tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 20:41   #4711
monikazc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

ja natomiast wzięłam 22 tabletki w 22 dni bo na początku brałam z zapasowego opakowania bo nie miałam dostępu do apteki. co teraz? mam rozpocząć nowe opakowanie tak jak zawsze? dostanę normalnie okres? zabezpieczenie działa? proszę o pomoc
monikazc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 20:47   #4712
onedisplay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Smile Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Czesc dziewczyny,
Wydaje mi sie,że w czasie brania Yaz zaczęły wypadać mi włosy,czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie?
Ginekolog powiedział, że to niemozliwe, ale przecież to może byc skutek uboczny po pigułkach.
Proszę o odpowiedz.
onedisplay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 07:27   #4713
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez monikazc Pokaż wiadomość
ja natomiast wzięłam 22 tabletki w 22 dni bo na początku brałam z zapasowego opakowania bo nie miałam dostępu do apteki. co teraz? mam rozpocząć nowe opakowanie tak jak zawsze? dostanę normalnie okres? zabezpieczenie działa? proszę o pomoc
Rozumiem że wzięłaś 22 zamiast 24 tabletek??Jeśli tak to jest to sytuacja z cyklu zapomniana tabletka w 3 tygodniu - zapomnianą jest 23. Od razu przechodzisz do 4 placebo po tych 22, normalnie jesteś dalej zabezpieczona. Po 4 placebo zaczynasz spokojnie nowe opakowanie.
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 14:35   #4714
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Brałam YAZ przez 5 miesięcy ale zmieniłam na Cilest, które brałam 3 miesiące. Czy dobrym pomysłem jest teraz zmienić na YAZ znowu? Bo po cilest przytyłam (dopiero przy 3 opakowaniu a nigdy nie miałam problemów z tyciem po żadnych tabletkach), boję się, że kiedy teraz wrócę do YAZ to będę miała jakieś skutki uboczne(za 1. razem nie miałam żadnych)
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:19   #4715
dark_angel92
Przyczajenie
 
Avatar dark_angel92
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
GG do dark_angel92
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Mam mały dylemat. Godzinę brania tabletek ustaloną mam na 18, ale zazwyczaj biorę około 20. Wczoraj zapomniałam jednej (20 z kolei). Wzięłam ją dzisiaj o 7 rano. I teraz nie wiem czy mam liczyć 12 godzin od 18 o której czasami biorę tabletki czy od 20 o której częściej zdarza mi się wziąć. Ulotka mówi że jeżeli minęło 12 godzin to przyjąć resztę różowych tabletek i zacząć nowe opakowanie. Co wy o tym sądzicie? Proszę o radę.
__________________
Kochać - to patrzeć razem
tymi samymi oczkami
i sercem w tym samym kierunku!!
dark_angel92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:48   #4716
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Kurcze, a ja kończę 2. opakowanie YAzu, czuję się w miarę dobrze, mam wprawdzie plamienia, które często są w sumie krwawieniami (nawet takimi z bólem brzucha), ale myślalam, ze po 3 . opakowaniu to przejdzie..
Natomiast dzisiaj moja ginekolog jak sie o tym dowiedziala, zwiekszyla mi dawke hormonów przepisując Yasmin. Boję sie trochę tej zmiany..
Czytając wątek, myslalam, ze to normalne, a tu taka niespodzianka, nie jestem przekonana
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:59   #4717
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dark_angel92 Pokaż wiadomość
Mam mały dylemat. Godzinę brania tabletek ustaloną mam na 18, ale zazwyczaj biorę około 20. Wczoraj zapomniałam jednej (20 z kolei). Wzięłam ją dzisiaj o 7 rano. I teraz nie wiem czy mam liczyć 12 godzin od 18 o której czasami biorę tabletki czy od 20 o której częściej zdarza mi się wziąć. Ulotka mówi że jeżeli minęło 12 godzin to przyjąć resztę różowych tabletek i zacząć nowe opakowanie. Co wy o tym sądzicie? Proszę o radę.
Myślę, że godziny powinnaś liczyć od ostaniej zażytej tabletki. Jeśli poprzedniego dnia również wzięłaś o 18 to nie bierz tabletek placebo tylko zacznij nowe opakowanie. Jeśli o 20 to bierz normalnie
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!

