Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 310 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 16:29   #9271
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez ms.Julcia Pokaż wiadomość
Masz swoje czy farbowane?
Mam rudą szamponetkę, która nie chce się do końca zmyć. Naturalnie mam jasny blond i do niego chcę powoli zejść tym rozjaśniaczem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 17:31   #9272
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
cos jak Nissia??:P wkleje link
klik na tym filmiku moze malo widac ale na niektorych jest ok. Jej wlosy kreca sie jakby tylko z przodu z tylu ma tylko fale. Moze nawet to czyta hehe bo wiem, ze jest Wizazanka:P
dokładnie tak, tylko ja mam inną fryzurę- bardziej wystopniowane włosy i trochę krótsze
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:21   #9273
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
No to zapraszam, drogie panie!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post14693199 mam nadzieję, że nie podłącza nas pod "dziennik regeneracji włosów :/ Byłoby niefajnie...
Przygotuję zdjęcigrafię i wypiszę co używałam to wkleję swoje co nie co
Cytat:
Dzięki Kosmarko też za tłumaczenie Przyda się!
Mam taka nadzieję .

Cytat:
Ksiązka jest na amazon.com
Tż ma na rapidsherze poszukać - jak znajdzie mam mu coś dobrego do jedzenia przygotować - tak się umówiliśmy .

Ja dziś w dozie zamówienie w końcu zrobiłam-odżyka zdrojowa do mycia przybrudzonego skalpu, lej zesłodkich migdałów, jojoba i z avocado .
Będę olejowac do bólu
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:36   #9274
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość

Ja dziś w dozie zamówienie w końcu zrobiłam-odżyka zdrojowa do mycia przybrudzonego skalpu, lej zesłodkich migdałów, jojoba i z avocado .
Będę olejowac do bólu
Kosmarko daj koniecznie znać jak się sprawuje ta odżywka. Zainteresowałam się nią. Rozumiem, że będziesz ją używała zamiast szamponu?
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:39   #9275
piegowata piratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 272
GG do piegowata piratka
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Ja dziś w dozie zamówienie w końcu zrobiłam-odżyka zdrojowa do mycia przybrudzonego skalpu, lej zesłodkich migdałów, jojoba i z avocado .
Będę olejowac do bólu
Czymże jest Droga Kosmarko ta doza?
Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Naftę można kupić w aptece, olej kokosowy (bo chyba o niego chodzi) w sklepie ze zdrową żywnością, na mazidla.com albo innym sklepie z półproduktami kosmetycznymi.
Żel Paloma na pewno w Superpharmie, w Naturze czy Rossmannie.
Bd się musiała znowu wybrać. Na mazidłach byłam,ale się nie mogę połapać i nie wiem jak szukać tego olejku
__________________
„Jeśli chcesz być kochany, kochaj sam
(Seneka)

Kochając siebie za to,jakim się jest.

Nauka i dbanie o kręciołki na łebku ; *
piegowata piratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 19:02   #9276
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez piegowata piratka Pokaż wiadomość
Czymże jest Droga Kosmarko ta doza?

Bd się musiała znowu wybrać. Na mazidłach byłam,ale się nie mogę połapać i nie wiem jak szukać tego olejku
Doz to sieć aptek, Dbaj o zdrowie,
☠☠☠☠☠☠☠
Można zamówić leki/kosmetyki przez internet i odebrać w wybranej (z listy na stronie) aptece.

A olej kokosowy znajdziesz tu: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 19:23   #9277
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

a moje ostatnio takie biedne, suche.

niby nie zaniedbałam je jakoś straszliwie, ale wystarczyło pomyć pare tygodni włosy szamponem (najpierw baby dream, a później seboradin do przetłuszczających się), używać tylko jakiś ekspresowych odżywek po umyciu (typu ziaja czy young), no i próbować pianki i efekty są. oczywiście jak najbardziej negatywne. szorstkie, jakby gumowate sianko.

musze zaopatrzyć się w kilka nowych kosmetyków, a przede wszystkim wygospodarować troche czasu i znowu zająć się tymi moimi kłaczkami.

