kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-28, 15:54   #661
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Fotostabilne filtry mają marki: L'oreal, Garnier, Vichy, LRP, Avene, Bioderma, SVR.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 17:13   #662
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Myszi
Długo i wytrwale czytam wasze wątki na temat kwasów, filtrów...
Niestety nie potrafię sobie sama poradzić i bardzo chciałabym prosić was o radę ...

Mam naprawdę problemową cerę: wągry, zaskórniki, wypryski. Skóra jest tłusta przy nosie, ale w niektórych miejscach się łuszczy, jest naprawdę mocno zanieczyszczona .

I teraz nie wiem jaką kurację sobie zafundować.
Jakiś czas temu używałam Acne-dermu, ale niestety po jednym opakowaniu nie było żadnych efektów, nic.
Jaki kwas w takim wypadku mogłybyście mi zaproponować?
Myślałam o Effaclarze K, ale czy nie będzie za słaby?

Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Chciałabym zamówić zestaw kwas+filtr z apteki internetowej, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego mleczka Avene dla dzieci, a muszę używać czegoś lekkiego raczej i czegoś na co można nałożyć podkład, bez którego przy obecnym stanie cery nie ruszę się z domu.

Macie jakieś pomysły na kurację dla mnie?
Podciągam moje pytanie
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 18:30   #663
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez knotie
Joey, co do maseczki to ja bym byla ostrozna z aplikacja w okolicach oczu - to moze podraznic delikatna i wrazliwa skore wokol oczu.

Ja uzywam rowniez filtrow na codzien i powiem Ci, stosujac maseczke aspirynowa uzywam filtrow tak jak zawsze - czyli porzadna i dokladna aplikacja rano, nie zacieranie ochrony makijazem i potem staram sie nie dotykac twarzy lapkami ale to generalnie ze wzlgedow higienicznych a nie tylko by nie zetrzec filtrow i powiem Ci, ze wszystko jest ok Nie moge sobie pozwolic na reaplikacje foltrow w ciagu dnia, ale za to jak sie rano porzadnie przyloze....
Dziękuję Knotie za pomoc
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 21:06   #664
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Witam dziewczyny
W temacie jestem jeszcze troche zielonkawa, ale powoli sie wdrozam. Mam zamiar zaczac stosowac kwasy i czytam sobie ten Wasz watek. Mam cere tlusta/normalna, wypryski i zaskorniki na calej twarzy do tego kilka blizn potradzikowych i rozszerzonych porow. Z trodzikiem walcze prawie 10 lat.
Na poczatku mialam zamiar stosowac Efferan K, ale piszecie (wiele z Was), ze jego dzialanie jest prawie zadne, a chce cos z kwasami BHA. Zdecydowalam sie (tzn. jeszcze nie zakupilam) na (przypominam, ze to ma byc moj pierwszy kwas) na (wiem, ze jest silny) Lysanel Actiwe, planuje nakladam 1-2 razy w tygodniu. Do tego oczywiscie filtry. Co o tym myslicie???

Z gory dzieki za odpowiedz
pzdr. Pogoda
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 21:43   #665
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Joey
Dziękuję Knotie za pomoc
Zawsze do uslug Joey
knotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 23:01   #666
mały_groszek
Zadomowienie
 
Avatar mały_groszek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź/Volos
Wiadomości: 985
GG do mały_groszek
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Do Pogoda:
więc ja rozpoczęłam swoją przygodę z kwasami właśnie od Lysanelu,choć mam cerę naczynkową.Stosuję go tylko na strefe "T" co drugi dzień i póki co mnie nie podrażnił,efektów spektakularnych też nie widzę,ale cera mi się poprawiła odrobinkę(w końcu używam dopiero 2 tygodnie).
Ta poprawa widoczna jest głównie w rozjaśnieniu cery i powolnym znikaniem zaskórników.
Pozdrawiam
__________________
Przyjmę wszystko. Tylko pokaż mi sens.


