Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 14:58   #61
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zapewne jakiś kolekcjoner zlecił komuś kradzież tego napisu. Podejrzewam nawet, że nie był to Polak ale Niemiec wątpię żeby jakikolwiek Polak przy zdrowych zmysłach chciał miec w swojej kolekcji taki napis... ale Niemiec, czemu nie?
Chyba strażnicy polecą na zbity pysk, jak można bylo tego nie dopilnować!!!
A dlaczego zakładamy, ze Polak mógłby cos takiego ukraść ale już byłyby zbyt delikatny, żeby mieć coś takiego w kolekcji?
To moze by równie dobrze Polak jak Niemiec, Amerykanin czy Żyd. Albo Japończyk.

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to czy są fizycznie czy nie. Chodzi o to w jakim stanie są zachowane. Byłeś/aś? Widziałeś/aś jak teraz wyglądają?
Ja byłam w Dachau. Zachowany w stanie b. dobrym.




Całą sytuacją jestem wytrącona z równowagi
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:12   #62
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to czy są fizycznie czy nie. Chodzi o to w jakim stanie są zachowane. Byłeś/aś? Widziałeś/aś jak teraz wyglądają?
Tak, bylem w Buchenwaldzie, jest swietnie zachowany, caly oboz jest muzeum. Wiec jak nie wiesz, to nie plec andronow

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
mi się wydaje, że Ty nie masz żadnych podstaw żeby wysnuwać, że moje wnioski są bezpodstawne
To Ci sie zle wydaje - biorac pod uwage informacje w tym watku, nie masz zadnych podstaw do wyciagania takich wnioskow. Wiec albo przedstaw takie info, albo jak najbardziej mozna stwierdzic, ze nie masz zadnych podstaw ku temu co powiedzialas.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:19   #63
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak, bylem w Buchenwaldzie, jest swietnie zachowany, caly oboz jest muzeum. Wiec jak nie wiesz, to nie plec andronow



To Ci sie zle wydaje - biorac pod uwage informacje w tym watku, nie masz zadnych podstaw do wyciagania takich wnioskow. Wiec albo przedstaw takie info, albo jak najbardziej mozna stwierdzic, ze nie masz zadnych podstaw ku temu co powiedzialas.
a Ty jesteś najmądrzejszy i wiesz kto to zrobił i dlaczego
jak pisałam tamtego posta dopiero co dowiedziałam się o kradzieży tego napisu, napisałam moje przypuszczenia, nigdzie nie pisałam, że mam rację. To tylko moje domysły sprzed kilku godzin. Ja tu w żadne teksty nie wierzę, tak samo na innych forach gdzie ludzie o tym piszą. Jeśli napis się znajdzie to się dowiemy co i jak i dlaczego. A tak to sobie możecie spekulować w nieskończoność i przemądrzać się kto wie więcej o obozach i kto ma do czego podstawy i kto gdzie czytal coś o tym czy o tamtym
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:21   #64
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
a Ty jesteś najmądrzejszy i wiesz kto to zrobił i dlaczego
jak pisałam tamtego posta dopiero co dowiedziałam się o kradzieży tego napisu, napisałam moje przypuszczenia, nigdzie nie pisałam, że mam rację. To tylko moje domysły sprzed kilku godzin. Ja tu w żadne teksty nie wierzę, tak samo na innych forach gdzie ludzie o tym piszą. Jeśli napis się znajdzie to się dowiemy co i jak i dlaczego. A tak to sobie możecie spekulować w nieskończoność i przemądrzać się kto wie więcej o obozach i kto ma do czego podstawy i kto gdzie czytal coś o tym czy o tamtym
Nie pisze, ze nie masz racji, tylko, ze wg mnie nie ma ku takim wnioskom podstaw.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:24   #65
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

A wiesz, że w Niemczech wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy szczycą się poczynaniami Hitlera? Ludzie, którzy są dumni z tego, ze na świecie istnieją dawne obozy zagłady? Myślisz, że taki człowiek nie chciałby mieć w jakiejś swojej chorej alla-historycznej kolekcji napisu z Auschwitz? Wg mnie mogłoby tak być, tego nie wie nikt. Takie oto są moje bezpodstawne podstawy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:27   #66
mooniqa
Rozeznanie
 
Avatar mooniqa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Hollywoodź
Wiadomości: 828
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Okropna wiadomość. Jak można coś takiego ukraść? Przecież to brak szacunku dla tysięcy ludzi, którzy przechodzili pod tą bramą skazani na pewną śmierć.
Mam nadzieję, że napis się znajdzie, a złodzieje zostaną surowo ukarani.
Na forach zagranicznych huczy, tylko niech oni nie będą tacy mądrzy, skoro za granicą spora osób nie wie gdzie leży Polska, kiedy była II wojna światowa i czym był holokaust.
SKANDAL !!!

