Wrześniówki - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-25, 16:57   #1681
bardoti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: Wrześniówki

Mała! wszystko co chce miec w torebce będzie miała moja świadkowa - trzeba ją ostrzec wcześniej żeby przygotowała sobie odpowiedniej wielkości . Zastanawiam się tylko czy nie włożyć w jakis bialy, materiałowy woreczek chusteczek i balsamu do ust(moje uzależnienie) i położyć gdzieś przy klęczniku jeszcze przed mszą (można o to świadkową poprosić)...

Niedawno byłam na weselu i była śmieszna sytuacja (tak nawiązując do niezbędnych rzeczy). PM powiedziała mi jak wyjeżdżała z domu do kościoła że jej już chce się siusiu (droga do kościoła - 40min). Jako przykładna świadkowa byłam w kościele przed nią i próbowałam załatwić toalete z kościelnym, ale była zamknięta. No ale w pobliżu była restauracja z kórej ostatecznie skorzystalyśmy. Ale ubaw był po pachy (bo miałyśmy czas żeby w restauracji pożartować z obsługą) i to ją tak rozluźniło, że już stresu żadnego po niej nie było widać i czuła się super . Dlatego radze być w kościele jakieś 20 min przed czasem - zawsze można skorzystac z toalety ))
bardoti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 20:49   #1682
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez bardoti Pokaż wiadomość
mafda co do kolczyków to zdecyduje chyba przy przymiarce, ale mi też sie chyba te drugie bardziej podobają. Zobaczymy...

Aha! A jak Ci się bardzo podobają to mogę Ci napisać skąd mam )) Bo można sobie takie same zamówić.
możesz dać mi namiary
chociaz ja już swój komplecik już zamówiłam ma być w tym tygodniu, ale zawsze może mi się przydac
__________________
Laura my love
mafda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 21:14   #1683
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Witajcie
Ja również wychodzę za mąż we wrześniu
Dziewczyny pomóżcie, wprawdzie mam jeszcze troszkę czasu, ale co proponowałybyście z dodatków do tej sukni?

25.09.2010r
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 21:42   #1684
bardoti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez mafda Pokaż wiadomość
możesz dać mi namiary
chociaz ja już swój komplecik już zamówiłam ma być w tym tygodniu, ale zawsze może mi się przydac
Poszło na priv (ma przynajmniej taką nadzieję, a jak nie doszło to daj znać )

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka32 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja również wychodzę za mąż we wrześniu
Dziewczyny pomóżcie, wprawdzie mam jeszcze troszkę czasu, ale co proponowałybyście z dodatków do tej sukni?

25.09.2010r
To jest śnieżno-biała suknia, tak? No to juz chyba odpada problem czy srebro czy złoto . Ale jakoś trudno doradzać dodatki jak nie wiadomo jak w niej wyglądasz i jak Ty wyglądasz . Dużo zależy też od fryzury... Może coś opiszesz więcej? Tak na mój pierwszy (niedoświadczony) rzut oka to suknia nie jest bardzo skromna, ale też nie wyklucza dodatków. Postawiłabym na dłuższe (ale nie jakieś wielkie) kolczyki i delikatną bransoletkę. Wszystko srebrno-kryształkowe.
bardoti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 22:06   #1685
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Hej Bardoti , przepraszam za niezbyt wyrazne zdjęcia. To jest suknia ecru, cala góra jest gładka, bogata zaczyna sie dopiero od kolan po cały tren. Wlosy staram się zapuścić, narazie nie sięgają nawet do ramion. Wlaśnie myślałam o kolczykach bardziej skromnych, mam pociągłą twarz i dluższe kolczyki chyba niebardzo będą pasowały...chociaż powiem Ci szczerze, że widzialam pare naprawdę ślicznych...
Dziękuję Ci za odpowiedz, a jak myślisz, welon dłuższy? Sama nieweim co będzie dobre...
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 10:07   #1686
bardoti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 17
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez dorka32 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedz, a jak myślisz, welon dłuższy? Sama nieweim co będzie dobre...
Myśle że dłuższy welon przykryje tren a skoro góra jest skromniejszato można jej dodać ozdoby takim do połowy pleców...
bardoti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 15:41   #1687
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez bardoti Pokaż wiadomość
Myśle że dłuższy welon przykryje tren a skoro góra jest skromniejszato można jej dodać ozdoby takim do połowy pleców...
Dzieki jesssu już widze te latanie po salonach
wiecie co? z tego wszystkiego mam takie koszmary, że szok, już trzeci raz śniło mi się, że w dniu mojego ślubu o 11.50 nie byłam jeszcze ani umalowana, ani uczesana (ślub jest o 12.00)....pięknie, chyba za bardzo o tym wszystkim myśle

