Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 19:17   #4891
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze U pt."beznadziejny dzień"

I: owsianka z 3 łyżek i szkl. mleka 2%, bułka żytnia z masłem, 2 pl. sera wędzonego, ogórkiem zielonym i sałatą+kubas zielonej

II: chyba z 5 dużych domowych pierogów z czereśniami polanych małym kubeczkiem jogo naturalnego+kubas zielonej

III: kanapka z 2 krom pełnoziarnistego z masłem, wędliną drobiową, kapustą pekińską, pomidorkiem i papryką

IV: ok. 1/2 woreczka brązowego ryżu, pierś z kurczaka na parze, marchewka z groszkiem+kubas zielonej

V: serek wiejski 200g z 2 rzodkiewkami+kubas zielonej

oceni ktoś? bardzo bym prosiła...
Zapomniałaś o NNKT, ale poza tym to przecież bardzo ładnie, dlaczego niby "beznadziejny dzień" ? Mmm pierogi z czereśniami
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 19:24   #4892
onaonaona_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

jak juz mam tyć, to wole stopniowo.. a po prostu gdybym zaczela jesc wiecej, tak jak mowicie, to by za szybko to szlo... byłoby jeszcze gorzej ..
onaonaona_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 19:27   #4893
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Witaj
No więc po kolei:
Śniadanie jest w miarę OK, chociaż mogłoby być troszkę większe, bo, nie oszukujmy sie, Corn Flakesy są lekkie, wiec ich 3 łyżki to tyle co nic
II Śniadanie - średnio.... po co zapychać się waflami ryżowymi? Mogłaś w to miejsce zjeść coś bardziej kalorycznego. Oczywiście nie twierdzę, że specjalnie się nimi zapychałaś
Obiad ładny
Szkoda, że nie było podwieczorku...
Ale kolacja.... prędzej na redukcję się nadaje niż na P

Tyle z mojej strony
dzięki za ocenę. wpis edytowałam gdyż zapomniałam wpisać 3 śniadanie co do wafli ryżowych to jem je,ponieważ bardzo je lubię,a nie bo chcę się zapchać. a kolacja redukcyjna? chleb,magusie,mandarynka?

ile to mogło orientacyjnie mieć kcal.chodzi mi o cały dzien. hmm a co z tą osełką,rafaelkami,jabłkam i itd?
nieprzytomna dziękuję za wszelkie uwagi proszę o więcej. i jak trzeba krytykę i kopniaki! muszę,chcę?? przytyć troszkę i myśleć i jeść jak zdrowa,normalna dziewczyna w moim wieku... ale na razie tak nie jest

moglby ktos jeszcze zerknąć w moją stronę?
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 19:35   #4894
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
ależ ładnie! ja też tak chcę...!a nie mogę się przemóc...zazdroszczę jadłospisu?chyba tak..
może to głupie pytanie,może nie na miejscu,ale miałaś wcześniej jakieś problemy i stąd P czy po prostu jesteś chudzinką?..jeśli nie chcesz nie odp. albo napisz na pv jeśli możesz byłabym wdzięczna..

a tak w ogóle to dobry wieczór
Dekas zastosowałam się do Twojej wczorajszej uwagi i dziś rano pomaszerowałam po masło! kiedy zobaczyłam osełkę(mimo,że nigdy jej nie jadłam)dostałam ślinotoku i stąd moje pytanie..czy nadaje się ona na diecie? ej,ale ja już nie jestem na diecie! czy nadaje się ona w moim przypadku?jest coś warta...?czy lepiej zwykłe masło?
dokonam zakupu,wybiorę którąś z tych opcji,ale wiem,że zanim postaram się wprowadzić to do menu minie trochą czasu...
jak się przełamać..?
jeśli chodzi o zakupy to dorwałam w końcu te Magusie. i stwierdzam:pycha! pierwszy raz od fiu fiu..dłuższego czasu spróbowałam słodkich płatków.ależ tęskniłam! no ale za to nie dostałam słynnych Rafaelek..gdzie je dostanę?
co do mojego dzisiejszego jadłospisu wydaję mi się,że zjadłam więcej niż zawsze..yeah! tylko...czy tak jest czy mi się wydaje? ile orientacyjnie tu wychodzi kcal?prosiłabym o podpowiedź..ja \mam zwyczaj zawyżania ich..;/więc nawet się nie podejmuję..

a więc proszę o ocenę mojego U/z założeniem na P
<zaspałam>

śn. owsianka:2 łychy owsianych,3łyżki cornFlakes,garść(ok.15szt )różnych orzechów(oprócz włoskich-nie mam)to na ok. 150-200ml mleka 2%. pomarańcza
2śn. placek twarogowy na słodko z 2 mandarynkami,kiwi i maślanką truskawkową. pycha! 2 wafle ryżowe wieloziarniste z biedry
później kawa rozp. z mleczkiem 2%
EDIT. zapomniałam wpisać 3śn. kromka razowego z szynką z indyka i pomidorkiem + pomarańcza.
ob. woreczek kaszy gryczanej z 2 chochlami sosu pieczarkowego( i tu jestem z siebie dumna gdyż sos był gęsty i robiony na smażonych pieczarkach i cebuli.a smażonego do tej pory się wystrzegałam)+ogórki kiszone. z 4.
byłam tak pełna,że masakra ,ale nie mogłam się powstrzymać i zjadłam dużą pyszną kwaśną mandarynkę,po której zabolał brzuch..ale nie żałuję bo była super
później jabłuszko małe, herbatka gruszkowa.
kol.kromka razowego: pół z szynką z indyka i pół z całym jajem na twardo,sałatka z całej czerw. papryki i pomidora,mandarynka i musiałam spróbować: garść magusiów z jog. nat.
teraz chrupię marchewkę.

to tyle na dziś jeżeli chodzi o jadło.

a i mimo,iż jestem jabłkomaniaczka z 5-7jabłek dziennie przerzuciłam się na 1. zrobiło to dobrze mojemu brzuszkowi ale mi źle bez tych owoców..
Iza_Wiosenna,Dekas,gorzka kawa,cava,nieprzytomna,Sa ntos,Black cat..proszę o ocenę i rady. jest lepiej,prawda?i będzie jeszcze lepiej... proszę także o opinie inne dziewczyny. wsyztskich..
To chciałam zacytować no przepraszam...

a to komentarz:
moja droga czucie to Ty masz upośledzone, nie wmawiaj sobie TYCIA, które nie następuje! Co potwierdzą Twoi znajomi i rodzina.! Osełkę wsuwaj! Pachnie i smakuje wspaniale. A i okres wróci, i hormony zaczną się wydzielać, przekonaj się sama, po prostu...

zawsze możesz wrócić do 'diety', ale najpierw poczuj jak smakuje życie bez niej ;P
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 19:43   #4895
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

beznadziejny, ale chyba nie tyle, co pod katem jedzenia tylko samopoczuciaaa, ajc...
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 20:13   #4896
clover_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
GG do clover_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez clover_ Pokaż wiadomość
powinnam być na P, ale już sama nie wiem czy jem za mało czy jest ok, dlatego proszę o ocenę mojego jadłospisu....
Śniadanie: Grahamka, połowa z masłem, szynką z indyka, serem żółtym i ketchupem, druga połowa z masłem, szynką z indyka, sałatą i rzodkiewką, kubek herbaty

