Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 12:19   #151
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Smile Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

To może ja się wypowiem. Jako że chyba tylko raz zapytałam o coś na forum i zostałam grzecznie wysłana do wyszukiwarki tak pozostałam przy tej wyszukiwarce i nie wtrącałam się do żadnego wątku:P Mam 21 lat a z trądzikiem nie mogę sobie poradzić od mniej więcej 7 - miu lat, czyli według mnie to dosyć długo.
Przez kilka lat biegałam po wszystkich dermatologach w moim mieście i żadne rewelacyjne specyfiki nie pomagały, a jeśli nawet coś się zmieniało to tylko na chwilę. Moje rady:
1. Spróbuj znaleźć naprawdę mądrego dermatologa (są różne sposoby na stwierdzenie,że jest idiotą, na przykład to, że każdemu po kolei przepisuje to samo bez względu na to, że różnym osobom może dolegać co innego, moim osobistym sprawdzianem dla dermatologa jest wizyta w wakacje , jeśli lekarz przepisuje mi silne leki złuszczające na lato a na moje pytanie o filtry zaczyna się śmiać i pyta po co mi to i że wystarczy, jak kupię jakikolwiek krem spf 15 to znaczy że więcej a do niego nie pójdę ani ja ani nikt znajomy.)
2. Naprawdę dobrym pomysłem mimo wszystko jest lektura tego forum, a przede wszystkim biochemii, tam można się naprawdę doszkolić.
3. Nie sugerujcie się, że skoro coś wszystkim pomaga to wam też musi, każdy ma inną skórą i skóra z biegiem czasu może się zmieniać (ja miałam mega tłustą i nic na mnie nie działało, a mam teraz mega wrażliwą chociaż czasami się przetłuszcza, ale to jest wina moich eksperymentów:P)
4. Jeśli macie trądzik to musicie pamiętać że jest to jakby nie patrzeć przewlekła choroba i nie da się jej pozbyć jednym magicznhym środkiem, czy to wewnętrznym, czy to zewnętrznym
5. Skóra trądzikowa jest zazwyzcaj wrażliwa i na przykłąd w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem są nawilżające bezzapachowe kremy do cery alergicznej i wrażliwej.
6. Nie wiem, czy dieta wpływa na zmiany na twarzy, ale w moim przyapadku raczej w małym stopniu. Czasami kiedy mam problemy z żołądkiem rzeczywiście zjedzenie czegoś wysoce przetworzonego wychodzi na mojej twarzy, ale nie jest to reguła, więc sądzę że nie ma co przesadzać. Oczywiście jeśli uważacie że u was dieta ma wpływ na cerę to po prostu nie jedzcie tych rzeczy które wam szkodzą.
Dużo napisałam, ale mam nadzieję że przebrniecie, bo chcę jeszcze napisać co mi pomaga, a opis każdego z tych kosmetyków i innych rzeczy znajdziecie na forum oraz KWC.
A więc
1. Effaclar K la roche posay - kwasy, stosuje tylko na noc, mnie więcej co drugi, trzeci dzień
2. Vitella ictamo - pomaga mi na stany zapalne, leczy, stosuje sporadycznie, albo jak mnie mocno wysypie
3. Retin A - obecnie nie stosuje, bo boję się że moja skóra w lecie nie wytrzyma ataku kwasów i retinoidów, ale na jesień czy zimę stosowany raz lub dwa razy w tygodniu pięknie spłyca blizny, dzięki niemu prawie wszystkich się pozbyłam a miałam naprawdę sporo
4. Iwostin sensitia krem nawilżający - ze wszystkich wyprubowanych jako jedyny nie czyni szkody, dobrze nawilża i łągodzi
5. Łagodny żel do mycia twarzy - aktualnie olejek myjący z BU
6. Wysokie filtry cały rok - czasami działają na nerwy ale mi pomagają bardzo więc używam namiętnie - obecnie SVR 50 (ecran mineral teinte)
7. Puder jakiś tam, bo na razie nie mogę dopasować bez tallku i miki

I taka dodatkowa rada : podkłady, fluidy i korektory dostępne w każdym sklepie kosmetycznym, zwłaszcza te do cery trądzikowej będą szkodzić zamiast pomagać, bo wysuszają a to naprawdę nie jest wskazane w przypadku żadnej skóry, poza tym w większości przypadków zapychają.