no i musze w końcu zacząć myć włosy wieczorem, co przy moim przetłuszczaniu - absolutnie mnie przeraża. no ale może się przyzwyczają bo w sumie to nie mam wyjścia - wychodzenie rano z świeżo umytą głową już teraz zafundowało mi choróbsko, więc co bedzie zimą to aż strach się bać.



edit: oglądam te zdjęcia o których pisałyście na http://www.naturallycurly.com/curlta...t=47609&page=4 i jedyne co mi przychodzi do głowy to.... WOW! to jest niewyobrażalne jak ich włosy się zmieniły! ja chce do stanów

Edytowane przez suspense
Czas edycji: 2009-10-12 o 19:31
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 19:27   #9278
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Książka jest na amazon.com, ale któraś z Was zamawiała tam kiedykolwiek? Mam lekkie opory, gdy każą mi wpisywać USA jako kraj. Zapłacę kartą, wpiszę adres, a potem dowiem się, że "Nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój..." i ani książki, ani kaski.
Macie doświadczenie w tej materii?
Na amazon.com nie kupowałam, ale na ebay'u - tak. Kilka razy, w tym też zdarzało mi się towar zwracać (potrzebowałam innego rozmiaru) i nigdy nie miałam żadnych kłopotów. To były zakupy z Wlk. Brytanii. Kupowłam też w brytyjskich sklepach internetowych. Podobnie - bardzo udane tranzakcje.

Jeśli jest możliwość płacenia przez PayPal - nie wahałabym się. Płatność jest bardzo sprawna, bezpieczna, ogranicza się do kilku kliknięć.
Podobnie założenie konta w PayPal, problem może być z tym, że trzeba podpiąć kartę płatniczą do takiego konta w Pay Pal
- nie każdego banku można. Na pewno mBanku można.

W zagaranicznych sklepach internetowych (więc może i na amazon.com jest taka możliwość) płaciłam też bezpośrednio swoją kartą (taką zwykłą, do bankomatu). Znowu jednak nie wszystkie karty można tu użyć - mBanku tak (piszę o mBanku, bo sama m.in. w celu dokonywania zagranicznych tranzakcji zakładałam tam konto).

Nie wiem, czy o to w pytaniu chodziło, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłam

Sama szukałam kosmetyków amerykańskich firm w internecie i znalazłam takie (link jest do strony z ceną przesyłki, bo jednak przynajmniej dla mnie ma to znaczenie, żeby była jak najniższa). Jeden sklep jest w tej chwili nieczynny, ale podoba mi się w nim to, że cena przesyłki jest uzależniona od wagi, a nie z góry narzucona:
http://www.curlharmony.co.uk/delivery.cfm
https://ironsunorganics.co.uk/shop/p...ng?shop_param=
*sklepy są brytyjskie, były polecane na forum NaturallyCurly, ale nie szukałam informacji o firmach, których produkty sprzedają
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 19:36   #9279
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
dokładnie tak, tylko ja mam inną fryzurę- bardziej wystopniowane włosy i trochę krótsze
To chyba przez to, ze z przodu jest jakby mniej wloskow i sa one lzejsze
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 19:53   #9280
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
To chyba przez to, ze z przodu jest jakby mniej wloskow i sa one lzejsze
doszłam do takiego samego wniosku bo i na dole mi się lepiej kręcą jakb było między nimi więcej powietrza do krecenia : P
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 01:05   #9281
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

EDIT:
Dziewczyny - nie wiem, co jest grane. Próbowałam zamieścić posta w wątku założonym przez Eloe77, ale post jest przenoszony do tego wątku. Za pierwszym razem myślałam, że nastąpiła pomyłka, więc edytowałam post i znowu zamieściłam go w tym wątku, o który mi chodziło (tam gdzie miałyśmy dawać same zdjęcia i opisy pielęgnacji, bez komentarzy), ale znowu przekierowało mnie tutaj, czego konsekwencją jest poniższy post.
Co jest grane?? Czyżby moderatorzy postanowili połączyć nowy wątek z tym??? Nie podoba mi się to. Przecież chodziło o stworzenie osobnej galerii z konkretnymi opisami, bez zbędnych komentarzy i wymian zdań.

Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i mój poniższy post zostanie przeniesiony do właściwego wątku.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-10-13 o 01:23
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 01:16   #9282
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

EDIT: przepraszam za zamieszanie. Post jest już we właściwym wątku, czyli tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373086
(naprawdę wczoraj dwa razy mnie przekierowało - może po prostu był jakiś błąd na stronie...? )
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-10-13 o 13:43
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:17   #9283
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez piegowata piratka Pokaż wiadomość
Przepraszam, skąd bierzesz kokos?
Słoik 200 ml za 12,80 zł kupiłam w sklepie zielarskim Herbapolu
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:18   #9284
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że będziesz ją używała zamiast szamponu?
taki mam zamiar , ale tez nie za często-raz w tyg. zresztą podejrzewam, że jest mało wydajna i za 11 zł za 150 ml mało się opłacałoby mycie. Wzięłam na spróbowanie.
Chce sparwdzić czy oleje da się nią zmyć
Jutro powinnam juz miec swoje zamówienie, więc chyba spróbuję.
Cytat:
Napisane przez suspense Pokaż wiadomość
oglądam te zdjęcia o których pisałyście na http://www.naturallycurly.com/curlta...t=47609&page=4 i jedyne co mi przychodzi do głowy to.... WOW! to jest niewyobrażalne jak ich włosy się zmieniły!
Cały wątek przejrzałam , nam tez się zmienią zobaczysz.
Powera dostaąłm po tych zdjęciach
SweetPea - wzorowo i przejrzyście zrobiłaś swoją rozpiskę , włoski śliczne , po przeglądaniu wątku na cg stwierdzam, że włsoki krótkie kręcone wyglądają przecudownie .
Ja spróbowałam napisać posta na naszym wątku i mi nie wywaliło -teraz będę musiała wkleić to co powinnam właściwego
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:26   #9285
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Wstawiłam odpowiedź w wątku i też mnie nie wywaliło. Nie rozumiem, co się może dziać. Spróbuję umieścić swoje zdjęcia i zobaczę, co się stanie. Jak coś, będę kontaktowac się z administratorem.

Dziennik już działa. Mnie wszystko wskoczyło.

SweetPea spróbujesz umieścić ponownie swój post?
Dzięki za tak dokładny opis pielęgnacji, ale - by nie zrobić bałaganu - wpisz, bardzo Cię proszę, jedynie swoje KWC w zakresie pielęgnacji.
A na marginesie - wspaniałe włosy!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2009-10-13 o 11:42 Powód: dopisek
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:01   #9286
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

MOIM ZDANIE SWEET PEA DOBRZE ZROBIŁA, JA TEŻ
nie zrobi się bałagan, jak każda napisze co robi, nie trzeba będzie dopytywać, a tak można tylko uzupelnić jakiś punkt wypowiedzi lub go rozwinąć czy przedyskutować.
Zajrzą kolejne osoby do watku zobaczą zdjęcia, i po dajmy na to 30 dniach znowu zapytają sie w tym wątku o nasza pielęgnację , a tak wszystko bedzie pod zdjęciami.

oby dużo się nie rozpisywać i nie pytać na tamtym wątku, podstawowe rzeczy myślę, że trzeba napisac, jesli jestem w błędzie to poprawię co naskrobałam
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.




Edytowane przez kosmarka
Czas edycji: 2009-10-13 o 12:02
kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:32   #9287
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Przygotuję zdjęcigrafię i wypiszę co używałam to wkleję swoje co nie co
No to jak juz działa, zapraszamy
Cytat:
Ja dziś w dozie zamówienie w końcu zrobiłam-odżyka zdrojowa do mycia przybrudzonego skalpu,
Szukajcie, a znajdziecie. Czy to ten cud? Pisałaś, że 11 zł za 150g, więc to chyba to...
Cytat:
Napisane przez suspense Pokaż wiadomość
wychodzenie rano z mokrą głową już teraz zafundowało mi choróbsko, więc co bedzie zimą to aż strach się bać.
Witamy w klubie. Mnie wczoraj wygonili z pracy do lekarza - mam nie zarażać innych. A ja cały wrzesień walczyłam z cudzymi zarazkami i jakos ie płakałam

