przemrozenie cebulek wlosowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 11:18   #1
kokos221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7

przemrozenie cebulek wlosowych


witam.
kieruje do was zapytanie, czy chodzenie cala zime bez czapki moglo doprowadzić do przemrozenia cebulek włosowych ? nadmiernie wypadaja mi wlosy ( juz od dluzszego czasu) i zaczynam sie niepokoić ponadto , jak lekko sie dotkne za wlosy to czuje tak jakby mnie cebulki wlosowe bolaly (co mzoe wydawac sie smieszne); doszlo do znacznego przerzedzenia czupryny niestety .. Czy teraz kiedy zrobilo sie cieplej, wszystko wroci to do normy i wlosy zaczna odrastac ? Ile moze potrwac taka regeneracja cebulek i czym mozna ja przyspieszyc?

Byłbym wdzięczny za wasze opinie na ten temat...
kokos221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 11:37   #2
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

ból cebulek włosowych to wcale nie jest dziwne ani śmieszne, często tak jest, że jak wypadają włosy, to własnie tak dziwnie boli, skóra głowy jest taka wrażliwa i tkliwa.
mogłes przemrozic, choc tu akurat zdania są podzielone. jedni twierdzą, ze mróz moze spowodowac wypadanie włosów, inni, ze to bzdura.

Przyjrzyj sie dokłądnie skórze głowy, czy ma łupież? czy jest tłusta? Ile masz lat, męzczyzni niestety często wcześnie zaczynaja łysiec i wtedy trzeba sięgnac po leki na łysienie androgenowe, a to juz zupełnie co innego. A moze to zwyke przesilenie wiosenne? I jeszcze jedno- ile tych włosów wypada? Do 100 dziennie to norma.

No i może warto coś jednak zacząc stosowac. Mojemu męzowi na wypadanie włosów pomogły ampułki radical ok 32zł za 15 ampułek. On tez chodził bez czapki

Jak coś, to polecam jednak konsultację dermatologiczną.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 12:16   #3
kokos221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

ja w zime robilem tak , ze myłem wlosy rano, modelowalem i wychodziłem na zewnątrz..

Włosów wypada mnostwo - najwiecej z przedniej częsci glowy, podczas lekkiego zaruszania za wlosy; od rana moze wypadlo ich z 50, nie liczac ile podczas mycia .. wtedy to az zal patrzec ile ich spływa ;(

Włosy myje co drugi dzien, skóra jest troche tłusta jak na taka czestotliwosc mycia ; nie mam łupieżu.. Obawiam sie ze to moze byc lysienie androgenowe wlasnie, ale w tak młodym wieku ? Dodam ze mam dopiero 19 lat ..

Byłem u dermatologa, niestety nie powiedzial nic sensownego tylko przepisal jakas kosztowna kuracje skladajaca sie z szamponu, odzywki i tabletek zawierających biotynę. Zastanawiam sie nad kolejna wizyta z tym ze, u innego dermatologa .

Moze faktycznie jest to zwiazane z przesileniem wiosennym, i dluga, mroźna zima jaka byla w tym roku, moze dac troche czasu włosom , poczekac az cebulki zaczna sie regenerować.. ehh nie wiem juz sam .. ;/
kokos221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 14:01   #4
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

człowiekowi może wypaść normalnie do 100 włosów dziennie więc jak Ci wypadło 50 to jest pikuś. ale rozumiem twoje zdenerwowanie, ja od 3 lat walcze z wypadaniem włosów i nie znam przyczyny chco chodziłam do rożnych lekarzy. zycze Ci z całego serca żeby u ciebie było inaczej i żebys szybko rozprawiła się z tym problemem. ja co dzinnie modle sie aby moje włoski trzymały sie na głowie. i wierze że w końcu tak będzie.
uważam że wlosy nie moga wypadac od nie noszenia czapki, mój mąż chodził bez czapki a ma piekne gęste zdrowe włosy.
ja z mojej strony na początek polecam Ci:
szampon neril+tonik(kupisz w aptece)
tabletki h-pantoten
zdrowe odżywianie
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 15:04   #5
kokos221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

no wiem ze norma jest utrata do 100 wlosow dziennie ,

u mnie 50 wypadlo przez okolo 3 godzin , przy myciu wypada kolo 70, przez caly dzien mysle ze okolo 200 wypada,

zdrowo sie odzywiam, unikam cukrów i tłuszczy, dodatkowo zaopatruje sie w zestaw witamin

myslalem wlasnie nad kupnem szamponu i toniku z serii neril (cieszy sie opinia użytkowników) . zobaczymy co bedzie dalej
kokos221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:05   #6
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

no mnie tez wypada bardzo duzo włosow, kiedys jak liczyłam to po myciu było ich 90 a jeszcze mase podczas normlanego czeasania. generalnie podczas każdego czesania wypada mi spora garsc włosow.
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:38   #7
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

100 włosów to orientacyjna liczba. Niektórym osobom wypada duzo mniej, co nie oznacza, ze jesli dotad wypadało im 30 to przy 70 nie maja sie nad czym zadumac.
Jesli wypada wiecej włosów niz zwykle, to jest sie czym martwic.
Przemrozenie cebulek jest jak najbardziej mozliwe. Czapka jest konieczna, by utrzymywac temperature ciała, ale i celem ochrony skóry. Na twarz nakładamy krem, a na głowe/włosy czapke. Nic dziwnego, ze teraz włosy wypadaja.
Cebulki trzeba wzmocnic, najlepiej wcierkami, dobra tez bedzie suplementacja. Z łysieniem spokojnie. Zdarza sie przed 20, ale stawiałabym na zimowe zaniedbanie.
Na wizazu znajdziesz mnóstwo watków o wzmacnianiu cebulek i włosów wyszukiwarka.
Od siebie polecam odzywke do włosów i skóry głowy Jantar (mnie wcierki na denacie jak Radical nie słuza) oraz sok z czarnej rzepy i olej z korzeniem łopianu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-30, 05:54   #8
kokos221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

hm .. kupie ten kosmetyk i bede wcieral .. mam nadzieje ze pomoze i po jakims czasie wlosy przestana wypadac w tak duzych ilosciach (jesli chodzi tu o przemrozenie to mysle, ze wkrotce powinno ustac wypadanie ) .

\ do lekarza narazie nie ide, wstrzymam sie

dzieki za porady!
kokos221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:00   #9
Turi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: przemrozenie cebulek wlosowych

jak mialam zdrowe wlosy to nigdy nie znajdowalam swoich wlosow w domu, na ubraniach, nigdy nie wypadaly mi wlosy podczas mycia lub czesania, nawet jak je szarpalam, albo jak spinalam je w bardzo mocny kucyk i na koncu dnia rozwiazywalam to ani wlosa na gumce bylo. wiec dla mnie, takie cos to norma.
Turi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.