przepraszam że tak się rozpisałam ale mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 12:59   #152
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

oklady z skrzypu i cebuli nie sa zadnym szarlatanstwem. ja osobiscie po 2 latach ponad leczenia sie u dermatologa najrozniejszymi maciami zrezygnowlam bo lekarze jedynie podleczja tradzik. stosowalam nastepujaca kuracje
nalewki ziolowe 2 razy dzienie do picia a co drugi dzien maseczka na 2 godziny z rozgotowanej cebuli. tradzik mi nie znikl ale odzywilo to moja zmasakrowana buzie.zmniejszylo ilosc syfkow.
pomada ojca grzegorza jak dla mnie nie byla skuteczna.
co do autorki watku wejdz na biochemie i poczytaj mozesz sprobowac pokombinowac cos z kwasami p. z migdalowym.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 22:45   #153
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Dokładna walka z trądzikiem pochłonie nie tyle dużo czasu co i pieniędzy.
Dopiero po 6 latach skorupy na twarzy postanowiłam coś z tym definitywnie zrobić.
Jako,że mam skóre atopową wszelkie "na skórne" kremiki i maście na trądzik od dermatologów były wykluczone. Po stosowaniu 2 dni wyglądałam jak papier ścierny, nie wspominając,że nawet twrzy nie mogłam dotknąć. Więc dostałam antywbiotyk- unidox.
Pozatym: regularnie czyszczenie manualne u kosmetyczki oraz piling kawitacyjny, kwasy i mikrodermabrazja. Codzienne, dokładne mycie twarzy po czym psiuk psiuk wodą termalną i krem matujący vichy - skinset na dzień i la roche posay - Hydreane Legere na noc. Po paru miesiącach nie pozostało ani śladu po trądziku.

Co prawda muszę zaznaczyć,że moim problemem był nie tyle zwykly trądzik co tona zaskórników (nie miewałam stanów zapalnych).

Pozdrawiam,
Lennonka

Edytowane przez Pani Lennon
Czas edycji: 2009-06-23 o 22:50
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 13:28   #154
annarice85
Raczkowanie
 
Avatar annarice85
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Nie dziwne że wysuszył bo takie ma zadanie, wysuszać pryszcze i dlatego zaleca się go stosować punktowo a nie smarować całą buzię po za tym żeby zmniejszyć efekt wysuszenia można używać kremy nawilżające tylko nie zaraz po zastosowaniu benzacne tylko na przykład na noc posmarować pryszcze żelem a rano nawilżyć cerę krememJ
annarice85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 09:52   #155
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Ja też tyle zcasu walczyłam, dopiero suplementacja diety zahamowala rozwoj tego syfu. Najwazniejszy jest jednak tryb zycia i zdrowe odzywianie. Tradzik to objaw, ze w organizmie czegos brakuje, badz jest czegos nadmiar.
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 10:13   #156
agatka11223344
Raczkowanie
 
Avatar agatka11223344
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 108
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

a co radzicie na blizny- dziury po trądziku??
agatka11223344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 08:52   #157
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

piling chemiczny. ja uzywam tego z avonu- z serii anew. po jakims czasie wyrownuje blizny
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 11:41   #158
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez agatka11223344 Pokaż wiadomość
a co radzicie na blizny- dziury po trądziku??
Wyszukiwarkę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 17:24   #159
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Hej no ja tez mam problemy z trądzikiem, od czasu do zcasu poajwiaja się te okropne pryszcze do tej pory leczylam sie sama roznymi soecyfikami z apteki, lecz ostanio poszlam do drematologoa, i przepisal mi masc DUAC i serie kosmetków z la roche...Już po jednym stosowaniu zauwałzyłam znacznie gładszą skorkę. no ale oczywiście pryszcze nie zniknęły jeszcze...mam nadzieje ze ta masc mi pomoze...napisze jakiebeda efekty..pozrdawiam i głowa do góry.
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 23:05   #160
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Jeśli chodzi o duac to efekty są świetne Stosuję tę maść/ten żel (różnie ludzie mówią) od 2 lat (oczywiscie z przerwami) i moja cera znacznie się poprawiła
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-03, 10:03   #161
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

A na blizny po trądziku, róbimy wiele świetnych rzeczy

Pierwsza to peelingi kwasami, które delikatnie złuszczają naskórek, druga to mikrodermabrazja- czyli bardziej inwazyjna metoda, ale jednocześnie przynosząca znacznie szybsze efekty. Trzecia, nieco bolesna to mezoterapia, polegająca na podawaniu specjalnych koktajli wygładzających blizny. Ostatnia stosowana w celu pozbycia się "blizn - uparciuszków" to laseroterapia. Najskuteczniejsza, ale i najdroższa ze wszystkich.