IIŚniadanie: Kajzerka razowa z masłem, sałatą, szynką i papryką

Obiad: 6 pierogów z ziemniakami i kapustą, kubek barszczu

Podwieczorek: 7days, Pysio

Kolacja: Grahamka z masłem, serkiem almette, pomidorem i szczypiorkiem, herbata
Ponawiam moją prośbę o ocenę...
clover_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 20:32   #4897
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
To chciałam zacytować no przepraszam...

a to komentarz:
moja droga czucie to Ty masz upośledzone, nie wmawiaj sobie TYCIA, które nie następuje! Co potwierdzą Twoi znajomi i rodzina.! Osełkę wsuwaj! Pachnie i smakuje wspaniale. A i okres wróci, i hormony zaczną się wydzielać, przekonaj się sama, po prostu...

zawsze możesz wrócić do 'diety', ale najpierw poczuj jak smakuje życie bez niej ;P
Kochana,ale ja mam okres i mam nadzieję,że tak pozostaniei czy napisałam,że czuję że tyję?chyba nie..może pomyliłaś mnie z inną wizażanką heh..bywa ale i tak do rady postaram się dostosować. jeśli przypomnisz sobie moje wcześniejsze posty dokładnie,liczę na dalsze wskazówki,kopy w tyłek,ale i dobre słowa. jesteś jedną z kilku moich ulubionych wizażanek.odkąd pamiętam

a Iza-Wiosenna,Black cat, Santos i inne..co myślicie?

Edytowane przez oktawijaa
Czas edycji: 2009-11-30 o 20:35
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 20:48   #4898
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

UUU

  • mleko 0,5% +pączek z dżemem,kanapka razowca z szynką ,serem żółtym,sałatą,cebulką
  • 2 ciastka owsiane,kanapka białego pieczywa z serkiem topionym,szynką (2 plastry), serem żółtym
  • pomidor zalany jogurtem naturalnym,kanapka j.w.,mały talerzyk sałatki :tuńczyk wsw + ryż +majonez + kukurydza+ groszek
  • 3 ziemniaki z koperkiem,plaster karkówki zapiekanej w sosie śmietanowo- cebulowym,4 łyżki surówki wegetar. + 2 lampki wina białego

uśmiecham się o ocenkę
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 20:53   #4899
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

A wstawię moje UUU po długim czasie. proszę o ocenę i ewentualne sprostowania i rady

Ś: 2 kromki razowego z dynią: jedna z masłem, dżemem ananasowym i serem, jedna z masłem i serkiem camembert z morelą, kawałek czerwonej papryki, kilka rzodkiewek, pomidorków koktajlowych, banan, zupka mleczna z kluseczką, kawka z mlekiem

II: 1 jogurt danone z owocami wiśniowy, garść orzechów laskowych

O: ryż biały z koperkiem, groszek z marchewką, pierś z kurczaka gotowana

P: kawa z mlekiem, kinder mleczna kanapka

K: 2 kromki razowca z dynią: obie z masłem twarożkiem grani i krakowską drobiową, rzodkiewki, kilka plastrów pomidorka, ogórek konserwowy, marchewka
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 20:59   #4900
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U.

1. dwie kromki chleba siemieniatego, serniczek toruński, cappucino z mlekiem 2%
2. jabłko
3. dużo spaghetti z makaronu brązowego
deser:
30g ciastek francuskich, 70g ciasta z jakimiś brzoskwiniami i kokosem
4. grahamka 100g, jajko, wiejski lekki, pomidor
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 21:05   #4901
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Angienatelka,kika171,mongan75,Hypnoti c Eyes na Was też zwróciłam już dawno uwagę.wszytskie łącznie z wyżej już wymienionymi i nie tlyko jesteście dla mnie hmm inspiracją w P..jeśli nie teraz,to byłyście na P kiedyś..bo jak juz wspomnialam watki NCJ sledze od daaawna zalezy mi na Waszych radach,opiniach..
ale prosze takze inne nie wymienione kolezanki o wsparcie i Iza_Wiosenna..jedna z moich ulubienic!
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-30, 21:15   #4902
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
Angienatelka,kika171,mongan75,Hypnoti c Eyes na Was też zwróciłam już dawno uwagę.wszytskie łącznie z wyżej już wymienionymi i nie tlyko jesteście dla mnie hmm inspiracją w P..jeśli nie teraz,to byłyście na P kiedyś..bo jak juz wspomnialam watki NCJ sledze od daaawna zalezy mi na Waszych radach,opiniach..
ale prosze takze inne nie wymienione kolezanki o wsparcie i Iza_Wiosenna..jedna z moich ulubienic!
ja wcale tak dlugo na p nie bylam musialam jedynie przytyc pare kilo po ostrym wychudzeniu po wypadku samochodowym jak mialam troche twarz zmasakrowana i nie moglam nic jesc. Ale jesli moge Ci cos poradzic to prosze bardzo

Cytat:
śn. owsianka:2 łychy owsianych,3łyżki cornFlakes,garść(ok.15szt )różnych orzechów(oprócz włoskich-nie mam)to na ok. 150-200ml mleka 2%. pomarańcza

dorzucilabym tutaj wiecej platkow. Nie wierze, ze nie zmiescisz nawet tych 5 lyzek. I radzilabym mleko bardziej tluste, roznicy w smaku nie ma praktycznie, nie zapcha Cie bardziej, a kalorii bedzie wiecej.
Ahh.. a suszone owoce? Kaloryczne, smaczne i malo zapychajace

2śn. placek twarogowy na słodko z 2 mandarynkami,kiwi i maślanką truskawkową. pycha! 2 wafle ryżowe wieloziarniste z biedry

a jak duzy ten placek ? W sumie to tez malo mi sie wydaje. Wafle wyrzuc, one sa bardzo przetworzone, lepiej zjesc pyszny razowy chlebek

później kawa rozp. z mleczkiem 2%
ob. woreczek kaszy gryczanej z 2 chochlami sosu pieczarkowego( i tu jestem z siebie dumna gdyż sos był gęsty i robiony na smażonych pieczarkach i cebuli.a smażonego do tej pory się wystrzegałam)+ogórki kiszone. z 4.

w sumie nawet moze byc, ale brakuje mi tutaj bialka(mieso, rosliny straczkowe, jaja)

byłam tak pełna,że masakra ,ale nie mogłam się powstrzymać i zjadłam dużą pyszną kwaśną mandarynkę,po której zabolał brzuch..ale nie żałuję bo była super
później jabłuszko małe, herbatka gruszkowa.
kol.kromka razowego: pół z szynką z indyka i pół z całym jajem na twardo,sałatka z całej czerw. papryki i pomidora,mandarynka i musiałam spróbować: garść magusiów z jog. nat.

tylko jedna kromka? ojj.. a smarujesz chleb maslem, miekka margaryna? Jesli nie lubisz to np. maczaj w oliwie, tez dobry pomysl, ja tak czasami robie ze wzgledu, ze jestem weganka
teraz chrupię marchewkę.
Jesli moglabym poradzic Ci cokolwiek to wiecej jedzenia! Tego naprawde jest niewiele. Wystarczy tylko pare zmian.
Ah, a duzo masz ruchu w ciagu dnia?
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e

