Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-21, 18:32   #151
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dzień dobry, bardzo proszę o ocenę mojego żarełka
U:

Śn: Owsianka z czterech łyżek płatków, jogurtu naturalnego, wiśni i nerkowców, kawa z mlekiem.
Drugiego brak bo wstałam b. późno.
Ob: Trzy łyżki kaszy gryczanej z sosem ze świeżych pomidorów, fasolka szparagowa, kilka różyczek brokuła.
P: Serek wiejski lekki z pomidorem i oliwkami, kilka śliwek.
K: Kromka chleba żytniego z jajkiem na twardo, duży pomidor z cebulą i szczypiorkiem.
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:37   #152
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Werka wraca na NCJ (zgodnie z obietnicą )
U:
I: jajecznica - 2 jaja, masło, pieczarki - 2 + chleb z masłem i herbata
II: kulebiak (rodzaj ciasta z nadzieniem z grzybów i kapusty) - duża porcja
przed obiadem: banan, pasek białej czekolady
III czyl O: rosół - miska razem z makaronem (sporo makaronu) - bardzo tłusty i nie ma drugiego dania, bo jak jest zupa to go ni ma...
P (właśnie jem): jogurt bałkański lekki (tylko taki był w lodówce) wymieszany ze śmietaną 30% i borówkami amerykańskimi i sułtankami
K: porcja kulebiaka.
W międzyczasie herbata czarna z 2 łyżeczkami cukru (naturalnie kilka kubków)
Oczywiście uśmiecham się o ocenę

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-08-21 o 19:17
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:02   #153
Tola2009
Przyczajenie
 
Avatar Tola2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Werka wraca na NCJ (zgodnie z obietnicą )
U:
I: jajecznica - 2 jaja, masło, pieczarki - 2 + chleb z masłem i herbata
II: kulebiak (rodzaj ciasta z nadzieniem z grzybów i kapusty) - duża porcja
przed obiadem: banan, pasek białej czekolady
III czyl O: rosół - miska razem z makaronem (sporo makaronu) - bardzo tłusty i nie ma drugiego dania, bo jak jest zupa to go ni ma...
P (właśnie jem): jogurt bałkański lekki (tylko taki był w lodówce) wymieszany ze śmietaną 30% i borówkami amerykańskimi i sułtankami
K: porcja kulebiaka.
W międzyczasie herbata czarna z 2 łyżeczkami cukru
Oczywiście uśmiecham się o ocenę
super tylko biała czekolada jest kaloryczna dużo:/
Ja jem 2 kostki dziennie mlecznej bez dodatku cukru
Mój jadłospis:
1.grzanka i sałatka warzywna
2.lód wodny
3.bigos
4.brzoskwinia
5.kawałek ryby i 1 mały ziemniak
7.brzoskwinia
+1 l pepsi light
proszę o ocenę
Tola2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:09   #154
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

Śniadanie: kanapka z dżemem niestety nic innego nie było
II Śniadanie: 2 jogurty gratki + 2 bułki
Obiad: ryż z sałata pomidorem i ogórkiem, troszkę oleju z ziołami
Podwieczorek: 2 jabłka trochę winogron
Kolacja: 2 kanapki z serem i pomidorem, 2 gotowane jaja
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:16   #155
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R


Śniadanie : owsianka z dodatkami i twarogiem

II Śniadanie : pol razowej bulki z
lososiem,ogorkiem,pomidor em,salata,rzadek gorzkiej czeko 77% kakao

Obiad:kurczak pieczony bez skory z cebulka i ogorek

Podwieczorek : serek wiejski light z zurawina ,migdalami + 2 chlebki ryzowe

Kolacja : pol bulki razowej z jajkiem,odrobina sera zoltego 13% tł.,pomidor,ogorek,kawa inka



może być ?
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:26   #156
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Śnwsianka (5+mleko+2 łyżeczki miodu, 10 dag sera, 3 śliwki)
IIŚn (na mieście- pogoń za podręcznikami): 3 gałki (zabajone,szarlotka,masca rpone) w rożku duńskim (btw ile kalorii łon ma?)

