Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-10, 19:17   #121
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Czyli ma się chłopak rzucić z mostu albo zamknąć na ludzi, bo błąd przeszłości skreśla go na całe życie i nie ma prawa do miłości/zakładania rodziny?? Przecież to absurd...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:21   #122
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Czyli ma się chłopak rzucić z mostu albo zamknąć na ludzi, bo błąd przeszłości skreśla go na całe życie i nie ma prawa do miłości/zakładania rodziny?? Przecież to absurd...
No pewnie, że absurd. Ale ja wierzę w to, że są ludzie którzy myślą inaczej
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:43   #123
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Błędem to jest jednorazowa jazda po piwie we własnym aucie, co skutkuje zawiasami i zabraniem na czas określony prawka
Zidiociałem-->zostałem ukarany-->dostałem nauczkę-->więcej tego nie zrobię.

Ale nie: WIELOKROTNE otrzymanie wyroku za pobicia i kradzieże. Mówi wam coś to wyszczególnione słowo? Ktoś ma gdzieś wyroki, nie uczy się na włąsnych błędach, powtarza sytuację. Po jednorazowym mordobiciu szansę dostał - zawiasy. Ale ileż szans może być, co?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:14   #124
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

czyli twoim zdaniem osoba która popełniła kilka błędów nie powinna mieć już szansy na normalne, dobre życie?? jeśli jest świadoma, ze postępowała złe i chce się zmienić??
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:18   #125
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Błąd błędowi nie jest równy. I pozostaje wciąż otwarta kwestia: co popchnęło do popełnienia błędu? I jeszcze - ile razy można wybaczać i dawać szansę? W nieskończoność?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:31   #126
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

a mnie zastanwia jedno...w jakim miejscu autorka pracowala??bili ludzi, szef byl agresywny porywczy i tez z lapami lecial do ludzi..i ona tam pracowala tak sie poznali....no kurcze ja bym sie bala ze i mnie kolo pobije bo szef kazal bo np nie chcialam sie z nim umowic na loda
ja nie wierze ze ludzie sie zmieniaja...nie tacy
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 21:36   #127
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;16381790]Błąd błędowi nie jest równy. I pozostaje wciąż otwarta kwestia: co popchnęło do popełnienia błędu? I jeszcze - ile razy można wybaczać i dawać szansę? W nieskończoność?[/QUOTE]
Ale on autorce wątku krzywdy nie wyrządził prawda?? ani nawet w czasie jak ja zna(fakt, ze czas ten jest krotki, stad ostrożność zalecana). to jednak jest inny rodzaj ,,dawania szansy" ....
i powtarzam pytanie co twoim zdaniem z taka osoba?? która przez jakiś tam okres w życiu robiła złe/głupie rzeczy ale chce się zmienić i już postępuje uczciwie? powinna mimo tego popełnić samobójstwo czy całe życie żyć na marginesie społeczeństwa( co by ja pewnie popchnęło do kolejnych przestępstw) ?
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 21:37   #128
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Chłopak figuruje w krajowym rejestrze karnym, co oznacza, że Twój brat na pewno się dowie za co siedział i za co ma wyroki w zawieszeniu.
musialbyby jakis cholernie nadopiekunczy zeby sprawdzac rejestry faceta z ktorym sie spotyka siostra....

Jak sie nie powie to sie nie dowie.

Ogolnie ja strachliwa jestem i bym uciekala od faceta zeby sie potem nie tlumaczyc rodzinie ze sie nawinelam pod reke jak akurat sobie machal chlop.

Juz pal licho wyroki ale weźmy pod uwage sama agresje. To nigdy nic dobrego nie wrozy.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.

Edytowane przez zagubiona_w_swoich_snach
Czas edycji: 2010-01-10 o 21:59
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 22:18   #129
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
czyli twoim zdaniem osoba która popełniła kilka błędów nie powinna mieć już szansy na normalne, dobre życie?? jeśli jest świadoma, ze postępowała złe i chce się zmienić??
Ma szansę. Ja nie zabraniam. Mam nadzieję, że zdarza się, że tacy ludzie faktycznie się zmieniają.

Natomiast dla mnie clou sprawy jest takie z kim to dobre życie stworzy. Gdybym się na początku związku dowiedziała o takiej przeszłości to bym się 5 minut nie zastanawiała i odeszła.

Jak ktoś popełnia błędy to za nie płaci. Często całe życie. Pytanie brzmi czy autorka chce za nie płacić razem z nim?

Nie na co dzień, nie dlatego, że ją będzie bił, ale kiedy straci pracę i nikt z powodu karalności nie będzie chciał go przyjąć, albo gdy jakiś "miły" rodzic powie swej dziecinie, że tatuś X z przedszkola to kryminalista. Co wtedy powie zapłakanemu dziecku? Kiedy rodzina będzie na nich krzywo patrzyć? Czy jest na to gotowa?

Ja bym nie była i nie zdecydowałabym się na taki związek. Może się zmienił, ale przeszłości nie da się wymazać, a owa przeszłość za mocno może rzutować na przyszłość i mój egoizm wewnętrzny radziłby mi się w to nie pakować.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2010-01-10 o 22:19
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 13:30   #130
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