Edytowane przez Angienatelka
Czas edycji: 2009-11-30 o 21:16
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 21:45   #4903
clover_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
GG do clover_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Jak na wychodzącą z ED jadłospis nie jest tragiczny, ale nie wiem czy na nim przytyjesz... wątpię w to raczejAha, brak NNKT... no i ogólnie - mało...
Przepraszam, nie zauważyłam wcześniej Twojej odpowiedzi...No cóż w sumie dopiero zaczynam i jeszcze ciągle ze sobą walczę. Dziękuję, chyba muszę się bardziej postarać.
clover_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 01:20   #4904
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
a więc proszę o ocenę mojego U/z założeniem na P P to to nie jest zadnym sposobem
<zaspałam>

śn. owsianka:2 łychy owsianych,3łyżki cornFlakes,garść(ok.15szt )różnych orzechów(oprócz włoskich-nie mam)to na ok. 150-200ml mleka 2%. pomarańcza Jakas mala. Ja jem wieksza :P Dorzuc np maslo orzechowe i banana
2śn. placek twarogowy na słodko z 2 mandarynkami,kiwi i maślanką truskawkową. pycha! 2 wafle ryżowe wieloziarniste z biedry
później kawa rozp. z mleczkiem 2% Wafle ryzowe ... po co ludzie to w ogole jedza? Reszta ok jesli placek naprawde DUZY
EDIT. zapomniałam wpisać 3śn. kromka razowego z szynką z indyka i pomidorkiem + pomarańcza. ok
ob. woreczek kaszy gryczanej z 2 chochlami sosu pieczarkowego( i tu jestem z siebie dumna gdyż sos był gęsty i robiony na smażonych pieczarkach i cebuli.a smażonego do tej pory się wystrzegałam)+ogórki kiszone. z 4. Mogloby byc wiecej, zwlaszcza, ze ten sos, chociaz gesty, to malo kcal mial, bo co to pieczarki i cebula. Nastepnym razem tluste miecho sie tam powinno znalezc. Do tego konkretna salatka a nie bidne kiszone

Gdzie deser?
byłam tak pełna,że masakra ,ale nie mogłam się powstrzymać i zjadłam dużą pyszną kwaśną mandarynkę,po której zabolał brzuch..ale nie żałuję bo była super
GDzie podwieczorek?
później jabłuszko małe, herbatka gruszkowa.
kol.kromka razowego: pół z szynką z indyka i pół z całym jajem na twardo,sałatka z całej czerw. papryki i pomidora,mandarynka i musiałam spróbować: garść magusiów z jog. nat.Malo troche.
teraz chrupię marchewkę.

to tyle na dziś jeżeli chodzi o jadło.

a i mimo,iż jestem jabłkomaniaczka z 5-7jabłek dziennie przerzuciłam się na 1. zrobiło to dobrze mojemu brzuszkowi ale mi źle bez tych owoców..
Iza_Wiosenna,Dekas,gorzka kawa,cava,nieprzytomna,Sa ntos,Black cat..proszę o ocenę i rady. jest lepiej,prawda?i będzie jeszcze lepiej... proszę także o opinie inne dziewczyny. wsyztskich..
JW. Za malo. I nie pytaj "co sadzi " kazdy po kolei w nadziei, ze ci ktos napisze, ze jest ok i sie biedziesz mogla tej opinii uczepic. Jest zdecydowanie za malo. Do tego zapychasz sie owocami na sile
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 05:28   #4905
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
ja wcale tak dlugo na p nie bylam musialam jedynie przytyc pare kilo po ostrym wychudzeniu po wypadku samochodowym jak mialam troche twarz zmasakrowana i nie moglam nic jesc. Ale jesli moge Ci cos poradzic to prosze bardzo



Jesli moglabym poradzic Ci cokolwiek to wiecej jedzenia! Tego naprawde jest niewiele. Wystarczy tylko pare zmian.
Ah, a duzo masz ruchu w ciagu dnia?
dzięki za rady.po masło dziś pójdę,a konkretnie po sełkę,ale boję się,że zanim się do niej przełamię minie sporo czasu.. owsianki spokojnie zmieściłabym więcej,ale tu też jakiś lęk..?a wafle ryżowe lubięale skoro takie zle to postaram sie ograniczyc...
co do ruchu..duzo chodze,tak mi sie wydaje bynajmniej.i w szkole tez na przerwach nie siedze tylko ganiam to tu to tama w domu staram sie codziennie robic k 200brzuszkow. tyle ze mnie.
i jak to wyglada?
a suszone owoce jadam jadam,prawie codziennie.dzis wyszlo bez akurat..

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
JW. Za malo. I nie pytaj "co sadzi " kazdy po kolei w nadziei, ze ci ktos napisze, ze jest ok i sie biedziesz mogla tej opinii uczepic. Jest zdecydowanie za malo. Do tego zapychasz sie owocami na sile

no więc tak ..do obiadu praktycznie zawsze mam mięcho,ale wczoraj tak mamę wzięło na kaszę z sosem ..a obiady zależą gł. od niej..więc zjadłam. masła orzechowego nie lubię..za słodkie..a owoce strasznie uwielbiam!nie chcę się nimi zapychać tylko sprawiać sobie przyjemność czy to źle?

Santos,a podwieczorek gdzie mam wcisnac ksoro obiad 15,30 a kolacja 18,30?

Edytowane przez oktawijaa
Czas edycji: 2009-12-01 o 05:39
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 05:58   #4906
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje wczorajsze jadło (U?):

ŚNIADANIE(10.00)
Bułka (80g) z ziarenkami z twrozkiem, masłem, ogórkiem, szczypiorkiem. Czekolada na gorąco.

IIŚNIADANIE(13.30)
Pomarańcza, okolo 20 paluszków z sezamem, kromka chleba pelnoziarnistego z maslem orzechowym.

OBIAD(17.00)
Makaron z truskawkami i smietaną z cukrem (talerz gleboki)

KOLACJA (20.00)
Serek wiejski, kromka chleba pelnoziarnistego z krakowska suchą (2 plasterki), masło, lisc salaty, pomidor.

Jak to wyglada? Jest lepiej? Nadaje sie chociaz na U?
PROSZE O OCENE.
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 06:10   #4907
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
dzięki za rady.po masło dziś pójdę,a konkretnie po sełkę,ale boję się,że zanim się do niej przełamię minie sporo czasu.. owsianki spokojnie zmieściłabym więcej,ale tu też jakiś lęk..?a wafle ryżowe lubięale skoro takie zle to postaram sie ograniczyc...
co do ruchu..duzo chodze,tak mi sie wydaje bynajmniej.i w szkole tez na przerwach nie siedze tylko ganiam to tu to tama w domu staram sie codziennie robic k 200brzuszkow. tyle ze mnie.
i jak to wyglada?
a suszone owoce jadam jadam,prawie codziennie.dzis wyszlo bez akurat..

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------




no więc tak ..do obiadu praktycznie zawsze mam mięcho,ale wczoraj tak mamę wzięło na kaszę z sosem ..a obiady zależą gł. od niej..więc zjadłam. masła orzechowego nie lubię..za słodkie..a owoce strasznie uwielbiam!nie chcę się nimi zapychać tylko sprawiać sobie przyjemność czy to źle?

