Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-07, 15:02   #451
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
dziekuje dziewczyny ale i tak wydaje mi sie ze "na zywo" wyglada lepiej niz na zdjeciach.

z prostowaniem nie mam problemu. zazwyczaj prostuje podsuszone wlosy, na pianke i jest ok.
Bardzo twarzowa fryzura! Zawsze zazdrościłam dziewczynom z pełnymi ustami, że mogą sobie na boba pozwolić ja bym w takiej fryzurze "zginęła".

Ale coś mnie dręczy... prostujesz LEKKO PODSUSZONE włosy PROSTOWNICĄ? mam nadzieję, że mówisz o prostowaniu na szczotce, bo prostownica plus choćby lekka wilgoć na włosach to zabójstwo dla włosów...


Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Co do kościoła to mam inne zdanie. Mnie nie przeszkadza, że ktoś codziennie biega. Każdy robi to co lubi i co uważa za dobre dla siebie. A będąc wierzącym (wszystko jedno jakiego wyznaia) to albo się przyjmuje wszystkie zasady danej religi i po prostu się wierzy albo nie... ja nie czuję półśrodków ... Ja jedynie nie lubię jak ktoś próbuje narzucić mi swój punkt widzenia i jeśli mam inne zdanie to uważa mnie za kretynkę. Mam w rodzinie buddystkę i wyznawców islamu, znajomych adwentysów i prawosławnych i jakoś potrafimy sie dogadać, ale każde z nas szanuje wybory innych. I czasami podyskutujemy sobie o różnicach ale nigdy ie narzucamy swojego zdania.
Chodziło mi właśnie o to, co już napisały dziewczyny jak widzę - o hipokryzję połączoną z tym codziennym bieganiem do kościoła. Jeśli ktoś rzeczywiście stosuje się do zasad wiary i ma potrzebę chodzić tam każdego dnia - brawo! Ja niestety spotykam się głównie z hipokrytami biegającymi na mszę na pokaz (bo co by to było, gdyby sąsiadka spod trójki wyczaiła, że go na mszy nie było...). Moja babcia też wiecznie z różańcem w ręku, a diabłem, bojcorą, egoistką i jędzą podszyta...

Zazdroszczę Ci takiej wielokulturowej rodziny - osobiście pasjonuję się innymi wyznaniami, mam w domu masę książek na ten temat. Piszę nawet licencjata o pozycji i roli kobiety w rodzinie muzułmańskiej (może mogłabyś rodzinę podpytać jak to naprawdę wygląda w ich ocenie? albo jakiegoś maila mi skołować na mały wywiadzik? o ile oczywiście osoby wyznające islam chciałyby mi coś podpowiedzieć fajnie byłoby zdobyć kilka informacji od praktykującej osoby znającej temat, lub choćby mieć kontakt w razie nagłej poważnej merytorycznej wątpliwości ). Absolutnie się zgadzam, że różnica wyznań / kultur to żaden powód do konfliktów, jeśli ma się do czynienia z inteligentnymi ludźmi różnice poglądów występują też między wyznawcami tej samej religii.


Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Podoba mi sie jak jest np w USA, pastorzy, ciemnoskore chory ktore spiewem i swa radoscia tak zarazaja i czlowiekowi sie cieplo robi na serduchu- slowa bardzije docieraja. nawet schola duzo pomaga, choc to nie to samo.
dokładnie o tym myślałam, pisząc posta o schematach w praktykowaniu katolicyzmu kilka godzin temu


Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja dziś się wyżywam kulinarnie - od rana przy garach: rano placki z jabłkami w ilościach hurtowych a teraz łosoś z sosem malinowym na ryżu + sałata
Placki z jabłkami

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Witam Z pełną świadomością proszę o przyjęcie mnie do grona minerałocholiczek
Witamy
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:09   #452
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Bardzo twarzowa fryzura! Zawsze zazdrościłam dziewczynom z pełnymi ustami, że mogą sobie na boba pozwolić ja bym w takiej fryzurze "zginęła".