Ob:micha ogórkowej zabielanej (trochę mięsa i ziemniaków w środku) + pajda chleba żytniego 100 gramowa
D:jabłko spore
tu jednak była około 17 nektarynka
K: buła wieloziarnista z serem zółtym i pomidorem połowa, a połowa z masłem + wieśniak 200 gram z łyżką dżemu poziomkowego (by moja mama <3) no i po się zaczeło ;( bo przyniosła sąsiadka z wesela ciasto i zjadłam 2 babeczki (spore) z kremem ciężkim i kawałek makowca takiego z samego maku ;(
jest mi tak ciężko i źle. "KOLACJA" wyniosła 1200 kcal conajmniej a cała reszta dnia 1500 więc łącznie 2700.. cudownie..

tak mi źle..
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:30   #157
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje R/U
Śniadanie I 6.20:zupa owsiankowa (3 lyzki platkow owsianych lyzka otrebow pszennych poltora szkl wody 1/3 szkl mleka) 2 wasy z dzemem niskosl. i z miodem, 2 sliwki
Śniadanie II 10.30: brzoskwinia bycza:P
Obiad 14.30:filet z morszczuka gotowany na parze z cebulka 100g, kupa fasoli szparagowej zielonej; 3 sliwki; ogorek kiszony
Kolacja 19.00: 150g serka wiejskiego ze szczypiorem i otrebami pszennymi, 2 pomidory 1/3 papryki, 3 sliwki; lyzeczka miodu; lyzeczka masla czekoladowegokilka paluszkow cebulowych

Prosze o ocenke
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 19:47   #158
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
Śnwsianka (5+mleko+2 łyżeczki miodu, 10 dag sera, 3 śliwki)
IIŚn (na mieście- pogoń za podręcznikami): 3 gałki (zabajone,szarlotka,masca rpone) w rożku duńskim (btw ile kalorii łon ma?)

Ob:micha ogórkowej zabielanej (trochę mięsa i ziemniaków w środku) + pajda chleba żytniego 100 gramowa
D:jabłko spore
tu jednak była około 17 nektarynka
K: buła wieloziarnista z serem zółtym i pomidorem połowa, a połowa z masłem + wieśniak 200 gram z łyżką dżemu poziomkowego (by moja mama <3) no i po się zaczeło ;( bo przyniosła sąsiadka z wesela ciasto i zjadłam 2 babeczki (spore) z kremem ciężkim i kawałek makowca takiego z samego maku ;(
jest mi tak ciężko i źle. "KOLACJA" wyniosła 1200 kcal conajmniej a cała reszta dnia 1500 więc łącznie 2700.. cudownie..

tak mi źle..
z czego robisz tragedię, hm? to nawet nie był kompuls, którym by się można było martwić.

Dziewczyny sorry, ale.

na tym forum zdrowe dziewczyny pozostają zdrowe tylko jeśli są baaaardzo silne psychicznie. Naprawdę trudno się tutaj nie nabawić jedzeniowej obsesji i przejmowania każdą dodatkową kalorią. Masakra.
Teksty typu przytoczonego powinny być zamieszczane - jeśli już muszą - JEDYNIE NA FORUM W KRZYWYM ZWIERCIADLE ODCHUDZANIA.

Z założenia na Dietetyce odchyły ed-kowe w postaci "ile ja zjadłam!" są zabronione.

Dziewczyny, pomyślcie o innych nie tylko o sobie. To jest F O R U M PUBLICZNE i możecie komuś zaszkodzić takim gadaniem. Skoro ona się wini za kawałek ciasta, a ja zjadłam trzy, to powinnam iść conajmniej na dwie godziny na siłownię! Będę gruba! Czyż nie...?

