Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-24, 14:06   #1591
polipeptyd
Przyczajenie
 
Avatar polipeptyd
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej Dziewczyny!
Biorę Tetralysal od 2 tyg. (300mg) Czytając Wasze wypowiedzi żałuję, że nie widzimy swoich twarzy. Myślę, że każda z nas ma różną postać i nasilenie trądziku a mówimy cały czas o tym samym leku...Dlatego uśmiecham się, jak czytam wypowiedzi o miodzie itp...ja-kobieta 25letnia z trądzikiem jako chorobą już przewlekłą, z łojotokiem i syfami na plecach, głowie i twarzy (okropne grudy) po przeszło 10latach leczenia (na przemian było dobrze i źle).
A kto lubi truć się antybiotykami? Kto w ogóle lubi brać jakiekolwiek tabsy? NIKT. Brałam Cyprest przez pół roku (jestem przekonana, że za krótko-bo dobrze go tolerowałam, ale przestraszyłam się owego "trucia" i zaprzestałam). Oczywiście wiadomo, co było po odstawieniu. Jeszcze gorzej niż przed kuracją.
Wczoraj zaniepokoiłam się, bo od 3 dni spóźnia mi się okres (wcześniej: jak w zegarku). Uważam, że to wpływ antybiotyku (wyjaśnię to z moją dermą). ALE wpływem również jest to, że moja skóra zdrowieje i pięknieje przy okazji Wkurzona trochę przeszukałam wczoraj Internet i trafiłam na krzepiące i ważne informacje. Polecam stronę: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...zny_34592.html. Zawiera ona 11 rad jak brać antybiotyk, żeby był bezpieczny i skuteczny! Wiadomo, że ochrona żołądka to podstawa. Ja już dziś kupię sobie polecany Trilac (http://www.apteka.gda.pl/trilac-kaps-p-892.html) lub Multilac (http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20453-Mult...apsulki_10_szt). Jeden z chłopaków polecał także ogórecznik lekarski na oczyszczenie organizmu. Jeszcze jedna rzecz: grzybica pochwy. Jeśli ktoś ma do niej duże skłonności ( niestety ja to w trakcie kuracji należy także zabezpieczyć się probiotykiem (np. lacibios femina). Nie daje to jednak pewności, że grzybica się nie pojawi...ech. Mnie to jednak nie przeraża, wliczam to w koszta brania antybiotyku. Warto zadbać o organizm i zminimalizować skutki uboczne, zwłaszcza, że Tetrę przyjmuje się długotrwale. Ja mam zamiar brać przez maksymalny okres, żeby nie było potem lamentu. Jestem zdecydowanym zwolennikiem antybiotyków, jeśli są one koniecznie niezbędne! Życzę Wam Dziołchy i sobie cierpliwości
ps. do Tetry biorę zewnętrznie: Clindacne (dzień) i Duac (noc). Na plecy Akneroxid (rewela! mocniejszy niż Brevoxyl, dlatego suszy ostro) Mnie służy także Acnederm- jest tańszy niż Duac i po konsultacji-jeśli będzie można-to go zamienię.
polipeptyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:46   #1592
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Biorę Tetralysal półtora miesiąca i szczerze powiem że efektów większych nie ma. Miałam wększe nadzieje co do tego leku tym bardziej że niechętnie się godzę na antybiotyki i w ogóle nie lubię przyjmowania regularnie leków, czuję się jak schorowana staruszka. Miałam to cholerstwo brać nawet pół roku ale póki co wybiorę to co mam - jeszcze na miesiąc mi starczy - i jeśli nie będzie poprawy to chyba sobie daruję
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:10   #1593
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Matilde nie zniechęcaj się na samym początku. Ja również nie widziałam poprawy po 1,5 m-ca, ale później cera się zdecydowanie uspokoiła i pryszcze przestały wychodzić.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:27   #1594
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