mały_groszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 01:39   #667
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Pewnie okaze sie wielka ignorantka, ale co tam.
Od jakiegos czasu chodzi za mna temat kwasow i poki co nie sprobowalam, bo nie za bardzo mnie na to teraz stac, ale nurtuje mnie takie pytanko: Po co to wszystko, skoro to tak strasznie wysusza, sciaga, powoduje luszczenie i w sumie wyglada sie okropnie zamiast dobrze?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 07:03   #668
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Pewnie okaze sie wielka ignorantka, ale co tam.
Od jakiegos czasu chodzi za mna temat kwasow i poki co nie sprobowalam, bo nie za bardzo mnie na to teraz stac, ale nurtuje mnie takie pytanko: Po co to wszystko, skoro to tak strasznie wysusza, sciaga, powoduje luszczenie i w sumie wyglada sie okropnie zamiast dobrze?
Ash, z tym luszczeniem i sciaganiem to sprawa wyglada roznie.... jesli chodzi o luszczenie to to jest wlasnie glowny cel - chcemy wyczyscic pory, pozbyc sie starego naskorka oraz wszelkich zmian i rpzebarwien na nim. Kwasy w mniejszych stezeniach moga miec nawet....dzialanie nawizajace pomagaja nam wprowadzic rownowage dla cer problemowych - w przypadku kuracji kwasami trzeba przeceirpiec to najgorsze aby cieszyc sie potem ladniejsza cera...a poprawa jest czesto wrecz spektakularna. Ja nigdy nei mialam tak aldnej buzi jak po kwasach... no i sama teraz powiedz - czy nie warto?
knotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 08:01   #669
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

mam pytanie: czy stosując silne kwasy, należy unikać picia jakiś ziół? gdzieś coś takiego słyszałam, ale nie mogę znaleźć na ten temat informacji...wiecie coś na ten temat???
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 09:30   #670
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Pewnie okaze sie wielka ignorantka, ale co tam.
Od jakiegos czasu chodzi za mna temat kwasow i poki co nie sprobowalam, bo nie za bardzo mnie na to teraz stac, ale nurtuje mnie takie pytanko: Po co to wszystko, skoro to tak strasznie wysusza, sciaga, powoduje luszczenie i w sumie wyglada sie okropnie zamiast dobrze?
Nie zawsze ściąga i robi upiora ....różnie to bywa....ale na pewno pomaga pozbyć się problemów z tłustą cerą - jak miałam okropną strefę T, co zimę robię sobie kurację kwasową (właśnie mija trzeci sezon) - teraz na lato coś słabszego dla podtrzymania efektu - i...wreszcie nie mam tłustej, lepkiej, raczącej mnie widokiem czerwonych niespodzianek twarzy (mimo, że nigdy nie miałam trądziku).
Nareszcie mogę stosować (nawet treściwsze) kremy i się wchłaniają a nie paćkają po wierzchu.

Dla wyjaśnienia - trzeci zimowy sezon z kwasami - ale efekty były juz po pierwszym. Na początku kwasiłam się u kosmetyczki, teraz pierwszy raz w domu Lysanelem. Następną zimę też będę - warto.
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 09:39   #671
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Pewnie okaze sie wielka ignorantka, ale co tam.
Od jakiegos czasu chodzi za mna temat kwasow i poki co nie sprobowalam, bo nie za bardzo mnie na to teraz stac, ale nurtuje mnie takie pytanko: Po co to wszystko, skoro to tak strasznie wysusza, sciaga, powoduje luszczenie i w sumie wyglada sie okropnie zamiast dobrze?
używam dopiero drugich kwasów, najpierw używałam dwustopniowego peelingu Anew Avonu (10% AHA), a teraz lotionu 2% BHA Pauli Begoun. po żadnym z tych kwasów nie miałam łuszczenia i nie wyglądałam okropnie. wprost przeciwnie, mam gładką cerę i zwężone pory, skóra mniej mi się przetłuszcza. jedynymi efektami ubocznymi było początkowe swędzenie po peelingu Avonu (a później już nic) oraz lekkie wysuszenie po kwasach Pauli, ale nakładam na to później krem nawilżający i jest ok.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 11:31   #672
usiak
Raczkowanie
 