tez tak mówiłam, że nigdy się z kimś takim nie zwiąże, nigdy się nie będe zadawać,ba , nigdy nie będę nawet z kimś takim rozmawiać,ale jednak przysłowie,,nigdy nie mów nigdy,, jest jak najbardziej prawdziwe a życie często weryfikuje poglądy, przekonałam się, że ,,tacy,, ludzie sie jednak zmieniaja,jeśli bardzo tego chcą,czasem naprawdę warto dać im szanse, im też jest ciężko udowodnić, że chcą sie zmienic, dlatego, że ludzie mowią przeważnie:,, tacy sie nie zmieniaja,,, Ci co są słabsi psychicznie załamują się i wracają do tego co robili,bo nie chcą zatrudniać z taką przeszloscia, kobiety nie wierzą , rodzina nie wierzy, ciężko jest takim ludziom, a sa niektórzy naprawdę wartościowi , tacy którzy maja wiele talentów, a życie potoczyło im sie tak a nie inaczej, i co z takimi ludźmi? skreślić już ich na zawsze? ehs
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 14:24   #131
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
tez tak mówiłam, że nigdy się z kimś takim nie zwiąże, nigdy się nie będe zadawać,ba , nigdy nie będę nawet z kimś takim rozmawiać,ale jednak przysłowie,,nigdy nie mów nigdy,, jest jak najbardziej prawdziwe a życie często weryfikuje poglądy, przekonałam się, że ,,tacy,, ludzie sie jednak zmieniaja,jeśli bardzo tego chcą,czasem naprawdę warto dać im szanse, im też jest ciężko udowodnić, że chcą sie zmienic, dlatego, że ludzie mowią przeważnie:,, tacy sie nie zmieniaja,,, Ci co są słabsi psychicznie załamują się i wracają do tego co robili,bo nie chcą zatrudniać z taką przeszloscia, kobiety nie wierzą , rodzina nie wierzy, ciężko jest takim ludziom, a sa niektórzy naprawdę wartościowi , tacy którzy maja wiele talentów, a życie potoczyło im sie tak a nie inaczej, i co z takimi ludźmi? skreślić już ich na zawsze? ehs
I bardzo dobrze ze tak jest. Świadczy to o tym ze społeczeństwo rozróżnia dobro i zło, potępia działania niezgodne z prawem i godzące w porządek.

Wiesz dlaczego ja nie popełniłam nigdy przestępstwa i nie zamierzam? Dajmy na to nie kradnę? Nie wnikając już w aspekty moralne, moje zasady itp itd - zdaje sobie sprawę z tego, ze jeżeli zostanę wykryta moje życie trwale zmieni się na gorsze. Nie znajdę pracy albo będę miała znaczne trudności z jej znalezieniem, bo któż chciałby zatrudnić przestępczynię, gdy ma się do wyboru tylu uczciwych obywateli? Dostane etykietkę "złodziejka" i ludzie będę mnie z góry oceniali przez pryzmat tego co zrobiłam w przeszłości, a nie jaka jestem. Moi bliscy, rodzina, znajomi, przyjaciele odsuną się ode mnie, będzie mi ciężko znaleźć kogoś kto chciałby stworzyć ze mną związek, ludzie nie będą potrafili mi zaufać.
I jeżeli ktoś ryzykuje to wszystko (dla własnej korzyści, satysfakcji czy jaki miał tam powód) niech ponosi konsekwencje swojego wyboru. Widocznie chęć popełnienia przestępstwa była dla niego ważniejsza od jego dalszego życia...

Jakby ten świat wyglądał gdyby było inaczej? Gdzie byłaby sprawiedliwość? To chore ze przestępcy domagają się współczucia albo zachowują się jak pokrzywdzeni - no bo jak ktoś śmie mieć do nich pretensje ze złamali prawo? Jak ktoś śmie ich potępiać? Fajnie dla nich byłoby tak pójść do banku, zabrać cala kasę jaka maja i nie miec z tego powodu żadnych dolegliwości. Ale w prawdziwym zyciu tak nie ma.

I nie używajmy sformułowania, ze "ktoś popełnił błąd". Jaki błąd?! Przestępca zazwyczaj bardzo dobrze wie co robi i jakie będą konsekwencje tego czynu. Bledem jest założenie skarpetek nie od pary albo pojechanie w prawo zamiast w lewo, a nie dajmy na to kradzież, śmiertelne pobicie, oszustwo czy potracenie kogoś samochodem jadąc pod wpływem alkoholu.

Amarath - nie rób z przestępców ofiar, bo dostają dokładnie to na co zasłużyli i sami sobie to wybrali. NIKT NIE JEST ZDALNIE STEROWANY. Zrobili to z własnej wolnej woli i na własną odpowiedzialność, wiec niech ja ponoszą.
Widocznie lipne te ich talenty, skoro nie potrafili ich realizować albo na nich zarobić a ciekawsza wydala im się przestępczą ścieżka. Zresztą i największy talent nie pomoże jeśli ktoś ma parszywy charakter albo nie ma zasad moralnych.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 14:50   #132
Paajkaa
Zadomowienie
 
Avatar Paajkaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ul. 665 - sąsiadka Szatana
Wiadomości: 1 620
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Wiesz, mam podobną sytuację, tyle,że to mój tata jest policjantem ... To jeszcze zależy od tego ile masz lat, mnie brakuje kilka miesięcy do 8nastki i rodzice strasznie chcą mnie ograniczyć, myślą,że skończę to wszystko jeśli będą mi utrudniać, próbuję szczerze rozmawiać, tłumaczyć, tż też próbował, ale niestety-oni mają swoje zdanie i mocno przy nim obstają. Nie dziwie się-martwią się. Jednak chciałabym pokazać,że nie mają czym-niestety nie dają mi nawet takiej możliwości. Spotykam się z TŻtem u niego, jego rodzice zaakceptowali mnie i ogólnie lubimy się. Przez ciągłe sprzeczki z rodzicami u nich czuję się lepiej niż u siebie. Trochę męczy mnie to,że muszę wybierać-spokój i dobra atmosfera w domu, a TŻ, ale cóż... Może na razie o tym nie mów, tak będzie lepiej-jeśli brat sam się nie dowie będziesz miała spokój. Jeżeli mówisz,że to dobry człowiek rodzina zaakceptuje go i polubi, zobaczy jaki jest, a wtedy z czasem-kiedy się dowiedzą o jego przeszłości, będą też mieli świadomość,że się zmienił.

Ale to tylko moje zdanie
__________________
Tylko mnie nazywa kochaniem.
To moje terytorium pod jego ubraniem.





Paulina jestem !


