Psychiatra - cz. 2 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-09, 18:09   #3331
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Ma mało skutków ubocznych i psychiatra, specjalistka od dysmorfofobii przypisuje go chorym.
Ja się właśnie zastanawiam czy jest w moim mieście jakiś specjalista od BDD, jak go znalazłaś?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:11   #3332
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam czy jest w moim mieście jakiś specjalista od BDD, jak go znalazłaś?
Mój znajomy ma BDD i mówił, że jest tylko jedna taka osoba, lekarka w Polsce co się na tym dobrze zna, jest ona z Łodzi. On u niej był.
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:48   #3333
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Mój znajomy ma BDD i mówił, że jest tylko jedna taka osoba, lekarka w Polsce co się na tym dobrze zna, jest ona z Łodzi. On u niej był.
No własnie, bo to jest bardzo zaniedbana przez polskich naukowców choroba.

Ja mam taką książkę Clairborna i Pedrick "Jak pokochać swój wygląd? Trening" i tam są wszystkie testy diagnostyczne dotyczące choroby. Wszystko oczywiście badania amerykańskie.

Ja poza tym mam jeszcze takie zachowania kompulsywne jak obgryzanie paznokci, robię to od dziecka zawsze gdy jestem zdenerwowana, gryzę paznokcie i skórki wokół nich do krwi, rozdrapuję sobie też twarz.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Mój znajomy ma BDD i mówił, że jest tylko jedna taka osoba, lekarka w Polsce co się na tym dobrze zna, jest ona z Łodzi. On u niej był.
A jak się ta lekarka nazywa?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:00   #3334
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No własnie, bo to jest bardzo zaniedbana przez polskich naukowców choroba.

Ja mam taką książkę Clairborna i Pedrick "Jak pokochać swój wygląd? Trening" i tam są wszystkie testy diagnostyczne dotyczące choroby. Wszystko oczywiście badania amerykańskie.

Ja poza tym mam jeszcze takie zachowania kompulsywne jak obgryzanie paznokci, robię to od dziecka zawsze gdy jestem zdenerwowana, gryzę paznokcie i skórki wokół nich do krwi, rozdrapuję sobie też twarz.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------



