Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 00:04   #1
szar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 39

Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :)


Cześć!

Dziś po raz pierwszy zastosowałam krem z filtrem. I tak podczytuje tu troche ostatnio i sama juz nie wiem: ile? jak? co wolno a co nie....
albo choc link do jakiegos rozbudowanego artykułu podać?

Pliiiiizzzzz...
Czy ktoś mogłby mi w prostych żołnierskich słowach wyłuszczyć jak mam takie cudo stosować? (mam avene 50+ lotion)
Czy wyrażenie "zetrzeć filtr" oznacza, że nic wiecej w twarz nie mogę wklepać? O co chodzi z kilkoma warstwami?

Wiem, że wątków o filtrach dostatek, ale... zmiłujcie się... ten najobszerniejszy ma 1600 maili.....

pozdrawiam
szar
szar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 09:34   #2
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Szar, już raz Ci pisałam jak stosować filtry. Rano zmywasz twarz tylko tonikiem. Nakładasz 1,5-2ml na twarz i szyję. Ja nakładam jedną warstwę, a później drugą. Po 10-20 minutach przysypujesz skrobią kukurydzianą lub ziemniaczaną, jeśli dodasz cynamonu z Kamisa będzie beżowy. Kamis nie ma czarnych kropek. Ty stosujesz jeszcze podkład, to nałóż go delikatnie. Przed skrobią oczywiście. I już. Najlepiej by było, gdyby w ciągu dnia reaplikować filtr.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 12:40   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

twarz myjesz normalnie, tak, jak lubisz nakładasz 1,8 ml filtra na samą twarz lub 2,5 ml na twarz i szyję (odmierzyć można np. miarką do syropu, strzykawką itp.). to duża ilość, więc niektórzy nakładają je w 2 etapach, tzn. trochę filtrów nałożyć, odczekać i nałożyć resztę. jeśli masz b. suchą skórę i filtry Ci nie wystarczą, to pod nie możesz nałożyć jakiś krem nawilżający, krem na naczynka czy co tam chcesz. po wchłonięciu filtrów możesz delikatnie nałożyć podkład (jeśli potrzebujesz), a na to puder lub skrobię. podkład i puder nie powinny zawierać talku i miki (szukaj w składzie: talc, mica), Ty używasz filtrów Avene, to kosmetyki kolorowe mogą te składniki zawierać.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:02   #4
Grafette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez elaj
Szar, już raz Ci pisałam jak stosować filtry. Rano zmywasz twarz tylko tonikiem. Nakładasz 1,5-2ml na twarz i szyję. Ja nakładam jedną warstwę, a później drugą. Po 10-20 minutach przysypujesz skrobią kukurydzianą lub ziemniaczaną, jeśli dodasz cynamonu z Kamisa będzie beżowy. Kamis nie ma czarnych kropek. Ty stosujesz jeszcze podkład, to nałóż go delikatnie. Przed skrobią oczywiście. I już. Najlepiej by było, gdyby w ciągu dnia reaplikować filtr.
Proszę powiedz co to za skrobia kukurydziana (ziemniaczana) ? Pierwszy raz się z tym spotykam, podobnie z cynamonem z Kamisa. Nie mam pojęcia o co chodzi. Przepraszam za moją ignorancję , jestem tu nowa i powoli odkrywam tajniki filtrów.
Z góry dziękuję.
Grafette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:41   #5
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Grafette
Proszę powiedz co to za skrobia kukurydziana (ziemniaczana) ? Pierwszy raz się z tym spotykam, podobnie z cynamonem z Kamisa. Nie mam pojęcia o co chodzi. Przepraszam za moją ignorancję , jestem tu nowa i powoli odkrywam tajniki filtrów.
Z góry dziękuję.
Skrobia ziemniaczana to zwykła mąka ziemniaczana której używasz w kuchni. Nam służy to zmatowienia twarzy po nałożeniu filtrów, żeby się tak bardzo nie świeciła. I stanowi taką izolację dla filtra. Natomiast skrobia kukurydziana, to co innego niż mąka kukurydziana (lepiej używać skrobi bo jest drobniejsza), służy nam do tego samego, tylko niektóre dziewczyny wolą ją od ziemniaczanej, bo nie bieli twarzy (tzn nie tworzy takiej jasnej powłoczki) i nie zapycha.
Ale ja musze powiedziec, że mnie ziemniaczana ani nie bieli, ani nie zapycha (jak narazie).
Aha, a ten cynamon to dodawany jest odrobinę do skrobi, żeby tworzyła na twarzy ładniejszy kolorek.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 11:20   #6
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez szar
Dziś po raz pierwszy zastosowałam krem z filtrem. I tak podczytuje tu troche ostatnio i sama juz nie wiem: ile? jak? co wolno a co nie....
albo choc link do jakiegos rozbudowanego artykułu podać?

