Jaką książkę obecnie czytacie? część IV - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 13:40   #3511
agussa
Wtajemniczenie
 
Avatar agussa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 710
GG do agussa
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"W głębi lasu" Coben
bardzo wciągający thlirer
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397217
kobieca biżuteria dla każdego
Proszę wejdź i napisz co o niej sądzisz. każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.

agussa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 15:52   #3512
crazy_daria
Raczkowanie
 
Avatar crazy_daria
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 242
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Biały tygrys Aravind Adiga
__________________
"uciekamy przed sobą, przez dwa pokoje, kuchnię i łazienkę, a potem wpadasz na moje oczy i jesteś wirującym Szczęściem..."

<333
crazy_daria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 20:37   #3513
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez agussa Pokaż wiadomość
"W głębi lasu" Coben
bardzo wciągający thlirer
Też mi się podobał

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zaczęłam "Czy ten rudy kot to pies" Olgi Rudnickiej (niestety w formie ebooka ). Przeczytałam już....jedną stronę ale może być ciekawie
A ja się na Rudnicką czaję. Już nawet pytałam dziś o nią w bibliotece .

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
24 książki w tym roku?! To bardzo dużo!!! Kiedy Ty masz na to czas?!
Ja na koncie 11 mam...

A na bloga będę zaglądać Bardzo lubię czytać o książkach
Wiesz, dla prawdziwego bibliofila czas zawsze się znajdzie. I wiem o czym mówię, bo czytałam różnie, i mniej i więcej.
Czytam w zasadzie głównie przed snem. Jak jest z książkami sama pewnie wiesz - są takie, przy których nie zdajesz sobie zupełnie sprawy z upływu czasu i pochłaniasz je w dzień, dwa, są takie, które czyta się dłużej.
Ja uważam też na złodziei czasu, takich jak telewizja, internet (w tym wizaż...) - ale to już tak ogólnie, nie tylko jeśli chodzi o książki. A tak w ogóle to ciągle uważam, że czytam za mało. Tyle jest jeszcze książek do przeczytania!
A na bloga zapraszam serdecznie!

Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
Sporo, ja teraz szczególnie przed maturą nie mam czasu na przeczytanie książki, schodzi mi się dwa razy dłużej.
Na bloga też będę zaglądac
Zapraszam

Byliśmy z mężem w bibliotece, i miałam nic nie wypożyczać, a już na pewno nie thrillerów/horrorów i co.... Oczywiście wyszłam z 3 książkami (7 mam jeszcze w domu a limit to 10 ), w tym dwa to horrory .
A potem mój mąż popełnił kardynalny błąd i zabrał mnie do księgarni, empiku i antykwariatu. I mam..... 11 nowych książek . I jeszcze doszły 4 kolejne książki z wymianki...

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Zapomniałam dodać, że jedna z zakupionych książek do 'Kopuła' Kinga. Kupiona za Waszą namową, oczywiście .
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 20:44   #3514
asiaj2001
Przyczajenie
 
Avatar asiaj2001
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 24
GG do asiaj2001
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Ja czytałam rewelacyjną książkę ostatnio a mianowicie Sandry Brown "W objęciach chłodu". Naprawdę polecam, czyta się szybko, wciąga, ciekawi, i do końca trzyma w napięciu.
Oto krótki opis:

Komisarz Dutch Burton gorączkowo poszukuje seryjnego mordercy, zwanego "Błękitnym" - od niebieskiej wstążki, jaką zostawia w miejscach, gdzie znikają kolejne kobiety. Następną ofiarą może być Lilly, była żona Dutcha. Czy znajomy, z którym schroniła się przed śnieżną zamiecią w górskiej chacie, to Błękitny?

Jakbyście chciały daje link można ją ściągnąć : http://************/ReniaC/Dokumenty...e/Sandra+Brown


Polecam i zachęcam do przeczytania. Naprawdę warto i wszystkim moim znajomym już poleciłam i zachwalają.
asiaj2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 21:06   #3515
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Dziękuję i wzajemnie.
Również dziękuję

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość

Zapraszam

Byliśmy z mężem w bibliotece, i miałam nic nie wypożyczać, a już na pewno nie thrillerów/horrorów i co.... Oczywiście wyszłam z 3 książkami (7 mam jeszcze w domu a limit to 10 ), w tym dwa to horrory .
A potem mój mąż popełnił kardynalny błąd i zabrał mnie do księgarni, empiku i antykwariatu. I mam..... 11 nowych książek . I jeszcze doszły 4 kolejne książki z wymianki...