A jak się ta lekarka nazywa?
Jak ona się nazywa tego nie wiem. Chyba kupię tą książkę co Ty masz, może chociaż trochę mi pomoże. Ja ostatnio się cięłam z powodu kompleksów, nawet nie wiem po co tom robiłam, chciałam sobie ulżyć. Raz też zrobiłam nożem kreskę na twarzy, dokładniej na brodzie, na szczęście śladu po tym nie ma. Mam nadzieję, że nigdy nie zrobię sobie czegoś podobnego.
Kompletnie nie akceptuję swojego wyglądu, mam duży biust co jest moim wielkim kompleksem, jak dla mnie jest za duży. Mam lekki brzuszek, muszę nad nim popracować. Brzydkie włosy, bo fryzjerka mnie źle obcięła, bardzo krzywy nos, przez co mam zdeformowaną prawą część twarzy i się jej bardzo wstydzę. Mam też za wąskie usta, brzydki kształt oczu, nieciekawe rysy twarzy, brzydkie paznokcie, szyję pociętą i rękę, teraz jest cała sina. Pełno tego. Kompletnie nie umiem siebie zaakceptować. Ja nie muszę być piękna, ale chociaż przeciętna, nie wyróżniająca się z tłumu. Ale przez zdeformowaną twarz czuje się odrażająca
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:02   #3335
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Kiedyś myślałam,że mój obłęd dotyczący wyglądu to moja wina,że jestem brzydka i próżna,a teraz czytam o tej dysmorfobii i dokładnie wszystko do mnie pasuje.Myślę nawet,że to z powodu wyglądu mam depresję i zaburzenia odżywiania,za karę okaleczam się,za to jaka jestem obrzydliwa.
A w poniedziałek dowiem się kiedy idę do szpitala,kiedy będzie w końcu miejsce.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:03   #3336
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Jak ona się nazywa tego nie wiem. Chyba kupię tą książkę co Ty masz, może chociaż trochę mi pomoże. Ja ostatnio się cięłam z powodu kompleksów, nawet nie wiem po co tom robiłam, chciałam sobie ulżyć. Raz też zrobiłam nożem kreskę na twarzy, dokładniej na brodzie, na szczęście śladu po tym nie ma. Mam nadzieję, że nigdy nie zrobię sobie czegoś podobnego.
Kompletnie nie akceptuję swojego wyglądu, mam duży biust co jest moim wielkim kompleksem, jak dla mnie jest za duży. Mam lekki brzuszek, muszę nad nim popracować. Brzydkie włosy, bo fryzjerka mnie źle obcięła, bardzo krzywy nos, przez co mam zdeformowaną prawą część twarzy i się jej bardzo wstydzę. Mam też za wąskie usta, brzydki kształt oczu, nieciekawe rysy twarzy, brzydkie paznokcie, szyję pociętą i rękę, teraz jest cała sina. Pełno tego. Kompletnie nie umiem siebie zaakceptować. Ja nie muszę być piękna, ale chociaż przeciętna, nie wyróżniająca się z tłumu. Ale przez zdeformowaną twarz czuje się odrażająca
No wizyty u fryzjera to akurat BDD nie pomogą, bo to siedzi w nas i nie ma związku z tym co na zewnątrz. To tak jak anoreksja tylko nie jesteśmy grube tylko brzydkie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:08   #3337
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Kiedyś myślałam,że mój obłęd dotyczący wyglądu to moja wina,że jestem brzydka i próżna,a teraz czytam o tej dysmorfobii i dokładnie wszystko do mnie pasuje.Myślę nawet,że to z powodu wyglądu mam depresję i zaburzenia odżywiania,za karę okaleczam się,za to jaka jestem obrzydliwa.
A w poniedziałek dowiem się kiedy idę do szpitala,kiedy będzie w końcu miejsce.
Możliwe, że masz BDD. To się bardzo ciężko leczy, często jest to niemożliwe do wyleczenia, niestety. Warto o tym powiedzieć lekarzowi, co do swoich obaw odnośnie dysmorfofobii.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No wizyty u fryzjera to akurat BDD nie pomogą, bo to siedzi w nas i nie ma związku z tym co na zewnątrz. To tak jak anoreksja tylko nie jesteśmy grube tylko brzydkie.
Dokładnie, teraz to wiem. Ja nie pokazuję się ludziom z prawej strony twarzy, zawszę muszę siadać, iść, czy być po lewej stronie z moim chłopakiem, tak samo jest z innymi ludźmi. Jak robiłam zdjęcia to tylko z lewego profilu, żeby nie było widać deformacji.
To jakaś paranoja. Ta choroba zabija człowieka, przez to też mam mysli samobójcze. Czuję się taka brzydka i krzywa.
A jak Ty sobie radzisz ?
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 19:13   #3338
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Jak ona się nazywa tego nie wiem. Chyba kupię tą książkę co Ty masz, może chociaż trochę mi pomoże. Ja ostatnio się cięłam z powodu kompleksów, nawet nie wiem po co tom robiłam, chciałam sobie ulżyć. Raz też zrobiłam nożem kreskę na twarzy, dokładniej na brodzie, na szczęście śladu po tym nie ma. Mam nadzieję, że nigdy nie zrobię sobie czegoś podobnego.
Kompletnie nie akceptuję swojego wyglądu, mam duży biust co jest moim wielkim kompleksem, jak dla mnie jest za duży. Mam lekki brzuszek, muszę nad nim popracować. Brzydkie włosy, bo fryzjerka mnie źle obcięła, bardzo krzywy nos, przez co mam zdeformowaną prawą część twarzy i się jej bardzo wstydzę. Mam też za wąskie usta, brzydki kształt oczu, nieciekawe rysy twarzy, brzydkie paznokcie, szyję pociętą i rękę, teraz jest cała sina. Pełno tego. Kompletnie nie umiem siebie zaakceptować. Ja nie muszę być piękna, ale chociaż przeciętna, nie wyróżniająca się z tłumu. Ale przez zdeformowaną twarz czuje się odrażająca
Czuję się tak samo,nienawidzę swojego wyglądu do tego stopnia,że chciałabym się zabić.Też się tnę z tego powodu,a to przecież nic nie pomaga..