Wiele osób nie odwiedza w ogóle Krzywego Zwierciadła, żeby się od ED odciąć. Ale jak widać, ED zdominowało każdy wątek i nie da się przed nim uciec.:rolleyes :

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Nie chcę, żeby forum Wizaż.pl pokazywało, że jeśli mówimy o jedzeniu, to automatycznie z podtekstem zaburzeń odżywiania.
Jedzenie może być normalne, a zdrowe odżywianie nie musi stać się obsesją.
ale NCJ temu przeczy. :/ Za dużo tu ed, zupełnie niepotrzebnie, zważywszy na fakt, że "dla ed" utworzono całe podforum.

Tyle ode mnie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:47   #159
Tola2009
Przyczajenie
 
Avatar Tola2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

daje 5 tylko to masło czekoladowe :/ a ja zjadłam dziś 2 ciastka
Tola2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:51   #160
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Tola2009 Pokaż wiadomość
daje 5 tylko to masło czekoladowe :/ a ja zjadłam dziś 2 ciastka

iza swoje a tu znowu...:/

__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:57   #161
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje RRR

I 4 placuszki z platkow owsianych (pare lyzek platkow,banan,lyzka siemienia lnianego,lyzka maslanki,jajko usmazone na lyzce oliwy) + szklanka maslanki

II pozno wstalam ,wiec byl obiad odrazu.
cwierc paczuszki kaszy gryczanej,2 placuszki z ciecierzycy (jajko,cebulka,czosnek) na lyzce oliwy,surowka z pomidorow z cebula i naturalnym jogurtem low fat,brokuly i troche fasolki szparagowej gotowanej

III sok swiezy z 2 marchewek,nektarynka

IV (mial byc twarog ze szczypiorkiem),a wyszedl jogurt truskawkowy Danone bez cukru 0% fat,pare rodzynek wymieszne z pol szklanki maslanki i 2 melba toast (12 kcal jeden i niskotluszczowe) tak mi sie cos slodkiego zachcialo...

prosze o ocene

dobrze ,ze wreszcie ktos zwrocil uwaga na te wpisy typu ''o boze ile dzis zjadlam' itd ,bo az sama sie zaczelam zastanawiac a moze ja za duzo jem przez moment,wiec jaki to moze miec wplyw na inne dziewczyny.Zreszta watek jest do oceny jadospisow a nie rozliczania sie kto ile,czego zajadl i jak sie czuje.

Edytowane przez podziomka
Czas edycji: 2009-08-22 o 02:28
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 19:57   #162
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
iza swoje a tu znowu...:/

Chciałam dokładnie to samo powiedzieć... czy cała dietetyka do diaska ma być o ED... o nie.
Zgadzam się z Izą, dziewczyny mocno przesadzacie.... na tym wątku piszą osoby które były chore lub są chore na ED - czy chcecie karmić ich chorobę i by znowu wszystko wróciło? Nie zgadzam się na to. Od tych spraw jest Krzywe Zwierciadło czyli KZ a nie tutaj.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 19:58   #163
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

to samo pomyślałam. do niektórych to jak grochem o ściane :|

edit: a żeby nie było ota to piątkowe owocowe Pe
I: omlet biszkoptowy ( jajo, mąka, mleko, miód, cały banan) polany kremem bazyliowym ( serek homo, bazylia i miód) na to pokruszone bezki
II: 2 kulki lodów waniliowych ze szkl. musu malinowego
jabłko, garść mieszanki ( orzechy, figi, morele suszone)
o: 2 duże pampuchy z nadzieniem śliwkowym obtoczone w maśle z bułką tartą z serkiem homo zmiksowanym z powidłami śliwkowymi XD
po: 3 śliwki
p: 0,5l zielonej z miętą, kawał arbuza
na mieście: lód z automatu
k: micha płatków jak zwykle, z wkrojoną śliwką, jogo jagodowym, maślanką 3% i duużą ilością serka homo
jabłko

i jeszcze tam jakieś miętowe cukierki. kocham piątki! XD
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava

Edytowane przez aoii
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:10
aoii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:05   #164
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Iza, ja tez sie podpisuje pod tym co napisalas.

