Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-13, 18:28   #1
karla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 132

Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!


Bardzo was proszę o pomoc!!!
Potrzebuję środka anty dorywczego na jedną noc.Odpada prezerwatywa,może jakieś globulki lub coś podobnego.Jesli macie wypróbowane [img]icons/icon7.gif[/img] podajcie nazwę (żebym mogła wejść do apteki i wiedzieć o co chodzi a działanie w praktyce bardziej będziecie znały wy niż pani w aptece))i przybliżoną cenę.Z góry wam dziękuję-sytuacja awaryjna.
karla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 18:37   #2
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Gratuluje odwagi, bo tylko tak można nazwać użycie samej globulki lub pianki, takie środki nie mają zbyt dużej skuteczności i zwykle stosuje się je razem z prezerwatywą. Powodzenia!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 18:46   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Hihi chyba się robię stara, bo na usta ciśnie mi się "szklanka zimnej wody" [img]icons/icon10.gif[/img]

Ale do rzeczy. Ze środków typowo dopochwowych to polecam Ci taką maść- krem Delfen, tak to się przynajmniej nazywało 7 lat temu [img]icons/icon7.gif[/img] Miał on taką przewagę nad wszelkimi globulkami, że pachniał sośniną a nie obrzydliwą chemią i się nie rozgrzewał. Globulki typu Patentex oval, czy podobne okropnie się rozgrzewają i potrafią popsuć nawet najpiekniejsze chwile uniesienia [img]icons/icon10.gif[/img]

Ale Alex dobrze pisała, one nie dają 100% gwarancji. Także dobrze się nad tym zastanów.

Cmoczki [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ

Delfen chyba kosztowal ok. 20 zl
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-13, 19:16   #4
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Z mojego doświadczAnia takiej (globulkowej)antykoncepcj i to mam synka Kup co mozesz kupić a dla pewności idź do lekarza i poproś o jakąś pigułkę TMA... to znaczy taką co sie 'po' zazywa... A poza tym faktycznie użyj prezerwatywy - bezpieczniej dla zdrowia i przyszłości I nie przejmuj sie jak facet powie że z prezerwatywa to on nie lubi - myśl o sobie a nie o jego przyjemności.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 13:21   #5
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

A mnie się wydaje, że dla dobra Was obojga należy przełamać wszelkie bariery i postawić jednak na prezerwatwę + ew. dodatkowe zabezpieczenia. [img]icons/icon7.gif[/img] Dominika ma rację, użycie prezerwatywy, to zdrowie i pewniejszy spokój w przyszłości. Wiem, że trudną i krępującą sprawą jest powiedzieć chłopakowi, aby użył prezerwatywy. Ale czy chwile uniesień są warte tego, by później zamartwiać się, czy nie zmarnowałyśmy sobie życia? [img]icons/icon9.gif[/img]
Pozdrawiam gorąco

Przemyśl swoją decyzję bardzo dokładnie.

[img]icons/icon40.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 13:21   #6
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

A mnie się wydaje, że dla dobra Was obojga należy przełamać wszelkie bariery i postawić jednak na prezerwatwę + ew. dodatkowe zabezpieczenia. [img]icons/icon7.gif[/img] Dominika ma rację, użycie prezerwatywy, to zdrowie i pewniejszy spokój w przyszłości. Wiem, że trudną i krępującą sprawą jest powiedzieć chłopakowi, aby użył prezerwatywy. Ale czy chwile uniesień są warte tego, by później zamartwiać się, czy nie zmarnowałyśmy sobie życia? [img]icons/icon9.gif[/img]
Pozdrawiam gorąco

Przemyśl swoją decyzję bardzo dokładnie.

