Krem na naczynka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 17:36   #61
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez Nikkolaa
crumb, a ten olej nie zatyka porów??? Zostawia się go na twarzy czy zmywa?
no właśnie próbuję zgłębić temat rokitnika, mam nadzieję, że Wizażanki mi pomogą, bo założyłam wątek - o tu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...+z+rokitnikiem
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:01   #62
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez Nikkolaa
Agusz, a mi na studiach mówili, że wit. C nie da się przedawkować, bo nadmiar odfiltrowujemy z moczem, nie wiedziałam o kumulacji i uszkadzaniu jelit...
Dokladnie tak, mnie jeszcze tego w szkole uczyli, a każdy lekarz to potwierdzi - nie da się wit C przedawkować, bo wydalamy z moczem na bieżąco.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:16   #63
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Dokladnie tak, mnie jeszcze tego w szkole uczyli, a każdy lekarz to potwierdzi - nie da się wit C przedawkować, bo wydalamy z moczem na bieżąco.

Maksymalna dzienna dawka wit. C to 1000 mg, długotrwałe podawanie maksymalnych dawek witaminy C jest szkodliwe, może doprowadzić np. do pojawienia się kamicy nerkowej. Poza tym duże dawki wit. C osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych, nie wolno przyjmować w tym samym czasie tabletki anty i wit. C. Witaminę C jak każdą można przedawkować.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:19   #64
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem na naczynka

por.
http://www.resmedica.pl/zdart99910.html
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:22   #65
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem na naczynka

Tu też:
http://www.dbamozdrowie.pl/default.a...43&DOKUMENT=70
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:41   #66
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez Smok
Maksymalna dzienna dawka wit. C to 1000 mg, długotrwałe podawanie maksymalnych dawek witaminy C jest szkodliwe, może doprowadzić np. do pojawienia się kamicy nerkowej. Poza tym duże dawki wit. C osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych, nie wolno przyjmować w tym samym czasie tabletki anty i wit. C. Witaminę C jak każdą można przedawkować.

Smoku, ja nie jestem lekarzem ale powtarzam to co usłyszałam od lekarza. Co do interakcji wit. C z tabletkami anty - ciekawe ile należałoby jej przyjąć i w jakiej postaci, by była jakakolwiek szansa na interakcję. Podejrzewam, że jest dokładnie tak sama możliwość jak interakcja tabletek anty i antybiotyków - na każdej ulotce to pisze i było już kilka spanikowanych postów. A tymczasem musiałaby to być koszmarnie końska dawka antybiotyku, podawana w warunkach szpitalnych dożylnie - jak poinformował mnie mój lekarz. Czego zreszta później doświadczyłam na własnej skórze, po bardzo ciężkim wypadku, otwartych złamaniach i silnym stanie zapalnym kości dostałam przez dwa tygodnie po dwie wielkie strzykawy dwa razy dziennie i zaczęłam krwawić mimo pigułek. Antybiotyki przyjmowane w warunkach domowych nie są na tyle silne by móc wpłynąć na działanie antykoncepcyjne. Podejrzewam, że z wit C sprawa jest podobna.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...1938&a=3163853
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:02   #67
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: Krem na naczynka

"wszystko jest trucizną i nic nią nie jest..." tego mnie na toksykologii uczyli. Wszysko zależy od dawki. Przeciętne preparaty typu monovitan C to 200 mg wit. C, wątpię, aby ktokolwiek łykał 5 tabletek dziennie. A co do interakcji z lekami to nawet popicie niektórych leków sokiem owocowym może zmienić ich działanie w toksyczne.
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 22:39   #68
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Krem na naczynka