Edytowane przez Paajkaa
Czas edycji: 2010-01-16 o 14:51
Paajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:30   #133
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

gramwzielone:
nie robię z nich ofiar,tez uwazam, że dostali to na co zasłużyli,ale odsiedzieli swoje , to była ich kara za to co robili, ale co z tymi którzy naprawdę chcą już żyć uczciwie? nie należy im dawać żadnej szansy? to po co w takim razie wypuszczać ich w ogóle z więzienia?może od razu postulujmy o kare śmierci dla wszystkich tych którzy popełnili przestępstwo,bo przecież sie nie zmienia , to po co maja życ?jak strasznie łatwo nam osądzać i szufladkować ludzi,znasz w ogóle kogoś takiego, ze tak mówisz?miałaś stycznośc z kimś kto robił źle , ale nie chce już robić tego co robił i co ma zrobic?czasu nie cofnie, a ludzie z takimi poglądami jak Ty nie pozwalaja im zapomnieć i zyć normalnie
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:40   #134
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

A nie pomyślałaś, że są dziewczyny, których chłopcy z wyrokami nie interesują??? Tak po prostu: nie ten typ.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:46   #135
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
A nie pomyślałaś, że są dziewczyny, których chłopcy z wyrokami nie interesują??? Tak po prostu: nie ten typ.
nie widzę związku Twojej wypowiedzi z tematem wątku.tu nie chodzi o to jaki typ kogo interesuje, nie wydaje mi sie, że ktoś celowo szuka faceta z wyrokiem bo tak lubi, o co innego chodzi w tym wątku
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:49   #136
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Na moje oko - nie mów rodzicom po co im to wiedziec????
To Twoje życie, nikt Ci faceta wybierał nie będzie.
Daj mu szansę się wykazac, ale miej oczy szeroko otwarte!




Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeśli ma kilka wyroków to znaczy, że jest recydywistą. Czyli miał jeden wyrok, nic go to nie nauczyło, kolejny występek - kara i tak wkoło. Potem poszedł siedzieć. Super. A teraz nagle jest innym człowiekiem ? Ma stałą pracę ? Nie. Skąd ma pieniądze ? Wyjeżdża co jakiś czas poza kraj ? Akurat.

Dziewczyno, zastanów się z kim się zadajesz. Będziesz żałować czasu spędzonego z tym chłopakiem.
A może nie będzie żałowac? Skąd możesz wiedziec

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
wybacz szugar ale ty zawsze upraszczasz wszystko tak ze dyskusja z tobąprzypomina walke z wiatrakami.
Odsiedział również, bo autorka pisała, ze był w wiezieniu. Zawiasy ma i skoro do wiezienia nie trafił to znaczy, że przestrzega warunków. Jeśli dla ciebie zalety ludzi ograniczają się to rzeczy typu fajne gotowanie to ja nie mam pytań.
fajnie, że sprowadzasz wszystko do tego, ze siedział. zdziwiłabyś się jakie okoliczności sprawiają, ze ludzie Czasami trafiają do wiezienia: własne blady owszem i to najważniejsza ale czasami ludzie idą siedzieć za rzeczy z ktorych inni by się z łatwością wywinęli i bo by ich było stać na sensownego adwokata.
Nie twierdze, ze task jest w przypadku chlopaka autorki. Za to ty najwyraźniej znasz faceta lepiej niż jego własna matka
Zgadzam się!!!!!! To, że jest recydywą, nie oznacza że jest złym człowiekiem.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A jeżeli Ty uważasz, ze skoro przestrzega warunków zawiasów to już jest aniołem to ja też nie mam pytań.
Jestem prawnikiem, nie musisz mi mówić za co ludzie idą siedzieć. Tu nie chodzi o "wywinięcie się", ale o przestępstwo.
Ja się z takim delikwentem spotykałam. Dilerem dragów był. Na 3 randce się dwoeidziałam, jak do mnie z aresztu zadzwonił
Jak powie rodzicom i bratu, który jest gliną to sytuacja sama się rozwiąże
Nikt nie jest aniołem. Ludzie popełniają czasem błędy, nawet wielokrotnie. Nie jest mordercą, ani psychopatą. Ja uważam, że więzienie również jest dla ludzi... należy dac chłopakowi jedną szanse.
Co Go miał wyrok w zawieszeniu nauczyc, nie wiesz jaką miał sytuacje życiową ten chłopak.
Nie wiemy jakie były okoliczności tych przestępstw.
Ludzie na cholere tak pochopnie kogoś oceniac??????????
Autorka pytała czy mówic rodzicom. !!!!!!

Poważnie? Z Aresztu do Ciebie mógł zadzwonic?? Ciekawe
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:54   #137
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

" ktoś celowo szuka faceta z wyrokiem bo tak lubi, o co innego chodzi w tym wątku "- ależ to jak najbardziej na temat. Poznajesz kogoś, rzadko jest tak, że to od razu miłość, jest faza zauroczenia, motyli w brzuchu itp., miłośc przychodzi później, i u mnie w tej pierwszej fazie z reguły zapalało się czerwone światło, że z tego związku t jednak ewakuacja. Rozumiem jednak, ze są dobre serduszka.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:55   #138
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez KochanaGadzinka Pokaż wiadomość
Zgadzam się!!!!!! To, że jest recydywą, nie oznacza że jest złym człowiekiem.
oznacza. Gdyby byl dobrym czlowiekiem - nie bylby przestepca, nie kradl/nie bil itd.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 16:08   #139
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
gramwzielone:
nie robię z nich ofiar,tez uwazam, że dostali to na co zasłużyli,ale odsiedzieli swoje , to była ich kara za to co robili, ale co z tymi którzy naprawdę chcą już żyć uczciwie? nie należy im dawać żadnej szansy? to po co w takim razie wypuszczać ich w ogóle z więzienia?może od razu postulujmy o kare śmierci dla wszystkich tych którzy popełnili przestępstwo,bo przecież sie nie zmienia , to po co maja życ?jak strasznie łatwo nam osądzać i szufladkować ludzi,znasz w ogóle kogoś takiego, ze tak mówisz?miałaś stycznośc z kimś kto robił źle , ale nie chce już robić tego co robił i co ma zrobic?czasu nie cofnie, a ludzie z takimi poglądami jak Ty nie pozwalaja im zapomnieć i zyć normalnie