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A wiesz, że w Niemczech wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy szczycą się poczynaniami Hitlera? Ludzie, którzy są dumni z tego, ze na świecie istnieją dawne obozy zagłady? Myślisz, że taki człowiek nie chciałby mieć w jakiejś swojej chorej alla-historycznej kolekcji napisu z Auschwitz? Wg mnie mogłoby tak być, tego nie wie nikt. Takie oto są moje bezpodstawne podstawy
Pewnie, że są tacy ludzie i to nie tylko w Niemczech, a nawet w Polsce i nie jedna taka osoba połaszczyła by się na ten historyczny napis, możliwe ...
Miejmy jednak nadzieję, że da się go odzyskać.
__________________
"Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko."

A. E.
mooniqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:30   #67
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A wiesz, że w Niemczech wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy szczycą się poczynaniami Hitlera? Ludzie, którzy są dumni z tego, ze na świecie istnieją dawne obozy zagłady? Myślisz, że taki człowiek nie chciałby mieć w jakiejś swojej chorej alla-historycznej kolekcji napisu z Auschwitz? Wg mnie mogłoby tak być, tego nie wie nikt. Takie oto są moje bezpodstawne podstawy
Ale Wyrak napisał w któryms z wcześniejszych postów, że jego zdaniem mógł być to ktoś związany ze środowiskiem neonazistowskim, nie koniecznie narodowości niemieckiej.
__________________
Franiu
Antoś

Edytowane przez marta_d1
Czas edycji: 2009-12-18 o 15:37
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 15:31   #68
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A wiesz, że w Niemczech wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy szczycą się poczynaniami Hitlera? Ludzie, którzy są dumni z tego, ze na świecie istnieją dawne obozy zagłady? Myślisz, że taki człowiek nie chciałby mieć w jakiejś swojej chorej alla-historycznej kolekcji napisu z Auschwitz? Wg mnie mogłoby tak być, tego nie wie nikt. Takie oto są moje bezpodstawne podstawy
Nie, nie wiem, epifanie dzieki Tobie przezylem, dzieki za oswiecenie

Takie osoby zyja w roznych krajach, wiec takie spekulacje, bez racjonalnych podstaw sa nieuzasadnione wg mnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:45   #69
aninka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 526
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Nie tylko w Dachau.
Napis na rozkaz generała SS Theodora Eicke pojawił się na bramach wejściowych kilku niemieckich obozów koncentracyjnych (oprócz Auschwitz, także w Dachau, Gross-Rosen, Sachsenhausen, Theresienstadt, Flossenbürg).

Edytowane przez aninka
Czas edycji: 2009-12-18 o 15:46
aninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 16:37   #70
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak, bylem w Buchenwaldzie, jest swietnie zachowany, caly oboz jest muzeum. Wiec jak nie wiesz, to nie plec andronow
Szanowny Panie, ja też byłam. W takim układzie jednak nie wszystkie obozy są tak świetnie zachowane.
__________________
Pomagamy schroniskom: www.pustamiska.pl