Pliiiiizzzzz...
Czy ktoś mogłby mi w prostych żołnierskich słowach wyłuszczyć jak mam takie cudo stosować?
Dziewczyny napisały już dokładnie, więc zbiorę to w jeszcze prostszych i bardziej żołnierskich słowach:
  1. myjesz twarz jak zwykle
  2. tylko jeśli naprawdę musisz (!), nakładasz coś lekkiego z antyoksydantami (serum, krem) i czekasz, aż się wchłonie ok. 15 minut (cięższe preparaty nałożone pod filtr utrudniają jego wchłanianie i obniżają protekcję Najlepiej pod filtr nie nakładać nic, kremy z filtrem są zwykle wystarczająco nawilżające)
  3. nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochronę również tylko o połowę - przy 0,5 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7
  4. powinno się unikać odciskania w chusteczkę i absorbentki i nakładania na krem z filtrem czegokolwiek, bo to zawsze w jakiś sposób ściera filtr i obniża protekcję. Jeśli nie można zrezygnować z makijażu, lekki podkład powinno się delikatnie wklepać, a nie rozcierać na twarzy, a puder wklepać miękkim pędzlem miejsce koło miejsca, unikając wszelkiego tarcia
  5. jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - dotąd unikała go w swoich filtrach firma Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up)
  6. bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty) oraz pudry bambusowy, perłowy i jedwabny. Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu
  7. jeśli nie wiesz, czy krem, który zamierzasz kupić zawiera fotostabilne filtry, najbezpieczniej jest wybrać coś z powszechnie dostępnych ofert koncernu L'Oreal, Avene, Biodermy, La Roche-Posay, Vichy, Klorane, na szczęście producentów przybywa - w 2007 roku nawet Nivea i Rossmann wypuściły fotostabilne filtry
  8. koniecznie przeczytaj:
    http://www.biochemiaurody.fora.pl/oc...wienia-f3.html
    i
    http://www.makeupalley.com/user/note...reenFAQ/#apply
* Hurra! Jeszcze niedawno zalecano 1,6-1,8 ml na samą twarz, a na twarz i szyję ok. 2,5 ml, ale okazało się, że generalna zasada: 2mg filtra na 1 cm2 skóry, została obliczona na podstawie danych stosowanych w medycynie w przypadku poparzeń i utraty skóry, które to dane mówią, ile średnio wynosi powierzchnia skóry dla poszczególnych części ciała, również dla głowy i szyi - ale medycyna bierze pod uwagę całą powierzchnię skóry głowy i szyi, także część owłosioną i całą szyję (również kark), dlatego zalecane ilości filtra się zmniejszyły, bo w większości nie jesteśmy łyse.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2010-11-14 o 21:46
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 11:26   #7
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Noor - mimo, iż to nie ja pytałam - wielkie dzięki za te rady w kilku słowach. Mało słów, dużo treści - to lubię. Za parę dni zaczynam przygodę z filtrami i naprawdę łykam to wszystko co piszecie (przyglądając się z boku).

Pozdrawiam
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 12:56   #8
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Takie "żołnierskie komendy" to ja rozumiem . Od razu i mnie się w głowce przejaśniło. Dzięki
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 19:54   #9
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Super ten watek, w glowie mi sie wszystko przejasnilo i poukladalo.

