Króliczek Miniaturka IV - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-10, 11:08   #3211
Ravissante
Wtajemniczenie
 
Avatar Ravissante
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 061
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
dziękuję, chciałam jeszcze zaznaczyć, że ten którego widziałam był bardzo puchaty. poszukam stron hodowli w sieci, zależy mi na takim jak najmniejszym króliku...
a ja chcialam ci poleciec strone adopcje kroliczkow

http://adopcje.kroliki.net/
__________________

The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.

Ravissante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 13:32   #3212
niuta91
Rozeznanie
 
Avatar niuta91
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 593
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Stefan atakuje szufelkę i zmiotkę, kiedy próbuję posprzątać klatkę. Nigdy wczesniej nie był taki terytorialny
Czy to normalne, że wykastrowany królik tak się zachowuje?
niuta91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-10, 18:25   #3213
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Babushka Pokaż wiadomość
A ja ci powiem, ze im wiekszy tym lepszy. Oczywiscie nie mowie tu o takim 5kg (chociaz marzy mi sie taki, ale pokoj mam za maly), bo to jednak troszke miejsca trzeba miec juz w domu. Ale trzeba wiedziec, ze nawet jak dobije do 2,5 to tez bedzie miniatura.
Jesli moge cos dodac, to sprawdz w lokalnym schronisku. Tam juz sa zazwyczaj dorosle i wiadomo, jakiej wielkosci bedzie No i tak jak napisal ktos wczesniej czy duzy czy maly, miejsca na wybieg potrzebuje tyle samo. Mam nadzieje, ze zapoznalas sie rowniez z wadami krolikow. Tak, zeby sie przygotowac i nie czuc potem rozczarowania.
Ja również chcialabym dużego uszaka Zauwazylam, że tych większych ludzie nie przygarniają, moje też myślałam, że bardziej urosną. W dalszej przyszłości będzie kolejny uszolek z adopcji.
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 12:37   #3214
malutka243
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 181
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Ravissante Pokaż wiadomość
a ja chcialam ci poleciec strone adopcje kroliczkow

http://adopcje.kroliki.net/
Adopcja króliczka to najlepsze rozwiązanie

Ja przedstawiam moją Kasię, która jest właśnie z adopcji
Ma Aniołek niecałe 3 latka Żyje sobie u mnie w pokoju, ma zagródkę, zamykam ją w niej baardzo rzadko, z reguły, jak będę 1-2 dni poza domem

Uwielbia mleczyka, babkę, natkę marchewki i pietruszki, a nade wszystko kocha banany - które niedobra mamusia daje tylko raz-dwa na tydzień mały kawałeczek

Edytowane przez malutka243
Czas edycji: 2010-05-13 o 12:42
malutka243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 13:45   #3215
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez malutka243 Pokaż wiadomość
Adopcja króliczka to najlepsze rozwiązanie

Ja przedstawiam moją Kasię, która jest właśnie z adopcji
Ma Aniołek niecałe 3 latka Żyje sobie u mnie w pokoju, ma zagródkę, zamykam ją w niej baardzo rzadko, z reguły, jak będę 1-2 dni poza domem

Uwielbia mleczyka, babkę, natkę marchewki i pietruszki, a nade wszystko kocha banany - które niedobra mamusia daje tylko raz-dwa na tydzień mały kawałeczek
Jaaaakiiii słodziakkkkk!!!!!
Miło Was poznać dziewczyny

P.S. Ale jaja, nie dosyć, że podobna do mojego Usysyka (miny) to jeszcze leży na takim samym tapczanie
__________________
Monika jestem

Króliczki

Edytowane przez MonkaIska
Czas edycji: 2010-05-13 o 13:48
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 15:04   #3216
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez malutka243 Pokaż wiadomość
Adopcja króliczka to najlepsze rozwiązanie

Ja przedstawiam moją Kasię, która jest właśnie z adopcji
Druga fotka niezla jest Uszol bez uszu Chyba widzialam juz gdzies Kasienke.
W ogole bardzo ladne fotki.