Amarath podpisuję się pod tym.
Wśród moich znajomych jest multum recydywistów znam ich bardzo dobrze i nie mogę nic złego na ich temat powiedziec, oprócz tego, że w przeszłości popełnili przestępstwo(a).
Więzienia są formą RESOCJALIZACJI dla tej inteligentniejszej społeczności osadzonych. Czyli ktoś, kto wcześniej miał problemy z prawem, nawet jeśli miał wyroki w zawieszeniu za coś innego, jeżeli przekona się na własnej skórze co to jest utrata wolności - mądrzeje. Wiadomo, że w więzieniach jest również masa innych - bardziej głupkowatych form ludzkich, degeneratów, patologii i ogólnego marginesu społeczeństwa. Jednak nie należy wszystkich wrzucac do jednego wora. To tyle.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
oznacza. Gdyby byl dobrym czlowiekiem - nie bylby przestepca, nie kradl/nie bil itd.

Nie, według mnie nie oznacza, że jest zły. Poprostu złamał prawo Polskie, robił coś niezgodnego z prawem i poszedł siedziec. ja mówię teraz o ogóle recydywistów, a nie o tym konkretnym osobniku, o którym jest wątek. Zło to pojęcie względne dla kogoś złe może byc nielegalne sprzedawanie alkoholu, dla kogoś innego złe może byc traktowanie przez policję na przesłuchaniach. (tj - bicie, upokarzanie)

Myślę, że szanse powinien dostac.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Dodam również, że zachowujecie się tak jakby to było jakieś głupie agresywne dzikie zwierzę, które niczego się już nie nauczy.
Przecież, żeby takie coś ocenic trzeba najpierw poznac! Dac szansę wykazania się, a nie od razu pochopnie oceniac...
Recydywista to wciąż człowiek czyli On tak jak my potrafi kochac, potrafi tęsknic, potrafi ŻAŁOWAC.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
I bardzo dobrze ze tak jest. Świadczy to o tym ze społeczeństwo rozróżnia dobro i zło, potępia działania niezgodne z prawem i godzące w porządek.

Wiesz dlaczego ja nie popełniłam nigdy przestępstwa i nie zamierzam? Dajmy na to nie kradnę? Nie wnikając już w aspekty moralne, moje zasady itp itd - zdaje sobie sprawę z tego, ze jeżeli zostanę wykryta moje życie trwale zmieni się na gorsze. Nie znajdę pracy albo będę miała znaczne trudności z jej znalezieniem, bo któż chciałby zatrudnić przestępczynię, gdy ma się do wyboru tylu uczciwych obywateli? Dostane etykietkę "złodziejka" i ludzie będę mnie z góry oceniali przez pryzmat tego co zrobiłam w przeszłości, a nie jaka jestem. Moi bliscy, rodzina, znajomi, przyjaciele odsuną się ode mnie, będzie mi ciężko znaleźć kogoś kto chciałby stworzyć ze mną związek, ludzie nie będą potrafili mi zaufać.
I jeżeli ktoś ryzykuje to wszystko (dla własnej korzyści, satysfakcji czy jaki miał tam powód) niech ponosi konsekwencje swojego wyboru. Widocznie chęć popełnienia przestępstwa była dla niego ważniejsza od jego dalszego życia...

Jakby ten świat wyglądał gdyby było inaczej? Gdzie byłaby sprawiedliwość? To chore ze przestępcy domagają się współczucia albo zachowują się jak pokrzywdzeni - no bo jak ktoś śmie mieć do nich pretensje ze złamali prawo? Jak ktoś śmie ich potępiać? Fajnie dla nich byłoby tak pójść do banku, zabrać cala kasę jaka maja i nie miec z tego powodu żadnych dolegliwości. Ale w prawdziwym zyciu tak nie ma.

I nie używajmy sformułowania, ze "ktoś popełnił błąd". Jaki błąd?! Przestępca zazwyczaj bardzo dobrze wie co robi i jakie będą konsekwencje tego czynu. Bledem jest założenie skarpetek nie od pary albo pojechanie w prawo zamiast w lewo, a nie dajmy na to kradzież, śmiertelne pobicie, oszustwo czy potracenie kogoś samochodem jadąc pod wpływem alkoholu.

Amarath - nie rób z przestępców ofiar, bo dostają dokładnie to na co zasłużyli i sami sobie to wybrali. NIKT NIE JEST ZDALNIE STEROWANY. Zrobili to z własnej wolnej woli i na własną odpowiedzialność, wiec niech ja ponoszą.
Widocznie lipne te ich talenty, skoro nie potrafili ich realizować albo na nich zarobić a ciekawsza wydala im się przestępczą ścieżka. Zresztą i największy talent nie pomoże jeśli ktoś ma parszywy charakter albo nie ma zasad moralnych.

Musisz się liczyc z tym, że tych konsekwencji całe życie ponosił nie będzie. Nie każdy jest tak błyskotliwy jak Ty. Ale skoro jesteś aż tak wierna prawu Polskiemu, który nijak się ma do sprawiedliwosci to nie spychaj ludzi po resocjalizacji dalej na dno, bo to też ludzie. Po przeszłości przestępczej, ale również z mózgami...
Parszywy charakter?? Czy jak ktoś popełnił przestępstwo to ma parszywy charakter? Ja uważam, że ktoś kto pochopnie ocenia ma parszywy charakter... i bardzo ograniczone myślenie. No, ale cóż w takim wypadku nawet tak wspaniałą elokwencja nie pomoże...
Myślę, że rodziny osadzonych się od Nich nie odwracają. Bo ich KOCHAJĄ i chcą, aby się zmienili na lepsze.

