Ograniczenia wiekowe w klubach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-07, 18:12   #1
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732

Ograniczenia wiekowe w klubach


Mimo że jestem już pełnoletnia w świetle prawa, nadal nie mogę się wszędzie bawić.
Więc szukam sobie zajęcia na piątkowy wieczór patrzę po forach w których klubach wstęp jest od 18 roku życia a nie od 21. Właściwie mnie to nigdy nie zastanawiało po co na co i dlaczego. Ale znalazłam ciekawą opinię pani o nicku "Pomorzanka"
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...rona=15#opinie

co o tym myślicie?
Cytat:
mlody czlowiek w wieku 19-20 lat jest wystarczajaco dorosly zeby isc do wojska i wrazie wojny zabijac, ale jest za mlody zeby isc na dyskoteke?
Cytat:
aktualnie mieszkam w oslo. mam 24 lata i nie zostalam wpuszczona do dyskoteki gdyz nie mam ukonczonych 25 lat... to sa dopiero zasady://
Czy to nie jest ageizm? To tak jakby powiedzieli "pana nie wpuścimy bo jest pan czarny" "a pani nie wpuścimy bo jest pani za stara" "pani nie wpuścimy bo ma pani tylko 20 lat i 11 miesięcy"

Rozumiem że to lokale prywatne i specjalnie się nie czepiam, bo to ma sporo zalet - starsi bawią się z dala od młodych i jest ok.
Ale już wszędzie zaczynają kręcić nosem "... NO BO WIE pani my tu od 21 roku życia wpuszczamy, na koncerty to niby od 18 ale wie pani jak jest..."


Co myślicie o ograniczeniu od 21 lat? Czy to jest czymś poparte? Czemu nie 20, albo 25? Skoro ktoś jest w świetle prawa na danym terytorium dorosły to w czym problem?

co o tym powiecie?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:30   #2
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Ostatnio chciałaś, żeby głosowanie w wyborach było od 21 r.ż. jak widzisz sama, skoro w świetle prawa jest się pełnoletnim (tj. 18 skończona), to takie ograniczanie wstępu dokądś czy dostępu do czegoś uważam za fanaberię. Są kluby gdzie nie wpuszczają w adidasach, a są takie gdzie nie wpuszczają poniżej 21 lat, i nic się na to nie poradzi.
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:33   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Ostatnio chciałaś, żeby głosowanie w wyborach było od 21 r.ż. jak widzisz sama, skoro w świetle prawa jest się pełnoletnim (tj. 18 skończona), to takie ograniczanie wstępu dokądś czy dostępu do czegoś uważam za fanaberię.
No właśnie chciałam żeby było od 21 roku życia, ale nie jest - jest się pełnoletnim od 18 ale teoretycznie nie można chodzić w wiele miejsc:P Wtedy sytuacja byłaby jasna.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:43   #4
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

To że nie chcą wpuszczać, wiesz, dla mnie to głupota. Mnie to już nie dotyczy, ale wyobrażam sobie, że bym się nieźle zdenerwowała w takiej sytuacji Jak mówiłam - wszystko zależy od właścicieli, ktoś sobie wymyśli club, gdzie będzie się wchodziło tylko z różową peruką na głowie, albo tatuażem na tyłku... Na szczęście są alternatywy

PS. To wpuszczanie od 21 to zapożyczenie ze stanów, (no ba) w końcu wszytsko co z Hameryki jest dżezi
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:46   #5
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Powinni z łaski swojej zastrzec to na stronie internetowej...
Bo nie będę jak ciołek jeździć z punktu do punktu... :| Aktualnie mam do wyboru nie iść nigdzie albo iść do techno groty gdzie wpuszczają absolutnie każdego nawet 15 latki.