WItam dziewczynki no i chlopakow tez moja historia moze jest troszke bardziej skomplikowana od waszej ale ze specyfikiem tetralysal mialem doczynienia. Otóz powiem krotko dermatolog zniszczyl moje zycie od wizyty u dermatologa NA NFz jestem wrakiem czlowieka mialem wysypke na buzi niewielka w sumie ale jak to nastolatek zmartwilem sie dostalem jakis cudowny specyfik no i oczywiscie smarowalem sie dowiedzialem sie potem ze to steryd po odstawieniu wysyp ogromnych pryszczy oraz rumin itd nie bede wam mowil szczegolow bo to tragedia. Udalem sie na leczenie do Krakowa gdyz na podkarpaciu gdzie mieszkam lekarze to poprostu zwykle prostaki . Diagnoza POsterydowy tradzik rozowaty i zapalenie skory szybko dostalem pomoc w postaci antybiotyku tetralysal ale lekarz zastrzegl mnie zebym buzie chronil uv50 kremem. Mam tez pytanie bralem okolo 2-3 miesiecy zapomnialem do tego chronic watroby probiotykami czy moglem zarazic sie candida? grzybica ukladu pokarmowego bo dzis w necie wyczytalem ze wlasnie tetralysal to powoduje ? nie boicie sie wogole tego ze moze to powodwac dziewczynki ? pozdrawiam ja nie wiem gdzie wyladuje niedlugo psycholog psychiatra dermatolog czy laryngolog zalamany jestem ....
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:45   #1595
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ja lecze sie tetra 2 tyg i zszedl mi calkowiecie tradzik wszystkie zmiany skorne w postaci lekkich cyst, grudek bolacych, zostaly mi tylko czerwone plamki ktorych mysle tetrasyl nie wyleczy, potrzebne bedzie tu leczenie kosmstyczne, ale jestem mega zadowolona, derma mowila o polrocznej kuracji ale mysle , ze to zdecydowanie za dlugo
trzymam kciuki za reszte leczacych sie tetra
ale jesli po kilku miesiacach ni widziecie efektow to nie ma co dalej tego brac, proponuje wizyte u ginekologa badz endokrynologa w celu wykluczenia zmian hormonalnych, bo jesli to faktycznie takie zmiany tetra nie pomoze ona ma bardzo waskie spektrum dzialania tylko na tradzik. Powodzenia
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:58   #1596
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Biorę Tetralysal już (a może dopiero) półtora miesiąca (Tetra, Differin i Brevoxyl). U mnie wyglądało to tak, że przez pierwsze 1,5 tygodnia miałam wysyp, potem było świetnie - gładkie czoło, a z nim mam największe problemy, wszystko poznikało i poza mega łuszczeniem skóry było okej. A teraz jest kolejna masakra. Po prostu ma-sa-kra. 4 wielkie bolące gule na czole, kilka małych na policzkach(choć nigdy nic mi nie wyskakiwało na policzkach! ) , mnóstwo zaskórników - kolejny wysyp, czy może reakcja na przyjmowane od dwóch tygodni tabletki antykoncepcyjne?
Wygląda to okropnie, w dodatku ciągle mi łapki wędrują do twarzy i tylko bym to dusiła i drapała. Ale będę silna. W końcu walczę nie tylko o lepszą cerę, ale i o lepsze życie. I choć może brzmi to zbyt dramatycznie, to wiem, że tak jest, bo moje kompleksy niszczą wszystko. Jeśli pozbędę się ich głównego źrodła, to wiem, że będzie lepiej.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:05   #1597
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
WItam dziewczynki no i chlopakow tez moja historia moze jest troszke bardziej skomplikowana od waszej ale ze specyfikiem tetralysal mialem doczynienia. Otóz powiem krotko dermatolog zniszczyl moje zycie od wizyty u dermatologa NA NFz jestem wrakiem czlowieka mialem wysypke na buzi niewielka w sumie ale jak to nastolatek zmartwilem sie dostalem jakis cudowny specyfik no i oczywiscie smarowalem sie dowiedzialem sie potem ze to steryd po odstawieniu wysyp ogromnych pryszczy oraz rumin itd nie bede wam mowil szczegolow bo to tragedia. Udalem sie na leczenie do Krakowa gdyz na podkarpaciu gdzie mieszkam lekarze to poprostu zwykle prostaki . Diagnoza POsterydowy tradzik rozowaty i zapalenie skory szybko dostalem pomoc w postaci antybiotyku tetralysal ale lekarz zastrzegl mnie zebym buzie chronil uv50 kremem. Mam tez pytanie bralem okolo 2-3 miesiecy zapomnialem do tego chronic watroby probiotykami czy moglem zarazic sie candida? grzybica ukladu pokarmowego bo dzis w necie wyczytalem ze wlasnie tetralysal to powoduje ? nie boicie sie wogole tego ze moze to powodwac dziewczynki ? pozdrawiam ja nie wiem gdzie wyladuje niedlugo psycholog psychiatra dermatolog czy laryngolog zalamany jestem ....
Każdy zdrowo myślący człowiek zapoznaje się z ulotką PRZED rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek leku. Tetralysal to antybiotyk i jak każdy antybiotyk powoduje skutki uboczne, m.in. wpływa na wątrobę. Zrób sobie próby wątrobowe. Temat był wałkowany na tym wątku wielokrotnie.