po pierwsze, to nie jest forum o lekach, a po drugie słów Paracelsusa (wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, albowiem wszystko zależy od dawki) nie należy zmieniać w jakąś herezję typu: jak popijesz paracetamol sokiem to się zle skończy. A jak równicześnie bierzesz tabletki anty, to już kaplica. Takie ogólniki mogą jedynie spowodować niepotrzebną panikę i milion postów na forum ginekologii i nie tylko
Generalnie każdy lek jest trucizną dla organizmu, musi przejść szereg skomplikowanych przemian, aby ulec detoksykacji (głównie udział wątroby), ale to nie znaczy, że jak bierzemy dużo witaminy C, to trucizna na amen. OCZYWIŚCIE KAŻDY NADMIAR JEST SZKODLIWY, także trywialnej, zdawałoby się witaminy C! Musimy jednak brać pod uwagę, że organizm może usuwać balast w/w witaminy z ustroju (wydalanie przez nerki-co może w konsekwencji prowadzić właśnie do kamicy); natomiast witamina C nie tyle jest TOKSYCZNA, co może prowadzić do pewnych objawów niepożądanych.
Smoczyca ma rację, że - przynajmniej w przypadku witaminy C - musiałaby to być końska dawka, aby w jakiś bardziej znaczący sposób odbić się na naszym zdrowiu (zakładając, że nie są to wielokrotnie przyjmowane końskie dawki, bo wtedy przewyższą zdolność usuwania z organizmu), a tym bardziej wpłynąć na doustną antykoncepcję..Dajcie spokój, tak rozumując, to musiałybyśmy stosować odpowiednią dietę, aby tabletki anty działały efektywnie. Przede wszystkim to nie należy zapominać o ich łykaniu o określonej porze a nie tam soki jakieś...To taka mała dygresja. Pozdrawiam
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:58   #69
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez crumb
jakąś herezję typu: jak popijesz paracetamol sokiem to się zle skończy.
Po pierwsze to nie jest herezja, tylko fakt naukowy, w wątrobie zachodzi nie tylko detoksykacja leków, ale również ich przemiany w postaci aktywne, pod wpływem niektórych składników soków owocowych może zmieniać się aktywność cytochromów prowadząc do powstania innego metabolitu danego leku. Dlatego na ulotce pisze: popić wodą a nie tylko popić. Nie wymieniłam również nazwy paracetamol.

Cytat:
Napisane przez crumb
A jak równicześnie bierzesz tabletki anty, to już kaplica. Takie ogólniki mogą jedynie spowodować niepotrzebną panikę i milion postów na forum ginekologii i nie tylko
Po drugie nie wspomniałam ani słowem o tabletkach antykoncepcyjnych. To nie miejsce na to.

Cytat:
Napisane przez crumb
Generalnie każdy lek jest trucizną dla organizmu, musi przejść szereg skomplikowanych przemian, aby ulec detoksykacji (głównie udział wątroby),
To się nazywa biotransformacja leku i nie wszystkie leki jej ulegają, niektóre wydalamy lub kumulujemy w postaci niezmienionej.

Cytat:
Napisane przez crumb
ale to nie znaczy, że jak bierzemy dużo witaminy C, to trucizna na amen. OCZYWIŚCIE KAŻDY NADMIAR JEST SZKODLIWY, także trywialnej, zdawałoby się witaminy C!
I o tym właśnie był mój poprzedni post. Nawet podałam dawki, wystarczyło wszystko przeczytać.

Cytat:
Napisane przez crumb
Musimy jednak brać pod uwagę, że organizm może usuwać balast w/w witaminy z ustroju (wydalanie przez nerki-co może w konsekwencji prowadzić właśnie do kamicy); natomiast witamina C nie tyle jest TOKSYCZNA, co może prowadzić do pewnych objawów niepożądanych.
Kamica wynika głównie z faktu, że witamina C zakwasza mocz. Przy dawkach poniżej 1 g dziennie nie ma mowy o wytrącaniu się moczanów w drogach moczowych, bo nerki jeszcze zapobiegają temu przez tworzenie dużych ilości hipotonicznego moczu.

Cytat:
Napisane przez crumb
zakładając, że nie są to wielokrotnie przyjmowane końskie dawki, bo wtedy przewyższą zdolność usuwania z organizmu),
Każda ilość witaminy C zostanie usunięta z organizmu, jej działania niepożądane wynikają ze zbyt dużego zakwaszenia moczu, zaburza również czynność układu pokarmowego. Końska sawka to już 1 g dziennie.