Żeby nie było ota, P/u;
I. Duża miska crunchy bananowego z wkrojonym bananem z mlekiem 3,2%
II. 2 podwojne tosty pelnoziarniste z serem zoltym,szynka,pomidorem,k etchupem i majonezem, kawa z mlekiem 7,5 %.
III. Ryż, kurczak w sosie slodko-kwasnym, surowka z pekinki
po; lod Twix
IV. Budyn na zimno z sokiem malinowym,swiezymi malinami, bita smietana i migdałami
V. 2 ciepłe dróżdzówki ze śliwkami by mama tż, cappuccino z pianką;p
VI. Karczek z grilla, kielbaska z grilla, ketchup, musztarda, 2 ziemniaki z grilla, sałatka warzywna, 2 lampki czerwonego winka
a teraz jem twaróg z malinami
I jak?
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:08   #165
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Tez to zauwazylam, Werka pisze,ze zjadla biala czekolade a inna osoba, pisze ,ze to ma niewiadomo ile kcal. Zastanawiam sie po co

Airwaves - mi sie bardzo podoba, ten budyn musial byc pyszny. I drozdzowki.. mniam..
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart

Edytowane przez Fankaus5olga
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:09
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:12   #166
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

A mnie brakuje u wielu wizażanek dystansu do siebie i odżywiania.
Jak również szacunku dla innych.
I logicznego myślenia.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:19   #167
subvom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 71
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez subvom Pokaż wiadomość
U --
Śniadanie: owsianka (5 łyżek płatków owsianych, 4 łyżki płatków żytnich, duży banan, maliny, garść migdałów, Danio waniliowe).
II śniadanie: jedna kromka żytniego ze słonecznikiem z masłem orzechowym i twarogiem półtłustym (spoooro), druga kromka z masłem, pomidorem, ogórkiem, sałatą, czerwoną papryką, keczupem i kilka różyczek brokuła do tego. Osiem śliwek.
W międzyczasie miseczka pestek słonecznika.
Obiad: pierś z kurczaka w panierce, smażona, do tego sporo ziemniaków i duuużo surówki z buraków z oliwą z oliwek. Na deser dwie kostki białej czekolady i marchewka.
Podwieczorek: lody straciatella z garścią migdałów, twarogiem półtłustym i dwoma kostkami białej czekolady. Dwie śliwki i nektarynka.
Kolacja: dwie kromki żytniego z masłem, pomidorem, cebulką i keczupem, jedna średnia kromka żytniego z masłem orzechowym i twarogiem półtłustym, jakieś 3/4 puszki tuńczyka wsw, kilka różyczek brokuła.
Po kolacji: jeszcze dwie kostki białej czekolady, cappuccino... i brak wyrzutów.
U --
Śniadanie: owsianka (5 łyżek płatków owsianych, 4 łyżki płatków żytnich, duży banan, maliny, garść migdałów, Danio waniliowe, dwie kostki białej czekolady).
II śniadanie: duża razowa bułka z ziarnami, pokrojona na trzy kromki z masłem, orzeszkami ziemnymi, pomidorem, cebulką, keczupem i dwoma jajkami na twardo; duże jabłko i kawa z mlekiem.
Obiad: dwa średnie kotlety z piersi kurczaka (smażone w panierce), kilka sporych ziemniaków, mizeria (śmietana 18%).
Podwieczorek: szklanka budyniu śmietankowego z rozpuszczonymi dwiema kostkami białej czeko i dwie kulki lodów waniliowych.
Kolacja: dwie kromki żytniego z masłem, pomidorem, czerwoną papryką, dwoma ogórkami kiszonymi, cebulką, keczupem i sałatą; 200 g wiejskiego 5% z ogórkiem, sałatą lodową, brokułami i ziołami prowansalskimi; sok wielowarzywny.
Marchewka.
Proszę o ocenę.

