Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-17, 16:36   #3871
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

TwojaKokaina moje wymiary 73/86-87
i zazwyczaj na mnie idealne są 30dd
a wczaraj kupiłam fajnego esotiq 65e
i im mniej zabudowany stanik u góry tym lepiej się na mnie układa-ale to akurat cecha indywidualna

to tak apropos twoich wymiarów
__________________
"(...) Zgodnym z sumieniem oraz rozumem.
Przecież nie musisz iść zawsze z tłumem.(...)"
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 17:15   #3872
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Na youtube pojawił sie nowy filmik Mahedy

agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 17:36   #3873
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez kubuku86 Pokaż wiadomość
TwojaKokaina moje wymiary 73/86-87
i zazwyczaj na mnie idealne są 30dd
a wczaraj kupiłam fajnego esotiq 65e
i im mniej zabudowany stanik u góry tym lepiej się na mnie układa-ale to akurat cecha indywidualna

to tak apropos twoich wymiarów
Dziękuję za radę
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 20:55   #3874
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny, a mi coś nie wychodzi. Właśnie się zmierzyłam - pierwszy raz wyszło mi 77/86. Bra fitter pokazał 70B ale teraz nosze 75B i ciągle podjeżdżają mi ( większość) staniki do góry, muszę je często opuszczać i "wyciągać" biust do góry.

Zmierzyłam się jeszcze raz ( tym razem na większym ściśnięciu pod biustem) i wyszło mi 74/90 czyli... 65F, jak mówi brafitter. Czy to możliwe, że ten 2 rozmiar jest lepszy? Mam mały biust i nigdy bym nie powiedziała, że potrzebuje miseczki F. Co najwyżej zastanawiać bym się mogła nad C ale nie nad F.

Dlatego nie wiem, czy ja coś źle mierzę, czy co tu jest nie tak. Mozecie mi podpowiedzieć, jak mam się dobrze zmierzyć? centymert musi być cały czas równo, prawda? Nie moze podjechać ani do góry ani zjechać odrobinę? Mierzycie sie przed lustrem czy jakie macie sposoby na dokładne zmierzenie biustu? ( mowie o obu wymiarach).

Dodam, że z racji tego, że mam małe piersi lubię staniki, które wypychają je do góry, a miseczka F kojarzy mi się raczej z zabudowanymi stanikami unieruchamiającymi piersi a nie wyciągającymi je do góry...

A tak w ogóle to za każdym razem jak się mierze to mam nieco inny wymiar...

ps. jeszcze jeden z rozmiarów, jakie mi pokazuje kalkulator to 70D. (77/90) . Hmm... moze w tę stronę powinnam iść...? Nie wiem, nie wiem, dobija mnie to, że nawet nie umiem się porządnie zmierzyć. A chciałabym w końcu kupić idealny dla mnie stanik.

Kiedyś kupiłam 75D ale miseczki były za duże, odstawały. Wiec stwierdziłam ,ze to nie jest model dla mnie i już więcej nie próbowałam z D. Może to nie był mój model po prostu?

Kupiłam ostatnio 75B, czyli taki jak zawsze, nie podjeżdża do góry i z przodu jest cycuś-glancuś, ale z tyłu podjeżdża jednak... ;/
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/

Edytowane przez wilczex
Czas edycji: 2010-01-17 o 21:10
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 21:10   #3875
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Ja bym radziła jednak spróbować na początek z polskim 70 D albo 70E. Taki rozmiar dostaniesz w większości sklepów. Pamiętaj jednak, że stanik stanikowi nierówny i modele różnią się od siebie wielkością misek, ściśliwością, fiszbinami- no wszystkim. Na początek zapoznaj się z artykułem na stanikomanii- http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html . Sposób zakładania stanika jest bardzo ważny, nie można go po prostu nałożyć na biust. Co do twoich obaw o wielkość miseczki- otóż miski nie są zawsze takie same. W każdym obwodzie miski są innej wielkości. To o czym piszesz, jest znane wśród stanikomaniaczek jako "fobia literkowa"= uwierz mi, że 65F to średni biust, a staniki to nie namioty Spokojnie znajdziesz jakiś bardziej wycięty, choć najpierw spróbuj z 70-tkami. Możesz też wejść na portal balkonetka.pl i do katalogu staników, pooglądać sobie jak wyglądają te dobrze( i źle też) dobrane. Jesli zdecydujesz się na zakup przez internet, zapytaj tu o dany model- być może ktoś będzie mógł ci doradzić rozmiar, żebyś zmniejszyła ryzyko zamówienia złego rozmiaru.
A i nie próbuj nawet mierzyć 70B! Wylejesz się z niego. Zacznij od 70D, choć moim zdaniem ma duże szanse być za mały( pod warunkiem, że prawidłowo go założysz- skrócisz ramiączka i wygarniesz biust z pod pach.) Na początek najlepsze są staniki miękkie na fiszbinach, bo w takich najłatwiej ustalić rozmiar.
PS. Miska w 75D jest większa niż w 70D, dlatego nie pomyl tych rozmiarów!
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2010-01-17 o 21:15
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 21:14   #3876
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Jaki mam brac rozmiar z La Senzy tego stanika:
http://www.lasenza.co.uk/bras/level3..._53&drsize=30C ??