Cytat:
Napisane przez crumb
a tym bardziej wpłynąć na doustną antykoncepcję..Dajcie spokój, tak rozumując, to musiałybyśmy stosować odpowiednią dietę, aby tabletki anty działały efektywnie. Przede wszystkim to nie należy zapominać o ich łykaniu o określonej porze a nie tam soki jakieś...To taka mała dygresja.
Jeszcze raz podkreślam, że nie wspomniałam o tabletkach antykoncepcyjnych w kontekscie soków. Wit. C zwiększa szybkość eliminacji pochodnych amfetaminy i leków przeciwdepresyjnych. I właśnie soki jakieś i to, czym popijamy leki ma wpływ na ich działanie, nie wszystkie i nie wszystkich!!

Cytat:
Napisane przez crumb
Pozdrawiam
Ja również i uważam dyskusję za zakończoną z mojej strony przynajmniej, bo to nie forum o lekach i napisałam kilka słów w nawiązaniu do wcześniejszego postu o witaminie C.
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 11:54   #70
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Krem na naczynka

uuu....Nikkolaa...widze, ze jestes specjalistka proponuje stworzenie forum medycyna ogólna... i wcale nie zartuje, ja sie na tym wogole nie znam.

P.S> Te rewelacje z sokami owocowymi tez slyszalam, zreszta nie dotyczy ona tylko paracetamolu...
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:20   #71
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Krem na naczynka

Nikkolaa dziękuję za wsparcie naukowe.
Ja również wiem, że zwykle dawka wit. C w tabletkach to 100, 200 mg, dawki ok. 1000 mg brałam na zalecenie lekarza podczas infekcji układu moczowego. Ale zdziwiłabyś się, bo moje koleżanki potrafią zjadać codziennie po 10 tabletek Rutinoscorbinu!
A co do tych tabletek antykoncepcyjnych, to ja zawsze przy użyciu antybiotyków dodatkowo się zabezpieczam, takie zalecenie lekarza, a końskich dawek antybiotyków nie biorę. Wolę chcuchać na zimne, niż się zdizwić!
Proszę też o uważnie czytanie postów, nigdzie nikogo nie straszyłam, że jak się bierze tabletki anty, to jeśc wit. C nie należy, bo słowami Crumb wtedy kaplica.
Pisałam tylko, iż jednoczsne spożycie wit.C i tabletki anty grozi tym, iż tabletka zostanie zneutralizowana przez wit. C. Podobnie jak z innym przykładem popijania jakichkolwiek tabletek sokiem, mlekiem itd. wiadomo, że tak się nie robi.
A co do obniżania skuteczności tabletek, to wiele preparatów wchodzi z nimi w reakcję, np. dziurawiec.
Nie napisałam tego, aby kogoś straszyć, ale podzielić się małymi spostrzeżeniami.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 11:45   #72
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Krem na naczynka

dobrze...to jaki ten krem na naczynka..?
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:14   #73
wild_rose
Raczkowanie
 
Avatar wild_rose
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez crumb
dobrze...to jaki ten krem na naczynka..?
Ja używam serii Erisa i musze przyznać że jestem bardzo zadowolona.Mi ten krem bardzo pomaga. nawet jeżeli skóra na policzkach zrobi się czerwona pod wpływen warunków atmosferycznych, alkoholu, ostrego żarcia.. itd... to takie zaczerwienienie trwa już tylko kilka minutek a nie jak dawniej godziny...skóra szybciutko powraca do dawnej równowagi
wild_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 16:14   #74
jola1983
Przyczajenie
 
Avatar jola1983
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: -
Wiadomości: 24
Wink Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Ja też mam naczynkową cerę ale jakoś boję się codziennie łykać rutinoscorbin(a co z wątrobą??)To jakby nie patrzeć chemia..I co teraz?Czy moje obawy są słuszne?
Eternity wszystko to chemia... A w rutinoscorbinie jest tylko wit. C i rutyna, taki składnik który wzmacnia naczynia krwionośne. Poza tym nadmiar wit. C zawsze jest wydalany z moczem, nie ma możliwości zatrzymywania jej w organizmie. Wątroby to nie rozwali na bank Pozdrawiam!

