Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-17, 14:13   #121
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

W tym watku znajdziesz cala mase informacji lacznie z preparatami i dawkami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=100512
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 14:34   #122
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Ja łykam Capivit A+E forte i zauważyłam że włosy są bardziej lśniące ale czy wpływa jakoś szczególnie na cerę to aż takich spektakularnych efektów nie dostrzegłam, dlatego mam zamiar zamienić go na Tokovit A+E forte bo ma więcej witaminy E (naturalnej) niż Capivit, do tego łykam jeszcze wit.C a na noc Rutinoscorbin (na naczynka)
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 15:18   #123
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Haaha a zebym ja wiedziała czego mi brakuje
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 15:27   #124
evfka
Raczkowanie
 
Avatar evfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Ja na ładną skórę biorę DROMIN, zaleciła mi Pani dermatolog. Jest to preparat drożdżowy wzbogacony o składniki mineralne. Ja zauważam poprawe, także polecam.
W skład DROMIN wchodzi:
magnez, potas, wapń,cynk, fosfor, wyciąg z pyłku kwiatowego.
evfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 15:50   #125
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Soft, no i pamiętaj o interakcjach z innymi lekami. Witamina E, o której tu wspomniano, może np. reagować antagonistycznie w stosunku do witaminy K, zwłaszcza przy jednoczesnym zażywaniu preparatów przeciwzakrzepowych lub estrogenów. Z drugiej strony, stosowanie innych przeciwutleniaczy, np. wit. C, selenu, czy aminokwasów, zawierających siarkę, może złagodzić objawy niedoboru wit. E, ale już jednoczesne przyjmowanie żelaza, osłabia jej działanie etc.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 16:01   #126
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Cytat:
Napisane przez Kadunia
Haaha a zebym ja wiedziała czego mi brakuje
Metoda prób i błęów, chyba że zlecisz profesjnalne badanie zawartości minerałów w organizmie na podsawie włosa
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 17:31   #127
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Na mnie najelpiej podziałaly tabletki Merzspecial, ale sa dosc drogie jakies 40-50 zł za opak. Jedyne co dało efekty w postaci braku wypadania wlosow, ladnej cery, mocnych i silnych paznokci
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 18:13   #128
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor ja tez chetnie skorzystam z Twojej wiedzy jesli mozna

Mam przetluszczajaca sie cerę, jednoczesnie odwodnioną/wysuszoną, mam rozszerzone pory i zaskorniki, z ktorych czasem robia mi sie jakies swinstwa. Czasem na żuchwie, na brodzie, czole czy skroni robią mi się takie twarde wulkany -czasem z ropnym czubkiem, ale zazwyczaj bez. Ostatnio mam w sumie takie nierownie czoło - takie cosie jakby wieksze zaskorniki. No i szczegolnie na lewym policzku mam juz takie swoje stale miejsce zapalne, ze mi sie ropne robią.

No i używam od miesiąca capivit sun system (właśnie zaczęłam drugie opakowanie), a od kilku dni humawit pokrzywa i skrzyp. Czy powinnam brac, to co zaleciłas olusi czy moze to wystarczy? Mysle, ze dokupie jeszcze te witaminki B.

Olusia powiedz, w ktorej aptece udalo Ci sie to wszystko dostac Tez jestem z Radomia, wiec jesli mi podpowiesz, to zaoszczedzisz mi biegania po wszystkich aptekach
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:08   #129
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Noor ja tez chetnie skorzystam z Twojej wiedzy jesli mozna

Mam przetluszczajaca sie cerę, jednoczesnie odwodnioną/wysuszoną, mam rozszerzone pory i zaskorniki, z ktorych czasem robia mi sie jakies swinstwa. Czasem na żuchwie, na brodzie, czole czy skroni robią mi się takie twarde wulkany -czasem z ropnym czubkiem, ale zazwyczaj bez. Ostatnio mam w sumie takie nierownie czoło - takie cosie jakby wieksze zaskorniki. No i szczegolnie na lewym policzku mam juz takie swoje stale miejsce zapalne, ze mi sie ropne robią.