To ja wam pokaze moja zolze Lobuziara nie z tej ziemi, ale kochana. Jest ze mna ponad rok. Tez byla 'sierotka'. Wzielam ja wlasnie ze schroniska. Teraz to nie ten sam krolik. Byla plochliwa i ogolnie taka niedostepna. A teraz to sama przychodzi, traca nocem i domaga sie glaskania i poswiecania jej uwagi. Zrobila sie odwazna i nie boi sie ludzi. Ostatnio wskakuje na fotel przy biurku i mowimy na nia 'szefowa'
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 15:15   #3217
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Babushka - ty Tocha jesteś?
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 15:21   #3218
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez malutka243 Pokaż wiadomość
Adopcja króliczka to najlepsze rozwiązanie

Ja przedstawiam moją Kasię, która jest właśnie z adopcji
Ma Aniołek niecałe 3 latka Żyje sobie u mnie w pokoju, ma zagródkę, zamykam ją w niej baardzo rzadko, z reguły, jak będę 1-2 dni poza domem

Uwielbia mleczyka, babkę, natkę marchewki i pietruszki, a nade wszystko kocha banany - które niedobra mamusia daje tylko raz-dwa na tydzień mały kawałeczek
rozczulilam sie na te zdjecia, gdzie sobie lezy

a Wy trzymacie kroliki wolne w domu?ja nie wiem jak to mozliwe,bo moja wystarczyloby zostawic na 5min i juz pelno bobkow i posciel tez kiedys obsikiwala za kazdym razem,wiec pozostal tylko balkon
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 15:33   #3219
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

To ją wysterylizuj i naucz robić do kuwety.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 15:51   #3220
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Babushka Pokaż wiadomość
Druga fotka niezla jest Uszol bez uszu Chyba widzialam juz gdzies Kasienke.
W ogole bardzo ladne fotki.

To ja wam pokaze moja zolze Lobuziara nie z tej ziemi, ale kochana. Jest ze mna ponad rok. Tez byla 'sierotka'. Wzielam ja wlasnie ze schroniska. Teraz to nie ten sam krolik. Byla plochliwa i ogolnie taka niedostepna. A teraz to sama przychodzi, traca nocem i domaga sie glaskania i poswiecania jej uwagi. Zrobila sie odwazna i nie boi sie ludzi. Ostatnio wskakuje na fotel przy biurku i mowimy na nia 'szefowa'
Głasku, głasku, głasku
Sama rozkosz.

Dzień Dobry pięknym Uszatym Paniom oraz Wąsatym Panom.
Z racji tego, że tyle pięknych Pań pojawiło się na tym wątku chcę i ja zamieścić po krótce swój profil.
Zwą mnie Usem, Usysem, mam 4 lata, jestem szarmanckim, dobrze wychowanym królikiem.
Posiadam przyjaciółkę Mysiorexa, niestety nie mogę się z nią spotykać przed jej zabiegiem sterylizacji. Ona fajna ale dziwna jakaś, uszy jej nie sterczą o zgrozo. podobno baran. To ja się pytam: baran czy królik?
Młoda jest a raz większa ode mnie. Ale Tom Cruise mógł to i ja mogę.
Wklejam swoje świeże fotki. Zobaczcie jaki jestem piękny i męski.
Ciao!
__________________
Monika jestem