Cytat:
PS. To wpuszczanie od 21 to zapożyczenie ze stanów, (no ba) w końcu wszytsko co z Hameryki jest dżezi
też tak pomyślałam

Czemu nie 19, czemu nie 20, tylko 21?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:50   #6
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Czemu nie 19, czemu nie 20, tylko 21?
Po co życie ułatwiać, jak można utrudniać
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:01   #7
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

oj, cofnęli kiedyś przeze mnie z klubu dużą grupę osób, wszyscy byli starsi, ja 19 lat (kiedy to było ) szłam na czele wszystkich- głupia i pan ochroniarz już na samą moją młodą buźkę nie chciał mnie wpuścić i wszyscy poszliśmy szukać innego miejsca-a klub oj miał starty, miał
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 19:17   #8
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Ja zawsze myślałam, że chodzi o wyeliminowanie licealistów i pierwszorocznych studentów Licealiści, jak to licealiści, zachłysną się wolnością i czasami żal patrzeć na to, co dzieje się z nimi w klubach. Poza tym im wyższa średnia wieku, tym więcej osób starszych przychodzi, a co się z tym wiąże - mają zasobniejsze portfele.
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:27   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

szkoda,że tak mało jest takich clubów.
chętnie poszłabym do knajpy nie potykając się o pijane i gołe nastolatki.
ech,marzy mi się taka impreza
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:35   #10
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślałam, że chodzi o wyeliminowanie licealistów i pierwszorocznych studentów Licealiści, jak to licealiści, zachłysną się wolnością i czasami żal patrzeć na to, co dzieje się z nimi w klubach. Poza tym im wyższa średnia wieku, tym więcej osób starszych przychodzi, a co się z tym wiąże - mają zasobniejsze portfele.
trafiłaś w sedno
Gdybym miała własny klub, też przyjęłabym pewnie taki punkt widzenia.
Licealiści, wcześni studenci to mało atrakcyjna klientela, często zniechęcająca 30-letnich bywalców, którzy są lepszym targetem od "zachłyśniętych" nastolatków z pustymi kieszeniami

potykanie się o pijane i gołe nastolatki ... ech koszmaros, najlepiej celować w imprezy "after (np) 30 i powinno być OK
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:39   #11
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Ale oni mają prawo być pijani, w końcu alkohol kupuje się od 18nastki.
Poczekam aż wam stuknie pewien wiek i usłyszycie "takie stare babska do naszego klubu? psujecie wizerunek"

;p
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 19:44   #12
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
szkoda,że tak mało jest takich clubów.
chętnie poszłabym do knajpy nie potykając się o pijane i gołe nastolatki.
ech,marzy mi się taka impreza
W Koszalinie większość klubów jest od 21 r.ż. i właśnie jak ostatnio jechałam z koleżanką ze szkoły, to rozmawiałyśmy o tym, że niby jesteś pełnoletnia, a tak naprawdę, to nie masz się gdzie pobawić Czekasz do 18, żeby skoczyć do klubu, a tu jeszcze 3 lata. Nie no, po prostu miasta sprzyjające studentom. Durny ten zakaz i tyle. Szanujący się klub po prostu ma ochroniarzy, którzy nie odwalają fuszerki i nie dopuszczają do tego, żeby po klubie pałętały się "gołe i pijane nastolatki".
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:46   #13
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Nie no, po prostu miasta sprzyjające studentom. Durny ten zakaz i tyle. Szanujący się klub po prostu ma ochroniarzy, którzy nie odwalają fuszerki i nie dopuszczają do tego, żeby po klubie pałętały się "gołe i pijane nastolatki".
albo barman po prostu przestaje nalewać
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:50   #14
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

u mnie niedaleko jest klub gdzie wpuszczaja od 26 :P na cale szczescie mam juz tyle :P
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:51   #15
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

ale tu nie chodzi o bycie pijanym, zreszta... no wlasnie! licealisci i pierwsze lata studiow w sumie wlasnie na tym polegaja, imprezy 'do dna' i przy najtanszym alkoholu, wiec w porownaniu do starszyzny to dla wlascicieli klubow tylko zajmowanie stolika/lozy.
generalnie, zgadzam sie z opiniami dziewczyn wyzej a z wlasnego doswiadczenia widze mala roznice w atmosferze klubow i pubow 'od 21lat' a takimi mordowniami gdzie tak naprawde to juz i 16-17latki wpuszczaja, coby tylko zarobic. raz bylam w czyms takim w olsztynie, i jakas solar-nastolatka chciala mnie bic bo zapytalam jej chlopaka o godzine...

edit:
a tak jeszcze w temacie 'golych piskliwych nastolatek'... czesto takie towarzystwo odstrasza towarzystwo starsze, okolo 30, z zasobniejszym portfelem, a to dla klubu najlepsi klienci.
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...