A zamiast skrobii, czy mozecie powiedziec jakich pudrow uzywacie, jesli w ogole uzywacie, zeby buzke zmatowic i ja lekko zabarwic..? Z gory pieknei dziekuje
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 21:10   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez jowisia
A zamiast skrobii, czy mozecie powiedziec jakich pudrow uzywacie, jesli w ogole uzywacie, zeby buzke zmatowic i ja lekko zabarwic..? Z gory pieknei dziekuje
najwięcej o pudrach wyczytasz w wątku Filtry UV a makijaż a pudrów używamy głównie beztalkowych - jeśli nie chcemy się ograniczać tylko do filtrów Avene ja mam puder Nu Skin, ale od dziewczyn miałam próbki jedwabnego pudru Hauschki i to jest mój faworyt - po prostu idealny mat na cały dzień - nawet abstrahując od filtrów, to najlepiej matujący puder, jaki znam. Nu Skin nie daje tak idealnego matu, raczej bardziej naturalny efekt.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:29   #11
Grafette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Skrobia ziemniaczana to zwykła mąka ziemniaczana której używasz w kuchni. Nam służy to zmatowienia twarzy po nałożeniu filtrów, żeby się tak bardzo nie świeciła. I stanowi taką izolację dla filtra. Natomiast skrobia kukurydziana, to co innego niż mąka kukurydziana (lepiej używać skrobi bo jest drobniejsza), służy nam do tego samego, tylko niektóre dziewczyny wolą ją od ziemniaczanej, bo nie bieli twarzy (tzn nie tworzy takiej jasnej powłoczki) i nie zapycha.
Ale ja musze powiedziec, że mnie ziemniaczana ani nie bieli, ani nie zapycha (jak narazie).
Aha, a ten cynamon to dodawany jest odrobinę do skrobi, żeby tworzyła na twarzy ładniejszy kolorek.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc nie przyszłoby mi do głowy że dziewczyny używają zwykłej mąki a ten kamis to mi się skojarzył z firmą kosmetyczną, a chodzi o poczciwą przyprawę
Sorka jeszcze raz za moją ignorancję w temacie. Wstyd mi, bo jestem już dużą dziewczynką (30 lat) i powinnam wiedzieć jak tak prawdziwie chronić twarz przed słońcem (zawsze sądziłam ze filtr 30 wystarczy). Jestem tu nowa, przyznam że z wielką uwaga czytam post po poście i ucze się. Wcześniej wydawało mi się ze "wiem dużo" (maniaczka kremów przeciwzmarszczkowych od 20 roku życia), a tu okazuje się że nie wiem nic. Ale to się zmienia. Pozdrawiam ciepło.

PS. Jaki wskaźnik filtra dla cery jasnej, pieprzyki (dośc dużo) oraz 30 lat na karku? Powinnam skorzystac z blokera? Oczywiscie samoopalacz załatwi opaleniznę (korzystam od lat, nie opalam twarzy).
Grafette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 21:35   #12
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Witaj Grafette
Filtr spf 50+, oczywiście fotostabilny
PS. Nazwy "bloker" już nie używamy
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 10:55   #13
Grafette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Witaj Grafette
Filtr spf 50+, oczywiście fotostabilny
PS. Nazwy "bloker" już nie używamy
Witaj dzięki wielkie.
Grafette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 11:28   #14
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Grafette
Witaj dzięki wielkie.
Proszę I polecam skrobię kukurydzianą, naprawdę świetnie matuje.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:40   #15
Grafette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

cznej
Cytat:
Napisane przez chocolatka
Proszę I polecam skrobię kukurydzianą, naprawdę świetnie matuje.
Spróbowałam ziemniaczanej (taką miałam w domu tylko) rewelacja. Twarz jak pupa niemowlęcia, zero świecenia, warstewka jest delikatna że jej nie widać, aksamitna. Jeszcze tylko musze się udac po filtr, bo na razie testowałam skrobię na tłuściejszym kremiku i podkładzie, "po domu", zeby zobaczyć jak to jest.
Grafette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 23:51   #16
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

dziekuje slicznie za ten watek, tez jestem poczatkujaca w filtrach i bardzo mi sie wszystko rozjasnilo . mam jeszcze kilka pytan, mam nadzieje ze jakas cierpliwa filtromaniaczka mi na nie odpowie

*pod filtry na buzie nie stosujemy kremow, ale czy pod oczy tez nie?