Edytowane przez milenka22
Czas edycji: 2009-10-15 o 19:00
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 19:16   #4718
dark_angel92
Przyczajenie
 
Avatar dark_angel92
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 19
GG do dark_angel92
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
Myślę, że godziny powinnaś liczyć od ostaniej zażytej tabletki. Jeśli poprzedniego dnia również wzięłaś o 18 to nie bierz tabletek placebo tylko zacznij nowe opakowanie. Jeśli o 20 to bierz normalnie
Przedwczoraj brałam o 20, więc dalej będę brać normalne. Dzięki.
__________________
Kochać - to patrzeć razem
tymi samymi oczkami
i sercem w tym samym kierunku!!
dark_angel92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 00:19   #4719
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Szlag mnie trafia jak cała wypowiedź jest wielkimi literami i szlag jeszcze większy mnie trafia, jak dziewczyny pytają się setki razy, czy coś się stanie, jak wezmą mniej niż 21 tabletek :|
strasznie niektórzy tu drażliwi - a ja po prostu się spieszyłam i włączył mi się caps lock.
Poza tym to są moje poczatki z yaz-em dlatego nie wiem co robić teraz gdy wzięłam 2 na raz i brakuje mi tej jednej w blistrze na dany dzień.
Zamiast się denerwować bezpodstawnie prosiła bym raczej o pomoc.
Mniej niż 21 tabletek? W YAZ- IE JEST 24+4 DNI PRZERWY A NIE 7.Ja nie wiem co robić, ponieważ brakuje mi teraz w blistrze jednej na co wychodzi, że wezmę przez 23 dni różową tabletkę i nie wiem co z tym jednym "pustym dniem" czy przejść od razu do placebo?

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Marwari- proszę serdecznie o odpowiedz na prywatną wiadomość

Edytowane przez YASMINI
Czas edycji: 2009-10-16 o 00:44
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 09:52   #4720
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez onedisplay Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Wydaje mi sie,że w czasie brania Yaz zaczęły wypadać mi włosy,czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie?
Ginekolog powiedział, że to niemozliwe, ale przecież to może byc skutek uboczny po pigułkach.
Proszę o odpowiedz.

Nie wiem czy może to być skutek uboczny tabletek. Może to być także zwiększone wypadanie przy zmianie pory roku (mi np lecą włosy jak zima przechodzi w wiosnę i lato w jesień). Może masz anemie? Warto byłoby zrobić kontrolną morfologię. Na włoski polecam belissę, mi na wypadanie pomaga z tabletkami anty nie kłóci się.


Co do moich tabsiów dziś biorę nr 6 i.... okres skończył mi się wczoraj. Nie mam plamienia tylko z zwykłym śluzem pojawiają się (od wczoraj coraz mniej) takie brązowe niteczki jakby ala skrzepki. Czuję się dobrze. Nic mnie nie boli. Nie czuję, że biorę tabletki. tylko.... w ciągu 6 dni ubyło mi pól kg na wadzę i dużo częściej chodzę do wc (np. kiedyś nie budziłam się w nocy a teraz raz lub dwa muszę wstać bo potrzeba pójścia do wc mnie budzi). Utratą wagi się nie martwię dla mnie to plus. Natomiast żeby nie odwodnić organizmu staram się pić co najmniej 1,5 l wody dziennie Oby tak dalej
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 10:00   #4721
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez onedisplay Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
Wydaje mi sie,że w czasie brania Yaz zaczęły wypadać mi włosy,czy ktoś zauważył podobne objawy u siebie?
Ginekolog powiedział, że to niemozliwe, ale przecież to może byc skutek uboczny po pigułkach.
Proszę o odpowiedz.
W ulotce jasno pisze, że to jest skutek uboczny. Chociaż pewności do końca nie ma. Możliwe, że tak jak pisała zagubiona89r związane to jest ze zmianami pory roku.
Mi po Yasminelle zaczęły niestety wypadać. Revalid pomógł.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 16:27   #4722
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

a wrrrr.rr..... zła na siebie jestem. Oglądałam film i tak się zapatrzyłam, że o godzinę prawie spóźniłam się z tabletką. Wiem, że to niedużo po prostu wkurzam się na samą siebie bo obiecałam sobie, że będę się trzymać ściśle określonej godziny. Zawsze miałam problem z systematycznością. Nic ustawie budzik plus przypomnienie na komórkę może dadzą radę mojej sklerozie

Wiem, że antykoncepcja jest zachowana. Po prostu na czysto bez potknięcia chciałam zamknąć pierwszy tydzień a tutaj ups...

