko jedną rzecz:

Cytat:
Napisane przez bubblegun Pokaż wiadomość
Benedykt 16 chodzil niedawno w butach od prady. Totalne zaprzeczenie przykazań Jezusa
Przykazania przekazał Bóg (Bóg Ojciec w świetle Trójcy Św.). Jezusa (Syna Bożego) wtedy jeszcze na świecie nie było. Skoro już chcesz być taka merytorycznie poprawna, że posiłkujesz się cytatami z Pisma Św, to staraj się nie robić byków jak powyżej, bo psujesz efekt

Edytowane przez 025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Czas edycji: 2009-06-20 o 11:08
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:02   #27
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;12848249]Nie będę się wypowiadać na temat główny, woda na młyn. Sprostuję tylko jedną rzecz:

Przykazania przekazał Bóg. Jezusa wtedy jeszcze na świecie nie było. Skoro już chcesz być taka merytorycznie poprawna, że posiłkujesz się cytatami z Pisma Św, to staraj się nie robić byków jak powyżej, bo psujesz efekt [/QUOTE]


otoz to

poza tym bublegun gdyby chodzil w "jezuskach" czulabys sie usatysfakcjonowana??
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 11:12   #28
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Cytat:
Napisane przez Flossy15
nie robmy z duchownych osob ubogich, ciagle ktos umiera, ktos sie rodzi, sa sluby, pogrzeby, chrzciny, msze za ktore sie placi i ksieza maja wystarczajaca ilosc kasy, normalnie sie placi na tace, skladki rozne i nikt nie wypomina nikomu tych pieniedzy, bo daje sie je dla dobra wspolnego...
A wiesz, na co wydawane są pieniądze z tacy? To Ci napiszę setna częsć wydatków:
1. takie trywialne rzeczy, jak prad, ścieki, gaz, wywóz śmieci, woda...
2. zakup komunikantów, wina mszalnego
3. pranie bielizny mszalnej
4. kiaty do przyozdobienia kościoła
5. pensje dla pracowników kościelnych - zakrystianin, panie sprzątające
6. czasem i cmentarz jest pod opieką kościoła, trzeba zapłącić miastu podatek, dbać o porządek

To są tylko niektóe sprawy, na które wydawane są pieniądze. Ich jest jeszcze całe mnóstwo. A samochody to księża często dostaja - od rodziny, etc.
Cytat:
Napisane przez Flossy15
troche glupio sie poczulam jak rozprawiano nad tym czy jestem katoliczka czy nie, ja sama juz nie wiem, z rozwazan wyniklo, ze jestem jakims tam katolikopodobnym tworem, ja kiedys bardzo lubilam chodzic do kosciola i angazowalam sie w zycie koscielne, z czasem to przeszlo, duzo nauki, malo czasu, choroba i czlowiek nie zdazyl zauwazyc jak to sie stalo.
W tym roku skończyłam naukę w liceum, przygotowywałam się do matury i jakoś czas, żeby isć do kościoła, znalazłam. To minimum - 45 minut tygodniowo - nie jest wielkim wyrzeczeniem. Byle jaki serial trwa 35 minut.

Cytat:
Napisane przez Flossy15
zmieniono nam ksiezy, dzieki nowemu "pelnemu zapalu do pracy z mlodzieza" wikaremu rozpadl sie ksm i chor, na ktory chodzilam, na rekolekcjach dla dzieci wluchiwalam sie "z zaciekawieniem" w kazanie o aborcji, co niedziele sluchalam ewangelii, ktorych tresc jest mi dobrze znana a potem kolejnych ciekawych wywodow na ich temat:/
Po pierwsze, naturalna kolej rzeczy, ze księża, zakonnice nie wiodą stałego życia pod wzlędem zamieszkania.
Po drugie - jasne, zawsze lepiej, kiedy kapłan daje coś z siebie. Ale to też człowiek. Ma prawo mieć gorsze dni, nawet chwile zwątpienia. A rolą ludzi nie jest biczownie go w takiej sytuacji, ale wspieranie.
Po trzecie - chodzisz do kościoła dla księdza czy dla Boga? Miło, że znasz Ewangelię co do joty, ale uwierz, ze przy odrobinie wysiłku można z jednego zdania rozumieć codziennie coś innego.

Cytat:
Napisane przez Flossy15
nie chce wszystkiego zwalac na ksiezy, ale czsem mogliby wyjsc z inicjatywa i zaproponowac jakies ciekawsze tematy do rozmow, msza u mnie w parafii wyglada tak, ze wszyscy siedza jak najblizej drzzwi (badz stoja), lawki na przodzie sa puste a stare plotkary komentuja jak sie kto ubral:/
Ciekawsze tematy rozmów - gdzie są przeceny, czy warto kupić nowy krem Nivea? Mozesz uściślić, co znaczy "ciekawsze tematy"?
A co Cię ludzie obchodzą, co? I tak cię skrytykują, i tak, też mi ale.

Cytat:
Napisane przez Flossy15
mam juz 18 lat a o bierzmowaniu tez mowy nie ma, ksiadz planuje je w nastepnym roku jak bede miala glowe zajeta maturami, wydaje mi sie , ze moze jeszcze do tego nie doroslam .ja to niestety tak postrzegam, sa wakacje, pewnie wiecej czsu bedzie to i jakas odnowa duchowa (jak co roku) ale nie wiem jak to sie potoczy i czy to ma wogole jakis sens...
Wiara to nie - odnowa wakacyjna raz do roku, ale codzienne trwanie w tym. Nawet jak padasz na twarz ze zmęczenia, to chociaż pięć minut.
Też byś chciała, jak umrzesz - nie, dzisiaj nie wejdziesz, dzisiaj przerwa, spadaj do czyśćca?
Pamiętaj, ze bierzmowanie to sakrament dojrzałosci chrześcijańskiej i jeśli czujesz, ze nie jesteś gotowa, to nie idź. Nie warto robić tego, bo inni chcą. Może warto poczekać.

