przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 10:44   #3601
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
To nie jest w formie spreju, tylko coś w stylu Joanny Rzepy, butelka z dziubkiem, więc zawsze można wylać jak okaże się beznadziejny i mieć butelkę z dobrym aplikatorem
Ja na mokre włosy po umyciu nakładam, jak nałożyłam raz na suche, to były trochę bardziej posklejane, chodzi mi o takie "sklejenie" trochę jak po lakierze do włosów. Ale źle nie było.
Aaa, już wszystko jasne. Dzięki

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Jedyne co zdaje sie pomoglo to henna, mialam wrazenie ze albo mnie sie przetluszczaly albo henna jakos ogranicza splywanie loju po wlosach (bo odrosty niestety wygladaly na tluste). Choc nie jestem przekonana czy wielokrotne uzywanie henny dobrze wlpywa na wlosy, bo po zaprzestaniu duzo wlosow mi sie jakby pourywalo .
Henna po prostu gromadzi się na włosie przez co włos staje się grubszy. Już kilka razy tutaj pisałam, że według mnie grube włosy o wiele lepiej wyglądają nawet jak się trochę przetłuszczą. Jak widać u Ciebie henna dała pożądany efekt.
I z tego, co wiem to henna jest bardzo zdrowa, wątpię aby to z jej powodu "pourywało" Ci włosy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 01:56   #3602
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Czytalam rozne opinie na temat henny, zarowno pozytywne jak i negatywne. Jedna z teorii na temat henny mowi ze dlugotrwale farbowanie henna zaczyna obciazac wlos, utrudniac oddychanie zywej partii wlosa, rowniez moga sie urywac.
Zaraz po hennowaniu byly blyszczace i miekkie, niestety z biegiem czasu kiedy henna sie spiera wygladaja gorzej niz niefarbowane, brzydkie sie robia i ciezkie do ulozenia. No i pourywaly mi sie wlasnie w czasie przygody z szamponem Joanny, mniej wiecej 5 miesiacy po zaprzestaniu henny, wczesniej farbowalam co miesiac przez ok. 2 lata.
Efekty byly oszalamiajace na poczatku, ale po prostu nie chcialam byc juz wiecej ciemnoruda.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 09:00   #3603
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Czytalam rozne opinie na temat henny, zarowno pozytywne jak i negatywne. Jedna z teorii na temat henny mowi ze dlugotrwale farbowanie henna zaczyna obciazac wlos, utrudniac oddychanie zywej partii wlosa, rowniez moga sie urywac.
Ale przecież żywa partia włosa to tylko cebulka. Aż przy cebulkach się urywały?

Cytat:
Zaraz po hennowaniu byly blyszczace i miekkie, niestety z biegiem czasu kiedy henna sie spiera wygladaja gorzej niz niefarbowane, brzydkie sie robia i ciezkie do ulozenia. No i pourywaly mi sie wlasnie w czasie przygody z szamponem Joanny, mniej wiecej 5 miesiacy po zaprzestaniu henny, wczesniej farbowalam co miesiac przez ok. 2 lata.
Efekty byly oszalamiajace na poczatku, ale po prostu nie chcialam byc juz wiecej ciemnoruda.
Nie no, rozumiem. A używałaś kosmetyków z keratyną? Mnie odżywka bez spłukiwania z keratyną właśnie pomagała osiągnąć efekt grubszych włosów. Ale potem Mrs.Potter's miały zmienione składy i keratyna została wycofana.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 15:19   #3604
Kaawaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

cześć mam dosyć codziennego mycia włosów! przeczytałam cały wątek i postanowiłam od dziś, że postaram się myć włosy co dwa dni! z wątku wynika, że jest to jakiś sposób, więc spróbuje pozdrawiam wszystkie dziewczyny borykające się z tym samym problemem
Kaawaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 20:39   #3605
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie no, rozumiem. A używałaś kosmetyków z keratyną? Mnie odżywka bez spłukiwania z keratyną właśnie pomagała osiągnąć efekt grubszych włosów. Ale potem Mrs.Potter's miały zmienione składy i keratyna została wycofana.
zawsze można też samemu zrobić psikadło z keratyną
Widziałam też w drogeri Natura serię artiste i było też tam piskadło z keratyną, 5zł to kosztowało Dziewczyny mówiły, ze spoko. Zawsze można spróbować.