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez nicolaaa Pokaż wiadomość
to ja może odbiegnę od tematu, bo chyba jest zbyt kontrowersyjny

mam pytanie o makijaż - bo mi fryzjerka poleciła sephorę ale koszt to 100 zł razem z próbnym - uważam że to trochę za dużo. Kto Was maluje, czy może malujecie się same? I ile płacicie?
Już jak jestem w wirze umawiania się do fryzjerki to od razu chcę już załatwić wszytsko.

Dziś TŻ przyjeżdża i będzie wybierał wkładki do zaproszeń które własnoręcznie zrobiłam. Jak dla mnie obie te moje wersje są super
To strasznie mało !!
Ja będę miala robiony makijaż ślubny za 150zł w tym próbny (są trzy propozycje makijażu), więc myśle, że w miare tanio

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez arnama Pokaż wiadomość
I znów nie mogę do końca zamówić zaproszeń
Ciągle problem z tymi włochami
Czy jest tu taka Panienka Młoda co umie język włoski na tyle by skorygować zaproszenie?
Poradziłaś już sobie?

Edytowane przez dorka32
Czas edycji: 2010-05-28 o 21:13
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 16:00   #1688
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Wrześniówki

dorka32 no właśnie też zauważyłam że malo, ale mam koleżankę która jednak będzie mnie malować i mówiła że pracowała w takich drogeriach i mówiła że są tam czasem ludzie niezbyt dobrze wykwalifikowani więc nie do końca poleca robienie tam makijażu. na szczęście ona ma pokończone szkoły, a poza tym ma super fotki z własnymi makijażami i faktycznie zapłacę drożej ale też nie wiele ale wiem że jej mogę zaufać ahaaa i do tego zrobię sobie u niej tipsiaki tzn u jej szefowej bo podobno robi rewelacyjnie

o rany ale się po przechwalałam - koniec tego.
mam dylemat z butami - zastanawiam się czy zamawiać z neta czy jednak zapłacić 70 zł i kupić w ryłko. kurcze już sama nie wiem - jestem zwolenniczka przymierzenia butów na miejscu a przez neta jak nie trafie to muszę znów czekać i płacić za przesyłkę
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 16:52   #1689
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez nicolaaa Pokaż wiadomość
dorka32 no właśnie też zauważyłam że malo, ale mam koleżankę która jednak będzie mnie malować i mówiła że pracowała w takich drogeriach i mówiła że są tam czasem ludzie niezbyt dobrze wykwalifikowani więc nie do końca poleca robienie tam makijażu. na szczęście ona ma pokończone szkoły, a poza tym ma super fotki z własnymi makijażami i faktycznie zapłacę drożej ale też nie wiele ale wiem że jej mogę zaufać ahaaa i do tego zrobię sobie u niej tipsiaki tzn u jej szefowej bo podobno robi rewelacyjnie

