Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-16, 12:59   #2521
Samotnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

mam pytanie i z gory prosze o szybka odpowiedz.
zachorowalam na tzw grype zolądkowa a jestem w trakcie brania tabletek ,w polowie opakowania .mam je odstawic? czy brac dalej? bo przy tej grypie wystepuja wymioty i biegunka... :/ co robic, pomozcie !
Samotnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 13:55   #2522
scarydream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ja skończyłam właśnie 3 lub 4 opakowanie novynette i jestem zadowolona. Wcześniej brałam cilest i po nich faktycznie nie miałam ochoty na seks, przytyłam i ogólnie bardzo zle sie czulam. Lekarz powiedział mi, że po tych bedzie lepiej bo maja mniej hormonów
scarydream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 14:41   #2523
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Czesc. Bralam tabletki od sierpnia 2008 roku. Pytanie glownie kieruje do dziewczyn, ktore mialy przerwe lub w ogole przestaly brac tabletki. Czy okres mialyscie normalnie po odstawieniu tabletek czy sie spoznil? Byl to dosc obfity okres? Zanim zaczelam brac tabletki to miesiaczkowalam bardzo regularnie. Wiem, ze po odstawieniu tabletek moj organizm teraz szaleje ale czego moge sie spodziewac?
Z gory przepraszam, jesli pytanie sie powtorzylo.
Pozdrawiam
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 19:41   #2524
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez travirra Pokaż wiadomość
Czesc. Bralam tabletki od sierpnia 2008 roku. Pytanie glownie kieruje do dziewczyn, ktore mialy przerwe lub w ogole przestaly brac tabletki. Czy okres mialyscie normalnie po odstawieniu tabletek czy sie spoznil? Byl to dosc obfity okres? Zanim zaczelam brac tabletki to miesiaczkowalam bardzo regularnie. Wiem, ze po odstawieniu tabletek moj organizm teraz szaleje ale czego moge sie spodziewac?
Z gory przepraszam, jesli pytanie sie powtorzylo.
Pozdrawiam
Na Ginekologii jest cały wątek na ten temat
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 20:13   #2525
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Samotnica Pokaż wiadomość
mam pytanie i z gory prosze o szybka odpowiedz.
zachorowalam na tzw grype zolądkowa a jestem w trakcie brania tabletek ,w polowie opakowania .mam je odstawic? czy brac dalej? bo przy tej grypie wystepuja wymioty i biegunka... :/ co robic, pomozcie !
odstawianie bez sensu
kombinuj tak, żeby w ciągu 4h od wziecia nie latac do kibelka albo wymiotowac.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 21:35   #2526
CraazyLoop
Przyczajenie
 
Avatar CraazyLoop
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 16
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam, chciałam zapytać was o coś w związku z novynette...biorę je już od prawie trzech tygodni, dokładnie ostatni tydzień pierwszego blistra, wcześniej brałam Yasminelle, i jakoś w piątek pojawiła mi się wysypka na twarzy, wygląda troche jak jakaś kaszka, i jest tylko na policzkach bardziej na kościach policzkowych i schodzi prawie do brody ale bliżej uszu.. Chciałam się dowiedzieć czy też miałyście kiedyś cos podobnego? Jednak też z drugiej strony mogło to być spowodowane pudrem, którego użyłam na dzień przed wysypką( okazało się,że był po terminie, a ja nie zwróciłam uwagi, bo to taki puder z brokatem, którego używam na imprezy). I jeżeli macie rady jak zwalczyć tą wysypkę to będę wdzięczna.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez travirra Pokaż wiadomość
Czesc. Bralam tabletki od sierpnia 2008 roku. Pytanie glownie kieruje do dziewczyn, ktore mialy przerwe lub w ogole przestaly brac tabletki. Czy okres mialyscie normalnie po odstawieniu tabletek czy sie spoznil? Byl to dosc obfity okres? Zanim zaczelam brac tabletki to miesiaczkowalam bardzo regularnie. Wiem, ze po odstawieniu tabletek moj organizm teraz szaleje ale czego moge sie spodziewac?
Z gory przepraszam, jesli pytanie sie powtorzylo.
Pozdrawiam