No i używam od miesiąca capivit sun system (właśnie zaczęłam drugie opakowanie), a od kilku dni humawit pokrzywa i skrzyp. Czy powinnam brac, to co zaleciłas olusi czy moze to wystarczy? Mysle, ze dokupie jeszcze te witaminki B.

Olusia powiedz, w ktorej aptece udalo Ci sie to wszystko dostac Tez jestem z Radomia, wiec jesli mi podpowiesz, to zaoszczedzisz mi biegania po wszystkich aptekach
Nic innego nie wymyślę. Ten zestaw, który podałam i który został jeszcze uzupełniony przez dziewczyny o sylimarynę i selen, to suplementy znane z normalizującego wydzielanie i skład łoju, antyzapalnego, przyspieszającego gojenie i odtruwającego działania.
Różański, który lubuje się w tego typu eksperymentach i prowadzi własne badania podaje jeszcze w tej grupie tran. Za normalizującą sebum witaminę uchodzi też biotyna (również z grupy witamin B), ale w dawce (wg mojej dermatolożki) przynajmniej 1-1,5 mg dziennie, a takie na naszym rynku są raczej nieosiągalne (podobną dawkę ma tylko Trisana, ale wyceniła 90 kaps. a 2,5 mg na ponad 100 zł).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-05-08 o 11:42
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:27   #130
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dzieki
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:43   #131
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

A! jeszcze pytanko? Wystarczylby zestaw: witaminki b, humavit i capivit? Czy to stanowczo za slaby zestaw?
I czy ten zestaw, ktory Ty zaleciłas mozna stosowac zamiast kwasów? Wiadomo, ze kwasy działaja szybciej, ale moze przy tabletkach tez efekt bedzie super, tylko trzeba poczekac?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 19:08   #132
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Justy
Calcium Panthotenicum to jedyny preparat jednoskładnikowy najbardziej zbliżony do wit.B5 w Polsce. ale to nie jest czysta wit. B5.
dla zainteresowanych kwasem pantotenowym (a nie pantotenianem wapnia): Betabronz firmy Walmark zawiera 5,88mg kwasu pantotenowego (oraz 4,5mg betakarotenu)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:55   #133
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Justy
dla zainteresowanych kwasem pantotenowym (a nie pantotenianem wapnia): Betabronz firmy Walmark zawiera 5,88mg kwasu pantotenowego (oraz 4,5mg betakarotenu)
Ale ile wynosi "przeciwtrądzikowa" dawka kwasu pantotenowego (przeszukałam Łuskiewnika i on podaje tylko dawkę c.panthotenicum), a Puritan's Pride ma kwas pantotenowy w dawkach po 100, 200 i 500 mg (na hamerykancki rynek of course)? Zwykła, to wiem, że ok. 7 mg.
Czy różnica w działaniu a.p. i c.p. jest aż taka, że to się finansowo opłaca?


Justy, a co to jest to: http://www.puritan.com/pages/file.as...&PID=73&CID=26
i czym to się różni od zwykłej niacyny, zwłaszcza w kontekście tego "flush free". Znalazłam w googlach tylko, że to nikotynian inozytolu, ale jak dużo on ma wspólnego nikotynamidem
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-05-07 o 22:42
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:15   #134
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
A! jeszcze pytanko? Wystarczylby zestaw: witaminki b, humavit i capivit? Czy to stanowczo za slaby zestaw?
I czy ten zestaw, ktory Ty zaleciłas mozna stosowac zamiast kwasów? Wiadomo, ze kwasy działaja szybciej, ale moze przy tabletkach tez efekt bedzie super, tylko trzeba poczekac?
To nie tyle kwestia preparatu, ile dawki. Ja nie jestem lekarzem, starałam się tu zebrać informacje na temat suplementów, które mam od mojej dermatolożki i te które mam ze stron poświęconych walce z trądzikiem - a tu niekwestionowanym guru wydaje się być Różański. Podałam dawki, które on proponuje (są końskie, przyznaję), musisz porównać je z dawkami w Twoich suplementach i będziesz wiedzieć ile kapsułek/tabletek musisz brać.