Króliczki

Edytowane przez MonkaIska
Czas edycji: 2010-05-13 o 16:07
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 16:29   #3221
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

fajny pomysł z tym przedstawieniem sie to i my to zrobimy

mam na imie Kropek i mam juz 7 miesiecy jestem irlandzkim kroliczkiem jednak z moja pania porozumiewam sie bez slow jak narazie jestem sam ale pani cos mowi ze mi kobiete przyniesie do domu uwielbiam biegac po mieszkaniu i siedziec najwyzej jak tylko wskocze zeby miec dobry widok na wszystko...jestem prawdziwym mezczyzna, krolikiem obronnym pozatym jestem grzeczny bo uzywam kuwety wiec pani juz mnie nie wygania z lozka i moge ja lizac po uchu ile tylko moge a oto ja
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 18:12   #3222
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

ale slodziachy wszytskie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 18:16   #3223
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Leisla Pokaż wiadomość
fajny pomysł z tym przedstawieniem sie to i my to zrobimy

mam na imie Kropek i mam juz 7 miesiecy jestem irlandzkim kroliczkiem jednak z moja pania porozumiewam sie bez slow jak narazie jestem sam ale pani cos mowi ze mi kobiete przyniesie do domu uwielbiam biegac po mieszkaniu i siedziec najwyzej jak tylko wskocze zeby miec dobry widok na wszystko...jestem prawdziwym mezczyzna, krolikiem obronnym pozatym jestem grzeczny bo uzywam kuwety wiec pani juz mnie nie wygania z lozka i moge ja lizac po uchu ile tylko moge a oto ja
Hi! Kropku Po Guinessiku Cheers!

Kurcze czekam na kasę z US na sterylizację. Nie wyjeżdżam jednak w tym maju i można by to zrobić już. Jak nie przyjdzie w przyszłym tygodniu to chyba będę musiała pożyczyć. Chcemy to mieć do czerwca.
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 09:47   #3224
malutka243
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 181
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Babushka - Cudna! Chyba te maleństwa doceniają to, że ktoś dał im miłość i opiekę i odpłacają nam tym samym


Moniczko – przystojniak pierwsza klasa z Twojego uszola. A przedstawienie się boskie, oplułam ze śmiechu prawie monitor kawą

Lesila – śliczne umaszczenie ma Twój uszaty


Ewelinko – królisia nie tak trudno nauczyć do kuwety, Kasia nie zrobi żadnego bobka nigdzie indziej


malutka243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 10:13   #3225
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Babushka - ty Tocha jesteś?
Trafilam na wizaz glownie za sprawa mineralow, ale nie moglam nie zajrzec tutaj
A nick Tocha byl zajety, wiec jestem Babushka

Jak sie zdjeciowo zrobilo

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka243 Pokaż wiadomość
Babushka - Cudna! Chyba te maleństwa doceniają to, że ktoś dał im miłość i opiekę i odpłacają nam tym samym
To prawda. Na poczatku bylo trudno pod tym wzgledem, ze Jozia bardzo plochliwa byla. Ale z czasem zobaczyla, ze to ona moze porzadzic i zachowuje sie teraz jak na prawdziwa krolowa przystalo. Nawet jak jakies obce dla niej osoby wejda do pokoju to ona od razu uklada sie do glaskania i wykorzystuje sytuacje
Jest wolnobiegajaca i czasem zdarza jej sie siurnac na lozko. Ale za to w nocy czasem jak sie przebudze, to widze jak z nami spi. Ma swoj kacik na lozku.

Edytowane przez Babushka
Czas edycji: 2010-05-14 o 10:05
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 12:16   #3226
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

dziewczyny czy strata u kroliczka 0,2 kg w przeciagu jakis 3 miesiecy jest normalne...je normalnie i duzo, bobkuje i siusia duzo, jest zywy i bardzo biegajacy. ale martwie sie ze schudl.....
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 15:50   #3227
niuta91
Rozeznanie
 
Avatar niuta91
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 593
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Przesłodkie wszystkie malutka243, Kasia jest tak fajnie, naturalnie ubarwiona
A Us jaki przystojniak

Jestem pod wrażeniem videozoo, wczoraj o 12 złożyłam zamówienie, dziś o 12 paczka była już u mnie
niuta91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 19:05   #3228
malutka243
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 181
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Leisla Pokaż wiadomość
dziewczyny czy strata u kroliczka 0,2 kg w przeciagu jakis 3 miesiecy jest normalne...je normalnie i duzo, bobkuje i siusia duzo, jest zywy i bardzo biegajacy. ale martwie sie ze schudl.....
Wiesz co, Kasia w lutym ważyła 1,4, pod koniec marca 1,3.
Jest zdrowa, dużo biega, może taka zmiana właśnie przez dużą ilość ruchu.

