Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-08, 17:39   #1561
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Więc chciałabym dodać do listy pewien sklep. Pani zna się na robocie świetnie. Najlepszy sklep na jaki trafiłam, moja mama nie chciała się dać namówić na zmianę rozmiaru (wciskała się w 85D...) a pani ją zmierzyła i dała 80F. Nie było żadnego "proszę pani tu nie ma tej miski!"
Ja na swoje E75 dostałam z dziesięć białych staników, bo chciałam białe, podejrzewam że w całym sklepie tego rozmiaru jest ich z 30... Kobieta świetna, sklep super zaopatrzony. W skali od 1 do 10 daję 20 :P
Adres:

Gdynia, Dom towarowy Chylonia
ul. Gniewska 21, 81-047
Sklep: mały bieliźniany na przeciwko ogromnego papierniczego (jedyny taki papierniczy sklep w całym domu towarowym boks B-57).

Przepraszam że nie podaję numeru boksu ale ten cały dom towarowy jest malutki, w głównym korytarzu znajduje się papierniczy i nie trudno tam trafić.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze



Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-10-08 o 17:41
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 17:53   #1562
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez lacrimachristi Pokaż wiadomość
mam wymiary 73/89 jaki to rozmiar bo do choler juz nie wiem;/
ale po co te nerwy od razu Najprawdopodobniej 30E/65E angielskie będzie pasować .
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 18:17   #1563
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Więc chciałabym dodać do listy pewien sklep. Pani zna się na robocie świetnie. Najlepszy sklep na jaki trafiłam, moja mama nie chciała się dać namówić na zmianę rozmiaru (wciskała się w 85D...) a pani ją zmierzyła i dała 80F. Nie było żadnego "proszę pani tu nie ma tej miski!"
Ja na swoje E75 dostałam z dziesięć białych staników, bo chciałam białe, podejrzewam że w całym sklepie tego rozmiaru jest ich z 30... Kobieta świetna, sklep super zaopatrzony. W skali od 1 do 10 daję 20 :P
Adres:

Gdynia, Dom towarowy Chylonia
ul. Gniewska 21, 81-047
Sklep: mały bieliźniany na przeciwko ogromnego papierniczego (jedyny taki papierniczy sklep w całym domu towarowym boks B-57).

Przepraszam że nie podaję numeru boksu ale ten cały dom towarowy jest malutki, w głównym korytarzu znajduje się papierniczy i nie trudno tam trafić.
A mają tam obwody poniżej 70 i miseczki powyżej G? Bo rozmiary typu 75E i 80F są raczej dość powszechne i ma je sporo sklepów.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 20:05   #1564
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
stanik nie ma cisnąć ani przeszkadzać w oddychaniu ma być wygodny i nie ma się go czuć wcale! jeśli czujesz ścisłość to chyba jest za ciasny. zmierz się na max wdechu a potem sprawdź do ilu cm się rozciąga stanik, jeśli mniej to za ciasny. (ale pewnie się rozciągnie)

trochę za bardzo okrojone te zdjęcia, nie można za dużo powiedzieć na ich podstawie
Na tą chwilę stanik rozciągnął się na tyle, że jest mi bardzo wygodnie gdy jest zapięty na najluźniejszą haftkę Ale na początku był bardzo ścisły, a mój szok tą ścisłością był intensywniejszy ze względu na przeskok z 75B
Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
bardzo ładny ten żółtek do oceny brakuje mi zdjęcia tak całkiem z profilu. Wygląda dobrze, tylko fiszbiny trochę wąskie się wydają. Nie wchodzą Ci na pierś?
Hmm, a wytłumacz mi proszę co oznacza, że są wąskie ? Bo nie mogę tych terminów rozgryźć
Jeśli chodzi o ślady fiszbin na skórze, to znajdują się one tuż pod piersiami, w miejscu gdzie owe piersi sobie zaczynają 'odstawać'. Ogólnie jestem ze stanika bardzo, bardzo zadowolona.
Jutro postaram się wkleić jakieś lepsze zdjęcia, bo te są co najmniej średnie Ciężko jest się samemu obfocić
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 20:34   #1565
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
A mają tam obwody poniżej 70 i miseczki powyżej G? Bo rozmiary typu 75E i 80F są raczej dość powszechne i ma je sporo sklepów.
Tak, sklep ma generalnie wszystkie modele staników, przeraziłam się jak zobaczyłam taki:
http://www.*************/images/arti...2_318x500.jpeg


