Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 11:20   #1
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927

Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??


Jak w temacie;

Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje...przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów?

W dzisiejszych czasach liczą się umiejętności, których niestety studia nie są w stanie zagwarantować. Niestety takie są realia, ale kończąc studia zaczyna się walka o pracę...i tu pojawia się pytanie; "A co Pani/Pan potrafi?...yyy, no właśnie...

Niestety kursy i szkolenia to spory wydatek, na który osoby bezrobotne nie zawsze są w stanie sobie pozwolić.

I stąd pomysł na taki właśnie wątek!!
Możemy wspólnie dzielić się doświadczeniami i namiarami na zdobywanie nowych umiejętności, które sprawią, że będziemy bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Może ktoś z Was ma namiary na skuteczne metody nauki;

- programów komputerowych, które są niezbędne do podjęcia konkretnej pracy? (programy rezerwacyjne w Biurach podróży, kadry i płace, grafika komputerowa...etc.)
- ciekawe poradniki, książki...
- wersje demo, dodatki do gazet..

Nie chodzi o świadectwa, certyfikaty, dyplomy...ale samodzielne zdobywanie umiejętności
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 16:26   #2
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

ciekawy watek ja nie mm niestety doswiadczenia w tkich sprawach wiec czekam takze na wasze odpowiedzi
__________________
" Bo marzenia są po to aby je spełniać ... "

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 07:13   #3
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Cytat:
Napisane przez shama1 Pokaż wiadomość
ciekawy watek ja nie mm niestety doswiadczenia w tkich sprawach wiec czekam takze na wasze odpowiedzi
no dokladnie , ja tez nie mam zbyt wiele doswiadczenia ale wydaje mi sie ze jak np ktos zna angielski np komunikatywny to moze skupic sie np na angielskim biznesowym.No i nauka nowego jezyka obcego ale wiadomo - to oczywiste
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 10:58   #4
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Sprawa chyba zalezy bezposrednio od zawodu, w jakim chcemy sie samodzielnie doksztalcac.
W kwestii wizazu oczywiscie malowanie przyjaciol, filmiki na Youtubie, obserwowanie tendencji w modzie, makijazu na podstawie gwiazd (zwlaszcza niezbyt ambitny pudelek jest tu zaskakujaco pozytecznym zrodlem), przeszukiwanie wizazowego forum (dla mnie to naprawde kopalnia informacji!) itp itd.
W kazdym zawodzie - lektura ksiazek tematycznych.
Gotowanie - wszelkiego rodzaju przepisy internetowe.
Tworzenie stron www - glupia sprawa, ale mialam okazje "liznac" HTMLu poprzez prowadzenie pare ladnych lat temu bloga internetowego. Pamietam ten szal na blogi, kiedy rywalizowalo sie z koleznkami, ktora ma bardziej kolorowego i urozmaiconego bloga - w ten sposob trzeba bylo samemu sie uczyc tworzenia kolumn, wstawiania napisow, zdjec itd. Tak naprawde zalozenie wlasnego bloga to swietna sprawa - mozna na swoj sposob pisac wlasne "miniartykuly", szkolic sie w tworzeniu www i jakims wzglednym dziennikarstwie, co dodatkowo miec swoja wlasna przestrzen do tworzenia czegos kreatywnego. Bo przeciez nie musi byc to nasz pamietnik - mozemy pisac swoje wlasne refleksje na okreslone tematy - inspiracja moze byc np Carrie z Seksu w wielkim miescie.

Przede wszystkim - poznawanie nowych ludzi. Glupia sprawa, ale to wlasnie ludzie nas otaczajacy sa dla nas najwieksza inspiracja i dzieki nim mozemy zainteresowac sie czyms na tyle, by poszerzac swoja wiedze na dany temat. Ale to juz taki off-top.