Moim zdaniem wybór jest więc szeroki
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 10:36   #162
agatka11223344
Raczkowanie
 
Avatar agatka11223344
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 108
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

dziękuję wam za odpowiedzi, no to biorę się do roboty
agatka11223344 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 11:26   #163
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

ja idę w poniedziałek na oczyszczanie twarzy,juz gorzej być nie może ale zobaczymy potem
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 10:39   #164
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

PO stosowaniu kilka dni masci duac oraz zelu z firmy la roche posay jest jeszcze gorzej. Twarz zrobila sie czerwopna, spięta, a na dodatek bardzo sucha i podrażniona, odstwilam na arzie te masci moze sie polpepszy...
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 11:31   #165
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Cytat:
Napisane przez karolina1141 Pokaż wiadomość
PO stosowaniu kilka dni masci duac oraz zelu z firmy la roche posay jest jeszcze gorzej. Twarz zrobila sie czerwopna, spięta, a na dodatek bardzo sucha i podrażniona, odstwilam na arzie te masci moze sie polpepszy...
musisz teraz bardzo mocno nawilzac skore wiem, ze wizazanki polecaja krem Physiogel. a duac nakladaj na twarz baardzo cienka warstwa po tym kilkudniowym odstawieniu.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 07:23   #166
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

mi to juz chyba nic nie pomoze(((
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 08:31   #167
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Cytat:
Napisane przez karolina1141 Pokaż wiadomość
mi to juz chyba nic nie pomoze(((
pomoze, pomoze, tylko musisz byc cierpliwa, bo sama wiesz, ze walka z tradzikiem trwa kilka miesiecy, a nawet kilka lat. ale nie wolno sie poddawac
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 11:15   #168
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

No masz racje tylko czasami to jest trudne...chcialoby sie zeby efekt byl natychmaistowy.....ale na dzien dzisijeszy to nie martwie sie tradzikiem lecz wlasnie ta sucha skorą,,kurcze kilka razy na dzien ja nawilzam i nie przynosi to skutku..dotykajac twarz mam wrazenie ze jest zupelnie inna...nie wiem wlasnie czym ja podraznilam czy ta mascia duac*(chociaz nakladalam bardzo cieniutko) czy tym zelem i kreme z serii la roche posay(effaclar, effaclar k)
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:53   #169
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Duac to maść która wysusza, chociaż mi nie podrażniła twarzy.. Ja przeważnie używam duacu na noc, a na dzień używam kremu mocno nawilżającego, i nie zauważyłam żeby moja skóra była spięta, sucha czy zacerwieniona Pozdrawiam
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 13:42   #170
JeanPatchett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

lecze sie juz 5 lat na tradzik, mam taki ktory powoduje małe dziurki na twarzy ,generalnie mam tak samo jak autorka i ku zaskoczeniu pani Dinary rowniez odtruwalam organizm co nic nie pomogło, zreszta zjadam jeden normalny posilek dziennie, stronie od słodyczy, tłustych rzeczy etc. wiec organizmu nie bylo z czego oczyszczać. dermatologa zmieniałam 3 krotnie, teraz jest niby ok, ale...
od 2 lat chce zeby przepisano mi izotetrynoine(izotek,cura cne etc.) ale dermatolog nie chce sie zgodzic. Do tego wszystkiego dochodzi to ze mam lagodne atopowe zapalenie skory i kremy przeciwtradzikowe nawet jesli na poczatku pomagały po jakims czasie powodują zaostrzenie sie tradziku.
Jedynym (moim zdaniem) głownym problemem mojej skory jest to ze jest cholernie tłusta, jakbym z zamiłowaniem po 2 godzinach od umycia twarzy smarowala ja kujawskim olejem.
Niewiem co mam robic, polecicie jakiegos dermatologa ktory by to przepisał w okolicach Jastrzębia-Zdroju ?Blagam nie prywatnie, lecze tyle rzeczy w moim organizmie, dodatkowo musze swoja twarz maskowac litrami podkladow takze kazda oszczednosc to dla mnie sukces.
JeanPatchett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:56   #171
sher_ry
Raczkowanie
 
Avatar sher_ry
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 245
GG do sher_ry
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
Co prawda muszę zaznaczyć,że moim problemem był nie tyle zwykly trądzik co tona zaskórników (nie miewałam stanów zapalnych).

lennonka, nie ukrywam, że widzę u ciebie bratnią duszę
kiedy zaczęłam się lepiej odżywiać, krosty ropne itp nie są moim problemem, lecz te nieszczęsne zatkane pory!!


Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
Pozatym: regularnie czyszczenie manualne u kosmetyczki oraz piling kawitacyjny, kwasy i mikrodermabrazja.
jakie to są kosmetyki? i czy "robi je nam" kosmetyczka?