I kurcze mam takie dziwne plamienia. Raz odrobinka czerwonego, częściej takie brązowe skrzepki... Mam cichą nadzieję, że niedługo to minie
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 20:57   #4723
ewaski77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 11
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Witajcie! Własnie wzięłam ostatnią białą tabletkę w pierwszym blistrze! Oto moje spostrzeżenia po miesiącu brania tabletek.... Okres czyli krwawienie z odstawienia dostałam na drugiej białej tabletce. Krwawienie znacznie mniejsze niż przy miesiączce. Waga ani się nie powiększyła ani nie zmalała. Plamienia miałam tylko na trzecim rzędzie brania tabletek. Bóle głowy (czasami nie do wytrzymania) i nudności miałam tylko na początku brania, które się skończyły na drugim rzędzie. Libido normalne jak zawsze, czyli ok. Negatywne objawy, które zauważyłam to znaczne pogorszenie się cery. Skóra twarzy bardzo się wysuszyła i te okropne pryszcze. Koleżanka która też bierze YAZ mówi że to wkrótce przejdzie. Mniejmy nadzieję.... Najgorsze jednak są te zmiany nastrojów, nerwowość która nieraz doprowadza mnie do płaczu. Możliwe że przyczyną są moje ostatnie kłopoty domowe i w pracy oraz ta jesienna zła aura, dlatego nie chcę wszystko zwalać na tabletki. Poczekam na dalszy rozwój wypadków. Mimo tego na dzień dzisiejszy oceniam tableki pozytywnie. Jak będzie dalej zobaczymy. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!
ewaski77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 21:19   #4724
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez YASMINI Pokaż wiadomość
strasznie niektórzy tu drażliwi - a ja po prostu się spieszyłam i włączył mi się caps lock.
Poza tym to są moje poczatki z yaz-em dlatego nie wiem co robić teraz gdy wzięłam 2 na raz i brakuje mi tej jednej w blistrze na dany dzień.
Zamiast się denerwować bezpodstawnie prosiła bym raczej o pomoc.
Mniej niż 21 tabletek? W YAZ- IE JEST 24+4 DNI PRZERWY A NIE 7.Ja nie wiem co robić, ponieważ brakuje mi teraz w blistrze jednej na co wychodzi, że wezmę przez 23 dni różową tabletkę i nie wiem co z tym jednym "pustym dniem" czy przejść od razu do placebo?

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Marwari- proszę serdecznie o odpowiedz na prywatną wiadomość
nie ważne czy yaz i 24 czy inne i 21. po prostu nic sie nie dzieje jak sie wezmie te dwie jednego dnia. gdybys poszukala, to bys wiedziala o tym. Ty jak i inne ktore sie pytaja o to.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 09:13   #4725
dorotaasz
Przyczajenie
 
Avatar dorotaasz
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dziewczyny, mam pytanie, bo gryzę się z myślami...
Wczoraj pominęłam jedną (14) tabletkę, przypomniałam sobie o niej dopiero dzisiaj rano o 9:00 i natychmiast wzięłam. Seks był w środe. Niby w ulotce jest napisane, że ochrona przed ciąża jest zachowana, tylko, że ja każdego dnia jeszcze brałam jedną tabletkę chromu, a dopiero dzisiaj wyczytałam na 9 str wątku że on obniża skuteczność :|
Jak sądzicie, istnieje ryzyko?
Z góry dziękuję za odpowiedź
dorotaasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 10:00   #4726
Fight
Przyczajenie
 