o rany ale się po przechwalałam - koniec tego.
mam dylemat z butami - zastanawiam się czy zamawiać z neta czy jednak zapłacić 70 zł i kupić w ryłko. kurcze już sama nie wiem - jestem zwolenniczka przymierzenia butów na miejscu a przez neta jak nie trafie to muszę znów czekać i płacić za przesyłkę
Nicolaaa wcale się nie przechwalasz super,że masz taką koleżankę, będzie bardziej "na luzie" a z tymi niezbyt dobrze wykwalifikowanymi dziewczynami to prawda, niektore mają tylko jakiś kurs skończony i tyle, nieweim nie znam się, ale wydaje mi się że to nie wystarczy
co do butów, też znalazłam ładne na necie, których nie mogę znalezc w sklepach, ale trudno, będę szukała dalej, wolę but przymierzyć, przejść się chociażby kawałek czy wygodny, zobaczyć jak leży na nodze.. tym bardziej, że nie mam idealnej stopy
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 04:43   #1690
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Wrześniówki

dorka32 no właśnie ja mam to samo zdanie - też wolę się przejść, przymierzyć rozmiar większy mniejszy dla porównania. Z tym że na necie są tańsze i ładne te buty. No cóż chyba jednak kupie na miejscu mimo wszystko, bo w końcu mam w nich tańczyć całą noc.
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 08:46   #1691
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Wrześniówki

a ja dziewczyny tez mam nie miłe wspomnienia z zakupu butów przez internet i wolę kupowac w sklepie hehehe raz kupiłam za małe a raz rozpadły się po 2 tygodniach, jakość na zdjęciu trudno ocenić.
swoje zamówiłam w ciemno za 2 tygodnie powinny być, jak coś to wystawię na allegro, ale najgorsze że znowu będę szukać czegoś sensownego.
biżuterię też zamówiłam przez internet i tez czekam.
__________________
Laura my love
mafda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 10:46   #1692
ashe
Raczkowanie
 
Avatar ashe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 242
Dot.: Wrześniówki

bardoti, u nas nie ma jak być tyle wcześniej od 13 co godzinę tego dnia są śluby a nawet jeśli to sala jest dokładnie naprzeciwko kościoła że nawet wszyscy się śmiali że nam samochód niepotrzebny.

dorka32 śliczna suknia.. dodatki to zgadzam się z dziewczynami..a welon to zależy od tego jaki będziesz mieć..ja mam suknie z długim trenem a welon też kupiłam długi bo to tylko do kościoła a potem już brak welonu.

co do butów kupowanych przez internet to ja nie miałam żadnych problemów z takimi butami..no moze jedne ciut mi pięta wysuwala się z powodu ich wyskokości ale kupiłam żelowe zapiętki i było ok- ślubne też tak kupiłam i są naprawdę mega wygodne
ashe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 11:01   #1693
e_wcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 151
Dot.: Wrześniówki

ja kupiłam przez neta i jestem mega zadowolona, trafiłam z rozmiarem idealnie, a poza tym zaoszczędziłam jakieś 60zł

a co do snów to mi się śni że uciekam z kościoła, wersja ucieczki co sen to nowa,
e_wcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 16:05   #1694
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: Wrześniówki

Cześć dziewczyny! Ale się za Wami stęskniłam! Musiałam opuścić mój dom i udać się do ciotki, bo u mnie w domu wielkie cyklinowanie (mamy dom jednorodzinny- otwarty, więc kurz, smród jest wszędzie że nie dało się spać i przechodzić przez przedpokój).
Ale lakier juz wysechł, więc pora nadrobić zaległości

Cytat:
Napisane przez mafda Pokaż wiadomość
NIE ZEMDLEJE ups sorki za capsa ale mój berbeć szaleje
a który wybrałaś komplet biżuterii bo mi wyjątkowo podobają się drugie kolczyki
buty z menbura tez fajne


ja tez mam welon gratis, ale mi sie nie przyda
a jakie planujesz te majteczki? bo ja mam upatrzone takie bezszwowe juz testowałam czarne na weselu brata

co do godziny to mam zamiar się wyspać a potem się dopiero szykowac jestem potwornym śpiochem ale mam nadzieję to jakoś ogarnąć :P

No właśnie jakieś zwykłe, może też takie bezszwowe, a jak nie, to zwykłe bawełniane lub z jakiejś miękkiej koronki, ale raczej nie ozdobne- ja będę mieć szeroką suknię, więc nic nie będzie widać na materiale, więc mi jest wszystko jedno, coś na noc poślubną by się przydało kupić ładnego może jakiś gorsecik fikuśny, albo 'mgiełkową' koszulkę, do tego jakieś ładne majteczki i pończoszki - obowiązkowo białe

Myślałyście już o tym?