Małgosia86 trochę dużo na cytat, to odpowiadam w ten sposób. Dzięki za info Powiedz tylko, czy w MBanku masz Visę czy Mastercard. Płaciłam parę razy przez net kredytówką, ale to info akurat jest ważne.
W amazon.com też jest Pay.pal, ale i tak rozważałam kredytówkę. Ma limit ogólny, więc czuję się bezpiecznie. Nikt mi ponad ów limit nie kupi, więc strach - jak dla mnie -mniejszy
Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
To chyba przez to, ze z przodu jest jakby mniej wloskow i sa one lzejsze
Ktos wcześniej pisał, że kręcone włosy potrzebują miejsca, by się móc ładnie skręcić. Ten przykład potwierdza regułę.
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
ok... to zaczynam (ktoś musi)Mój typ włosów (według Fia's hairtyping system):3b/F/i
(jest szansa, że niedługo przeskoczę z i na ii - teraz wiele włosów znad czoła nie dostaje jeszcze do kucyka)
To mamy kolejny typ klasyfikowania.
Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
SweetPea - wzorowo i przejrzyście zrobiłaś swoją rozpiskę
Ode mnie również za rozpiskę. Odwołam się jednak to wcześniejszej dyskusji o tym, co miało być w wątku. Miało nie być komentarzy, a ponieważ i tak jasne było, że każdy bedzie chciał coś dopisać, zrobiłam quasi-listę wytycznych. Teraz mamy dużo tekstu, a mało zdjęć, czyli bardziej nadaje się do prowadzonego wątku, niż do dziennika. Może sama się wkopałam, wpisując punkt 5.
Nie, nie mam nic przeciwko tak dokładnemu opisywaniu (ponawiam dla tych, co zebrali swoje doświadczenia i zapisali dla falokręconych obecnych na forum), pamiętam jednak poczatkowy sprzeciw.
Proszę zatem o klarowną decyzję, jak to ma wyglądać, bo za chwilke przestaniemy panować nad nadmiarem informacji.

A kiedy pisałam powyższe wypowiedziała się Kosmarka. Masz rację, co do kolejnych osób, ktore będa pytały o naszą pielęgnację. Oki, zostawmy tak, bo szkoda pracy, która już została włożona i tej, która musiałby zostać powtórzona.
I ja się zaraz dopiszę. A co!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2009-10-13 o 12:36
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:41   #9288
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
No to jak juz działa, zapraszamy
Szukajcie, a znajdziecie. Czy to ten cud?
Tak to ta, a czy cód to się okarze

Cytat:
Proszę zatem o klarowną decyzję, jak to ma wyglądać, bo za chwilke przestaniemy panować nad nadmiarem informacji.
Mogłyśmy się nie zrozumieć , parę słów trzeba napisać, bo nas zamęczą pytanaiami nowe koleżanki .
Cytat:
A kiedy pisałam powyższe wypowiedziała się Kosmarka. Masz rację, co do kolejnych osób, ktore będa pytały o naszą pielęgnację. Oki, zostawmy tak, bo szkoda pracy, która już została włożona i tej, która musiałby zostać powtórzona.
I ja się zaraz dopiszę. A co!
To się zrozumiałyśmy , tak dopisz, poczytam .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:17   #9289
agusia2569
Raczkowanie
 
Avatar agusia2569
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 82
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

SweetPea masz piękne włosy, długosci takiej jak ja, ale bez porównania Ty masz zdrowe, gęste, ah.... ja sobie nie radze z włosinkami ( wypadają, przetłuszczaja sie... niewiem czy mając przetłuszczajace się włosy moge zacząć myć je odżywka Yunga? jak myślicie? dbam o nie a wyglada jakby było coraz gorzej:/
agusia2569 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 13:29   #9290
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