Ale tak, sklep dobrze zaopatrzony, ceny przystępne (65 zł zapłaciłam za jeden) wszystko czego szukałam, w tak niepozornym miejscu
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 21:00   #1566
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość
Hmmm... właśnie się zmierzyłam i tak przylegająco, bez żadnych wydechów specjalnych ani super ściskania to mam 68 pod (ale jak się solidnie ścisnę to ma mniej niż 66 ). Właśnie sprawdziłam, brooke 60dd jest w sklepie bradea. Właścicielka jest bardzo pomocna, odpowiada na wszystkie maile. Jak ją poprosisz, to powinna Ci wymierzyć ten stanik w wszystkie strony
A dopasowanej są po 80zł
Ja na lekkim wdechu mam luźno 72cm, więc myślę że te 4cm jednak robią dużą różnicą, prawie jednego rozmiaru obwodu.
Ja wole jednak miętowego Georga, mam już wszystko obcykane gdzie i za ile tzn w sklepach z pierwszego posta naszego wątku, o innych nie wiem Właśnie się zastanawiam nad zamówieniem z dopasowanej ale mam okazję kupić wrzosowego Aragona a on jest jak biały kruk już nigdzie nie do dostania, więc chyba jednak jego kupię, a Dżordż będzie musiał poczekać

Cytat:
Napisane przez lacrimachristi Pokaż wiadomość
mam wymiary 73/89 jaki to rozmiar bo do choler juz nie wiem;/
Twój tabelkowy rozmiar to polskie 65F/G i brytyjskie 30E(65E)
ze ścisłych modeli możesz spróbować 70D / 32D

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Na tą chwilę stanik rozciągnął się na tyle, że jest mi bardzo wygodnie gdy jest zapięty na najluźniejszą haftkę Ale na początku był bardzo ścisły, a mój szok tą ścisłością był intensywniejszy ze względu na przeskok z 75B
Hmm, a wytłumacz mi proszę co oznacza, że są wąskie ? Bo nie mogę tych terminów rozgryźć
Jeśli chodzi o ślady fiszbin na skórze, to znajdują się one tuż pod piersiami, w miejscu gdzie owe piersi sobie zaczynają 'odstawać'. Ogólnie jestem ze stanika bardzo, bardzo zadowolona.
Jutro postaram się wkleić jakieś lepsze zdjęcia, bo te są co najmniej średnie Ciężko jest się samemu obfocić
to dobrze, że nie jest za ciasny, czytałam mrożącą krew w żyłach historię o fioletowo-sinych śladach od za ciasnego obwodu i jakimś zwyrodnieniu żeber

z tymi fiszbinami chodzi o to, żeby okalały całą pierś, szczególnie pod pachą. ich szerokość mierzy się od jednego końca do drugiego przez środek (a od końca do końca po fiszbinie mierzy się jej długość), za wąskie są, kiedy wchodzą na piersi pod pachą (rzadziej na mostku), czyli ich U powinno być szersze.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 21:13   #1567
freyah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 165
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Ja na lekkim wdechu mam luźno 72cm, więc myślę że te 4cm jednak robią dużą różnicą, prawie jednego rozmiaru obwodu.
Ja wole jednak miętowego Georga, mam już wszystko obcykane gdzie i za ile tzn w sklepach z pierwszego posta naszego wątku, o innych nie wiem Właśnie się zastanawiam nad zamówieniem z dopasowanej ale mam okazję kupić wrzosowego Aragona a on jest jak biały kruk już nigdzie nie do dostania, więc chyba jednak jego kupię, a Dżordż będzie musiał poczekać
Ja bym na twoim miejscu poprosiła jednak o wymierzenie, nawet w celach tylko przyszłościowych Pani Ewa ze sklepu Bradea nie robi z tym problemu, w dopasowanej też pewnie nie będą robić z tym problemu (zawsze można na gadu spytać ).