Ja jednak na sobie najszybszą poprawę widzę przede wszystkim po glukonianie cynku, poza tym po witaminach H, B6 i MSM. I smaruję się jednocześnie kwasem. Na efekty suplementacji będziesz musiała poczekać co najmniej ze 2-3 miesiące.

A Humavit, to czasem nie witaminki B właśnie? Tam są chyba drożdże z krzemem?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:47   #135
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez zu_za
Słuchajcie, może jeszcze komuś się przyda - mam skład humavitu z:
250 tabl. a 0,40 g
Przeciętna wartośc witamin i skladników mineralnych w dziennej dawce produktu 912 tabletek):
Tiamina (witamina B1) - 0,30 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 0,13 mg
Niacyna (witamina PP) - 5,16 mg
Fosfor - 84,00 mg
Potas - 60,00 mg
Magnez - 9,60 mg
Mangan - 0,06 mg
Noor, skład zu_za napisała, ale ja sie nie znam czy to sa wystarczajace dawki czy nie. Ale jak widać witaminki b są. Ty tu jestes eksperem i liczę na Ciebie
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:41   #136
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Tiamina (witamina B1) - 0,30 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 0,13 mg
Niacyna (witamina PP) - 5,16 mg
Fosfor - 84,00 mg
Potas - 60,00 mg
Magnez - 9,60 mg
Mangan - 0,06 mg

Mogę powiedzieć tylko, że z witamin, które "tu i ówdzie" uznano za naważniejsze wspomagacze w walce z trądzikiem jest tam witamina PP (B3), ale Łuskiewnik/Różański jej skuteczną dawkę określił na 600mg/dobę, a w tym Humavicie jest jej tylko 5,16 mg (nawet przeciętne dzienne zapotrzebowanie obliczne jest 20 mg) i witamina B2, której przeciwtrądzikowa dawkę wyliczono na 18 mg, a w Humavicie jest jej 0,13 mg (dzienne zapotrzebowanie - 1,8 mg)
Pozostałych składników też raczej malutko, np. wit. B1 - zapotrzebowanie 1,5-2 mg, w Humavicie 0,30 mg.
Ile Ty byś tego dziennie musiała się nabrać?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 23:11   #137
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Poki co biorę 12
Słyszałam od kolezanek i czytałam tez tu na wizazu, ze poprawiaja sie po tym niesamowicie paznokcie i wlosy. Przestaja nawet wypadac i slicznie blyszcza. Dlatego glownie kupilam. A na tradzik zaopatrze sie w zestaw polecony przez Ciebie. Kupilam tez sobie CLA,ale akurat na skore twarzy to chyba nie ma wplywu, raczej na cellulit na udkach, prawda? A moze sie myle? CLA jest chyba antyoksydantem - czy jak sie tam pisze ;p
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 23:40   #138
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Poki co biorę 12
Słyszałam od kolezanek i czytałam tez tu na wizazu, ze poprawiaja sie po tym niesamowicie paznokcie i wlosy. Przestaja nawet wypadac i slicznie blyszcza. Dlatego glownie kupilam. A na tradzik zaopatrze sie w zestaw polecony przez Ciebie. Kupilam tez sobie CLA,ale akurat na skore twarzy to chyba nie ma wplywu, raczej na cellulit na udkach, prawda? A moze sie myle? CLA jest chyba antyoksydantem - czy jak sie tam pisze ;p
A co to? Kwas linolowy, jak sądzę? Pomaga jak najbardziej, podobno działa przeciwzaskórnikowo (o NNKT była mowa w którymś z pierwszych postów).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 00:05   #139
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Tak, to ten kwas.
Przeciwzaskornikowo? wow, byloby super
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 06:39   #140
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Cool Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Noor ja tez chetnie skorzystam z Twojej wiedzy jesli mozna

Mam przetluszczajaca sie cerę, jednoczesnie odwodnioną/wysuszoną, mam rozszerzone pory i zaskorniki, z ktorych czasem robia mi sie jakies swinstwa. Czasem na żuchwie, na brodzie, czole czy skroni robią mi się takie twarde wulkany -czasem z ropnym czubkiem, ale zazwyczaj bez. Ostatnio mam w sumie takie nierownie czoło - takie cosie jakby wieksze zaskorniki. No i szczegolnie na lewym policzku mam juz takie swoje stale miejsce zapalne, ze mi sie ropne robią.