Santos,a podwieczorek gdzie mam wcisnac ksoro obiad 15,30 a kolacja 18,30?
MASŁA ORZECHOWEGO, nie nutelli bo nie wierzę, żeby masło orzechowe było za słodkiem, już prędzej za słone
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 07:13   #4908
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość

Santos,a podwieczorek gdzie mam wcisnac skoro obiad 15,30 a kolacja 18,30?
zjedz obiad o 15.30.
o 17.30 podwieczorek/deser

a kolacje po prostu o 20./ 20.30
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 07:28   #4909
mikusia1302
Raczkowanie
 
Avatar mikusia1302
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gumisiowysad
Wiadomości: 317
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje wczorajsze U:

ś: bułka grahamka + serek homo pieczone jabłko + śliwki suszone
kawa 3w1

2ś: 2 tosty z serem i szynką
3ś: musiałam bo byłam głodna a w domu dopiero o 17.00 byłam... więc:
bułka z serkiem topionym i pomidorkiem

o: szyja taka gotowana z rosołu :P z całym pojemniczkiem takiej surówki z pekińskiej
kostka czekolady kokosowej

k: micha cini minis, fitella banannowa, 2 jabłka, serek danio

i jaaak? prosze o ocenke
__________________
....zaakceptować siebie.... 50 ->49 -> 48
mikusia1302 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 08:14   #4910
unusuall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość



Sniadanie - gdzie jest bialko? Nawalilas tych wegli tak szczerze i to jeszcze o wysokim IG - cukier, banan.

II sniadanie - kawa to nie posilek, kawa z mlekiem ma sladowe ilosci czegokolwiek - kalorii, B/T/W, mikroelementow

III posilek - znowu te wegle. To KFC podejrzewam w pyte niezdrowego tluszczu + kilkadziesiat gr wegli.

IV - a gdzie bialko?

V - jw? Na ile tlusty ten sos - nie wiem czy wskazane go jesc na noc?

Fakt, ze to U, ale nie podoba mi sie
pracuje w KFC więc no coż.. nie będe wydawać kasy (będąc wiecznie spłukaną studentką ) na jedzenie mogąc jeść weekendami kurczaczki z KFC. Białka w tym mięsku troche jest bo to polędwiczki z piersi, panierka tłusta -racja. Sos vinegre z oliwy jest robiony a to chyba zdrowy tłuszcz czyż nie? a węgle jem na śniadanko , bo nie chce jeść na noc.. a straszny ze mnie 'sweet tooth' czemu jesteś taki anty węgle? Jedzenie serków wiejskich, twarogów, gotowanych piersi kurczaka, tuńczyka, makreli i ryb już mi zbrzydło.. pozatym mój układ trawienny lepiej pracuje po węglach.
__________________

..new life in a new place between a new people.

68 ....cel: 63 kg. - 177 cm.
unusuall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 08:23   #4911
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mikusia1302 Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze U:

ś: bułka grahamka + serek homo pieczone jabłko + śliwki suszone
kawa 3w1

2ś: 2 tosty z serem i szynką
3ś: musiałam bo byłam głodna a w domu dopiero o 17.00 byłam... więc:
bułka z serkiem topionym i pomidorkiem

o: szyja taka gotowana z rosołu :P z całym pojemniczkiem takiej surówki z pekińskiej
kostka czekolady kokosowej

k: micha cini minis, fitella banannowa, 2 jabłka, serek danio

i jaaak? prosze o ocenke
- mało nnkt. Dorzuć np do serka homo garść jakiś orzeszków;
- w II sn brakuje mi warzyw;
- owoce dodaj do śniadania I/II/III lub jakiś soczek
- węgle do obiadu (kasza, ziemniaki, ryż?)
- już mógł wpaśc cały pasek czeko a nie jedna kostka! jestes na U!
- danio zamieniłabym na jakiś wieśniak z dzemem, serek homo naturalny lub jogurt, lub oczywiście mleko min. 2%



aha no i masło by się przydało, tudzież oliwa.

Edytowane przez Black Cat
Czas edycji: 2009-12-01 o 08:35
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:29   #4912
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U/R:

Ś: Grahamka posmarowana delikatnie serkiem turek figura ze szczypiorkiem, posypana świeżym szczypiorkiem, jajko na miękko, sałatka zrobiona z połowy pomidora,cebulki z łyżką jogo nat i bazylią.
Kubas zielonej cytrynowej herbaty,
po:mandarynka

Kawa&mleko

IIŚ: wiejski z miseczką zmiksowanych truskawek

O: łosoś z grila + sałata grecka(lodowa,pomidor,ogó rek,cebula,papryka,oliwki ,trochę fety+ kapka vinegretu)

Deser: jabłko pieczone z cynamonem, cukierek nimm2

K: się zobaczy może kromka razowca z szynką i konserwowym

1,5l wody,kawyy dużo (nauka)
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 11:39   #4913
BelleMare
Raczkowanie
 
Avatar BelleMare
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Hej, postanowiłam zamieścić swoje jadło
Ogólnie to chciałabym zrzucić parę kilo więc można powiedzieć, że w zamyśle miało być redukcyjnie Rrrrr
Jednak od ponad roku jadłam bardzo, bardzo mało , góra 3 posiłki jednak wartościowe rzeczy, ale mój organizm spoczął na laurach, nie czułam nawet głodu, sporo schudłam , ale zaraz po tym zaczęłam tyć....
Do tego należny dodać, że mam genetyczne predyspozycje do gromadzenia "zapasów", biorę hormonki, uwielbiam gotować - niekoniecznie dietetycznie... oraz w pracy cały czas siedzę....

Postanowiłam zatem "dobić" do 5 posiłków i zwiększyć kalorie. Jak sobie policzyłam jadłam niekiedy dużooo mniej niż 1000 kcal, teraz jem więcej, czuję poprawę metabolizmu, mniej wzdęć i problemy związane z refluksem też jakby mniej dokuczają. Do tego ćwiczę w miarę regularnie żeby się "odtłuścić"
Staram się odżywiać zdrowo i kolorowo, aczkolwiek zaznaczam, że nie cierpię owsianek więc tego u mnie raczej nikt nie zobaczy....


Niedziela
w weekendy jest łatwiej, w tygodniu już nie bo praca/klienci, a niestety jestem sama w biurze, więc czasem mam mało czasu dla siebie

I Śn
3 duże kromki razowca z ziarnami, posmarowane masłem, na to grubo twaróg półtłusty, dużo pomidora i ogórka, przyprawy

II Śn
spore jabłko, garść orzechów włoskich

III Obiad
kurczak "curry" ( pierś z kurczaka w marynacie - sos teryiaki, curry, czosnek, pieprz, papryka, obtoczone w mączce kukurydzianej i podduszone na oliwie z oliwek), 1 mały ziemniak soute, kilka łych sałatki - pomidor, ogórek, papryka, dymka ze szczypiorkiem z oliwa z oliwek i octem balsamicznym

IV Podwieczorek
mały jogurt jogobella wiśniowy

V Kolacja
pół średniego pstrąga (ok 150-180g, cały z głową ważył ok 0,5kg, pieczonego w folii w przyprawach, oliwie, cytrynie i dymką), kilka różyczek brokułów i gotowanej marchewki, wszystko skropione oliwą


Poniedziałkowy jadłospis, 3 posiłki w pracy

I Śn
3 duże kromki razowca z suszonymi śliwkami, posmarowane masłem, po 3 plastry wędliny na każdą, duży pomidor

II Śn
jabłko,

III Obiad - ale jest to raczej taka Przekąska
galaretka z udkiem kurczaka z brokułem, jajkiem na twardo, marchewką i groszkiem oraz pietruszka - sama robiłam

już w domku:

IV Obiado - Kolacja
chuda wieprzowina - szynka w sosie sojowym, imbirze i czosnku podduszona na oleju sezamowym z kolorową papryką, pół woreczka białego ryżu, sałatka - z sałaty, mango i pędów bambusa z puszki , przyprawy, skropiona olejem sezamowym

V Podwieczorek
wieśniak z ogórkiem i szczypiorkiem (tak pół opakowania, nie byłam głodna za bardzo)

----------------------------
Generalnie do pracy szykuję sobie zamiennie mixy/sałatki z warzywami, kurczakiem, łososiem, jajkami, twarogiem lub mięsne/rybne galaretki. Ciepły posiłek zjadam dopiero w domu.