A rozterki rozumiem Ja do tej pory żałuję, że nie kupiłam Zety z Freyi, więc postanowiłam nie popełniać tego błędu z Robynem Cleo , bo nie ma go w zapowiedziach na kolekcje zimową i letnią.
freyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 21:55   #1568
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość
Ja bym na twoim miejscu poprosiła jednak o wymierzenie, nawet w celach tylko przyszłościowych Pani Ewa ze sklepu Bradea nie robi z tym problemu, w dopasowanej też pewnie nie będą robić z tym problemu (zawsze można na gadu spytać ).
Panią Ewe z Bradea jak najbardziej polecam. Bardzo miła osoba, wszystko dokładnie wymierzy i bardzo szybko odpisuje na maile. Przesyłki ze sklepu dochodzą błyskawicznie, są bardzo dobrze zapakowane. No i przy płatności z góry przesyłka jest darmowa.

Swoją drogą przez Was popadłam w stanikomanię Ledwo doszła moja La Senza, a już wynalazłam sobie kilka kolejnych staników, które chciałabym kupić. Szkoda, że konto prawie puste
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 22:49   #1569
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
za wąskie są, kiedy wchodzą na piersi pod pachą (rzadziej na mostku), czyli ich U powinno być szersze.
Dziś dotarła do mnie balkonetka La Senzy, moje piersi wyglądają w niej raczej nijako. Zauważyłam, że fiszbiny są raczej szerokie. Więc - czy krój balkonetkowy na małe piersi to dobra opcja dla kogoś, kto raczej chciałby, żeby wyglądały na większe ? (a to mam przy w/w M&S) Czy moje piersi nie są po prostu dobrze zebrane do środka przez te szersze fiszbiny, dlatego nie wydają się większe jak przy M&S ? (Wiem, że balkonetki raczej 'unoszą' biust, ale czy coś oprócz tego ?)
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 23:13   #1570
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość
Ja bym na twoim miejscu poprosiła jednak o wymierzenie, nawet w celach tylko przyszłościowych Pani Ewa ze sklepu Bradea nie robi z tym problemu, w dopasowanej też pewnie nie będą robić z tym problemu (zawsze można na gadu spytać ).

A rozterki rozumiem Ja do tej pory żałuję, że nie kupiłam Zety z Freyi, więc postanowiłam nie popełniać tego błędu z Robynem Cleo , bo nie ma go w zapowiedziach na kolekcje zimową i letnią.
a czemu nie kupiłaś? była jeszcze z jakieś 2 tyg temu na all.

ok, wysłałam maila, wyszło, że nie umiem dodawać tylko trochę mi głupio pytać jeśli nie mam zamiaru tam kupować (przynajmniej teraz, bo kiedyś pewnie tak, szczególnie jeśli będą mieć Gossarda, który mi się podoba )

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Panią Ewe z Bradea jak najbardziej polecam. Bardzo miła osoba, wszystko dokładnie wymierzy i bardzo szybko odpisuje na maile. Przesyłki ze sklepu dochodzą błyskawicznie, są bardzo dobrze zapakowane. No i przy płatności z góry przesyłka jest darmowa.

Swoją drogą przez Was popadłam w stanikomanię Ledwo doszła moja La Senza, a już wynalazłam sobie kilka kolejnych staników, które chciałabym kupić. Szkoda, że konto prawie puste
skąd ja to znam, przez moją stanikomanię moje konto cały czas świeci pustkami a tu wyprzedaże i takie okazje

teraz żałuję, że odprułam gumeczkę w tym Kostarze, bo chyba jednak jest za mały na większą pierś najchętniej bym się go pozbyła i zbierała na coś innego.
jutro mam zamiar jechać do M&S to może bym sobie jakiegoś fajnego t-shirt bra znalazła, a tak to nie mam kasy