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Zapomniałam dodać, że jedna z zakupionych książek do 'Kopuła' Kinga. Kupiona za Waszą namową, oczywiście .
Niezła sumka ahh mi tylko dane jest wypożyczanie książek, a i tak w ograniczonych możliwościach. Niestety większość to przygotowania maturalne, a jak wiadomo można mieć wypożyczone max. 3 książki. No nic po maju będzie znacznie lepiej

No i zaczęłam czytać "Matka ryżu" Rani Manicki, jestem zaraz na początku więc relacje zdam gdy przeczytam całość.
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 22:22   #3516
Hella19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 27
GG do Hella19
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"Podpalaczka" S.Kinga
polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty
__________________
Lęk przed śmiercią jest nędznym płodem naszej niewiedzy.
Hella19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 23:00   #3517
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
(...)
Byliśmy z mężem w bibliotece, i miałam nic nie wypożyczać, a już na pewno nie thrillerów/horrorów i co.... Oczywiście wyszłam z 3 książkami (7 mam jeszcze w domu a limit to 10 ), w tym dwa to horrory .
A potem mój mąż popełnił kardynalny błąd i zabrał mnie do księgarni, empiku i antykwariatu. I mam..... 11 nowych książek . I jeszcze doszły 4 kolejne książki z wymianki... (...)
Ja też tak miałam zawsze wchodząc do biblioteki Od ponad roku jestem bibliotekarką i to jest prawdziwy ból, bo chciałabym przeczytać większość książek, jaka mamy na półkach

A z podróży poślubnej przywiozłam...kilkanaście nowych książek- efekt zaciągania mnie przez TŻa do tzw. Tanich Książek

Chyba od urlopu macierzyńskiego zacznę spisywać książki, jakie przeczytałam
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 09:06   #3518
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam zawsze wchodząc do biblioteki Od ponad roku jestem bibliotekarką i to jest prawdziwy ból, bo chciałabym przeczytać większość książek, jaka mamy na półkach

A z podróży poślubnej przywiozłam...kilkanaście nowych książek- efekt zaciągania mnie przez TŻa do tzw. Tanich Książek

Chyba od urlopu macierzyńskiego zacznę spisywać książki, jakie przeczytałam
Jest fajny portal na którym możesz oceniać książki, które przeczytałaś . Na podstawie twoich ocen wskazuje ci książki, które mogłyby ci się spodobać. Polecam. Portal nazywa się Biblionetka

Ja jestem uzależniona od księgarń typu Tania Książka. zawsze zostawiam tam majątek.

Teraz czytam Białą Masajkę
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 10:28   #3519
sabriel89
Rozeznanie
 
Avatar sabriel89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 633
GG do sabriel89
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Schmitt, Éric-Emmanuel - Ulisses z Bagdadu
__________________
micha.popcornu@gmail.com
sabriel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 10:53   #3520
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

BIKINI Wiśniewskiego

Polecam
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 11:20   #3521
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez asiaj2001 Pokaż wiadomość
Ja czytałam rewelacyjną książkę ostatnio a mianowicie Sandry Brown "W objęciach chłodu". Naprawdę polecam, czyta się szybko, wciąga, ciekawi, i do końca trzyma w napięciu.
Oto krótki opis:

Komisarz Dutch Burton gorączkowo poszukuje seryjnego mordercy, zwanego "Błękitnym" - od niebieskiej wstążki, jaką zostawia w miejscach, gdzie znikają kolejne kobiety. Następną ofiarą może być Lilly, była żona Dutcha. Czy znajomy, z którym schroniła się przed śnieżną zamiecią w górskiej chacie, to Błękitny?