PS. mam pytanie, ile lat temu lekarz przepisał ci maść sterydową, bo z tego co wiem od kilku lat sterydy stosuje się jedynie w najcięższych przypadkach, a opisywany przez ciebie taki nie był. Ze względu na działanie uboczne sterydów ogranicza się do koniecznego minimum ich stosowanie.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 10:31   #1598
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

SUgerujesz ze nie jestem myslacy czlowiek ? Sterydy lekarz przepisal mi w 2008 roku Leczyl mnie podobno na alergie gdyz uznal ze mam wysypke z alergii. AHa i wiem ze sie ulotki czyta ale wtedy jak szedlem do dermatologa bylem pierwszy raz mlody glupi nastolatek nie znalem sie na dermatologii kosmetologii i nie wiedzialem co to jest i czym sie smaruje wiec nie sugeruj ze jestem glupi od tamtego czasu czytam wszystko jak glupi . a jak bralem tetralysal chronilem sie przed sloncem kremem uv50 wiec az taki tepy jak myslisz nie jestem .
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:02   #1599
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
SUgerujesz ze nie jestem myslacy czlowiek ? Sterydy lekarz przepisal mi w 2008 roku Leczyl mnie podobno na alergie gdyz uznal ze mam wysypke z alergii. AHa i wiem ze sie ulotki czyta ale wtedy jak szedlem do dermatologa bylem pierwszy raz mlody glupi nastolatek nie znalem sie na dermatologii kosmetologii i nie wiedzialem co to jest i czym sie smaruje wiec nie sugeruj ze jestem glupi od tamtego czasu czytam wszystko jak glupi . a jak bralem tetralysal chronilem sie przed sloncem kremem uv50 wiec az taki tepy jak myslisz nie jestem .
Nie wiedziałam, że odbierzesz to w ten sposób, nawet nie pomyślałam, że jesteś ,,głupi". Chodziło mi o ślepą wiarę w lekarzy, bezgraniczne ufanie im. Wiem, że to lekarz i on powinien znać się na problemie, ale niestety często jest odwrotnie. Robią nam większą krzywdę zamiast pomagać. Piszę to z własnego doświadczenia. Jeżeli się niejasno wyraziłam to przepraszam, nie mam zwyczaju obrażania innych.

A wracając do twojego problemu, to ja też mam alergię i w 2006 roku trafiłam z tym problemem do lekarza, powiedział, że mam wiele szczęścia, bo jeszcze kilka lat wcześniej przepisał by mi sterydy właśnie. Współczuję , że trafiłeś na takiego lekarza, dzisiaj jest wiele innych, bezpiecznych leków skutecznie leczących alergię i trądzik też (trądzik też kiedyś leczono sterydami). Co do twojej wątroby, to jeśli się martwisz zrób próby wątrobowe (aspat, alat), nie są drogie. I jeśli tetralysal skończyłeś niedawno to zawsze możesz jeszcze wspomóc organizm probiotykami.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:33   #1600
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