EDIT: Ja też jem białą czeko i jest mi z tym dobrze, o.
subvom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:28   #168
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Ale tu powiało grozą. Acz zgadzam się w zupełności z Izą

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Żeby nie było ota, P/u;
I. Duża miska crunchy bananowego z wkrojonym bananem z mlekiem 3,2% aaa uwielbiam to crunchy bananowe! Suuper śniadanko
II. 2 podwojne tosty pelnoziarniste z serem zoltym,szynka,pomidorem,k etchupem i majonezem, kawa z mlekiem 7,5 %. świetnie
III. Ryż, kurczak w sosie slodko-kwasnym, surowka z pekinki zdrowo i ładnie, u mnie dzisiaj prawie, że to samo
po; lod Twix lód Twix? Nie widziałam, nie spotkałam, nie znam. Skąd maaasz?
IV. Budyn na zimno z sokiem malinowym,swiezymi malinami, bita smietana i migdałami pyycha!
V. 2 ciepłe dróżdzówki ze śliwkami by mama tż, cappuccino z pianką;p drożdżówka ze śliwkami, mmm...och och, widać bardzo służy Ci tż
VI. Karczek z grilla, kielbaska z grilla, ketchup, musztarda, 2 ziemniaki z grilla, sałatka warzywna, 2 lampki czerwonego winka widać baardzo Ci służy. Przesmacznie, zazdroszczę gryylowania
a teraz jem twaróg z malinami
I jak?
Przepysznie, w zasadzie to nie trzeba za dużo komentować no, jest po prostu cudownie!

No to wkleję się też z moim lekko pozałamaniowym Uuu, bo dawno coś nie pisałam:

I: 2 duże tosty razowe z masłem orzechowo-kokosowym i dżemem nektarynkowym by babcia oraz z camembertem, pomidorem i bazylią + kawa z mlekiem

II: owsianka (4 łychy płatków) z malinami i jeżynami; cappuccino ajerkoniakowe

III: pół woreczka ryżu brązowego, pierś z kurczaka w sosie słodko-kwaśnym; surówka z kapusty kiszonej, marchewy i jabłka; ogrom fasolki szparagowej

parę śliwek, trochę malin z krzaczka

IV: serek homo jabłkowo-cynamonowy + średni rogalik z nadzieniem czekoladowym

V: grahamka z posypką sezamową-pół z wiejskim, ogórem małosolnym i papryką, pół z makrelą i ketchupem

ujdzie?
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:34   #169
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Amel Pokaż wiadomość
Ale tu powiało grozą. Acz zgadzam się w zupełności z Izą



Przepysznie, w zasadzie to nie trzeba za dużo komentować no, jest po prostu cudownie!

No to wkleję się też z moim lekko pozałamaniowym Uuu, bo dawno coś nie pisałam:

I: 2 duże tosty razowe z masłem orzechowo-kokosowym i dżemem nektarynkowym by babcia oraz z camembertem, pomidorem i bazylią + kawa z mlekiem oj chyba wpadne do Ciebie na sniadnie, przeeepysznie

II: owsianka (4 łychy płatków) z malinami i jeżynami; cappuccino ajerkoniakowe na mleczku owsianka? mniami

III: pół woreczka ryżu brązowego, pierś z kurczaka w sosie słodko-kwaśnym; surówka z kapusty kiszonej, marchewy i jabłka; ogrom fasolki szparagowej oo faktycznie podobnie;D i pewnie tez tak smacznie;D u mnie tż gotował:P

parę śliwek, trochę malin z krzaczka

IV: serek homo jabłkowo-cynamonowy + średni rogalik z nadzieniem czekoladowym z lidla?:P