*czy kladziemy filtr na powieki?

*
Cytat:
Napisane przez Noor
[*]bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty). Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu
a czy mozna uzywac maki ararutowej? w anglii gdzie mieszkam skrobia ziemniaczana jest nie do dostania, a ten ararut jest jej kuchennym zamiennikiem.

dziekuje slicznie
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 23:52   #17
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

oj dwa razy mi wyslalo
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 00:39   #18
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

jakie filtry polecacie? Avene czy biotherm?
laaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 09:34   #19
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez laaraa
jakie filtry polecacie? Avene czy biotherm?
Bioterm należy do koncernu L'Oreal i jego filtry zawierają Mexoryl, ale on ma tylko jeden krem z przyzwoitym SPF 50+ w swojej serii Sun Fitness, reszta to nędza, to w czym tu wybierać? http://www.biotherm.fr/_fr/_fr/catal...SOL_Protection&

A nie pomyliło Ci się z Biodermą?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 09:49   #20
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Miel
*pod filtry na buzie nie stosujemy kremow, ale czy pod oczy tez nie?

*czy kladziemy filtr na powieki?
Krem z filtrem nie może byc źródłem traumy. Jeśli sam filtr nie wystarcza do dobrego nawilżenia i skóra pod oczami jest ściągnięta można nałożyć krem pod oczy i koniecznie poczekać, aż się dobrze wchłonie, choć lepiej byłoby wybrać po prostu bardziej nawilżający krem z filtrem.
Zanim wyjdziesz z domu z filtrem na powiekach, sprawdź, czy nie będzie migrował do oczu i podrażniał i czy można na nim wykonać makijaż (na marginesie dodam, że wg moich znajomych okulistów wszelkie kremy powinno się nakładać tylko do granicy kości oczodołu).

Cytat:
Napisane przez Miel
a czy mozna uzywac maki ararutowej? w anglii gdzie mieszkam skrobia ziemniaczana jest nie do dostania, a ten ararut jest jej kuchennym zamiennikiem.
Nie mam zielonego pojęcia, bo nie wiem, co to jest ararut i, przede wszystkim, nie każda mąka, to skrobia (np. mąka ziemniaczana i skrobia ziemniaczana, to jedno ale już mąka kukurydziania i skrobia kukurydziana, to zupenie co innego).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 10:56   #21
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Noor dzięki moze mi sie pomyliło. Ale nigdy nic o filtrach nie słyszałam. Za miesiac wyjezdzam do stanów i przez 4 miesiace bede musiała wytrzymac w temp. 40 stopni. Własnie z wizazu dowiedziałams ie o filtrach i chce cos kupic ale nie mam zielonego pojecia co. Moze ktoś poleci mi cos do cery mieszanej.
laaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 11:16   #22
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez laaraa
Noor dzięki moze mi sie pomyliło. Ale nigdy nic o filtrach nie słyszałam. Za miesiac wyjezdzam do stanów i przez 4 miesiace bede musiała wytrzymac w temp. 40 stopni. Własnie z wizazu dowiedziałams ie o filtrach i chce cos kupic ale nie mam zielonego pojecia co. Moze ktoś poleci mi cos do cery mieszanej.
To masz miesiąc na zdobycie próbek i testy
Z filtrami, jak z tuszem do rzęs - każdemu będzie pasować co innego. Trzeba zrobić rundkę po aptekach i wysępić próbki - nie ma rady. I przegryźć się przez KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...e&category=155