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Kurcze z tymi godzinami to faktycznie trzeba dobrze wszystko zgrac i jeszcze sie wyspać

Ja (też) jestem spiochem ale pewnie nie pośpię z tych emocji
chociaż czas na to pewnie będzie gdyż ślub mamy o 16:30...troszkę późno ale nie było innej wolnej godziny w Nasz dzień! ...15:00 byłaby chyba idealna....boje sie że tak szybko ten dzień ię skończy...i wszystko pryśnie tak ! dlatego chcialabym aby trwal jak najdłużej... ale znowu np...impreza już od 16... może być mecząca sama nie wiem...
Maluje się sama...wiec moge makijaz wcisnąć o każdej porze, fryzjer pewnie gdzieś ok 11-12 myślę tak aby spokojnie wszystko potem ogarnąć...PAZNOKCIE! kurcze calkiem o nich zapomniałam...trzeba sie szybko umówic!

Co do biżuterii to na szyji nie będe miała nic, szukam więc kolczyków i branzoletki
a co z torebka??? planujecie takowe?>?

Aha zapomniała się pochwalić zamówilismy dzis juz transport dla gości kurs z Kościoła na salę i dwa w nocy...cieszę sie bo gryzła mnie ta kwestia a to istotny element wesela...i juz skończylismy albumy dla rodziców super wyszły!!!

Ja uwielbiam sobie pospać ale wiem że w ten dzień trzeba będzie wstać wcześnie, żeby ze wszystkim elegancko zdążyć
Ślub mamy o 16;00 i dla mnie to jest idealna godzina
Na sale nie całe pół godzinki więc pewnie przed 18 się wszystko zacznie- a skoro całą noc mamy się bawić.... to obiad, te sprawy i będzie w sam raz
Cytat:
Napisane przez bardoti Pokaż wiadomość
Mała! wszystko co chce miec w torebce będzie miała moja świadkowa - trzeba ją ostrzec wcześniej żeby przygotowała sobie odpowiedniej wielkości . Zastanawiam się tylko czy nie włożyć w jakis bialy, materiałowy woreczek chusteczek i balsamu do ust(moje uzależnienie) i położyć gdzieś przy klęczniku jeszcze przed mszą (można o to świadkową poprosić)...

Niedawno byłam na weselu i była śmieszna sytuacja (tak nawiązując do niezbędnych rzeczy). PM powiedziała mi jak wyjeżdżała z domu do kościoła że jej już chce się siusiu (droga do kościoła - 40min). Jako przykładna świadkowa byłam w kościele przed nią i próbowałam załatwić toalete z kościelnym, ale była zamknięta. No ale w pobliżu była restauracja z kórej ostatecznie skorzystalyśmy. Ale ubaw był po pachy (bo miałyśmy czas żeby w restauracji pożartować z obsługą) i to ją tak rozluźniło, że już stresu żadnego po niej nie było widać i czuła się super . Dlatego radze być w kościele jakieś 20 min przed czasem - zawsze można skorzystac z toalety ))
Ja torebki nie planuję- wg mnie to nie pasuje w tym dniu, bo bukiet, podtrzymywanie sukni i jeszcze torebka? NIE MA MOWY komuś będę musiała wcisnąć moje rzeczy- może mamie, albo świadkowej. Przy ołtarzu zawsze można dać chusteczkę TŻtowi do kieszeni- w razie jakiegoś nagłego ataku płaczu czy kataru
A co do sikania to ze stresu gonię częściej do kibelka więc pewnie będzie ubaw po pachy

Cytat:
Napisane przez dorka32 Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja również wychodzę za mąż we wrześniu
Dziewczyny pomóżcie, wprawdzie mam jeszcze troszkę czasu, ale co proponowałybyście z dodatków do tej sukni?