Ja pierwszy okres po przerwie w tabletkach miałam okres regularny tak jakbym brała tabletki,ale już w następnych miałam bardzo nieregularnie, nawet dwa tygodnie póxniej niż przy tabletkach. Zreszta powiem nawet, żę były bardzo bolesne miesiączki i obfite. Ale to tylko mój przypadek. Stały się te miesiączki takie jak sprzed okresu zanim zaczęłam brać tabletki,tyle, że wtedy miałam regularne, a w przerwie tabletek już nie. Ale jak już samam wiesz to trochę ci się to rozregulowało. I będzie szaleć twój organizm.
Pozdrawiam.
CraazyLoop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 22:27   #2527
Samotnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

wzielam ...
i wogole mi choroba ustępuje
Samotnica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 08:09   #2528
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Samotnica Pokaż wiadomość
wzielam ...
i wogole mi choroba ustępuje
no widzisz
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 14:04   #2529
agatkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

czesc dziewczyny, mam do was pytanie...
novynette biore juz od roku i nigdy nie zdarzylo mi sie zapomniec wziac tabletki, czasem spozniona o kilka godzin, ale nigdy nie wiecej niz 5-6. otoz, moj problem jest taki, ze zawsze krawienie z odstawienia dostawalam drugiego dnia od odstawienia, dzisiaj jest juz 3 a po krwawieniu ani sladu... mialam jeden stosunek, ale z prezerwatywa i nie do konca, jesli wiecie co mam na mysli dlatego mam nadzieje, ze ciaza nie wchodzi w ogole w gre...
czy takie przesuniecie moze byc spowodowane przeziebieniem, przez ktore teraz przechodze czy stresem?
prosze o rade, wiem, ze to dopiero jeden dzien spoznienia, ale zaczynam sie martwic
agatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 14:13   #2530
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatkaaaaa Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny, mam do was pytanie...
novynette biore juz od roku i nigdy nie zdarzylo mi sie zapomniec wziac tabletki, czasem spozniona o kilka godzin, ale nigdy nie wiecej niz 5-6. otoz, moj problem jest taki, ze zawsze krawienie z odstawienia dostawalam drugiego dnia od odstawienia, dzisiaj jest juz 3 a po krwawieniu ani sladu... mialam jeden stosunek, ale z prezerwatywa i nie do konca, jesli wiecie co mam na mysli dlatego mam nadzieje, ze ciaza nie wchodzi w ogole w gre...
czy takie przesuniecie moze byc spowodowane przeziebieniem, przez ktore teraz przechodze czy stresem?
prosze o rade, wiem, ze to dopiero jeden dzien spoznienia, ale zaczynam sie martwic
krwawienie ma wystąpić w ciągu 7 dni, przesunięcia się zdarzają nawet jeśli wcześniej krwawienie było tylko określonego dnia, organizm to nie maszyna, nie zawsze wszystko musi chodzić jak w zegarku
ciąża nie wchodzi w grę po roku stosowania nadal nie ufasz tabletkom, że zachowujesz z partnerem takie środki ostrożności?
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 14:36   #2531
agatkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
krwawienie ma wystąpić w ciągu 7 dni, przesunięcia się zdarzają nawet jeśli wcześniej krwawienie było tylko określonego dnia, organizm to nie maszyna, nie zawsze wszystko musi chodzić jak w zegarku
ciąża nie wchodzi w grę po roku stosowania nadal nie ufasz tabletkom, że zachowujesz z partnerem takie środki ostrożności?
ufam, ale akurat w tym miesiacu stosowalismy dodatkowe zabezbieczenie, nie wiem, tak jakos wyszlo, wychodze z zalozenia, ze zawsze lepiej o jedno zabezpieczenie wiecej, niz mniej
najgorsze jest to, ze kiedy cos sobie wmowie (jak to, ze jest mozliwe, ze moglabym z dwoma zabezpieczeniami zajsc w ciaze), to nie daje mi to spokoju
agatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 14:42   #2532
AaNUsia1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pięknego miasta ;)
Wiadomości: 332
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hmm, a ja tak średnio polecam. Ja po nich miałam plamienia i dość częste bóle głowy. Jednak występowało to tylko w pierwszym lub drugi miesiącu kiedy zaczęłam brać tabletki później objawy ustępowały. Co do seksualności..hmm.. ogólnie mam średnią ochotę na seks, ale czy jest to spowodowane tabletkami to sama nie wiem. Tabletki biorę już około 2 lat i się sprawdzają;D Więc jest git Cena dla tych którzy nie wiedzą to 25 zł za opakowanie
Pzdr.
AaNUsia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 14:45   #2533
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Na Ginekologii jest cały wątek na ten temat
Dziękuję za pomoc Kochana.