Proszę o ocenę jadłospisu, oraz sugestie co można ulepszyć aby nie popsuć metabolizmu a jednocześnie żeby usprawnić odchudzanie

Pozdrawiam i z góry dziękuję
__________________
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me...
BelleMare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 12:20   #4914
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje R.?U? :

Sniadanie : bułka razowa z twarogiem i pomidorem (bez masła)
kawa z mlekiem

2 sniadanie: bułka razowa z jajkiem, 2 plastrami poledwicy z indyka i pomidorem (z masłem)

Obiad: Brokół z jogurtem, 100 g piersi z kurczaka

Kolacja: serek wiejski

Przekąszane : marchewki
Proszę o ocene czy to nadaje sie na R??
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 13:35   #4915
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
no więc tak ..do obiadu praktycznie zawsze mam mięcho,ale wczoraj tak mamę wzięło na kaszę z sosem ..a obiady zależą gł. od niej..więc zjadłam. masła orzechowego nie lubię..za słodkie..a owoce strasznie uwielbiam!nie chcę się nimi zapychać tylko sprawiać sobie przyjemność czy to źle?

Santos,a podwieczorek gdzie mam wcisnac ksoro obiad 15,30 a kolacja 18,30?
No nie zle.
Maslo orzechowe nie jest dosladzane. Orzechy nie maja cukru to jakim cudem SLONE maslo orzechowe ci jest za SLODKIE?
Jedz kolacje pozniej.
Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
pracuje w KFC więc no coż.. nie będe wydawać kasy (będąc wiecznie spłukaną studentką ) na jedzenie mogąc jeść weekendami kurczaczki z KFC. Białka w tym mięsku troche jest bo to polędwiczki z piersi, panierka tłusta -racja. Sos vinegre z oliwy jest robiony a to chyba zdrowy tłuszcz czyż nie? a węgle jem na śniadanko , bo nie chce jeść na noc.. a straszny ze mnie 'sweet tooth' czemu jesteś taki anty węgle? Jedzenie serków wiejskich, twarogów, gotowanych piersi kurczaka, tuńczyka, makreli i ryb już mi zbrzydło.. pozatym mój układ trawienny lepiej pracuje po węglach.
No to oszczedzaj na swoim zdrowiu jedzac genetycznie modyfikowane i pakowane masa chemicznego zarcia "poladwiczki" z KFC. Potem nie placz, ze wahania hormonalne, ze woda sie w organizmie zatrzymuje, ze zoladek siada, ze pryszcze itd. Masakra jakas.
Zdazyl mi sie epizod pracy w Subwayu wiele lat temu. Niby "zdrowe" jedzenie. Caly czas jak tam pracowalam znana bylam z tego, ze nosilam wlasne zarcie. Trzeba byc slepym zeby nie dostrzegac jak bardzo chemiczna jest zywnosc w fast foodach. Przeciez tam nawet pomidory sa jak z plastiku, nawet nie gnija, bakterie tego nie chca
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 13:36   #4916
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
co do ruchu..duzo chodze,tak mi sie wydaje bynajmniej.i w szkole tez na przerwach nie siedze tylko ganiam to tu to tama w domu staram sie codziennie robic k 200brzuszkow. tyle ze mnie.
Nie rozumiem tej brzuszkowej mani. Abstrahujac od tego, ze jak robisz 200, to najpewniej sa zle robione i sobie tylko kaleczysz plecy, to po grzyba? Lepiej w domu porobic pompki, pomachac hantelkami, czy pocwiczyc triceps na krzeslach itd.

Cytat:
Napisane przez unusuall Pokaż wiadomość
pracuje w KFC więc no coż.. nie będe wydawać kasy (będąc wiecznie spłukaną studentką ) na jedzenie mogąc jeść weekendami kurczaczki z KFC. Białka w tym mięsku troche jest bo to polędwiczki z piersi, panierka tłusta -racja. Sos vinegre z oliwy jest robiony a to chyba zdrowy tłuszcz czyż nie? a węgle jem na śniadanko , bo nie chce jeść na noc.. a straszny ze mnie 'sweet tooth' czemu jesteś taki anty węgle? Jedzenie serków wiejskich, twarogów, gotowanych piersi kurczaka, tuńczyka, makreli i ryb już mi zbrzydło.. pozatym mój układ trawienny lepiej pracuje po węglach.
Z jednej strony rozumiem, z drugiej - takie zarcie ma w pyte tluszczu i wegli niestety.

Z sosem wlasnie sie pytam, jaki to konkretnie sos

Nie jestem antywegle, tylko sie zastanawiam, czy takie wegle, tyle wegli i z czym, a raczej bez czego sa jedzone, jest w porzadku.

-----------------

Jak by ktos chcial przykopac Wyrakowi, to ma teraz niepowtarzalna okazje

Moj wczorajszy jadlospis, U

I. Sniadanie:
2 jajka na twardo (150kcal, B/T/W: 12g/10g/2g)
Kilka malych pomidorow (25kcal, B/T/W: 0g/0g/4g)
Owsianka (ok. 40g z 100ml mleka 2%, tyle samo wody, do tego kilka lyzek slodkiego jogurtu) (210kcal 4.5g/5g/30g)
Caly jogurt ma 5g/0g/11g, licze, ze te kilka lyzek to ok. 1/5 jogurtu; 6g bialka w owsiance nie wliczam do bilansu, wartosc powyzej – owsianka + mleko + ta czesc jogurtu.
Sok pomaranczowy (tylko jakies ~100ml bo sie skonczyl) (50kcal B/T/W 0g/0g/10g)
Kawa z mlekiem – wartosci zblizone od zera.

Lacznie: 435kcal B/T/W 16.5g/15g/46g.

II Sniadanie:
Wedlina pastrami luzem (ok. 40g, 50kcal B/T/W 8.5g/1g/0g)
Liscie salaty i kilka malych pomidorow (20kcal B/T/W 0g/0g/4g)
Serek wiejski z kawalkami brzoskwin (130kcal B/T/W 11g/2g/16g)
Jablko (75kcal B/T/W 0g/0g/21g)

Lacznie: 265kcal B/T/W 19.5g/3g/41g

Ogolnie jakis error tu zaliczylem, bo troche malo kaloryczne to wyszlo…

Do tego jeszcze dwie kawy (troche duzo zlopie kawy) i woda.

III. Lunch:
Salatka z: salaty, pomidorow, papryki, marchewki, jablka, pieczonego indyka (biale i ciemne mieso) z dodatkiem odrobinki wysuszonych zurawin, migdalow i nerkowcow
Indyk (160kcal B/T/W/ 22g/4g/0g)
Warzywa (ok. 70kcal B/T/W: 0g/0g/15g)
Orzechy (nerkowiec, migdaly) (ok. 50kcal B/T/W 0g/4g/2g)

Batonik muesli? Nie wiem jak to nazwac, bo nazwa zle oddaje, jakie to cudenko, cos takiego:
http://www.kashi.com/products/chewy_granola_bars_honey_ almond_flax
Ziarna zboz, cale migdaly, siemie lniane, slodzone miodem, do tego jeszcze ma whey’a (dlatego liczone w bilansie)
(140kcal B/T/W: 7g/5g/19g)

Do picia woda.

