Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-01, 13:59   #2161
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ivory kowalska Pokaż wiadomość
Witam i poproszę o analizę składu dwóch kosmetyków rosyjskiej firmy NATURA SIBERICA:

1. Balsam dla włosów suchych 400 ml
Ingredients: Aqua, Behentrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Wheat Protein,
extracts: Rhodiola Rosea, Sophora Japonica, Thymus Vulgaris, Chamomilla Recutita, Cedrus Deodara
oils:Triticum Vulgare Germ, Pinus Sibirica, Abies Sibirica
Panthenol, Tocopherol, Ascorbic Acid, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Proteins, Keratin Amino Acids, Citric Acid, Parfum, Kathon

Zamieszczam dodatkowo fotki obu składów, bo w nawiasach przy wielu składnikach jest coś jeszcze dodane po rosyjsku ale nie wiem co
Skład wygląda bardzo odżywczo prawie same wyciągi roślinne, oleje i proteiny. Chemia, która stanowi bazę odżywki zredukowana do minimum. Nawet konserwanty jakieś takie "niewodczone"
Innymi słowy - bosko
Kładłabym na włosy bez chwili zastanowienia
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 14:03   #2162
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ivory kowalska Pokaż wiadomość
Witam i poproszę o analizę składu dwóch kosmetyków rosyjskiej firmy NATURA SIBERICA:

2. Szampon neutralny 400 ml
Ingredients: Aqua, Lauryl Glucoside, TEA-Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside
extracts: Bidens Tripartita, Glycyrrhiza Uralensis Fish, Chamomilla Recutita
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cellulose Gum, Kathon
Szampon faktycznie neutralny, a do tego bardzo łagodny jeśli chodzi o zastosowane detergenty. Cos dla miłośników braku SLES
Dodano wyciągi z uczepu trójdzielnego, lukrecji i rymianku.
Jest fajnie , można śmiało myć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 707 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-02, 16:19   #2163
Zielona^^
Przyczajenie
 
Avatar Zielona^^
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analize szamponu CHI Infra Shampoo

cabbage rose water, sodium laureth sulfate, concamidopropyl betaine, glycol disterate,polyquanterinum-10, hydrolyzed silk, hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane, panthenol,nettle, sage effect, rosemary extract, comfrey extract, thyme, lemon, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, disodium, parfum, zinc oxide, titanium dioxide, mica, boron nitride powder. Ufff.. z góry dziekuje
Zielona^^ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-03, 20:40   #2164
ivory kowalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję bardzo za analizę przekonałaś mnie do kupna i szamponu i odżywki, chociaż zapach obu jak dla mnie dosyć straszny cena przyzwoita bo za 400 ml przeliczając na złotówki wychodzi dwadzieścia parę złotych. Aaa doczytałam też na opakowaniu, że te kosmetyki mają certyfikat ecocert przyznawany kosmetykom ekologicznym. Poluje teraz na ich inne produkty bo mają w ofercie także kremy do twarzy, balsamy do ciała itp. Pozdrawiam
ivory kowalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 20:13   #2165
Douceur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 115
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Zielona^^ Pokaż wiadomość
Proszę o analize szamponu CHI Infra Shampoo

cabbage rose water, sodium laureth sulfate, concamidopropyl betaine, glycol disterate,polyquanterinum-10, hydrolyzed silk, hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane, panthenol,nettle, sage effect, rosemary extract, comfrey extract, thyme, lemon, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, disodium, parfum, zinc oxide, titanium dioxide, mica, boron nitride powder. Ufff.. z góry dziekuje
SLS, substancja myjąca, proteiny, ekstrakty, panthenol, konserwanty, barwniki, jakieś 'napachniacze', filtry przeciwsłoneczne... - mniej więcej w tej kolejności
Czyli generalnie powinien myć i przeciwdziałać przetłuszczaniu się włosów, coś tam zmiękcza i nawilża, ale generalnie nie wszystkie składniki są niezbędne
tak mi się wydaje, jak coś to proszę poprawić
Douceur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:05   #2166
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle Dziękuję ślicznie za analizę.
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-05, 10:26   #2167
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składu pianki: Wella, Wellaflex Loki i fale, Pianka energetyzująca do loków mocno utrwalająca.