Tobie CraazyLoop takze dziekuje
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 14:53   #2534
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaNUsia1990 Pokaż wiadomość
Hmm, a ja tak średnio polecam. Ja po nich miałam plamienia i dość częste bóle głowy. Jednak występowało to tylko w pierwszym lub drugi miesiącu kiedy zaczęłam brać tabletki później objawy ustępowały. Co do seksualności..hmm.. ogólnie mam średnią ochotę na seks, ale czy jest to spowodowane tabletkami to sama nie wiem. Tabletki biorę już około 2 lat i się sprawdzają;D Więc jest git Cena dla tych którzy nie wiedzą to 25 zł za opakowanie
Pzdr.
tabletek się nie poleca.. to, co jednym pasuje innym wcale nie musi.. kwestia indywidualna
a negatywne skutki mają prawo pojawić się w ciągu pierwszych trzech miesięcy, nie ma w tym nic nienaturalnego organizm musi się przyzwyczaić i może "wariować"
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 17:26   #2535
Julita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cześć dziewczyny. Zaczęłam brać novynette w piątek w pierwszy dzień cyklu, po czym w sobotę rano okres mi zanikł, wczoraj miałam jakieś brązowe plamienie dziś już nic nie mam. Dziś połknęłam 5 tabletkę o stałej porze.Czy mogę bezpiecznie współżyć? Wiem że jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki, ale te wahania okresu są takie dziwne, dodam iż wcześniej przed braniem tabletek miałam bardzo nieregularne cykle, ale to bardzo bo raz miałam co 28 dni, raz co 1,5 miesiąca. Co o tym myślicie?
Julita26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 17:30   #2536
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Julita26 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Zaczęłam brać novynette w piątek w pierwszy dzień cyklu, po czym w sobotę rano okres mi zanikł, wczoraj miałam jakieś brązowe plamienie dziś już nic nie mam. Dziś połknęłam 5 tabletkę o stałej porze.Czy mogę bezpiecznie współżyć? Wiem że jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki, ale te wahania okresu są takie dziwne, dodam iż wcześniej przed braniem tabletek miałam bardzo nieregularne cykle, ale to bardzo bo raz miałam co 28 dni, raz co 1,5 miesiąca. Co o tym myślicie?
Wszytsko w porzadku, mi tez zanikł po pierwszej tabletce Możesz spokojnie wspolzyc bez dodatkowych zabezpieczen.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 17:01   #2537
Julita26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Wszytsko w porzadku, mi tez zanikł po pierwszej tabletce Możesz spokojnie wspolzyc bez dodatkowych zabezpieczen.
Dzięki Asienka187,super że można mieć takie koleżanki w necie , niby wiem to sama, ale tak miło jak ktoś doradzi i wesprze, czuje że dzisiejszy wieczór będzie pełen wrażeń.Dodam że po zażyciu 6 tabletki czuję się dobrze, brzuch mnie nie boli, nie mam żadnej wyprysków na twarzy(narazie) tylko wiecie co, mam straszny apetyt i na sex i na jedzenie...,obym za dużo nie przytyła. Pozdrawiam was wszystkie..
Julita26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 16:20   #2538
klaudiiia02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
GG do klaudiiia02
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Hej, mam pytanie, lekarza jak mi dawał Novynette mówił ze będe ładogniej znosiła okres, że będzie krótszy mniej obfity i nie będzie bolał brzuch. A w zasadzie wcale mi się to nie zmieniło, tzn na początku owszem, teraz mija juz rok jak biore te tabletki i od jakis 2-3 miesiecy cholernie boli, musze w 1 dzien przynajmniej 2 ketonale wziąc bo inaczej nie da się znieśc, na drugi dzien mam taki jaki opuchnięty brzuch i chwilami lapia mnie skurcze. Czy powinnam odstawic te tabletki, czy to normalne?
klaudiiia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 16:29   #2539
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudiiia02 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie, lekarza jak mi dawał Novynette mówił ze będe ładogniej znosiła okres, że będzie krótszy mniej obfity i nie będzie bolał brzuch. A w zasadzie wcale mi się to nie zmieniło, tzn na początku owszem, teraz mija juz rok jak biore te tabletki i od jakis 2-3 miesiecy cholernie boli, musze w 1 dzien przynajmniej 2 ketonale wziąc bo inaczej nie da się znieśc, na drugi dzien mam taki jaki opuchnięty brzuch i chwilami lapia mnie skurcze. Czy powinnam odstawic te tabletki, czy to normalne?
A co powiedział ginekolog na opisane przez Ciebie objawy i "brak skutecznego działania" tabletek? Jeżeli chcesz odstawić tabletki to należałoby poinformować tego kto je przepisał.