Co jesli chodzi o jezyki obce - mysle ze bardzo pomocne w sprawniejszym wladaniu jezykiem jest np zrezygnowanie calkowite z ogladania filmow z lektorem i przerzucenie sie na napisy, a najlepiej - zrezygnowanie z napisow i probowanie rozumienia samodzielnego filmu. Drobna kwestia a naprawde bardzo pomocna. Dodatkowo - uczenie sie na pamiec tekstow ulubionych piosenek - przede wszystkim - milo jest sobie spiewac utworek ktory uwielbiamy, dodatkowo cwiczymy pamiec co zapamietujemy rozne charakterystyczne zwroty w jezyku obcym. W ten sposob mozna nauczyc sie np wielu idiomow.

Edytowane przez serena.avon
Czas edycji: 2009-11-28 o 11:02 Powód: dopisanie
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 10:42   #5
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

postanowiłam nauczyć się obsługi programów graficznych,
na kurs mnie nie stać więc jakoś trzeba samemu sobie radzić w życiu (oczywiście nie wykluczając pomocy innych),
dlatego jeśli ktoś mógłby mi polecić jakieś ciekawe namiary na samodzielną naukę obsługi takich programów jak Corel czy Photoshop lub inne...byłabym baaaardzo wdzięczna za jakakolwiek pomoc.
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 21:02   #6
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

podbijam wątek - i polecam np nbportal i wszelki kursy e-learningowe

a studentom zwłaszcza koła naukowe działające przy uczelni
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:44   #7
kometa235
Raczkowanie
 
Avatar kometa235
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 142
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Ja wrzuciłam sobie rozmówki angielskie na telefon i wolnych chwilach albo jak nie mogę zasnąć to je sobie słucham.
__________________

kometa235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 19:47   #8
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Witam wszystkich
Zainteresował mnie ten wątek, ponieważ mam zamiar podjąć naukę od września na jakimś studium. I chciałabym Was zapytać co się najbardziej teraz opłaca? jaki kierunek? Szczerze powiem, że skończyłam kosmetologie w tamtym roku i do tej pory nie mogłam znaleźć pracy w zawodzie i troche mnie to przeraża... Dlatego chciałabym podjąć naukę zaocznie w kierunku niekoniecznie związanym z kosmetyką. Nie ukrywam, że chodzi mi głównie o to, bym mogła wznowić pobieranie renty rodzinnej i to jest główny powód mojej decyzji. Drugim powodem jest to, że widzę jaka jest sytuacja na rynku pracy i chociaż kosmetyka rozwija się dobrze to z braku doświadczenia mam nikłe szanse na wybicie się. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie porady dotyczące kierunku kształcenia, bo sama nie wiem co mam wybrac, jedyne co wiem to to, że szkoła musi być dwuletnia no i w trybie zaocznym bo na codzień pracuję. Przejrzałam już wiele ofert różnych szkół i nie wiem co wybrać: hotelarstwo, obsługa turystyczna, rachunkowość, administracja, prace biurowe czy może zupełnie coś innego?Interesuje mnie Kraków z góry dziękuje za pomoc
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 22:49   #9
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

nie ten wątek, ale widzę, że znalazłaś właściwy https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=243

co do samokształcenia to dobrym rozwiązaniem jest czytanie fachowej literatury i prasy z dziedziny, w jakiej chce się pracować bądź już się pracuje. Wiadomo, że to zależy od specyfiki zawodu, ale trzeba być na bieżąco z nowinkami technicznymi i warto być obeznanym w temacie
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 23:33   #10
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
nie ten wątek, ale widzę, że znalazłaś właściwy https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=243

co do samokształcenia to dobrym rozwiązaniem jest czytanie fachowej literatury i prasy z dziedziny, w jakiej chce się pracować bądź już się pracuje. Wiadomo, że to zależy od specyfiki zawodu, ale trzeba być na bieżąco z nowinkami technicznymi i warto być obeznanym w temacie
Tak, tak dziękuję Wenila wątek znalazłam
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 06:32   #11
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Samokształcenie...czyli jak wizażanki zdobywają dodatkowe kwalifikacje ??

Podbijam, bo wątek bardzo ciekawy i chętnie poczytam więcej
Planuję podszkolić się trochę w angielskim, tylko jeszcze nie wiem jak się za to zabrać... kurs jest zawsze dodatkową motywacją
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.