Edytowane przez blonndee
Czas edycji: 2010-03-07 o 19:54
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:53   #16
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

... Ja też bym chciała pobawić się w przyzwoitym lokalu, a nie mogę bez nagich 16 latek, ale póki co nie mogę. Bo są speluny gdzie albo wchodzi każdy albo takie od 21 roku życia co się Bóg wie jak cenią...
I po co to ograniczenie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:54   #17
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
Ja zawsze myślałam, że chodzi o wyeliminowanie licealistów i pierwszorocznych studentów Licealiści, jak to licealiści, zachłysną się wolnością i czasami żal patrzeć na to, co dzieje się z nimi w klubach. Poza tym im wyższa średnia wieku, tym więcej osób starszych przychodzi, a co się z tym wiąże - mają zasobniejsze portfele.
Zdecydowanie się zgadzam i uważam, że taki limit jak najbardziej ma sens.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:55   #18
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale oni mają prawo być pijani, w końcu alkohol kupuje się od 18nastki.
Poczekam aż wam stuknie pewien wiek i usłyszycie "takie stare babska do naszego klubu? psujecie wizerunek"

;p
Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
W Koszalinie większość klubów jest od 21 r.ż. i właśnie jak ostatnio jechałam z koleżanką ze szkoły, to rozmawiałyśmy o tym, że niby jesteś pełnoletnia, a tak naprawdę, to nie masz się gdzie pobawić Czekasz do 18, żeby skoczyć do klubu, a tu jeszcze 3 lata. Nie no, po prostu miasta sprzyjające studentom. Durny ten zakaz i tyle. Szanujący się klub po prostu ma ochroniarzy, którzy nie odwalają fuszerki i nie dopuszczają do tego, żeby po klubie pałętały się "gołe i pijane nastolatki".
Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
albo barman po prostu przestaje nalewać
Oczywiście, że mają prawo być pijani, sama święta nie jestem, ale nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą . Ochroniarze, ochroniarzami - są różni. Barman przestanie nalewać to znajomy pójdzie po piwo.
Ja mimo młodego wieku popieram takie ograniczenia w niektórych klubach, bo jestem świadoma, że za niedługo sama nie będę chciała bawić się z licealistami Pozostaje tylko poczekać 3 lata.
Rapifen na pewno macie jakiś klub, gdzie można się dobrze bawić. Jak u mnie w moim małym miasteczku jest taki wybór Są kluby typowo licealne, potem studenckie i na końcu <21.
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach

Edytowane przez Pancza
Czas edycji: 2010-03-07 o 19:59
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:56   #19
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Nie wszedzie tez sprawdzaja ten wiek. Mam 24 lata, a wchodzilam bez problemu do klubu, gdzie dolna granica wynosila 25. Oczywiscie gdyby mnie cofneli nie mialabym wiekszych pretensji, bo polityka klubu byla mi od poczatku znana

Z drugiej strony ostatnio przyjechala do mnie znajoma (lat 18, w tym roku 19) i sie obawialam jak to bedzie z wejsciem do klubu. Ale gosciu cos przy bramce pomarudzil i wpuscil.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 19:57   #20
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale oni mają prawo być pijani, w końcu alkohol kupuje się od 18nastki.
Poczekam aż wam stuknie pewien wiek i usłyszycie "takie stare babska do naszego klubu? psujecie wizerunek"

;p
No ale to normalne że każdy będzie chciał jak najlepiej dla siebie (dla swojego wieku :P) nastolatki żeby wpuszczali od 18, 30latkowie żeby nie było "gówniarzy", a stare babska żeby wpuszczali panie 60+