Jak najbardziej łykać wit. C + rutynę na naczynka, codziennie!
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.
jola1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:06   #75
calmiriel
Przyczajenie
 
Avatar calmiriel
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: Krem na naczynka

Dziękuję za Wasze opinie )) Wybiorę się w najbliższym czasie do kosmetyczki i dopytam dokładnie, co by polecała na moją cerę
calmiriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:45   #76
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Krem na naczynka

.

Edytowane przez marta87
Czas edycji: 2009-09-20 o 20:15
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 18:49   #77
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Krem na naczynka

hmmm marto87 nie wiem jak to jest ale ja np. jak kupie krem zaluzmy matujacy to w polowie pudelka wydaje mi sie ze jego olsniewajace wlasciowosci znikaja. Czy to skora sie przyzywczaja na dzialanie jakis skladnikow i juz one nie moga na nia zadzialac. Czy jak to jest?! sama sie zastanawiam, Takze i w twoim przypadku tak moze byc ze skora ise przyzwyczaila, ale nie jestem pewna czy to o to chodzi.
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 11:38   #78
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Krem na naczynka

no wlasnie maja, juz sie cieszylam, ze jest coraz lepiej a tu takie cos
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 14:56   #79
tisane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
GG do tisane
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez ETERNITY
Ja też mam naczynkową cerę ale jakoś boję się codziennie łykać rutinoscorbin(a co z wątrobą??)To jakby nie patrzeć chemia..I co teraz?Czy moje obawy są słuszne?

Odpowiednikiem rutinoscorbin , w produktach naturalnych to oczywiscie cytryna . Najlepiej pic ,na czczo , sok z cytruny wycisniety, w szklance cieplej wody .Polecam
__________________

1.71cm
73
-
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59
tisane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 14:59   #80
tisane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
GG do tisane
Dot.: Krem na naczynka

Czy popekane naczynka , tez macie z boku na udach , i przy kostkach? Bo dla mnie to prawdziwa zmora .
Dzis zauwazylam jedno pekniete naczynko na rece
__________________

1.71cm
73
-
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59
tisane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 19:14   #81
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Krem na naczynka

a z tych kremików co byscie poleciły?

*avene: diroseal i antirougeurs
*bioderma sensibio ar

a może cos jeszcze innego????
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 20:34   #82
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Krem na naczynka

.

Edytowane przez marta87
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:26
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 10:00   #83
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
evitko21, mi avene: diroseal i antirougeurs pomogly bardzo, ale nie wiem co sie stalo, ze przestaly "dzialac", moze skora po prostu taka..
a jak długo ich uzywałaś i po jakim czasie zauważyłas że przestały działać?
i na czym u ciebie polegała poprawa?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 14:26   #84
marta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 67
Dot.: Krem na naczynka

.

Edytowane przez marta87
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:26
marta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 19:22   #85
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Krem na naczynka

A ja wlasnie dzisiaj zaopatrzylam sie w Sensibo AR Biodermy, mam nadzieje, ze bede zadowolona
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 19:44   #86
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
A ja wlasnie dzisiaj zaopatrzylam sie w Sensibo AR Biodermy, mam nadzieje, ze bede zadowolona
Juliettko z niecierpliwością czekam na twoja opinię
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 12:11   #87
Dominique_
Raczkowanie
 
Avatar Dominique_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 45
GG do Dominique_
Dot.: Krem na naczynka