To będzie najbardziej pożyteczny wątek dla mnie w całym tym forum.
Melduję się
Mam cieniutkie kręcone włosy i okropne problemy z ich pielęgnacją. Bardzo się przetłuszczają i codziennie muszę je myć, nie wolno suszyć ich suszarką bo od połowy długości są suche jak słoma, więc wstaję co rano o 6 i godzinę zajmuję się włosami (ugniatanie). Próbowałam różnych preparatów do loków ale każdy z nich po jakimś czasie obciążał włosy
A już najgorsi są fryzjerzy - zero wiedzy o lokach, no chyba że o takich po trwałej mowa.
Czy któraś z Was wyszła kiedyś od fryzjera z dobrze ułożonymi lokami?
Bo ja jeszcze nigdy. Oni wiedzą że trzeba ugniatać, ale nie wiedzą jak. Jak ich poprawiam że trzeba z dołu do góry podnosić kosmyk, to widzę jakieś takie zdziwienie łamane przez zniecierpliwienie. A na koniec muszę wracać do domu kanałami, bo jestem tak potargana i zero skrętu tylko jeden wielki wacik na głowie.
Jestem z Wrocławia i przerobiłam już kilka "dobrych" salonów fryzjerskich, ale to są niestety salony dla ludzi z prostymi włosami.
No to się wyżaliłam.
Jak znajdę chwilę to poczytam cały wątek, może wreszcie moje włosy zaczną być normalne, bo mam wrażenie że jest coraz gorzej. A od kiedy zaczęłam siwieć i farbować włosy, to już tragedia na całej linii.
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:45   #9291
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
To będzie najbardziej pożyteczny wątek dla mnie w całym tym forum. Melduję się
Witamy i zapraszamy do lektury. Sporo tego, ale warto.
Cytat:
Jestem z Wrocławia i przerobiłam już kilka "dobrych" salonów fryzjerskich, ale to są niestety salony dla ludzi z prostymi włosami.
Krajanka! "Dobre" salony odpuszczałam sobie z racji ceny, ale ostatnio w desperacji zamierzałam je przetestować. Moja fryzjerka przyjmuje na Lelewela - mały, skromny salon, ale w dziewczynie sporo empatii. Myślę, że sobie poradzi. No i cen nie ma zwalających z fotela.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:48   #9292
marta_super
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa (Wrocław)
Wiadomości: 89
GG do marta_super Send a message via Skype™ to marta_super
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Hej
To mój dziewiczy post na tym forum, choć od jakiegoś czasu dzielnie podczytuję wątek o włosach kręconych, bo takowe posiadam
Na podstawie własnych obserwacji dochodzę do wniosku, że podstawą dobrze układającej się fryzury (a mam włosy raczej krótkawe, do linii brody) jest dobre strzyżenie. W Warszawie mam 2 zaufanych fryzjerów, którzy potrafią mnie dobrze obciąć i ułożyć moje kręcone włosy.
Do stylizacji do tej pory używałam pianek do włosów kręconych (Nivea, Wella, Garnier), ale po ostatniej lekturze Wizażu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280988 zaczęłam używać żelu Palomy i jestem do niego coraz bardziej przekonana...
Dziś dla odmiany położyłam znów piankę i moje włosy są dużo bardziej "sianowate", choć kiedyś kręciły się po niej ładniej...
Postaram się też wcielić w życie mycie głowy odżywkami; jak wykończę szampony, które mam w domu - zajmę się tym bardziej na poważnie Mam tylko pytanie: czy te podstawowe, używane do mycia odżywki są w stanie dobrze usunąć z włosów resztki pianki właśnie?
W ogóle to uważam, że ten wątek o włosach kręconych jest fantastyczny i cieszę się, że na niego trafiłam
marta_super jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:15   #9293
piegowata piratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 272
GG do piegowata piratka
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Doz to sieć aptek, Dbaj o zdrowie,
☠☠☠☠☠☠☠
Można zamówić leki/kosmetyki przez internet i odebrać w wybranej (z listy na stronie) aptece.

A olej kokosowy znajdziesz tu: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
[QUOTE=Eloe77;14693978]QUOTE]

Ta strona, gdzie się zamawia jest cudowna,ale niestety nie mogę znaleźć żelu Palomy
__________________
„Jeśli chcesz być kochany, kochaj sam
(Seneka)

Kochając siebie za to,jakim się jest.

