nagły problem z cerą- prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 23:34   #1
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580

nagły problem z cerą- prosze o pomoc


Witam

dziewczyny mam problem juz od ok 2 miesiecy.prosze o pomoc

kupilam ok 2 miesiecy temu zel do mycia twarzy z peelingiem Garniera z cynkiem
mam cere sucha. znaczy chyba mialam. bo po tym cynku cos mi sie poprzestawialo. swiece sie.ale to nic.
najbardziej na czole. zatkane pory. takie babelki podskorne. i zaskorniki.
nie mam pojeci jak mam to zlikwidowac. uzywam teraz nivea visage young zel z peelingiem i krem z lekkim podkladem z tej serii

i juz niewiem czy mam to od kremu czy przez tego garniera.

macie jakies sprawdzone kosmetyki na zatkane pory? etc?

bardzo rposze o pomoc
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 06:59   #2
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

To agresywny kosmetyk, moim zdaniem po prostu przesuszyłaś i podrażniłaś skórę.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 08:35   #3
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
To agresywny kosmetyk, moim zdaniem po prostu przesuszyłaś i podrażniłaś skórę.
Zawsze mialam sucha i nie mialam zatkanych porow. ale teraz jakby mi sie zmienilo na przetluszczona ;/

macie jakies pomysly czy da sie to cofnac? albo cos
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 09:13   #4
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

Brevoxyl!!!! nic lepiej nie działa!
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 10:19   #5
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

[1=1264cfbd25b40f51a2184ba b410ce1a999cc0a39_625ded7 235d3c;14181955]Zawsze mialam sucha i nie mialam zatkanych porow. ale teraz jakby mi sie zmienilo na przetluszczona ;/

macie jakies pomysly czy da sie to cofnac? albo cos[/QUOTE]
Tak. Miałaś suchą potraktowałaś czymś, co jeszcze bardziej ja wysuszyło więc zaczęła się bronić i produkować więcej sebum. Dlatego zrobiła się tłusta. Zmień pielęgnację na delikatniejszą.A o wągrach i zaskórnikach jest pełno tematów na forum.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 10:44   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

Odstaw te agresywne kosmetyki do tłustych i mieszanych cer. Zmien na cos delikatnego. Uważam,że seria z Niveii moze byc ale dopiero jak cera sie zregeneruje.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 12:03   #7
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

jeszcze ten żel zawiera peeling, jak sobie gdzieś tam podrażniłaś i zrobiła Ci się gulka to tym peelingiem pewnie dodatkowo przeniosłaś w inne rejony twarzy
może Acne Derm na to podskórne? powinien Ci wyciągnąć. albo Brevoxyl jak już ktoś wyżej zauważył. I zmieniłabym ten żel na coś delikatniejszego albo wróciłabym do tego co używałaś wcześniej. Nie szkodziło Ci pewnie skoro problem pojawił się przy tym żelu.
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 14:21   #8
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

Nie nie nie, żadnego brevoxylu. Ten kosmetyk za bardzo wysusza skórę. co prawda leczy zaskórniki, ale przy cerze suchej może doprowadzić do jeszcze większego spustoszenia. Przede wszystkim nawilżaj i normalizuj cerę. Do pielęgnacji używaj kosmetyków nawilżająco matujących, a krostki usuń u kosmetyczki. Jeżeli wcześniej nie miałaś problemów z cerą teraz nie ma sensu kupować kolejnych, wysuszających prteparatów. odwiedź rownież dermatologa, być może zaskórniki to reakcja alergiczna. Bezpiecznym kosmetykiem będzie pasta cynkowa - nakładana punktowo, cienką warstwą oraz maseczki oczyszczające typu peel off.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 19:41   #9
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

cynk. kurcze zalatwilam sie bo zawsze uzywalam tej nivei z peelingiem.delikatna ejst wszystko ok
i kupial raz tego garniera z cynkiem. potem dowiedzialam sie od zaufanej innej sprzedawczyni (nakrzyczala na mnie wrecz) ze cynk i sucha skora to nigdy w zyciu i ze zrobilam glupote.
mowicie ze skora nie zrobila mi sie tlusta tylko to reakcja alergiczna?
kurcze wiecie zawsze mia;am ajkiestam krostki, to normane,ale nie tak ze cale czolo w "babelkach" czyli zatkane pory. masakra jakas ;/
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 20:06   #10
jaononaono
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Końskie
Wiadomości: 148
GG do jaononaono
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

[1=1264cfbd25b40f51a2184ba b410ce1a999cc0a39_625ded7 235d3c;14180613]Witam

dziewczyny mam problem juz od ok 2 miesiecy.prosze o pomoc

kupilam ok 2 miesiecy temu zel do mycia twarzy z peelingiem Garniera z cynkiem
mam cere sucha. znaczy chyba mialam. bo po tym cynku cos mi sie poprzestawialo. swiece sie.ale to nic.
najbardziej na czole. zatkane pory. takie babelki podskorne. i zaskorniki.
nie mam pojeci jak mam to zlikwidowac. uzywam teraz nivea visage young zel z peelingiem i krem z lekkim podkladem z tej serii

i juz niewiem czy mam to od kremu czy przez tego garniera.

macie jakies sprawdzone kosmetyki na zatkane pory? etc?