Brałam wspominane lexapro 2 razy.za pierwszym razem rzeczywiście czułam się lepiej,w sumie to był najlepszy okres czasu jaki pamiętam-wakacje 2008 .Lekarz ponownie wypisał mi lexapro kilka miesięcy temu,brałam następne kilka miesięcy,ale już nie pomogło tak jak za pierwszym razem,czułam się beznadziejnie i dalej się tak czuję.Lekarz zmienia mi leki,od 8 lat dzien w dzien łykam psychotropy,ale one przecież nie zmienią mojego wyglądu,a z nim nie mogę sie poogodzić.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:14   #3339
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Czuję się tak samo,nienawidzę swojego wyglądu do tego stopnia,że chciałabym się zabić.Też się tnę z tego powodu,a to przecież nic nie pomaga..
Brałam wspominane lexapro 2 razy.za pierwszym razem rzeczywiście czułam się lepiej,w sumie to był najlepszy okres czasu jaki pamiętam-wakacje 2008 .Lekarz ponownie wypisał mi lexapro kilka miesięcy temu,brałam następne kilka miesięcy,ale już nie pomogło tak jak za pierwszym razem,czułam się beznadziejnie i dalej się tak czuję.Lekarz zmienia mi leki,od 8 lat dzien w dzien łykam psychotropy,ale one przecież nie zmienią mojego wyglądu,a z nim nie mogę sie poogodzić.
A psycholog Ci pomógł jakoś? Chodzisz ?
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:23   #3340
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Psychologowi często mówiłam o tym jak nienawidzę wstydzę się siebie,swojego wyglądu,lekarzowi na wizytach rzadziej,myślałam,że zostane odebrana jako pusta,próżna osobą.(bo przecież wygląd nie jest najważniejszy-hmm jak dla mnie jest,wypełnia on całe moje myśli,całe życie,nie chodzę do fryzjera bo nie mogłabym patrzeć na siebie w dużym lustrze przy jakimś oświetleniu i wstydziłabym się tego ,że fryzjerka się na mnie patrzy ciągle,poza tym do mojej brzydkiej twarzy nie pasuję żadne fryzury,nie chodzę na zakupy i nie kupuję ubrań od ponad roku...chcę się zabić moja anoreksja zaczęła się od tego,że nie mogłam znieść widoku swojej mocno pucatej buzi i grubych kolan i łydek..miałam 12 lat,a już jako 9latka przestałam nosić krótkie spodenki z powodu grubych nóg,zwłaszcza wstydziłam się i płakałam z powodu kolan i łydek..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:25   #3341
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Psychologowi często mówiłam o tym jak nienawidzę wstydzę się siebie,swojego wyglądu,lekarzowi na wizytach rzadziej,myślałam,że zostane odebrana jako pusta,próżna osobą.(bo przecież wygląd nie jest najważniejszy-hmm jak dla mnie jest,wypełnia on całe moje myśli,całe życie,nie chodzę do fryzjera bo nie mogłabym patrzeć na siebie w dużym lustrze przy jakimś oświetleniu i wstydziłabym się tego ,że fryzjerka się na mnie patrzy ciągle,poza tym do mojej brzydkiej twarzy nie pasuję żadne fryzury,nie chodzę na zakupy i nie kupuję ubrań od ponad roku...chcę się zabić moja anoreksja zaczęła się od tego,że nie mogłam znieść widoku swojej mocno pucatej buzi i grubych kolan i łydek..miałam 12 lat,a już jako 9latka przestałam nosić krótkie spodenki z powodu grubych nóg,zwłaszcza wstydziłam się i płakałam z powodu kolan i łydek..
Chciałabym Ci jakoś pomóc, wiem co przeżywasz, mam tak samo. Prawdopodobnie możesz mieć BDD. Miałaś kompleksy ciała, figury, a twarzy też ?
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 19:29   #3342
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
A psycholog Ci pomógł jakoś? Chodzisz ?
Przestałam chodzic do psychologa w momencie gdy przestałam wychodzić z domu.Teraz zaczęłam chodzić do innego,ale on wciąż gdzieś wyjeżdża,więc wizyty są rzadkie i byłam dopiero 3 czy 4 razy.
Poprzednia pani psycholog moją obsesję na temat wyglądu nawet nie brała na poważnie..Nowy psycholog,tym razem pan,jak najbardziej powiedział,że będziemy o tym rozmawiać,będzie próbował mi pomóc-hmm przestać nienawidzić swojego wyglądu.
Przy dysmorfobii człowiek ma urojony defekt urody,a ja po prostu wyglądam obrzydliwie.Mam brzydką twarz,włosy,brak fryzury,okropną cerę,brak piersi,krótkie i grube nogi,olbrzymie stopy-czy na to jest jakiś lek
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:32   #3343
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Przestałam chodzic do psychologa w momencie gdy przestałam wychodzić z domu.Teraz zaczęłam chodzić do innego,ale on wciąż gdzieś wyjeżdża,więc wizyty są rzadkie i byłam dopiero 3 czy 4 razy.
Poprzednia pani psycholog moją obsesję na temat wyglądu nawet nie brała na poważnie..Nowy psycholog,tym razem pan,jak najbardziej powiedział,że będziemy o tym rozmawiać,będzie próbował mi pomóc-hmm przestać nienawidzić swojego wyglądu.
Przy dysmorfobii człowiek ma urojony defekt urody,a ja po prostu wyglądam obrzydliwie.Mam brzydką twarz,włosy,brak fryzury,okropną cerę,brak piersi,krótkie i grube nogi,olbrzymie stopy-czy na to jest jakiś lek
Bardzo źle postąpiła ta psycholog. Ja też z domu nie wychodzę, wstydzę się wyglądu. Nie mam siły się nawet myć, nie mogę już patrzeć w lustro.
Masz coś w swoim wyglądzie, co możesz uznać za zaletę ?
Masz chłopaka ?
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:36   #3344
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Na twarzy nie nawidzę swoich małych oczu,wszystkie kobiety mają duże ładne oczy a moje są nijakie,nawet nie mają ładnego koloru,do tego krótkie rzęsy,w sumie niewidoczne,oczy okropnie głeboko osadzone przez co cała twarz jest brzydka.Nie znoszę swojego nosa,policzków,kształtu głowy i wiecznie pryszczatej skóry,mam blizny po tradziku i bardzo mocno rozszerzone pory skóry..nie wytrzym tego