Jeżeli nie zależy Ci na antykoncepcji samej w sobie to może rzeczywiście trzeba przemyśleć kwestię odstawienia tabletek - po co się męczyć i jeszcze za to płacić.
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 18:02   #2540
Top_Secret
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny
Skończyłam pierwsze opakowanie i aktualnie mam 7dniową przerwę.
Przez cały miesiąc występowało u mnie plamienie, które było naprawdę bardzo obfitę i uciążliwe, a do tego przez ostatnie dni zwijam się z bólu.
Jak myślicie czy z kolejnym opakowaniem może się to zmienić?
Wiem, że przez pierwsze opakowania mogą wystąpić plamienia z tym, że moje jak już pisałam są bardzo obfite.
Pewnie jest to spowodowane zbyt niską dawką hormonów i nie wiem co teraz robić czy zaczynać kolejne opakowanie czy zapisać się do ginekologa po inne. Oczywiście wykupiłam od razu 3 opakowania więc troche szkoda pozbywać się ich, ale męczyć się i nie mieć z tego przyjemności (bo seksu nawet nie dam radu uprawiać) nie ma sensu.
Top_Secret jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 19:07   #2541
puma1991
Wtajemniczenie
 
Avatar puma1991
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 040
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

tez mialam plamienia przez pierwszy cykl co prawda przy yasminie ale od razu po nim bralam novynette i mialam plamienia przez 2 tyg wiec w sumie przez 1.5 miesiaca... przez pierwsze 3 miesiace moga sie pojawiac plamienia i krwawienia i nie swiadczy to absolutnie o za malej dawce hormonow dopiero po 3 miesiacach mozna to stwierdzic
puma1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 08:43   #2542
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

no juz minął tydzień odkąd biore Novynette
ogólnie to już moje czwarte opakowanie tabletek anty. wcześniej był yasminelle (dwa opakowania) i sylvie20(jedno opakowanie ale bardzo mi nie służyło) no i teraz biorę Novynette.
wraca mi libido. jestem mniej senna!! bo przy wcześniejszych tabletkach to o tej godzinie już strasznie ziewałam. a ostatnio w pracy jak siedziałam do 18 godziny to o dziwo nie ziewałam
na początku głowa mnie codziennie bolała. teraz już nie boli. tzn może pod koniec dnia będzie znając życie ale jest ok.
z humorami też źle nie jest... jestem nawet spokojniejsza
plamień brak. plamienia miałam przy pierwszym opakowaniu Yasminelle.
tylko dalej piersi bolą. ale to może być spowodowane tym, że zmieniłam tabletki. bo przy wcześniejszych też bolały. ale to chyba raczej poziom hormonów musi się wyrównać.
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 12:20   #2543
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Czesc
Mam pytanie, zanikł mi okres i gin przepisal mi Novynett ( juz kiedys je bralam, a wczesniej Yasmin), no i z powodu braku okresu, mialam zaczac je brac od razu i tak tez zrobilam (i przez pierwsze opakowanie mialam sie dodatkowo zabezpieczac), w poniedzialek wzielam ostatnia tabletke i okresu brak i teraz we wtorek mam zaczac brac nastepne opakowanie, ale czy antykoncepcja juz jest "100%" ? czy nadal mam sie zabezpieczac, z powodu braku tego okresu?

Bylam ostatnio u gin, ale wyszlo kilka innych spraw i je omawialismy i to pytanie wylecialo mi totalnie z glowy.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 15:24   #2544
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny siła podświadomości jest wielka! przeczytacie, ze od tabletek się tyje, bierzecie je i..nagle macie ochotę wiecej jeść- wtedy się tyje.
Ja własnie dziś dostałam krwawienie z odstawienia po 1 w życiu opakowaniu (początek 4 dnia). Moje początkowe objawy się uspokoiły... zobaczymy co będzie przy 2 opakowaniu.