Byłam ostatnio w zielarskim i widziałam olej z konopy, 30zl kosztował Chyba się w niego zaopatrzę, tylko powiedz mi Chatul: jak dokładnie wpłynął on na Twoje włosy? (wiem, że już to bodajże pisałaś, ale nie potrafię tego znaleźć..)
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 21:31   #3606
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość

jakiego używasz?
uzywam ekologicznego szamponu jasona 84% aloes
jego sklad
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Gel*, Aqua (Purified Water), Cocamidopropyl Betaine, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract*, Fraternizującym-7, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*, Cocamidopropyl Hydroxysultane, Decyl Glucoside, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*, Spirulina Maxima (Spirulina), Planthenol-3 (DL-Panthenol, Ethyl Panthenol and Panthenyl Hydroxypropyl, Steardimonium Chloride), Sodium Lauroamphoacetate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*, Natural Tocopherol (Vit. E), Ascorbic Acid (Vit. C), Triticum Vulgare (Hydrolyzed Wheat) Protein, Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Vegetable Glycerin, Retinyl Palmitate (Vit. A), Benzyl Alcohol, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Fragrance Oil Blend. *Certified Organic

jestem b. zadowolona mozna go kupic na helfach


a i potwierdzam henna redukuje nieco przetluszczanie. polecam
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-05-28 o 21:32
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 22:53   #3607
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kaawaa Pokaż wiadomość
cześć mam dosyć codziennego mycia włosów! przeczytałam cały wątek i postanowiłam od dziś, że postaram się myć włosy co dwa dni! z wątku wynika, że jest to jakiś sposób, więc spróbuje pozdrawiam wszystkie dziewczyny borykające się z tym samym problemem
Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
zawsze można też samemu zrobić psikadło z keratyną
Widziałam też w drogeri Natura serię artiste i było też tam piskadło z keratyną, 5zł to kosztowało Dziewczyny mówiły, ze spoko. Zawsze można spróbować.
Nie bywam w Naturze więc nie znam serii Artiste. Jakiej firmy te kosmetyki? Sprawdzę w necie czy nie testowane na zwierzętach. Jak nie to może zadobędę je niedługo.

Cytat:
Byłam ostatnio w zielarskim i widziałam olej z konopy, 30zl kosztował Chyba się w niego zaopatrzę, tylko powiedz mi Chatul: jak dokładnie wpłynął on na Twoje włosy? (wiem, że już to bodajże pisałaś, ale nie potrafię tego znaleźć..)
Wpłynął bardzo dobrze. Naprawdę włosy się mniej przetłuszczają. I mam wrażenie, że są grubsze i mocniejsze przez co nawet przetłuszczone lekko, wyglądają znośnie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 14:46   #3608
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie bywam w Naturze więc nie znam serii Artiste. Jakiej firmy te kosmetyki? Sprawdzę w necie czy nie testowane na zwierzętach. Jak nie to może zadobędę je niedługo.
Artiste to firma, są to produkty głównie do stylizacji. Do dostania tylko i wyłącznie w Naturze
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 16:58   #3609
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Artiste to firma, są to produkty głównie do stylizacji. Do dostania tylko i wyłącznie w Naturze
Dokładnie tak się nazywa ta firma? Artiste? Nic więcej? Bo mi w wyszukiwarce tylko jacyś artyści ciągle wyskakują. Niczego o tej firmie i jej (nie)testowaniu na zwierzętach znaleźć nie mogę ;/
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:12   #3610
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

dziewczyny a ja teraz nie chodzę do szkoły (maturzystka ) i zauważyłam że włosy są świeże 3 dni spokojnie tak samo było na feriach, a jak chodzę do szkoły to na 2 dzień juz była masakra, nie wiem z czego to wynika

Edytowane przez kolezankaa
Czas edycji: 2010-05-29 o 22:37
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:30   #3611
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja teraz nie chodzę do szkoły (maturzystka ) i zauważyłam że włosy są świeże 3 dni spokojnie tak samo było na seriach, a jak chodzę do szkoły to na 2 dzień juz była masakra, nie wiem z czego to wynika
Pewnie ze stresu szybciej Ci się włosy przetłuszczały.