Avatar Fight
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 26
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Znowu ja...
Kurde zastanawiam się co zrobić... do końca blistra zostały mi 3 różowe tabletki i cztery białe... dziś dostałam taki jakby okres... mocne,brązowe palmienia mam od 3 dni.... nie wiem czy nadal brać różówe tabletki czy przejść do placebo.... nie moge znaleźć nic na ten temat... chyba jestem niedotukana :P
__________________
"Ludzie mogą się ulokowac w jakiejs części Twojego ciała. Może w ten sposob probują się zbliżyć, kiedy nie radzą sobie ze zbliżeniem w prawdziwym świecie. A może próbują cię otruć. Nie wiem tylko czy czekaja na zaproszenie, czy pojawiaja się bez uprzedzenia, jak intruzi."
Fight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 10:57   #4727
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fight Pokaż wiadomość
Znowu ja...
Kurde zastanawiam się co zrobić... do końca blistra zostały mi 3 różowe tabletki i cztery białe... dziś dostałam taki jakby okres... mocne,brązowe palmienia mam od 3 dni.... nie wiem czy nadal brać różówe tabletki czy przejść do placebo.... nie moge znaleźć nic na ten temat... chyba jestem niedotukana :P
normalnie bierzesz do konca nic nie mieszaj masz 3 rózowe to je zjedz. Być moze masz mocne plamienie środcykliczne. Jeśli bardzo sie tym martwisz zgłoś się do lekarza
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 12:18   #4728
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dziewczyny... Dzisiaj wezmę moją 8 tabletkę. Nie odchudzam się, baa... ostatnio nawet niezdrowo jadłam np placki ziemniaczane godzinę przed snem... No po prostu bardziej bym się po ostatnim tygodniu spodziewała wzrostu wagi, a tutaj tak: przez 5 dni spadło mi 0,5kg. Ot myślę woda po okresie schodzi itd. Ale... różnica między wczoraj a dziś to 0,5 kg.

Czy wy też traciłyście na wadze od początku brania tabletek? Bo ja praktycznie nie czuje, że je biorę. Okres się skończył, mam takie prawie, że niezauważalne, delikatne plamienie i to by było na tyle. Tylko ta waga wbrew prawom fizyki i spożywanego przeze mnie jedzenia spada. Kilogram w tydzień.

Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało bo ważyłam ponad 78kg, ale zastanawiam się czy to aby na pewno zdrowe. Myślałam, że to kwestia tego, że yaz ma jakiś środek moczopędny, żeby nie zatrzymywała się woda, więc tą wodę staram się uzupełniać a tu taka niespodzianka.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 09:21   #4729
MagdalenaMonka
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaMonka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Emokah
Wiadomości: 66
Smile Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam serdecznie
Dołączam do waszego grona
Jestem na starcie - dziś będzie trzecia tabletka z pierwszego opakowania.
Słowem wstępu: jest to moje drugie podejście do tabletek - pierwsze skończyło się fatalnie. Wtedy próbowałam z logestem (o ile mnie pamięć nie myli) i to była porażka po całości. Wytrzymałam miesiąc w bólach fizycznych i psychicznych, mój związek stanął na krawędzi (oczywiście moje humory i wahania nastoju to był tylko jeden z czynników ), wszystko mnie bolało, od głowy po kręgosłup. Wybuchałam płaczem na zawołanie, urosły mi piersi (ja swoje lubię, więc to na minus), i generalnie przytyłam kilka kilo... nic chyba tak źle nie wspominam jak te tabletki Zraziłam się i to na kilka lat..

No i minęło te kilka lat i tym razem mój kochany gin mnie namówił na tabsy . Metodą kijka i marchewki jak to określił Jestem pełna obaw i okrutnie boję się skutków ubocznych. Jednak tym razem plusuje to, że te tabletki są bardziej zaawansowane, mają mniej hormonów, a i moje ciało się unormowało (25 lat.).

Dołączam i zamierzam się dzielić moimi obserwacjami. Wątek zaczęłam czytać od początku.. jestem na jakiejś 30 stronie, zamierzam przebrnąć przez cały, ale to zajmie trochę.
Więc taka prośba to stałych użytkowniczek - trochę wyrozumiałości dla nowych osób - wątek tak się rozrósł, że nie można go na szybko przeglądnąć całego, a i wyszukiwarka nie jest doskonała, co też sprawdziłam..jak kogoś irytuje odpowiadanie na pytanie - to niech tego nie robi pisząc przy tym złośliwy komentarz, nie rozumiem, po co się wysilać...