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Bardzo źle postąpiła ta psycholog. Ja też z domu nie wychodzę, wstydzę się wyglądu. Nie mam siły się nawet myć, nie mogę już patrzeć w lustro.
Masz coś w swoim wyglądzie, co możesz uznać za zaletę ?
Masz chłopaka ?
nie,nie mam żadnej części nawet małej cząstki którą mogłabym uznać za zaletę.Mogłabym opisywać każdą swoją brzydką część ciała,ale i tak już dużo napisałam.nie lubię też swoich żółtych zębów.
Nie mam chłopaka i nigdy nie miałam,a mam 21 lat.masakra...
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:37   #3345
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Loretta
Wyjaśnię to. 3 lata temu poznałam chłopaka i później z nim byłam, ale krótko. Potem się przyjaźniliśmy
znaczy jak z nim bylas? wydawalo Ci sie ze spotykacie sie w realnym swiecie?



co do Dymosfobii ciezka choroba bo krzywi obraz samego siebie
bo jakby byl zdrowy to jedna rzecz ''zla'' kompleks zawsza mozna pozbyc sie chocby operacyjnie a tak,wy uwazacie ze wszystko w was jest zle i krzywe nie potraficie obiektywnie ocenic samych siebie
leki i terapia...
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2009-10-09 o 19:38
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:43   #3346
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Tamta psycholog postąpiła jak większość psychologów z którymi miałam do czynienia,tak samo psychiatrzy..porażka.To ja dowiaduję się z internetu jak nazywa się moja choroba
Choruję też na hashimoto(chora tarczyca) i endokrynolodzy też nie są pomocni,wiecznie mam złe wyniki,beznadziejni są lekarze...to samo tyczy się dermatologów...a stan mojej cery też sprawia,że nie wychodzę nigdzie..

