zaproszenia na ślub cywilny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 17:27   #1
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229

zaproszenia na ślub cywilny


Poradźcie mi.

Nasz ślub za niecałe 3 miesiące. Będzie to tylko ślub cywilny, bez wesela, szykujemy małe przyjęcie dla najbliższej rodziny (15 osób). Jakiś czas temu zaczęliśmy zapraszać na ślub rodzinę i znajomych - przy okazji, na jakichś spotkaniach. Do znajomych, z którymi prawie się nie widujemy, chcemy wysyłać zaproszenia pocztą, myślę, że nie poczują się urażeni. Zostaje jednak jeszcze trochę osób z rodziny (ci, którzy nie będą na przyjęciu). Mój narzeczony całą rodzinę ma w innym mieście, więc już obmyślił chytry plan, że obdzwoni ich, a zaproszenia wyśle pocztą. Moja rodzina mieszka bliżej, więc teoretycznie moglibyśmy ich z tymi zaproszeniami odwiedzać. Problem polega na tym, że mojego narzeczonego trudno będzie mi nakłonić do odwiedzania ciotek, których praktycznie nie zna i widział parę razy w życiu, a samej chyba nie wypada mi zapraszać? Poza tym dla mnie też trochę takie sztuczne jest odwiedzanie kogoś, z kim praktycznie nie ma się kontaktu, bo "tak wypada". W każdym razie mam dylemat - jak te zaproszenia podostarczać. Wysyłać, odwiedzać, dzwonić? Poradźcie coś.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 17:39   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Wyślij pocztą ,skoro sie nie widujecie i nie odwiedzacie to co cie obchodzi czy sie obraża czy nie.

Swoja droga po kiego ich w ogóle zapraszać na ślub ??

wiesz ze bywaja sytuacje kiedy niektorzy czuja sie zaproszeni takze na imprezę ,znam mnóstwo takich sytuacji kiedy zaproszenie na slub zostalo potraktowane jako slub i impreza i był kłopot
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 06:06   #3
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

moim zdaniem zdecydowanie odwiedzić i zaprosić W mojej rodzinie by nie przeszła sytuacja dzwonienia czy wysłania poczta potraktowano by to jako zniewagę. No i to takie eleganckie zapraszać osobiście sytuacja inna gdy rodzina mieszka daleko wtedy zostaje poczta takie jest moje zdanie
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 20:11   #4
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

też jestem za opcją odwiedzenia powiedz TŻtowi, że pójdziecie na herbate/kawę i ciastko tylko. I tak zróbcie. Posiedźcie troche ale przygotujcie na wstępie grunt typu: wpadlismy na chwile bo musimy jechać załatwić to czy tamto
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:56   #5
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wyślij pocztą ,skoro sie nie widujecie i nie odwiedzacie to co cie obchodzi czy sie obraża czy nie.

Swoja droga po kiego ich w ogóle zapraszać na ślub ??

wiesz ze bywaja sytuacje kiedy niektorzy czuja sie zaproszeni takze na imprezę ,znam mnóstwo takich sytuacji kiedy zaproszenie na slub zostalo potraktowane jako slub i impreza i był kłopot
Nie rozumiem jak zaproszenie na ślub można odebrać jako zaproszenie na imprezę(wesele,obiad) ?skoro nie ma podanych szczegółów typu miejsce adres przyjęcia ? to jest chyba jednoznaczne że skoro mowa o miejscu ślubu a nie ma słowa o imprezie to zaproszenie dotyczy samego ślubu
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:07   #6
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

ja bym wcale nie dawała znać tym bardziej że na poczęstunek ich nie zaprosisz szczerze mówiąc olałabym takie zaproszenie
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 07:23   #7
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

W mojej rodzinie dla takich dalszych ciotek etc. wysyła się zawiadomienia, a dla tych z którymi chce się spędzić czas przy obiedzie lub na przyjęciu weselny - zaproszenia.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-09, 09:04   #8
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Poradźcie mi.

Nasz ślub za niecałe 3 miesiące. Będzie to tylko ślub cywilny, bez wesela, szykujemy małe przyjęcie dla najbliższej rodziny (15 osób). Jakiś czas temu zaczęliśmy zapraszać na ślub rodzinę i znajomych - przy okazji, na jakichś spotkaniach. Do znajomych, z którymi prawie się nie widujemy, chcemy wysyłać zaproszenia pocztą, myślę, że nie poczują się urażeni. Zostaje jednak jeszcze trochę osób z rodziny (ci, którzy nie będą na przyjęciu). Mój narzeczony całą rodzinę ma w innym mieście, więc już obmyślił chytry plan, że obdzwoni ich, a zaproszenia wyśle pocztą. Moja rodzina mieszka bliżej, więc teoretycznie moglibyśmy ich z tymi zaproszeniami odwiedzać. Problem polega na tym, że mojego narzeczonego trudno będzie mi nakłonić do odwiedzania ciotek, których praktycznie nie zna i widział parę razy w życiu, a samej chyba nie wypada mi zapraszać? Poza tym dla mnie też trochę takie sztuczne jest odwiedzanie kogoś, z kim praktycznie nie ma się kontaktu, bo "tak wypada". W każdym razie mam dylemat - jak te zaproszenia podostarczać. Wysyłać, odwiedzać, dzwonić? Poradźcie coś.
Witaj u nas na przyjeciu bedzie 7 osob reszty nie zapraszalismy bo nie planowalismy wielkich imprez, z reszta mieszkamy w DE i ciezko ciagnac ludzi zwlaszcza ze musieliby gdzies spac.... zaproszenia wyslalam/dalam osobiscie tym ktorych chce widziec u siebie na przyjeciu i ktorzy wiem ze przyjada, a reszcie wyslalam zawiadomienia, ze tego i tego dnia sie pobieramy