gorzko prawdo idac do dermatologa bylem czlowiekiem ktory byl nastawionym do zycia pozytywnie myslalem ze skoro jest dermatologiem zna sie na swojej robocie. Mialem ile 17-18 lat nie czytalem ulotki nawet odrazu ta wysypke posmarowalem i bylo cudownie bo zniknelo eureka lecz potem skora domagala sie tego wiecej hmmm myslalem cos nie tak dobrze ze sie opamietalem i zmienilem lekarza i jako tako teraz wygladam. Pamietam jak po odstawieniu sterydow siedzialem na poczekalni u dermatologa w krakowie z twarza jakby poparzona i dodatkowo strupy na gebie i to wlasnie sa lekarze. zamiast mi pomoc zgnoila mnie. Nie musze dodawac ze zawalilem szkole bo z taka twarza nigdzie nie wychodzilem. Antybiotyk troche mi ulzyl ostatnio chodze na lasey w celu usuniecia lasera wracam "powolutku" do zycia do ludzi wychodze pomalu ale biore leki na uspokojenie mam jakies leki cos ze mna przez ten rok sie stalo przez to wszystko czuje sie coraz lepiej fizycznie ale coraz gorzej psychicznie czy to przez to wszystko co przeszedlem? pewnie tak . stracilem wiare w ludzi, w przyjaciol w lekarzy niektorych. Moze kiedys jeszcze usmiechne sie i powiem kocham zycie z radoscia, gorzka prawdo a od tamtego czasu gdzie dostalem sterydy zapewniam cie ze kazdy lek jaki mam czy tez biore masc krem tabletki czytam od poczatku do konca nauczylo mnie zycie heh i z gówniarza ktory myslal prostymi stereotypami stalem sie powazniejszym czlowiekiem ktory nie mysli na okraglo o dazeniu do celu po trupach o pieniadzach o seksie po prostu chce zyc normalnie w spoleczenstwie to tyle... na pewno nie jestem glupi. Mam 20 lat a musze wychodzic za kazdym razem z kremem z filtrem na pole to troche przytlaczajace szczegolnie dla faceta .

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

tam mialo byc na lasery w celu usuniecia rumienia gorzko prawdo ;] ale wiem jedno juz nigdy nie pojde do dermatologa nigdy a jak pojde to bede pytac o wszystko wycisne go jak cytryne ulotke wyczytam i zastanowie sie tysiac razy czy brac czy nie ..
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:16   #1601
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

waldi naprawdę współczuję tego co przeżyłeś. Ja zmagałam się z poważnym trądzikiem od 14 roku życia do prawie 24. Wiem ile człowiek jest w stanie poświęcić żeby odzyskać wiarę i pewność siebie, ile jest w stanie zrobić żeby przejść ulicą z podniesioną głową, żeby dostrzec to, że życie jest piękne. Pisałam wcześniej, że tetralysal zmienił moje życie i to prawda, chociaż brzmi głupio. Moje problemy w porównaniu z twoimi to zapewne niewiele. Ale cię rozumiem, przechodziłeś to wszystko co ja i inni cierpiący na trądzik, ale sto razy bardziej. A wszystko przez LEKARZA, który miał ci pomóc. To nie twoja wina, nie wszyscy przecież musimy znać się na medycynie. Nawet nie powinniśmy, bynajmniej do czasy gdy nie spotka coś tak przykrego ze strony lekarza. Czasu nie cofniesz, chociaż pewnie byś chciał. Wierzę, że teraz będziesz chodził do kilku specjalistów na raz i czytał ulotki, fora internetowe, radził się wszystkich na około. Mnie tak leczył niegdyś okulista, przez którego niemalże nie straciłam zupełnie wzroku (ale to inna historia, też mu ufałam, dzisiaj żadnemu lekarzowi nie ufam). Mam nadzieję, że szybko zniknie ci to wszystko co spowodowały sterydy, a wraz z tym na pewno poprawi się twoje samopoczucie i będziesz mógł cieszyć się życiem.

Słyszałam, że na trądzik posterydowy skuteczne jest leczenie retinoidami, ale one też mają bardzo silne działanie i powodują wiele skutków ubocznych. Trzymaj się i nie poddawaj!
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 13:02   #1602
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Wygląda to okropnie, w dodatku ciągle mi łapki wędrują do twarzy i tylko bym to dusiła i drapała. Ale będę silna.
Mam dokładnie to samo!