z resztą co ja będe tutaj tłumaczyłą, każdy ma prawo do własnego zdania, a nie o tym był wątek.
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 16:18   #140
Amarath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 65
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
oznacza. Gdyby byl dobrym czlowiekiem - nie bylby przestepca, nie kradl/nie bil itd.
czy szef każący fałszować dokumenty jest dobry i nie popełnia przestępstwa?czy matka bijąca swoje dziecko jest dobra? czy alkoholik przepijący wypłate jest dobry? czy mąż zdradzający żonę jest dobry? wymieniać mozna wiele, zło to pojęcie względne
Amarath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:31   #141
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
gramwzielone:
nie robię z nich ofiar,tez uwazam, że dostali to na co zasłużyli,ale odsiedzieli swoje , to była ich kara za to co robili, ale co z tymi którzy naprawdę chcą już żyć uczciwie? nie należy im dawać żadnej szansy? to po co w takim razie wypuszczać ich w ogóle z więzienia?może od razu postulujmy o kare śmierci dla wszystkich tych którzy popełnili przestępstwo,bo przecież sie nie zmienia , to po co maja życ?
Ło matko po co uderzasz w ta histeryczna nutę. Gdybyś zadała sobie ten niezwykły trud i przeczytała moja poprzednia wypowiedz w tym wątku wiedziałabyś o co mi chodzi. Gdzie napisałam ze nie należy im dawać żadnej szansy?
Moja wypowiedz dotyczyła czego innego - odsiadka czy zal nie sprawia po prostu ze czyn przestępczy przestanie istnieć, nie wymażą przeszłości. I ze przestępstwo jest wynikiem wyboru człowieka, bardzo prostego wyboru: będę uczciwy albo popełnię przestępstwo, którego powszechnie znane konsekwencje wymieniłam przedtem. Wiec skąd to rozżalenie, skoro sam tego chciał?

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
jak strasznie łatwo nam osądzać i szufladkować ludzi,znasz w ogóle kogoś takiego, ze tak mówisz?miałaś stycznośc z kimś kto robił źle , ale nie chce już robić tego co robił i co ma zrobic?czasu nie cofnie, a ludzie z takimi poglądami jak Ty nie pozwalaja im zapomnieć i zyć normalnie
To, ze sypiasz z przestępca i od tego czasu stałaś się fanka takich ludzi, nie oznacza ze nikt inny nie miał z nimi styczności. I tak, znam paru i mam nawet w rodzinie. I dalej uważam ze mimo ze zostali ukarani ich czyny były złe i źle o nich świadczą.
O ja zła i niedobra, chyba muszę pójść pogadać z kimś takim, powiedzieć ze nic się nie stało, ze nie zrobił przecież nic złego i poklepać po główce
Ja im i ludzie o moich poglądach nie dają żyć? To wszystko nasza wina? My kazaliśmy im to zrobić? Sami sobie zniszczyli życie, sami się skrzywdzili, sami sobie to zrobili. I oczywiscie trudno przyznać ze to wszystko dlatego, ze postępowali źle w przeszłości, dużo łatwiej jest zrzucić winę na innych i twierdzić ze ludzie są podli i nie tolerują przestępstw . Miliony ludzi potrafi żyć zgodnie z prawem, a skoro oni uważali ze są ponad to i ze są lepsi od reszty społeczeństwa, to społeczeństwo pokazało im gdzie jest miejsce ludzi nieumiejących żyć z jego zasadami. Takie jest życie.

Cytat:
Napisane przez KochanaGadzinka Pokaż wiadomość
Parszywy charakter?? Czy jak ktoś popełnił przestępstwo to ma parszywy charakter? Ja uważam, że ktoś kto pochopnie ocenia ma parszywy charakter... i bardzo ograniczone myślenie. No, ale cóż w takim wypadku nawet tak wspaniałą elokwencja nie pomoże...
Za komplement dziękuję, ale odpowiedz Ci nie wyszła, ponieważ zdanie na którym oparłaś swoja wypowiedz jest alternatywą. Liczę ze ja uzupełnisz.
Jeżeli nie spaczony charakter ALBO brak zasad moralnych to co według Ciebie jest powodem popełniania przestępstw?

Cytat:
Napisane przez Amarath Pokaż wiadomość
czy szef każący fałszować dokumenty jest dobry i nie popełnia przestępstwa?czy matka bijąca swoje dziecko jest dobra? czy alkoholik przepijący wypłate jest dobry? czy mąż zdradzający żonę jest dobry? wymieniać mozna wiele, zło to pojęcie względne
Niespecjalnie rozumiem jaki jest sens i cel tej wypowiedzi.

Szef popełnia przestępstwo jako sprawca kierowniczy.
Artykul 270 Kodeksu Karnego:
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Matka bijąca dziecko również je popełnia. Artykuły 217 i 207 Kodeksu Karnego:
art. 217
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

i Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wyplata alkoholika jest jego własnością i dopóki nie zostanie sądowo ubezwłasnowolniony albo np. nie zostanie na niego nałożony obowiązek alimentacyjny może robić z nią co mu się żywnie podoba. Co jest logiczne.
Natomiast zdrada w związku to rzecz moralności i preferencji określonych osób, jedni zdradzają, drudzy nie, jedyni to wybaczają, drudzy nie, jeszcze inni maja nawet ma to przyzwolenie partnera, w rożnych kulturach jest do tego różny stosunek. Wiec nie można powiedzieć ze zdrada jest za każdym razem zła, jako ze patrząc przez pryzmat moralności dla każdej pojedynczej jednostki ludzkiej jej granica leży gdzie indziej.

Edytowane przez gramwzielone
Czas edycji: 2010-01-16 o 17:35
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 19:37   #142
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Ło matko po co uderzasz w ta histeryczna nutę. Gdybyś zadała sobie ten niezwykły trud i przeczytała moja poprzednia wypowiedz w tym wątku wiedziałabyś o co mi chodzi. Gdzie napisałam ze nie należy im dawać żadnej szansy?
Moja wypowiedz dotyczyła czego innego - odsiadka czy zal nie sprawia po prostu ze czyn przestępczy przestanie istnieć, nie wymażą przeszłości. I ze przestępstwo jest wynikiem wyboru człowieka, bardzo prostego wyboru: będę uczciwy albo popełnię przestępstwo, którego powszechnie znane konsekwencje wymieniłam przedtem. Wiec skąd to rozżalenie, skoro sam tego chciał?