Mnie to tam odpowiada. Wiem do których klubów mam sie kierować żeby nie zastać licealistów, jest też kilka klubów gdzie wiek nie przekracza 20 lat Takze kazdy ma sie gdzie bawić

A poza tym poczekaj aż tobie stuknie 30-35lat i niekoniecznie będziesz chciala bawić sie z nastolatkami i już chyba nie będziesz za tym "po co to ograniczenie"
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2010-03-07 o 20:04
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:00   #21
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale oni mają prawo być pijani, w końcu alkohol kupuje się od 18nastki.
Poczekam aż wam stuknie pewien wiek i usłyszycie "takie stare babska do naszego klubu? psujecie wizerunek"

;p
chyba się nie doczekasz
prędzej nastolatkę wyproszą bądź nie wpuszczą bo nie dość że pijana (przedbiegi w domu bo taniej? - oglądałam program Drzyzgi ) to w klubie raptem jedno piwo sączy całą noc, no chyba że ktoś postawi.... to co to za klientka?
a "stara baba" jak już idzie do klubu to stara się jak stara nie wyglądać, a fakt że ma swój portfel i brak limitów wynikających z wysokości kieszonkowego, decyduje o tym że była jest i będzie mile widziana
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:02   #22
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
No ale to normalnie że każdy będzie chciał jak najlepiej dla siebie (dla swojego wieku :P) nastolatki żeby wpuszczali od 18, 30latkowie żeby nie było "gówniarzy", a stare babska żeby wpuszczali panie 60+

Mnie to tam odpowiada. Wiem do których klubów mam sie kierować żeby nie zastać licealistów, jest też kilka klubów gdzie wiek nie przekracza 20 lat Takze kazdy ma sie gdzie bawić
Logiczne prawda dlatego mówię że ja rozumiem te ograniczenia, ale nie rozumiem czemu one są praktycznie wszędzie
Mogłabym pokazywać palcem na konkretne lokale ale pewnie osobom które nie mieszkają w 3mieście nic nie będą mówić one.
Nie ma miejsca żebym sobie mogła kulturalnie iść na piwo, bo sporo pubów jest też od 21 lat.
Jakby 21 latkowie się nie upijali.
Czemu wtedy nie 20 lat?
Skoro ktoś stwierdził że 18 latek może pić alkohol to czemu go nie może kupić?
Idealnie by było gdyby było miejsce dla każdego - dla młodych do tańca i dla starszych iść kulturalnie wypić sobie drinka bez towarzystwa młodzieży jak w ksd :P

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
to w klubie raptem jedno piwo sączy całą noc, no chyba że ktoś postawi.... to co to za klientka?
to przepraszam do klubu chodzi się chlać bo inaczej nie jest się klientem?? no nie wiem ja z moim tż chodziliśmy potańczyć, a on był samochodem.
I to jest znak że nie powinniśmy tam wchodzić, bo nie pijemy pięciu piw?
No proszę cię.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:06   #23
La Cannelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 656
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Jesteś pewna, że żaden klub w Twoim mieście nie organizuje imprez dla licealistów? Byłam przekonana, że to dość powszechne. Zasada jest taka, że wchodzi każdy licealny rocznik, dodatkowo niepełnoletni muszą mieć kartkę z pozwoleniem. Jak to funkcjonuje - nietrudno zgadnąć.
Ktoś słusznie zauważył, że im starsza klientela, tym ma grubsze portfele. Wiadomo, klub musi przynosić zyski. Imprezy dla licealistów są dobrą alternatywą. W co lepszych klubach jest nawet selekcja i nie wpuszczą laseczki strzaskanej na mahoń ani pana w sportowym obuwiu. Najważniejsze to dobrze się bawić i nie wchodzić sobie w drogę. Dla każdego znajdzie się miejsce.