V: grahamka z posypką sezamową-pół z wiejskim, ogórem małosolnym i papryką, pół z makrelą i ketchupem też tak lubię)

ujdzie?
oj sluzy az za bardzo a lodowy twix,ze sklepu na rogu hiehe;pp jeszcze byly marsy i bounty,ale to jutro

a Twoje jadlo pyszotka)) tylko czemu pozalamaniowe? ojj..glowka do gory
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 20:41   #170
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość

Dziewczyny, pomyślcie o innych nie tylko o sobie. To jest F O R U M PUBLICZNE i możecie komuś zaszkodzić takim gadaniem. Skoro ona się wini za kawałek ciasta, a ja zjadłam trzy, to powinnam iść conajmniej na dwie godziny na siłownię! Będę gruba! Czyż nie...?
Widać, że wiesz na czym polega mechanizm myślenia kogoś, kto przez ED zmarnował kawał swojego życia i przejmuje się każdą nadprogramową kalorią.

Nie ma nawet sensu żebym przepraszała za to, co napisałam. Może to nawet lepiej, bo skłoniło Izę do bardzo mądrej refleksji.

To całe moje "tak mi źle" jest pozostałością po ED i, jak wiele dziewczyn, się z tym zmagam. Jak widać jem już normalnie, tylko ciągle mam wyrzuty sumienia.

Zjednej strony to forum mi pomaga, ale z drugiej, właśnie dlatego zacytowałam ten fragment, wpływa na moją psychike toksycznie. Jak ktoś mówi, że 1 kawałek ciasta to już dużo, a ja zjadłam 3 no i przecież jeszcze lody wcześniej i dużo rzeczy, to powinnam chyba pęknąć

Iza jesteś wspaniałą osobą, która potrafi, czasami w sposób łagodny, a czasami dosadny, pomóc.

Dziękuje

ps. nie przepraszam za OT, bo moim zdaniem jest to jak najbardziej na temat.
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 21:03   #171
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
z czego robisz tragedię, hm? to nawet nie był kompuls, którym by się można było martwić.

Dziewczyny sorry, ale.

na tym forum zdrowe dziewczyny pozostają zdrowe tylko jeśli są baaaardzo silne psychicznie. Naprawdę trudno się tutaj nie nabawić jedzeniowej obsesji i przejmowania każdą dodatkową kalorią. Masakra.
Teksty typu przytoczonego powinny być zamieszczane - jeśli już muszą - JEDYNIE NA FORUM W KRZYWYM ZWIERCIADLE ODCHUDZANIA.

Z założenia na Dietetyce odchyły ed-kowe w postaci "ile ja zjadłam!" są zabronione.

Dziewczyny, pomyślcie o innych nie tylko o sobie. To jest F O R U M PUBLICZNE i możecie komuś zaszkodzić takim gadaniem. Skoro ona się wini za kawałek ciasta, a ja zjadłam trzy, to powinnam iść conajmniej na dwie godziny na siłownię! Będę gruba! Czyż nie...?

Wiele osób nie odwiedza w ogóle Krzywego Zwierciadła, żeby się od ED odciąć. Ale jak widać, ED zdominowało każdy wątek i nie da się przed nim uciec.:rolleyes :

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Nie chcę, żeby forum Wizaż.pl pokazywało, że jeśli mówimy o jedzeniu, to automatycznie z podtekstem zaburzeń odżywiania.
Jedzenie może być normalne, a zdrowe odżywianie nie musi stać się obsesją.
ale NCJ temu przeczy. :/ Za dużo tu ed, zupełnie niepotrzebnie, zważywszy na fakt, że "dla ed" utworzono całe podforum.