Avatar usiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Witajcie dziewczęta (i chłopcy )!Zamieściłam to pytanie już w innym wątku - ale chcę zwiększyć prawdopodobieństwo odpowiedzi, więc ponawiam je tutaj

"Mam pytanie dotyczące Easy peelu: moja dermatolożka twierdzi, że wystarczy zrobić mi jeden zabieg, by uporać się z moimi przebarwieniami potrądzikowymi. Bardzo mnie to zdziwiło, bo tak na wizażu jak i w necie wszędzie mowa o 4 zabiegach w jednej serii. Pytałam ją, czy czasem nie trzeba będzie go powtarzać, ale stwierdziła, że nie...Boję się trochę tego, że mogą wystąpić mi jakieś powikłania, wynikające z zastosowania Easy peelu tylko raz - ich ryzyko zwiększa się ponoć jeśli zabieg ten wykonuje się rzadziej niż przepisowe 4 razy...
Co o tym myślicie?"

Będę wdzięczna za sugestie, bo zabieg mam umówiony na przyszłą środę

Pozdrówki!
usiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 11:55   #673
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez aanusza
mam pytanie: czy stosując silne kwasy, należy unikać picia jakiś ziół? gdzieś coś takiego słyszałam, ale nie mogę znaleźć na ten temat informacji...wiecie coś na ten temat???
Dziurawca. Zwieksza wrazliwosc na promienie sloneczne.
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:14   #674
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Czyli wychodzi na to, ze tylko na poczatku moze byc upior, a jak przychodzi np nastepna jesien i znow sie zaczyna kwasy, to juz nie powinno byc tak?

Ja stosowalam troche differin, ale nie dalam rady dluzej, makijaz na tym wygladal okropnie, a chyba musze czekac do jesieni.

A czy mozna sobie odpuscic kwasy latem i stosowac tylko w okresie jesienno - zimowym i efekty sie nie pogorsza czy jednak trzeba w lato podtrzymywac?

I jeszcze jedno: Na jakiej podstawie wybierac kosmetyk kwasowy. Przeciez czesto kilka kosmetykow ma takie same stezenie tego samego kwasu. Jak wybrac ten dobry?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:15   #675
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez kasia5558
Dziurawca. Zwieksza wrazliwosc na promienie sloneczne.

Dziurawca absolutnie nie mozna stosowac przez okres wiosenno letni i nie chodzi o to,ze zwieksza wrazliwosc podczas stosowania kwasow ale glownie dlatego,ze dziala fotouczulajaco.
Wszelkie kuracje z ziol dziurawca sa zalecane glownie w okresie jesienno zimowym.
Zreszta na wlasna reke nie uzywalabym ziol kiedy nie ma sie chocby min wiedzy na ich temat.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:25   #676
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Fotostabilne filtry mają marki: L'oreal, Garnier, Vichy, LRP, Avene, Bioderma, SVR.
a co byście powiedziały o nowym kremie anty-aging Lirene z filtrem 30 (pisze że jest fotostabilny)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:29   #677
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Czyli wychodzi na to, ze tylko na poczatku moze byc upior, a jak przychodzi np nastepna jesien i znow sie zaczyna kwasy, to juz nie powinno byc tak?
Wydaje mi sie,ze to bardzo indywidualna kwestia,poniewaz nie mialam efektu upiora
Duzo zalezy od cery i problemow z jakimi sie borykasz oraz zcego oczekujesz od kuracji kwasami

Cytat:
Ja stosowalam troche differin, ale nie dalam rady dluzej, makijaz na tym wygladal okropnie, a chyba musze czekac do jesieni.
Jakiego uzywalas nawilzacza?
Z Differinem nie mialam do czynienia ale slyszalam i widzialam niezbyt ciekawe efekty.

Cytat:
A czy mozna sobie odpuscic kwasy latem i stosowac tylko w okresie jesienno - zimowym i efekty sie nie pogorsza czy jednak trzeba w lato podtrzymywac?
Ja odpuszczam sobie kwasy na wiosne i lato,ale to bardziej z racji wrazliwej cery oraz tego,ze nie mam takiej potrzeby.Poza tym uzywalam Glyco A a to prawdziwy szatan.