Wydaje mi się, że to nie tak dużo w ciągu 3 miesięcy
malutka243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 19:10   #3229
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez malutka243 Pokaż wiadomość
Wiesz co, Kasia w lutym ważyła 1,4, pod koniec marca 1,3.
Jest zdrowa, dużo biega, może taka zmiana właśnie przez dużą ilość ruchu.

Wydaje mi się, że to nie tak dużo w ciągu 3 miesięcy
to dobrze, on tez duzo wiecej biega teraz i nie zjada juz tyle dywanu co wczesniej
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 19:29   #3230
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Leisla Pokaż wiadomość
to dobrze, on tez duzo wiecej biega teraz i nie zjada juz tyle dywanu co wczesniej
Jak jest radosny i skoczny to pewnie wszystko ok.

niuta91- dziękujemy. Co do zamówienia to faktycznie szybko. To jeszcze bardziej świadczy o fachowości tego sklepu
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 22:09   #3231
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Witajcie! Kilka dni temu kupiłam małego króliczka. Jest tak mały, że mieści się w dłoni, jednak już po kilku dniach jestem przerażona i nie wiem czy opieka nad nim mnie nie przerośnie. Chodzi m.in. o zapach. Pani w zoologicznym doradziła siano jako ściółkę. W całym moim pokoju pachnie więc sianem, jutro lecę do sklepu po wiórki bo ten zapach mnie drażni, ciągle go czuję... druga sprawa to, że chcę oswoić króliczka i wypuszczać go żeby biegał po mieszkaniu, ale on wyskakując z klatki wysypuje swoje odchody i roznosi je po pokoju czasem też zostawi i zdarzy mi się wdepnąć a kiedy dziś ssikał mi się na łóżko brudząc nie tylko pościel ale zostawiając cuchnącą żółtą plamę na kołdrze poczułam bezradność.. Pomóżcie!!!

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Przeczytałam właśnie o kuwecie. Jaką dokładnie kuwete macie na myśli taką jak dla kota czy taka mała, która si e ustawia w rogu klatki? Poczytałam trochę postów i jestem spokojniejsza. Śliczny i fajny jest mój króliczek ale bobki porozrzucane po pokoju.... ;( czy jak zacznie korzystać z kuwety nie będzie już bobków robił na dywan i panele?
Acha.... moje króliczka ma na imię Lucy i jest jeszcze maleńka, aczkolwiek bardzo ruchliwa, głaskanie lubi tylko gdy jest śpiąca inaczej ucieka ale to chyba i tak dobrze jak na 3 dzień u mnie. Poza tym jest ciekawska i wszędobylska
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 22:11   #3232
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Po co królik ma mieć ściółkę - czy pies czy kot siedzą w trocinach nie wiem kto to wymyślił. Królik to nie gryzoń i nie pakuj go w trociny, a siano służy do jedzenia, a nie do sr... za przeproszeniem. Siano dajesz w paśnik, mało i nic nie śmierdzi. Do klatki nie dajesz nic, co najwyżej jakiś kocyk jak jest zimno. A do kuwety, tylko i wyłącznie tak gdzie królik będzie się załatwiał żwirek drewniany taki jaki mają koty. I wtedy nic nie śmierdzi - jak mnie odwiedzają znajomi to mówią niemożliwe, że masz królika, przecie nic nie śmierdzi Jak dasz go w trociny to będziesz je miała w całym domu i znowu będziesz narzekać.