Ale coś mnie dręczy... prostujesz LEKKO PODSUSZONE włosy PROSTOWNICĄ? mam nadzieję, że mówisz o prostowaniu na szczotce, bo prostownica plus choćby lekka wilgoć na włosach to zabójstwo dla włosów...
dzieki. wiem wiem. no moze przesadzilam w tym LEKKO podsuszone. chodzi mi o to ze najlepiej sie prostuja (prostownica) kiedy jeszcze nie sa na maksa suche ale juz nie wilgotne, nie wiem jak to opisac. ale ja rzadko prostuje, a ostatnio zrezygnowalam z suszarki zeby wlosow nie dobijac wlasnie. ale niedlugo pewnie bede musiala bardziej z suszarka na szczotce prostowac niz prostownica.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:22   #453
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Witam Z pełną świadomością proszę o przyjęcie mnie do grona minerałocholiczek

Moja przygoda zaczęłam się bardzo niewinnie na początku roku
Od pseudominerałów Rimmela i minerałów Essence. Nie od dziś wiadomo, że proszki, nie tylko mineralne mają silnie uzależniające działanie
Później przyszła pora na podstawową mineralną firmę EDM, a dalej wszystko potoczyło się jak lawina

Przetestowałam kilka firm, ale nadal nie mam swojego faworyta. Ba, nie mam nawet jednego pełnowymiarowego opakowania
Pasuje mi kilka firm, próbki starczają mi na długo więc dlatego nie mogę się zdecydować Ehh, gdybym miała nieograniczone fundusze
Witamy
Podziel sie swoimi wrazeniami na watkach poszczegolnych firm, wielu osobom przydadza sie opinie o uzywaniu kilku marek. Swieze spojrzenie jest zawsze mile widziane, a takze wnioski po kilkumiesiecznym obcowaniu z mineralami i byc moze porzuceniu na ich rzecz tradycyjnej kolorowki
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:26   #454
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Winlyem przesylka dowolnej olosci blyszczkow OCC kosztuje 10dol, ktoras z dziewczyn to ustalila juz, ja nie bede robic bo mnie nie bylo wtedy a nie bede dla siebie juz brac


Paula przekonuje sie coraz bardziej ze Ty cool powinnas wszedzie obstawiac, a fryzurka bardzo ladna i pasuje mi do CIebie, jak i kolor

IlonaP dawaj te placki z jablkami (z maslanka? czy nalesnikowe? czy?) przepis mistrzynio
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-08-07 o 15:28
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:28   #455
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Winlyem przesylka dowolnej olosci blyszczkow OCC kosztuje 10dol, ktoras z dziewczyn to ustalila juz, ja nie bede robic bo mnie nie bylo wtedy a nie bede dla siebie juz brac
hmmm ale na stronie jest informacja, że wysyłka miedzynarodowa niewielkiej paczki kosztuje 15$ ... pytanie ile lakierów zaliczy się jako mała paczka. zobaczymy co mi odpisza
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:32   #456
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
dzieki. wiem wiem. no moze przesadzilam w tym LEKKO podsuszone. chodzi mi o to ze najlepiej sie prostuja (prostownica) kiedy jeszcze nie sa na maksa suche ale juz nie wilgotne, nie wiem jak to opisac. ale ja rzadko prostuje, a ostatnio zrezygnowalam z suszarki zeby wlosow nie dobijac wlasnie. ale niedlugo pewnie bede musiala bardziej z suszarka na szczotce prostowac niz prostownica.
Mam pytanko dziewczyny...chwalicie sie tu fryzurkami a ja nawet nie wiem jak wygladacie Co rusz ktoras jakims zdjeciem sie chwali a ja nie wiem o co kaman? Podpowiecie cos?
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:36   #457
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Witamy
Podziel sie swoimi wrazeniami na watkach poszczegolnych firm, wielu osobom przydadza sie opinie o uzywaniu kilku marek. Swieze spojrzenie jest zawsze mile widziane, a takze wnioski po kilkumiesiecznym obcowaniu z mineralami i byc moze porzuceniu na ich rzecz tradycyjnej kolorowki
Na pewno podzielę się spostrzeżeniami
Używając tradycyjnej kolorówki myślałam, że jestem blado-beżowa
Blada, bo brałam najjaśniejszy lub drugi w kolejności, a beżowa-gdy do wyboru są pomarańcze, beże i róże, to stawiałam na beż

A tu proszę, ja żółto-oliwkowa jestem Nawet z naciskiem na oliwkę (kiedyś nawet nie znałam takiego koloru )I wcale nie taka blada, jak mi się wydawało
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 15:36   #458
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Selene
czasem któraś tutaj wrzuci jakieś swoje zdjęcie (tak jak teraz Paula, żeby fryzurę pokazać), nasze fotki są też zamieszczane w wątkach: PRZED/PO oraz "Makijaże wykonane kosmetykami mineralnymi". Zajrzyj też na blog Cathy (link w jej podpisie) - zamieściła fotki z niedawnego zlotu minerałoholiczek (naturalnie nie wszystkich ). No i niektóre z nas ujawniają się na avatarach - np. ja