Lacznie: 420kcal B/T/W: 29g/13g/36g


IV:
Ten posilek mi sie nieco wykoleil niestety, najpierw zjadlem rosolek z makaronem, na oko (150kcal B/T/W 5g/5g/10g)

Pozniej mnie naszlo na… tunczyka (115kcal B/T/W 20g/1g/0g) i na koniec wzielo mnie na batonik muesli (100kcal B/T/W 0g/3.5g/17g), co sobie powinienem odpuscic – jakos tak bez rak i nog to wyszlo, malo warzyw, duzo cukru i duzo tluszczu.

Lacznie: 365kcal B/T/W 25g/9.5g/27g

V:
Przedtreningowy.
Pieczony indyk (biale mieso) i salata do tego
Lacznie (170kcal B/T/W 25g/4g/2g)

VI:
Potreningowy.
Makaron razowy (150kcal B/T/W 0g/0g/40g)
Pieczony indyk (160kcal B/T/W 25g/3g/0g)
Male pomidorki (25kcal, B/T/W: 0g/0g/4g)

Lacznie: 335kcal B/T/W: 25g/3g/40g

VII – kolacja:
Serek wiejski (100kcal B/T/W 13g/3g/4g z cebulka i pomidorami (lacznie jakies 40kcal B/T/W 0/0/6g)

Lacznie: 140kcal B/T/W: 13g/3g/10g

Caly dzien lacznie: 2130kcal B/T/W: 153g/51g/202g

---------
Jak widac, czesc rzeczy liczona “na oko” i to tak dosc konkretnie na oko. Szczegolnie przy indyku, bo gramature sobie zgadywalem, wiec jesli wazyl cos innego niz mi sie wydawalo, to bedzie mialo odbicie w liczbie kcal i B/T/W.

Gdy spojrzalem na liczbe kalorii bylem w lekkim szoku, bo ilosc jak u nastoletniej dziewczynki na redukcji… Jesli liczyc kalorie na podstawie gramatury B/T/W razy odpowiednia wartosc energetyczna, to wychodzi jeszcze mniej. Szczerze, to specjalnie mnie to nie martwi, bo liczylem wszystko dosyc konserwatywnie, wiec bardzo mozliwe, ze troche zanizylem ogolne wartosci, zarowno kalorii jak i danych skladnikow. Wazyc tych skladnikow nie waze. Gdybym mial strzelac, ile jem dziennie, to pewnie bym strzelil 2500kcal-2800kcal, wiec albo bym zle strzelil, albo teraz zle liczylem.

W bilansie bialka licze tylko bialko pelnowartosciowe. Brak wegli w posilku przedtreningowym jak najbardziej celowy.

Do picia poza ta wymieniona kawa woda, czasem sobie machne herbatke, ale wczoraj akurat nie.

Nie mam jakiejs dzikiej fazy na pieczonego indyka, po prostu po swiecie indyka w Hameryce zalegaja mi jego kilogramy w lodowce

Tak, jem nieraz 7 posilkow, jesli sie komus wydaje, ze ich jakos duzo Nie wiem co moja trzustka na to, ale odpukac wszystko wydaje sie dzialac super.

Aha, do tego suplementuje Omega 3 w kapsulkach.

__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 13:44   #4917
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
MASŁA ORZECHOWEGO, nie nutelli bo nie wierzę, żeby masło orzechowe było za słodkiem, już prędzej za słone

hmm to to nie to samo?zaraz lookne na googlach dzieki za porade. postaram sie wcinac zwykle maslo wtakim razie bo obawiam sie,ze w mojej miescinie orzechowego nie dostane!na bank!
dzieki

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

[QUOTE=santos;15603117]No nie zle.
Maslo orzechowe nie jest dosladzane. Orzechy nie maja cukru to jakim cudem SLONE maslo orzechowe ci jest za SLODKIE?
Jedz kolacje pozniej.

okej okej. tylko chodzę spać k. 21- 22. kolacja o 20 nie będzie za późno ?

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

[QUOTE=Wyrak;15603138]Nie rozumiem tej brzuszkowej mani. Abstrahujac od tego, ze jak robisz 200, to najpewniej sa zle robione i sobie tylko kaleczysz plecy, to po grzyba? Lepiej w domu porobic pompki, pomachac hantelkami, czy pocwiczyc triceps na krzeslach itd.


hmm być może masz racje. ok. postaram się pompki,gdyż tych hantli nie posiadam. a co do cwiczen to najbardziej chodzi mi o brzuch..bo w reszcie (nogi,tylek,biust,rece)mo glabym odrobinke przybrac.. no i te brzuszki stad,ze boje sie,ze jak zaczne wiecej jesc to pojdzie mi wlasnie w brzuch..jak zawsze;/
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 14:07   #4918
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej brzuszkowej mani. Abstrahujac od tego, ze jak robisz 200, to najpewniej sa zle robione i sobie tylko kaleczysz plecy, to po grzyba? Lepiej w domu porobic pompki, pomachac hantelkami, czy pocwiczyc triceps na krzeslach itd.

Mozesz rozwinac? Bo ja jestem w stanie zrobic DUZO brzuszkow. Serio DUZO, i to nawet ostatnio po polrocznej przerwie, na drugim treningu juz. Nie licze nigdy, bo robie seriami rozne cwiczenia (skosne, dolne gorne miesnie etc), na co mi tam wena przyjdzie, ale mysle ze 200 to, za przeproszeniem, z palcem w d*** macham. Ostatnio nawet walnelam se obciazenie, bo ile mozna, nuda.
[QUOTE=oktawijaa;15603211]h

okej okej. tylko chodzę spać k. 21- 22. kolacja o 20 nie będzie za późno ?

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------
[\quote]

To o ktorej ty wstajesz i jesz sniadanie?
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
hmm być może masz racje. ok. postaram się pompki,gdyż tych hantli nie posiadam. a co do cwiczen to najbardziej chodzi mi o brzuch..bo w reszcie (nogi,tylek,biust,rece)mo glabym odrobinke przybrac.. no i te brzuszki stad,ze boje sie,ze jak zaczne wiecej jesc to pojdzie mi wlasnie w brzuch..jak zawsze;/
To lepiej wykonuj jakies ogolnorozwojowe aeroby na wysmuklenie. Jakis aerobik.