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Dziś dotarła do mnie balkonetka La Senzy, moje piersi wyglądają w niej raczej nijako. Zauważyłam, że fiszbiny są raczej szerokie. Więc - czy krój balkonetkowy na małe piersi to dobra opcja dla kogoś, kto raczej chciałby, żeby wyglądały na większe ? (a to mam przy w/w M&S) Czy moje piersi nie są po prostu dobrze zebrane do środka przez te szersze fiszbiny, dlatego nie wydają się większe jak przy M&S ? (Wiem, że balkonetki raczej 'unoszą' biust, ale czy coś oprócz tego ?)
pokaż zdjęcia

balkonetka? jakoś nie kojarzę żeby La senza miała balkonetki, bardziej plunge i hulfcupy.
różne balkonetki mają różne kroje, niektóre lepiej zbierają biust inne mniej. ja sobie chwalę balkonetki Freyi (które nomen omen Freya nazywa plungami ).

tutaj zdjęcie poglądowe krojów: http://images27.fotosik.pl/213/48834bcb1a2bbad3.jpg
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 23:24   #1571
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
pokaż zdjęcia

balkonetka? jakoś nie kojarzę żeby La senza miała balkonetki, bardziej plunge i hulfcupy.
różne balkonetki mają różne kroje, niektóre lepiej zbierają biust inne mniej. ja sobie chwalę balkonetki Freyi (które nomen omen Freya nazywa plungami ).

tutaj zdjęcie poglądowe krojów: http://images27.fotosik.pl/213/48834bcb1a2bbad3.jpg
Racja, wg tego zdjęcia to half-cup
Pokażę Ale już nie dziś
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 23:48   #1572
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Racja, wg tego zdjęcia to half-cup
Pokażę Ale już nie dziś
ok

no cóż halfcupy nie służą do zbierania biustu (do tego służą plunge i czasami balkonetki), one służą do eksponowania biustu nad krawędzią w górę czyli powinny bardziej podnosić w górę niż zbierać do środa, taki krój.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 08:04   #1573
freyah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 165
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
a czemu nie kupiłaś? była jeszcze z jakieś 2 tyg temu na all.
Bo z Zetą moje rozterki były takie: stanik czy buty i wypadło na buty Miałam solidnie ograniczony budżet a wiedziałam, że najwyżej znajdę coś innego. Zwłaszcza, że Zety nie mierzyłam i jakoś nie miałam pewności czy będzie dobra. Ale nie ma tego złego, bo w efekcie mam stanik o innym kroju niż pozostałe: robyna half-cupa, który robi śliczne jabłuszka

Poza tym na razie nie chcę kupować za dużo staników, bo z tym 82 "w" to wychodzi mi zazwyczaj, że jestem na granicy rozmiarowej. W sumie to liczę na cud zwany migracją ok.1-1,5cm Nie chcę potem pozbywać się wszystkiego, bo zwyczajnie będzie mi szkoda

No i te nowe maskaradki kuszą... mam nadzieję, ze będą ścisłe, zwłaszcza liczę na Tiffany i Georgianę
freyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 09:17   #1574
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość

No i te nowe maskaradki kuszą... mam nadzieję, ze będą ścisłe, zwłaszcza liczę na Tiffany i Georgianę
Georgiana jest też w obwodach 60cm, więc może będzie na Ciebie ok?
Zajrzyj do linka w moim podpisie
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 13:03   #1575
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Uprzejmie donoszę, iż model Masquerade Tiffany jest wg mnie bardzo ścisły - zmierzyłam rozmiar 30G - obwód w spoczynku 59 cm, po max naciągnięciu 75 cm - materiał jest cudownie miękki, krój po prostu fantastyczny. Postaram się jeszcze dziś wrzucić zdjęcia na balkonetkę.
Georgiana też jest dość ścisła - rozmiar 60FF ma wymiary w spoczynku 53 cm, rozciągnięty 66 cm.
Courtesan jest piękny - dużo ładniejszy niż na żywo, Madison także
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 15:33   #1576
freyah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 165
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
Georgiana jest też w obwodach 60cm, więc może będzie na Ciebie ok?
Zajrzyj do linka w moim podpisie
Zajrzałam, ale georgiana jest u ciebie od miski E, a ja zazwyczaj noszę dd w obwodzie 60. A możesz "nabiustnie" sprawdzić jak się mają miski w tych samych rozmiarach w georgianie, tiffany i np. antośce? Albo mai?
Z najbliższym przypływem gotówki chętnie coś nabędę, ale boję się, że np w georgianie 28e miski będą za duże :/
freyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 15:57   #1577
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez freyah Pokaż wiadomość
Zajrzałam, ale georgiana jest u ciebie od miski E, a ja zazwyczaj noszę dd w obwodzie 60. A możesz "nabiustnie" sprawdzić jak się mają miski w tych samych rozmiarach w georgianie, tiffany i np. antośce? Albo mai?
Z najbliższym przypływem gotówki chętnie coś nabędę, ale boję się, że np w georgianie 28e miski będą za duże :/
60DD już sprzedałam, jeśli wróci to dam znać Moim zdaniem w Georgianie miski są mniejsze niż np. w Antośce turkusowej, porównam dokładnie wieczorem do Tiffany i Mai.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 16:33   #1578
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Te biustonosze nieusztywniane sa sliczne tylko ja niestety nie moge sobie pozwolic na nie, bo mam wieczny problem ze stojacymi sutkami Coz poradzic, chciec nie znaczy moc
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 18:44   #1579
pink lemonade
Przyczajenie
 
Avatar pink lemonade
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 13
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

drogie Wizażanki, proszę o radę.

postanowiłam dziś 'odświeżyć' swój rozmiar stanika. efekt: 67,5 - pod biustem, 84 - biust. wg kalkulatora to 60F (nosiłam 60B)! do dziś nigdy nie pomyślałabym, że będę miała taki rozmiar biustonosza. jestem zrozpaczona. użyłam jeszcze innego kalkulatora - efekt 60C (co jednak trochę mnie uspokoiło).

nie lubię kupować ubrań przez internet (zwłaszcza tych, które muszą być dopasowane - buty, bielizna, droższe części garderoby), więc szukanie 60F, kupowanie, przymierzanie i odsyłanie odpada.
czy 60C bardzo różni się od 60F? w ostateczności chciałabym kupować 60C, ale nie wiem, jak duża jest między nimi różnica.
pink lemonade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 18:57   #1580
Miua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cześć.

Moje wymiary 93/113. Czyli wg brafittera 38F. Najpierw pomyślałam, gdzie F.... No i obwód duży... Kupiłam 36DD. Źle. Michy wielkie, odstawały. Kupiłam 38 i 36DD- też źle. 38 D. Michy za duże. Dodatkowo jak to na wątku czytałam, efekt"pomarańczy w szklance" czyli dół stanika pusty. Dzisiaj doszedł mi 38F, czyli taki idealny wg brafittera.

... i efekt zobaczcie na zdjęciach....

Czy mój problem może się wiązać z tym, że jestem przy kości dobrze (44 rozmiar na górze) a same piersi mam dosyć małe? Na prawdę małe, mieszczą się w dłoni całe....
Miua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 19:05   #1581
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pink lemonade Pokaż wiadomość
drogie Wizażanki, proszę o radę.

postanowiłam dziś 'odświeżyć' swój rozmiar stanika. efekt: 67,5 - pod biustem, 84 - biust. wg kalkulatora to 60F (nosiłam 60B)! do dziś nigdy nie pomyślałabym, że będę miała taki rozmiar biustonosza. jestem zrozpaczona. użyłam jeszcze innego kalkulatora - efekt 60C (co jednak trochę mnie uspokoiło).

nie lubię kupować ubrań przez internet (zwłaszcza tych, które muszą być dopasowane - buty, bielizna, droższe części garderoby), więc szukanie 60F, kupowanie, przymierzanie i odsyłanie odpada.
czy 60C bardzo różni się od 60F? w ostateczności chciałabym kupować 60C, ale nie wiem, jak duża jest między nimi różnica.
Wg wymiarów Twoj rozmiar to 60E - 60F raczej będzie za duże - mówię tu o rozmiarówce angielskiej. 60 C bardzo różni się od 60E czy F - o 3-4 miski. To całkiem różne rozmiary. Nie ma co ślepo ufać kalkulatorom - lepsza moim zdaniem jest tabela rozmiarów, a z niej wychodzi Ci 60E. Paradoksalnie 60E jest łatwiej dostać niż 60C. 60C jest na 76,5 cm w biuście. Skąd jesteś? Może w Twojej okolicy jest porządny sklep z biustonoszami.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:26   #1582
pink lemonade
Przyczajenie
 