Tyle ode mnie.

zauwazylam tez ze niektore osoby zamieszczaja swoje jadlospisy (te same) w kilku miejscach (np w watku ile to ma kalorii?), nie tylko tu...i to raczej tez sa CHORE jadlospisy...

ja mysle (znam to z autopsji...)..ze to czysta chec zwrocenia na siebie uwagi...
i jeszcze moge zrozumiec jak robia to nowe osoby (albo 13, 14-latki..)..ale pewne osoby (starsze)..robia to nagminnie...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 21:04   #172
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
oj sluzy az za bardzo a lodowy twix,ze sklepu na rogu hiehe;pp jeszcze byly marsy i bounty,ale to jutro

a Twoje jadlo pyszotka)) tylko czemu pozalamaniowe? ojj..glowka do gory
Dziękuję ślicznie. Pozałamaniowe, bo bo ostatnio takie małe załamanie psychiczne u mnie było, ale to bajka nie na ten wątek. Och to muszę na te lody zapolować jutro, bo mi smaka narobiłaś. Owsiana oczywiście na mliczku była a serek pilosowy z lidla, kocham te ich serki. Rozpieszcza Cię ten Twój tż, to się chwaaali. A na śniadanie możesz śmiało wbijać, w końcu tak daleko chyba od siebie nie mamy. Ale ja Cię za to nawiedzę na griila.
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 21:15   #173
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

RRR:

Iśn: serek wiejski, kromka chleba (domowy, z ziarnami), pomidor, pół jabłka,

IIśn: dwie kromki chleba z serem białym, 2 rzodkiewki, pomidor, nektarynka

O: jajko sadzone, usmażone na oliwie z oliwek, bo na samym teflonie nie umiem warzywa na patelnie na parze+starta marchewka, pół woreczka kaszy

P: papryka pieczona z wypełnieniem - pomidor, 4 oliwki, 4 ząbki czosnku konserwowego, grzybki marynowane, 30g mozarelli; troche ziaren słonecznika (ok. 1,5łyżki)

K: tuńczyk z puszki, pomidor, rzodkiewka i znowu czosnek


Proszę o ocene

Edytowane przez niby nic
Czas edycji: 2009-08-21 o 21:17
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 01:17   #174
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Iza ma świętą rację. Ja jestem na takim etapie, że jakby mi ktoś powiedział, że coś co zjadłam ma a duzo kcal, to bym się zaczęła śmiać, ale ktoś kto nadal siedzi głęboko w ED mógłby mieć niezłą zalamke i powód do rozmyślań w nocy, wiem z autopsji..
R:
arbuterol
1. bułka razowa z jajkiem, 2 plastrami szynki, papryką i ogórkiem świeżym
bcaa, siłowy+ b. intesywne aeroby, bcaa
2. cornflakesy na mleku 2% (50g i 200 ml) z łyżeczką miodu, mała kromka razowca z piersią kury gotowaną, pomidor

rower 10 km, rower wodny 1h, rower 10 km

3. tuńczyk w/s/w, plaster goudy, łyżka migdałów, fasolka szparagowa

za jakieś 30 minut: 60g/120ml lodów bakaliowych i cienka kromka jw (10g) z miodem


marchewka
4. 100g twarogu półtłustego, ogór świeży

nie idealnie, ale nie mam zamiaru mieć wyrzutów sumienia
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 06:07   #175
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Py

- chyba tradycyjnie (choc chyba musze zrezygnowac z owsianki bo mnie strasznie ostatnio zapiera;/) owsianka (6x owsiane, 2x granulowane z zurawina), szkl mleka, lycha slonecznika, 3 rodzynek, 2 lyzeczki kakao, 2 lyzki soki malinowego by mama, pasek czekolady mlecznej, lyzka siemienia lnianego, 2 duze kawy z mlekiem

- 2 parowki usmazone na masle z pomidorem, jajko sadzone
\

w pracy:
- leczo & big grahama (120g)
- rozek pistacja-wanilia z czeko

- banan, danone z platkami

- pizzerka z serem i szynka (po 2 plastry), ketchup, pomidor

jak to dzisiaj wyglada?
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 07:19   #176
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Fankaus5olga Pokaż wiadomość
Tez to zauwazylam, Werka pisze,ze zjadla biala czekolade a inna osoba, pisze ,ze to ma niewiadomo ile kcal. Zastanawiam sie po co
Ja też nie wiem po co.... ja wyznaję zasadę, że życie ma się jedno i się je smakuje, a nie wiecznie liczy kcal - nawet jeśli ta czekolada ma ileś tam, to co z tego...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 07:21   #177
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Py