W każdym razie pozdrawiam Wszystkie !
MagdalenaMonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 09:27   #4730
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

mam pytanie? co poradzic w sytuacji gdzue chyba przez tabletki mam stany depresyjne... ciagle płacze bez powodu, szukam dziury w calym potrafie sie poplakac przy nawet mało romantycznej piosence w radiu i chodze ciagle poddenerwowana... heh macie jakies sposoby na to? biore Yaz pol roku... po 5 miesiacu zaczely mi sie jazdyyy
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 09:34   #4731
MagdalenaMonka
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaMonka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Emokah
Wiadomości: 66
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez anez00 Pokaż wiadomość
Znalezione na wizażu (lista ta sporządzona była pod yasminelle, ale yaz to przecież to samo )

A poniżej lista leków:
(nie = niema wpływu, tak = obniża skuteczność)


Ketonal - nie
Keflex - tak
Ketoresem - nie
Klacid Uno - nie
Klindamycyna - tak
Ketonal forte - nie
Chciałam się odnieść do listy leków, które nie obniżają skuteczności tabsów anty.
Kupując kilka dni temu YAZ oraz Ketonal (bo zawsze go łykam przy okresie, gdyż mam straszne bóle, a właśnie mi się skończył) - Pani w aptece powiedziała, żeby nie brać tych leków razem, bo zachodzi interakcja między nimi. Powoduje to obniżenie potasu i jest niezalecane. Na pytanie, czy jednorazowe przyjęcie Ketonalu może zaszkodzić, powiedziała, że nie - ale nie powinno się. To tak dla Waszej informacji
MagdalenaMonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 10:20   #4732
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez trzaska Pokaż wiadomość
mam pytanie? co poradzic w sytuacji gdzue chyba przez tabletki mam stany depresyjne... ciagle płacze bez powodu, szukam dziury w calym potrafie sie poplakac przy nawet mało romantycznej piosence w radiu i chodze ciagle poddenerwowana... heh macie jakies sposoby na to? biore Yaz pol roku... po 5 miesiacu zaczely mi sie jazdyyy
Może po prostu masz źle dobrane tabletki? Skonsultuj się ze swoim ginekologiem.

Te Twoje stany depresyjne wyglądają tak jak opisujesz w poście? Jeśli tak, to moim zdaniem, mało wspólnego ma to z prawdziwą depresją.

Na nerwy to meliske pij
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 11:08   #4733
MagdalenaMonka
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaMonka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Emokah
Wiadomości: 66
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Krina Pokaż wiadomość
Byłam dziś na kontroli u ginekolog, miałam przyjść i powiedzieć czy coś się dzieje. Powiedziałam jej, że bolą mnie nogi i ręce, a ta na to, że to sobie pewnie wmówiłam i wymyślam że przez dwadzieścia parę lat jej praktyki zawodowej żadna kobieta nie mówiła, że po tabletkach bolą je nogi, powiedziałam jej, że nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, a ona gada lekceważącym tonem, że one wie czemu ja nie chcę tych tabletek, bo one są za drogie i ja sobie wmawiam powiedziała, że mam odstawić tabletki po skończeniu opakowania, zrobić przerwę i za półtora miesiąca przyjść na wizytę :|

Yaz zaczęłam brać z myślą o bolącej miesiączce, pytałam się ginekolog i co teraz, a ona na to (lekceważąco) że nadal będzie mnie boleć i będę musiała sie truć proszkami przeciwbólowymi :| jak się zapytałam czy można jakoś ustalić źródło tak silnego bólu i jakoś inaczej zareagować, stwierdziła, że nie, że będzie mnie boleć i może jak urodzę dziecko to moje miesiączki nie będą tak bolesne :| a u mnie w rodzinie mama do teraz ma niesamowicie bolesne okresy mimo iż urodziła dwoje dzieci...

ja tej pani "podziękuję" za współpracę za takie traktowanie pacjenta :|

a mnie tak ręce w łokciach i przedramionach bolą na przemian z nogami (w szczególności łydkami) że chce mi się wyć

co więcej mam teraz większe problemy z cerą :|

No takiej "pani doktor" to podziękuj. Jak jej się nie chce zarabiać i dbać o pacjętki to jej strata. Do dodania na czarną listę..

Odnośnie twoich bóli łydek to zerknij na pierwsze strony wątku (do ok. 20 strony), jest kilka postów odnośnie zakrzepicy, jej objawów i badań jakie można/trzeba przeprowadzić.. może warto przeczytać.