Co do oswajania - wypuszczaj króla i siadaj na podłodze, cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz. Króliki są niestety płochliwe. Ale jak już się oswoją to dają tyle radości jak chyba żaden inny zwierz.
__________________
NELSON-X

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2010-05-14 o 22:12
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 22:16   #3233
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
Witajcie! Kilka dni temu kupiłam małego króliczka. Jest tak mały, że mieści się w dłoni, jednak już po kilku dniach jestem przerażona i nie wiem czy opieka nad nim mnie nie przerośnie. Chodzi m.in. o zapach. Pani w zoologicznym doradziła siano jako ściółkę. W całym moim pokoju pachnie więc sianem, jutro lecę do sklepu po wiórki bo ten zapach mnie drażni, ciągle go czuję... druga sprawa to, że chcę oswoić króliczka i wypuszczać go żeby biegał po mieszkaniu, ale on wyskakując z klatki wysypuje swoje odchody i roznosi je po pokoju czasem też zostawi i zdarzy mi się wdepnąć a kiedy dziś ssikał mi się na łóżko brudząc nie tylko pościel ale zostawiając cuchnącą żółtą plamę na kołdrze poczułam bezradność.. Pomóżcie!!!
Hej! Nie kupuj trocin ani innych wiorkow. Kup malemu narozna kuwetke i drewniany zwirek. Dno klatki wyloz np. starym recznikiem lub czyms podobnym. U niektorych sprawdzaja sie takie male dywaniki. Z opisu wynika, ze krolik to maluszek (stanowczo zbyt mlody) wiec uwazaj z podawaniem swiezych rzeczy typu jablka i marchewki. Moze to zakonczyc sie biegunka. Sianko lepiej niech bedzie w pasniku, a nie na podlodze klatki. Ta kobitka z zoologa nie ma o niczym pojecia Krolik bedzie puszczal bobki gdzie popadnie. Nie kazdego mozna nauczyc zostawiania bobeczkow tylko w kuwecie. Jesli zsikal sie na lozko to moze dlatego ze jest mlodziutki, nie mogl wytzrymac, a nie wiedzial jak ma trafic z powrotem do klatki (moja Tosia tak kiedys zrobila). Wiekszosc krolikow od malenkosci mozna nauczyc zalatwiania sie w kuwecie tak jak koty.
Coz jeszcze moge ci poradzic. Poczytaj strony http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ i http://www.uszata.com/index.html

Dawaj malemu duzo sianka do jedzenia, granulat i swieza wode. Uwazaj na niego, bo jest mlodziutki. Piszesz o kupach ktore przydeptujesz. Czy sa to rzadkie kupy? On powinien zostawiac tylko suche bobki.
Na wszelki wypadek zaopatrz sie w Lakcid, w razie gdyby z jakiejs przyczyny zaczal biegunkowac. Podaje sie go dopyszcznie strzykawka bez igly. Ale to tak na wszelki wypadek ci pisze.
Wyglaszcz maluszka

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Po co królik ma mieć ściółkę - czy pies czy kot siedzą w trocinach nie wiem kto to wymyślił. Królik to nie gryzoń i nie pakuj go w trociny, a siano służy do jedzenia, a nie do sr... za przeproszeniem. Siano dajesz w paśnik, mało i nic nie śmierdzi. Do klatki nie dajesz nic, co najwyżej jakiś kocyk jak jest zimno. A do kuwety, tylko i wyłącznie tak gdzie królik będzie się załatwiał żwirek drewniany taki jaki mają koty. I wtedy nic nie śmierdzi - jak mnie odwiedzają znajomi to mówią niemożliwe, że masz królika, przecie nic nie śmierdzi Jak dasz go w trociny to będziesz je miała w całym domu i znowu będziesz narzekać.

