przemoc w szkolach - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 18:08   #1
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291

przemoc w szkolach - pytanie


Witajcie. Pisze wlasnie prace na temat przemocy i agresji w szkolach i chcialabym w niej wspomniec o wydarzeniach, ktore w ostatnich latach naglasniala telewizja, natomiast nie moge znalezc nic na necie. Dokladniej, nie mam zadnego punktu zaczepienia, i chcialam Was prosic, o ile moze pamietacie te zdarzenia, o pomoc. Pamietam ze kiedys w 'Pod napieciem' bylo o dzieciakach ktore nagrywaly jak sie wyrzywaja na swoim nauczycielu, nakladali mu kosz na smieci na glowe itp, czy ostatnio o nauczycielu, ktory szarpnal nieznosnego ucznia i go dyrektorka za to zwolnila. Pamietacie moze cos dokladniej z tego albo innych zdarzen? Jakies miejscowowsci, nazwiska, cokolwiek, co ulatwiloby mi znalezienie tych wydarzen (czy podobnych) w sieci? Z gory dziekuje.
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 18:13   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Poszukaj na stronie www.uwaga.onet.pl .W Uwadze też było dość dużo na te tematy.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 09:07   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Cytat:
Napisane przez Kasia.1986
Pamietam ze kiedys w 'Pod napieciem' bylo o dzieciakach ktore nagrywaly jak sie wyrzywaja na swoim nauczycielu, nakladali mu kosz na smieci na glowe
Ta historia dotyczyła toruńskiego nauczyciela języka angielskiego.
Zdarzenie miało miejsce w maju 2005, w tamtejszym technikum budowlanym, światło dzienne zaś, sprawa ujrzała dzięki Gazecie Wyborczej i TVN we wrześniu.


W kwestii poruszanej przez Ciebie tematyki, polecam archiwum online czasopisma "Edukacja i Dialog", często umieszane są w nim artykuły dotyczące agresji w szkole, przykład:

http://www.vulcan.edu.pl/eid/archiwu...3/przemoc.html

A tutaj spis przydatnej bibilografii:

http://www.republika.pl/biblioteka_piotrkow/zest21.htm
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 14:20   #4
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

dziekuje Wam bardzo ;*
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 16:24   #5
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Z ta przemocą róznież pewnie wiesz z własnej autopsji,co krok coś sie dzieje.W przyszłości ja sie będe bała poslać własne dziecko do szkoły
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 17:06   #6
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Moze to jeszcze nie przemoc ale juz jakis poczatek zachowania,ktore pokazuje ze prawdopodobnie beda w przyszlosci problemy-moja przyjaciolka zostala ostatnio wezwana do przedszkola poniewaz jej 6-letni syn,zreszta coraz bardziej niegrzeczny,naplul kolezance do zupy mlecznej.
Ponadto,pytalam innych znajomych dzieci,ktore chodza razem z nim do przedszkola czy znaja takiego chlopca i odpowiedzialy ze tak ale sie go boja,ze jest niegrzeczny i pyskuje pani a dzieci sie smieja z tego.
Moim zdaniem jezeli juz teraz dziecko pokazuje swoj charakter w taki sposob,mozna spodziewac sie roznych rzeczy w przyszlosci.
Skoro teraz nie mozna sobie z nim poradzic i potrzebna jest pomoc psychologa.Cotygodniowa.
Ja wiem,ze nie o to Ci chodzilo Kasiu ale mysle ze to tez wazne.
Gdzie zaczyna sie ta agresja i kiedy sie rodzi w dzieciach.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:29   #7
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Moze to jeszcze nie przemoc ale juz jakis poczatek zachowania,ktore pokazuje ze prawdopodobnie beda w przyszlosci problemy-moja przyjaciolka zostala ostatnio wezwana do przedszkola poniewaz jej 6-letni syn,zreszta coraz bardziej niegrzeczny,naplul kolezance do zupy mlecznej.
Ponadto,pytalam innych znajomych dzieci,ktore chodza razem z nim do przedszkola czy znaja takiego chlopca i odpowiedzialy ze tak ale sie go boja,ze jest niegrzeczny i pyskuje pani a dzieci sie smieja z tego.
Moim zdaniem jezeli juz teraz dziecko pokazuje swoj charakter w taki sposob,mozna spodziewac sie roznych rzeczy w przyszlosci.
Skoro teraz nie mozna sobie z nim poradzic i potrzebna jest pomoc psychologa.Cotygodniowa.
Ja wiem,ze nie o to Ci chodzilo Kasiu ale mysle ze to tez wazne.
Gdzie zaczyna sie ta agresja i kiedy sie rodzi w dzieciach.
dziekuje bardzo ze mi o tym napisalas, wlsnie chcialam w swojej pracy wspomniec o agresji u dzieci w przedszkolach i podstawowkach, ale nie moglam nic znalezc nigdzie, takze jezeli nie masz nic przeciwko, to wykorzystam Twoja wypowiedz dziekuje Wam za pomoc
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-18, 18:51   #8
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: przemoc w szkolach - pytanie

Nie ma za co.
Bardzo sie ciesze ze moglam choc troche pomoc
Jak najbardziej mozesz moja wypowiedz wykorzystac.

Wydaje mi sie ze to wszystko ksztaltuje sie bardzo wczesnie.
Jest zalezne od otoczenia,warunkow w jakich sie wychowujemy.
Nie sadze zeby dziecko,ktore pochodzi z bardzo kochajacej sie,szanujacej siebie nawzajem rodziny bylo w przyszlosci agresywne.
Ale tez niekoniecznie dziecko z rodziny,w ktorej jest duzo przemocy fizycznej lub psychicznej bedzie w przyszlosci agresywne.
W mojej rodzinie wystepowala przemoc psychiczna i dlatego ja jestem wyczulona na jakakolwiek przemoc.
Osoba,ktora powodowala te przemoc byl ojciec wiec widzialam jak cierpi mama.Jak wszyscy cierpimy.
Przez to ze wiem jak to boli nie pozwole nigdy aby w mojej rodzinie lub najblizszym otoczeniu ktos doznal jakiejkolwiek przemocy.

Natomias kiedy w rodzinie wystepuje agresja z obu stron i jest to na porzedku dziennym,dziecko uczy sie,obserwuje ze to jest sposob na zalatwianie kazdych problemow.Agresja mozna wszystko.

Chlopiec o ktorym napisalam w poprzednim poscie,wychowywany jest tylko przez mame.
Ona rowniez byla ofiara przemocy.Zarowno fizycznej (i to naprawde ogromnej)jak i psychicznej.
Wziela rozwod z ojcem dziecka i teraz chlopiec jest wychowywany tylko przez nia.Jego ojciec sie nim nie interesuje.
Maly pomimo tego ze ma niewiele lat widzial w domu tylko awantury,klotnie,placz.
Teraz widzi w przedszkolu mamusie i tatusiow.
Robi sie coraz starszy,madrzejszy i coraz bardziej rozumie.
Mysle ze wlasnie ta agresja proboje zwrocic na siebie uwage,wyrzucic zlosc,dac "nauczke"rodzicom..
Mam nadzieje ze pomoga mu te cotygodniowe rozmowy z psychologiem,ze nie bedzie w przyszlosci okazywal tej agresji.
Bardzo chcialabym zeby wyrosl na spokojnego chlopca i cos w zyciu osiagnal,tym bardziej ze jest niesamowicie madrym dzieckiem.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.