Albo też któreś już prawo Murhy'ego się sprawdza- Jeżeli nie zalezy Ci żeby włosy wyglądały świeżo przez długi czas- będą świeże. Ale jak będziesz potrzebowała czystych włosów- one się przetłuszczą xD
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 20:57   #3612
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dokładnie tak się nazywa ta firma? Artiste? Nic więcej? Bo mi w wyszukiwarce tylko jacyś artyści ciągle wyskakują. Niczego o tej firmie i jej (nie)testowaniu na zwierzętach znaleźć nie mogę ;/
Tak, na pewno tak sie nazywa.
Może zobacz na stronie Natury? Pewnie tam coś będzie o tej firmie.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 22:39   #3613
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Pewnie ze stresu szybciej Ci się włosy przetłuszczały.

Albo też któreś już prawo Murhy'ego się sprawdza- Jeżeli nie zalezy Ci żeby włosy wyglądały świeżo przez długi czas- będą świeże. Ale jak będziesz potrzebowała czystych włosów- one się przetłuszczą xD
stres pewnie odpada bo ja się w szkole raczej nie stresowałam
może po prostu chodzi o poranne wstawanie
tzn teraz wstaję hm.. ok godz 11-12 tak samo było na feriach, a do szkoły to wiadomo z samego rana, nie wiem może te pare godzin coś robi z włosami
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 23:14   #3614
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Tak, na pewno tak sie nazywa.
Może zobacz na stronie Natury? Pewnie tam coś będzie o tej firmie.
Poszukam. Dzięki wielkie.

Cytat:
Napisane przez kolezankaa Pokaż wiadomość
stres pewnie odpada bo ja się w szkole raczej nie stresowałam
może po prostu chodzi o poranne wstawanie
tzn teraz wstaję hm.. ok godz 11-12 tak samo było na feriach, a do szkoły to wiadomo z samego rana, nie wiem może te pare godzin coś robi z włosami
Hmm, to raczej odwrotnie powinno być w takim razie. U mnie im krócej śpię tym lepiej włosy wyglądają. Po prostu nocą często się pocę i przez to już rano włosy średnio wyglądają. Chociaż od kilku miesięcy jest o wiele lepiej z tym. Moje kuracje naprawdę przynoszą efekt. Cieszy mnie to niesamowicie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 12:10   #3615
mikowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 11
GG do mikowa
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Cytat:
Napisane przez monisia_c Pokaż wiadomość
Kupię szampon Johnson & Johnson dla dzieci. Zrobię się bardziej ruda, a przy okazji sprawdzę czy to aby nie mój ekstra szampon Kerastase powoduje, że włosy się tłuszczą.
Dziecięce szampony mają w składzie oliwkę, więc raczej nic Ci to nie pomoże.
mikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 13:07   #3616
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Re: Włosy przetłuszczające się - coś jest w tych szamponach

Cytat:
Napisane przez mikowa Pokaż wiadomość
Dziecięce szampony mają w składzie oliwkę, więc raczej nic Ci to nie pomoże.
dziecięce szampony żadnej oliwki nie mają w większości mają takie same detergenty i podobne składniki jak szampony dla dorosłych
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:29   #3617
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

ja próbowałam chyba już wszystkiego;] kupowałam różne szampony nawet za jeden wydałam 50 zł ale też niec nie dało;/. Codzienne mycie nie stanowi problemu ale ja mam o tyle gorzej że nie dość że mi się strasznie przetłuszczają to jeszcze mi wypadają podczas mycia i mam łupież;(
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 20:32   #3618
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
ja próbowałam chyba już wszystkiego;] kupowałam różne szampony nawet za jeden wydałam 50 zł ale też niec nie dało;/. Codzienne mycie nie stanowi problemu ale ja mam o tyle gorzej że nie dość że mi się strasznie przetłuszczają to jeszcze mi wypadają podczas mycia i mam łupież;(
Wiesz co, przejdź się do dermatologa, bo z tego co piszesz to możesz mieć łojotok... a nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy może także powodowac nadmierne wypadanie włosów...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 23:24   #3619
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
ja próbowałam chyba już wszystkiego;] kupowałam różne szampony nawet za jeden wydałam 50 zł ale też niec nie dało;/. Codzienne mycie nie stanowi problemu ale ja mam o tyle gorzej że nie dość że mi się strasznie przetłuszczają to jeszcze mi wypadają podczas mycia i mam łupież;(
również bym poradziła wybrać się do specjalisty
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 00:18   #3620
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
ja próbowałam chyba już wszystkiego;] kupowałam różne szampony nawet za jeden wydałam 50 zł ale też niec nie dało;/. Codzienne mycie nie stanowi problemu ale ja mam o tyle gorzej że nie dość że mi się strasznie przetłuszczają to jeszcze mi wypadają podczas mycia i mam łupież;(
Łupież masz suchy czy tłusty?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 06:59   #3621
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