25.09.2010r

Aaaaale piękny tren!


Cytat:
Napisane przez dorka32 Pokaż wiadomość
Dzieki jesssu już widze te latanie po salonach
wiecie co? z tego wszystkiego mam takie koszmary, że szok, już trzeci raz śniło mi się, że w dniu mojego ślubu o 11.50 nie byłam jeszcze ani umalowana, ani uczesana (ślub jest o 12.00)....pięknie, chyba za bardzo o tym wszystkim myśle

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------


To strasznie mało !! Dwa lata temu moją siostrę miała malować dziewczyna z sephory, zrobiła jej makijaż próbny, ale tak ją pomalowała,że wyglądała bardzo nienaturalnie, miała na sobie tony tego wszystkiego ,w dodatku skasowała ją za to 100 zł !!! Więc zdecydowała, że sama się pomaluje .Powiem Wam szczerze, że niezle jej wyszło
Ja będę miala robiony makijaż ślubny za 150zł w tym próbny (są trzy propozycje makijażu), więc myśle, że w miare tanio

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------


Poradziłaś już sobie?
Ja na szczęście koszmarów jeszcze nie mam
a z zaproszenia zamówione już dawno
Projekt wnętrza zaakceptowany, teraz czekam na wykonanie
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 18:14   #1695
Orchii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Wrześniówki

tak czytam, czytam, ile już spraw macie pozałatwianych, to tak mnie troszkę zestresowało, bo ja jedynie kupiłam buty - zupełnie przypadkiem, zamówiłam sukienkę i zaproszenia, które odbiorę dopiero w połowie czerwca...
tak bardzo nie wiem za co jeszcze się wziąć...
__________________
"Bo w oczach tkwi siła duszy." P.C.


04.09.2010
Orchii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 19:46   #1696
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

dzięki dziewczyny z tą suknią to w ogóle przeboje miałam najpierw przez miesiąc ją obserwowałam w sklepie i ciągle sobie powtarzałam, że musi być moja ...ale se myśle...kurcze jeszcze rok do ślubu.... ale co tam, poszłam, zmierzyłam i wpłaciłam zaliczke Kazali mi przyjść za miesiąc, bo guzika brakowało, i mieli mi wszyć haczyk na podpięcie trenu. Więc zaiwaniam po miesiącu a tu się okazało, że nic nie zrobioneAle się wkurzyłam, na poczekaniu to zrobili, to nic że guzik ma inny odcień, suknia nie uprana to w dodatku zawinęli ją jak zraza i włożyli do papierowej torby !!! Ale zabrałam i se ją dopieszcze
Więc rok przed ślubem już miałam kiece dbam o linie, bo jak przytyje to koniec
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 21:34   #1697
ashe
Raczkowanie
 
Avatar ashe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 242
Dot.: Wrześniówki

nie przejmuj się że rok wcześniej..ja swoją tez tak wcześnie zamówiłam wróciałm z zagranicy i miałam kupić upatrzoną wcześniej (przed wyjazdem) ale nie było już jej na salonie...poprzymierzałam inne ..wybrałam wpłaciłam zaliczke we wrześniu zeszłego roku i w na koniec listopada była w salonie i na mnie czeka ..jedynie na małe poprawki przed moim wielkim dniem...zdecydowałam się wtedy bo panie mi zaoferowały duży rabat jak sie zdecyduje..co nie powiem że mnie dodatkowo przekonało
ashe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 21:50   #1698
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez ashe Pokaż wiadomość
nie przejmuj się że rok wcześniej..ja swoją tez tak wcześnie zamówiłam wróciałm z zagranicy i miałam kupić upatrzoną wcześniej (przed wyjazdem) ale nie było już jej na salonie...poprzymierzałam inne ..wybrałam wpłaciłam zaliczke we wrześniu zeszłego roku i w na koniec listopada była w salonie i na mnie czeka ..jedynie na małe poprawki przed moim wielkim dniem...zdecydowałam się wtedy bo panie mi zaoferowały duży rabat jak sie zdecyduje..co nie powiem że mnie dodatkowo przekonało
pewnie, jak się coś podoba to nie ma się co zastanawiać
w sumie teraz juz tylko 4 miesiące zostały
__________________
Na zawsze razem
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 21:59   #1699
ashe
Raczkowanie
 