Edit: No i zapomniałabym - te które znają się już z imienia i nazwiska (np. dzięki wspólnym zamówieniom) oglądają się wzajemnie na portalach społecznościowych heh... Swoją drogą dziś miałam mały nalot wizażanek na nk
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-08-07 o 15:39
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:39   #459
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Paula przekonuje sie coraz bardziej ze Ty cool powinnas wszedzie obstawiac, a fryzurka bardzo ladna i pasuje mi do CIebie, jak i kolor
bardzo mozliwe, ale musze przyznac ze nie cierpie u siebie efektu jaki daja odcienie cool, robie sie straszliwie czerwona na twarzy, az nienaturalnie. mimo ze chlodny ze mnie typ to o wiele lepiej sie czuje w bezach/ neutralach (choc wiekszosc z tych drugich mnie poszarza bardzo)

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Mam pytanko dziewczyny...chwalicie sie tu fryzurkami a ja nawet nie wiem jak wygladacie Co rusz ktoras jakims zdjeciem sie chwali a ja nie wiem o co kaman? Podpowiecie cos?
znaczy ze nie widzisz zdjec?
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:43   #460
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
hmmm ale na stronie jest informacja, że wysyłka miedzynarodowa niewielkiej paczki kosztuje 15$ ... pytanie ile lakierów zaliczy się jako mała paczka. zobaczymy co mi odpisza
quesadila
Raczkowanie



Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 183


Dot.: Wspólne zakupy kosmetyków mineralnych - część II
....
Mam wiadomość z OCC, tych od lakierów do ust.
Otóż czy się zamówi 1 sztukę, czy 10, przesyłka kosztuje 15$
Jeśli zamowi się on-line to zanim sfinalizuje się zakupy przy pomocy pay-pala, oni prześlą poprawioną fakturę z odpowiednią kwotą za sziping.
Dopiero wtedy płacimy.
....


-------------------------------------
takie byly deklaracje
...lakiery do ust- dla wtajemniczonych
http://www.youtube.com/watch?v=Hz9rYC5zvtM&feature=fvst
Hexxana
rozwielitka chcę lakier do ust, pick me pick me!
LIP TAR: NSFW
WhiteInnocent
1 lakier z OCC LIP TAR: NSFW (intensywna czerwień)
szyna
agabil1
IlonaP
cathy
WinlyEm
faa
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-08-07 o 15:51
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 15:52   #461
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

OCC - mam odpowiedz edit: odnośnie tego co napisałaś Pastereczko, quesadila nie ma racji ze 15$ niezależnie od ilości.

15$ to cena wysyłki "small package"- jest to na prawde mała przesyłka, koperta bąbelkowa- przy zamówieniu zbiorowym przesyłka jest wyższa bo pakują w kartonik. np za 15 szt lakierów- wynosi 42,5 $ co wychodzi przy 15 szt niecałe 3$ na głowę

szczegóły później musze leciec do domku
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-08-07 o 15:57
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 15:59   #462
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Selene
czasem któraś tutaj wrzuci jakieś swoje zdjęcie (tak jak teraz Paula, żeby fryzurę pokazać), nasze fotki są też zamieszczane w wątkach: PRZED/PO oraz "Makijaże wykonane kosmetykami mineralnymi". Zajrzyj też na blog Cathy (link w jej podpisie) - zamieściła fotki z niedawnego zlotu minerałoholiczek (naturalnie nie wszystkich ). No i niektóre z nas ujawniają się na avatarach - np. ja

Edit: No i zapomniałabym - te które znają się już z imienia i nazwiska (np. dzięki wspólnym zamówieniom) oglądają się wzajemnie na portalach społecznościowych heh... Swoją drogą dziś miałam mały nalot wizażanek na nk
Zdjecia u Cathy juz widzialam Pierwsza wylapalam Dominike, bo mi moja kolezanke przypomina