[img]icons/icon40.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 13:24   #7
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Tak jakoś kliknęło mi się 2 x. [img]icons/icon7.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-14, 19:46   #8
karla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 132
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Wiem dziewczyny,że sytuacja nie jest pewna w 100% bez tableteczki,ale tak wyszło.I pewnie nie ma takiego środka żebym była spokojna.Ale wiecie co:antykoncepcja znalazła się sama-mój mąż odmówił spędzenia za mną wieczoru,idzie do kumpla na imprezę...chyba poszukam innego męża...
karla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 21:59   #9
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Ale na nasteony raz wiedz, ze sa tabletki do 12h po stosunku, bierze sie jedna i masz z glowy [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img] jednak nie pamietam nazwy.. wydawana tylko na recepte
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:06   #10
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

nie wiem,może się na tym nie znam,ale takie tabletki powinny być chyba stosowane w jakiś ciężkich(gwałt) lub awaryjnych sytuacjach [img]icons/icon9.gif[/img] a może ktoś mnie oświeci,bo tak to mi się to żle kojarzy...matko ja miałam iść spać!tak to aggie my we dwie jutro nie wstaniemy [img]icons/icon10.gif[/img]
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:10   #11
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Tak Ninah masz po zcesci racje, iz w ostatecznosci sie bierze takie tablteki, maja dosc silne dzialanie, zazywa sie je najwyzej raz na miesiac.. ale rozmawialam z ginekologiem i opowiadal mi jak to panie sobie lykaja bez przejecia po kilka razy na miesiac [img]icons/icon21.gif[/img]

Mysle, iz raz nie zaszkodzi [img]icons/icon12.gif[/img]
Ja kiedys probowalam i dobrze, ze sie zlozylo, iz takowe tabletki w ogole istnieja [img]icons/icon12.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-14, 22:28   #12
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Takie tabletki "po" "najwyżej raz na miesiąc"??????? Najwyżej raz w całym życiu chciałoby się powiedzieć.To jest bomba hormonalna zalecana w wyjątkowych przypadkach: gwałt lub zapomnienie albo wypadek(pęknięta prezerwatywa).W żadnym razie nie można tej tabletki przyrównywać do pigułek antykoncepcyjnych.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:29   #13
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Wiec w takowym razie nie dyskutujemy o tych samych tabletkach ...
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:38   #14
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Wszystkie tabletki które łyka sie po stosunku(od 12 do 24 godzin) mają silne działanie(zagęszczaja śluz i nie dopuszczaja do zapłodnienia).Do tego trzeba solidnej porcji hormonów(bo potrzeba szybkiego działania, by zdążyć).Czy o takiego rodzaju tabletki Ci chodzi?
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:41   #15
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

yes yes .. o takie wlasnie, lecz jesli rozmawialam z dwoma lekarzami na ten temat to raczej mnie nie przekonasz..
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:43   #16
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

wiem, że to nie ładnie, ale się wtące... [img]icons/icon12.gif[/img] chodzi wam o Postinor, tak?
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:44   #17
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

ania napisał(a):
> wiem, że to nie ładnie, ale się wtące... [img]icons/icon12.gif[/img] chodzi wam o Postinor, tak?
Przecie to forum wiec wtracac sie wolno wszedzie [img]icons/icon12.gif[/img]
Tak to jest Postinor [img]icons/tongue.gif[/img]
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:46   #18
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Sugerujesz,że można traktować takie pigułki jako środek antykoncepcyjny, bo skoro napisałaś "najwyżej raz w miesiacu", a kobieta owuluje właśnie raz w miesiącu to...Wyjaśnij o co chodzi bo nic już nie rozumiem?? Można Twoim zdaniem i zdaniem lekarzy łykać to i traktować jako zwykłą , comiesięczną antykoncepcje????
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:47   #19
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
tabletki po

Dziewczyny jak mozecie mowic, ze tabletki po stosunku to metoda antykoncepcji? Czy zdajecie sobie sprawe, jak wielka jest to dawka hormonow? Na studiach kolezanka opowiadala mi, jak to musiala wziac ta tabletke (pekla prezerwatywa) a potem co dwa tygodnie miala okres i czula sie fatalnie ..wiec nie mowcie, ze mozna ja brac raz w miesiacu!!! no chyba, ze chce sie byc chorym w przyszlosci.
A tak na margnesie.. taka tabletka powoduje poronienie, jesli doszlo do zaplodnienia..a chyba nie o to chodzi w antykoncepcji, prawda? Bo dla mnie aborcja i antykoncepcja to dwie rozne sprawy. Wiec moze starac sie nie doprowadzic do zaplodnienia, niz zyc w blogim przekonaniu, ze coz to takiego, wezme po i bedzie z glowy..
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-14, 22:47   #20
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