Jakbyście chciały daje link można ją ściągnąć : http://************/ReniaC/Dokumenty...e/Sandra+Brown


Polecam i zachęcam do przeczytania. Naprawdę warto i wszystkim moim znajomym już poleciłam i zachwalają.
Widziałam jej książki w antykwariacie (księgarni zresztą też) i nawet się przy nich zastanawiałam, ale ponieważ nie znam autorki ostatecznie się na nie nie zdecydowałam.
Powiedz mi - czy to coś w stylu Nory Roberts? Taki harlequinowy kryminał? (stał na półce obok Nory Roberts właśnie)

Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
Niezła sumka ahh mi tylko dane jest wypożyczanie książek, a i tak w ograniczonych możliwościach. Niestety większość to przygotowania maturalne, a jak wiadomo można mieć wypożyczone max. 3 książki. No nic po maju będzie znacznie lepiej
To ja mam chyba super bibliotekę, bo u mnie można 10 .
A co do możliwości - moje też są ograniczone ale umiem szukać . Wczoraj za tych 11 książek + za 3 czy 4 TŻeta (w tym dość drogi King - 49,90) zapłaciłam ponad 200 zł (jakoś 220 chyba), więc na taką ilość to chyba niedrogo. Sporo kupiłam w antykwariacie, a książki bdb stanie, właściwie nówki.

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam zawsze wchodząc do biblioteki Od ponad roku jestem bibliotekarką i to jest prawdziwy ból, bo chciałabym przeczytać większość książek, jaka mamy na półkach

A z podróży poślubnej przywiozłam...kilkanaście nowych książek- efekt zaciągania mnie przez TŻa do tzw. Tanich Książek

Chyba od urlopu macierzyńskiego zacznę spisywać książki, jakie przeczytałam
Zawsze się zastanawiałam, czy bibliotekarki mają czas czytać w bibliotece. Mają...?
Ja bym chyba tam nie mogła pracować .
A gdzie byłaś na podróży poślubnej?

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Jest fajny portal na którym możesz oceniać książki, które przeczytałaś . Na podstawie twoich ocen wskazuje ci książki, które mogłyby ci się spodobać. Polecam. Portal nazywa się Biblionetka

Ja jestem uzależniona od księgarń typu Tania Książka. zawsze zostawiam tam majątek.

Teraz czytam Białą Masajkę
Biblionetkę znam ale nie wiedziałam, że tam podsuwają książki, jakie mogą się spodobać. Trafiają chociaż rzeczywiście w gusta?

Cytat:
Napisane przez Chatte96 Pokaż wiadomość
BIKINI Wiśniewskiego

Polecam
Dużo osób poleca, trzeba chyba będzie looknąć .

A mój mąż czyta 'Kopułę' .
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 12:28   #3522
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Biblionetkę znam ale nie wiedziałam, że tam podsuwają książki, jakie mogą się spodobać. Trafiają chociaż rzeczywiście w gusta?
A zdarza się. Mnie np. polecili książki Prousta, do których w życiu nie sięgałam . Spróbuję, co mi szkodzi
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 12:55   #3523
asiaj2001
Przyczajenie
 
Avatar asiaj2001
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 24
GG do asiaj2001
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

virginia nie znam Nory Roberts ale książka nie będę wam opowiadała szczegółów, ale jest zagadka zaginięć policji potem i FBI, jest też wątek miłosny nawet 2 ale wszystko trzyma w napięciu i nie powiązałabym do harlekinów.
Polecam. A jestem wybredna co do książek.
asiaj2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 13:05   #3524
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

ja obecnie czytam "Czas nadziei" Jolanta Wachowicz Makowska
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 15:24   #3525
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Ja teraz czytam "Dr House, Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" jednocześnie na bieżąco oglądając nowe odcinki
W tym roku przeczytałam osiem książek, troszkę mało, wolałabym mieć czas na więcej. A czytam przy śniadaniu
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 15:38   #3526
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

więc teraz czytam (trochę męczę) Moby Dick H. Melville a dalej w kolejności Targowisko próżności W. M. Thackeray
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2010-03-29 o 11:19
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 15:42   #3527
ewelinucha
Zadomowienie
 
Avatar ewelinucha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z pewnej odległej krainy...
Wiadomości: 941
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"Powrót o zmierzchu" z cyklu Pamiętniki wampirów L.JSmith
Wciągające
__________________
Moje cele:
-przytyć z 2 kg
-nie obcinać włosów i dbać o nie
-dobrze zdać mature cel osiagniety
- poleciec do USA, byc w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles
- skonczyc studia


ewelinucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 16:24   #3528
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Wiesz, dla prawdziwego bibliofila czas zawsze się znajdzie. I wiem o czym mówię, bo czytałam różnie, i mniej i więcej.
Czytam w zasadzie głównie przed snem. Jak jest z książkami sama pewnie wiesz - są takie, przy których nie zdajesz sobie zupełnie sprawy z upływu czasu i pochłaniasz je w dzień, dwa, są takie, które czyta się dłużej.
Ja uważam też na złodziei czasu, takich jak telewizja, internet (w tym wizaż...) - ale to już tak ogólnie, nie tylko jeśli chodzi o książki. A tak w ogóle to ciągle uważam, że czytam za mało. Tyle jest jeszcze książek do przeczytania!
A na bloga zapraszam serdecznie!
Ja z reguły też wolę czytać niż obejrzec TV Niektórzy się dziwią co ja w książkach widzę Kurcze, ale jest tyle różnych książek, że nie można moim zdaniem uogólniać "książki są nudne" Prawda?
I zwykle czytam przed snem, bo tak lubię No i w autobusie jeśli jest widno, bo chyba bym zwariowała jadąc bezczynnie przez godzinę

Obecnie czytam thriller Philipa Margolina pt."Nie zapomnisz mnie"- robi sie ciekawie, ale przede mną jeszcze prawie 300 stron...Pewnie sporo sie nagmatwa jeszcze
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 19:03   #3529
kurczak684
Rozeznanie
 
Avatar kurczak684
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 729
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez shiral Pokaż wiadomość
No i zaczęłam czytać "Matka ryżu" Rani Manicki, jestem zaraz na początku więc relacje zdam gdy przeczytam całość.
Czekam na recenzję!! Biblionetka mi ją gorąco poleca już od jakiegoś czasu, a nigdzie nie mogę dorwać tej książki
U mnie aktualnie "Dieta (nie) życia" Karoliny Otwinowskiej.
Opis z okładki: "Wstrząsająca, autentyczna historia dziewczyny, która od dziesięciu lat walczy z anoreksją. Jako dwudziestolatka po sześciu hospitalizacjach i kilku próbach samobójczych postanowiła opowiedzieć o koszmarze choroby. Punktem zwrotnym okazała się śmierć bliskiej jej osoby, także chorującej na zaburzenia jedzenia. Aby ostrzec innych, Karolina Otwinowska wyciągnęła na światło dzienne najintymniejsze szczegóły swego życia z chorobą i opisała z okrutną dokładnością kodeks wyniszczającej ciało i duszę anoreksji."
kurczak684 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 19:30   #3530
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Parvati dzięki za opinie o Marinie. Chciałam kupić i zastanawiałam się czy warto. Ale jeśli dostanę odgrzewanego kotleta to chyba podziękuję.
Nie ma za co Ciężko jest znaleźć hm "otrzeźwiające" słowa, gdy wokół same ochy i achy na temat tej książki. Ale pamiętaj, że to tylko moje odczucie było - wiele osób się zachwyca

adda czekam na Twoją recenzję

A co do czytania - ja nadal w podręcznikach
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 19:45   #3531
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"Trawa śpiewa" - za moment się zabieram
larva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 20:01   #3532
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

``Gejsza``autorstwa Dalby. Juz dawno temu ja przeczytalam, razem z ``Wyznaniami Gejszy`` Goldena. Wracam jednak tylko do ``Gejszy``, poniewaz jest tam o wiele wiecej cennych informacji, napisanych przez kobiete, ktora byla gejsza. Bez tej calej pompy typu: -Jacy oni zli, a my wspaniali .

``Gejsza`` to kompendium wiedzy, nie trzeba czytac wedlug kolejnosci stron.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 20:10   #3533
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
To ja mam chyba super bibliotekę, bo u mnie można 10 .
A co do możliwości - moje też są ograniczone ale umiem szukać . Wczoraj za tych 11 książek + za 3 czy 4 TŻeta (w tym dość drogi King - 49,90) zapłaciłam ponad 200 zł (jakoś 220 chyba), więc na taką ilość to chyba niedrogo. Sporo kupiłam w antykwariacie, a książki bdb stanie, właściwie nówki.
Okazja rewelacyjna tyle książek za tak niską cenę.
10 książek też bym chciała aby w mojej bibliotece tyle wypożyczali
Cytat:
Napisane przez kurczak684 Pokaż wiadomość
Czekam na recenzję!! Biblionetka mi ją gorąco poleca już od jakiegoś czasu, a nigdzie nie mogę dorwać tej książki
W takim razie z pewnością zdam relację, początek jak na razie mnie wciągnął, więc nie długo powinnam zdać relację

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
``Gejsza``autorstwa Dalby. Juz dawno temu ja przeczytalam, razem z ``Wyznaniami Gejszy`` Goldena. Wracam jednak tylko do ``Gejszy``, poniewaz jest tam o wiele wiecej cennych informacji, napisanych przez kobiete, ktora byla gejsza. Bez tej calej pompy typu: -Jacy oni zli, a my wspaniali .