PAULO 86...Widzialam wcześniej zdjęcia, zaczęlam coś majstrować przy ustawieniach żeby szybciej sie poruszac, ale nie pamietam zebym cos ze zdjeciami ruszala, moze po prostu nie moge znalezc twojego postasprobuje znalezc jeszcze raz, moze mi umknął
Ciebie Violett po avatarku poznaje wiec jest mi latwiej Moze bede miala okazje kiedys Was zobaczyć osobiscie
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 16:02   #463
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Violett - zadzwonię do siorki i zapytam czy mogę podać Tobie je nr tel. Jeśli się zgodzi to sobie zadzwonisz i porozmawiasz. (Jeli masz na imię Wioleta to Twoja imienniczka )
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 16:31   #464
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

ja smażę placki, naleśniki różnej maści, za każdym razem trochę inaczej coby nudno nie było
dziś było zsiadłe mleko
często mleko zamieniam na jogurt / kefir / maślankę / serek wiejski



PLACKI Z JABŁKAMI

2 szklanki mąki [zmieszałam orkisz 700 i 3000]
1-1,5 szklanki zsiadłego mleka [tu trzeba na wyczucie, ciasto ma być bardzo gęste ale jednak lejące]
1 jajko
1/2 łyżki cukru
1/2 łyżeczki sody
szczypta soli

mieszamy wszystko, odstawiamy minimum na kwadrans. dodajemy pokrojone w plasterki jabłka, ilość dowolna
kładziemy łyżką małe placuszki i smażymy na posmarowanej olejem patelni - przewracamy gdy na powierzchni robią się bąbelki a krawędzie będą zasklepione
podajemy posypane cukrem z cynamonem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 16:42   #465
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Violett - zadzwonię do siorki i zapytam czy mogę podać Tobie je nr tel. Jeśli się zgodzi to sobie zadzwonisz i porozmawiasz. (Jeli masz na imię Wioleta to Twoja imienniczka )
Będę Ci bardzo wdzięczna I tak, mam na imię Wioleta przekaż siostrze, że nie będę jej nagabywać, tylko jak już się na nowo z pisaniem rozkręcę i wypiszę na kartce "hurtem" kilka wątpliwości, to wtedy chciałabym skorzystać z możliwości rozmowy z kimś "w temacie" naturalnie wcześniej za Twoim pośrednictwem zapytam, czy wtedy i wtedy mogę zadzwonić, żeby jej nie przeszkadzać - o ile w ogóle się zgodzi
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 16:44   #466
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
z ciekawostek - dowiedziałam się dzisiaj, że pójdę do piekła jak nic. Satanistyczne rzeczy czytam i mam najwyraźniej przechlapane.. Wypowiem się na swoim drugim blogu, żeby nie urazić tu niczyich uczuć i poglądów Ale nie mogę się powstrzymać, bo nóż mi się sam w kieszeni otwiera ....
ja to się kiedyś dowiedziałam (od eksperta w tych sprawach) że mnie szatan opętał

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja dziś się wyżywam kulinarnie - od rana przy garach: rano placki z jabłkami w ilościach hurtowych a teraz łosoś z sosem malinowym na ryżu + sałata
placki z jabłkami chodzą za mną od miesięcy dzięki za przepis!

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2009-08-07 o 16:55
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 17:02   #467
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Ila, wytlumacz mi prosze, o co chodzi z tymi "numerkami" maki? W sklepie byla tylko orkiszowa 1750 (chyba) nie kupilam, bo zapomnialam ktorych Ty uzywasz w swoich przepisach. Wzielam tylko jakas zwykla Lubelli "Puszysta" do wypiekow drozdzowych.
Dzisiaj wieczorem planuje rogaliki maslane z roznymi nadzieniami (orzechowe, owocowe i ser). Wychodzi na to, ze na diecie braki w slodkosciach wyrownuje sobie wypiekami dla rodziny
Moj TZ wychodzi wieczorem i zaproponowal, abym sobie zaprosila kolezanke. A ja szybko przekalkulowalam, z kim wole spedzic wieczor i wyszlo, ze z Wami
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 17:40   #468
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Dominab, czy byłabyś skłonna podzielic się ze mną odrobiną LaurESS - w końcu przez Ciebie w nie wpadłam
w zamian czego sobie zażyczysz

a ja dziś się wyżywam kulinarnie - od rana przy garach: rano placki z jabłkami w ilościach hurtowych a teraz łosoś z sosem malinowym na ryżu + sałata
Ja Ci to już na Lauressowym proponowałam, ale się nie odezwałaś A które chcesz? A w zamian? Coś do jedzenia Jak zobaczyłam na Twoim blogu przepis na gruszki z serkiem pleśniowym to padłam i muszę zrobić. A serio to mi już dałaś olejek z szałwi więc przynajmniej kwita będziemy
Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Na pewno podzielę się spostrzeżeniami
Używając tradycyjnej kolorówki myślałam, że jestem blado-beżowa
Blada, bo brałam najjaśniejszy lub drugi w kolejności, a beżowa-gdy do wyboru są pomarańcze, beże i róże, to stawiałam na beż