Mam takie pytanie, czy was też tak bardzo korci, aby coś wygnieść, czy jakoś panujecie nad tym i potraficie sobie wmówić, że samo zejdzie? Macie w sobie tyle opanowania? Bo mi czasem stanowczo tego brakuje.
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:12   #1603
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Bron Boze nie kaze wam nie chodzic do dermatologow ale pech chcial ze ja trafilem na taka pania ktora poprostu w 3 tygodnie mnie zgnoila i z mojej twarzy zrobila swedzaczy rumien z wypryskami grudkami i tradzik posterydowy lecze do dzis po tetralysalu bylo lepiej ale nie chce sie juz faszerowac nim obecnie oprocz rumienia nie mam chrostek jeden powod do radosci rumien usuwal laserem uwazajcie na lekarzy niektorzy dadza recepte nie obejrza dokladnie i pieprza pacjenta w przenosni
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:13   #1604
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Przepraszam ,jeżeli pytanie już padło, ale czy podczas brania antybiotyku stosowałyście jakieś leki osłonowe?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:18   #1605
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Przepraszam ,jeżeli pytanie już padło, ale czy podczas brania antybiotyku stosowałyście jakieś leki osłonowe?
2 razy tak
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:33   #1606
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziękuję za odpowiedź. Brałam tetralysal 2tyg. bez żadnych lekarstw osłonowych, ale chyba nie powinno to mieć jakiś b.negatywnych następstw.
Dopiero teraz, kiedy dostałam mniejszą dawkę na 3tyg. o nich pomyślałam. Miesiąc (a później być może jeszcze kilka) to całkiem sporo i wystarczy by popsuć sobie wątrobę nawet w małym stopniu..
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:58   #1607
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

o jakich Wy osłonach mowicie? coś na tą watrobe? bo kiedy aptekarka bardzo krzyczała na mnie że przez te laki sobie bardzo wątrobe zniszcze...nic nie brałam dodatkowo. Powiedzcie coś wiecej?
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 07:33   #1608
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Na osłonę np. Lacidofil, ja biorę i jest ok.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 08:17   #1609
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Metamorfozo mikrodermabrazja usuwa przebarwienia, odbarwienia skory? ile to kosztuje? na czym to polega blednieje skora?
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 12:09   #1610
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cześć Waldi

Przeczytałam Twoją historię i strasznie Ci współczuję i trzymam za Ciebie mocno kciuki w walce o piękną buźkę.
Moja derma póki co nie dała mi się we znaki, ale bo ja wiem co to będzie jak skończy mi się tetra??

Co do Twojego pytania to już odpowiadam:

U mnie w Poznaniu mikro w promocji kosztuje 75 zł za 1 zabieg. Trafiłam w jednym gabinecie na promocję mikro za pół ceny i odrazu wykupiłam 6 zabiegów Normalnie to jest 150zł za diamentową i 180 zł za korundową ( w tym salonie kosmetycznym do którego chodzę).
W cenę zabiegu wchodzi szereg różnych masek, maści, ampułek, algi i sama mikro. Mam za sobą już dwa zabiegi, każdy trwa ok. 2h.
(same algi zajmują ok. 20-30 min).

Mikro dermabrazja powoduje złuszczanie górnych warstw naskórka.
Na drugi dzień po zabiegu skóra ci się łuszczy i trzeba ją codziennie mocno nawilżać kremami i pić dużo wody mineralnej.
Są do wyboru mikro korundowa i diamentowa.
Przy diamentowej jest większe pole do popisu: 3-cia końcówka- najmocniejsza dosłownie "zrywa" naskórek

Jestem już tydzień po drugim zabiegu i już zeszły mi strupy o których mówiłam we wcześniejszym poście.

Przebarwienia są mniej widoczne, skóra zdecydowanie gładsza i przyjemniejsza w dotyku.
Przede mną jeszcze 4 zabiegi.
Chętnie wykupiłabym więcej ( bo w promocji) ale zbliża się lato i w tym okresie lepiej takich zabiegów nie wykonywać ze względu na słońce i większe ryzyko późniejszych przebarwień po słonecznych.
Filtr i tak czy siak obowiązkowy na tę porę roku minimum SPF25.
Niebawem będę musiała przejść na jeszcze większy.

Mikro dermabrazja to tak jakby bardzo mocny peeling.
Lepiej go wykonywać kiedy nie ma się żadnego syfka, bo przez mikro mogłyby się one rozprzestrzenić (podobnie jak przy zwykłym domowym peelingu).
Ja dzięki tetrze narazie.. nie mam ani jednego pryszcza i mikro robię póki słonko tak mocno nie operuje i póki syfków na buźce brak.