[img]icons/icon12.gif[/img] Też to brałam i żyje - mam nawet jeszcze ulotkę, na której jest napisane: 'Zażycie więcej niż 4 tabletek w miesiącu jest zabronione' Czyli można nawet 4 tabletki w jednym miesiącu!!! Oczywiście nie polecam, ale można...
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:49   #21
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: tabletki po

przecież nikt tu nie mówi, że to jest metoda antykoncepcji... Poza tym Postinor nie jest środkiem wczesnoporonnym...
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:50   #22
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

ania napisał(a):
> [img]icons/icon12.gif[/img] Też to brałam i żyje - mam nawet jeszcze ulotkę, na której jest napisane: 'Zażycie więcej niż 4 tabletek w miesiącu jest zabronione' Czyli można nawet 4 tabletki w jednym miesiącu!!! Oczywiście nie polecam, ale można...

No i to jest info dla Ninah..
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:51   #23
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: tabletki po

Nineczkas ja nie nazywam tego środkiem antykoncepcyjnym i dlatego szokują mnie wypowiedzi Chilli .Tak jak pisałam takie środki to bomba hormonalna i kobieta powinna wiedzieć ,że istnieją takie tabletki,ale używać ich "raz w miesiącu" wybaczcie, brak słów...
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:52   #24
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: tabletki po

Jesli mialam sytuacje, iz musialam wziac to nawet sie nie zawachalam, wzielam 1 w zyciu i nic a nic mnie nie bolalo, wszystko bylo w normaie, ale of corse lekarz mowil, iz niektore kobiety maja bole i krwawienia.. wiec kazdy przechodzi w inny sposob...

Mysle, iz troszke panikujecie..
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:55   #25
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: tabletki po

Też nic mi po tym nie było, najwyżej trochę mnie głowa bolała, ale to raczej przez strach, bo przeczytaniu ulotki spodziewałam się Bóg wie czego [img]icons/icon12.gif[/img] Jasne, że nie polecam tej metody nikomu, ale w niektórych wypadkach jest konieczna...
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 22:57   #26
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: tabletki po

"panikujecie.."? Dziewczyno to Ty chyba traktujesz to zbyt lekko. Rozumiem, ze sa sytuacje w zyciu, w ktorych powinno sie wziac taka tabletke ..ale dla mnie taka sytuacja to gwalt.. bo jesli swiadomie podejmujesz wspolzycie, to rownie swiadomie powinno sie zadecydowac o antykoncepcji a nie myslec, ze nie ma co sie przejmowac, bo zawsze jest ratunek "tabletki po"
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 23:00   #27
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

Postinor się nazywają. Można przyjąć do 72 godzin po (ale im później, tym mniesza szansa na działanie).
Mają różnorakie działanie, opóźniają owulację (jeśli jesteś przed), przede wszystkim zagęszczają śluz tak bardzo, że plemniczek do jajeczka dojść nie może, a jak już dojdzie [img]icons/icon7.gif[/img] to zapłodnione jajeczko nie może się zagnieździć. W tym momencie dochodzą kwestie natury moralnej - kiedy zaczyna się człowiek [img]icons/icon7.gif[/img]. Ale nie o tym była mowa. Kolejna owulacja po zażyciu tabletki jest nieprzewidywalna, także jakiś czas trzeba zapomnieć o kalendarzyku małżeńskim [img]icons/icon7.gif[/img].
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 23:00   #28
Chili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 403
Re: tabletki po

Naprawde nie mam ochoty rozwijac dalej tego tematu, kazdy z nas na tym swiecie ma swoje zdanie i swoje mysli .. wiec niech tak nadal pozostanie..

Dobranoc.
Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 23:01   #29
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: tabletki po

Przecież Chili nie pisała, że wzięła sobie od tak, żeby się nie zabezpieczać... Mi przytrafiła się przykra wpadka (gumka pękła), byłam w środku cyklu i bałam się, więc wolałam nie ryzykować...
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-14, 23:02   #30
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Antykoncepcja na jedną noc-doradźcie!

zgadza się Mgiełko
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.