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60739.png
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 16:54   #71
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Ja mieszkam w Oświęcimiu i jestem w ogromnym SZOKU!!!!!!!!!!
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 16:56   #72
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
Szanowny Panie, ja też byłam. W takim układzie jednak nie wszystkie obozy są tak świetnie zachowane.
Tyle, ze ja nie twierdze, ze wszystkie sa tak swietnie zachowane (bo to jest chocby ze wzgledu na zupelnie niezalezne okolicznosci niemozliwe), tylko Ty napisalas bzdure:
Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze, gdyby taki obóz był w Niemczech, to po wojnie by go usunęli
No i dostalas przyklady, ze sa takie obozy i ich nikt nie usunal, wrecz przeciwnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 17:23   #73
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

uważam, że to ukradł Polak, w końcu kto ma się lepiej orientować w polskich realiach, jak nie rodak, a druga sprawa, na czyje zlecenie.
Co do zlomu, osobiście wątpię, jeszcze tyle torów i trakcji energetycznych wkoło nas. W końcu co się ukradnie, państwo musi połozyć od nowa, prawdaż, więc jakby niekończące się zasoby... Nic to, że ten złom, typu kratka sieciowa, czy brakujące szyny, kosztuje podatników dużo więcej niż przypadkowi panowie dostaną w skupie. ;-)
Poza tym, moim zdaniem, to trzeba by być idiotą, by tego rodzaju przedmiot opychać na metalach.

Mnie też tam nie było;-), ale uważam, ze to maksymalny obciach ''dać sobie zwinąć'' takie dziedzictwo historii (trudno je nazwać kulturowym), do tego o światowym znaczeniu. Ja się w takim momencie jak ten na fakt bycia Polką serio zawstydzam. ;-)
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 17:46   #74
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

szczęka mi opadła jak usłyszałam o tym w wiadomościach
jak tak można...
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 18:35   #75
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to czy są fizycznie czy nie. Chodzi o to w jakim stanie są zachowane. Byłeś/aś? Widziałeś/aś jak teraz wyglądają?

Dachau jest w stanie b. dobrym a Stutthof oceniam słabiej... Na prawdę, możemy każde muzeum z osobna rozpatrywać ale nie rozumiem co ci to da
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:03   #76
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
na 99% nie chodzi o złom. Już bardziej opłaca się kraść te pokrywy które zabezpieczają studzienki.
też mam takie odczucie że to chodziło prawdopodobnie o coś więcej niż o złom
Ten napis kojarzy mi się przede wszystkim z ludzką tragedią, mam również wrażenie że jego złodziej, czy złodzieje czy też zleceniodawca ma w w tym cel który świadczy o jego "spaczonym" światopoglądzie
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:41   #77
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Oświęcimiu i jestem w ogromnym SZOKU!!!!!!!!!!
moja przyjaciołka mieszka blisko muzeum,ciekawe co ona powie na ten temat.

dla mnie to straszne upokorzenie w oczach świata.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:47   #78
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
5 tysięcy trochę mało moim zdaniem
ten napis moim zdaniem na rynku może osiągnąć kolosną cenę
na chwile obecna:
'115 tysięcy złotych wyniesie nagroda dla osoby, która pomoże w odnalezieniu skradzionego nad ranem napisu "Arbeit Macht Frei" z bramy obozu w Auschwitz-Birkenau. Sto tysięcy przeznaczy na ten cel muzeum, które dostało już zgodę resortu kultury. Wcześniej małopolski komendant policji ufundował 5 tys. zł nagrody. 10 tys. zł przeznaczyła na ten cel firma ochroniarska Art-Security Group.'

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2009-12-18 o 19:49
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:18   #79
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Ja też nie uważa, że nie ukradli tego napisu po to, by oddać na złom.
Komu chciałoby się podjeżdżać autem i rozkręcać napis, zwłaszcza, że teren jest monitorowany?

Prawdę mówiąc, gdy się o tym dowiedziałam, myślałam, że to jakiś głupi żart.
Ale coraz bardziej zaczynam w to wierzyć, że napis został skradziony przez/na zlecenie jakiegoś kolekcjonera-fanatyka.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 20:34   #80
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Również jestem w szoku... Napis był symbolem, tą kradzież odbieram jako policzek wymierzony ludziom, którzy cierpieli w Auschwitz. Upokorzenie.

Wątpię, żeby ktoś zadał sobie tyle trudu po to, by oddać tablicę na złom, raczej sądzę, że to faktycznie kradzież na zlecenie jakiegoś kolekcjonera.

Mam nadzieję, że uda się odzyskać napis...
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:46   #81
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Sprawa jest szokująca.W głowie się nie mieści do czego ludzie są zdolni.