- chyba tradycyjnie (choc chyba musze zrezygnowac z owsianki bo mnie strasznie ostatnio zapiera;/) owsianka (6x owsiane, 2x granulowane z zurawina), szkl mleka, lycha slonecznika, 3 rodzynek, 2 lyzeczki kakao, 2 lyzki soki malinowego by mama, pasek czekolady mlecznej, lyzka siemienia lnianego, 2 duze kawy z mlekiem

- 2 parowki usmazone na masle z pomidorem, jajko sadzone
\

w pracy:
- leczo & big grahama (120g)
- rozek pistacja-wanilia z czeko

- banan, danone z platkami

- pizzerka z serem i szynka (po 2 plastry), ketchup, pomidor

jak to dzisiaj wyglada?
w tej pracy troche marniutko...powinnas tam miec przeciez sile
mozesz zdradzic gdzie pracujesz?co robisz tam??
moze cos wymyslimy do tej roboty ;p
ja wiem jak to jest..jesc poza domem...
ehm....głownie goracy kubek itp:
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 08:00   #178
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

pracuje w supermarkecie. siedze na kasie, a gdy nie ma ruchu to dokladam towar.wieczorami sprzatam magazyn i sklep.
dopracy staram sie zawsze zabierac obiad, no ale jak juz pisalam wczesniej mam jedna przerwe i nie mam jak jesc, chociaz troche oszukuje i podjadam ciastka, okruchy





edit:
chyba nie jest tak zle bo dzisiaj sie mierzylam i mam o cm wiecej w udzie, tylku i bicepsie, na wadze juz 1,5 kg wiecej

Edytowane przez Sherrie
Czas edycji: 2009-08-22 o 08:02
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 08:21   #179
Majeczka993xy
Rozeznanie
 
Avatar Majeczka993xy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: slodka kraina ;D
Wiadomości: 716
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
RRR:

Iśn: serek wiejski, kromka chleba (domowy, z ziarnami), pomidor, pół jabłka, czemu pol ? moze druga kromka do tego ? jak dla mnie malo!

IIśn: dwie kromki chleba z serem białym, 2 rzodkiewki, pomidor, nektarynka SUPER

O: jajko sadzone, usmażone na oliwie z oliwek, bo na samym teflonie nie umiem warzywa na patelnie na parze+starta marchewka, pół woreczka kaszy super

P: papryka pieczona z wypełnieniem - pomidor, 4 oliwki, 4 ząbki czosnku konserwowego, grzybki marynowane, 30g mozarelli; troche ziaren słonecznika (ok. 1,5łyżki) mmmmmm brzmi pysznie

K: tuńczyk z puszki, pomidor, rzodkiewka i znowu czosnek jesli tunczyka bylo sporo to ok

Proszę o ocene
fajny jadlospis tylko to sniadanko jest stanowczo za male .
__________________
'' Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodza...''
bo zycie jest cudem !
w odchlani marzen ;D
lecz umarli nie wracaja....
Majeczka993xy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 08:22   #180
Anymouss
Przyczajenie
 
Avatar Anymouss
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do Anymouss Send a message via Skype™ to Anymouss
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

I. jeden słony filet ze śledzia + kromka białego chleba, 2 kromki drożdzówki
II. jeden słony filet ze śledzia + 2 kromki żytniego chleba + 2 nektarynki

III. ziemniaki + 2 klopsiki z biedronki + jedno ciastko, mleko czekoladowe w kartoniku

IV. kanapka z żytniego chleba, wędliny sopockiej i papryki, słony filet ze śledzia
__________________
2 dni z hula-hop
1 dzień bez słonych przekąsek
Anymouss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.