Skład: Aqua, propane, Butane, PVP, VP/VA Copolymer, Isobutane, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Polyquartenium-16, Laureth-4, Chitosan, Isodecane, PCA, Dimethicone, Parfum, Decyl Glucoside, Iodopropynyl Butylcarbamete, Dimethiconol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Polyaminopropyl Biguanide

Bardzo zależy mi na utrwaleniu loków, ale nie mam doświadczenia z piankami. Czy koniecznie wysuszy mi włosy jeśli będę o nie dbała? No i ten filtr... dobry jest? W końcu lato, może dzięki temu moje włosy zyskają odpowiednią ochronę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 20:31   #2168
czarna porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar czarna porzeczka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 71
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, nie znalazłam na liście kosmetyków już przeanalizowanych, więc proszę o przeanalizowanie następującej odżywki do włosów :

Ziaja, Plantica, Odżywka Miód

skład:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (mineral oil), Aloe Barbadensis Extract,
Hydroxyppropyltrimonium honey, Panthenol,Simmondsia Chinesis Oil,
Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate,
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal,
Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.


__________________

"- A ty kto?
- Dobra wróżka...
- Z siekierą?
- A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?"


Edytowane przez czarna porzeczka
Czas edycji: 2009-07-05 o 20:33
czarna porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 10:06   #2169
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Na allegro znalazlam zestaw Tresemme Thermal Recovery. Nie znam wogole tej marki. Wobec tego prosze o zanalizowanie odzywki z tej serii. Sklad znalazlam na wizazu, wiec nie wiem czy jest kompletny.

Tresemme Thermal Recovery - odzywka do wlosow zniszczonych i przesuszonych, uszkodzonych przez cieplo prostownicy.
Sklad: aqua, sodium laureth sulface, cocamidoporopyl betaine, ammonium chloride, hydrolyzed kreatin, ascorbic acid, panthenol, tocopheryl acetate, biotin, barbadensis leaf juice, polysorbate 20, terasodium edta, citric acid, hexylene glykol, triethanolamine, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool.

Z gory dziekuje

Edit: 'Estelle' mozesz mi podac nazwe odzywki (lub balsamu), ktory uwazasz za swoj naj bo w postach przeczytalam, ze znalazlas juz swojego ulubienca
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 112378.jpg (119,2 KB, 14 załadowań)
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2009-07-06 o 12:31 Powód: dopisek
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 11:27   #2170
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu Timotei z henną, bo wyszykiwarka nic nie znalazła:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13, Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropylbetaine, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzene Sulfonate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Propylene Glycol, Lawsonia Intermis, Glucose, PPG-9, Mica, CI77491, CI 77499
Nic, co mogłoby pielęgnować włosy.
Detergenty, silikon i odrobinka wyciągu z henny [reszta nieistotna z punktu widzenia włosów].
Lipa
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 11:42   #2171
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Pez Pokaż wiadomość
Cytat:
Inter Fragrances, Seboradin Niger, Lotion z czarną rzodkwią

Skład: Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Hypericum Perforatum Extract, Pine Oil, Raphanus Nigra Extract, Calamus Extract, Coriander Oil, Thymol, Tea Tree Oil, Castor Oil.

i

Inter Fragrances, Seboradin, Intensywna kuracja w ampułkach do włosów potrzebujących silnego wzmocnienia i regeneracji

Skład: Aqua, Alcohol (and) Propylene Glycol (and) Diethyl Phthalate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hypericum Perforatum Extract, Calamus Extrat, DMDM Hydantoin, Raphanus Nigra Extract, Dehydroacetic Acid (and) Imidazolidynyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and)Triethylene Glycol, Nicotinamide, Quanternium-80, Pyridoxine Hydrochloride, Parfum, Aloe Barbadensis Extract, Tea Tree Oil, Thymol, Coriander Oil, Castor Oil, Colour CI 17200.