Cytat:
I jeszcze jedno: Na jakiej podstawie wybierac kosmetyk kwasowy. Przeciez czesto kilka kosmetykow ma takie same stezenie tego samego kwasu. Jak wybrac ten dobry?
Tu tez nie ma pewniaka jak z filtrami,albo cos bedzie pasowac Twojej cerze albo nie.Metoda prob i bledow poza tym naprawde duzo zalezy od tego jaka masz cere i jaki cel ma miec kuracja kwasowa.
Dla mnie najwazniejsze bylo wyrownanie koloru,oczyszczenie i wygladzenie,zmiejszyly sie pory oraz pozbylam sie poczatkow zmarszczki mimicznej pomiedzy brwiami byla dosc widoczna a teraz slad po niej zaginalBylo tez pare przebarwien po roznych niespodziankach.
Uzywalam Acne Dermu,peelingu Anev Avonu a pozniej Glyco A.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:31   #678
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
a co byście powiedziały o nowym kremie anty-aging Lirene z filtrem 30 (pisze że jest fotostabilny)

To taki w pomaranczowym opakowaniu?
Jezeli to ten,to mnie przede wszystkim na samym poczatku w skladzie nie podobal sie Titanium Dioxide i jakos nie wierze w jego fotosatbilnosc poza tym nie mam przekonania do jego ochrony.
Stawiam zdecydowanie na filry apteczne
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:36   #679
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hexxana
To taki w pomaranczowym opakowaniu?
Jezeli to ten,to mnie przede wszystkim na samym poczatku w skladzie nie podobal sie Titanium Dioxide i jakos nie wierze w jego fotosatbilnosc poza tym nie mam przekonania do jego ochrony.
Stawiam zdecydowanie na filry apteczne
hmmm więc odpada..??
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 13:37   #680
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
a co byście powiedziały o nowym kremie anty-aging Lirene z filtrem 30 (pisze że jest fotostabilny)
Eris nigdy nie miał fotostabilnych filtrów (nawet, gdy tak było napisane na opakowaniu). Natomiast tej nowości nie znam, ale trudno mi uwierzyć w tą fotostabilność. Poza tym filtr 30, to, jak dla mnie, trochę mało. Nie wiadomo też jaką zapewnia ochronę UVA.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:41   #681
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Używałam fluidu matujacego thalgo do cery problematycznej, ale na dzien. na differin chyba nic nie mozna nakladac.
Differin potrafi wlasnie zrobic upiora, ale przeciez to retinoidy i maja podobno super dzialanie. Mam 22 lata, wiec jeszcze zadnych zmarszczek nie mam. Mam za to mase zaskornikow, troche przebarwien po wyciskaniu, no i ogolnie nierowny koloryt cery, bez podkladu z domu nie wychodze Chciałabym, zeby buzka byla gladka i oczyszczona, no i oczywiscie, zeby miala wyrowanny koloryt. Poza tym mam chyba ten tradzik grudkowy, bo pojawiaja sie bolace krosty czesto niedajace sie wycisnac (wiem, wiem, nie powinnam tak czy siak wyciskac) na żuchwie, koło ucha, na skroni i czasem na czole.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:41   #682
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

a! i wydawalo mi sie, ze kwasy sa chyba takim peelingiem chemicznym, ktory rozpuszcza zadziorki.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:43   #683
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
hmmm więc odpada..??

Osobiscie bym nie ryzykowala,zreszta wydane pieniadze na dobry filtr zwracaja sie bardzo szybko i przede wszystkim konczy sie era kupowania nietrafionych kremow oraz miotania sie pomiedzy polkami w sklepie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:53   #684
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Używałam fluidu matujacego thalgo do cery problematycznej, ale na dzien. na differin chyba nic nie mozna nakladac.
Differin potrafi wlasnie zrobic upiora, ale przeciez to retinoidy i maja podobno super dzialanie. Mam 22 lata, wiec jeszcze zadnych zmarszczek nie mam. Mam za to mase zaskornikow, troche przebarwien po wyciskaniu, no i ogolnie nierowny koloryt cery, bez podkladu z domu nie wychodze Chciałabym, zeby buzka byla gladka i oczyszczona, no i oczywiscie, zeby miala wyrowanny koloryt. Poza tym mam chyba ten tradzik grudkowy, bo pojawiaja sie bolace krosty czesto niedajace sie wycisnac (wiem, wiem, nie powinnam tak czy siak wyciskac) na żuchwie, koło ucha, na skroni i czasem na czole.