Drogie Forumowiczki,

Bardzo liczę na Waszą pomoc w mojej sprawie. Czytam w tym temacie o waszych problemach i ja mam podobny. Tzn. cera jest tłusta po kilku godzinach w strefie T, poza tym bardzo sucha, często muszę robić peelingi i po każdym myciu momentalnie muszę nałożyc krem tak się wysusz bardzo. Poza tym od kilku lat jest podatna na zaczerwienienia spowodowane: nagłą różnica temperatur, gdy jest za ciepło, z powodu stresu, poczucia wstydu, alkoholu itp. Problem bardzo się nasilił od 2 tyg. ponieważ zaczęłam regularnie chodzić do solarium (tzn. 3 razy w tyg.) Kiedyś chodziłam sporadycznie bo takie naświetlanie zimą robi mi dobrze na skórę przy braku słońca. teraz jednak chodze tak często, gdyż muszę bo szykuję się na zawody w fitness mam ditę itd. Czuję się teraz bardzo niekomfortowo, gdy moja cera, zwłaszcza policzki wyglądają jak "buraki" Nigdy nie używałam specjalnych kremów na takie problemy, choć bywałam u wielu dermatologów i żaden nie zwrócił na to uwagi. Czy ten Rutinoskorbin pomaga faktycznie? Co byście mi poradziły? Jedynie co moge zrobić to co 2 opalanie np. wyłączać lamy na twarz ale opalac w ogóle ja równiez muszę dla jednolitego w miarę efektu. Może jakiś krem?
Nie wiem co robić, czekam na pomoc... i z góry dziękuję.
Dominique_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 13:43   #88
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez Dominique_
Drogie Forumowiczki,

Bardzo liczę na Waszą pomoc w mojej sprawie. Czytam w tym temacie o waszych problemach i ja mam podobny. Tzn. cera jest tłusta po kilku godzinach w strefie T, poza tym bardzo sucha, często muszę robić peelingi i po każdym myciu momentalnie muszę nałożyc krem tak się wysusz bardzo. Poza tym od kilku lat jest podatna na zaczerwienienia spowodowane: nagłą różnica temperatur, gdy jest za ciepło, z powodu stresu, poczucia wstydu, alkoholu itp. Problem bardzo się nasilił od 2 tyg. ponieważ zaczęłam regularnie chodzić do solarium (tzn. 3 razy w tyg.) Kiedyś chodziłam sporadycznie bo takie naświetlanie zimą robi mi dobrze na skórę przy braku słońca. teraz jednak chodze tak często, gdyż muszę bo szykuję się na zawody w fitness mam ditę itd. Czuję się teraz bardzo niekomfortowo, gdy moja cera, zwłaszcza policzki wyglądają jak "buraki" Nigdy nie używałam specjalnych kremów na takie problemy, choć bywałam u wielu dermatologów i żaden nie zwrócił na to uwagi. Czy ten Rutinoskorbin pomaga faktycznie? Co byście mi poradziły? Jedynie co moge zrobić to co 2 opalanie np. wyłączać lamy na twarz ale opalac w ogóle ja równiez muszę dla jednolitego w miarę efektu. Może jakiś krem?
Nie wiem co robić, czekam na pomoc... i z góry dziękuję.
Ja bym na Twoim miejscu stanowczo zrezygnowała z solarium. Przy popekanych naczynkach i tlustej cerze, to zabojswto dla skory........wrrrrr...... ..
Mysle, ze niewiele kremow komukolwiek pomoze przy opalaniu sie w solarium 3 razy w tygodniu.
Pare lat temu tez zdarzalo mi sie chodzic na solarium (sporadycznie), ale odkad wogole tego nie robie stan mojej cery znacznie sie poprawil......dodam, ze nie wyobrazam sobie takze opalania bez filtra.....i wogole powaznie mysle o zaprzestaniu korzystania ze slonca......
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 07:23   #89
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Krem na naczynka

Tisane, ja mam dokładnie ten sam problem, naczynka na udach, przy kostkach...Nie wiem już co z tym robić...Widziałam jakiś krem Ziaji z kasztanowca do nóg, ale to przeciw obrzekom, nie wiem czy to by pomogło na pajączki...Znacie dziewczyny jakieś sposoby na pajączki na nogach?
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 21:00   #90
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Krem na naczynka

Cytat:
Napisane przez evitka21
Juliettko z niecierpliwością czekam na twoja opinię
Evitko, kremiku uzywam dopiero od tygodnia (i tylko na noc), ale póki co jestem bardzo zadowolona...... Mam po zimie bardzo przesuszoną skórę, a ten krem naprawdę nieźle nawilża i odżywia skórę. Żeby powiedzieć coś o działaniu "antypajączkowym" to jest chyba jeszcze za wcześnie, ale zauważyłam, że skóra ogólnie jest jakby bardziej wypoczęta i świeża.....
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.