Z ciałem różne rzeczy się dzieją, okres może zaniknąć ale nie musi, przede wszystkim nie odstawiać od razu tabletek gdy sie zobaczy jakieś złe objawy (jak mnie obsyfiło po pierwszych dniach to miałam taką ochotę) ale wytrzymałam i teraz jest w miare ok, a jaki sex przyjemny - bo bezpieczny
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-22, 16:58   #2545
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Siska Pokaż wiadomość
Dziewczyny siła podświadomości jest wielka! przeczytacie, ze od tabletek się tyje, bierzecie je i..nagle macie ochotę wiecej jeść- wtedy się tyje.
Ja własnie dziś dostałam krwawienie z odstawienia po 1 w życiu opakowaniu (początek 4 dnia). Moje początkowe objawy się uspokoiły... zobaczymy co będzie przy 2 opakowaniu.

Z ciałem różne rzeczy się dzieją, okres może zaniknąć ale nie musi, przede wszystkim nie odstawiać od razu tabletek gdy sie zobaczy jakieś złe objawy (jak mnie obsyfiło po pierwszych dniach to miałam taką ochotę) ale wytrzymałam i teraz jest w miare ok, a jaki sex przyjemny - bo bezpieczny
Całkiem możliwe że w części przypadków to siła podświadomości
Ja sobie mówiłam że na pewno nie przytyję, i, choć to pewnie przypadek, nie przytyłam nic a nic.I wcale nie straciłam ochoty, z czego bardzo się cieszę (TŻ też)Tabletki biorę od lipca i póki co czuję się świetnie
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 09:04   #2546
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam! Mam takie pytanie. Chcialabym przeunac okres o 1 dzien. Tzn. zaczyna mi sie we wtorek (3 dzien przerwy w braniu tabletek), a chcialabym, zeby zaczynal sie w srode, czyli o 1 dzien pozniej. Jak moglabym to zrobic? Ulotka novynette wyjasnia tylko jak przesunac dzien do tylu.
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 09:08   #2547
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marina25 Pokaż wiadomość
Witam! Mam takie pytanie. Chcialabym przeunac okres o 1 dzien. Tzn. zaczyna mi sie we wtorek (3 dzien przerwy w braniu tabletek), a chcialabym, zeby zaczynal sie w srode, czyli o 1 dzien pozniej. Jak moglabym to zrobic? Ulotka novynette wyjasnia tylko jak przesunac dzien do tylu.
Wez 22 tabletki zamiast 21
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 10:04   #2548
asiulek221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Możesz mi powiedzieć co pisze u Ciebie w ulotce?
U mnie pisze tak: "Przyjmowanie preparatu należy rozpocząć pierwszego dnia cyklu lub, jeśli miesiączka już się rozpoczęła, piątego dnia cyklu, bez względu na to, czy krwawienie ustąpiło, czy nie.
Jeśli tabletka została przyjęta piątego dnia, należy zastosować dodatkowe, inne niż naturalne metody antykoncepcji."

Nic tam nie pisze o tym po ilu dniach jestem zabezpieczona.
witam

jutro mam 5 dzien cyklu i chce zastosowac novynette (lekarz przypisal) jednak nie wiem od której tabletki zaczac???od tej START, czy od 5 czy od tej oznaczonej dniem tygodnia.wiem- banalne pytanie ale biore pierwszy raz i w 1 dniu nie zdazylam kupic.
asiulek221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 10:15   #2549
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulek221 Pokaż wiadomość
witam

jutro mam 5 dzien cyklu i chce zastosowac novynette (lekarz przypisal) jednak nie wiem od której tabletki zaczac???od tej START, czy od 5 czy od tej oznaczonej dniem tygodnia.wiem- banalne pytanie ale biore pierwszy raz i w 1 dniu nie zdazylam kupic.
Obojetnie, wszytskie tabletki maja taki sam skład. Dni tygodnia sa tylko dla ułatwienia.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 11:27   #2550
perla_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

A ja poprostu mialam farta miesiączki stały sie bezbolesne,nie przytyłam,ale... po 3 miesiacach ich stosowania zaszlam w ciaze! zaskoczyl ten fakt mojego ginekologa ale tak wlasnie bylo,a zadnej tabletki nie pominelam. Wiec ja mowie NOVYNETTE
perla_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.