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość


co do Dymosfobii ciezka choroba bo krzywi obraz samego siebie
bo jakby byl zdrowy to jedna rzecz ''zla'' kompleks zawsza mozna pozbyc sie chocby operacyjnie a tak,wy uwazacie ze wszystko w was jest zle i krzywe nie potraficie obiektywnie ocenic samych siebie
leki i terapia...
leki i terapia i tak ciągle od kiedy skończyłam 12 lat..czas sprawia,że coraz bardziej rezygnuję z walki,mam już dosyć takiego życia.
Są ludzie,którzy mają jakiś jeden czy dwa kompleksy,jak dla mnie to szczęściarze,którzy mogą cieszyć się swoim wyglądem,ja nie mogę
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:47   #3347
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Na twarzy nie nawidzę swoich małych oczu,wszystkie kobiety mają duże ładne oczy a moje są nijakie,nawet nie mają ładnego koloru,do tego krótkie rzęsy,w sumie niewidoczne,oczy okropnie głeboko osadzone przez co cała twarz jest brzydka.Nie znoszę swojego nosa,policzków,kształtu głowy i wiecznie pryszczatej skóry,mam blizny po tradziku i bardzo mocno rozszerzone pory skóry..nie wytrzym tego
Masz napisane, że walczysz z cerą, to dobrze, że ja leczysz. Na blizny są zabiegi na skórę u dermatologa, jak się uporasz z trądzikiem to możesz sobie taki zafundować. Co do oczu to są specjalne makijaże co wydobywają oczy głęboko osadzone, co do rzes dobry tusz powinien załatwic sprawę. To idze naprawić, co do reszty to nie wiem. Nie mam pojęcia jak wyglądasz, ale na pewno masz jakieś zalety, każdy je ma, trzeba tylko umieć je znaleźć. Ktoś kiedyś powiedział Ci, że jesteś brzydka ?


Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
nie,nie mam żadnej części nawet małej cząstki którą mogłabym uznać za zaletę.Mogłabym opisywać każdą swoją brzydką część ciała,ale i tak już dużo napisałam.nie lubię też swoich żółtych zębów.
Nie mam chłopaka i nigdy nie miałam,a mam 21 lat.masakra...
Zęby zawsze można wybielić, czy to pastą, czy specjalnymi paskami wybielającymi, czy nawet u dentysty Na wiele rzeczy jest rada.
Ale mi łatwo pisać, sama sobie ze sobą nie radzę U innych osób widze same zalety, u siebie ich brak. Zresztą dla mnie osoba co ma ładne włosy i prosty nos już jest piękna.

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość



co do Dymosfobii ciezka choroba bo krzywi obraz samego siebie
bo jakby byl zdrowy to jedna rzecz ''zla'' kompleks zawsza mozna pozbyc sie chocby operacyjnie a tak,wy uwazacie ze wszystko w was jest zle i krzywe nie potraficie obiektywnie ocenic samych siebie
leki i terapia...
Być może tak jest. Leki na mnie nie skutkują, a większość psychologów ma marne pojęcie o BDD, taka prawda, bo jest to dość nowa choroba. Nawet nie wiem gdzie można szukać pomocy. Statystycznie tylko 6% osób chorych zdrowieje, reszta nigdy. Przykra prawda.
__________________



Edytowane przez Loretta8
Czas edycji: 2009-10-09 o 19:49
Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:56   #3348
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Jak tak czytam co piszecie,to przypomina mi się Nemezja,która tutaj pisała podobne rzeczy,przedstawiła makabrycznie najgorszy obraz samej siebie,no monstrum jakieś.. I wiecie co? Kiedy zobaczyłam jej zdjęcie,to mało z krzesła nie spadłam. Śliczna dziewczyna,zupełnie nie mogłam pojąć gdzie ona widzi te wszystkie wady.. Zapewne z wami jest podobnie,macie spaczony obraz samej siebie,a w rzeczywistości na pewno niczego wam nie brakuje.. Co psychika może zrobić z człowiekiem
Życzę Wam żebyście z tego wyszły i mogły cieszyć się w końcu pełnią życia
__________________



Edytowane przez Lena_20
Czas edycji: 2009-10-09 o 19:57
Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:00   #3349
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lena_20 Pokaż wiadomość
Jak tak czytam co piszecie,to przypomina mi się Nemezja,która tutaj pisała podobne rzeczy,przedstawiła makabrycznie najgorszy obraz samej siebie,no monstrum jakieś.. I wiecie co? Kiedy zobaczyłam jej zdjęcie,to mało z krzesła nie spadłam. Śliczna dziewczyna,zupełnie nie mogłam pojąć gdzie ona widzi te wszystkie wady.. Zapewne z wami jest podobnie,macie spaczony obraz samej siebie,a w rzeczywistości na pewno niczego wam nie brakuje.. Co psychika może zrobić z człowiekiem
Życzę Wam żebyście z tego wyszły i mogły cieszyć się w końcu pełnią życia
Też często czytałam jej wypowiedzi, ale nie widziałam jej zdjęcia. Ale z tego co przeczytałam ona miała normalną twarz, ja mam zdeformowaną, krzywą. Po prostu nienormalną.
Dziękuję, ja też sobie i innym osobom z BDD życzę żebyśmy wyszli z tego bagna..
__________________