A tu proszę, ja żółto-oliwkowa jestem Nawet z naciskiem na oliwkę (kiedyś nawet nie znałam takiego koloru )I wcale nie taka blada, jak mi się wydawało
Większość się Tu dowiaduje, że wcale nie jest taka jasna jak myślała Zwykłe podkłady zaczynają się od ciemniejszych kolorów niż minerały. Ja teraz to trzecie w kolejności jasności kupuję, a przedtem tradycyjne to zawsze najjaśniejsze
No i witamy
Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Selene
czasem któraś tutaj wrzuci jakieś swoje zdjęcie (tak jak teraz Paula, żeby fryzurę pokazać), nasze fotki są też zamieszczane w wątkach: PRZED/PO oraz "Makijaże wykonane kosmetykami mineralnymi". Zajrzyj też na blog Cathy (link w jej podpisie) - zamieściła fotki z niedawnego zlotu minerałoholiczek (naturalnie nie wszystkich ). No i niektóre z nas ujawniają się na avatarach - np. ja

Edit: No i zapomniałabym - te które znają się już z imienia i nazwiska (np. dzięki wspólnym zamówieniom) oglądają się wzajemnie na portalach społecznościowych heh... Swoją drogą dziś miałam mały nalot wizażanek na nk
Jakoś tak wyszło , a na zdjęciu z TŻ to rzeczywiście drobniutka się wydajesz

Pranie doszła maseczka od ciebie. Ale ona super pachnie Sorki ja wysłałam zwykłym nie priorytetem. Po prostu wysyłałam kilka i jakoś tak ciurkiem poszło

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Winly bardzo dziękuję za przesyłkę Zakochałam się w malym Eye Kabuki, ale on słodki Ile kosztowało Cię wyrobienie prywatnej pieczątki?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 17:51   #469
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ila, wytlumacz mi prosze, o co chodzi z tymi "numerkami" maki? W sklepie byla tylko orkiszowa 1750 (chyba) nie kupilam, bo zapomnialam ktorych Ty uzywasz w swoich przepisach. Wzielam tylko jakas zwykla Lubelli "Puszysta" do wypiekow drozdzowych.
Dzisiaj wieczorem planuje rogaliki maslane z roznymi nadzieniami (orzechowe, owocowe i ser). Wychodzi na to, ze na diecie braki w slodkosciach wyrownuje sobie wypiekami dla rodziny
Moj TZ wychodzi wieczorem i zaproponowal, abym sobie zaprosila kolezanke. A ja szybko przekalkulowalam, z kim wole spedzic wieczor i wyszlo, ze z Wami


im wyższy numerek tym mąka mniej oczyszczona czyli bardziej "razowa"
mąka pszenna
biała 400, 450, 500, 550
wiejska 650
chlebowa 850
pytlowa 1400
graham 1850
pełnoziarnista 2000, 3000
mąka żytnia
jasna 720
pytlowa 1400
i dalej j.w.
orkisz ma klasyfikację jak pszenica, bo jest pszenicą
w Niemczech i Austrii numerki trochę inne ale idea ta sama
często też mąki pełnoziarniste nie mają określonych typów, tylko właśnie napis "pełnoziarnista"

rogaliki kruche? to możesz 1850 spokojnie
choć na początek zacznij od czegoś prostszego może, bo to jednak i konsystencja i wygląd inny
Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
ja to się kiedyś dowiedziałam (od eksperta w tych sprawach) że mnie szatan opętał


placki z jabłkami chodzą za mną od miesięcy dzięki za przepis!
fajnie, że się przyda

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja Ci to już na Lauressowym proponowałam, ale się nie odezwałaś A które chcesz? A w zamian? Coś do jedzenia Jak zobaczyłam na Twoim blogu przepis na gruszki z serkiem pleśniowym to padłam i muszę zrobić. A serio to mi już dałaś olejek z szałwi więc przynajmniej kwita będziemy