Boze co to w ogole jest za mania, ze sie ludziom wydaje, ze moga "tu se przybrac, a tam se schudnac". To nie jest tak, ze jak walniesz sie namate na 2 h dziennie i bedziesz katowac brzuch to ci sie piknie talia wyszczupli No kobieto ! Ludzki organizm to nie maszyna! Jak masz z natury wystajacy brzuch lub male wciecie, to tak juz masz. Ja tak mam, zyje, mam sie dobrze, nei wdglupiam sie z robieniem miliarda brzuszkow TYLKO, zamiast treningu wszystkich miesni, i jakos dalej jestem piekna mloda i powabna

[nie wiem czemu powyzszy cytat pojawia sie jako cytat z WYraka, ale zostawie tak, bo smiesznie jest ] :


Wyrak, niezly jadlospis. Chce ci sie to tak wszystko liczyc? Faktycznie, jak to ktos tu napisal wyglada jak z sfd . Sam to przygotowujesz? Skad ty masz na to czas czlowieku?! Ja nigdy nie zdecydowalam sie na takie menu, bo stwierdzam, ze trzeba miec zaje*iscie unormowane zycie. No nie wiem, a jak chcesz wyjsc na impreze, czy na kolacje do restaracj i akurat jesz 2 dania plus deser, ale wczesniej nie udalo ci sie zjesc 2 posilkow bo byles zaganiany?! Nie moge pojac, jak ludziom sie udaje tak jesc. Mi nawet, jakby sie mialo udawac, to stwierdzam ,ze to bez sensu, bo zawsze sie zycie mi tak wywali, ze przez jakis czas nie bede mogla tak jesc (patrz przeprowadzka do CHin haha!) i znowu od poczatku. To samo mam ze sportem. Pykam, aby zdrowo i przyjemnie, ale jakbym miala liczyc i planowac z detalem w jaki dzien jakie cwiczenie na jaka partie miesni to bym osiwiala.
A batoniki musli fajne, ja jem podobne, nazywaja sie chyba Nature Valley. Dosladzane sa chyba miodem i cukrem brazowym, baza sa owsiane platki i dodatkiem orzechy itd. Twoje fajniejsze, bo masz siemie. W ogole moglbys sie pokusic o ocene mojego jadlo czasem, specu




Moje UUUUUUUUUUUUUUUUU dzis, zeby nie bylo zbyt duzych OT

Sniadanie 8.40:
Owsianka:
male jablko, 3 lyzki owsiankowego mixu Apple Porridge, o takiego, 2 lyzki normalnych wsianych, 2 lyzki siemienia, 1 lyzka slonecznika, 1.5. lyzki posiekanych nerkowcow, 2 lyzki goji berries. + cynamon + mleko 3% + lyzeczka miodu.



Lunch 13.00:

salatka z kurczaka, Waldorf czyli jablko seler, troche orzechow wloskich, kilka rodzynek i pieczona piers z kurczaka. Z majonezem. Mala porcja tego

Batonik musli sojowy (jedyne 90 kcal, to te male wypierdki, moglibyto wieksze robic ;p)


Pozniej: ok 1/2 szklanki nerkowcow prazonych (nie iwem, jak opisac ilosc, no tyle ich mniej wiecej bylo)

Pozniej ok 17.00 porcja melona, tak ok 1/4 lub 1/3 duzego melona pomaranczowego (na oko podaje, bo kupilam juz poporcjowane)


Obiad 20.00
Korma ze szpinakiem i cieciorka z cebula smazona na oleju z orzeszkow ziemnych, z jogurtem, sezamem i ogolnie, jak to korma tlusta i mega kaloryczna. Tego tak 5 lyzek. Do tego 4 kopiaste pyzki mixu ryzowego ugotowanego

1/2 grejpfruta


Bedzie: mleko (1/2 bubka) z czosnkiem i odrobina miodu. Sie kuruje dalej.


Co do picia, skoro Wyrak tak ladnie to ujal w swoim jadlo. Codziennie wypijam butelke 1.5l wody mineralnej, do tego pije hektolitry herbatek roznych. Glownie czerwona (choc tej nie za duzo, bo niezdrowo na kosci i zeby ;p ) i iron buddha (to chyba cos pomiedzy zielona a czarna), przewija sie w tle zielona oraz oolong . W pracy pije zazwyczej min 4 herbatki, ale dzis mnie to ominelo, poniewaz zepsul sie cieply kran w termie na wode
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2009-12-01 o 14:09
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 14:47   #4919
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Mozesz rozwinac? Bo ja jestem w stanie zrobic DUZO brzuszkow. Serio DUZO, i to nawet ostatnio po polrocznej przerwie, na drugim treningu juz. Nie licze nigdy, bo robie seriami rozne cwiczenia (skosne, dolne gorne miesnie etc), na co mi tam wena przyjdzie, ale mysle ze 200 to, za przeproszeniem, z palcem w d*** macham. Ostatnio nawet walnelam se obciazenie, bo ile mozna, nuda.
Ze Ty to nie watpie, ze kolezanka wyzej, jakos watpie.

Nie mowiac o tym, ze masa osob sie kaleczy, tj. robia pelne brzuszki zamiast spiec, przez co przez wiekszosc czasu pracuje (i nadwyrezaja go) ich grzebiet, tak do ufajdanej smierci mozna bez wynikow cwiczyc.

Inna sprawa, ze ja 8 poziomie ABS, kolejno rozne cwiczenia robie - x10 x5 x10 x5 x30 x25 x35 x15 x10, czyli w sumie 155 powtorzen roznych cwiczen (skosy jeszcze do tego jak sie nie lenie) i wg mnie jest to gazylion razy lepsze, niz machniecie 300 brzuszkow w domu. Nie wspominajac juz o tym, ze brzuszki to sie robi na zakonczenie treningu, a nie zamiast treningu



Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Boze co to w ogole jest za mania, ze sie ludziom wydaje, ze moga "tu se przybrac, a tam se schudnac". To nie jest tak, ze jak walniesz sie namate na 2 h dziennie i bedziesz katowac brzuch to ci sie piknie talia wyszczupli No kobieto ! Ludzki organizm to nie maszyna! Jak masz z natury wystajacy brzuch lub male wciecie, to tak juz masz. Ja tak mam, zyje, mam sie dobrze, nei wdglupiam sie z robieniem miliarda brzuszkow TYLKO, zamiast treningu wszystkich miesni, i jakos dalej jestem piekna mloda i powabna
Tez tego nie rozumiem, zdaje sie podstawowa wiedza.

Najlepsze jest to, ze mozna wycwiczyc brzuch, nie robiac zadnych cwiczen na brzuch.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
[nie wiem czemu powyzszy cytat pojawia sie jako cytat z WYraka, ale zostawie tak, bo smiesznie jest ] :





Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Wyrak, niezly jadlospis. Chce ci sie to tak wszystko liczyc?
Nie chce mi sie tego wszystkiego liczyc, stad tez nie wklejam generalnie swoich jadlospisow ale jak juz chcialem wkelic, to wolalem podejsc do tego porzadnie.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Faktycznie, jak to ktos tu napisal wyglada jak z sfd .
Szczerze, to przez to, ze mam tego pieczonego przerosnietego kuraka, to moge ladowac bialko ile wlezie, normalnie, jak wcinam jakies kurze cyce, rybke i wedlinki, to tego bialka az chyba tyle nie ma , mysle, ze mozna jakies 30g obciac przecietnie na dzien.

Bardziej niz sfd, staram sie wyjsc na 10PZ

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Sam to przygotowujesz?
Tak, wszystko wlasnej roboty. Staram sie ograniczyc ilosc kupowanego gotowego zarcia do minimum.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Skad ty masz na to czas czlowieku?!
Wbrew pozorom, wcale duzo czasu to nie zajmuje. Np. taka salatka na lunch, przygotowanie zajmuje doslownie 15 minut, a porcja taka, ze mam z niej 3 posilki.
Podobnie np. potreningowy - wstawiasz makaron, pieprzysz pomidory, wyciagasz indyczego cyca i gotowe.
Sniadanie mnie dobija, bo sie nie chce, a jak wiadomo, nie mozna odpuscic, w koncu najwazniejszy posilek dnia

Inna sprawa, ze nie kazdy dzien mi tak wychodzi, czasem jest gorzej, ale staram sie trzymac podstaw - dobre sniadanie, bialko, warzywa do kazdego posilku itd.