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
Codzienne, dokładne mycie twarzy po czym psiuk psiuk wodą termalną i krem matujący vichy - skinset na dzień i la roche posay - Hydreane Legere na noc.
woda termalna? można ją kupić w aprece, czy gdzie? a ile kosztują te kremy matujące (i po co?)


mam nadzieję, że troche mnie oświecisz^^ )
dziękóweczka
__________________
zaczynam liczyć od 4.07.2009
długość włosów z przodu: 35 cm
długość włosów z tyłu: 40 cm

4.09.2009
z przodu: 37 cm
z tyłu: 41 cm

8.10.2009z przodu: 41 cm
z tyłu: 44 cm
sher_ry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 19:53   #172
mistrzuniiio
Raczkowanie
 
Avatar mistrzuniiio
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław/Heilbronn
Wiadomości: 61
GG do mistrzuniiio
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Heej ;]

mam ten sam problem walcze z pryszczami od ponad roku.. od kąd mieszkam w Niemczech.. tu woda jest taka twarda ze.. wrrr..
ciagle kupuje cos nowego do mycia wtarzy.. teraz mam taki srodek Clerasil, nie jestem pewna czy tak sie pisze a nie chce mi sie leciec do lazienki
myje tyn twarz i faktycznie pryszcze znikaja.. ale gdzie znikiem to w innym miejscu wyjdzie ;| i zostaja mi czerwone plamy po nich ;| wygladaja bardzo bardzo.. nieestetycznie ;|
chce sie wybradz do germatologa w sierpniu, lub do kosmetyczki jak najszybciej.. na oczyszczenie twarzy ale to tez jest kostowne ;|
chyba zmienie styl jedzenia jak mowila jedna z dziewczyn
mistrzuniiio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 19:56   #173
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

to ja to zawsze mam pecha co zrobic czas pokaze....a jakiego kremu nawilazajacego uzywasz?
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 16:36   #174
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Garnier "Intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry" <czerwony>

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Ale jeszcze maść z wiatminą "A" jest bardzo dobra, tylko,że jest strasznie tłusta,i jak się nią posmaruje to najlepiej siedzieć w domu i nigdzie nie wychodzić<nie nadaje się pod makijaż> ;D
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 18:38   #175
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

aha dzieki za info jutro kupie i wyprobuje
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 10:42   #176
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Wczoraj juz z tej bezilnosci na sucha skore posmarowalam j azwykla wazelina kosmetyczna oczywiscie tylko miejscami gdzie skora byla najgorzej przesuszona i widze efekt jest mniej ppdrazniona i jakby juz troche gładsza...
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 13:34   #177
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

wazelina może zatykac pory - na bardzo przesuszoną skórę zastosuj preparaty albo nawadniające, albo te przeznaczone dla skóry atopowej - takie kosmetyki dobrze nawilżają a są bezpieczne
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 09:32   #178
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

ja polecam krem Bambino ochronny.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 18:36   #179
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Cytat:
Napisane przez mistrzuniiio Pokaż wiadomość
Heej ;]

mam ten sam problem walcze z pryszczami od ponad roku.. od kąd mieszkam w Niemczech.. tu woda jest taka twarda ze.. wrrr..
ciagle kupuje cos nowego do mycia wtarzy.. teraz mam taki srodek Clerasil, nie jestem pewna czy tak sie pisze a nie chce mi sie leciec do lazienki
myje tyn twarz i faktycznie pryszcze znikaja.. ale gdzie znikiem to w innym miejscu wyjdzie ;| i zostaja mi czerwone plamy po nich ;| wygladaja bardzo bardzo.. nieestetycznie ;|
chce sie wybradz do germatologa w sierpniu, lub do kosmetyczki jak najszybciej.. na oczyszczenie twarzy ale to tez jest kostowne ;|
chyba zmienie styl jedzenia jak mowila jedna z dziewczyn
Ja powiem tak, wszystkie blizny jakie mam na twarzy zawdzieczam kosmetyczce. jesli na twojej skorze wystepuja jakiekolwiek zmiany ropne lepiej je wylecz a do kosmetyczki udaj sie jak bedziesz miala buzie pozbawiona "pryszczy" .zasada jest jedna tradzik najpierw trzeba wyleczyc, jak nic nie dziala od zewnatrz to wowczas siega sie po inne srodki (tabletki , zastrzyki).Dopiero jak sie wszystko ladnie zagoi na pyszczku mozna myslec o likwidowaniu blizn ale w zadnym razie nie zaczynaj swojego leczenia od wizyty u kosmetyczki
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 10:44   #180
karolina1141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z tradzikiem nic nie skutkuje :( prosze o pomoc !! :(

Czytałam własnie różne opinie na temat tego kremu Bambino, lecz mi on pasuje skora po nim jest gladsza, choć się troche świeci...powrocilam znowu do maści duac lecz stosuje ja tylko miejscowo, a nie jak zalecil dermatolog na cała twarz....
karolina1141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.