Większość się Tu dowiaduje, że wcale nie jest taka jasna jak myślała Zwykłe podkłady zaczynają się od ciemniejszych kolorów niż minerały. Ja teraz to trzecie w kolejności jasności kupuję, a przedtem tradycyjne to zawsze najjaśniejsze
No i witamy


Jakoś tak wyszło , a na zdjęciu z TŻ to rzeczywiście drobniutka się wydajesz

Pranie doszła maseczka od ciebie. Ale ona super pachnie Sorki ja wysłałam zwykłym nie priorytetem. Po prostu wysyłałam kilka i jakoś tak ciurkiem poszło

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Winly bardzo dziękuję za przesyłkę Zakochałam się w malym Eye Kabuki, ale on słodki Ile kosztowało Cię wyrobienie prywatnej pieczątki?
no patrz, jakby było bliżej tobym przywiozła
musiało mi umknąć
chciałabym Ivory Radiant ethernal lub elemental, minimalist mam
i może jeszcze jaśniejszy subtle chyba
Neutral też subtle, i może ten Tan skoro taki czysty beż
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 17:54   #470
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Dominkab, prawda, ze Junior swietny? Chcialabym zeby wszystkie pedzle mialy taka dlugosc trzonka, wtedy wygladalyby jak do kompletu, a nie pigmeje i giganty.

A propos wypiekow - kiedys byl podawany na sernik z ciastem zcekoladowym Nigelli, zrobilam i mi sie nei upiekl, za to kolezance wyszedl bez problemu i to pieczony o polowe krocej, widac wina lezala po stronie mojego piekarnika. Jak ktos ma mocno grzejacy piec, to niech probuje
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 17:59   #471
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
no patrz, jakby było bliżej tobym przywiozła
musiało mi umknąć
chciałabym Ivory Radiant ethernal lub elemental, minimalist mam
i może jeszcze jaśniejszy subtle chyba
Neutral też subtle, i może ten Tan skoro taki czysty beż
Tana już nie mam, mój neutral ciemniejszą próbką podrasowany, ale raczej dużo się od oryginału nie różni (prawie wcale - kolor na pewno w cale, 1/5 tonu ciemniejszy tylko), Ivory bez problemu. Dawaj adres na PW
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dominkab, prawda, ze Junior swietny? Chcialabym zeby wszystkie pedzle mialy taka dlugosc trzonka, wtedy wygladalyby jak do kompletu, a nie pigmeje i giganty.
Cudny jest i chyba też bym wolała żeby wszystkie były takiej samej długości, bo łatwiej w tym gąszczu znaleźć ten, którego się szuka
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:06   #472
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Dziewczyny, muszę napisać pisemko to spółdzielni bo moim rodzicom zalewa balkon przez dach - a jakaś Panienka spuściła ich na drzewo, że jak balkon to nie spółdzielnia.
A jak to nie - zalewa z ich winy bo dach nieszczelny a żadna różnica czy balkon czy mieszkanie bo balkon jest częścią przynależną.

Jak się za to zabrać?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:17   #473
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

nie wiem co z tym zamówieniem lakierów OCC, jak na razie chyba ze 3 osoby zgłosiły chęć zakupu. Pewnie czytałyście, że zamówienie to trzeba by zrobić na wizażystce. jeśli chodzi i koszta przesyłki....

Cytat:
Thank you for your interest in OCC! Due to the amount of Lip Tars you would be ordering, they would not fit in a small flat rate box despite the fact that the package would be relatively lightweight. We would instead have to use a medium flat rate box in order to ensure the items do not get damaged in transit. This would increase the cost of the shipping to $42.50 USD.

Cytat:
thank you for the answer. then, how many lip tars will fit into the 'small package' ?
Cytat:
We can fit up to 8 Lip Tars without risking damage. If you prefer, we can break the order up into 2 boxes fitting a total of 16, which would cost $15.00 each to ship, for a total of $30.00 worth of shipping charges. Just let me know how you would like to proceed.

....tak gdyby ktos był zainteresowany kosztami przesyłki

Dominiko pieczątka kosztowała mnie parę zł... kupiłam kiedyś w Lidlu taki zestaw, można sobie zrobić jaką się chce fajne bo masz tam nawet symbol maila, www itp (chyba widać na zblizeniu) no i możesz dowolnie zmieniać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP0474 [800x600].jpg (50,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0477 [800x600].jpg (69,8 KB, 38 załadowań)
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-08-07 o 18:23
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:22   #474
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Pranie, WinlyEm dajcie znac jak sie bedzie spisywal puder diamentowy Perlowy byl dla mnie wpadka.