A co do bóli miesiączkowych to powodów może być wiele. Ostatnio mój gin mnie olśnił chorobą pt: eldometrioza. I przy mega bolących okresach kobiety mogą ja sobie same zafundować. I to co opowiada Twoja gin, o urodzeniu dzieci i końcu bolesnych okresów to mit - sama piszesz o swojej mamie. Jasne, że komuś może to pomóc przy dolegliwościach, ale to żadna reguła, lekarze nie znają granic ignorancji. Mi lekarz m.in. na mega bóle przepisał właśnie tabsy.
MagdalenaMonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 18:38   #4734
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez MagdalenaMonka Pokaż wiadomość
Chciałam się odnieść do listy leków, które nie obniżają skuteczności tabsów anty.
Kupując kilka dni temu YAZ oraz Ketonal (bo zawsze go łykam przy okresie, gdyż mam straszne bóle, a właśnie mi się skończył) - Pani w aptece powiedziała, żeby nie brać tych leków razem, bo zachodzi interakcja między nimi. Powoduje to obniżenie potasu i jest niezalecane. Na pytanie, czy jednorazowe przyjęcie Ketonalu może zaszkodzić, powiedziała, że nie - ale nie powinno się. To tak dla Waszej informacji
ja pytałam swojej ginekolog i powiedziała, że Ketonal nie wpływa na antykoncepcję hormonalną.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 20:33   #4735
201604250953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej
może już była mowa o czymś takim- wybaczcie, jeśli tak.
dzisiaj wzięłam już 14 tabletkę (raz wzięłam 2 jednego dnia, bo wymiotowałam). i... nie wiem, ale ciągle mam krwawienia, jakby okres dalej trwał. tzn jednego dnia mniej, kolejnego więcej, wczoraj np prawie w ogóle, a dzisiaj znowu. to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, może to organizm się przestawić musi. trochę się martwię, bo w sumie połowa za mną, niedługo kończę opakowanie, a skąd będę wiedziała, czy działa wszystko w miarę dobrze, skoro ma wystąpić krwawienie z odstawienia, a mi nie kończy się ten "okres"? nawet czasem odczuwam bóle podobne jak przy okresie, może nie tak silne jak miewałam, ale jednak czuję. któraś z was miała może podobnie albo potrafi mi wyjaśnić o co chodzi? nie znam się i oczywiście już panikuję
201604250953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 20:44   #4736
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sobotta Pokaż wiadomość
hej
może już była mowa o czymś takim- wybaczcie, jeśli tak.
dzisiaj wzięłam już 14 tabletkę (raz wzięłam 2 jednego dnia, bo wymiotowałam). i... nie wiem, ale ciągle mam krwawienia, jakby okres dalej trwał. tzn jednego dnia mniej, kolejnego więcej, wczoraj np prawie w ogóle, a dzisiaj znowu. to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, może to organizm się przestawić musi. trochę się martwię, bo w sumie połowa za mną, niedługo kończę opakowanie, a skąd będę wiedziała, czy działa wszystko w miarę dobrze, skoro ma wystąpić krwawienie z odstawienia, a mi nie kończy się ten "okres"? nawet czasem odczuwam bóle podobne jak przy okresie, może nie tak silne jak miewałam, ale jednak czuję. któraś z was miała może podobnie albo potrafi mi wyjaśnić o co chodzi? nie znam się i oczywiście już panikuję
A ulotkę przeczytałaś?
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 20:50   #4737
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ehhh,problemy z cerą znowu się nasiliły, przytyłam ze 3g, mam mega bolesne piersi i jakoś tak dziwnie napęczniały! Poza tym, czuję że woda w organizmie się zaatrzymuje, poza tym ciągłe wahania nastroju.
Zaznaczam,że czekam teraz na okres,czyli jutro pierwsza biała tabletka(1 opakowanie).
Jutro zadzwonie do lekarki umówić się na wizytę, w ogóle zastanawiam się nad odstawieniem hormonów, ale mega boje się powrotu bolesnych miesiączek Ehhh...
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 20:57   #4738
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MagdalenaMonka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Dołączam do waszego grona
Jestem na starcie - dziś będzie trzecia tabletka z pierwszego opakowania.
Słowem wstępu: jest to moje drugie podejście do tabletek - pierwsze skończyło się fatalnie. Wtedy próbowałam z logestem (o ile mnie pamięć nie myli) i to była porażka po całości. Wytrzymałam miesiąc w bólach fizycznych i psychicznych, mój związek stanął na krawędzi (oczywiście moje humory i wahania nastoju to był tylko jeden z czynników ), wszystko mnie bolało, od głowy po kręgosłup. Wybuchałam płaczem na zawołanie, urosły mi piersi (ja swoje lubię, więc to na minus), i generalnie przytyłam kilka kilo... nic chyba tak źle nie wspominam jak te tabletki Zraziłam się i to na kilka lat..