Avatar ashe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 242
Dot.: Wrześniówki

hehe no dokładnie..a mi tylko 100 dni
ashe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 10:43   #1700
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Wrześniówki

Kochane wrześnióweczki jako zeszłoroczna wrześnióweczka slicznie proszę o głosiki w konkursie Vivy
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 11:58   #1701
Anouk.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków/Pomorze
Wiadomości: 191
Dot.: Wrześniówki

dziewczyny, czy zalatwialyscie juz koscielne formalnosci? zastanawiają mnie konkretnie 3 rzeczy:
- czy poradnia przedmalzenska jest platna? jesli tak to ile?
- ile się daje na zapowiedzi i kiedy?
- kiedy i ile sie daje na slub? pytac o to ksiedza czy nie wypada?
Anouk. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 12:27   #1702
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Wrześniówki

jesli chodzi o kościół to najlepiej zapytac jaka ofiara będzie odpowiedniea, żeby nie urazić księdza
nauki są bezpłatne, poradnia też
na zapowiedzi to różnie mój brat płacił u siebie 50, a jego połówka u siebie 100
ja planuję się wybrać do parafii i popytać, wczoraj zakończyłam nauki teraz własnie tylko poradnia ale to dopiero we wrześniu no i dzień skupienia dla nowożeńców
__________________
Laura my love
mafda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 12:30   #1703
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Wrześniówki

Cytat:
Napisane przez Anouk. Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy zalatwialyscie juz koscielne formalnosci? zastanawiają mnie konkretnie 3 rzeczy:
- czy poradnia przedmalzenska jest platna? jesli tak to ile?
- ile się daje na zapowiedzi i kiedy?
- kiedy i ile sie daje na slub? pytac o to ksiedza czy nie wypada?

to wszystko zalezy od parafii

od nas za poradnię nic nie brali ani za nauki ale wiem ze w radomiu na przykład poradnia kosztuje najlepiej zadzwonic do poradni w której bedzie sie robic nauki

u męża ksiądz kazal nam absolutnie schowac koperte z kaską za zapowiedzi jak szlismy zaniesc karteczke na zapowiedzi tak 2 m-ce przed slubem najlepiej bo u mnei wisi 4 tygodnie na tablicy na przyklad a potem jeszcze musisz to dostarczyc do kancelarii

a za slub dawalismy 400 zł gdzies tydzien przed slubem jak szlismy na ostatnią dopinającą wszystko rozmowę
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 12:48   #1704
e_wcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 151
Dot.: Wrześniówki

ostatnio wpadł do nas mój kuzyn pożyczyć płytę z wesela kuzynki mojego TŻ-a, chciał zobaczyć jak gra orkiestra którą będzie miał u siebie na weselu, dodaję że mnie na tym weselu nie było, z ciekawości włączyliśmy ten film, i pierwsza rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy była postać ubrana na biało a nie była nią PM, i wiecie co nie wiedziałam czyj to ślub??? Wszystko, wszystkim ale biały jest zarezerwowany dla młodej, i powinno się to uszanować, mimo że nie jestem tradycjonalistką, to powiem wam że wyglądało to fatalnie,laska była ubrana w suknie ślubną, koszmar, to tak jak by były dwie pary młody. Nie wiem co bym zrobiła!?
e_wcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 15:29   #1705
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Wrześniówki

witajcie dziewczyny
Ostatnio mam stresik bo ślub już się zbliża! strasznie szybko ten czas śmiga! wlasnie lece oglądać obrączki i po kilka szczegółow do dekoracji sali w wieczoremm wkleje fotki mojej biżuterii!!!! dziś zakupiłam i strasznie się cieszę pozdrawiam!