Mam prośbe o wskazanie różnicy w składzie między tymi dwoma kosmetykami. Tzn. ja widzę, nie znając się na nazwach składników, że ich lista w przypadku ampułek jest dłuższa, ale czy jest w nich coś wartościowego jeśli chodzi o ekstrakty, co uzasadniałoby wyższą cenę ampułek w stosunku do lotionu. Czy substancje aktywne są te same, a różnią się jedynie opakowaniem?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ampułki mają trzy dodatkowe składniki odżywcze:
- witaminę B3
- chlorowodorek pirydoksyny [postać wit. b6]
- wyciąg z aloesu
Trudno okreslić na podstawie samego składu, czy stężenia wspólnych składników w ampułkach są wyższe [to determinowałoby również wyższą cenę], a także czy dodatek tych trzech substancji ma ekonomiczne uzasadnienie dla różnicy w cenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 548 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 11:50   #2172
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Karmelka87 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze a analize szamponu:
Pollena - Savona, Family splash z ekstraktem z pokrzywy i witaminami
Sklad: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Parfum (Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal), Propylene Glycol, Aqua Urtica Dioica Extract, Polysorbate 20, Aesculus hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Calcium Pantothenate, PABA, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI19140, CI 42051.
Taki przeciętny szampon, ale spełnia obietnice producenta.
Zawiera, zgodnie z nazwą - wyciąg z pokrzywy, a do tego dodatkowo wyciąg z kasztanowca.
Witaminki też są: A, E, B-5 i kwas linolowy [składnik wit F].
Zatem jest całkiem porządny.
Z zastrzeżeniem jednak, iż zawiera mieszankę, która może wysuszyć [sól i SLES].
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:01   #2173
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Gosia19011983 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu BALSAMU SYOSS PROFFESSIONAL PERFORMANCE SHINE BOOST CONDITIONER 2:
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, QUATERNIUM87, POPYLENE GLYCOL, ISOPROPYL MYRISTATE, DISTEAROYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, PANTHENOL, CITRIC ACID, STERAMIDOPROPYL DIMENTHYLAMINE, CETEARETH 20, SODIUM METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE.
Mogłabym napisać dokładnie to co tu:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2030
i tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1988

Dlaczego? Bo te wszystkie odżywki Syoss wyglądają tak samo
Różnią się jedynie k0lejnością zastosowanych składników/użytymi stężeniami substancji czynnych, których i tak jest raczej mało.
Podsumowując - uważam, że to jakaś ściema
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 550 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:12   #2174
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
witam
zmówiłam odżywkę ze sklepu :
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100002
bardzo proszę o jej analizę

Skoncentrowana odżywka do włosów -sklep naturalne piękno

inci:deionised water,stearalkonium chloride,cetrimonium chloride,polyquaternium 7,cetyl alcohol,hydroxyetyl cellulose,stearyl stearate,quaternium80, hydrolysed keratin,amino acids,guar hydroxypropyl trimonium chloride,sodium hydroxide,lactic acid,disodium,edta,phenox yethanol,caprylyl glycol

zastnawim się czy można ją dodać do olejków na noc??
Jeśli na same włosy, to można spróbować.
Położenie na skalp na całą noc może jednak grozić podrażnieniem [rekacja na phenoxyethanol].

Sama odżywka nie ma w sobie nic odżywczego poza keratyną/aminokwasami [jakimi?]. Bardzo zwyczajna. Pozostaje mieć nadzieję, że są one użyte w skutecznych stężeniach.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:23   #2175
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
bardzo bym prosiła o analizę odżywki Absolut Repair.

Widziałam analizę maski i szamponu i az sie zdziwiłam że odzywka nie jest przeanalizowana.
Domyślam się, że skład nie jest zbyt bogaty ale moje włosy nie są po niczym tak gładkie, miękkie i miłe w dotyku ( a testowałam na prawde dużo odżywek i masek, profesjonalnych i nie) i zastanawiam się nad zakupem kolejnego opakowania

skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
W tej odżywce nie ma nic!!!
Same popularne i występujące niemal we wszystkich innych odżywkach bazowe składniki-emolienty: cetearyl, cetyl, amodimethicone... Filtr UVB. Reszta to konserwanty i takie tam, zupełnie nic nie robiące dla włosów.
Jedyne co to 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ale jest obecny w minimalnej wielkości, mniej go niż środków zapachowych
Ten składnik jest typowy dla produktów L'oreal'a, więc może warto poszukać tańszego zamiennika, np. z gamy Elseve, która ma wręcz lepsze składy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 551 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:33   #2176
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Proszę o analizę
Wella SP Hydro - maska do włosów suchych
aqua, cetearyl alcohol, glycerin, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, panthenol, dimethicone, parfum, methylparaben, prunus dulcis, limonene, hexylene glycol, benzyl salicylate, linalool, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, glucose, fructose, urea, dextrin, sucrose, CI 15510, alanine, glutamic acid, aspartic acid, CI 47005, nicotinate

z góry dziękuję
Skład wydał mi się trochę chaotyczny, ale w ogólnej ocenie źle nie jest, chociaż jak na produkt profesjonalny mogłoby być lepiej.
Dużo gliceryny i panthenolu - głównie te składniki odpowiadać będą za nawilżenie włosów.
Wspomagająco dodano słodkich migdałów [olej, ekstrakt?] a pod koniec składu znalazły się takie substancje jak fruktoza i kwas glutaminowy, które zatrzymują wodę i działają odżywczo.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:54   #2177
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez IwOOOnek Pokaż wiadomość
Witam.
Bardzo proszę o analize tych oto 2 produktów: Garnier Neril Rewitalizujący szampon i tonik do włosów wypadających.
Zarówno szampon jak i tonik zdaniem producenta ma za zadanie: "Wspomaga procesy przeciwdziałające wypadaniu włosów w przypadku podrażnienia skóry głowy, nieuwarunkowanego chorobowo zaburzenia procesu odżywiania włosów, silnego łupieżu, niedrożności kanalików włosowych".
Mam jeszcze pytanie od nośnie składu? co jest w tych produktach takiego że zdaniem producenta na początku kuracji następuję silniejsze wypadanie włosów, które później maja być zastąpione nowymi... Z góry dziękuje...

OTO SKŁAD:
Garnier, Neril Haar - Reaktiv (rewitalizujący tonik do włosów wypadających)
[I]aqua, isopropyl alcohol, arginine, betula alba, biotin, camphor, capric acid, caprylic acid, chamomilla recutita, ci 42090, ci 60730, citric acid, equisetum arvense, glycine, histidine, leucine, linoleic acid, linolenic acid, lysine, menthol, methionine, panthenol, peg-49 hydrogenated castor oil, peg-5 stearyl ammonium lactate, piroctone olamine, proline, propylene glycol, retinyl palmitate, serine, sodium riboflavin phosphate, sodium salicylate, tocopheryl acetate, urtica dioica, valine, parfum.
Pogrubioną czcionką zaznaczyłam substancje, które odżywiają włosy i cebulki. Bez wchodzenia w szczegóły - znajdują sie tu wyciągi z ziół o potwierdzonym działaniu na włosy, witaminy a także bogaty zestaw aminokwasów, które szczególnie rzadko spotyka się w kosmetykach, a które mają bardzo istotną rolę w odżywianiu cebulek i budowie tkanki włosa.

Czemu wypadanie? Zazwyczaj tłumaczy się to pobudzeniem uśpionych cebulek do pracy. Taka cebulka "trzyma" włos, który zakończył już cykl życia, ale jeszcze go nie "wypuszcza". Pobudzona, zaczyna wytwarzać nowy włos, który wypycha ten stary. Proces ten zagęszcza się w czasie i może wywołać wrażenie bardziej, niż normalnie, wypadających włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 537 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 12:59   #2178
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez IwOOOnek Pokaż wiadomość
Garnier, Neril, Rewitalizujący szampon do włosów wypadających
aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, capric acid, caprylic acid, carbomer, citric acid, cocamidopropylamine oxide, linoleic acid, linolenic acid, methionine, oleic acid, palmitic acid, PEG-7 glyceryl cocoate, polysorbate 20, sodium benzoate, sodium hydroxide, sorbic acid, stearic acid, zinc pyrithione, parfum
Szampon składem nie powala.
Zwykły kosmetyk myjący z dodatkiem witamiy F i metioniny.
W samej końcówce substancja przeciwłojotokowa, może ona też pełnić jedynie funkcję konserwantu. Mało odżywczy dla cebulek i włosów.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:11   #2179
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agarrada91 Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o analizę kosmetyku :
Wella Shockwaves Ujarzmij Krem po prostu proste