Edytowane przez Loretta8
Czas edycji: 2009-10-09 o 20:04
Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 20:07   #3350
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra - cz. 2

tez odrazu mi do glowy przyszla nemezja lena ale jakso glupio mi bylo wspomniec o niej bez niej tutaj
Loretta ona tez pisala ze ma cos tam krzywe znaczy twarz nieasymetryczna a jak ja zobacczylam to jeszcze nigdy tak sie nie zdziiwlam piekna dziewczyna z org nieprzecietna uroda
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:09   #3351
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
tez odrazu mi do glowy przyszla nemezja lena ale jakso glupio mi bylo wspomniec o niej bez niej tutaj
Loretta ona tez pisala ze ma cos tam krzywe znaczy twarz nieasymetryczna a jak ja zobacczylam to jeszcze nigdy tak sie nie zdziiwlam piekna dziewczyna z org nieprzecietna uroda
Ona gdzieś na wątku dała swoje zdjęcie? Też mi głupio tutaj o niej pisać, ale czytałam jej większość wątków, bo mnie zaciekawiła, też nienawidziła swojego wyglądu jak ja.
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:17   #3352
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra - cz. 2

dokładnie,cały czas pisała,że jest 'krzywa',no generalnie wszystko miała z twarzą nie tak..
i to nie tak,że mówię tak specjalnie,że jest śliczna by podnieść jej samoocenę,żeby na siłę jej wmówić,że nie jest tak jak ona pisze. Ja na prawdę staram się być szczera czasem nawet do bólu i jak coś komuś mówię,to tak jest,nie owijam w bawełnę. Jeśli nie byłaby taką za jaką ją uważam,to nie mówiłabym jej tego co powiedziałam i co mówię tutaj.

a jak już się uczepiłyście tego krzywego nosa,to można mieć krzywy ale to nie oznacza,że człowiek jest przez to brzydki. a jak wiadomo,wszystkie mankamenty można zamaskować.. i jeszcze jedno.. kto ich nie ma? a najwięcej jest tych ubzduranych
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:19   #3353
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Prawdę mówiąc też pomyślałam o Nemezji Też nie widziałam jej zdjęcia, ale pamiętam jak martwiła się swoim wyglądem.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:26   #3354
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lena_20 Pokaż wiadomość
dokładnie,cały czas pisała,że jest 'krzywa',no generalnie wszystko miała z twarzą nie tak..
i to nie tak,że mówię tak specjalnie,że jest śliczna by podnieść jej samoocenę,żeby na siłę jej wmówić,że nie jest tak jak ona pisze. Ja na prawdę staram się być szczera czasem nawet do bólu i jak coś komuś mówię,to tak jest,nie owijam w bawełnę. Jeśli nie byłaby taką za jaką ją uważam,to nie mówiłabym jej tego co powiedziałam i co mówię tutaj.

a jak już się uczepiłyście tego krzywego nosa,to można mieć krzywy ale to nie oznacza,że człowiek jest przez to brzydki. a jak wiadomo,wszystkie mankamenty można zamaskować.. i jeszcze jedno.. kto ich nie ma? a najwięcej jest tych ubzduranych
Gdybym miała tylko krzywy nos Ale mam całą resztę wad. Ale przez ten nos twarz jest zdeformowana, nikt z deformacją nie może być ładny, nawet przeciętny. I tego nie da się zamaskować
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:29   #3355
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Też często czytałam jej wypowiedzi, ale nie widziałam jej zdjęcia. Ale z tego co przeczytałam ona miała normalną twarz, ja mam zdeformowaną, krzywą. Po prostu nienormalną.
Dziękuję, ja też sobie i innym osobom z BDD życzę żebyśmy wyszli z tego bagna..
Loretto, ale ona też jest (była?) głęboko przekonana, że ma "nienormalny", "zdeformowany" wygląd. Tak jak Ty jesteś przekonana, ale pewnie gdybyś pokazała komuś zdjęcie - też by spadł z krzesła
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:30   #3356
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra - cz. 2