bardzo rposze o pomoc[/QUOTE]


Ten krem+lekki podkład w jednym to jedna wielka KUPA!
Też to miałam. Cerę mam teraz okropną w porównaniu z tym co było.
Nie miałam wielkich problemów i szukałam jakiegoś w miarę taniego dobrego podkładu więc wzięłam właśnie to. Po chyba tyg stosowania wyskoczyły mi pryszcze i te dziwne podskórne krosty też mam!
Ale kupiłam sobie krem z wit.A
(dostałam w sumie od zielarki)
Jest już coraz lepiej.
Na opakowaniu nie piszę co to za firma ale może jak pójdziesz do apteki albo sklepu zielarskiego to pewnie dostaniesz.
Stosuje to na przemian z benzacne(na przemian żeby skóry nie wysuszyć całkowicie)
jaononaono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 23:40   #11
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

ben zacne zawiera 5% nadtlenku benzoilu brevoxyl 4% czyli obydwa te leki mają podobne działanie! Wizytę u kosmetyczki stanowczo odradzam usuwanie zaskórników mechanicznie u kosmetyczki to najgorsza rzecz jaką można zrobić. Kosmetyczki interweniując tak bardzo w naskórek często rozsiewają to po całej twarzy, często dochodzi do uszkodzenia naskórka po czym zostają blizny, poza tym wyduszanie zaskórnika praktycznie zawsze kończy się tym że jego część wdusza się pod skórę jeszcze głębiej i problem narasta. Na początku po wizycie rzeczywiście będzie ładnie ale po 2 tyg jak wysypie to będzię gorzej.
Jak już to polecam iść do dermatologa on zaleci odpowiednie zabiegi ale NIGDY nie do kosmetyczki na usuwanie

Brevoxyl wysusza skórę i powoduje łuszczenie ale to jest normalne po około 3 tyg wszystko ustępuje. Łuszczenie przy usuwaniu zaskórników to normalne jeżeli skóra ma zaskórniki to oznacza że ma problem z rogowaceniem i nadmiarem sebum a Brevoxsyl na to działa.

Polecam też peeling enzymatyczny, dobry krem nawilżający, ale nie natłuszczający, żeby nie zatykał! I podstawa! NIE WYDUSZAĆ ZASKÓRNIKÓW, polecam też mycie twarzy miętą pieprzową, albo taki naturalny tonik na wągry:

kawałek ogórka świeżego naturalnego nie takiego z supermarketu chemicznego zetrzeć i zalać wrzącą wodą. Po ostygnięciu odcedzić i do tej wody ogórkowej dodać łyżkę naturalnego miodu tym przemyć twarz i pozostawić do wyschnięcia, po czym spłukać czystą wodą. Stosować regularnie a efekty będą!

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Brevoxyl wykazuje działanie:

  • Bakteriobójcze – hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych
  • Keratolityczne – złuszcza warstwę rogową naskórka, odblokowuje pory, hamuje powstawanie zaskórników otwartych i zamkniętych
  • Ogranicza stan zapalny
  • Przyspiesza gojenie się ran

Unikatowa hydrobaza Brevoxyl, w porównaniu do konwencjonalnych preparatów zawierających nadtlenek benzoilu, minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Dodatkowo, jest to jedyny preparat na rynku w postaci kremu, tak więc może być stosowany pod makijaż.

Dostępny tylko w aptekach!
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 16:13   #12
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

Miałam to samo po tym peelingu, już go nigdy nie kupiłam
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 08:43   #13
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: nagły problem z cerą- prosze o pomoc

"Ku przestrodze" znalazłam swój stary wątek. Zatem opowiadam.

Byłam kiedyś na sesji(mniejsza o wiekszość), wizażystka zobaczyła moje czoło i spojrzała co mi ejst. Problem był taki ze nie wiedzialam, i byłam przerażona bo zawsz emiałam cere a'la pupcia niemowlaczka.
Spytała czego używam. Mówie jej to to i to i że nivea. Powiedziała mi, ze mam przestać natychmaist jej używać (krem taki fajny brązujący, lekki podkład) bo nivea działa tak ze na pcozatku super super a potem zatyka pory.

Wróciłam z sesji, wyrzuciłam nivee do kosza. Ale co ? problem nadal. Jakoś rpzed świętami skonczył mi sie żel do twarzy z peelingiem(też nivea). Zupełnei nie pomyslałam że to moze być to. Wróciłam do domu, poszłam na solarium, potem wzięłam sie na sposób i po kapieli przecierałam tewarz wacikiem ze spirytusem.
Po 2 tyg (wiadomo, po solarium spokoj) nic na moim czole nie wraca. Wszystko ok. zaczełam sie zastanawiać co mi pomaga.

2 tyg temu znowu wróciłam do domu i poszłam do mojej ulubionej sprzedawczyni kosmetyków, kupić żel którego nie używałam rpzez miesiąc, bo nei chciało mi sie kupować "nie u niej". Dotarłam do domu, myje twarz tym zelem i nagle olśneinie. PRZECIEŻ NIE UZYWAM JUZ NIVEI od dłuzszego czasu.

Uff napisałam sie. Także na 99,99 % wiem, ze problemem była wąłsnei ta firma. nigdy wiecej ;/
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.