nosze rozmiar 60DD z Cleo i 65C z Poir Moi?
chcialabym stanik na studniowke powiekszajacy, mysle że gdyby ten z La senzy kupic troche wiekszy (za duzy), to znalazlo by się miejsce na te powietrzne wkładki i wtedy powiekszylo by mi to biust??
wiec brac 30C czy 30D?

oczywiscie nie chce wygladac sztucznie itd, ale fason sukienki jest taki że ten biust musi byc troche wiekszy i okrągly, bo jest bardzo widoczny w tej sukience

Moje wymiary:
62,5 / 79
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-01-17 o 21:18
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 21:17   #3877
Eithene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 42
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
To może podszyć? Z dwoma stanikami tak zrobiłam (mimo, że 65 to rozciągliwe), bo bardzo mi się podobały Zwykłą tasiemką bawełnianą, wszystko trzyma idealnie, ktoś podawał też sposób "na ramiączko"

Z takimi tekstami dziewczynko, to na kafeterię
a co to za sposób '' na ramiączko'' ??
dzięki Dziewczyny za rady w mojej sprawie po sesji i po wypłacie mam zamiar wybrać się do Katowic do sklepów z bielizną które tu podałyście i może tam też mi ktoś doradzi i coś kupię
Eithene jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 21:27   #3878
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Eithene Pokaż wiadomość
a co to za sposób '' na ramiączko'' ??
dzięki Dziewczyny za rady w mojej sprawie po sesji i po wypłacie mam zamiar wybrać się do Katowic do sklepów z bielizną które tu podałyście i może tam też mi ktoś doradzi i coś kupię
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3662
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 21:57   #3879
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Ja bym radziła jednak spróbować na początek z polskim 70 D albo 70E. Taki rozmiar dostaniesz w większości sklepów. Pamiętaj jednak, że stanik stanikowi nierówny i modele różnią się od siebie wielkością misek, ściśliwością, fiszbinami- no wszystkim. Na początek zapoznaj się z artykułem na stanikomanii- http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html . Sposób zakładania stanika jest bardzo ważny, nie można go po prostu nałożyć na biust. Co do twoich obaw o wielkość miseczki- otóż miski nie są zawsze takie same. W każdym obwodzie miski są innej wielkości. To o czym piszesz, jest znane wśród stanikomaniaczek jako "fobia literkowa"= uwierz mi, że 65F to średni biust, a staniki to nie namioty Spokojnie znajdziesz jakiś bardziej wycięty, choć najpierw spróbuj z 70-tkami. Możesz też wejść na portal balkonetka.pl i do katalogu staników, pooglądać sobie jak wyglądają te dobrze( i źle też) dobrane. Jesli zdecydujesz się na zakup przez internet, zapytaj tu o dany model- być może ktoś będzie mógł ci doradzić rozmiar, żebyś zmniejszyła ryzyko zamówienia złego rozmiaru.
A i nie próbuj nawet mierzyć 70B! Wylejesz się z niego. Zacznij od 70D, choć moim zdaniem ma duże szanse być za mały( pod warunkiem, że prawidłowo go założysz- skrócisz ramiączka i wygarniesz biust z pod pach.) Na początek najlepsze są staniki miękkie na fiszbinach, bo w takich najłatwiej ustalić rozmiar.
PS. Miska w 75D jest większa niż w 70D, dlatego nie pomyl tych rozmiarów!