Avatar pink lemonade
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 13
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

bardzo dziękuję za odpowiedź
porządny sklep z biustonoszami jest na pewno (mieszkam w Białymstoku).
jutro wybieram się na zakupy i mam zamiar poprzymierzać. mogłabyś jeszcze podać mi rozmiary zbliżone miseczkami/obwodami do 60E? jeśli 60E nie będzie pasować, to chciałabym popróbować z innymi.
pink lemonade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:27   #1583
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Miua Pokaż wiadomość
Cześć.

Moje wymiary 93/113. Czyli wg brafittera 38F. Najpierw pomyślałam, gdzie F.... No i obwód duży... Kupiłam 36DD. Źle. Michy wielkie, odstawały. Kupiłam 38 i 36DD- też źle. 38 D. Michy za duże. Dodatkowo jak to na wątku czytałam, efekt"pomarańczy w szklance" czyli dół stanika pusty. Dzisiaj doszedł mi 38F, czyli taki idealny wg brafittera.

... i efekt zobaczcie na zdjęciach....

Czy mój problem może się wiązać z tym, że jestem przy kości dobrze (44 rozmiar na górze) a same piersi mam dosyć małe? Na prawdę małe, mieszczą się w dłoni całe....
każdy stanik będzie drastycznie za duży jak się go na biust nałoży a nie porządnie założy. zgarnij całe ciałko z plecków i z pod pach, podciągnij ramiączka trochę i dopiero oceń, kto wie, może zrobi się nawet za mały w misce?
mała instrukcja: pochyl się porządnie, będzie Ci łatwiej, zbierz całe ciałko, cały tłuszczyk i właduj do miseczek, tu instrukcja w obrazkach http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy

Edytowane przez nelyen
Czas edycji: 2009-10-09 o 21:29
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:35   #1584
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pink lemonade Pokaż wiadomość
porządny sklep z biustonoszami jest na pewno (mieszkam w Białymstoku).
j
Och, niekoniecznie. Ja szukam swojego 60C dłuższy czas i to bezskutecznie Chociaż już chyba na 60D się przerzucę, coś mi biust spuchł ostatnio ( całe 1,5cm)
A 60E powinnaś dostać w Alfie np. w sklepie którego nazwy zapomniałam, ale zaczyna się na T (jak możesz zapytaj przy okazji, czy nie mają 60C na stanie)
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:40   #1585
pink lemonade
Przyczajenie
 
Avatar pink lemonade
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 13
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