``Gejsza`` to kompendium wiedzy, nie trzeba czytac wedlug kolejnosci stron.
Przymierzałam się do tej książki, a teraz po Twoim opisie z pewnością stanie w mojej kolejce
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 20:55   #3534
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Udało mi się! Muszę się gdzieś pochwalić.
Udało mi się zdobyć "Bogowie nowego tysiąclecia" Alforda! W końcu
I po cenie atrakcyjniejszej niż te na allegro.
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 21:27   #3535
nadia7
Raczkowanie
 
Avatar nadia7
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ul.Piękna
Wiadomości: 480
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Obecnie "Odpowiednie małżenstwo" ale ze tak powiem jest dosc nudne.
Polecam "Skrzywdzona" i "woda dla słoni" poza tym "zona dyplomaty" "Moja szyja mi sie nie podoba"

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Poza tym jeszcze "Salon piękności w Kabulu", "mARINA"
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy

JESTEŚ SEKSOWNA DOPIERO WTEDY, GDY BEZ ZASTRZEŻEŃ AKCEPTUJESZ CAŁE SWOJE CIAŁO!
nadia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 16:18   #3536
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

obecnie " bez mojej zgody" Jodi Picoult
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 08:21   #3537
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Jane Austen- Duma i uprzedzenie

Autorka niezwykle trafnie opisała rzeczywistość przełomu XVIII i XIX wieku. Skupiła się oczywiście na tym, co znała najlepiej, z własnego życia. Mianowicie na analizie charakterów; losie kobiet, dla których gwarancją dobrobytu było jedynie korzystne małżeństwo i zawiłościami wynikającymi z pochopnych osądów i zachowania członków rodziny. Austen to bystra i wnikliwa obserwatorka, dlatego nie brak w powieści trafnych, czasem cynicznych uwag. Dialogi między bohaterami wydają się obecnie sztuczne i trochę wydumane, ale wierzę, że ówcześnie prowadzenie takich rozmów świadczyło o dobrym wychowaniu. Warto zwrócić uwagę, że brak jakiegokolwiek dialogu między samymi mężczyznami, wynika to zapewne z faktu, że autorka nie miała okazji przysłuchiwać się rozmowom panów, a sama była daleko od fantazjowania i snucia domysłów. Na pewno niedługo sięgnę po inne dzieła Austen, a Dumę i Uprzedzenie szczerze polecam
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 10:19   #3538
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Udało mi się! Muszę się gdzieś pochwalić.
Udało mi się zdobyć "Bogowie nowego tysiąclecia" Alforda! W końcu
I po cenie atrakcyjniejszej niż te na allegro.
Zeby mi sie tak udalo zdobyc ``Strach`` Anatolija Rybakowa. To kontynuacja jego dziela ``Dzieci Arbatu``. Tom ``Trzydziesty piaty i pozniej`` (tez kontynuacja) zdobylam.
Wspaniale dzielo, doskonala analiza psychologiczna Stalina, powiesc wielowatkowa, stala sie legenda jeszcze przed wydaniem (zreszta, 20 lat czekala na wydanie).
No nic, moze kiedys znajde.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 11:07   #3539
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"Rewers" Andrzej Barta
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 12:08   #3540
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Jaką książkę obecnie czytacie? część IV

"Kolacja we dwoje"Mike Gayle
Dziennikarz muzyczny ma idealną żonę, mieszkanie, ciekawą i dobrze płatną prace. Nagle jego pismo zostaje zamknięte, musi rozpcząć pracę w magazynie dla nastolatek. Odpowiada na listy młodych czytelników, jeden list jest szokujący zupełnie inny od wszystkich- nicola 13 letnia wyznaje , ze jest jego córką. Tylko czy ma na to dowody?

Troche przepisane z ksiazki, troche dodałam

Zabieram się za "Białą Masajkę"
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.