Nie zdarzyło mi się, żebym nie została wpuszczona do klubu z powodu wieku - pewnie dlatego, że wiem, których miejsc unikać.
La Cannelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:10   #24
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Jesteś pewna, że żaden klub w Twoim mieście nie organizuje imprez dla licealistów? Byłam przekonana, że to dość powszechne. Zasada jest taka, że wchodzi każdy licealny rocznik, dodatkowo niepełnoletni muszą mieć kartkę z pozwoleniem.
Taboo, Tower club i Paradox czyli coś czego generalnie patykiem nie tknę tj teoretycznie mają ograniczenia wiekowe, praktycznie - w tower clubie są 14-15 latki.
I mówię całkiem serio bez przesady. To nora i grota.
A wejść to sobie mogę na imprezę zamkniętą jak zdobędę zaproszenie
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:10   #25
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
L
to przepraszam do klubu chodzi się chlać bo inaczej nie jest się klientem?? no nie wiem ja z moim tż chodziliśmy potańczyć, a on był samochodem.
I to jest znak że nie powinniśmy tam wchodzić, bo nie pijemy pięciu piw?
No proszę cię.
Tez czasami chodzilam do mojego ulubionego klubu i solidaryzowalam sie z kierowca nie pijac alko ale...
Tyle ile wydalabym na piwo/drinki wydawalam na Cole/sok.

Bo akurat cena coli w tymze miejscu jest taka sama jak butelka piwa.
I przez to, ze pracuje nie musialam cala noc saczyc jednej coli.

A i od kad faktycznie zaczeli kontrolowac kto tam wchodzi to nie ma gownarzerii, ktora pcha sie z lapami kiedy ja tancze.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:11   #26
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
Oczywiście, że mają prawo być pijani, sama święta nie jestem, ale nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą . Ochroniarze, ochroniarzami - są różni. Barman przestanie nalewać to znajomy pójdzie po piwo.
Ja mimo młodego wieku popieram takie ograniczenia w niektórych klubach, bo jestem świadoma, że za niedługo sama nie będę chciała bawić się z licealistami Pozostaje tylko poczekać 3 lata.
Rapifen na pewno macie jakiś klub, gdzie można się dobrze bawić. Jak u mnie w mojej małym miasteczku jest taki wybór Są kluby typowo licealne, potem studenckie i na końcu <21.
bardzo mi sie podoba twoje podejscie
bo generalnie to o to chodzi, 18lat jest ta pierwsza granica, gdzie czlowiek w koncu moze i zaczyna szalec (badz kontynuuje, tylko ze legalnie), pierwszy rok studiow to tez jeszcze ten moment 'nowosci', czesto zwiazany z wyrwaniem sie z rodzinnego miasta do nowego, nieznanego, nowi znajomi, popisywanie sie, integracje itd.
nie mowie, ze kazdy 18-19latek taki jest, ale rzeczywiscie jest pewna roznica w zachowaniu w klasie maturalnej a na 2-3 roku studiow i trzeba tez to zrozumiec
sama sie kiedys wsciekalam, ze nie chca mnie wpuscic do klubu od 21lat, ale teraz ciesze sie, ze stadko rozowych piszczacych dziewoi, czesto juz podchmielonych, idacych ewidentnie na podryw, zostaje przed drzwiami.

edit:
mi kluby w 3city duzo mowia ja sie przewaznie bawie w sopocie, ale o ile wiem to od 21 jest puzon i papryka, w reszcie nie zauwazylam takich tabliczek, ale moze nie zwrocilam uwagi...
moze pojdz do autsajdera albo kwadratowej? ja akurat tych klubow nie lubie, ale wiem, ze od 21lat nie sa
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...

Edytowane przez blonndee
Czas edycji: 2010-03-07 o 20:16
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:13   #27
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
szkoda,że tak mało jest takich clubów.
chętnie poszłabym do knajpy nie potykając się o pijane i gołe nastolatki.
ech,marzy mi się taka impreza
z tego powodu ucięłam całkiem wypady do klubów a bywałam tam co tydzien przez kilka lat.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:26   #28
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
mi kluby w 3city duzo mowia ja sie przewaznie bawie w sopocie, ale o ile wiem to od 21 jest puzon i papryka, w reszcie nie zauwazylam takich tabliczek, ale moze nie zwrocilam uwagi...
moze pojdz do autsajdera albo kwadratowej? ja akurat tych klubow nie lubie, ale wiem, ze od 21lat nie sa
O dziękuję nie znam, ale chętnie poznam

A i co najzabawniejsze... "Que Pasa" ze striptizem po północy - kompletny brak kontroli kto wchodzi...