No i używam od miesiąca capivit sun system (właśnie zaczęłam drugie opakowanie), a od kilku dni humawit pokrzywa i skrzyp. Czy powinnam brac, to co zaleciłas olusi czy moze to wystarczy? Mysle, ze dokupie jeszcze te witaminki B.

Olusia powiedz, w ktorej aptece udalo Ci sie to wszystko dostac Tez jestem z Radomia, wiec jesli mi podpowiesz, to zaoszczedzisz mi biegania po wszystkich aptekach
hej Ash!! przepraszam ze dopiero dzis pisze,ale w wekend mialam intensywny zjazd,egzamin wiec nie dalam rady
jesli chodzi o apteke w ktorej wszystko jest to jeszcze nie udalo mi sie trafic,ogolnie na salfazin, biogal czy wit b reagowali zdziewieniem, ze niby kiedys to mieli ale juz od dawna ni widu ni slychu. wiec siem wycwanilam troszke wlasnie po to by oszczedzic biegania. nie mam zbytnio czasu na takie bezcelowe bieganie,wiec stwierdzialam,ze wynajde 1 apteke,ktora mam gdzies po drodze i jak mi bedzie cos potrzebne to bede dzwonic,pytac czy jest i ewentualnie zamawiac studiuje na wsb,wiec apteka po drodze to ta na kolejowej 22 bodajże(koło śląskiej,wsb,taka nufka zielona: ) ponieważ tam kupuje co jakis czas i ostatnio dzwonie to wszystko maja i zamawiaja na biezaco, calcium pantothenicum jest na pewno i pp tez,chocbiogal i salfazin tez byl ostatnio 'osiagalny' mysle ze najlepiej opracowac sobie wlasnie taki system tu podaje numer do tej apteki na kolejowej - 048 34 00 220. oczywiscie ta Ci moze kompletnie nie podpasowac, wiec wybierz inna, znajdz numer dzon pytaj i zamawiaj.zazwyczaj nawet jak czegos nie maja to z dnia na dzien sa w stanie zamowic(choc z biogalem czy salfazinem trza wiecej poczekac na 'sprowadzenie' bo z daleka go sprowadzaja)
pzy okazji może od razu opiszę jak tam te tableciorki podziałały na moją cerę, bo juz przecież biorę ponad 2 mce
na pewno zmniejszyło mi siem wydzielanie łoju pozbyłam sie całkiem krostek na czole(a miałam mnustfo takich malutkich) na pewno dużo rzadziej pojawiają mi się jakiekolwiek krostki (tak dwie/mc) stan moich paznokci jest po prostu świetny no i myślę, że moje wloski sporo zyskały, niby nie mialam z nimi problemów, ale wypada mi ich stosunkowo duzo mniej do tego o dziwo (choć nie powiem w 100% czego to działanie,czy to rzeczywiście dzięki tym tabletkom) ale mam dużo mniej zaskórników, aż jestemw szoku dalej łykam z nadzieja na lepsze efekty na dluuugi czas
choć jedno co mnie niepokoji - zaczely mi sie robic takie calkiem spore bolace grudki pod skora (mam nadzieje,ze to raczej nie jest wplyw witamin,bo licze ze one sa po to by pomoc jak zaszkodzic) ale nie wiem jak sobie z tym radzic skad to się bierze?? moze ktoras z Was drogie Wizazanki juz sie spotkala z czyms takim wie skad to sie bierze i jak sobie z tym radzic te 'dziady' wystepuja kolo ucha,lub z boku policzka prosze o info
właśnie doczytałam, że są to ropnie, ale skąd czemu?
z tego co mi się udało na razie wynaleźć to tribiotic,efaclar i masc ichtiowlowa, co polecacie,wszystkiego nie kupie a moze jeszcze cos innego'lepszego'macie do zaproponowania,jak walczyc z tym 'dziadostfem' ??
pozdrawiam gorąco!!
__________________
robaki sikają w krzaki