Co do oswajania - wypuszczaj króla i siadaj na podłodze, cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz. Króliki są niestety płochliwe. Ale jak już się oswoją to dają tyle radości jak chyba żaden inny zwierz.
Prawie to samo powtorzylam, bo chyba pisalysmy jednoczesnie.
A z ostatnim zdaniem zgadzam sie w 100%
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 22:33   #3234
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Dziewczyny pierwszego dnia były to kupy zgranulowane ale miękkie (pewnie przez stres) a teraz normalne takie suche bobki. Skutecznie mnie pocieszyłyście, jutro lecę do zoologika po kuwetę i żwirek a wywalam to całe siano:/ też mi się wydaje, że trzymanie dużej ilości siana w pokoju normalne nie jest. To mój pierwszy królik, mam też 2 chomiki i miałam w dzieciństwie świnki morskie ale królika pierwszy raz dlatego jestem jeszcze trochę zielona ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Lucy jest płochliwa ale jak siedzę na dywanie i nie wykonuję gwałtownych ruchów to przychodzi i mnie obwąchuję a nawet wskakuje na kolana. Teraz ustawiłam poduszki przy łóżku to wskakuje i zeskakuje, jest za mała żeby wskakiwać sama i nie śpię z nią tylko dlatego, że boję się że zrobie jej krzywde albo będzie próbowała zeskoczyć z łóżka i jeszcze coś jej się stanie. Teraz właśnie zasnęła na łóżku co jest dużym sukcesem bo do tej pory chowała się za szafką
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!

Edytowane przez milenka22
Czas edycji: 2010-05-14 o 22:34
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 07:19   #3235
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Sianka to tak do konca nie wywalaj bo to podstawa kroliczej diety. W pokoju nie musisz trzymac. Wazne, zeby krolik mial non stop swieza porcje sianka
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 07:38   #3236
MonkaIska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ciągle w drodze :)
Wiadomości: 1 060
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Milenka22- sianko to podstawa w diecie królika. Królik nie tylko dobrze je przyswaja ale również ściera na nim ząbki.
Troszkę źle zrobiłaś kupując królika nie mając wcześniej za bardzo pojęcia o hodowli no ale cóż.
Po pierwsze króliczkowi może się zdarzyć bobkować poza kuwetą.
Żwirek do kuwety drewniany niezbrylający. Świeża woda do picia, przy takim maluchu nie podawać póki co świeżych warzyw. Najlepiej granulat oraz właśnie sianko.
Jak najmniej nosić ją na rękach to nie jest mały piesek. Króliczki lubią przychodzić i kłaść się koło właściciela no i być delikatnie głaskane.
Poza tym nie wiem czy jesteś przygotowana na gryzienie: tapet, wykładzin, dywanów oraz czy zabezpieczyłaś kable. Nie wszystkie króliki gryzą co popadnie no ale nie wiesz czy Twój nie będzie.
Uważaj na przeciągi i na hałas (np głośne słuchanie muzyki czy też odkurzanie przy króliku) one tego nie lubią no i można uszkodzić im słuch.
__________________
Monika jestem

Króliczki
MonkaIska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 10:02   #3237
malutka243
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 181
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Dziewczynki już napisały większość. Ja jeszcze napiszę o korzystaniu z kuwetki, bo nie wiem, czy pisałyście.

Kuweta normalna jak dla kota, do niej żwirek drewniany, wszystkie bobki przenoś do niej, a mocz zetrzyj chusteczką higieniczną/papierem toaletowym i włóż do kuwety - króliczek poczuje swój zapach tam i za jakiś czas powinien załapać, gdzie powinien się załatwiać
malutka243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 11:36   #3238
kasiax.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 993
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Wszystko co najważniejsze już napisałyście milence22 odnośnie oswajania i dbania o króliczka, ale musze coś napisać, bo nie wytrzymam.. Strasznie mnie wkurza "wiedza" ludzi pracujących w zoologicznych.. Kiedyś szukałam Cuni Complete dla mojej królewny i w jednym ze sklepów pani mówi, że w ogóle pierwszy raz o czymś takim słyszy, a przecież króliki to tylko pszenice, trawe i marchew jedzą:| no więc jej tłumaczę, że chyba nie bardzo i zaczęłam jej co nieco o uszolach mówić.. Potem była lawina pytań, pani oburzona, że ośmielam się ją pouczać, bo przecież króliki śmierdzą, mają siedzieć w klatce i za przeproszeniem lać i s*ać pod siebie, że brudasy, że boją się ludzi i wogóle są dzikie i nadają się tylko na mięso:| zwątpiłam po prostu i ozięble panią pożegnałam