Dzieki wielkie! To dlatego ten 75D był na mnie za duży... ( ale próba dobrania stanika była ) kiedyś próbowałam z 70B ale wbijał mi się i buły wychodziły. Przy najblizszej okazji ( czytaj promocji ) będę mierzyć rozmiar 75B czyli ten co zawsze i 70D, zobaczymy co będzie lepiej leżeć. Ni i jak znajdę tam coś pod pachami to wygarnę, ale za bardzo nie ma czego zbierać
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 22:11   #3880
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Tikida właśnie tak jak w linku, który podesłałaś wygląda to moje zalamanie.... ale chyba tak jak sugeruje simeri spróbuję jeszcze 32E, bo strasznie mi się Ten biustonosz podoba... tzn jest bardzo praktyczny bo urodą no cóż jak to T-shirty nie grzeszy, na rozbierane randki nie bardzo.
Jutro wstawię fotki, żeby się upewnić ale już dziś dziękuję za radę.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 22:47   #3881
Eithene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 42
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
dziękuję

hm krawcowej ze mnie nie będzie bo po tym zdjęciu nie wiem, o co chodzi, mam nadzieję, że znajdę gdzieś wytłumaczenie ;D

Edytowane przez Eithene
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:49
Eithene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 22:48   #3882
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie! To dlatego ten 75D był na mnie za duży... ( ale próba dobrania stanika była ) kiedyś próbowałam z 70B ale wbijał mi się i buły wychodziły. Przy najblizszej okazji ( czytaj promocji ) będę mierzyć rozmiar 75B czyli ten co zawsze i 70D, zobaczymy co będzie lepiej leżeć. Ni i jak znajdę tam coś pod pachami to wygarnę, ale za bardzo nie ma czego zbierać
nie przymierzaj nawet 75B, bo po co? przecież sama wiesz że to jest zły rozmiar.

75B ma miseczki takiej wielkości jak 70C, a 70D ma miseczki wielkości 75C, a 75D ma miseczki wielkości 70E, a 70B ma miseczki wielkości 75A, no dość tej matematyki chyba wiesz już o co chodzi.

jeśli chcesz porównywać rozmiary to przymierz 70C 70D i 70E
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 23:09   #3883
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Nie sądziłam, że matematyka mnie zainteresuje kiedykolwiek Jeszcze raz dzięki, nie wiedziałam, o tych miseczkach. Fakt, po co przymierzać 75B... ( ja zawsze mam nadzieję, że to wina modelu.. hihi). W środę ( lub jutro, ale raczej się nie wyrobię) będę na mieście to zajdę do sklepu i poprzymierzam te 70D. Bo jesli piszesz, ze 70E ma miseczki jak 75D to raczej tego nie będę przymierzać, bo mam jeden taki w domu i ma za duże miseczki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 06:03   #3884
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Tylko ten jeden, który masz w domu może nie być reprezentatywny! Przymierz choćby z ciekawości, ale pamiętaj żeby przestrzegać odpowiednich reguł podczas zakładania biustonosza: http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 09:22   #3885
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

wilczex
cofnij się o jedną stronę na wątku i obejrzyj filmik z YT, może to pomoże.
najlepiej to przeczytać min ostanie 10 stron.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 09:53   #3886
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

A co sądzicie o Cleo Bobbie ? Bo właśnie on tylko z Cleo jest w moim rozmiarze i nie wiem, czy brać, czy nie?
Ale jak patrzę na balkonetce to dziewczyny 60D biorą na większe centymetrowo biusty niż mój. I nie wiem sama teraz...
Znalazłam też M&S, ale one chyba są jakieś nie teges - kupiłam mamie 65C i jest za luźny a mama ma 75 pod biustem...
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:13   #3887
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Nie sądziłam, że matematyka mnie zainteresuje kiedykolwiek Jeszcze raz dzięki, nie wiedziałam, o tych miseczkach. Fakt, po co przymierzać 75B... ( ja zawsze mam nadzieję, że to wina modelu.. hihi). W środę ( lub jutro, ale raczej się nie wyrobię) będę na mieście to zajdę do sklepu i poprzymierzam te 70D. Bo jesli piszesz, ze 70E ma miseczki jak 75D to raczej tego nie będę przymierzać, bo mam jeden taki w domu i ma za duże miseczki.
75D i 70E nie mają wcale takich samych miseczek! Dziewczyny wejdzcie na pierwszą lepszą tabelę z rozmiarami. http://www.oui.pl/tabela_rozmiarow/ i porównajcie obwody w biuście. 70E jest mniejsze od 75D, bliżej mu 75C.
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:43   #3888
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez weronikka Pokaż wiadomość
75D i 70E nie mają wcale takich samych miseczek! Dziewczyny wejdzcie na pierwszą lepszą tabelę z rozmiarami. http://www.oui.pl/tabela_rozmiarow/ i porównajcie obwody w biuście. 70E jest mniejsze od 75D, bliżej mu 75C.
mylisz się i nie umiesz czytać tabelki.
70E jest na biust wielkości 91-70=21cm
75D jest na biust wielkości 94-75=19cm
czyli 75D jest mniejsze od 70E -> D<E raczej logiczne