Skład: Aqua, dimethicone, sorbitol, carbomer, aminomethyl, propanol, benzyl alcohol, va/crotonates copolymer, vp/va copolymer, pvp, dmdm hydantion, parfum, ppg-1-peg-9, lauryl glycol, ether, peg-40 hydrogenated castor oil, mica, ci 77891, linalool, citronellol, limonene, hexyl cinnmal, polyaminopropyl biguanide ,

Czy faktycznie chroni przed wysoką tempetaura..?
Osobiście uważam, że nic nie chroni przed wysoką temperaturą. Składniki co najwyżej mogą niwelować lub naprawiać skutki zniszczeń wywołanych tym czynnikiem. Ale nigdy w pełni tego nie zrekompensują.

Co do samego kremu, sorbitol jest substancją odpowiedzialną za utrzymanie wilgoci. Kosmetyk zawiera dość sporą ilość substancji utrwalających fryzurę, z czego można wnioskować, że właśnie na tym będzie się opierać jego prostujące działanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 537 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 13:19   #2180
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dostałam w prezencie krem nablyszczajacy, czy to dobry produkt i czy warto go uzywac? . bardzo proszę o jego analizę,

John Frieda Frizz Ease Flawless Finisching Creme

Skład: Aqua , Persea Gratissima, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Isostearyl Palmitate, Glyceryl Sterate, PVP, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Triethanolamine, Sorbitan Oleate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate, Crosspolymer, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phospate, Steardimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Perfum, CI 16035, Benzyl Benzoate, Benzol Salicylate, Citronellol, Geraniol, Xenyl Cinnamal, Hydroxycitronellol, Linalool

Edytowane przez astra85
Czas edycji: 2009-07-07 o 19:24
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:06   #2181
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poprosze o analize kosmetyków firmy Dr. Kurt Wolff
1
ALPECIN
MEDICINAL
SPECIAL
WITAMINIZOWANY TONIK
do włosów i skóry głowy


Aqua, Isopropyl Alcohol, Ethoxydiglycol, Humulus Lupulus, Propylene Glycol, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Parfum, Laureth-10, Undecylenamide DEA, Linoleic Acid, Menthol, Hydroxycitronellal, Sulfur, Limonene, Benzyl Salicylate, Thymol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Benzoate, Amyl Cinnamal, Anise Alcohol, Isoeugenol, Linalool, Quinine HCL, Retinyl Acetate.

2
ALPECIN TONIK Z KOFEINĄ PO UMYCIU WŁOSÓW

Aqua, Alcohol Denat., Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Menthol, Caffeine, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Linalool, Tocopheryl Acetate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Retinyl Acetate.
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy

Edytowane przez eyee
Czas edycji: 2009-07-07 o 17:09 Powód: podanie firmy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 17:09   #2182
skye17
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Burdelowo
Wiadomości: 32
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witajcie

Kupiłam właśnie na Allegro maskę regenerującą z olejkiem kokosowym firmy EstetiQ System - 500 ml. Kosztuje 12, 50 zł i tak się teraz zastanawiam, czy za te niewielkie pieniądze kupiłam coś dobrego. Ja jestem zmiażdżona potęgą Waszej wiedzy dlatego proszę o pomoc Moje ukłony Bardzo gorąco proszę o analizę maski. Pozdrawiam


Podaję skład maski: wg kolejności na opakowaniu

-aqua
-cetearyl alcohol
-cetrimonium chloride
-c-12-13 alkyl malate
-hydrogenated coconut oil
-elhylexyl stearate
-parfum
-polyquaternium-32
-parrafiniumliquidum
-hydroksypropyl guar
-hydroksypropyltrimonium chloride
-citric acid
-benzyl salicylate
-coumarin
-benzyl alkohol
-methylchloroisothiazolino ne
-methylisothiazolinone

Edytowane przez skye17
Czas edycji: 2009-07-07 o 17:19
skye17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 21:58   #2183
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, dziękuje Ci za odpowiedź