Edytowane przez olusia006
Czas edycji: 2006-06-01 o 06:38
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 09:48   #141
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ash
Tak, to ten kwas.
Przeciwzaskornikowo? wow, byloby super
Cudów bym nie oczekiwała (u siebie nic takigo nie widzę, ale z drugiej strony - nie wiadomo jakie miałabym czarne łebki, gdybym nie faszerowała się olejami od lat? )
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 09:58   #142
paulucha
Raczkowanie
 
Avatar paulucha
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 101
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

dziewczyny : mam pytanko

ja biore silice
wyczytalam wlasnie ze zawiera
niacyne - 55 % dzienenego zapotrzebowania
kwas pantotenowy- 125 %
PABA - 125 %
biotyna - 107 %
wapn, fosfor, krzem , zelazo
skrzyp polny
pokrzywa zwyczajna
workolisc czlonowaty

prosze napiszcie co proponowalabyscie dokupic jeszcze do silici zeby poprawic wyglad tlustej kory ) z gory dzieki z odpowiedz
__________________
Paula

paulucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:47   #143
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

hmmm 50 tabletek za 15 zloty to niewielki wydatek, jak mozesz napisz jak dlugo stosujesz ta silice no i czy widzisz efekty?? pozdrawiam choc jak dla mnie tu cynku brakuje... a na zmniejszenie wydzielania łoju jest właśnie biogal jak się nie mylę (o czym bylo pisane na początku tego wątku) zaraz to spr i napisze czy sie nie myle...
no i nie wiem,nie jestem pewna nie doszukałam sie...
ale znalazłam ze biotyna jest odpowiedzialna za wydzielanie łoju:
Biotyna – witamina grupy B (witamina H), w ograniczonych ilościach dokonuje syntezy z bakteriami jelitowymi. Wg najnowszych danych odgrywa ważną rolę w przemianie białkowej i węglowodanowej. Biotyna stabilizuje stężenie cukru we krwi. Ponieważ zawiera siarkę, nazywana jest często witaminą urody skóry, włosów i paznokci. Przy niedoborze tej witaminy możliwy jest rozwój chorób skórnych, takich jak łojotok, zapalenie skóry, pogarsza się kondycja włosów, istnieje możliwość pojawienia się siwizny, paznokcie stają się łamliwe. Siarka jest niezastąpiona dla wzrostu włosów i paznokci, dla procesów regeneracji skóry, a biotyna jest doskonałym środkiem transportowym dla tego mikropierwiastka. Dlatego biotyna znacznie przyspiesza wzrost włosów i paznokci.
a oto tabletki z takim cudeńkiem,moze to powinnysmy lykac moze i ja sprobuje,ale super by bylo jakby sie ktos 'madry'wypowiedzial na ten temat'
http://vena-vita.pl/product_info.php...roducts_id=498

pozdrawiam
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:23   #144
paulucha
Raczkowanie
 
Avatar paulucha
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 101
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

ja biore silice juz od pol roku i dla mnie jest rewelacyjna kupuje 100 tabl za 23 zl ( zalecana jest tylko 1 tabl dziennie wiec starcza na bardzo dlugo )

najbardziej efekty widac na paznokciach. zawsze mialam łamliwe a teraz moge pochwalic sie zdrowymi i dlugimi paznokciami. jesli chodzi o skore i wlosy to napewno tez dziala od paru miesiecy zauwazylam ze bardzo rzadko wyskakuja mi niespodzianki na twarzy ( no chyba ze nadchodza kobiece dni )

dlatego tez bede brala silice jeszcze przez dlugi czas( tym bardziej ze 1 tabl dziennie to nic strasznego dla zdrowia )

olusia mi tez brakuje tu cynku wiec pewnie sobie go kupie

mysle ze biotyny juz nie moge brac poniewaz 1 tabl silici zaspokaja az 107 % dziennego zapotrzebowania
__________________
Paula

paulucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:27   #145
paulucha
Raczkowanie
 