U dermatologa byłam parę razy to za pierwszym przepisał mi jakieś witaminy, które nijako się sprawdziły, tak samo jak i mgiełka, którą polecił mi za drugim razem, miałam też badanie krwi i wszystko wypadło ok. A łupież mam suchy. Może to dlatego że mam 17 lat, czy to możliwe żeby z wiekiem mi to minęło?

Edytowane przez daria05
Czas edycji: 2010-06-01 o 07:00
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:17   #3622
edytaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8
GG do edytaa
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

cześć. Również należę do grona osób borykających się z tłustymi włosami. Przez większość życia myłam włosy co 2 dni, zachęcona powszechną opinią, że myć włosy należy myć tak często jak tego potrzebują, przerzuciłam się w pewnym momencie na mycie codziennie- w moim przypadku była to bardzo zła decyzja. Włosy nie dość że przetłuszczały się w szalonym tempie, to dodatkowo bardzo mi się osłabiły, zrobił się z nich taki puch. Rozwiązaniem okazał się Izotek, retinoid brany doustnie, który hamuje wydzielanie wszelkich śluzów w całym ciele- dosyć bolesna kuracja, której się poddałam przed własnym ślubem, żeby wygładzić buźkę. Efektem ubocznym było to, że włosy mogłam myć co tydzień. Jest to dość inwazyjny lek, po roku brania krwawią usta i śluzy nosowe, ale efekt jest rewelacyjny. odstawiłam go z rok temu i wciąż myję włosy co 3 dni. wspomagam się szamponami do włosów tłustych z Ducray-a i szamplonem do włosów suchych z Klorane. Teraz zmagam się z problemem wypadających włosów. ale to chyba nie na ten wątek...
pozdrawiam
edytaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 17:30   #3623
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
U dermatologa byłam parę razy to za pierwszym przepisał mi jakieś witaminy, które nijako się sprawdziły, tak samo jak i mgiełka, którą polecił mi za drugim razem, miałam też badanie krwi i wszystko wypadło ok. A łupież mam suchy. Może to dlatego że mam 17 lat, czy to możliwe żeby z wiekiem mi to minęło?
Możliwe ze z wiekiem (tzn.po wyjściu z okresu dojrzewania) przetłuszczanie się nieco zmniejszy....ale ja Ci powiem - idż do innego dermatologa bo to jakiś konował jest Pozatym, przóbowałaś najprostszych szamponów ziołowych np.Barwy?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 17:33   #3624
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
U dermatologa byłam parę razy to za pierwszym przepisał mi jakieś witaminy, które nijako się sprawdziły, tak samo jak i mgiełka, którą polecił mi za drugim razem, miałam też badanie krwi i wszystko wypadło ok. A łupież mam suchy. Może to dlatego że mam 17 lat, czy to możliwe żeby z wiekiem mi to minęło?
Jeżeli masz suchy łupież to najprawdopobniej masz wysuszony skalp. Absolutnie nie używaj mocnych szamponów ziołowych. Spróbuj za to olejowania włosów (aby zmyć olej, możesz użyć ziołowych takich jak np. Fitti czy Barwa).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 17:52   #3625
noelia007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 468
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Jak ja tu dawno nie byłam.

Jedna wizażanka, ta z ładną dziewczyną w (na?) avatarze naisała, że to może być jakaś poważniejsza choroba, jestem tego samego zdania.
To nie jest zwykłe przetłuszczanie, az się boję.
Najgorsze, że moich rodziców to w ogole nie obchodzi...