Kupilam ampulki Seboradin, a potem zaczelam żałować, ze moze lotion bylby wydajniejszy, ale widze, że ampułki działają i polecam zapuszczajacym.
__________________
Nirvanasatkam
Pez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:25   #2184
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czyli jeśli dobrze rozumiem Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon nawiżająco - regenerujący ekstrakt z miodu i proteiny mleczne
nie posiada sylikonów?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone


Czy to nie jest ten potworek?
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-08, 10:57   #2185
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Czyli jeśli dobrze rozumiem Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon nawiżająco - regenerujący ekstrakt z miodu i proteiny mleczne
nie posiada sylikonów?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy to nie jest ten potworek?
Pogrubiony przez Ciebie składnik to łagodny detergent Szampon nie zawiera silikonów
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:24   #2186
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam co sądzicie o tym szamponie :CZY JEST ON ŁAGODNY(pani w sklepie powiedziała ze może wysuszać,stosować go raz na jakiś czas,ja mam pasemka i dlatego chcę go kupić)

KALLOS SILVER REFLEX

AQUA ,CETRIMONIUM CHLORIDE ,COCAMIDOPROPYL BETAINE,PEG-15 COCOPOLYAMINE,TRIETHANOLA MINE, SALICYLIC ACID, CITRIC ACID, BASIC RED 76,BASIC BLUE 99,PARFUM

Z góry dziękuje za analizę pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 40.jpg (28,1 KB, 3 załadowań)
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2009-07-09 o 15:28
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 15:32   #2187
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle bardzo proszę o analizę "Płynu do kręconych włosów", firmy Marion.


sklad: Aqua, Glycerin, Polyquaternium-72, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Acrylates/Stearth-20 Methacrylate Copolymer, Peg-12 Dimethicone, Triethanolamine Hydrolyzed Keratin, Cocamidopropyl Betaine, peg-40 Hydrogenated Castor oil, Panthenol, Parfum, Benzyl Alcohol and Methylchloroisothiazolino ne and methylsothiazolinone.

Przepraszam jeżeli coś przekręciłam.
Producent obiecuje odświeżenie i nawilżenie loków i fal.
Pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 11:49   #2188
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ESTELLE przejrzalam liste wszystkich ocenianych kosmetykow do wlosow i nie znalazlam nic na temat Waxa a jestem ciekawa Twojej opini. Podaje sklad: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne i Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate. Na forum o Wax-ie zadalam pytanie dotyczace SLS w skladzie tej odzywki tj. dlaczego tak szkodliwy skladnik chemiczny znajduje sie w odzywce do wlosow polecanej dla kobiet nawet po chemioterapii, nikt nie odpowiedzial mi na te pytanie, wiec zwracam sie do ciebie o pomoc i rade. Jestem w ciazy i zastanawiam sie teraz czy moge bezpiecznie stosowac Wax-a. Bede wdzieczna za odsylacze jezeli byl juz poruszany ten temat.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-07-10 o 11:50
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 12:07   #2189
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
ESTELLE przejrzalam liste wszystkich ocenianych kosmetykow do wlosow i nie znalazlam nic na temat Waxa a jestem ciekawa Twojej opini. Podaje sklad: Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne i Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate. Na forum o Wax-ie zadalam pytanie dotyczace SLS w skladzie tej odzywki tj. dlaczego tak szkodliwy skladnik chemiczny znajduje sie w odzywce do wlosow polecanej dla kobiet nawet po chemioterapii, nikt nie odpowiedzial mi na te pytanie, wiec zwracam sie do ciebie o pomoc i rade. Jestem w ciazy i zastanawiam sie teraz czy moge bezpiecznie stosowac Wax-a. Bede wdzieczna za odsylacze jezeli byl juz poruszany ten temat.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1395

Myślę, że o SLS w produktach kosmetycznych będzie w wątku "Biochemia w ciąży".

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2009-07-10 o 12:09
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:30   #2190
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1395

Myślę, że o SLS w produktach kosmetycznych będzie w wątku "Biochemia w ciąży".
Dzieki ci bardzo WEEGIRL
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.