Też byłam na weselu gdzie jedna dziewczyna miała białą sukienkę, fakt krótką ale napuszoną z satyny i tiulu!!! jak krótka ślubna, niefajnie to wyszło!
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...

Edytowane przez Mała!
Czas edycji: 2010-05-28 o 15:34
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 17:01   #1706
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 303
Dot.: Wrześniówki

U mnie chyba znajomi wiedzą że tak nie wypada się ubierać- bo bardzo wszyscy zwracali na to uwagę na zeszłorocznym weselu koleżanki
Ja bym to olała, ona się wygłupiła, nie ja
W końcu po to wybrałam białą suknię a nie ecru czy kolorową żeby się wyróżnić i goście powinni zwrócić na to uwagę i to uszanować


Ja się muszę pochwalić: udało mi się namówić TŻta i jutro jedziemy do Krakowa obejrzeć na żywo obrączki i ostatecznie się zdecydować (na razie wybraliśmy w necie)
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 17:40   #1707
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: Wrześniówki

opłaty-wszystko zależy od parafii. za nauki i poradnię razem my płaciliśmy po 15 zł od osoby, czyli 30 zł razem za ślub jeszcze nie wiem. wiem, że mszy nie będzie, bo ja katoliczka a P. ewangelik. więc chyba powinnam mniej, ni?? a zapowiedzi jeszcze nie wiem. też się trzeba dopytać.

przeczytałam w którymś poście, że poradnia we wrześniu. cóż, my mamy nauki tylko w nieparzyste miesiące, obowiązują 3 spotkania, a i poradnia też 3 spotkania, z tym że poradnia jest w każdy poniedziałek i to wychodzi 3 tyg w najlepszym wypadku. i dzień skupienia-druga niedziela nieparzystego miesiąca.

my mamy załatwione 2 nauki i teraz w poniedz pozostałe 2 poradnie załatwimy też, ale wyjatkowo, bo normalnie się powinno przyjść 3 razy

mam jeszcze takie pytanie-co znaczy skrót TŻ? TM rozumiem-tylko mój, czy coś. ale to? ...
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 18:29   #1708
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Wrześniówki

Towarzysz życia...

My już wybraliśmy obrączki podobaja nam się klasyczne, półpłaskie lub półokrągł...dla mnie 5 lub 6 mm dla TŻ 6 lub 7mm, kurcze jakoś niedochodzi do mnie, że wychodzę za mąż czasami o tym zapominam, o tym że te wszystkie przygotowania są ŚLUBNE i wiążą się z tak ważnym wydarzeniem!!!
Ale chyba coraz bardziej to czuję ale Mój TŻ chyba jeszcze nie, zresztą nie wiem jest bardzo spokojny i podchodzi do tego tak naturalnie, spokojnie a ja czasami totalnie świruję
A jak Wasi przyszli mężowie podchodzą do przygotowań???
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...

Edytowane przez Mała!
Czas edycji: 2010-05-28 o 18:52
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 19:21   #1709
e_wcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 151
Dot.: Wrześniówki

Mój ćwiczy mówienie moja żonka heh jest słodki ale muszę przyznać że się angażuje w przygotowania, czasem aż za bardzo ostatnio wypatrzył gdzieś fajerwerki w super cenie
e_wcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 19:24   #1710
dorka32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: londyn :) Ruda Śląska
Wiadomości: 140
Dot.: Wrześniówki

Hi hi hi mój to na luzie ale wiem że jak będziemy szli do ołtarza to będzie się trząsł Troche się obawiam, bo dzień przed weselem jest trzaskanie (taki nasz zwyczaj) , które potrwa pewnie do pózna, a ja muszę wcześnie wstać, bo ślub na 12.00 będe szła z podpuchniętymi oczami
a co do obrączek, jedziemy w czerwcu zamówić takie ooooo co o nich myślicie? Jest taki wybór, że nie mogliśmy się zdecydować
__________________
Na zawsze razem
dorka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.