Kiedy meczyly mnie takie bolace niespodzianki to uzywalam Dermaliboura A Dermy,rewelacyjny krem ktorym tez zreszta wyleczylam w szybkim tempie paskudne oparzenie.
Mam kumpele ktora w podobym przypadku jak Ty uzywala Davercinu ale czytalam,ze nie kazdemu to pomaga chociaz wiem,ze jest on w roznych postaciach-Ona akurat uzywala granulatu,ktory przyjmowala doustnie i miejscowo smarowala tym plynem miejsca z niespodziankami.
Poza tym nie wiem czy nie lepszy bylby dla Ciebie tonik Lysanel

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=717

Sama po niego siegne na jesien zeby znowu wspomoc cere
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:56   #685
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Dzieki
Zapomniałam jeszcze dodac, ze moja skora jest nie tylko tlusta, ale jednoczesnie odwoniona, wyszuszona. Po myciu jest sciagnieta, choc zauwazylam spora poprawe po zelu do cery suchej fitomedu
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 13:59   #686
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Tego toniku uzywa sie oczywiscie na noc i w oresie jesienno-ziomym, tak?
Czy poza nim powinno sie stosowac jeszcze jakies kwasy?

Wiele tu czytalam o tym, ze BHA sa lepsze i tak zastanawiam sie nad tym 2% od Pauli, ktory poleca justa79
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 14:07   #687
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Tego toniku uzywa sie oczywiscie na noc i w oresie jesienno-ziomym, tak?
Czy poza nim powinno sie stosowac jeszcze jakies kwasy?
Ja uzylabym na noc i nie dawalabym zadnego juz innego kwasu.

Cytat:
Wiele tu czytalam o tym, ze BHA sa lepsze i tak zastanawiam sie nad tym 2% od Pauli, ktory poleca justa79
Mialam dzieki Juscie probke tego kwasu i....po pierwszym zachwycie jednak okazal sie nie dla mnie,podraznil mnie co bylo sporym zaskoczeniem.
Dostepnosc tez jest utrudniona bo mozna go zamowic jedynie przez net.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2006-03-29 o 14:43
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 15:02   #688
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
a co byście powiedziały o nowym kremie anty-aging Lirene z filtrem 30 (pisze że jest fotostabilny)
Hosenko, poczytaj sobie artykuły Basi na Biochemii Urody, do których linka Ci podałam. są tylko 2 grupy fotostabilnych filtrów: Tinosorby i Mexoryle. te drugie są zarezerwowane dla koncernu L'oreala, więc Lirene mógłby zawierać tylko Tinosorby. a czy zawiera, to bardzo łatwo sprawdzić - w artykule Basi masz podane nazwy chemiczne tych filtrów, jakich trzeba poszukać w składzie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 15:23   #689
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Chyba kupię ten tonik. Ma bardzo pozytywne recenzje. Dermalibur od dawna zamierzam kupic, ale caly czas mam pilniejsze wydatki. Kupilam dzis ten juvit i capivit sun system. Moze zrobic tak: co drugi wieczor tonik i na to a-dermę, a w inne wieczory juvit. Na dzien raczej musze matowic sie. Do tego pije zielona herbatke. Chyba dobry zestaw, prawda? Zobacze jak sie zachowa ten tonik i kiedys moze pomysle o bha pauli. W koncu nie wolbno wszystkiego na raz. A jak na poczatek przygody z kwasami to chyba taka pielegnacja moze byc, prawda?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 16:35   #690
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Error gonitwa mysli i wkradlo sie przeklamanie
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2006-03-29 o 20:59
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.