To, ze sypiasz z przestępca i od tego czasu stałaś się fanka takich ludzi, nie oznacza ze nikt inny nie miał z nimi styczności. I tak, znam paru i mam nawet w rodzinie. I dalej uważam ze mimo ze zostali ukarani ich czyny były złe i źle o nich świadczą.
O ja zła i niedobra, chyba muszę pójść pogadać z kimś takim, powiedzieć ze nic się nie stało, ze nie zrobił przecież nic złego i poklepać po główce
Ja im i ludzie o moich poglądach nie dają żyć? To wszystko nasza wina? My kazaliśmy im to zrobić? Sami sobie zniszczyli życie, sami się skrzywdzili, sami sobie to zrobili. I oczywiscie trudno przyznać ze to wszystko dlatego, ze postępowali źle w przeszłości, dużo łatwiej jest zrzucić winę na innych i twierdzić ze ludzie są podli i nie tolerują przestępstw . Miliony ludzi potrafi żyć zgodnie z prawem, a skoro oni uważali ze są ponad to i ze są lepsi od reszty społeczeństwa, to społeczeństwo pokazało im gdzie jest miejsce ludzi nieumiejących żyć z jego zasadami. Takie jest życie.

Za komplement dziękuję, ale odpowiedz Ci nie wyszła, ponieważ zdanie na którym oparłaś swoja wypowiedz jest alternatywą. Liczę ze ja uzupełnisz.
Jeżeli nie spaczony charakter ALBO brak zasad moralnych to co według Ciebie jest powodem popełniania przestępstw?

Niespecjalnie rozumiem jaki jest sens i cel tej wypowiedzi.

Szef popełnia przestępstwo jako sprawca kierowniczy.
Artykul 270 Kodeksu Karnego:
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Matka bijąca dziecko również je popełnia. Artykuły 217 i 207 Kodeksu Karnego:
art. 217
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

i Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wyplata alkoholika jest jego własnością i dopóki nie zostanie sądowo ubezwłasnowolniony albo np. nie zostanie na niego nałożony obowiązek alimentacyjny może robić z nią co mu się żywnie podoba. Co jest logiczne.
Natomiast zdrada w związku to rzecz moralności i preferencji określonych osób, jedni zdradzają, drudzy nie, jedyni to wybaczają, drudzy nie, jeszcze inni maja nawet ma to przyzwolenie partnera, w rożnych kulturach jest do tego różny stosunek. Wiec nie można powiedzieć ze zdrada jest za każdym razem zła, jako ze patrząc przez pryzmat moralności dla każdej pojedynczej jednostki ludzkiej jej granica leży gdzie indziej.
Pełen szacun, koleżanko. Ale obawiam się, że argumentowanie Twe jest nazbyt logiczne w kontekście tego wątku. Tu liczy się nastoletnia naiwność i luźny światopogląd, przesuwanie granic moralności i przyzwolenie na wszystko, co dusza zapragnie. A potem płacz, że Misiu miał być taki dobry a jest be...
Czasem myślę, że niektórzy ludzie po prostu lubią pakować się w sytuacje ryzykowne, gdzie do zyskania jest to, co zwykle (w tym przypadku miłość - tak jakby nie można było jej znaleźć nigdzie indziej...), a do stracenia niemal wszystko (godność, bezpieczeństwo, spokój, szacunek innych i do samego siebie, itd...). Po prostu: jedni wiedzą, czym to pachnie, inni sie łudzą, że może w moim przypadku akurat nie. Szczęście tych drugich polega na tym, że gdy zacznie się brutalne życie, i tak nie będą winić siebie...
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 20:11   #143
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Ło matko po co uderzasz w ta histeryczna nutę. Gdybyś zadała sobie ten niezwykły trud i przeczytała moja poprzednia wypowiedz w tym wątku wiedziałabyś o co mi chodzi. Gdzie napisałam ze nie należy im dawać żadnej szansy?
Moja wypowiedz dotyczyła czego innego - odsiadka czy zal nie sprawia po prostu ze czyn przestępczy przestanie istnieć, nie wymażą przeszłości. I ze przestępstwo jest wynikiem wyboru człowieka, bardzo prostego wyboru: będę uczciwy albo popełnię przestępstwo, którego powszechnie znane konsekwencje wymieniłam przedtem. Wiec skąd to rozżalenie, skoro sam tego chciał?

To, ze sypiasz z przestępca i od tego czasu stałaś się fanka takich ludzi, nie oznacza ze nikt inny nie miał z nimi styczności. I tak, znam paru i mam nawet w rodzinie. I dalej uważam ze mimo ze zostali ukarani ich czyny były złe i źle o nich świadczą.
wiesz co mozesz jednak troche kultury. Rozumiem, ze jesli ty z kims jestes(oczywiscie nieskazitelnym) to tworzysz związek, ona za to sypia z przestępca?? no ludzie nie wiesz nic na temat jej związku wiec daruj sobie. Zwrotu fanka ludzi to już nie skomentuje wiesz sporo ludzi traktuje innych jakoś jednostki a nie od razu przylepia etykietkę
O ja zła i niedobra, chyba muszę pójść pogadać z kimś takim, powiedzieć ze nic się nie stało, ze nie zrobił przecież nic złego i poklepać po główce
Ja im i ludzie o moich poglądach nie dają żyć? To wszystko nasza wina? My kazaliśmy im to zrobić? Sami sobie zniszczyli życie, sami się skrzywdzili, sami sobie to zrobili. I oczywiscie trudno przyznać ze to wszystko dlatego, ze postępowali źle w przeszłości, dużo łatwiej jest zrzucić winę na innych i twierdzić ze ludzie są podli i nie tolerują przestępstw . Miliony ludzi potrafi żyć zgodnie z prawem, a skoro oni uważali ze są ponad to i ze są lepsi od reszty społeczeństwa, to społeczeństwo pokazało im gdzie jest miejsce ludzi nieumiejących żyć z jego zasadami. Takie jest życie.
wyjaśnij jedno, bo to pytanie padało kilka razy: uważasz, ze osoba która złamała prawo powinna juz zawsze zyc na marginesie czy od razu kara śmierci??
Przecież to absurd jest. Resocjalizacja lezy w interesie całego społeczeństwa a nie jednostki, przeciez to logiczne, ze jesli ktos zostanie po wyroku zepchnięty na margines to sa duze szanse ze do przestępczości wroci. a to nikomu na dobre nie wyjdzie