chyba chodzi o sklep Tessoro, o ile dobrze pamiętam nazwę. dzięki za wskazówkę, na pewno zapytam o 60C
pink lemonade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:42   #1586
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pink lemonade Pokaż wiadomość
chyba chodzi o sklep Tessoro, o ile dobrze pamiętam nazwę. dzięki za wskazówkę, na pewno zapytam o 60C
Dokładnie, mam problem z tymi nazwami . Jeszcze przed wakacjami pani pokazywała szeroką gamę rozmiarów, obwody od 60, niestety większość to Kostar, chociaż niektóre były naprawdę śliczne. Ale niestety najmniejsza miska przy 60 była wtedy DD. Życzę owocnych poszukiwań
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:48   #1587
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Kobitki,
ja czytając Wasze wątki i gazetowe zaczęłam się nawracać. Zaczęłam od 75B jako nastolatka, na 75D/70D jako 26-latka. Poszłam do brafitterki i wyszło 28G! Nie dziwiłam się tej zmianie bo mnie na to przygotowałyście, ale...
W tym rozmiarze otrzymałam Tango Plunge i wprawdzie początkowo byłam zachwycona to z każdym dniem coraz mniej. Bardzo cisnął mnie w mostek, tak że musiałam podkładać chusteczki, a potem do następnego dnia i tak czułam ból. Fiszbina była za szeroka nie celowała w środek pachy tylko dalej. Poza tym nie podobało mi się jak wyglądają moje piersi zarówno w samym staniku jak i w bluzkach.
Postanowiłam szukać dalej. Kupiłam 28G Rio i tu już było lepiej wygląd piersi ładniejszy, już aż tak bardzo w mostek nie ciśnie, ale ramiączko mi uparcie spada mimo, że je wyregulowałam. Poza tym wydaje mi się że jest jednak przyciasny, bo niby mogę oddychać ale pełen wdech z trudem . Doszłam do wniosku, że szukam dalej i to czegoś seksownego.
Wybór padł na Arabellę i Pollyanę, ale postanowiłam kupić jednak większy obwód, żeby ten mostek nie cisnął. Więc padło na 30FF. No i co Arabelka mogłaby być chyba odrobinkę ściślejsza, ale i tak w mostek ciśnie! i troszkę pod pachą uciska. Polly też ciśnie, i tasiemka w miseczce jedną pierś troszeńkę mi bułkuje jak nienaturalnie wypchne pierś do przodu.
No właśnie dziewczyny bo ja już nic nie wiem! Czemu one mnie tak cisną? i czemu są tak bardzo zabudowane? Na szczęście mój biust nie wymaga korekt, bo sam z siebie jest naturalnie jędrny i odpowiednio kształtny. Chcę mieć zarówno dobrze dobrany biustonosz, ale i komfort jego noszenia. Kiedyś było tak ,że moglam spać w biustonoszu, a dziś pierwsze co robię po przyjściu do domu to zdejmuję ten "dobrze dobrany" i zmieniam na ten "zły" żeby uwolnić się od tego cuda, które może kiedyś pomoże... Mało tego, mam wrażenie, że one wcale nie zbierają mi biustu, a oddalają od siebie piersi. Jestem wyedukowana odnoście właściwego wygarniania, ale boję się żeby przez te biustonosze nie oddaliły się od siebie za bardzo. W Polly chyba najlepiej to wygląda, a zdecydowanie najgorzej w Tango.
Kochane powiedzcie co jest nie tak?

Buziaki od nawróconej z wątpliowściami
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 21:58   #1588
Miua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
każdy stanik będzie drastycznie za duży jak się go na biust nałoży a nie porządnie założy. zgarnij całe ciałko z plecków i z pod pach, podciągnij ramiączka trochę i dopiero oceń, kto wie, może zrobi się nawet za mały w misce?
mała instrukcja: pochyl się porządnie, będzie Ci łatwiej, zbierz całe ciałko, cały tłuszczyk i właduj do miseczek, tu instrukcja w obrazkach http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html

Znam tą instrukcję i dobrze założyłam
Miua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 22:10   #1589
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Miua Pokaż wiadomość
Znam tą instrukcję i dobrze założyłam
czwarte zdjęcie, które dodałaś mówi co innego - sporo ciałka poza miską nad obwodem. próbuj dalej

carla - podaj swoje wymiary, wygląda na to, że dobrano Ci za ścisły rozmiar (ucisk, rozjeżdżanie się fiszbin)
z drugiej strony są osoby, które dziobie w mostek wszystko, nawet niziutkie plungi... może spróbuj effuniaka (trochę jest na dopasowanej, effuniak ma swoją rozmiarówkę, którą trzeba się kierować, ale wzornictwo nie każdemu odpowiada^^') możesz też wrzucić tu zwoje zdjęcia, albo na balkonetkę, tak najłatwiej jest doradzić
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-09, 22:33   #1590
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Nelyen pod biustem mam na wdechu 78 cm ciasno (normalnie 75 cm ciasno). W biuście 95 cm.

Widziałam te effuniaki, ale narazie szukam czegoś w 3 podstawowych kolorach - biały, czarny i nude. Jak już te kupię, na pewno dobrze dobrane będę szaleć z kolorkami Fotki we wszystkich wrzucę jutro.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.