producenci bielizny (np. Effuniak, Milena) twierdzą, że się przelicza o jedną miseczkę! chyba wiedzą co szyją nie
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 10:53   #3889
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez weronikka Pokaż wiadomość
75D i 70E nie mają wcale takich samych miseczek! Dziewczyny wejdzcie na pierwszą lepszą tabelę z rozmiarami. http://www.oui.pl/tabela_rozmiarow/ i porównajcie obwody w biuście. 70E jest mniejsze od 75D, bliżej mu 75C.
Nie mogę się z tym zgodzic. Faktycznie 70E i 75C są na ten sam obwód w biuście, ale weź też pod uwagę obwód pod biustem, a raczej różnicę obwodów. Miseczki w 70E są głębsze niż w 75C. To akurat są moje okolice rozmiarowe, więc wiem co mówię - porównywałam 75C, 75D, 70D i 70E. Miseczka w 75C jest bardziej zbliżona do 70D niż 70E (nie identyczna, ale zbliżona), tak samo miseczka w 70E jest wielkością bliższa do 75D niż 75C.

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2010-01-18 o 10:54
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 10:57   #3890
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

inc0rrect widzę że jesteś z Wro
może wybierz się do La Senzy stacjonarnej- jest w Magnolii
i pomierz
To będzie o niebo lepsze niż nasze rady na oko....
kupuje się na biust nie na oko
__________________
"(...) Zgodnym z sumieniem oraz rozumem.
Przecież nie musisz iść zawsze z tłumem.(...)"
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:01   #3891
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

No tak, ale jeżeli masz w biuście 90 cm a 77 pod biustem to 70E jest na 90-92 cm pasuje jak ulał, 75D będzie za duże bo jest szyte na 93-95 cm w biuście, to te 3 cm odstają. Jeżeli 70 będzie za wąska to należy celować w 75C a nie D. 75D jest na większy obwód w biuście niż 70E.

Owszem różnica w cm między obwodem a miseczkami jest większa, ale sam stanik jest mniejszy. Polecam Lobby Biuściastych, gdzie jest mnóstwo wątków na ten temat.
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:05   #3892
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez weronikka Pokaż wiadomość
No tak, ale jeżeli masz w biuście 90 cm a 77 pod biustem to 70E jest na 90-92 cm pasuje jak ulał, 75D będzie za duże bo jest szyte na 93-95 cm w biuście, to te 3 cm odstają. Jeżeli 70 będzie za wąska to należy celować w 75C a nie D. 75D jest na większy obwód w biuście niż 70E.

Owszem różnica w cm między obwodem a miseczkami jest większa, ale sam stanik jest mniejszy. Polecam Lobby Biuściastych, gdzie jest mnóstwo wątków na ten temat.
A porównywałaś na żywo te rozmiary? (W tym samym modelu). Zdziwiłabyś się. Tu nie chodzi o cyferki w tabelkach, ale o realną pojemność miseczki.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:19   #3893
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

No właśnie porównywałam. mierzyłam z Gai Paule 65i i 70G i powiem że 70G ma minimalnie większą miseczkę.

Ale nie chce się kłócić, bo co biust to teoria Tak na prawdę na każdej kobiecie inaczej leży każdy stanik. Chciałam tylko powiedzieć, że 70E jest o tyle mniejszy od 75D, że jest szyty na mniejszy obwód w biuście.
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:24   #3894
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

weronikka, chyba niezbyt dokładnie czytałaś forum lobby.. dlaczego 70G będzie się wydawać większe nić 65 (I? chyba H) też było wyjaśniane na wizażu wiele razy, polecam poczytać wszystkie 3 wątki.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:37   #3895
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
weronikka, chyba niezbyt dokładnie czytałaś forum lobby.. dlaczego 70G będzie się wydawać większe nić 65 (I? chyba H) też było wyjaśniane na wizażu wiele razy, polecam poczytać wszystkie 3 wątki.
Nie H, I
Czytałam dokladnie, wiem że miseczka jest głębsza. Wiem że różnica w obwodach jest różna i teoretycznie 70E jest stworzone na większy biust niż 75D, dlatego że jest większa różnica między obwodem pod biustem a obwodem w biuście.

Chodzi mi o to, że:
Obwód w biuście jest stały - pod biustem względny. Zależy jak się ściśnie, jak bardzo się rozciąga itd. Jakbym miala 93 cm w biuście nie wcisnelabym się w 70E bo by mi biust wywaliło o te 3 cm, bo bądź co bądź mimo że miseczka większa o bym się nie zmieściła. W 75D bym weszla, po prostu obwód byłby za szeroki, jeżeli miałabym kolo 70 cm.
Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.