Edytowane przez larva
Czas edycji: 2009-06-20 o 11:14
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 15:47   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Wczoraj nie mialem czasu, dorzuce co nieco.

O podstawowych kosztach juz pisalem, Larva to rozszerzyla i bardzo dobrze. Niektorych chyba niechec do kleru przeslonila zdolnosc logicznego myslenia, bo im sie wydaje, ze rachunki za kosciol i plebanie pewnie sie same placa, cala gama rzeczy sama sie kupuje (od swiec do elementow wystroju kosciola), osoby pracujace na plebanii, czy w kosciele moga zyc powietrzem itd. itp.

Pisanie o wydatkach na kler w kontekscie wydatkow budzetu, to po prostu wstretna demagogia, bo sprawia wrazenie, jakby to szlo do kieszeni kleru, tymczasem lwia czesc tego idzie jako wsparcie szkol wyzszych i ochrona zabytkow.

Niektorzy, aby przywalic w kler siegaja po takie absurdy... fajnie sie studiuje za darmo na uczelniach panstwowych, albo majacych prawa panstwowych? Bo jesli by ciac wydatki na "kosciol", to finansowanie uczelnii powinno chyba pojsc dla wszystkich uczelnii?

Fundusz Koscielny to wydatek ~90mln zl. Te pieniadze tez nie ida do niczyjej kieszeni, no ale po co komu fakty, jesli mozna przywalic w KK ? Tutaj sa opisane cele i uzycie srodkow Funduszu Koscielnego: http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/92/221/

Co by miec odopowiedni punkt odniesienia: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...5066&dzial=337
Sprawozdanie z wykonania budzetu RP z 2008.

Po pierwsze: 007 - dochody BP zestawienie ogolne - podatek dochodowy od osob fizycznych przyniosl niemal 38.66mld zl z calkowitej sumy przychodow ~253.55mld zl. Nieco ponad 15% dochodow budzetu. Jak ktos ma czelnosc wciskac kit, ze akurat na ten okropny kler poszly jej/jego podatki ? Magicy wieksi niz w Min Fin. Moze warto napisac do Donka, bo mu cos reforma finansow publicznych nie idzie, z pewnoscia takie talenty sie przydadza

(nawiasem mowiac, lekka dygresja - zwraca uwage, jak swietnie idzie pozyskiwanie srodkow od UE ).

Po drugie: 012 - Wydatki BP
Czesc 38 - Szkolnictwo Wyzsze, strony 62-63. Lacznie ponad 8mld zl. Tu pod wspieraniem dzialanosci dydaktycznej i pomocy dla studentow i doktorontow jest znaczaca czesc tych pieniedzy, ktore niby "ida dla ksiezy"

Pozycja 43 - Wyznania religijne oraz mniejszosci narodowe, strony 74-75 - 120mln zl, mozna zobaczyc szczegolowo wydatki, ktore min. ida na KK. Znaczaca wiekszosc stanowi FK, ktorego cele sa opisane wyzej i ktory wspiera nie tylko KK.

Oczywiscie, czepianie sie KK jest "uzasadnione", wystarczy porownac np. komponent administracji publicznej w pozycji 19 - budzet i instytucje finansowe (str 23-24). 5mld zl; badz KRUS - pozycja 72, strona 94, prawia 16mld zl wydatkow. No ale to nie jest problemem, tylko wspieranie szkolnictwa wyzszego, konserwacja zabytkow i dzialanosci charytatywnej Kosciolow. W koncu mozna to zmanipulowac, napisac bzdure, ze kase dostaja ksieza i przywalic kosciolowi

Na koniec: zalozmy, ze ochrzonych w KK jest ok. 90% Polakow. Z liczby 38.5mln obywateli stanowi to 34.65mln osob. Wg corocznego liczenia, liczba uczeszczajacych na msze niedzielna w zwykla niedziele oscyluje ok. 45%; czyli ok. 15.6mln Polakow regularnie korzysta z "uslug" Kosciola Katolickiego. Jesli dodac do tego swieta - Boze Narodzenie, Wielkanoc, Boze Cialo, uroczystosci rodzinne (sluby, chrzciny, komunie, pogrzeby), ta liczba jest z pewnoscia wieksza, o miliony. Przy tak duzej liczbie osob korzystajacych z "uslug" tej instytucji, na jakiej podstawie ktos smie cos sarkac o nieplaceniu na dane cele, jesli panstwo wspiera finansowo inicjatywy i instytucje, z ktorych korzysta drastycznie mniejsza liczba osob ?

PS. Zestawienie dochodow budzetu w zalaczniku, zestawienie wydatkow budzetu jest zbyt duzym plikiem by je zalaczyc.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf 002-SPIS TREùCI 2008.PDF (32,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: pdf 007-DOCHODY BP ZESTAWIENIE OGa¥EM (STR. 1.1).PDF (19,5 KB, 1 załadowań)
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:23   #30
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Obowiazkowy podatek na kościół katolicki?

Na Wyraka zawsze można liczyć
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.