Swoją drogą zawsze się zastanawiłam jak to jest cieszyć się z czegoś(czegokolwiek) co pochodzi z nielegalnego źródła.Tak w 4 ścianach ,po cichu.Bez sensu
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:47   #82
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A wiesz, że w Niemczech wciąż jeszcze żyją ludzie, którzy szczycą się poczynaniami Hitlera? Ludzie, którzy są dumni z tego, ze na świecie istnieją dawne obozy zagłady? Myślisz, że taki człowiek nie chciałby mieć w jakiejś swojej chorej alla-historycznej kolekcji napisu z Auschwitz? Wg mnie mogłoby tak być, tego nie wie nikt. Takie oto są moje bezpodstawne podstawy
Tak jakby w Polsce takich ludzi brakowało..
I szczerze wątpię, że chodziło o złam, bo kto im to na skup przyjmie? Policja pierwsze co to wszystkie złomowiska przetrzepie.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:51   #83
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

W Szwecji też jest sporo 'fanów' Hitlera. Przypływali promem do trójmiasta a potem masowe wycieczki do Stutthofu mieli.
Wycieczki edukacyjne na zlecenie szkół. I to nie mało ich było...
Takich ludzi nie brakuje nigdzie, czy to Niemcy, czy Polska czy inny kraj.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:56   #84
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

chore, podejrzewam, że to sprawka nazistów ... z całym szacunkiem do tego miejsca i wszystkiego, co w nim jest bądź było, ale obrzydza mnie sama myśl, że ktoś mógłby powiesić to u siebie w domu ...
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:00   #85
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
chore, podejrzewam, że to sprawka nazistów ... z całym szacunkiem do tego miejsca i wszystkiego, co w nim jest bądź było, ale obrzydza mnie sama myśl, że ktoś mógłby powiesić to u siebie w domu ...
ALe na świecie jest mnóstwo świrów których preferencji normalny człowiek nigdy nie zrozumie. Dla mnie jest niewytłumaczalne samo bycie neonazistą.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:56   #86
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

O całej sprawie dowiedziałam się dopiero z tego wątku, ale muszę przyznać, że jestem w ogromnym szoku
Póki co wiem tyle, co na szybko znalazłam na ten temat w internecie, niemniej przychylam się do spekulacji dotyczącej kradzieży na zlecenie
Sama znam osoby kolekcjonujące pamiątki z II wojny światowej, ale oczywiście pochodzące z legalnego źródła i nie tego kalibru.. Niemniej łatwo mi sobie wyobrazić, że znalazł by się amator i to nie jeden na taki napis
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 22:31   #87
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
chore, podejrzewam, że to sprawka nazistów ... z całym szacunkiem do tego miejsca i wszystkiego, co w nim jest bądź było, ale obrzydza mnie sama myśl, że ktoś mógłby powiesić to u siebie w domu ...
Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
ALe na świecie jest mnóstwo świrów których preferencji normalny człowiek nigdy nie zrozumie. Dla mnie jest niewytłumaczalne samo bycie neonazistą.
Ludzie zakładają, że taką rzecz mógł ukraść tylko neonazista... niekoniecznie, może zwykły kolekcjoner. Niewiele osób bierze pod uwagę, że to mógł zrobić nawet ktoś, kto jest Żydem... (to jest bardzo ważny element historii tego narodu, bardzo wymowny, ktoś, kto posiada bolesne wspomnienia dotyczące Shoah jest w stanie to zrobić a bolesnych doświadczeń w tej kwestii Żydom nie brakuje)

Dlatego nie ferowałabym wyroków, że jest to przejaw antysemityzmu, i że działania wymierzone były przeciwko Żydom - bo może się okazać chociaż całkowicie nie musi, że ktoś ze środowiska żydowskiego próbował ochronić bolesną część historii.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 23:55   #88
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Dopiero na wizazu o tym czytam. To nie znalezli jeszcze?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 00:00   #89
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Nie. I pewnie nie znajdą...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 08:45   #90
mooniqa
Rozeznanie
 
Avatar mooniqa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Hollywoodź
Wiadomości: 828
Dot.: Kradzież bramy "Arbeit macht frei"- szok!

Jak szybko nie znajdą, to ja dopiero wtedy będę się wstydzić.
Dla mnie to jest równoznaczne z bezczeszczeniem grobów i to ponad miliona na raz.
__________________
"Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko."

A. E.
mooniqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.