Za komplement dziękuję, ale odpowiedz Ci nie wyszła, ponieważ zdanie na którym oparłaś swoja wypowiedz jest alternatywą. Liczę ze ja uzupełnisz.
Jeżeli nie spaczony charakter ALBO brak zasad moralnych to co według Ciebie jest powodem popełniania przestępstw?
Nie no fajnie, jest cala nauka wyjaśniająca dlaczego ludzie popełniają przestępstwa. ale ty umiesz to wyjaśnić w jednym zdaniu

j.
zadziwiające jest to jak skomplikowane problemy sa dla niektórych na wizażu proste jak konstrukcja cepa
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 20:18   #144
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystkie Twoje wypowiedzi autorko i pozwól, że coś dorzucę od siebie.


Błąd w młodości, jakaś kradzież, wyrok w zawiasach... Zastanowiłabym się na pewno, ale nie skreśliłabym z tego powodu człowieka.

Jednak: kradzieże i pobicia, recydywa, odsiadka w więzieniu, wyroki w zawieszeniach.... Uciekałabym.

Mówisz, że oni za szefem szli... A swojego rozumu chłopak nie ma? Raz dostał za to wyrok więc było logiczne, że dostanie następny. Po prostu lubił się bić i nie zważał na konsekwencje. O kradzieżach nie wspomnę.

Inna kwestia, na którą zwróciłabym uwagę. Czysto życiowo-praktyczne podejście. Jak chłopak straci pracę to wątpię czy jakąś dostanie. A jeśli już to nigdy nie będzie zarabiał więcej bo... Poza wykształceniem pracodawcy cenią sobie niekaralność a w niektórych zawodach jest to wymóg po prostu.

Nie mówię Ci zerwij lub nie. Zrobisz jak uważasz, ale życie z tym człowiekiem może być ciężkie. Nawet jeśli się zmienił, to taka przeszłość ciągnie się za człowiekiem całe życie.

A co do rodziców prędzej czy później i tak się dowiedzą. I bardzo wątpię, żeby byli do niego pozytywnie nastawieni. I ciężko się im dziwić.
-podpisuję się pod tymi słowami.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 20:20   #145
SonjaR
Raczkowanie
 
Avatar SonjaR
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 79
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

taki temat zawsze będzie wzbudzał kontrowersje... oceniając danego człowieka po fakcie iż "siedział" zastanówcie się dwa razy czy warto kogoś z góry oceniać nie poznając go najpierw

Kochana, Twoje serce i jeśli uważasz, że warto, poradzisz sobie
__________________
*..::SonjaR::..*

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

ori-leszno.blogspot.com
SonjaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 22:16   #146
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość

To, ze sypiasz z przestępca i od tego czasu stałaś się fanka takich ludzi, nie oznacza ze nikt inny nie miał z nimi styczności. I tak, znam paru i mam nawet w rodzinie. I dalej uważam ze mimo ze zostali ukarani ich czyny były złe i źle o nich świadczą.
O ja zła i niedobra, chyba muszę pójść pogadać z kimś takim, powiedzieć ze nic się nie stało, ze nie zrobił przecież nic złego i poklepać po główce
Nie ubliżaj Jej. Co Ty możesz wiedziec na temat Jej spraw intymnych... poza tym nikt tu fanem przestępców nie jest, chodzi tylko o to, by nie traktowac wszystkich jak skończonych degeneratów bez nadziei na poprawę... rozumiem jakiś morderca, psychopata, pedofil... ale jeżeli ktoś w pełni zdrowy, odsiedział swój wyrok i SAM MÓWI, że się zmienił, że mu to dało do myślenia to dlaczego nie dac mu szansy??
Wiadomo, że to tylko słowa, ważne są czyny, bo gadac to sobie każdy może i ściemniac. Ale nie warto od razu po usłyszeniu z Jego słów "Byłem w więzieniu" odwracac się na pięcie i isc... chyba lepiej najpierw poznac, oswoic się, nie?

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
Za komplement dziękuję, ale odpowiedz Ci nie wyszła, ponieważ zdanie na którym oparłaś swoja wypowiedz jest alternatywą. Liczę ze ja uzupełnisz.
Jeżeli nie spaczony charakter ALBO brak zasad moralnych to co według Ciebie jest powodem popełniania przestępstw?
Osobie, która uważa ludzi, po odsiadce za beznadziejnych typów, od których należy trzymac się z daleka nic nie pomoże w tym, by zrozumiec, że należy ich traktowac normalnie. Chociaż przez chwile, by upewnic się, że aby napewno się zmienili. To jest Twoja opinia na ten temat, ale denerwuje mnie takie ograniczenie umysłu, stereotypowe myślenie, że jak był w kryminale to ma spaczony rozum i trzymac się od takiego z daleka.
Nie uważasz, że przecież KTOŚ to prawo Polskie ułożył - wiadomo po to, aby zachowac porządek w człowieczeństwie i bardzo dobrze, tak samo ciesze się, że są więzienia ponieważ niektórzy ludzie potrzebują porządnego kopa w d... żeby się ogarnac. Jednak prawo nie jest równe sprawiedliwości jak to już napisałam wcześniej.