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie zdecydowalam sie na takie menu, bo stwierdzam, ze trzeba miec zaje*iscie unormowane zycie.
No nie wiem, a jak chcesz wyjsc na impreze, czy na kolacje do restaracj i akurat jesz 2 dania plus deser, ale wczesniej nie udalo ci sie zjesc 2 posilkow bo byles zaganiany?! Nie moge pojac, jak ludziom sie udaje tak jesc. Mi nawet, jakby sie mialo udawac, to stwierdzam ,ze to bez sensu, bo zawsze sie zycie mi tak wywali, ze przez jakis czas nie bede mogla tak jesc (patrz przeprowadzka do CHin haha!) i znowu od poczatku. To samo mam ze sportem. Pykam, aby zdrowo i przyjemnie, ale jakbym miala liczyc i planowac z detalem w jaki dzien jakie cwiczenie na jaka partie miesni to bym osiwiala.
W tygodniu jakos nie mam problemow. W weekend zdarza mi sie troche poluzowac, np. jem generalnie mniej posilkow, gdy sniadanie jest o 9 a nie o 6.30, ogolnie staram nie dac sie zwariowac.

Ze sportem jest gorzej, ale ja musze planowac, bo mam mniej dni w tygodniu, niz rzeczy ktore chcialbym robic, wiec trzeba co nieco powciskac

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A batoniki musli fajne, ja jem podobne, nazywaja sie chyba Nature Valley. Dosladzane sa chyba miodem i cukrem brazowym, baza sa owsiane platki i dodatkiem orzechy itd. Twoje fajniejsze, bo masz siemie. W ogole moglbys sie pokusic o ocene mojego jadlo czasem, specu
Tak i moje to autentycznie posklejone ziarna, a nature valley to jedna taka masa, czyz nie?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Moje UUUUUUUUUUUUUUUUU dzis, zeby nie bylo zbyt duzych OT

Sniadanie 8.40:
Owsianka:
male jablko, 3 lyzki owsiankowego mixu Apple Porridge, o takiego, 2 lyzki normalnych wsianych, 2 lyzki siemienia, 1 lyzka slonecznika, 1.5. lyzki posiekanych nerkowcow, 2 lyzki goji berries. + cynamon + mleko 3% + lyzeczka miodu.



Lunch 13.00:

salatka z kurczaka, Waldorf czyli jablko seler, troche orzechow wloskich, kilka rodzynek i pieczona piers z kurczaka. Z majonezem. Mala porcja tego

Batonik musli sojowy (jedyne 90 kcal, to te male wypierdki, moglibyto wieksze robic ;p)


Pozniej: ok 1/2 szklanki nerkowcow prazonych (nie iwem, jak opisac ilosc, no tyle ich mniej wiecej bylo)

Pozniej ok 17.00 porcja melona, tak ok 1/4 lub 1/3 duzego melona pomaranczowego (na oko podaje, bo kupilam juz poporcjowane)


Obiad 20.00
Korma ze szpinakiem i cieciorka z cebula smazona na oleju z orzeszkow ziemnych, z jogurtem, sezamem i ogolnie, jak to korma tlusta i mega kaloryczna. Tego tak 5 lyzek. Do tego 4 kopiaste pyzki mixu ryzowego ugotowanego

1/2 grejpfruta


Bedzie: mleko (1/2 bubka) z czosnkiem i odrobina miodu. Sie kuruje dalej.
Ogolnie to fajnie, ja mam odchyl na bialko odzwierzece i nie jedzenie owocow pozno, ale wiadomo, ze dieta diecie nierowna i U U nierowne.

Narobilas mi smaku na tego waldorfa

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Co do picia, skoro Wyrak tak ladnie to ujal w swoim jadlo. Codziennie wypijam butelke 1.5l wody mineralnej, do tego pije hektolitry herbatek roznych. Glownie czerwona (choc tej nie za duzo, bo niezdrowo na kosci i zeby ;p ) i iron buddha (to chyba cos pomiedzy zielona a czarna), przewija sie w tle zielona oraz oolong . W pracy pije zazwyczej min 4 herbatki, ale dzis mnie to ominelo, poniewaz zepsul sie cieply kran w termie na wode
Ja pije pewnie jakies 2 razy tyle wody
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 15:00   #4920
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


Szczerze, to przez to, ze mam tego pieczonego przerosnietego kuraka, to moge ladowac bialko ile wlezie, normalnie, jak wcinam jakies kurze cyce, rybke i wedlinki, to tego bialka az chyba tyle nie ma , mysle, ze mozna jakies 30g obciac przecietnie na dzien.
A to ryby maja mniej bialka niz qraq?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Tak i moje to autentycznie posklejone ziarna, a nature valley to jedna taka masa, czyz nie?
Oni maja kilka serii i niektore (trail czy jak im tam) to sa takie posklejane. Ja jem te zwykle to sa faktycznie przemielone, ale nie drobno, bo dostrzegam kawaly orzechow ;-). Nie sa to najlepsze muesli batony, jakie jadlam, ae taki tu sa, zlwaszcza, ze ja tez jestem ta cholerna pszenica ograniczona. Twoich, na przyklad, jesc bym nie mogla...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Wbrew pozorom, wcale duzo czasu to nie zajmuje. Np. taka salatka na lunch, przygotowanie zajmuje doslownie 15 minut, a porcja taka, ze mam z niej 3 posilki.
Podobnie np. potreningowy - wstawiasz makaron, pieprzysz pomidory, wyciagasz indyczego cyca i gotowe.
Sniadanie mnie dobija, bo sie nie chce, a jak wiadomo, nie mozna odpuscic, w koncu najwazniejszy posilek dnia
No tak, ale to musisz byc w domu. A 15 minut rano to mi makijaz zajmuje. 15 minut rano to jest cala wiecznosc! Hahaha :PChyba, przynajmniej w te 3 dni gy moge jesc japonskie, pozostane przy mojej surowej rybie i ryzu na lunch. To calkiem zdrowe ;-)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


W tygodniu jakos nie mam problemow. W weekend zdarza mi sie troche poluzowac, np. jem generalnie mniej posilkow, gdy sniadanie jest o 9 a nie o 6.30, ogolnie staram nie dac sie zwariowac.
ou men, o 9.00 to ja jem w tygodniu, w weekend to ja jem sniadanie o 13.00

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Narobilas mi smaku na tego waldorfa
Moj byl srednio smaczny, chociaz akurat mieso w nim pyszne bylo
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Ogolnie to fajnie, ja mam odchyl na bialko odzwierzece i nie jedzenie owocow pozno, ale wiadomo, ze dieta diecie nierowna i U U nierowne.
Ja tez mam, ale przechodzi mi jak patrze na miesne lodowki w chinskich supermarketach. A wlasciwie jak czuje smrod padliny za kazdym razem jak do nich wchodze.....

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Ja pije pewnie jakies 2 razy tyle wody
Tez bym pila, ale nie wchodza mi zimne napoje wiec zalewam 4x ta sama torebke herbaty goraca. jakby tak podliczyc ile pije herbaty to wydzie, ze piemy podobna ilosc plynow, jako, ze ja nie pije herbaty czarnej, ktora odwadnia.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.