Grzyb pod tipsami...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 22:28   #1
Ansia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4

Grzyb pod tipsami...?


Temat chyba mowi sam za siebie - czy to mzoliwe zeby mi sie zrobil plesniak ( albo jakis inny grzyb) pod tipsem...? Ostatnio uslyszalam od kolezanki, ze jak tips jest zle zalozony to moze mi sie jakis syf zrobic... Czy to naprawde mozliwe?? Po czym poznac, ze pod tipsem dzieje sie cos zlego? Nie mam ochoty na przykra niespodzianke jak bede zdejmowac tipsy... ;/
Ansia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:01   #2
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Pod tipsami (tymi naklejanymi z plastiku) jak i pod przedłużanymi (akryl, zel) mogą sie pojawić grzybki lub inne bakterie.

Najczesciej pojawiają sie wtedy kiedy przy zakładaniu paznokci niebyły zachowane wystarczające sroki higieny lub kiedy miedzy naturalnym paznokciem a sztucznym jest pecherzyk powietrza w którym moga sie znajdowac bakterie.

To czy jest grzybek lub bakterie widac po tym ze w tym miejscu zaczyna nam zólknąc czy zielenieniec. Pod przedłuzanym paznokciem to bardzo dobrze widac nie wiem czy widac to przy takich naklejenych plastikowych bo takich nierobiłam i niesiągałam.
Jezeli tylko zobaczymy jakies zmiany trzeba natychmiast zdjąc sztucznego paznokcia i skonsultowac sie z dermatologiem. Moze sie okazac ze to sa niegrożne bakterie i lekkie spiłowanie oraz kilka dni z mascia wystarczy ale moze to być i gzrybica która im później wykryta tym dłuzsze i zmudniejsze i kosztowniejsze leczenie.

Tak wiec jak tylko zobaczy sie coś niepokojacego od razu zdjąc sztucznego paznokcia i sie konsultowac z kim trzeba.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:42   #3
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Hehehehe to znaczy ,że nic Ci sie nie dzieje a pytasz tak tylko na "zapas"...?

I jak zamierzasz sciagać te tipsy?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 17:16   #4
emilqa
Raczkowanie
 
Avatar emilqa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 97
GG do emilqa
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Cytat:
Napisane przez Ansia
Temat chyba mowi sam za siebie - czy to mzoliwe zeby mi sie zrobil plesniak ( albo jakis inny grzyb) pod tipsem...? Ostatnio uslyszalam od kolezanki, ze jak tips jest zle zalozony to moze mi sie jakis syf zrobic... Czy to naprawde mozliwe?? Po czym poznac, ze pod tipsem dzieje sie cos zlego? Nie mam ochoty na przykra niespodzianke jak bede zdejmowac tipsy... ;/
ja tak mialalm, zrobil mi sie zielony paznokiec jak zdjelam tipsa. pilowalam go i czekalama az odrosnie, nie konsultowalam sie z dermatologiem...ale naszczescie na iinne paznokcie nie przeszlo.
emilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 17:30   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Używam sztucznych paznokci, ale zawsze po niecałym tygodniu je zdejmuje. Czy mam duże "szanse" żeby dostać grzybice jeśli pod paznokciami znajdują się pęcherzyki powietrza (przypomne, że po kilku dniach je zawsze stosuje) Czy smarowanie paznokci, kremem clotrimazolum zmniejszy "szanse" dostania grzybicy??
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 08:08   #6
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Tydzień to króciutki okres i raczej tak szybko nierozwinie sie zmaina grzybiczna.
Jezeli jednak to nastąpi to zostanie to natyle szybko wykryte ze da sie szybciutko wyleczyć.

Smarowac clotrimazolem nie ma sensu tak zapobiegawczo. Jezeli sie coś pojawi to owszem clotrimazol jest dobrym rozwiązaniem. Ja akurat własnie polecam clotrimazol jezeli widze ze zmiany nie są niewielkie a paznokiec w tym miejscu nie jest bolesny czy zaczerwieniony.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 08:43   #7
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Eenax dzięki za odpowiedź!!! Bo większosć dziewczyn mi zazwyczaj odpisywała, żebym zadbała o własne paznokcie! Jednak to nie takie poste, bo od roku jadłam tabletki ze skrzypu polnego i stosowałam przeróźne odzywki do paznokci, a moje paznokcie nadal się rozdwajają i nie da się ich zapuścić, a mnie od zawsze marzyły się długie paznokcie! Niestety na paznokcie od kosmetyczki też mnie nie stać, dlatego zaczęłam uzywać zwykłych, kupionych w sklepie. Jednak staram się nigdy ich za długo nie nosić (najwyżej kilka dni), bo przeaźliwie boję się tej grzybicy paznokci. Mówiesz, że nie ma sensu stosować zapobiegawczo clitrimazolum, ale chyba im nie zaszkodze, jeżeli od czasu do czasu posmaruje nim paznokcie?? A bede troche o nie spokojniesza!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 12:14   #8
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Grzyb pod tipsami...?

Tez doradzam zadbac o swoje paznokcie.
Moze powodem ich rozdwajania jest zły pilnik, najlepiej kupic i uzywac szkalny. A i piłowac paznokcie zawsze w jedną stronę.

Jednak szanuję wybory innych osób i jak chca tipsy to niech je noszą.
Mozna stosowac Clotrimazol bez obaw. Jest to srodek delikatny i raczej niezaszkodzi.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.