Mama ciągle się drze, że mam brzydkie włosy, a ojciec, gada, że wszystko jest normalnie itd.No, jasne.
__________________
Jak zrobię błąd w pisowni, popraw mnie, jeśli możesz.
noelia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 18:10   #3626
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

dziewczyny, jak wy nakładacie na skalp te zasypki/pudry? ja dziś stałam się szczęśliwą posiadaczką żółtej glinki i próbowałam ją nałożyć na skalp pędzlem do pudru, w sumie nie wyszło najgorzej, tylko niezbyt równomiernie i miejscami mam żółte placki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 18:21   #3627
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

ja wysypuje odrobine na rece, rozcieram i potem wcieram we wlosy. Powtarzam az uzyskam odpowiedni efekt.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 18:37   #3628
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez noelia007 Pokaż wiadomość
w (na?) avatarze
"Na", analogicznie do "na zdjęciu".

Cytat:
To nie jest zwykłe przetłuszczanie, az się boję.
Najgorsze, że moich rodziców to w ogole nie obchodzi...

Mama ciągle się drze, że mam brzydkie włosy, a ojciec, gada, że wszystko jest normalnie itd.No, jasne.
Powiedz mamie, że masz takie włosy, bo masz problem ze skórą głowy. I jeżeli chce żebyś miała je w lepszym stanie to niech Cię zapisze do dermatologa. Może to podziała.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak wy nakładacie na skalp te zasypki/pudry? ja dziś stałam się szczęśliwą posiadaczką żółtej glinki i próbowałam ją nałożyć na skalp pędzlem do pudru, w sumie nie wyszło najgorzej, tylko niezbyt równomiernie i miejscami mam żółte placki
Na mniejsze parte nakładam pędzlem do farb, a na większe czymś, co według mojej mamy jest szczotką do odkurzania płyt (nie wiem dokładnie co to, bo dostałam kiedys w gratisie do zakupów xD). I spisuje się to cudo rewelacyjnie!

W ogóle G12ackę ozłocić muszę. Bo jej pomysł z nakładaniem alg był rewelacyjny. Wczoraj dla odmiany na świeże włosy je nałożyłam (od tamtego czasu z dwa, trzy razy jeszcze dokładałam proszku). Efekt? Według mojej mamy włosy wyglądają na świeżo umyte (a myłam w poniedziałek wieczorem).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 21:06   #3629
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

to świetnie, bardzo się cieszę, że Ci pomogłąm - świeżość od poniedziałku to ogromny sukces ja to zapomniałam, co to przetłuszczone włosy - dlatego, że myję codziennie, hehe. oczywiście używam delikatnego szamponu, dlatego kiedy wstaję rano, na włosach nie ma jeszcze łoju, a sytuacja znacznie się poprawiła, gdy ufarbowałam odrosty henną. muszę teraz wypróbować szampony w proszku z helfów, skoro roślinki mają zbawienny wpływ na zachowanie świeżości włosów.

noelia007 b.dobrze Cię rozumiem, rodzice z reguły nie rozumieją takich kłopotów, często też twierdza że to irracjonalna obsesja i wymyślanie sobie problemów, ale trzeba twardo stawiać na swoim, bo o skórę trzeba dbać. nieleczona infekcja może się przerodzić w coś paskudnego-już chyba to pisałam, dlatego udaj się do dermatologa-możesz iść sama, nie musisz informować o tym rodziców. nie wahaj się postawić na swoim, jeśli chodzi o zdrowie-ja też miałam podobne problemy.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-06-02 o 21:07
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 01:47   #3630
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
to świetnie, bardzo się cieszę, że Ci pomogłąm - świeżość od poniedziałku to ogromny sukces
Też tak myślę. Cieszę się niesamowicie. Nawet ignoruję fakt, że tak obficie nakładane algi jednak trochę przyciemniają włosy (oczywiście wszystko się zmywa wraz z algami. Ja mam włosy w kolorze jasnego blondu więc każdą ingerencję w kolor włosów od razu widać). Będę musiała coś poradzić na to ostatecznie. Może zacznę mieszać algi z jakąś jasną glinką np. białą.

Cytat:
Muszę teraz wypróbować szampony w proszku z helfów, skoro roślinki mają zbawienny wpływ na zachowanie świeżości włosów.
Szampony w proszku? Co to?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.