Nauka i dbanie o kręciołki na łebku ; *
piegowata piratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:17   #9294
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Krajanka! "Dobre" salony odpuszczałam sobie z racji ceny, ale ostatnio w desperacji zamierzałam je przetestować.
Nie warto. Mnie strzygli i farbowali mistrzowie jacyśtam, ale oni są mistrzami w fryzurach robionych na prostych sztywnych włosach, natomiast kompletnie nie wiedzą co robić z cienkimi lokami. Kolorki owszem, kładą super, ale strzyżenie i układanie (o zgrozo) pozostawiało wiele do życzenia, musiałam poprawiać w domu.
Ostatnio doszłam do wniosku że będę szukać salonu w którym pracuje fryzjer lub fryzjerka posiadająca kręcone włosy. Tylko ktoś taki będzie wiedział co robić. Tak mi się wydaje.
A Twoja fryzjerka daje radę z lokami? na jakich produktach pracuje?
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:23   #9295
marta_super
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa (Wrocław)
Wiadomości: 89
GG do marta_super Send a message via Skype™ to marta_super
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez piegowata piratka Pokaż wiadomość

Ta strona, gdzie się zamawia jest cudowna,ale niestety nie mogę znaleźć żelu Palomy
Żel Palomy można kupić w Rossmanie...
marta_super jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:32   #9296
piegowata piratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 272
GG do piegowata piratka
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez marta_super Pokaż wiadomość
Żel Palomy można kupić w Rossmanie...
Szukałam ostatnio,ale nie znalazłam Kiedyś może znajde
__________________
„Jeśli chcesz być kochany, kochaj sam
(Seneka)

Kochając siebie za to,jakim się jest.

Nauka i dbanie o kręciołki na łebku ; *
piegowata piratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:39   #9297
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez piegowata piratka Pokaż wiadomość
Szukałam ostatnio,ale nie znalazłam Kiedyś może znajde
a szukałaś na dolnych półkach przy balsamach do ciała?
suspense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:52   #9298
piegowata piratka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 272
GG do piegowata piratka
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez suspense Pokaż wiadomość
a szukałaś na dolnych półkach przy balsamach do ciała?
O Interesujące :P Poszukam Dziękuję
__________________
„Jeśli chcesz być kochany, kochaj sam
(Seneka)

Kochając siebie za to,jakim się jest.

Nauka i dbanie o kręciołki na łebku ; *
piegowata piratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 15:15   #9299
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
SweetPea - wzorowo i przejrzyście zrobiłaś swoją rozpiskę , włoski śliczne , po przeglądaniu wątku na cg stwierdzam, że włsoki krótkie kręcone wyglądają przecudownie .
Ja spróbowałam napisać posta na naszym wątku i mi nie wywaliło -teraz będę musiała wkleić to co powinnam właściwego
uff... już wszystko w porządku.
Skopiowałam swój post do nowego wątku a ten tutaj edytowałam (wyszłam na jakąś technologiczną idiotkę , ale serio wczoraj mnie przekierowywało i przez to narobiłam zamieszania... )