Powodem popełniania przestępstw może byc wiele czynników, niekoniecznie spaczony charakter
Może np trudna (BARDZO trudna) sytuacja rodzinna, złe wzorce, czasem nawet niewiedza, lub nieumyślne przewinienie... ile ludzi tyle powodów.
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!

Edytowane przez KochanaGadzinka
Czas edycji: 2010-01-16 o 22:35
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 08:33   #147
SonjaR
Raczkowanie
 
Avatar SonjaR
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 79
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez KochanaGadzinka Pokaż wiadomość



Osobie, która uważa ludzi, po odsiadce za beznadziejnych typów, od których należy trzymac się z daleka nic nie pomoże w tym, by zrozumiec, że należy ich traktowac normalnie. Chociaż przez chwile, by upewnic się, że aby napewno się zmienili. To jest Twoja opinia na ten temat, ale denerwuje mnie takie ograniczenie umysłu, stereotypowe myślenie, że jak był w kryminale to ma spaczony rozum i trzymac się od takiego z daleka.


dokładnie, to nie są beznadziejne typy, bynajmniej nie każde,a jeśli chodzi o tych, co naprawdę przewinili, czyli gwałcicieli i pedofilów, nie martw się, o nich już dostatecznie tam na miejscu ktoś zadba

to jest jej życie, ale dodam też coś od siebie
czy ona teraz to w ogóle jeszcze czyta ?
__________________
*..::SonjaR::..*

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

ori-leszno.blogspot.com
SonjaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 09:40   #148
FakeBlondie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tam gdzie mnie poniesie...
Wiadomości: 602
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Ja bym nie mogła się związać z człowiekiem,który siedział w więzieniu.
Nie mam zaufania do systemu resocjalizacyjnego w Polsce.
Nie uważam aby ktoś z wyrokiem byl beznadziejną osobą.Znam jednak na tyle siebie i wartości ,którymi się kieruję,że dla mnie sprawa wyroku byłaby nie do przeskoczenia.
__________________
"Don't let the music die...
We're playing songs from different times"

Odchudzam się i ujędrniam (od 07.03.10-07.05.10).
FakeBlondie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 11:54   #149
xoxo_Niepewna_xoxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 30
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

jak to zwykle na wizażu cokolwiek facet nie zrobil po prostu nie zasluguje na szanse oj, maloby zostalo tych facetow na nia zaslugujacych... moj ojciec byl karany, moge go juz zabic??? moj chlopak kiedys pobil (przy okazji POBIL to nie SKATOWAL przylozenie z piachy w twarz doroslemu kolesiowi owszem, pozostawi limo, ale nie zabije) znajomego poniewaz ten po pijaku zaczal mnie obmacywac i byc agrsywny. potem "biedny" znajomy polecial na policje. chlopak dostal zawiasy. wredny, zly, okropny kryminalista. jak on tak mogl.
jakze malo wiemy o kulawym polskim sadownictwie. za kradziez kielbasy i chleba nie pojdzie sie do wiezienia? znajomy jako 17latek poszedl do sklepu i ukradl jedzenie. rodzice pili, wpadli w ciag, zostawili go w domu bez kasy na rachunki zycie. mogl zalatwic kase. ale ukradl. zlapali go. powtorzylo sie to w sumie 4 razy. dostal zawiasy. potem poszedl do sklepu wzial na wage kielbase tansza i drozsza i przekleil na ta drozsza cene z tanszej. kamery to zarejestrowaly. posadzili go na 3 miesiace. za kielbase
Autorko twoj facet z pewnoscia bedzie cie bil a twoje dzieci bedzie molestowal. bo jest z gory pkrzykniety zlym. SPAL GO NA STOSIE. tak jak kiedys rzekome czarownice.
__________________
"Niech kształt mój rodzi się ze mnie, niech nie będzie nadany mi!"
Witold Gombrowicz
xoxo_Niepewna_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 12:29   #150
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Chłopak po więzieniu, chłopak z przeszłością

Cytat:
Napisane przez xoxo_Niepewna_xoxo Pokaż wiadomość
jak to zwykle na wizażu cokolwiek facet nie zrobil po prostu nie zasluguje na szanse oj, maloby zostalo tych facetow na nia zaslugujacych... moj ojciec byl karany, moge go juz zabic??? moj chlopak kiedys pobil (przy okazji POBIL to nie SKATOWAL przylozenie z piachy w twarz doroslemu kolesiowi owszem, pozostawi limo, ale nie zabije) znajomego poniewaz ten po pijaku zaczal mnie obmacywac i byc agrsywny. potem "biedny" znajomy polecial na policje. chlopak dostal zawiasy. wredny, zly, okropny kryminalista. jak on tak mogl.
jakze malo wiemy o kulawym polskim sadownictwie. za kradziez kielbasy i chleba nie pojdzie sie do wiezienia? znajomy jako 17latek poszedl do sklepu i ukradl jedzenie. rodzice pili, wpadli w ciag, zostawili go w domu bez kasy na rachunki zycie. mogl zalatwic kase. ale ukradl. zlapali go. powtorzylo sie to w sumie 4 razy. dostal zawiasy. potem poszedl do sklepu wzial na wage kielbase tansza i drozsza i przekleil na ta drozsza cene z tanszej. kamery to zarejestrowaly. posadzili go na 3 miesiace. za kielbase
Autorko twoj facet z pewnoscia bedzie cie bil a twoje dzieci bedzie molestowal. bo jest z gory pkrzykniety zlym. SPAL GO NA STOSIE. tak jak kiedys rzekome czarownice.
A mało razy tak było, że człowieka zamykano za kradzież żywności, zamiast jakoś pomóc ZWŁASZCZA, że to często są dzieci z patologicznych rodzin, które nie mają co jesc. Nikt takim ludziom szczególnie nie pomaga, tylko zaraz karze i wytyka palcami.
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-10 18:04:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.