Lorri na pewno chodzi o syntetyczne diamenty, a najwiekszym producentem obecnie jest USA. W Polsce Osieczany
Gdyby był syntetyczny, to raczej nie pisaliby, że pochodzenie "naturalno-syntetyczne". To jest prawdopodobnie ten puder:
http://www.grantinc.com/cosmetics/po...diamond-10.php, stężenie diamentu wynosi ok. 10%. Producent wspomina, że do produktów kosmetycznych dodaje się tylko 1.8% tego pudru, nic tu nie ma o stosowaniu w postaci czystej .

Vril, a masz mozliwość porównania pudru perłowego z BU czy NP z jakimś zagranicznym, z Conservatorie lub TKB? Ciekawa jestem czy są jakieś różnice jak w przypadku jedwabnego.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-08-07 o 18:40
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:24   #475
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę napisać pisemko to spółdzielni bo moim rodzicom zalewa balkon przez dach - a jakaś Panienka spuściła ich na drzewo, że jak balkon to nie spółdzielnia.
A jak to nie - zalewa z ich winy bo dach nieszczelny a żadna różnica czy balkon czy mieszkanie bo balkon jest częścią przynależną.

Jak się za to zabrać?
Hi Hi , to teraz Ty spuść panienke na drzewo.Ja nigdy nawet nie dyskutuje z sekretarkami czy w cos w tym stylu .Przejdz się osobiscie i porozmawiaj z szefem spoldzielni odpowiedzialnym za takie rzeczy.Moja mama tak zawsze robila jak walczyla i dzialalo..Co najsmieszniejsze kłocila sie z dyrektorem, nie wiedząc że jej corka w przyszłości wejdzie w jego rodzinę . To jest mojego TZ taty brat...ale lubi moja mame nadal.
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:37   #476
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Swietna pieczatka, ide szukac na all.

Lorri, niestety nie mam porowania, dysponuje tylko perlowym z BU.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:39   #477
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Winly fajne to. Ciekawe czy jeszcze w Lidlu mają? Właśnie mi otworzyli obok domku to się jutro przejdę i oblukam Dzięki za fotki, bo myślałam w pierwszym momencie, że chodzi może o takie zestawy dla dzieci typu "mała poczta", a tu pełen profi
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:43   #478
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Hi Hi , to teraz Ty spuść panienke na drzewo.Ja nigdy nawet nie dyskutuje z sekretarkami czy w cos w tym stylu .Przejdz się osobiscie i porozmawiaj z szefem spoldzielni odpowiedzialnym za takie rzeczy.Moja mama tak zawsze robila jak walczyla i dzialalo..Co najsmieszniejsze kłocila sie z dyrektorem, nie wiedząc że jej corka w przyszłości wejdzie w jego rodzinę . To jest mojego TZ taty brat...ale lubi moja mame nadal.

Jakbym była na miejscu to bym poszła - ale nie jestem więc zostają pisemka
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 18:48   #479
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość


im wyższy numerek tym mąka mniej oczyszczona czyli bardziej "razowa"
mąka pszenna
biała 400, 450, 500, 550
wiejska 650
chlebowa 850
pytlowa 1400
graham 1850
pełnoziarnista 2000, 3000
mąka żytnia
jasna 720
pytlowa 1400
i dalej j.w.
orkisz ma klasyfikację jak pszenica, bo jest pszenicą
w Niemczech i Austrii numerki trochę inne ale idea ta sama
często też mąki pełnoziarniste nie mają określonych typów, tylko właśnie napis "pełnoziarnista"
ja sie kiedys musialam tego nauczyc, a teraz nic nie pamietam (technik technologii zywnosci...)
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 19:20   #480
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Jakbym była na miejscu to bym poszła - ale nie jestem więc zostają pisemka
Pismo typu zgłoszenie usterki/wady
narażenie na utratę wartości lokalu, niebezpieczenstwo zagrzybienia budynku, zniszczenia fasady itd
a nie w stylu kapie z dachu i prócz poczty wysłać faxem
i na dole a/a itp

a po 2 tyg wezwanie do usuniecia wady
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.