No i minęło te kilka lat i tym razem mój kochany gin mnie namówił na tabsy . Metodą kijka i marchewki jak to określił Jestem pełna obaw i okrutnie boję się skutków ubocznych. Jednak tym razem plusuje to, że te tabletki są bardziej zaawansowane, mają mniej hormonów, a i moje ciało się unormowało (25 lat.).

Dołączam i zamierzam się dzielić moimi obserwacjami. Wątek zaczęłam czytać od początku.. jestem na jakiejś 30 stronie, zamierzam przebrnąć przez cały, ale to zajmie trochę.
Więc taka prośba to stałych użytkowniczek - trochę wyrozumiałości dla nowych osób - wątek tak się rozrósł, że nie można go na szybko przeglądnąć całego, a i wyszukiwarka nie jest doskonała, co też sprawdziłam..jak kogoś irytuje odpowiadanie na pytanie - to niech tego nie robi pisząc przy tym złośliwy komentarz, nie rozumiem, po co się wysilać...

W każdym razie pozdrawiam Wszystkie !
Miałam to samo. Gin mi polecała (gdy miałam 16 lat) urodzenie dziecka na złagodzenie bólów menstruacyjnych.
Dopiero gdy zmieniłam gina zaczęły się wszystkie badania, które miały wykazać przyczynę mojego "umierania" z bólu. Brałam aulin, ketonal, nimesil a nawet czopki... 3 dni męczarni. Badania usg, krwi,cytologia. Dopiero pigułki anty uratowały mi życie (dosłownie życie, bo przy bólach miesiączkowych opuszczałam lekcje, zajęcia na studiach, imprezy, pracę itd). Odkąd biorę anty nie pamiętam jak to jest mieć bolesny okres i szczerze mówiąc nigdy już nie chcę pamiętać.
DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 09:51   #4739
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Zaczęłam brać 5 opakowanie.
Jestem zadowolona. Miesiączki bardzo mi się skróciły (z 6-7 dni na 4), nie przytyłam, libido w porządku (czasem się zastanawiam czy nawet nie wzrosło), cera bez zmian. Raz zapomniałam tabletki i połączyłam opakowania - też wszystko w porządku, tylko tuż przed okresem miałam minimalne plamienia. Co prawda, zdarzyło mi się złapać infekcję, ale póki co jednorazowo, więc tabletek nie obwiniam.
Zdarzają mi się wahania nastrojów, może troszkę łatwiej się denerwuję, ale jest to znośne.
Oby tak dalej.
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 10:55   #4740
Monika2412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 17
GG do Monika2412
Dot.: Nowe tabletki YAZ zamiast Yasminelle ...

Cytat:
Napisane przez kasiaso Pokaż wiadomość
no coz ja przeszłam z YASMIN na YAZ ale narazie nic Ci nie doradzę bo wzięłam dopiero 4 tabletki , na Yasminie nie przytyłam i szczerze mowiąc tabletki nowej generacji raczej tycia nie powoduja, moze to z innych powodów?????
Witam ja jestem innego zdania co do tych tabletek brałam 2 miesiace i o 2 za duzo chodzi mi o Yaz nigdy nie miałam problemów z waga a teraz ehh woda mi sie wstrzymuje w organizmie zadne diety nie pomagaja w ciagu miesiaca 5 kg i nie moge schudnac(ale te 5 kg na wadze jest w sponie nie wchodze tak jak bym 10 kg przytyła stosuje diete za dieta cwicze a te tabletki tak mi rozregulowały organizm ze nic nie pomaga ehh jestem załamana a wczesniej brałam plastry evra microgynon21 yasmin i nic mi nie było jak przytyłam to tylko po tabletkach dla karmiacych ale po miesiacu cwiczen i diety spadło i zaczełam jesc normalnie i nie przytyłam .Teraz zaczełam stosowac Sylwie ktos zna?? dopiero pierwsze opakowanie nie tyje narazie troche biust zaczyna sie powiekszac .
Monika2412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.