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
W mojej rodzinie dla takich dalszych ciotek etc. wysyła się zawiadomienia, a dla tych z którymi chce się spędzić czas przy obiedzie lub na przyjęciu weselny - zaproszenia.
O, moj avatar
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:47   #9
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

To chyba zależy od rodziny. U mnie by niestety nie przeszło chociaż osobiście uważam, że nie ma nic złego w wysyłaniu zaproszeń poczta. Na całym świecie się tak robi. Ale niestety moje ciotki musiałam objeździć bo u mnie byłaby to obraza majestatu.
Jeśli nikt się u Ciebie nie po obraża i nie uzna tego za brak szacunku to ja bym słała pocztą. Jesli są to takie tradycyjne ciocie to trudno-poświęć dwa popołudnia na szybkie kawki z ciasteczkiem.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:31   #10
Degresja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
GG do Degresja Send a message via Skype™ to Degresja
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Myślę że to o czym piszecie jest jeszcze kwestią starych tradycji, które w polsce sa mocno utarte. W zaproszeniach dla gości obecnie panuje tendencja zamieszczania bilecików zwrotnych w postaci malutkich karteczek - gdzie podajemy ilość osób, które deklarują przybycie a nawet wybór potraw "Vege". Pomysł i tendencja wyśmienita, jak pewnie się domyślacie zapożyczona z większych krajów.

Wszystko zależy od rodziny, jeżeli jest na to cięta to musisz zawozić, moja na przykład w większości dostała pocztą. Byli prawie wszyscy.
Do tego dochodzi jeszcze kwestia utrzymywania kontaktów z rodziną, może jeżeli wszyscy doskonale cię znają to jest łatwiej. U mnie nikt się nie obraził i wszyscy byli zachwyceni.
__________________
Nie ważne kto ma rację, ważne kto ma restaurację.
Degresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:40   #11
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Nie chcę zakładać nowego wątku, a ten wydaje się być odpowiedni - mam nadzieję, że Autorka się nie gniewa

Mam mały problem:
- planujemy ślub cywilny oraz obiad dla max. 30osób.
Ślub wyznaczyliśmy na czerwiec przyszłego roku, zarezerwowaliśmy sobie na konkretny dzień salę w restauracji.
Niemniej jednak w interesującym nas USC datę ślubu można zarezerwować najwcześniej na 3msc przed ustalonym terminem.

To powoduje, że martwię się o zaproszenia, ponieważ o ile datę będziemy znać i nie powinno być problemu z ustaleniem jej w USC na konkretny dzień, o tyle godzinę podają nam dopiero 3 miesiące przed naszą datą - wydaje mi się, że przez to za późno zaprosimy gości, tym bardziej że po 'zaklepaniu' daty i godziny ślubu w USC te zaproszenia musimy jeszcze wydrukować i przygotować

Jak to u Was wyglądało? Z jakim wyprzedzeniem rozdawałyście zaproszenia na ślub w USC?
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 20:08   #12
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
Nie chcę zakładać nowego wątku, a ten wydaje się być odpowiedni - mam nadzieję, że Autorka się nie gniewa

Mam mały problem:
- planujemy ślub cywilny oraz obiad dla max. 30osób.
Ślub wyznaczyliśmy na czerwiec przyszłego roku, zarezerwowaliśmy sobie na konkretny dzień salę w restauracji.
Niemniej jednak w interesującym nas USC datę ślubu można zarezerwować najwcześniej na 3msc przed ustalonym terminem.

To powoduje, że martwię się o zaproszenia, ponieważ o ile datę będziemy znać i nie powinno być problemu z ustaleniem jej w USC na konkretny dzień, o tyle godzinę podają nam dopiero 3 miesiące przed naszą datą - wydaje mi się, że przez to za późno zaprosimy gości, tym bardziej że po 'zaklepaniu' daty i godziny ślubu w USC te zaproszenia musimy jeszcze wydrukować i przygotować

Jak to u Was wyglądało? Z jakim wyprzedzeniem rozdawałyście zaproszenia na ślub w USC?
My ślub mieliśmy w lipcu a zaproszenia zaczęliśmy rozdawać w maju.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:00   #13
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
My ślub mieliśmy w lipcu a zaproszenia zaczęliśmy rozdawać w maju.
nikt Wam nie sugerował że za późno? ja się tylko tego obawiam
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:04   #14
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
nikt Wam nie sugerował że za późno? ja się tylko tego obawiam
Nie, nikt
Większość i tak wiedziała wcześniej o naszym ślubie, zaproszenia to była właściwie tylko formalność.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:17   #15
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

może to też jest jakieś wyjście, żeby wcześniej 'puścić famę', a zaproszenia na spokojnie rozdać jak już zaklepiemy termin
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:38   #16
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
może to też jest jakieś wyjście, żeby wcześniej 'puścić famę', a zaproszenia na spokojnie rozdać jak już zaklepiemy termin
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 16:31   #17
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

my też rozpowiedzieliśmy że się pobieramy a zaproszenia były rozdawane potem jakoś 2 miesiące przed terminem ślubu.... chyba
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:12   #18
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: zaproszenia na ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
W mojej rodzinie dla takich dalszych ciotek etc. wysyła się zawiadomienia, a dla tych z którymi chce się spędzić czas przy obiedzie lub na przyjęciu weselny - zaproszenia.
właśnie też tak zrobię, jak bedą chcieli przyjść popatrzeć złożyć życzenia to zawiadomieni będą..
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-20 21:12:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.