Pijana i goła nastolatka to pijana i goła 15nastka czy pijana i goła 19nastka?;p

W Papryce miałam już kupione bilety na dubska bodajże, ha a tu zonk na miejscu przy zakupie mnie nikt o tym nie poinformował, uh
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:37   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
... Ja też bym chciała pobawić się w przyzwoitym lokalu, a nie mogę bez nagich 16 latek, ale póki co nie mogę. Bo są speluny gdzie albo wchodzi każdy albo takie od 21 roku życia co się Bóg wie jak cenią...
I po co to ograniczenie.

Ojej, no dopytujesz się i dopytujesz po co , a przecież tu już wyjaśniono po co właściciele klubów ustalają takie zasady. To marketing, chodzi o kasę, chodzi o to, że klub chce mieć klientów którzy przyszli i coś kupią, im więcej tym lepiej, a co kupi taki przeciętny licealista w wieku lat 18 czy 19? Przeciętny licealista jak idzie do klubu, to pije wcześniej na imprezie w domu, a potem impreza przenosi się do klubu, więc klub słabo na takich osobach zarabia.
Poza tym "wycięcie" nastolatków z klubu powoduje, że chętniej przychodzą tam starsze osoby, w wieku np ok 30 lat, a te osoby już zwykle mają dość kasy, żeby się "opłacały". Mało który 30-latek jest zainteresowany zabawą w miejscu, gdzie przeważają licealiści.
Dodatkowo osoby starsze to "pewniejsze" osoby, tzn mniejsza jest szansa, że przesadzą z piciem i zrzygają się na parkiet, mniejsza szansa, że zrobią burdę, tudzież zasną w kącie. Wiadomo, że jak ktoś ledwo wszedł w świat imprez i alkoholu, to różne rzeczy mogą mu się przytrafić, a klubowi to nie przynosi nic dobrego.

No niestety, takie prawa rynku klient ma swoją stronę medalu, a właściciel zarabiający na lokalu ma swoją i nią się kieruje.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-03-07 o 20:39
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:38   #30
blonndee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 2 583
Dot.: Ograniczenia wiekowe w klubach

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
O dziękuję nie znam, ale chętnie poznam
oba w gdansku, bardzo blisko siebie, przy politechnice. kwadratowa-typowo studencki i raczej na hasanie niz siedzenie i gadanie-glosno, malo miejsc siedzacych. autsajder bardziej kameralny, loze troche dalej niz parkiet, ale za to parkiet maly (chociaz jest druga sala, ale nie wiem czy zawsze otwieraja i tez jest nie za duza).
przychodzi mi jeszcze do glowy gdynska desdemona i na starowce w gdansku yesterday. w sopocie... tropikalna i 90-tka? chyba, nie wydaje mi sie zeby byly od 21

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
A i co najzabawniejsze... "Que Pasa" ze striptizem po północy - kompletny brak kontroli kto wchodzi...

Pijana i goła nastolatka to pijana i goła 15nastka czy pijana i goła 19nastka?;p
to swiadczy tylko o poziomie tego klubu...
mi jest wszystko jedno czy to 15,19 a nawet 25latka, jak jest pijana, piszczaca i gola to plakac nie bede jak ja wywala

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
W Papryce miałam już kupione bilety na dubska bodajże, ha a tu zonk na miejscu przy zakupie mnie nikt o tym nie poinformował, uh
papryka pod tym katem jest bardzo restrykcyjna, ale smiem twierdzic, ze tam ta 21 to troche sciema, jak przypadniesz do gustu bramkarzowi a masz lat 18-wejdziesz, a jak nie, chociaz masz 25 to i tak cie nie wpusci ich selekcja do dzis jest dla mnie niezrozumiala...
__________________
-Sometimes I think you talk just to make sounds.
-Well, sometimes I do...
blonndee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.