Avatar paulucha
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 101
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

aha jeszcze jedno . na opakowaniu silici jest napisane zeby nie przyjmowac dodatkowo zadnych tabletek bogatych w krzem pewnie dlatego ze silica zaspokaja dziennna dawke tego minerału )
__________________
Paula

paulucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:34   #146
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
a oto tabletki z takim cudeńkiem,moze to powinnysmy lykac moze i ja sprobuje,ale super by bylo jakby sie ktos 'madry'wypowiedzial na ten temat'
http://vena-vita.pl/product_info.php...roducts_id=498
No dobra, to siem wypowiadam
Jeśli biotyny jest tam mniej niż 300 mcg nie warto wydawać na to pieniędzy, bo efektów nie będzie żadnych i nie ważne, czy producent napisał napisał, że zaspokaja 100, czy 150% dziennego zapotrzebowania. O biotynie było już w tym poście: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...83790#poststop

Cytat:
Napisane przez olusia006
na zmniejszenie wydzielania łoju jest właśnie biogal jak się nie mylę (o czym bylo pisane na początku tego wątku) zaraz to spr i napisze czy sie nie myle...
Biogal i MSM:
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:47   #147
paulucha
Raczkowanie
 
Avatar paulucha
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 101
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

silica ma 0,16 mg biotyny . nie wiem jak sie to przelicza na mcg????
__________________
Paula

paulucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:10   #148
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez paulucha
silica ma 0,16 mg biotyny . nie wiem jak sie to przelicza na mcg????
Ja mam co prawda humanistyczne wykształcenie, ale o ile pamiętam ze szkoły, to:
1000 mcg = 1 mg
1000 mg = 1 g
1000 g = 1 kg
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:32   #149
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Cool Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

no to siem na sysko wyjasnilo
salfazin to super cynk http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=3780
a skład:
mg/zalecane dzienne spożycie:
wit c 75 mg / 125%
cynk 25mg / 166%
wit E 16,66 / 166%
wit B6 10 / 500%
A 150 / 18%
choc nie wiem czy to dobre dla ciebie jak bierzesz silice...ale krzemu tu ni ma
czyli jednak mozesz brac biogal na zmiejszenie wydzielania lojotoku,mi pomoglo !!!!
oto on: http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=3005 calkiem niedrogi,przyjemnyw polykaniu
dzieki za info noorku!! nie ma jak profesjonalna porada!!
a kto mi odpwoei na moje pytanko z poprzedniej stronki?? prosze
pozdrawiam!!
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:50   #150
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
salfazin to super cynk (...) choc nie wiem czy to dobre dla ciebie jak bierzesz silice...ale krzemu tu ni ma
Silica ma całkiem dobry skład (u producenta jest dokładniejszy: http://www.naturell.pl/index.php?lev...ukty&level2=20 ). Jeśli naprawdę komuś pomaga, to ja bym z niej nie rezygnowała (co prawda Łuskiewnik pewnie by zalecił co najmniej ze dwie tabletki dziennie albo i więcej, bo walka z pryszczami wymaga trochę większych dawek, niż przeciętne zapotrzebowanie organizmu - np. skuteczną dawkę krzemu oblicza na 200 mg, a witaminy PP na 600 mg). Toto nawet ma metioninę w przyzwoitej ilości (też działa przeciwtradzikowo, tylko trzeba ją brac przynajmniej z pół roku). A jak ktoś chce koniecznie, glukonian cynku może sobie dokupić osobno - nie jest wcale drogi.

Cytat:
Napisane przez olusia006
a kto mi odpwoei na moje pytanko z poprzedniej stronki?? prosze
A jakie było, bo ja się w tym wątku już dawno zgubiłam
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.