Ja mogę tylko powiedzieć, że filtry Avene uchodzą za delikatne i nawilżająco-odżywcze, ale dość ciężkie, natomiast za stosunkowo najlżejszy uchodzi Capital Soleil Ecran Ultra-Fluide Vichy (faktor ok. 60), ale jest drogi. Nieco tańszy, a też dość lekki jest podobno Anthelios Dermo-Kids (kiedyś Dermo-Pediatriks) LRP. Podobno lekki (i tanio wychodzi) jest też Spray Bio Biodermy SPF 40.
Jednak, to co na jednych wchłania się do matu, na innych pozostawia tłusta warstwę. Wypróbować trzeba samemu, bo może się okazać, że na Tobie będą się świetnie wchłaniać kremy w założeniu przeznaczone do cery suchej (na mnie np. taki krem Biodermy wchłaniał się lepiej niż fluid i spray do skóry tłustej razem wzięte).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:01   #23
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

ja wiem, ze teraz zadam glupie pytanie, ale dlaczego wlasciwie uzywacie tych filtrow? macie cere, ktora pod wplywem promieniowania UV nie najlepiej sie czuje? ja mam naczynkowa, i jak te filtry cos pomoga to chetnie zaczne stosowac
aha, a ta skrobia nie wysusza Wam buzi?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:34   #24
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Filtry używamy głownie po to aby chronić się przed całym spektrum promieni UV (pomijając UVC, one do nas nie docierają). Oczywiscie nie jest to ochrona 100%, żaden filtr nam takiej nie zapewni, dodatkowo w ciągu dnia się ściera, nakładając makijaż też moze się zetrzeć iw iele takich innych rzeczy...Tak chronimy się w możliwy sposób przed rakiem skóry. W dodatku takie silne opalanie w młodym wieku, do 20, przy którym wystepują podrażnienia (bez podrażnień też) może byc przyczyną powstawania czyraków w pozniejszych latach. Dlatego nasze dzieci powinniśmy chronić filtrami przed szkodliwym działaniem słoneczka.

Filtry powinny obowiązkowo używac soby mające więcej feomelaniny* -charakteryzują się one jasną karnacją, skłonnością do występowania piegów i włosami o rudawym zabarwieniu. U tych osób występuje większe ryzyko powstawania raka skóry po wpływem promieniowania UV, dlatego, że feomelanina pod wpływem promieniowania UV ulega rozkładowi i w wyniku tego powstają produkty o właściwościach mutagennych czyli sprzyjających tworzeniu zmian nowotworowych w skórze.

(tak dla wyjaśnienia - * feomelanina to barwnik jasny, czerwono żółty, eumelanina - barwnik ciemny, brązowo czarny)


Dalej oczywiście kwesta fotostarzenia Słonce jest w 80% odpowiedzialne za ten proces (pojawianie sie zmarszczek, przebarwinia), reszta to skłonności genetyczne.

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna jest też OBOWIĄZKIEM przy używaniu prepratów złuszczających skórę, czyli kwasó, retinoidów, a większość Dziewczyn na Biochemii własnie stosuje prepraty złuszczające.

Jeśli coś pominęłam to przepraszam, ale pisze na szybkiego

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-05-03 o 23:02 Powód: Błędy merytoryczne// więcej: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_samoopalacze.php
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:35   #25
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Aha, a co do skrobii, to czesto wyszusza ziemniaczana. Ja używam kukurydzianej i nei wysusza, ale kiedy ją rozprowadza, albo przecieram twarz tonikeim, to trochę drapie mi skóre i podrażnia naczynka
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:40   #26
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

ok, dziekuje In The Shadows
bede musiala rozwazyc te filtry, glownie ze wzdl. na to fotostarzenie sie..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:43   #27
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Proszę Dla naczynkowców filtry też sie przydadzą I bardzo ładnie odzywiają twarz, szczególnie Avenki, moja po zimei była taka szarawa, sucha teraz wygląda o wiele lepiej
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:46   #28
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Justin, ja używam filtrów, aby zminimalizować proces fotostarzenia skóry (zmarszczki, przebarwienia itp.). W ponad 80% za starzenie skóry odpowiedzialne jest promieniowanie UV.
Mnie skrobia kukurydziana nie wysusza

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:48   #29
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

no to rzeczywiscie mi sie przydadza bo te moje naczynia to zgroza..
a czy w takim wypadku bede mogla tez stosowac krem do naczynkowej, czy tylko filtry?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:54   #30
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Justin, jeśli masz problem z naczynkami, to filtry są jak najbardziej wskazane. Polecam lekturę tego artykułu: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb.php
Krem do cery naczynkowej możesz oczywiście stosować na noc lub na dzień pod filtr (jeśli dasz radę )
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.