Rzadko tu zaglądam, dlatego postanowiłam się trochę przypomnieć i wrzucę parę zdjęć moich "dzieci"

Amorek (jest samiczką, ale nie wiem czemu wszyscy mówimy do niej jak do samca. chyba nie jest o to zła:P)
1. Zalotne spojrzenie do aparatu
2. I myślisz, że będziesz w stanie mi odmówić ;>
3. Taaaki jestem grzeczny
4. Higiena ważna rzecz!

Tofcia (moja ukochana królewna, diabeł w anielskiej skórze, niech Was nie zmylą te niewinne oczka, jak nikt inny potrafi pokazać charakterek)
1. Przyczajony tygrys
2. No przecież wiem, że kabelki nie są do jedzenia.. One same tak, serio!
3. Po imprezie
4. Myślisz naiwniaku, że będę spała na podłodze?!
__________________


Edytowane przez kasiax.
Czas edycji: 2010-05-15 o 20:49
kasiax. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 12:32   #3239
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Hej dzisiaj w sklepie zoologicznym jakaś pani próbowała mnie przekonać, że królik to tylko w klatce i tylko w ściółkę ale wyprowadziłam ją z błędu. Dopiero w trzecim zoologiku udało mi sie nabyć kuwetę, kupiłam taką narożna dla królików bo mój jest taki maleńki że powinna wystarczyć narazie. A sianko trzymam w niewielkich porcjach, jak zje to dokładam. Od razu zrobiło się milej i estetyczniej teraz czekam na siuśki

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Mnie też wkurza niewiedza innych, to że komuś się nie udało oswoić królika to nie znaczy, że królika oswoić nie można. Ja mojego mam kilka dni a już czuje się swobodnie kiedy jestem w pokoju. Na początku chowała się za meblami bo bała się, że zamknę ją w klatce ale teraz pozbyła się tych obaw i wręcz przeciwnie- z zaciekawieniem patrzy co robię i czasami aż przeszkadza np. ja próbuję pościelić łóżko ale nie mogę bo mi wskakuje na nie co ją zdejmę na podłogę
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 14:55   #3240
kasiax.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 993
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
Mnie też wkurza niewiedza innych, to że komuś się nie udało oswoić królika to nie znaczy, że królika oswoić nie można. Ja mojego mam kilka dni a już czuje się swobodnie kiedy jestem w pokoju. Na początku chowała się za meblami bo bała się, że zamknę ją w klatce ale teraz pozbyła się tych obaw i wręcz przeciwnie- z zaciekawieniem patrzy co robię i czasami aż przeszkadza np. ja próbuję pościelić łóżko ale nie mogę bo mi wskakuje na nie co ją zdejmę na podłogę
Mój białas to w pierwszym dniu biegał po całym domu, śmiało do wszystkich podchodziła, taki mały cwaniaczek teraz to w ogóle mała terrorystka, bo myśli, że mój pokój należy do niej. Jak usiądę na pufie, na której ona lubi spać, to przyłazi i mnie nosem spycha, jak przełożę jej ulubiony kocyk, to bulwers od razu biega i go szuka, a już najgorszą rzeczą jaką można zrobić, to ruszyć jej grzechotkę lub.. skarpetkę
__________________

kasiax. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 19:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.