Bardzo się cieszę, że w końcu mamy ten wątek z galerią zdjęć.
Dotychczas bardzo mnie interesowało, jakie każda z Was ma włosy, więc wertowałam setki stron tego i poprzedniego wątku, żeby znaleźć Wasze posty i zamieszczone przy nich zdjęcia.
A teraz wszystko będzie w jednym miejscu.
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
SweetPea spróbujesz umieścić ponownie swój post?
Dzięki za tak dokładny opis pielęgnacji, ale - by nie zrobić bałaganu - wpisz, bardzo Cię proszę, jedynie swoje KWC w zakresie pielęgnacji.
A na marginesie - wspaniałe włosy!
Gdzie tam moim włosom do wspaniałości... (pierwszy raz zamieściłam ich zdjęcia na wizazu, bo wcześniej się wstydziłam...)
A co do KWC, to niestety nie mam jak na razie kosmetyków, które mogłabym nazwać tym mianem. Nadal szukam.
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
To mamy kolejny typ klasyfikowania.
Ja właśnie lubię podawać wszystkie trzy określenia (rodzaj skrętu, grubość pojedynczego włosa i ogólna gęstość włosów) bo to daje pełen obraz sytuacji. Nawet jeśli ktoś ma ten sam skrętu co ja, ale jego włosy są gęste i grube, to na pewno nie będzie używał tych samych kosmetyków co ja.
Cytat:
Napisane przez agusia2569 Pokaż wiadomość
SweetPea masz piękne włosy, długosci takiej jak ja, ale bez porównania Ty masz zdrowe, gęste, ah.... /
agusia... to mnie rozbawiłaś ja i geste włosy...
zgodnie z klasyfikacją gęstości typu włosów mam te najrzadsze - "i" (co oznacza, że kiedy zwiążę je ciasno w kucyk, to obwód tego kucyka wynosi poniżej 5 cm!!!). Co prawda jestem na granicy (5 - 6 cm, a do kucyka nie dostają jeszcze włosy z dawnej grzywki, więc może niedługo przeskoczę do "ii", co jednak nie zmienia faktu, że moje włosy są baaaardzo rzadkie. Zauważ, że wszystkie zdjęcia które załadowałam są robione w sztucznym świetle (lub w świetle słonecznym padającym z przodu). Ale kiedy stanę pod światło... to aż się płakać chce - światło prześwieca przez włosy i wyglądam jak nieopierzony kurczak. mam już nawet taką schizę - kiedy poznaję kogoś nowego, staram się stanąć tak, żeby światło padało na mnie od przodu a nie od tyłu. Hahaha... jestem żałosna...
Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
To będzie najbardziej pożyteczny wątek dla mnie w całym tym forum.
Melduję się
Witaj w klubie B-52!
Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was wyszła kiedyś od fryzjera z dobrze ułożonymi lokami?
przestałam chodzić do fryzjera jakieś 12 lat temu
(nawet tego nieszczęsnego boba z prostą grzywka którego zamieściłam w wątku z galerią zdjęć, zrobiłam sobie sama).
Nie, żebym uważała, że fryzjerzy to niepotrzebna profesja... ale po prostu zawsze wychodziłam od fryzjera z fryzurą "na Kopernika" i niemal z łzami w oczach, więc uznałam, że mniej krzywdy zrobię włosom obcinając je sama.
Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Jak znajdę chwilę to poczytam cały wątek, może wreszcie moje włosy zaczną być normalne, bo mam wrażenie że jest coraz gorzej. A od kiedy zaczęłam siwieć i farbować włosy, to już tragedia na całej linii.
A może zainteresujesz się farbowaniem włosów naturalnymi środkami? Na sama hennę bym Cie nie namawiała, bo na siwych włosach wychodzi po niej intensywny pomarańcz, ale już mieszanka henny z indygo (na amerykańskich forach nazywana "hendigo") pozwala uzyskać piękne, głębokie odcienie brązów (czy nawet czerni) i przy okazji mocno odżywia włosy.
Pamiętam, że kiedyś natrafiłam na cały wątek o metodzie farbowaniu henną z indygo i były tam kobiety, które idealnie pokryły tym siwe włosy, ale jakoś nie mogę teraz odszukać tej strony :/
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:11   #9300
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

marta_super, B-52-zapraszamy do wklejenia zdjęcia i krótkiego opisu swoich poczynań z kręciołami

marta_super-to zależy co jest w piance, być może niektóre specyfiki z niej trzeba usunąć czymś mocniejszym niż odzywka

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
wyszłam na jakąś technologiczną idiotkę , ale serio wczoraj mnie przekierowywało i przez to narobiłam zamieszania... )
Uwierz mi też różne rzeczy się przydarzały, nie mogłam np. edytowac i zdjęć dodawać lub zmieniać tekst.
Cytat:
A teraz wszystko będzie w jednym miejscu.
Właśnie będziemy mogły codziennie oglądać swoje lokofoale , anie szukać wiatru w polu , takie tu mamy tempo
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.