Ale zamknijmy tą dyskusję, bo chyba się nie dogadamy, a zaśmiecamy forum
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:14   #3896
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez weronikka Pokaż wiadomość
Nie H, I
Czytałam dokladnie, wiem że miseczka jest głębsza. Wiem że różnica w obwodach jest różna i teoretycznie 70E jest stworzone na większy biust niż 75D, dlatego że jest większa różnica między obwodem pod biustem a obwodem w biuście.

Chodzi mi o to, że:
Obwód w biuście jest stały - pod biustem względny. Zależy jak się ściśnie, jak bardzo się rozciąga itd. Jakbym miala 93 cm w biuście nie wcisnelabym się w 70E bo by mi biust wywaliło o te 3 cm, bo bądź co bądź mimo że miseczka większa o bym się nie zmieściła. W 75D bym weszla, po prostu obwód byłby za szeroki, jeżeli miałabym kolo 70 cm.
Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.

Ale zamknijmy tą dyskusję, bo chyba się nie dogadamy, a zaśmiecamy forum
Chyba nie do końca to wszystko rozumiesz, trochę się już plątasz... 7oE nie jest stworzone na większy biust niż 75D, ale na inny, na osobę o innej budowie i szerszej klatce piersiowej (tak na marginesie wcześniej twierdziłaś, że miseczka w 75C jest taka sama jak 70E, a teraz mówisz, że 75D jest mniejsze niż 70E - pomieszanie z poplątaniem), ale pojemność miseczek (samych miseczek!! pomijam obwód) jest podobna - kształt w 75D jest trochę bardziej płaski, ale pojemność jest zbliżona do 70E.

A co do różnicy w biuście i pod - to że różnica tych 2 wymiarów jest taka sama, nie będzie oznaczało że 2 staniki są na biust tej samej wielkości: 70D i 90D mają taką samą różnicę między obwodem biustu i pod, a różnica między miseczkami jest ogromna. Nie rozumiem więc dlaczego niby "70E jest stworzone na większy biust niż 75D, dlatego że jest większa różnica między obwodem pod biustem a obwodem w biuście"

"Obwód w biuście jest stały - pod biustem względny." - nie mam pojęcia co miałaś na mysli, mój obwód pod biustem nie zwiększa się i nie zmniejsza, jest jak najbardziej stały, to że staniki o różnych obwodach pasują zależy od rozciągliwości obwodów staników, a nie od względności obwodu pod biustem.

Nie uważam że dyskusja jest bezcelowa warto wyjaśniać takie niejasności

i na koniec jeszcze przykład z życia - 3 staniki według tabelki na ten sam obwód biustu (polskie rozmiary):

- 75C jest na mnie za małe
- 70E jest dobre
- 65 G jest za duże

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2010-01-18 o 12:28
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:51   #3897
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Ja też uważam, że dyskusja jest celowa, bo służy wyjaśnieniu pewnej ważnej rzeczy, ale mam nadzieję, że wypowie się jakiś ekspert i powie jak to jest naprawdę.

Mnie się zawsze wydawało, że miseczce 30F, którą noszę odpowiada 28G, czyżbym się myliła? Zawsze 28G było mi dobre z przedłużką...
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:54   #3898
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez weronikka Pokaż wiadomość
Chciałam tylko powiedzieć, że 70E jest o tyle mniejszy od 75D, że jest szyty na mniejszy obwód w biuście.
przymierzalam 70E i 75D z tego samego modelu - 70E jest dla mnie dobre, z 75D wyplynelam.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 12:55   #3899
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Po ile, mniej więcej, są staniki w H&M ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 13:05   #3900
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Mnie się zawsze wydawało, że miseczce 30F, którą noszę odpowiada 28G, czyżbym się myliła? Zawsze 28G było mi dobre z przedłużką...
z moich obserwacji wynika, ze 28G dazy ku 30FF.
w ogole, jestem wyznawczynia teorii rozmiarow polowkowych, ze tak to okresle. to znaczy, ze na przyklad 32E jest mniejsze od 30FF, zas wieksze od 32F - lezy gdzies tak mniej wiecej w polowie. jesli ktos obwodowo lezy na granicy (tak jak na upartego ja), wowczas moze wybierac miedzy miseczkami, zwlaszcza przydaje sie to w sytuacji, kiedy dany model wypada na przyklad jako malomiseczkowy/ duzomiseczkowy, rozciagliwy/bardzo scisliwy i tak dalej.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.