nemezje nie dala foty na forum poprostu zechciala i nam je wyslala ,moze jak zechce i wam wysle nie mnie oceniac
ale to chyab dlatego ze poprosrtu zzyla sie znami to nam zaufala nie wiem wiem tylko ze dobrze ze to zrobila bo nie wierzylam zbyt w to ze to choroba znaczy ze ona tak bardzo znieksztalca obraz nie wiedzialam...

racja to ze krzywy nos nie znaczy ze ktos brzydki moja kol jest sliczna dziewczyna,kobieca i ma nos nieudany troche co bym mogl byc rownie dobrze poprawiony u chirurga ale jest chatakerystyczna przez to jakby go poprawila stracilaby cos jednak z tej charatkerystyki u siebie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:35   #3357
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Loretto, ale ona też jest (była?) głęboko przekonana, że ma "nienormalny", "zdeformowany" wygląd. Tak jak Ty jesteś przekonana, ale pewnie gdybyś pokazała komuś zdjęcie - też by spadł z krzesła
Jedyne zdjęcia jakie umieściłam na tym forum są zrobione z lewego profilu, na nich nie widać deformacji, są przekłamane. Ktokolwiek, by zobaczył moja prawą stronę to na pewno, by sie obrzydził tym widokiem. Ja się nim brzydzę

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
nemezje nie dala foty na forum poprostu zechciala i nam je wyslala ,moze jak zechce i wam wysle nie mnie oceniac
ale to chyab dlatego ze poprosrtu zzyla sie znami to nam zaufala nie wiem wiem tylko ze dobrze ze to zrobila bo nie wierzylam zbyt w to ze to choroba znaczy ze ona tak bardzo znieksztalca obraz nie wiedzialam...

racja to ze krzywy nos nie znaczy ze ktos brzydki moja kol jest sliczna dziewczyna,kobieca i ma nos nieudany troche co bym mogl byc rownie dobrze poprawiony u chirurga ale jest chatakerystyczna przez to jakby go poprawila stracilaby cos jednak z tej charatkerystyki u siebie
Widzisz ona była ładna, ale może miała lekko krzywy nos. Ja nie dość, że mam bardzo krzywy, to prawą stronę twarzy mam zdeformowaną i jeszcze do tego inne wady. Ja nie umiem juz tak normalnie funkcjonować. Wstydzę się wychodzić na dwór z tym wyglądem.
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:41   #3358
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra - cz. 2

A po czym rozróżnić czy ktoś ma dysmorfobię (albo w mniej skrajnym przypadku po prostu niesłuszne kompleksy), czy po prostu jest brzydki i słusznie nie lubi swojego wyglądu?
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.


Edytowane przez czapeczkaelfa
Czas edycji: 2009-10-09 o 20:43
czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:42   #3359
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Psychiatra - cz. 2

nie uwierzepoki nie zobacze juz w nic sie nie wkrece po Nemezji
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 20:45   #3360
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra - cz. 2

loretta,wiesz,ja bym Ci pokazała jak wygląda zdeformowana twarz,wystarczy wstukać w google,nie chcę tu straszyć takimi grafikami,dlatego nie mów,że masz zdeformowaną twarz i to przez nos. ja wiem,że to nie jest łatwe,że to choroba.. no ale nie można się tak wiecznie pogrążać.. kurcze
jakby było tak jak siebie opisujesz,to ludzie by od Ciebie uciekali,wytykali Cie palcami,wyśmiewali się z Ciebie (taka bywa reakcja cześci otoczenia na totalną inność innego człowieka,niestety). Jest tak? Czy ktoś Ci wprost powiedział,to co Ty sama o sobie mówisz? Bo gdyby tak było,to życzliwy by się na bank znalazł.

I jeszcze mam pytanie. Czy zdajesz sobie sprawę z tego,że to tylko i wyłącznie choroba i wcale nie musi być tak jak to wszystko opisujesz,jak widzisz siebie? Czy jednak jesteś święcie przekonana,że "tak" wyglądasz?
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.