Pozdrawiam.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:13   #1611
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

do metamorfoza.
Co jaki czas robisz mikro ? kurcze przede mną to chyba jeszcze z 6 tak mysle...i czy zdaze przed słoncem?
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:32   #1612
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Co dwa tygodnie- to ponoć minimum- tak mówi moja kosmetyczka
Ja też chce zdążyć przed największym słońcem. No 6 zabiegów to w przypadku takich przebarwień jak ja mam a jest ich sporo to również podobno minimum, choć największe rezultaty przynosi wykonanie 10-12 zabiegów.
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 16:07   #1613
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ooo zeby sie pozbyć zupełnie wszytskich blizn to z 15 pewnie zabiegów...ale tak zeby mozna było sie umalować i uczesać do gory to mysle ze z 6...tez mam co dwa tyg....kwasy - mikro - kwasy - mikro...kurcze chce w lato wyglądać ładnie..
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:57   #1614
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Hanna1991 Pokaż wiadomość
ooo zeby sie pozbyć zupełnie wszytskich blizn to z 15 pewnie zabiegów...ale tak zeby mozna było sie umalować i uczesać do gory to mysle ze z 6...tez mam co dwa tyg....kwasy - mikro - kwasy - mikro...kurcze chce w lato wyglądać ładnie..
hej! Miałaś już drugi zabieg kwasem? Jak skóra zareagowała, znów miałaś wysyp? Bo ja mam iść za 1,5 tygodnia na kwas, ale nie wiem czy jest sens...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:32   #1615
Hanna1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Po pierwszym mikro i pierwszym kwasie było ok, zero krost, po drugim kwasie wyskakują mi , nie przesadnie ale tak z 2 duże mam i miałam strupy na polikach koło nosa..ehh....3 dni nie byłam w szkole. ale moze to przez peeling ktory był robiony przed samym kwasem..idź na kwasy wytrzymasz...napewno warto...ja mimo wszystko nie zrezygnuje
Hanna1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 07:35   #1616
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Hanna1991 Pokaż wiadomość
Po pierwszym mikro i pierwszym kwasie było ok, zero krost, po drugim kwasie wyskakują mi , nie przesadnie ale tak z 2 duże mam i miałam strupy na polikach koło nosa..ehh....3 dni nie byłam w szkole. ale moze to przez peeling ktory był robiony przed samym kwasem..idź na kwasy wytrzymasz...napewno warto...ja mimo wszystko nie zrezygnuje
Miałam 1 kwas dwa tygodnie temu, za tydzień mam iść na drugi i ostatni, ale nie wiem czy jest sens, bo skoro znów ma mnie wysypać to bez sensu, przecież chcę się pozbyć śladów po krostach, a nie patrzeć jak powstają nowe...
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 07:42   #1617
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Kiedyś w domu sama robiłam sobie peeling migdałowy (proste i bardzo szybkie wykonanie) i po nim miałam mega wysyp. Robiłam tylko migdałowy więc nie wiem jakby było po innym kwasie. Zraziłam się do kwasów i po prostu ich się boję. Wolę już swoje mechaniczne złuszczanie naskórka
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 08:24   #1618
waldi1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 109
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Metamorfozo ja mam jasna karnacje i przez te sterydy co mialem walcze z rumieniem jestem po 5 laserach ipl ale niestety slonce sie zbliza i musze narazie przerwac . mam pytanie ta mikrodermobazja jest na czerwone plamy czy plamy podobne do piegow tego typu ciemniejsze przebarwienia bo mam takie na nosie niby piegi niby takie odbarwienia sam nie wiem co to jest da sie tego pozbyc? takie zabiegi robi sie w salonach kosmetycznych ?
waldi1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:44   #1619
Kariinkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kariinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 86
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Na osłonę np. Lacidofil, ja biorę i jest ok.
dziewczyny,jakie bierzecie jeszcze tabletki oslonowe? ja wzielam juz miesieczna kuracje tetralysalu i moja dermatolog nie przepisala mi żadnych osłonowych, a sama o tym zapomniałam. mam nadzieje,że moja wątroba na tym nie ucierpi. jutro koniecznie lece do apteki.
Kariinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 23:02   #1620
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jutro i pojutrze ostatnia tabletka..
potem już koniec. zero Tetry. mam nadzieję, że trądzik nie wróci. będę się o to modlić codziennie po 10 razy^^
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.